ČT Live - Sto zvířat (2013) (koncert)

Štvrtú hviezdu posielam do hudobného neba. Toto dosť zamrzelo.

Falešná ruka zákona (1963)

Zábavná anglická komédia plná omylov a náhod. Petra Sellersa môžem vždy, v originálnom znení je to double zážitok. Zasadnutie zločineckého trustu pobaví aj dnes. Perlička na dne Netlixu.

Wham! (2023)

V rámci Netflixu slušný nadštandart. O Wham! viem málo, nikdy ma extra nebrali, ani G.M. Nadaný spevák aj skladateľ, to je asi všetko. Last Christmas neznášam, za to oni ale nemôžu. Množstvo materiálu a zaujímavostí, osobné výpovede, veľa krikľavých farieb, tanečkov a šortiek. Mohlo to byť poňaté viac komplexne, ukážuc súvislosti, keďže v 80. rokoch bolo podobných kapiel dosť, pričom oni boli pionieri. Dojal ma koniec, nie vždy to končí takto dôstojne.

Tin & Tina (2023)

Podhodnotený film, zrejme vďaka užívateľom Netflixu. Pre mňa príjemné prekvapenie, španielske horory a thrillery sú zväčša dobrou voľbou, tu naviac i retro bizár. Hviezda dole za prepísknutý a dlhý záver, menej občas býva viac.

Případ: Ponorka (2020) (seriál)

Pomalé až nudné tempo ukazuje aká je reálne práca vyšetrovateľov nezáživná prplačka, aj keď postavy zas až take nudné byť nemuseli. Severské civilné spracovanie mi vyhovuje, ale tú prehľadnú linku s dcérou hlavného vyšetrovateľa si Lindholm mohol odpustiť. Posledná epizóda, kdy přijde i zákon, je za odmenu pre toho kto vydržal. Rovnako ako pri Utoya zdieľam veľké sympatie, že sa tomu "geniálnemu" psychopatovi nedáva žiaden priestor (viď Netflix s nekonečnou sériou o ponorke)

Antonio Banderas a Pedro Almodóvar - dokonalá dvojka (2022) (TV film)

Záverečná rečnícka otázka pobavila, nikdy ma to nenapadlo, ale veď nič ma do toho. Hoci je zaujímavé pozorovať ich dlhoročné prepojenie, nemyslím si, že jeden bez druhého by neboli tým čím sú. Predovšetkým Almodóvar. Odjakživa má výrazný originálny rukopis, aj bez Banderasa natočil bravúrne filmy, rokmi sa vyvíja, skúša, hľadá, prekvapuje, Banderas nebanderas.

Operace Eichmann (2018)

Po The Eichmann show ďalšie zbytočné, zdĺhavé a slabé spracovanie veľmi vďačného námetu únosu A. Eichmanna, resp. procesu s ním. Tu ešte okorenené vymyslenou a hlúpou dejovou linkou, ktorá to asi mala oživiť, ale podaril sa opak. Hocaký dokument je pri tejto téme lepšou voľbou než hrané filmy. Výnimkou je len ten československý Adolf Eichmann s M. Kňažkom.

Kolize (2019)

Dánsky štandard, ktorému podráža nohy predvídateľnosť deja a neodbytný pocit kalkulu zo strany režiséra.

Tuláci (2023)

Fakt to niekto aj dopozeral?

Po životě - Série 3 (2022) (série)

Po prvej sérii sa to neskryte recykluje, ale je to celkom zábavné, niektoré postavy a nemecký ovčiak sú fajn. Akurát bolo vskutku ťažké sa prekúsať toľkým sebadojímaním a domácimi videami. Tri série sú až až..