BarVo

okres Piešťany

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 6.8.2020  11:09

Hodne prehajpované hodnotenie toto, ale mala som si už zvyknúť. Áno, celý film stojí na Omarovi Sy a ten to dáva ľavou zadnou, ale zvyšok je riadny maglajz. Niektoré zvraty je lepšie prehliadnuť, veď je to komédia, netreba to brať zas moc vážne, ale keď sa to nakopí, divák trpí. Inak vcelku pozerateľné až na ten záver, ktorý riadne nasral. Lacné, ešte k tomu to akože true story, to už mi hlava neberie.

• 25.6.2020  11:59
    Zmijovisko (TV seriál) (2019)

Hodnotenie zodpovedá miere sklamania stúpajúcej s každým dielom až do temer parodického konca. Divné konanie vlastne každej z postáv je nestráviteľné, sedemdielna prehliadka disfunkčných rodín a vzťahov to neomlúva. Osud strateného dievčaťa mali všetci, vrátane tvorcov, v paži. Časové skoky mi nevadili do momentu, kým som si neuvedomila, že majú za cieľ zakryť nelogickosť deja. Vidiac zároveň Temné lesy a Zmijovisko, nikto ma do poľských lesov, a načas aj seriálov, nedostane. A to sú Temné lesy proti tomuto tu malina.

• 5.5.2020  11:45
    Koruna - Série 3 (série) (2019)

Kolísavá kvalita jednotlivých dielov v tejto sérii mi nedovolí ísť v hodnotení vyššie. Často ma premáhala nuda a dopozerala som z povinnosti, čo mi je ľúto, lebo výmena hereckých predstaviteľov ma celkom potešila. Seriál je však výborný, dobre natočený, zaujímavý, ale obávam sa, že časom preváži sentiment a vznešená nuda.

• 16.4.2020  12:51
    Odhalení (TV seriál) (2019)

Tak tu mi pár krát veru zatrnulo. Príbeh som v základoch poznala a neverila, že sa dnes čosi také môže stať. Môže. Rušili ma tie časové predely, nemali zmysel, len sa to opakovalo. Aj tak sme vedeli k čomu to speje a takto sa to zbytočne naťahovalo. Herečky boli famózne, už len tá podoba, a snažiť sa pochopiť konanie všetkých troch pošukov je myslím zbytočné. Trest je podľa mňa na mieste, aj keď sa to môže zdať na prvý pohľad nespravodlivé.

• 16.4.2020  12:06
    Irčan (2019)

Už je to trochu geriatria, ale aj tak super natočené. Ja by som ešte strihala, cez tri hodiny je moc, ale je pravda, že dostať sa do obrazu dá neznalému bez súvislostí celkom zabrať. Scorsese to stále vie, jeho obľúbenci zjavne tiež, aj keď omladenie de Nira na 30 -40 ročného mladíka je mission impossible.

• 13.1.2020  10:29

Trochu preceňovaný film. Z pohľadu Ralpha Fiennesa síce idem do kolien, aj príbeh zaujal, ale vlieklo sa to ako choroba. A úplne zbytočne. Romantické filmy moc nevyhľadávam, ale videla som už lepšie.

• 31.12.2019  12:56

Vidiac to po rokoch musím stiahnuť hodnotenie, buď sa zo mňa časom stala cynická obluda alebo mi kedysi uhranul solárkový Ralph Fiennes /čomu sa ani dnes nečudujem/. Film sa statočne drží románovej predlohy, ale chýba tomu tá temná viktoriánska krása a najmä silné vášne, na ktoré samotné slová nestačia. Mám rada Juliette aj Ralpha, ale iskra medzi nimi nebola žiadna.

• 11.11.2019  16:38
    Toman (2018)

Beda prebeda. Radšej prečítať za pár minút wikipediu než toto dopozerať. Zaujímavý životný príbeh spracovaný extrémne nezáživným spôsobom. Na druhý krát som to síce dala, ale toto Trojanovi veľmi nevyšlo. Škoda, veľmi vďačný námet.

• 7.10.2019  11:26

Tak ja si idem radšej pozrieť halloweenský diel Simpsonovcov s Marge a jej domom, to je určite vydarené. K tomuto ani neviem čo dodať, dopozerala som len kvôli titulkom, či naozaj dom "hral" Robo Roth. Hral.

• 16.9.2019  10:05
    Diamantino (2018)

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Chápem síce zámery autorov, ale v konečnom dôsledku to dopadlo ako keď psíček s mačičkou piekli tortu. (MFF Cinematik Piešťany 2019)

• 16.9.2019  10:02

Keď som slabému Únosu dala 3 hviezdy, musím aj tu nadhodnotiť. Rušila ma roztrasená kamera, rozbité a zrnité predely, bolela z nich hlava. Nezainteresovaný divák v tom musel mať zmätok, postáv a mien je tam ako na orloji. Ale aj vďaka tomu nejde len po povrchu, cítiť skutočný záujem režisérky o tému aj ľudí. Nové som sa síce nedozvedela nič, ale už len náznak sebareflexie Petra Tótha stál za to. 3+ (MFF Cinematik Piešťany 2019)

• 16.9.2019  09:48

Uznávam, že ma film načapal nepripravenú, žiada si určite vnímavejšieho diváka. Ale ani v lepšej forme by som pozornosť neudržala. Forma prebila obsah a ani jedno z toho ma neoslovilo (MFF Cinematik Piešťany 2019).

• 10.9.2019  11:45

Bola to viac komédia než horor čo je vzhľadom na predlohu dosť problém. Koniec bol hrozný, aj keby mal rádoby vtipne odkazovať na zlé konce Billových kníh. Slušný zošup od jednotky.

• 26.8.2019  22:37

Bulvárna story, ktorú by som - nebyť v kine - po 10 minútach vypla /toľko prehrávania, hluku a pátosu ma vydesilo/, sa v druhej tretine zmenila na investigatívno-konšpiračnú detektívku, aby to zavŕšila nekončiacou paľbou zásadných právnych, etických aj vedeckých otázok, na ktoré ale poskytuje skôr zamyslenie než jednoznačné odpovede. Tento vývoj som nečakala, hoci presne o tom by dobrý dokument mal byť. Posledná cca tretina filmu ťala do živého. Až som v pokušení tomu neveriť.

• 21.7.2019  22:16

Čerstvá krv do SK filmu.

• 26.6.2019  11:25

V porovnaní s hraným filmom, čo je podľa mňa totálny prepadák, je dokument výborný. Až sa divím ako mohol ten istý režisér spáchať niečo tak povrchné a zbytočné. Tých preblikov tam je síce príšerne veľa, epileptik zajasá, ale beriem to tak, že sa snaží zaujať aj vizuálne, keďže vychádza primárne z audiozáznamu. Fascinujúco odporné.

• 21.6.2019  10:39

Extremely trivial, shockingly boring and bad ... S tak blbým názvom asi nejde natočiť dobrý film.

• 25.5.2019  21:20

Nezvyklý minimalizmus u Almodóvara, len občasné vizuálne premostenia a oku lahodiace scenérie pripomenú jeho typický rukopis. Rafinovane popretkávané záblesky minulosti krásne do seba a do deja zapadajú, tŕpnete kam to vlastne smeruje, ale umelcov testament sa našťastie nekoná. Banderas vo svojej životnej úlohe /aspoň pre mňa/. Dokonalé, dojemné, veľmi osobné a úprimné. Zase ma ten Pedro dostal.

• 21.5.2019  13:28
    Pohřbený zločin (TV seriál) (2008)

Trochu rozvláčne to začalo, ale postupne sa to celkom dobre zamotalo. Koniec ma zamrzel, musela som nad ním prižmúriť všetky oči a spustiť jednu hviezdu.

• 6.5.2019  11:40
    Bratrstvo (2009)

Váhala som medzi 3 a 4 hviezdami, bolo to nesúrodé. Neonaci prostredie spoľahlivo zabilo aj menší náznak pochopenia, či sympatie, ale to by až tak nevadilo. Horšie je to s vykreslením postáv, o Larsovi človek až do konca nevie čo si myslieť a pritom tu má pomerne široký priestor. Naproti tomu tu bola uveriteľná a uchopiteľná postava Jimmyho, ktorej prerod napriek minimu slov a absencie životného príbehu bol pre mňa zaujímavejší než hlavná zápletka.

• 7.3.2019  09:59

Je pozoruhodné s akou ľahkosťou dokážu natočiť Francúzi aj takéto plytké scenáre. Tieto divné milostné zápletky idú síce úplne mimo mňa, ale keď sa nad tým človek moc nezamýšľa, tak to aj ujde. Dobre sa na to pozerá, to je ale všetko.

• 11.2.2019  23:18

K Doors nemám obzvlášť vyhranený vzťah, hudba bola výborná, len ten Morrison ma tam vždy trochu rušil. Tento dokument je ale fantastický, radosť pozerať. Žiadna adorácia, triezvy nadhľad, priamy a bez zbytočných obkecov, k tomu množstvo archívnych záznamov a skvelá muzika. Nevedela som od toho oči odtrhnúť. Wow.

• 25.1.2019  15:36
    Kursk (2018)

Nebola to úplná katastrofa /ten film/, ale od Vinterberga som čakala viac. Až na pár pôsobivých scén je to taký ničím výnimočný priemer. Pritom predloha mala silný emočný záber, ktorý zostal uväznený v najbanálnejších filmárskych stereotypoch. Ťažké srdce mám na záver, to bol holyvúd jak vyšitý.

• 13.1.2019  12:05

Plnokrvný Lynch, ku ktorému neviem byť kritická /až na jeho posledné kúsky/.Jednoduchá roadmovie v originálnom prevedení, aj napriek 2 hodinám dokonale funguje o.i. vďaka geniálnej hudbe, veľmi svojskému humoru, či hercom, ktorí si tu neskutočne vychutnávajú každú scénu. Po pár minútach som aj zabudla na svoje antipatie ku Nicolasovi Cageovi.

• 11.12.2018  12:07

Ťažko hodnotiť dokument aj hlavného aktéra, ten je pre mňa dodnes záhadou. Zvláštny životný príbeh, ktorý sa nedá vysvetliť za polhodinu. Z tejto série ma ale zaujal najviac, v rámci možnosti poskytol asi najvernejší obraz.

• 11.12.2018  11:57

Tak toto by bola náročná úloha aj pre skúsenejšieho filmára. Dzurinda pôsobí síce žoviálne a priateľsky, ale nepustí k telu nikoho a film je tak úplne v jeho réžii.

• 11.12.2018  11:49

O politike sa rozprávať odmietol a nedobre spravil. Tam má svoje frázy naučené dokonale. Miesto toho sa nechal nachytať na banálnych (a pritom bazálnych) otázkach študentky a videli sme absolútne myšlienkové a hodnotové prázdno. Pravda je relatívna, o morálke nevie vlastne nič, so svedomím naňho nechoďte. Ale že bol najdlhšie v SR premiérom - 10 rokov sme počuli každú tretiu minútu. A ak ho ešte aj po 50-tke štve, že jeho spolužiaci grázli mali vždy najkrajšie baby, tak ho úprimne ľutujem.

• 2.10.2018  09:48
    Nico, 1988 (2017)

Z môjho pohľadu silne ženský film. Po životopisnej stránke trochu odfláknuté, pre neznalého to môže byť nuda. Ani do hĺbky sa moc nešlo, dialógy boli občas ako z veľkej knihy múdrostí, ale ak to beriem ako road movie, je to o.k. V zásade som ale rada, že v roku 2018 môžem zájsť do kina na taký film a preto z nostalgie pridávam hviezdu naviac.

• 18.9.2018  11:33

Príjemné, ale nič extra. Film, na ktorý rýchlo zabudnete. Vzhľadom na vybratú tému by som čakala vyššie ambície. (13. MFF Cinematik Piešťany)

• 17.9.2018  09:54

Mimoriadne pôsobivé spracovanie na jeden záber. Mňa to nenudilo napriek tu vytýkanej absencii akcie. Bolo to veľmi autentické a reálne. Cením si zámer režiséra sústrediť sa na obete, nie páchateľa, i keď je to určite menej atraktívne. Záver zamrazil. (13. MFF Cinematik Piešťany)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10