Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Odtrpela som to do konca čakajúc na /aspoň/ slušný záver. Nekonečných 8 dielov fňukania, jalového filozofovania, kvázi nihilizmu, nelogického konania oboch hlavných postáv a čakania na priznanie /asi základ dobrej kriminálky/ veľmi nedôstojne nenadväzuje na výborné prvé dve série. Žmúrajúceho Billa Pullmana a jeho labilného kamaráta má človek plné zuby už po hodine, ďalej sa už len to znechutenie stupňuje a vyvrcholí najpríšernejším finále aké som kedy v krimi seriále videla.

Vládce Paříže (2018)

Asi som sa viac o Vidocqovi dozvedela z Dobrodružstiev kriminalistiky s polovičnou minutážou, pričom výborného Borisa Rosnera mám v pamäti dodnes. Nevadí. Je to trocha naťahované, ale atmosféra sehr gut, kostýmy a výprava takisto, historické akčné scény majú niečo do seba a najmä ... Cassel je Cassel. Nepovie skoro nič a aj tak mu patrí celý film. Čo som vlastne bola rada, lebo český dabing mal desný.

Telefon (2020)

Tento typ thrillerov nemám v láske, prestávam sa orientovať v postavách aj čase už po pár minútach. Tu to ale neplatilo, vďaka minimu postáv ustriehnutým časovým linkám i logike, čo spolu s napínavým dejom udržalo diváka v strehu až do konca, ešte i po ňom.

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Diely s Dianou a Charlesom boli útrpné a nudné, bohužiaľ ich v tejto sérii bolo až moc a vytesnili iné zaujímavé udalosti z Británie 80. rokov. Na druhej strane agentka Scullyová ako Margaret Thatcher a všetky časti s ňou išli vysoko nad priemer. Nemôžem si v tejto súvislosti nespomenúť na biografický film s Meryl Streep, ktorý bol proti tomu úplnou filmárskou katastrofou. Takže opäť ako v ostatných sériach The Crown sa mi nedá ísť nad 3 hviezdy, keďže kvalita a obsah jednotlivých dielov je priveľmi rozdielna.

Vermeerův padělatel (2017) (TV film)

Príbeh a človek plný paradoxov, riadny výkuk tento chlapík. Každopádne ma dokument veľmi potešil, spomenula som si na Dobrodružstvá kriminalistiky a fascinujúci súdny proces.

Rašín (2018) (TV film)

Vznešená a uťahaná nuda. Hoci mám rada historické aj biografické filmy, toto šlo väčšiu časť mimo mňa. Vetchý a najmä Donutil fajn, ale mala som problém to dopozerať.

Criminal: Velká Británie - Série 2 (2020) (série)

Po prvej sérii som myslela, že tento formát sa rýchlo vyčerpá, predsa len zloženie: 1 podozrivý, 4 detektívi a 1 výsluchová miestnosť + kávomat má obmedzené možnosti. Ale nie tak. Napínavé, uveriteľné a zaujímavé. Za mňa najlepšia tretia epizóda a spolu s Criminal: Germany zatiaľ najvydarenejší pôvodný seriál Netflixu.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Film má slušné herecké obsadenie, aj pre neameričana zaujímavú tému, štýlovo je skoro dokonalý, včetne všade prítomného cigaretového dymu, ALE absolútne mu chýba dramatická stavba, plynie si tak nejak bez vzrušenia až do konca, so všetkými tými serióznymi kamennými výrazmi, úplne bez emócií. Dokument by bol lepšou voľbou. Keďže som pri tom upratovala, nevadilo, inak by som ho bez milosti po 20 minútach prepla.

Země naděje (2012)

Záverečný twist sa dal tušiť už nejaký čas vopred, kľudne mu aj uverím, ale inak nuda jak hrom.

Slovensko - Odvrátená strana (2017) (TV film)

Ako kladivom do hlavy... Rozumiem zámeru tvorcov, aj sa s mnohými názormi stotožním, ale výsledok nepresvedčil. Najmä v prvej polovici bola frekvencia záberov brutálnejšia než zábery samotné a divák sa strácal. Kontrastne k tomu monotónne hovorené slovo ako z TV žurnálov z 80. rokov, asi to bol zámer, ale posolstvo filmu sa tým zabilo. Tvorcovia nehľadajú riešenie, avšak zároveň do filmu chcú dať úplne všetko, čo je ošemetné, lebo na konci paradoxne ostane prázdno. Som rada, že sa točia aj takéto dokumenty, ale spracovanie nešťastné.