BarVo

okres Piešťany

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 11.7.2018  10:50
    Zavaleni (TV film) (2006)

To bolo tak zlé, že som nevedela od toho oči odtrhnúť. Kategória D myslím, ak teda existuje.

• 5.6.2018  12:03
    Psí ostrov (2018)

Veľmi potešilo. Anderson má osobitný štýl a v spojení so psami, bábkami a Japonskom je proste k sežrání. Hudba opäť za päť.

• 13.5.2018  10:59

Fascinujúci príbeh, ktorý na plátne naberá takmer dokumentárnu podobu, i napriek presvedčivému Auteilovi. Hercom sa moc priestoru nedostáva, 30-ročný časový úsek bolo treba vpratať do 1,5 hodiny a výsledok je tak priemerný.

• 8.5.2018  10:35
    Válek (2018)

Veľmi zoširoka poňatý a objektívny pohľad nielen na rozporuplnú osobnosť Váleka, ale i na našu spoločnosť a históriu. Bežného diváka nemá bohužiaľ šancu zaujať, na to ide príliš do hĺbky a v záplave výpovedí mnohých zúčastnených tak zákonite občas stráca tempo. Vo výsledku nie sme múdrejší, svoje tajomstvá Válek neodhalí ani mnoho rokov po smrti. Možno bol oportunista opantaný mocou, ktorý si vedel /takmer/ všetko sám pre seba ospravedlniť, aj štatistika samovrážd exmanželiek je na pováženie, napriek tomu sa ho neodvážim dnes súdiť. Za mňa plný počet nielen kvôli básnikovi samotnému, ale najmä za prístup a spracovanie, ktoré vysoko vyčnieva nad súčasnú tunajšiu dokumentárnu tvorbu.

• 5.5.2018  10:48
    Sowon (2013)

Dlho si to držalo triezvy odstup, ale s postupujúcim časom sa začalo tlačiť na pílu sentimentu. Pritom to vôbec nebolo treba, prerevala by som to aj tak, príbeh je sám o sebe veľmi silný a nikoho nenechá chladným. Čo ma ale zarazilo je, že čin spáchaný v opitosti tu bol poľahčujúcou okolnosťou, u nás je to presne naopak.

• 1.4.2018  17:56

Po čase konečne dobrý detský film, i keď menšie deti a citlivejší rodičia môžu byť z podvraťáka Peťa mierne v rozpakoch. Mne to prišlo zábavné, myslím, že v mnohých detských filmoch je násilia oveľa viac, akurát v tom anime to tak nebije do očí. Korektnosť stranou, vitajte v reálnom živote, deti!

• 23.3.2018  09:36

Slovami klasika: To bola ale blbosť. Tromflo to aj Domček pod vodopádom. Nezrozumiteľný stále sa meniaci štýl rozprávania, bizarné skoky v priestore i čase /vedľajší kvázi špionážny motív bol desný, isto nie vtipný, ak to bolo úmyslom/, vražedná minutáž, vďaka ktorej všetky uvedené nedostatky dokonale vynikli, a značne nadužívaný hudobný doprovod /ku konci už som bola na zvuk huslí alergická/. Hercov mi bolo ľúto, Amalrica som v normálnej úlohe snáď ešte ani nevidela, Garrel ani veľmi hrať vlastne nevie /a všimol si to niekto?/, dievčatá fajn, kvôli nim nejdem s hodnotením ešte nižšie.

• 16.3.2018  11:47

Že scenár písali Coenovci sa dá odtušiť len v niektorých hláškach, ktoré sa ale k patetickému Spielbergovmu štýlu moc nehodia. Predsa len od špionážneho filmu čakám niečo iné. Natočené ako vždy kvalitne, výborne zachytená dobová atmosféra, to on ozaj vie, ale je to také odťažité, chladné a Hanksa fakt nemusím.

• 24.2.2018  11:02
    Já, Tonya (2017)

Originálne prevedenie, pri príbehoch a la true story je to príjemné osvieženie. Tragikomika je tu úplne na mieste, toto panoptikum figúrok si ju vyslovene pýta. A ak som si aj myslela, že je to predsa len trochu nadsadené, záverečné prestrihy ma vyviedli z omylu. Príbeh poznám, samozrejme, že v detstve mi bola Tonya nesympatická, ale v takto vykreslených reáliách a v čase dnešnej všeobecnej tolerancie k alternatívnym pravdám má dievča asi šancu. Film ale nedáva jednoznačnú odpoveď.

• 6.2.2018  09:22
    Špína (2017)

Nezvládnutý scenár, scéna znásilnenia a celý dej pred aj po ma rušili po celý čas, bolo to nedomyslené. Psychiatrický ústav pre mladistvých vykreslený ako polepšovňa - nie som fanúšik nášho zdravotníctva, ale toto bolo lacné. Zmysluplné dialógy nahradené kopou vulgarizmov, ktoré skôr chcú šokovať, než by mali opodstatnenie. Na koniec pomsta/nepomsta otca, o ktorom vlastne až do konca filmu nič nevieme. A vlastne ani o hlavnej postave. Mlčí, je obeťou a my máme teda mať pre ňu pochopenie, ale to je trocha málo. Kamera fajn, hudba celkom ujde, herci by aj hrali, ale scenár na to moc priestoru nedáva.

• 12.1.2018  15:01
    Bermudská příšera (TV film) (2014)

Na obale tohto filmu by malo byť varovanie, že môže spôsobiť demenciu. Radšej som nedopozerala.

• 9.1.2018  20:08

Po nezaujímavom a rozťahanom druhom diele po 20. rokoch, ktorý už čo to naznačoval, prišlo zaujímavé finále. Po 35 rokoch sa do hľadáčiku kamier dostávajú /chtiac nechtiac/ aj deti, čo tento cyklus vždy oživí a ponúka paralely na život a vzťah ich rodičov.

• 17.12.2017  11:33
    Dobrej policajt (TV seriál) (2012)

Malo to nábeh na dobrý seriál, ale zrejme sa to niekde zadrelo a skončilo to nechtiac uprostred, takže trocha sklamanie. Aspoň ja to tak vnímam. Realistické, temné, bezvýchodiskové. A smutné.

• 16.12.2017  10:38

Jediným pozitívom je pre mňa Hugh Jackman, ktorého prudkú charizmu som si doposiaľ nevšimla, keďže ma jeho filmy dosť míňajú. Vrátane tohto.

• 3.12.2017  10:51
    11-11-11 (2011)

Po 6 rokoch od pamätného dátumu je z tohto diela jasné, že apokalypsa sa nám už neodvratne blíži a tak sa nebojím nahlas povedať, že to bola úplná sračka.

• 3.12.2017  10:44
    Tajemství šesti manželek (TV seriál) (2016)

Osviežujúci pohľad do dávnoveku bez tradičného suchopárneho výkladu s oživlými postavičkami tudorovskej éry. Aj keď je to jedna z najviac otrepaných historických udalostí, zaujme iným prístupom a triezvym opisom bez obvyklých klišé s tým už zaužívaných.

• 27.10.2017  10:21

Toto bolo prepálené aj na TV film. Rob Lowe sa pitvoril tak, že by oňho ani Martinka z Turca bicykel neoprela, nieto ešte že by 5 vnadných mladých žien získal. A ani Kaley Cuoco hereckým talentom práve nevyniká. Námet prevarený v ďalších 1000 nie nepodobných filmoch a k tomu čudný scenár s dejom, ktorý vlastne nikdy poriadne nezačína, ani nekončí

• 17.10.2017  15:15
    Sněhulák (2017)

Netrvám na doslovnom prevedení knihy, ale keď už sa menia, či vypúšťajú nejaké vedľajšie postavy a línie, bolo by fajn, keby to dávalo aj potom zmysel (deratizátor v byte, Arve Støp, Vetlesen atp.) . Nebudem sa pohoršovať nad castingom, je to vec režiséra, každý to vidí inak. Ale že Nesbo dokáže vytvoriť na prvých 10 stranách knihy viac napätia ako tento film za celé dve hodiny, to je na pováženie. A ten záver... to chcelo fakt veľkú dávku fantázie toto vymyslieť.

• 11.10.2017  10:30
    Čtverec (2017)

Hviezda dole za zbytočné naťahovanie filmu scénami, ktoré šli do stratena. Ku koncu som tak strácala chuť aj pozornosť, čo je škoda, lebo film je to vlastne dobrý. Ale neobišli ho ním samotným kritizované umelecké maniere, ktoré ho vzďaľujú od diváka. V tomto prípade by bolo menej viac. (Be2Can 2017)

• 18.9.2017  08:47
    Rukojmí (2017)

Tvorcovia chceli do 103 minút dať úplne všetko - a to je kameň úrazu. Naviac prvá polovica plynie príšerne pomaly a nudne, aj tak stále neviem kto je kto, všetko sa tak skoncentruje do druhej polovice. Námet veľmi zaujímavý a kontroverzný, ale toto TV spracovanie ho spoľahlivo zabilo. (MFF Cinematik Piešťany 2017)

• 18.9.2017  08:27
    Syn (2002)

Natvrdo povedané sa tu 1 a pol hodiny nič nedeje, potom sa konečne čosi zomelie a nasleduje koniec-nekoniec, ktorý pri Dardennovcoch možno už predvídať. Sympatie k ich postavám takmer nikdy nezdieľam, len málokedy chápem ich jednanie a vďaka kamenným výrazom sa k ich pohnútkam ani bližšie nedostanem. Všetky tieto neduhy tu boli dovedené do dokonalosti a maximálne zaujímavá téma bola spracovaná minimálne príťažlivým spôsobom, ktorý síce mal niečo do seba, ale ja ho fakt nemusím. (MFF Cinematik Piešťany 2017)

• 15.9.2017  10:48

S prehľadom najhoršia kamera, akú som v SK filme videla. Na to by mal byť paragraf. Mám ale problém aj s celkovým vyznením filmu, ktorý sa /možno nechcene/ zo svojich protagonistov vysmieva. Je jasné, že keď niekto tomu venuje 6 rokov života, asi to nebolo jeho prvotným cieľom, ale stalo sa. Chýba tu odstup, ale aj nejaký konkrétny zámer, či myšlienka autora, čo tým chcel vlastne povedať, alebo aspoň nejaká interakcia s postavami a ich príbehmi a názormi. Premrhaná šanca. /MFF Cinematik Piešťany 2017/

• 12.9.2017  16:32
    D'Ardennen (2015)

O štvrtej hviezde rozhodli pštrosy (12. MFF Cinematik Piešťany 2017)

• 26.8.2017  10:47

Tak, že by som sa pri tom práve klátila smiechom, povedať nemôžem. Ale z tunajších 51% cítim skôr frustráciu bondovských fandov. Netreba to brať tak vážne, údaj o 6 režiséroch a 6 scenáristoch hovorí sám za seba, je jasné, že celkom triezvi neboli, vrátane strihačov, ale pár scén i hercov poteší a prekvapujúco si to drží aj hlavnú zápletku. Videla som už oveľa väčšie koniny.

• 24.8.2017  10:20
    Sanft schläft der Tod (TV film) (2016)

Chvíľu som mala dojem, že sa Nemci snažia o severskú krimi. Ak áno, dosť to nevyšlo. Zápletka bola divná a spôsob, akým našli lúsknutím prstov po x rokoch zrazu páchateľa, som nepochopila. Ku koncu som sa už dosť nudila a záver to z biedy rozhodne nevytrhol.

• 11.8.2017  15:21
    Meurtres à Rocamadour (TV film) (2014)

Ak sa chcete dozvedieť, či možno v jaskyni strielať, môže byť film aj prínosný. Inak strata času, naivné a nudné až hrôza.

• 27.7.2017  14:51

Na Jiřího Grossmana som mala odmalička silnú slabosť a keďže umrel veľmi mladý a tak dávno, každá pripomienka o ňom a jeho živote ma vždy veľmi poteší. Škoda je ho.

• 29.5.2017  10:10
    Nepřítel (2013)

Sorry jako. Lyncha mám v blahej úcte, ale toto by som s ním neporovnávala. Som zvyknutá na podobné fantasmagórie, ale tu mám zásadný problém ten, že ma film od začiatku vôbec nebavil, bolo mi fuk, či má chlapík schízu alebo dvojča, ktorú ženskú práve kláti a prečo, či pavúci sú ozaj tým, čím sa zdajú byť. Z letargie ma prebrala len Rossellini, ale jedna Isabella Lyncha nerobí.

• 23.5.2017  09:30
    Loft (2014)

Zase jeden z remakov, ktorý mi vzal chuť vidieť - možno dobrý - originál. Zameniteľné herecké tváre, prvoplánové gradovanie napätia od prvej minúty, ktoré bolo v závere už moc otravné, "osudové" ženy tu asi hrať nemusia, stačí im byť, napokon ani mužský ansámbel toho moc nepredvedie, prekombinovaná zápletka a to som ešte aspoň 5 vecí, čo mi vadili, našťastie zabudla. Apropos - erotický thriller? Niečo mi ušlo?

• 2.5.2017  12:20
    Jack Rozparovač (TV film) (1988)

Je to skôr detektívka než krvák, striedmosť spracovania teda treba oceniť. Pripomínalo mi to atmosféru príbehov Sherlocka Holmesa, veľmi pútavé prevedenie, napätia pomenej, ale trochu pridlhé, nájde sa tu dosť hluchých scén i nezmyslov. Veľmi ma potešil Bodie, radosť vidieť ho aj inde než v Profesionáloch, a mihol sa tu i kapitán Hastings. Môže byť.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9