Kanárek (1999)

Mezi klady patří kamera, střih, Mejla, Schmitzer a záběry z léčebny. Zápory jsou nepřehledný a občas málo uvěřitelný děj a to, že hlavní postava pohrdla MILFkou.

Rambo: První krev (1982)

Do tohoto filmu jsem zamilovaný a tudíž tento komentář zřejmě nebude nejobjektivnější.  Mám na něm rád hloubku sdělení, která je ztvárněná formou béčkového filmu.  Vysloužilý voják zakouší útrapy od společnosti, pro kterou tolik obětoval. Film kritizuje několik společenských neduhů. Fašounské fízly na americkém maloměstě, vyděděnost vysloužilých vojáků nebo post válečné trauma. Zmínění těchto témat si vážím o to víc vzhledem k době natočení. Závěrečná scéna emočního kolapsu hlavního hrdiny je věc na akční filmy tohoto typu nezvyklá a mistrně zahraná. Celé toto je ovšem prezentováno formou akčního filmu pro široké publikum. A ona akčnost filmu má rozhodně koule taky. Vidím v tomto filmu několik již zmíněných paradoxů ( akční béčko s nepatetickým podtextem, akční hrdina se i přes svou drsnost autenticky psychicky sesype). A překvapivě to celé drží při sobě. Dávám plný počet !

Panenství (1937)

FIlm, který je o tom, že by všichni chtěli souložit s Lídou Baarovou. A kdo vyhrál nakonec? Ano, Goebbels.

Rudovous (1965)

Japonský Doktor z Hor, který se neostýchá partě deseti lumpů zpřelámat ruce a nohy.

Jan Žižka (1955)

Konečná bitva je epická...