BarVo

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 2.10.2018  09:48
    Nico, 1988 (2017)

Z môjho pohľadu silne ženský film. Po životopisnej stránke trochu odfláknuté, pre neznalého to môže byť nuda. Ani do hĺbky sa moc nešlo, dialógy boli občas ako z veľkej knihy múdrostí, ale ak to beriem ako road movie, je to o.k. V zásade som ale rada, že v roku 2018 môžem zájsť do kina na taký film a preto z nostalgie pridávam hviezdu naviac.

• 18.9.2018  11:33

Príjemné, ale nič extra. Film, na ktorý rýchlo zabudnete. Vzhľadom na vybratú tému by som čakala vyššie ambície. (13. MFF Cinematik Piešťany)

• 17.9.2018  09:54

Mimoriadne pôsobivé spracovanie na jeden záber. Mňa to nenudilo napriek tu vytýkanej absencii akcie. Bolo to veľmi autentické a reálne. Cením si zámer režiséra sústrediť sa na obete, nie páchateľa, i keď je to určite menej atraktívne. Záver zamrazil. (13. MFF Cinematik Piešťany)

• 15.9.2018  11:09
    Tina a Vore (2018)

Kam sa hrabe Saga Norén? (13. MFF Cinematik Piešťany)

• 14.9.2018  18:02

Takto to dopadne, keď má kameraman Parkinsona, režisér ADHD a strihač fičí na perníku. Všetko zrejme jedna osoba. Tento dokument týmto ženám nepomôže. Téma je vyčerpaná za 15 minút, zvyšok je zhluk náhodných scén a fotiek z albumov, trochu toho Blair Witch, to všetko z pohľadu skackavej kamery a v hluku okolitých motorových prostriedkov. Jediný človek, ktorý mohol hovoriť k veci aj viac ako 10 sekúnd, nie je ani predstavený. S faktami si tu nik ťažkú hlavu nerobí, ženy nemáme možnosť spoznať, hoci je ich asi len 5, skáče sa od jednej k druhej rýchlosťou svetla. Verklíkujú tie isté frázy už zrejme po stý krát a filmárke to úplne stačí, ak aj položí otázku, prajete si, aby bola radšej ticho /pozvete ma na svoje narodeniny?, nič ste do príbehov nepridali? a pod./. Škoda času. (13. MFF Cinematik Piešťany)

• 13.9.2018  18:54
    Příběh (2018)

Aj keď sa oprostím od presvedčenia, že tento druh zážitku z detstva v 13 sa nedá vytesniť, vidím len zručne natočený priemerný film, ktorému priveľké ambície podrážajú nohy. (13. MFF Cinematik Piešťany)

• 13.9.2018  10:01
    Dívka (2018)

Jednotvárne. Bližšie ma to nezaujalo. Striedali sa tam 3 scény dokola /škola, domov, klinika/. Pomalé tempo filmu bolo gradované drsným záverom, z ktorého sa paradoxne vyvinulo čosi ako happy end. Čo teda mne tak neprišlo. (13. MFF Cinematik Piešťany)

• 5.9.2018  09:52

Historické filmy sa zväčša pátosu nevyhnú, ale tu ho bolo moc. Gary Oldman výborný, ani zvyšok hercov nezaostáva, ale vzhľadom na tú minutáž a nulový - prekecaný dej to moc záživný film nie je.

• 1.8.2018  16:48

Čudujem sa, že som pri tom nezaspala, dej by sa vpratal aj do hodiny, galéria nesympatických postáv, únavné reči... Tieto novodobé westerny, to je drina.

• 11.7.2018  10:50
    Zavaleni (TV film) (2006)

To bolo tak zlé, že som nevedela od toho oči odtrhnúť. Kategória D myslím, ak teda existuje.

• 5.6.2018  12:03
    Psí ostrov (2018)

Veľmi potešilo. Anderson má osobitný štýl a v spojení so psami, bábkami a Japonskom je proste k sežrání. Hudba opäť za päť.

• 13.5.2018  10:59

Fascinujúci príbeh, ktorý na plátne naberá takmer dokumentárnu podobu, i napriek presvedčivému Auteilovi. Hercom sa moc priestoru nedostáva, 30-ročný časový úsek bolo treba vpratať do 1,5 hodiny a výsledok je tak priemerný.

• 8.5.2018  10:35
    Válek (2018)

Veľmi zoširoka poňatý a objektívny pohľad nielen na rozporuplnú osobnosť Váleka, ale i na našu spoločnosť a históriu. Bežného diváka nemá bohužiaľ šancu zaujať, na to ide príliš do hĺbky a v záplave výpovedí mnohých zúčastnených tak zákonite občas stráca tempo. Vo výsledku nie sme múdrejší, svoje tajomstvá Válek neodhalí ani mnoho rokov po smrti. Možno bol oportunista opantaný mocou, ktorý si vedel /takmer/ všetko sám pre seba ospravedlniť, aj štatistika samovrážd exmanželiek je na pováženie, napriek tomu sa ho neodvážim dnes súdiť. Za mňa plný počet nielen kvôli básnikovi samotnému, ale najmä za prístup a spracovanie, ktoré vysoko vyčnieva nad súčasnú tunajšiu dokumentárnu tvorbu.

• 5.5.2018  10:48
    Sowon (2013)

Dlho si to držalo triezvy odstup, ale s postupujúcim časom sa začalo tlačiť na pílu sentimentu. Pritom to vôbec nebolo treba, prerevala by som to aj tak, príbeh je sám o sebe veľmi silný a nikoho nenechá chladným. Čo ma ale zarazilo je, že čin spáchaný v opitosti tu bol poľahčujúcou okolnosťou, u nás je to presne naopak.

• 1.4.2018  17:56

Po čase konečne dobrý detský film, i keď menšie deti a citlivejší rodičia môžu byť z podvraťáka Peťa mierne v rozpakoch. Mne to prišlo zábavné, myslím, že v mnohých detských filmoch je násilia oveľa viac, akurát v tom anime to tak nebije do očí. Korektnosť stranou, vitajte v reálnom živote, deti!

• 23.3.2018  09:36

Slovami klasika: To bola ale blbosť. Tromflo to aj Domček pod vodopádom. Nezrozumiteľný stále sa meniaci štýl rozprávania, bizarné skoky v priestore i čase /vedľajší kvázi špionážny motív bol desný, isto nie vtipný, ak to bolo úmyslom/, vražedná minutáž, vďaka ktorej všetky uvedené nedostatky dokonale vynikli, a značne nadužívaný hudobný doprovod /ku konci už som bola na zvuk huslí alergická/. Hercov mi bolo ľúto, Amalrica som v normálnej úlohe snáď ešte ani nevidela, Garrel ani veľmi hrať vlastne nevie /a všimol si to niekto?/, dievčatá fajn, kvôli nim nejdem s hodnotením ešte nižšie.

• 16.3.2018  11:47

Že scenár písali Coenovci sa dá odtušiť len v niektorých hláškach, ktoré sa ale k patetickému Spielbergovmu štýlu moc nehodia. Predsa len od špionážneho filmu čakám niečo iné. Natočené ako vždy kvalitne, výborne zachytená dobová atmosféra, to on ozaj vie, ale je to také odťažité, chladné a Hanksa fakt nemusím.

• 24.2.2018  11:02
    Já, Tonya (2017)

Originálne prevedenie, pri príbehoch a la true story je to príjemné osvieženie. Tragikomika je tu úplne na mieste, toto panoptikum figúrok si ju vyslovene pýta. A ak som si aj myslela, že je to predsa len trochu nadsadené, záverečné prestrihy ma vyviedli z omylu. Príbeh poznám, samozrejme, že v detstve mi bola Tonya nesympatická, ale v takto vykreslených reáliách a v čase dnešnej všeobecnej tolerancie k alternatívnym pravdám má dievča asi šancu. Film ale nedáva jednoznačnú odpoveď.

• 6.2.2018  09:22
    Špína (2017)

Nezvládnutý scenár, scéna znásilnenia a celý dej pred aj po ma rušili po celý čas, bolo to nedomyslené. Psychiatrický ústav pre mladistvých vykreslený ako polepšovňa - nie som fanúšik nášho zdravotníctva, ale toto bolo lacné. Zmysluplné dialógy nahradené kopou vulgarizmov, ktoré skôr chcú šokovať, než by mali opodstatnenie. Na koniec pomsta/nepomsta otca, o ktorom vlastne až do konca filmu nič nevieme. A vlastne ani o hlavnej postave. Mlčí, je obeťou a my máme teda mať pre ňu pochopenie, ale to je trocha málo. Kamera fajn, hudba celkom ujde, herci by aj hrali, ale scenár na to moc priestoru nedáva.

• 12.1.2018  15:01
    Bermudská příšera (TV film) (2014)

Na obale tohto filmu by malo byť varovanie, že môže spôsobiť demenciu. Radšej som nedopozerala.

• 9.1.2018  20:08

Po nezaujímavom a rozťahanom druhom diele po 20. rokoch, ktorý už čo to naznačoval, prišlo zaujímavé finále. Po 35 rokoch sa do hľadáčiku kamier dostávajú /chtiac nechtiac/ aj deti, čo tento cyklus vždy oživí a ponúka paralely na život a vzťah ich rodičov.

• 17.12.2017  11:33
    Dobrej policajt (TV seriál) (2012)

Malo to nábeh na dobrý seriál, ale zrejme sa to niekde zadrelo a skončilo to nechtiac uprostred, takže trocha sklamanie. Aspoň ja to tak vnímam. Realistické, temné, bezvýchodiskové. A smutné.

• 16.12.2017  10:38

Jediným pozitívom je pre mňa Hugh Jackman, ktorého prudkú charizmu som si doposiaľ nevšimla, keďže ma jeho filmy dosť míňajú. Vrátane tohto.

• 3.12.2017  10:51
    11-11-11 (2011)

Po 6 rokoch od pamätného dátumu je z tohto diela jasné, že apokalypsa sa nám už neodvratne blíži a tak sa nebojím nahlas povedať, že to bola úplná sračka.

• 3.12.2017  10:44
    Tajemství šesti manželek (TV seriál) (2016)

Osviežujúci pohľad do dávnoveku bez tradičného suchopárneho výkladu s oživlými postavičkami tudorovskej éry. Aj keď je to jedna z najviac otrepaných historických udalostí, zaujme iným prístupom a triezvym opisom bez obvyklých klišé s tým už zaužívaných.

• 27.10.2017  10:21

Toto bolo prepálené aj na TV film. Rob Lowe sa pitvoril tak, že by oňho ani Martinka z Turca bicykel neoprela, nieto ešte že by 5 vnadných mladých žien získal. A ani Kaley Cuoco hereckým talentom práve nevyniká. Námet prevarený v ďalších 1000 nie nepodobných filmoch a k tomu čudný scenár s dejom, ktorý vlastne nikdy poriadne nezačína, ani nekončí

• 17.10.2017  15:15
    Sněhulák (2017)

Netrvám na doslovnom prevedení knihy, ale keď už sa menia, či vypúšťajú nejaké vedľajšie postavy a línie, bolo by fajn, keby to dávalo aj potom zmysel (deratizátor v byte, Arve Støp, Vetlesen atp.) . Nebudem sa pohoršovať nad castingom, je to vec režiséra, každý to vidí inak. Ale že Nesbo dokáže vytvoriť na prvých 10 stranách knihy viac napätia ako tento film za celé dve hodiny, to je na pováženie. A ten záver... to chcelo fakt veľkú dávku fantázie toto vymyslieť.

• 11.10.2017  10:30
    Čtverec (2017)

Hviezda dole za zbytočné naťahovanie filmu scénami, ktoré šli do stratena. Ku koncu som tak strácala chuť aj pozornosť, čo je škoda, lebo film je to vlastne dobrý. Ale neobišli ho ním samotným kritizované umelecké maniere, ktoré ho vzďaľujú od diváka. V tomto prípade by bolo menej viac. (Be2Can 2017)

• 18.9.2017  08:47
    Rukojmí (2017)

Tvorcovia chceli do 103 minút dať úplne všetko - a to je kameň úrazu. Naviac prvá polovica plynie príšerne pomaly a nudne, aj tak stále neviem kto je kto, všetko sa tak skoncentruje do druhej polovice. Námet veľmi zaujímavý a kontroverzný, ale toto TV spracovanie ho spoľahlivo zabilo. (MFF Cinematik Piešťany 2017)

• 18.9.2017  08:27
    Syn (2002)

Natvrdo povedané sa tu 1 a pol hodiny nič nedeje, potom sa konečne čosi zomelie a nasleduje koniec-nekoniec, ktorý pri Dardennovcoch možno už predvídať. Sympatie k ich postavám takmer nikdy nezdieľam, len málokedy chápem ich jednanie a vďaka kamenným výrazom sa k ich pohnútkam ani bližšie nedostanem. Všetky tieto neduhy tu boli dovedené do dokonalosti a maximálne zaujímavá téma bola spracovaná minimálne príťažlivým spôsobom, ktorý síce mal niečo do seba, ale ja ho fakt nemusím. (MFF Cinematik Piešťany 2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10