10 000 př. n. l. (2008)

Absolutně nechápu, proč je tento film tak haněn. Já byl naprosto nadšený. Ano - děj sice není žádná velká sláva. Ale byl jsem ohromen především vykreslením jednotlivých krajin, kontinentů atd. (Egypt, plavba lodí po řece, prales, lov mamutů..) Jen jediná věc mi bránila dát 5* a to naprosto nepochopitelný střet se šavlozubým tygrem v jámě, kterého hlavní hrdina zachránil a on mu na opláku posléze pomohl. Sice to sloužilo jako slučovací bod s pozdějším dějem ale toto už i na mě bylo dost a hodně se mi to příčilo.

Kokosy na sněhu (1993)

Pro mě kultovní film! A vůbec ne oddychovka na jedno zkouknutí. Znám mraky lidí, kteří znají většinu scének nazpamět. I já mezi ně patřím a vždy, když si film pustím udělá mi radost. Zasměju se, i když vše už mi je jasné, znám děj, vím co přijde a kolikrát si již s předstihem nahlas řeknu, co ten či ten herec následovně vypustí z pusy. Byl natočený v roce 1993 a i teď, v roce 2011 neztratil ze svého humoru. Ano, sice tam je pár dojemných a sentimentálních momentů, ale přiznejme si - to ke sportu prostě patří.

Gamer (2009)

Poté, co jsem si přečetl krátký obsah a shlédl úvodní trailer jsem byl (jakožto vyznávač CS a podbných stříleček) nadšený. Film sám o sobě není špatný, ale pro mě bude vždy ztělesněním NEVYUŽITÉHO POTENCIÁLU PŘÍBĚHU. Pardon pánové, ale z tohoto nápadu jste mohli vykřesat opravdu, ale opravdu více. Přesto 3* zasloužené, možná i 3.5*

60 sekund (2000)

Popravdě, kdo tento film neviděl? A kdo po jeho shlédnutí nezačal Fordu Mustang Shelby GT 500 říkat Eleanor? (jen tak mimochodem moc se mi líbil ten cover nápad s dámskými názvy aut) Na své si přijde každý, od milovníků american muscle, přes italské hřebce až po ty, co mají rádi Humwee.

Čtvrtý druh (2009)

První film, u kterého jsem se skutečně a doopravdy bál a na některé scény doslova jen civěl s otevřenou pusou. První film, o kterém jsem se po jeho shlédnutí snažil najít detailnější informace o tom, co se vlastně v tom městečku Nome stalo a zda-li je to vůbec pravda. Často rozdvojená obrazovka způsobená prolínáním skutečných vs filmových záběrů možná bude místy rušit, ale podle mě vás to tím více vtáhne do děje a donutí uvěřit.

Lhář, lhář (1997)

Jim Carrey, co dodat? To je zosobněná komedie! Ani u tohoto filmu mne nezklamal. Zde, jako i u každého Carreyovského filmu doporučuji původní znění s případnými cz titulky! Dabovaný Carrey prostě není ten pravý Carrey, neužijete si jeho vytříbených skřeků, xichtů a podobných vylomenin. Co se týče děje: právník, věčný lhář, ze kterého se ze dne na den stane pomocí synova narozeninového přání "stroj na pravdu" - z toho samozřejmě pramení neuvěřitelná škála vtipných scének. Počínaje tou ve výtahu, přes modré pero až po sebedestrukci na záchodcích.