Diamantino (2018)

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Chápem síce zámery autorov, ale v konečnom dôsledku to dopadlo ako keď psíček s mačičkou piekli tortu. (MFF Cinematik Piešťany 2019)

Skutok sa stal (2019)

Keď som slabému Únosu dala 3 hviezdy, musím aj tu nadhodnotiť. Rušila ma roztrasená kamera, rozbité a zrnité predely, bolela z nich hlava. Nezainteresovaný divák v tom musel mať zmätok, postáv a mien je tam ako na orloji. Ale aj vďaka tomu nejde len po povrchu, cítiť skutočný záujem režisérky o tému aj ľudí. Nové som sa síce nedozvedela nič, ale už len náznak sebareflexie Petra Tótha stál za to. 3+ (MFF Cinematik Piešťany 2019)

Poslední cesta do Macaa (2012)

Uznávam, že ma film načapal nepripravenú, žiada si určite vnímavejšieho diváka. Ale ani v lepšej forme by som pozornosť neudržala. Forma prebila obsah a ani jedno z toho ma neoslovilo (MFF Cinematik Piešťany 2019).

To Kapitola 2 (2019)

Bola to viac komédia než horor čo je vzhľadom na predlohu dosť problém. Koniec bol hrozný, aj keby mal rádoby vtipne odkazovať na zlé konce Billových kníh. Slušný zošup od jednotky.

Tři blízcí neznámí (2018)

Bulvárna story, ktorú by som - nebyť v kine - po 10 minútach vypla /toľko prehrávania, hluku a pátosu ma vydesilo/, sa v druhej tretine zmenila na investigatívno-konšpiračnú detektívku, aby to zavŕšila nekončiacou paľbou zásadných právnych, etických aj vedeckých otázok, na ktoré ale poskytuje skôr zamyslenie než jednoznačné odpovede. Tento vývoj som nečakala, hoci presne o tom by dobrý dokument mal byť. Posledná cca tretina filmu ťala do živého. Až som v pokušení tomu neveriť.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

V porovnaní s hraným filmom, čo je podľa mňa totálny prepadák, je dokument výborný. Až sa divím ako mohol ten istý režisér spáchať niečo tak povrchné a zbytočné. Tých preblikov tam je síce príšerne veľa, epileptik zajasá, ale beriem to tak, že sa snaží zaujať aj vizuálne, keďže vychádza primárne z audiozáznamu. Fascinujúco odporné.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Extremely trivial, shockingly boring and bad ... S tak blbým názvom asi nejde natočiť dobrý film.

Bolest a sláva (2019)

Nezvyklý minimalizmus u Almodóvara, len občasné vizuálne premostenia a oku lahodiace scenérie pripomenú jeho typický rukopis. Rafinovane popretkávané záblesky minulosti krásne do seba a do deja zapadajú, tŕpnete kam to vlastne smeruje, ale umelcov testament sa našťastie nekoná. Banderas vo svojej životnej úlohe /aspoň pre mňa/. Dokonalé, dojemné, veľmi osobné a úprimné. Zase ma ten Pedro dostal.

Pohřbený zločin (2008) (seriál)

Trochu rozvláčne to začalo, ale postupne sa to celkom dobre zamotalo. Koniec ma zamrzel, musela som nad ním prižmúriť všetky oči a spustiť jednu hviezdu.