BarVo

okres Piešťany

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 12.1.2018  15:01
    Bermudská příšera (TV film) (2014)

Na obale tohto filmu by malo byť varovanie, že môže spôsobiť demenciu. Radšej som nedopozerala.

• 9.1.2018  20:08

Po nezaujímavom a rozťahanom druhom diele po 20. rokoch, ktorý už čo to naznačoval, prišlo zaujímavé finále. Po 35 rokoch sa do hľadáčiku kamier dostávajú /chtiac nechtiac/ aj deti, čo tento cyklus vždy oživí a ponúka paralely na život a vzťah ich rodičov.

• 17.12.2017  11:33
    Dobrej policajt (TV seriál) (2012)

Malo to nábeh na dobrý seriál, ale zrejme sa to niekde zadrelo a skončilo to nechtiac uprostred, takže trocha sklamanie. Aspoň ja to tak vnímam. Realistické, temné, bezvýchodiskové. A smutné.

• 16.12.2017  10:38

Jediným pozitívom je pre mňa Hugh Jackman, ktorého prudkú charizmu som si doposiaľ nevšimla, keďže ma jeho filmy dosť míňajú. Vrátane tohto.

• 3.12.2017  10:51
    11-11-11 (2011)

Po 6 rokoch od pamätného dátumu je z tohto diela jasné, že apokalypsa sa nám už neodvratne blíži a tak sa nebojím nahlas povedať, že to bola úplná sračka.

• 3.12.2017  10:44
    Tajemství šesti manželek (TV seriál) (2016)

Osviežujúci pohľad do dávnoveku bez tradičného suchopárneho výkladu s oživlými postavičkami tudorovskej éry. Aj keď je to jedna z najviac otrepaných historických udalostí, zaujme iným prístupom a triezvym opisom bez obvyklých klišé s tým už zaužívaných.

• 27.10.2017  10:21

Toto bolo prepálené aj na TV film. Rob Lowe sa pitvoril tak, že by oňho ani Martinka z Turca bicykel neoprela, nieto ešte že by 5 vnadných mladých žien získal. A ani Kaley Cuoco hereckým talentom práve nevyniká. Námet prevarený v ďalších 1000 nie nepodobných filmoch a k tomu čudný scenár s dejom, ktorý vlastne nikdy poriadne nezačína, ani nekončí

• 17.10.2017  15:15
    Sněhulák (2017)

Netrvám na doslovnom prevedení knihy, ale keď už sa menia, či vypúšťajú nejaké vedľajšie postavy a línie, bolo by fajn, keby to dávalo aj potom zmysel (deratizátor v byte, Arve Støp, Vetlesen atp.) . Nebudem sa pohoršovať nad castingom, je to vec režiséra, každý to vidí inak. Ale že Nesbo dokáže vytvoriť na prvých 10 stranách knihy viac napätia ako tento film za celé dve hodiny, to je na pováženie. A ten záver... to chcelo fakt veľkú dávku fantázie toto vymyslieť.

• 11.10.2017  10:30
    Čtverec (2017)

Hviezda dole za zbytočné naťahovanie filmu scénami, ktoré šli do stratena. Ku koncu som tak strácala chuť aj pozornosť, čo je škoda, lebo film je to vlastne dobrý. Ale neobišli ho ním samotným kritizované umelecké maniere, ktoré ho vzďaľujú od diváka. V tomto prípade by bolo menej viac. (Be2Can 2017)

• 18.9.2017  08:47
    Rukojmí (2017)

Tvorcovia chceli do 103 minút dať úplne všetko - a to je kameň úrazu. Naviac prvá polovica plynie príšerne pomaly a nudne, aj tak stále neviem kto je kto, všetko sa tak skoncentruje do druhej polovice. Námet veľmi zaujímavý a kontroverzný, ale toto TV spracovanie ho spoľahlivo zabilo. (MFF Cinematik Piešťany 2017)

• 18.9.2017  08:27
    Syn (2002)

Natvrdo povedané sa tu 1 a pol hodiny nič nedeje, potom sa konečne čosi zomelie a nasleduje koniec-nekoniec, ktorý pri Dardennovcoch možno už predvídať. Sympatie k ich postavám takmer nikdy nezdieľam, len málokedy chápem ich jednanie a vďaka kamenným výrazom sa k ich pohnútkam ani bližšie nedostanem. Všetky tieto neduhy tu boli dovedené do dokonalosti a maximálne zaujímavá téma bola spracovaná minimálne príťažlivým spôsobom, ktorý síce mal niečo do seba, ale ja ho fakt nemusím. (MFF Cinematik Piešťany 2017)

• 15.9.2017  10:48

S prehľadom najhoršia kamera, akú som v SK filme videla. Na to by mal byť paragraf. Mám ale problém aj s celkovým vyznením filmu, ktorý sa /možno nechcene/ zo svojich protagonistov vysmieva. Je jasné, že keď niekto tomu venuje 6 rokov života, asi to nebolo jeho prvotným cieľom, ale stalo sa. Chýba tu odstup, ale aj nejaký konkrétny zámer, či myšlienka autora, čo tým chcel vlastne povedať, alebo aspoň nejaká interakcia s postavami a ich príbehmi a názormi. Premrhaná šanca. /MFF Cinematik Piešťany 2017/

• 12.9.2017  16:32
    D'Ardennen (2015)

O štvrtej hviezde rozhodli pštrosy (12. MFF Cinematik Piešťany 2017)

• 26.8.2017  10:47

Tak, že by som sa pri tom práve klátila smiechom, povedať nemôžem. Ale z tunajších 51% cítim skôr frustráciu bondovských fandov. Netreba to brať tak vážne, údaj o 6 režiséroch a 6 scenáristoch hovorí sám za seba, je jasné, že celkom triezvi neboli, vrátane strihačov, ale pár scén i hercov poteší a prekvapujúco si to drží aj hlavnú zápletku. Videla som už oveľa väčšie koniny.

• 24.8.2017  10:20
    Sanft schläft der Tod (TV film) (2016)

Chvíľu som mala dojem, že sa Nemci snažia o severskú krimi. Ak áno, dosť to nevyšlo. Zápletka bola divná a spôsob, akým našli lúsknutím prstov po x rokoch zrazu páchateľa, som nepochopila. Ku koncu som sa už dosť nudila a záver to z biedy rozhodne nevytrhol.

• 11.8.2017  15:21
    Meurtres à Rocamadour (TV film) (2014)

Ak sa chcete dozvedieť, či možno v jaskyni strielať, môže byť film aj prínosný. Inak strata času, naivné a nudné až hrôza.

• 27.7.2017  14:51

Na Jiřího Grossmana som mala odmalička silnú slabosť a keďže umrel veľmi mladý a tak dávno, každá pripomienka o ňom a jeho živote ma vždy veľmi poteší. Škoda je ho.

• 29.5.2017  10:10
    Nepřítel (2013)

Sorry jako. Lyncha mám v blahej úcte, ale toto by som s ním neporovnávala. Som zvyknutá na podobné fantasmagórie, ale tu mám zásadný problém ten, že ma film od začiatku vôbec nebavil, bolo mi fuk, či má chlapík schízu alebo dvojča, ktorú ženskú práve kláti a prečo, či pavúci sú ozaj tým, čím sa zdajú byť. Z letargie ma prebrala len Rossellini, ale jedna Isabella Lyncha nerobí.

• 23.5.2017  09:30
    Loft (2014)

Zase jeden z remakov, ktorý mi vzal chuť vidieť - možno dobrý - originál. Zameniteľné herecké tváre, prvoplánové gradovanie napätia od prvej minúty, ktoré bolo v závere už moc otravné, "osudové" ženy tu asi hrať nemusia, stačí im byť, napokon ani mužský ansámbel toho moc nepredvedie, prekombinovaná zápletka a to som ešte aspoň 5 vecí, čo mi vadili, našťastie zabudla. Apropos - erotický thriller? Niečo mi ušlo?

• 2.5.2017  12:20
    Jack Rozparovač (TV film) (1988)

Je to skôr detektívka než krvák, striedmosť spracovania teda treba oceniť. Pripomínalo mi to atmosféru príbehov Sherlocka Holmesa, veľmi pútavé prevedenie, napätia pomenej, ale trochu pridlhé, nájde sa tu dosť hluchých scén i nezmyslov. Veľmi ma potešil Bodie, radosť vidieť ho aj inde než v Profesionáloch, a mihol sa tu i kapitán Hastings. Môže byť.

• 28.4.2017  09:55

Pôsobivejšie epizódy striedajú slabšie /najmä tie prvé sú nechutne ohavné/, ale v globále treba povedať, že sa táto séria veľmi vydarila. Pri niektorých novších príbehoch mi chýbajú archívne zábery aj mená a nijak ma neukľudňuje, že to bude asi preto, že opäť žijú medzi nami. Za Heretika palec hore, s Dančiakovou je to horšie. Maštalíra nemusím, ale ako vidím, na mordy má talent.

• 20.4.2017  11:54

Málokedy sa stane, že pokračovanie predčí pôvodný, už i tak veľmi dobrý, animák. Som žasla. Buzz ako latino lover, hororový Chucky, Ken a Barbie jak od Adely, tortila, Totorek, a veru i slza padla na záver. Fantastico!

• 19.4.2017  11:12

Uletené, doslova.

• 7.4.2017  09:38
    Čekárna (2015)

Forma tu jasne prebila obsah, netuším čo tým chcel básnik povedať a ani sa mi nechce nad tým premýšľať. Čakáreň je príhodný názov, ale pointy sa nedočkáte.

• 28.3.2017  09:45
    Banklady (2013)

Zabiť tak vďačný námet - to sa len tak nevidí. Nuda, nuda, šeď, šeď. Dobová atmosféra sa možno podarila, ale inak to bola slabota.

• 16.3.2017  10:02

Asi najhorší filmový zošup z 1 na 2 ever.

• 6.3.2017  10:35
    Dealer 2 (2004)

Úvodná scéna so štetkami ma našťastie nestihla odradiť (nenašla som vypínač), takže som si to napokon vychutnala až do konca. Mikkelsen zahrá aj obložený chlebík,o tom žádná. Prechod z gangsterky na sociálnu drámu vydarený, depka jak prasa a koniec odkukaný od Dardennovcov. Celé zle, ale film super.

• 6.3.2017  10:20
    Únos (2017)

Film môže fungovať len na Slovensku, čo v tomto prípade asi úplne stačí. Viem sa stotožniť s mnohými výčitkami tu uvedenými, za mňa pridám nepochopiteľný odstup od ústredných postáv, keď beží jedna scéna za druhou bez šance priblížiť sa k nim viac. Žiadna emócia, strach, zimomriavky, nič... V tomto sa režisérka až priveľmi spolieha na pamäť diváka a snaží sa vytrieskať akú takú emóciu aspoň z postavy matky, čo je však lacné - nič v zlom. Hodnotenie je ale v tomto prípade veľmi subjektívne, s odretými ušami za 3.

• 6.2.2017  09:45

"Všichni lžou... Všichni hrou...hru podvodnou. Všichni kulisou jsou...prachmizernou."

• 16.1.2017  09:46

Len dúfam, že už je naozaj koniec...

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9