R.A.D.A.R.

R.A.D.A.R.

Česko

<< předchozí 1 2
    • 19.6.2019  12:53

Důstojný zakončení téhle seriálové kapitoly. Šlo to trochu jinou cestou než jsem čekal, což bylo asi i dobře. Kdybych si zopakoval před projekcí některé dřívější filmy, tak bych si určitě některé pasáže Endgame užil určitě mnohem víc. Z předchozích filmů si pamatuju fakt jenom minimum a to jsem je viděl skoro všechny, žádný ale dvakrát.

• 1.11.2018  00:01

Byl jsem na podiu s rockovou legendou ve filmu, který se legendou stane.

• 13.9.2018  07:32

Žádná hitparáda. V podstatě jedna velká akce, která ale není nijak extra nápaditá a po nějaké době začne spíše nudit. Nadbytek krve a fuckování vyznívá docela nuceně a streojeně. Pokusů o humor je spousta, ale bohužel málokdy se trefí. Velmi často jdou hlášky mimo, což platí hlavně o hlavním představiteli, který má být rádobycool drsňák. Paradoxně mě nejvíc bavily hlášky mezi bláznivými vojáky, možná to celé mělo být tlačeno víc do komedie.

• 2.5.2018  20:39

Parádní blockbuster chytře kombinující humor, akci a emoce. Marvel zužitkovává roky příprav a má našlápnuto k velkolepému zakončení jedné ságy.

• 29.3.2018  14:15

Naspeedovaná akční podívaná pro videoherní generaci. Spielberg na stará kolena ukazuje, že stále umí natočit trikovou show, co má hlavu a patu a člověk se při ní nestihne nudit. Ve filmu je řada nelogičností, ale ty jdou počítám na vrub spíše knížky a u tohoto žánru je nemá příliš cenu řešit. Bohužel často nevychází pokusy o humor a zbytek členů klanu vychází víceméně do ztracena. Nebyl jsem geekovsky natěšený, tudíž mě ani příliš nezklamal menší počet popkulturních odkazů.

• 26.10.2017  22:39

Thorovi výlet do vesmíru prospěl. Konečně se pořádně odvázal a vsadil na citelně komediálnější notu, což se mu povedlo lépe než příbuzným Strážcům galaxie. Herci si role vyloženě užívají a i díky nim se dají odpustit slabší pasáže. Za mě povedenější díl seriálu Marvel.

• 23.9.2017  17:43
    Wind River (2017)

Excelentní kriminálka s parádní atomosférou. Rennerovo zatím nejlepší výkon.

• 3.8.2017  08:39
    Dunkerk (2017)

Mám rád druhou světovou, tak jsem se těšil jak malej. Viděl jsem všechny filmu o tomto tématu, tak mám možnost srovnání. Technicky opět bezchybné, zde Nolan zklamat neumí. Atmosféra na pláži je jak má být. Bohužel mě to nechytlo tolik, jak jsem si přál a řada věcí mě vytrhávala z pozornosti. Snaha o realičnost se přestává vyplácet, když máte navodit atmosféru evakuace 400 tis. vojáků a vidíte na pláži maximálně 2 prapory. Vím, že hlavní evakuace probíhala přímo z města, ale nikde to není řečeno a člověk nezíská dojem, že se dívá pouze na dílčí úsek celé operace. Evakuaci šéfuje (?) admirál s velitelským stanovištěm na mole bez vysílačky a jakéhokoli štábu. Zřejmě mu k řízení operace stačí jenom dalekohled. Obranný perimetr je dle úvodní scény asi 100 m od pláže. Stíhačky mají i s nepřesnou muškou munici na X sestřelů. Sestřelovat Štuky lze i jako větroň. Tyto věci mi celkový dojem kazily, nemohu si pomoci. Absence příběhu mě tolik netrápila, již staré válečné filmy byly často také pouze fragmenty událostí různých postav. U nich jsem však dostal také něco, do Dunkirku chybí, duši.

• 13.4.2017  08:53

Po příznivých prvních ohlasech jsem doufal, že dostanu díl aspoň na úrovni 5. No, nestalo se tak. Chválený byl humor, nadsázka a Statham. Hlášek ve filmu je opravdu spousta. Bohužel 90 % z nich je klasicky na hranici průměr/trapnost, takže v tomto směru žádná změna. Zasmál jsem se dvakrát, což je smutná bilance. Hlavně scéna z vězení a duo Rock/ Statham si říkalo o varianci na Tango a Cash, bohužel se scénou z TaC se to nedá srovnat. Nadsázka místy vidět je, ale čekal jsem jí poooodstatně víc. U Stathama jsem 2/3 filmu přemýšlel, co všichni chválí. Nakonec to zachrání pár posledních scén, ale taky mohlo být podstatně lépe. Akce je je velmi fajn, s tím se ale při takovém rozpočtu počítá. Potěšilo také pár dějových zvratů a Charlize, která si záporačku užívá a naštěstí má dost prostoru. To, že je FF čím dál tím více debilní, to nepřekvapí. Problém je ale, že příběh je až zvrácený. Najdete situace typu, v minulém dílu jsi zabil pár mých kámošů a tunu civilistů, ale čert to vem, teď jsme nejlepší kámoši. Závěr tedy jako vždy, debilní až na půdu, ale na akci je jednou kouknout dá :-)

• 10.4.2017  15:17

Konečně dostal Jackman brutální nekompromisní příběh, který si zasloužil. Má to pár drobných mušek, ale kašlat na to, je to paráda. Spolu se štěkem v První třídě jednoznačně nejlepší Wolverine 😊

• 2.2.2017  08:01

Obdobný případ jako Hell or High Water. Tedy kvalitní film, který se stal jedním z hlavních oscarových kandidátů především z důvodu slabé konkurence minulého roku. Co je bez diskuse jsou herecké výkony, Casey si asi pro plešouna opravdu dojde. Děj bohužel ničím nepřekvapí. Co naopak překvapí je zvláštně zvolená hudba během klíčových scén a dialogů.

• 13.10.2016  08:26
    Inferno (2016)

Nejslabší díl trilogie a to už je co říct, když první dva díly byly čistokrevný průměr. Tam alespoň blbost scénáře tolik neurážela. Příběh, doufejme už posledního, Langdona, je totiž jeden fail za druhým. Kromě Hankse, kterému tato role nikdy pořádně nesedla, vázne i obsazení ostatních rolí. Pokud herci nesedí už typově, je problém věřit jim jejich bláboly o to větší. Vše je založeno na náhodách, na znalosti všech tajných chodeb na světě a absurdním příběhu plného nelogických zvratů. Tak snad Hanks a spol. využijí svůj nesporný talent příště lépe. Tohle je pro všechny zúčastněné ztráta času, pro jejich konta ale zřejmě ne :-)

• 13.9.2016  08:24

Béčko se vším všudy. Člověk by čekal aspoň nadupanou akci, ale té je poskrovnu a spíše nás čeká tuna dialogů proměnlivé kvality. Největší plus je bezesporu Gibson, který asi zobe slušné vitamíny, když má skoro v 60 takovouhle fyzičku. Škoda, že jeho kariéra skončila tam, kde skončila, protože to v sobě pořád má. Jinak čistokrevný průměr z typického amerického vidlákova, kde pár gangsterů dostane na budku a uslyšíme u toho trochu těch životních mouder.

• 25.5.2016  11:16

Poctivý návrat do 90. let, kdy byl tento žánr na svém vrcholu. Rozhodně nadstandardní zábava, ve které září naplno hlavní duo. Díky velkému natěšení ale přišlo drobné zklamání. 90 % forů a hlášek znáte z traileru a krimi linka taky upřímně není nic extra. Některé činy mi do komedie ne úplně pasovaly. Kdyby se ještě trochu šláplo na plyn, tak 2. díl je jasná klasika.

• 19.5.2016  09:04

Ničení kvalitní série v přímém přenosu. Už minulý film prakticky znegoval všechny předchozí a tento díl vesele pokračuje ve spoustě nelogičností a o nějaké návaznosti či dokonce originalitě si může nechat jenom zdát. Postavy nestárnou a chovají se nelogicky. Klasicky jako v několika předchozích dílech se rozejdou, aby v závěru zas byli všichni kamarádi nebo narazí na starého známého bůhví z jaké časové reality. Je to škoda, protože duo McAvoy a Fassbender je papírově snad nejsilnější ze všech komiksových unevers, a to jak herecky, tak motivačně. Co je to ale platné, když Magneto má jednu působivou scénu, která vyzní prakticky do ztracena a profesor stráví půlku filmu na nějaké skále. Mladá parta je vám fuk a jediný, kdo za něco stojí je Flash. Jemu patří opět nejlepší scéna, i když je prakticky vykrádačka už jednou viděného. Každopádně tenhle mutant by mohl klidně zaskočit na návštěvu k Deadpoolovi :-) Prostě je to guláš bez ladu a skladu a bylo by snad pomalu lepší sérii ukončit než dále systematicky likvidovat předchozí díly. V tomhle bordelu, teď už i digi, se totiž už nemůže určitě vyznat ani sám Singer.

• 21.4.2016  11:49

Film si užijete tím víc, čím více paříte střílečky. Jedná se o jednu dlouhou krvavou lázeň, která se snaží z filmového experimentu prokopnout dveře pro další šílenosti podobného druhu. Filmu se nedá upřít řada nápadů a scén, kdy se pohled z první osoby vyloženě hodí. Po nějaké době se ale tato perspektiva stane trochu stereotypní a člověk hledá něco dalšího, k čemu se upnout. To ale moc nenachází. Humoru je minimum a ani super Sharlto to nezachrání. Přitom koncept si vyloženě o nadsázku říkal. Co je pro mě ale největší mínus, je až příliš velká brutalita. Nejsem žádná cíťa, ale hrátky s nožem už na mě byly až moc explicitní a zbytečně rádobyšokující. Posledních 20 minut je pak pro mě už jenom jeden velký blivajz se zmateným vyústěním. Tudíž závěr je takový, že zhlédnutí nelituji, ale v budoucnu bych prosil trochu odlehčenější uchopení.

• 12.4.2016  08:49
    Kolonie (2015)

Film, který vám spolehlivě zvedne žaludek. Film, který má neuvěřitelně depresivní atmosféru. Film, ve kterém Emma hraje jak o život. Film, ve kterém Bruhl potvrzuje, že je jedním z nejlepších herců mladé generace. Film, který má jednu z největších filmových sviní za posledních pár let v podání neskutečného Nyqvista. Film, který musíte vidět. Film, který si zaslouží plnou palbu jako máloco jiného.

• 8.4.2016  12:40

Kvalitní komorní napínák s pár skorohororovými okamžiky. Plusem je super Goodman, mínusem poslední desetiminutovka, která se k filmu vůbec nehodí a slušně kazí celkový dojem. Každopádně název Cloverfield je zcela zbytečný a filmu spíš ubírá než něco dává.

• 5.4.2016  12:27
    Spotlight (2015)

Kvalitní novinářské drama, které vám o církvi řekne více, než byste si možná přáli vědět. Občas se člověk sice trochu ztrácí ve změti jmen a pojmů, ale detektivní pátrání jede jako parní válec a nikdy nezaškobrtne. Plusem také je, že odboček do soukromí postav je minimum. Herci nezklamali, nejlépe zahrál Ruffalo. Tudíž Oscara proč ne, ale opětovné vracení asi nehrozí.

• 24.3.2016  09:20

Tohle se moc nepovedlo. Hodně očekávaný střet 2 velkých ikon mohl dopadnout podstatně lépe. Nenapadá mě nic, co bych mohl vyzdvihnout. Paradoxně z ústředního trojlístku na mě nejsilnější dojem zanechala WW. To je ale asi paradoxně i tím, že měla nejméně prostoru :-) Affleck jako Batman nakonec uhrál se ctí jenom pod jedním naštvaným výrazem. S Balem, který uhrál i zhýralého Waynea se to prostě nedá srovnávat. Cavill je špatný a v jedné scéně, kde se pokoušel brečet, jsem pomalu brečel taky :-) Lex ujde, což mě taky překvapilo :-) Lois zbytečná. Největší průser je bezesporu scénář. Vůbec nechápete, proč postavy dělají to, co dělají a o co Luthorovi jde. Existenciální střed se vyřeší pomocí kouzelného slůvka Martha a všichni jsou najednou nejlepší kámoši. Další slabou stránkou je akce. Je špatně sestřihaná a postrádá jakýkoli silnější moment. Výjimkou je nástup Trinity za zvuků řízné vypalovačky. Samotný souboj je pak jeden klasický digiguláš, kde Batmanovo role spočívá v uhýbání střelám. WW ho bojově totálně válcuje, což je taky trochu smutné. Snydera by měli co nejdřív vyměnit, bude to jen horší. Prostě za mě zklamání, ale zas nejsem takový ortodoxní fanoušek, aby mi to nějak trhalo žíly :-) Kategorie vidět a zapomenout :-)

• 10.3.2016  11:11

Zjevení v českém filmu. Nejlepší tuzemská kriminálka za posledních 10 let. Líbilo se mi to více než žánrově příbuzná Pouta a Ve stínu. Už úvodní titulky naznačí, že se odehraje něco výjimečného. Kdybych měl vypíchnout jeden bod, je to atmosféra. Tenhle špinavý a reálný rok 1992 doslova pohltí a nepustí. Spousta odkazů a detailů, které celý svět oživují a člověk se může jen tak kochat. Další silnou stránkou jsou herci. Dokonce i Suchoš v sobě vykřesal dobrého herce a Kaiserova bitka v bytě vás taky určitě nenechá chladným. Světe div se, i těch několik akčních scén nevypadá vůbec trapně, všechna čest. Jedinou drobnou výtku bych měl tradičně ke scénáři. Některé motivace a činy mi přišli ne úplně reálné a dobře zdůvodněné (dálnice, konspirační schůze, kolejiště). Lepší vykreslení kolegů v kanceláři by taky neuškodilo. Každopádně za mě silný nadprůměr a film dokazující, že i v našich podmínkách se dají natočit technicky perfektní věci.

• 4.3.2016  09:11

Pěkné triky absolutně bez příběhu počtvrté. Nechápu, co Baye na tomto tématu pořád láká. Já vlastně zapomněl, dolary. Shia nahrazen Wahlbergem, ale to je absolutně fuk. Podstatný je digibordel, ještě víc digibordelu, Čínani pobíhající mezi digibordelem, Tucci absolutně mimo i bez digibordelu. Je smutné, kam se dá značka posunout od pohodové jedničky. Tady už něco jako scénář fakt neexistuje, ale navíc je i to šílená nuda. Poučení: Digibordel sedící na digibordelu z třetihor film nevytrhne :-)

• 1.3.2016  10:12
    Ave, Caesar! (2016)

Fantasmagorický příběh, který nabízel slušný potenciál, už kvůli hercům. Bohužel vás tento film utvrdí ve 2 věcech. Že Coenům prostě komedie moc nejdou (čestná výjimka Dude) a kariéra Cloonyho je v posledních pár letech slušně v háji. Najde se pár vtipných okamžiků, ty jsou ale zašlapány do země tunou nevtipných nudných keců o komunismu a cigaretách. Nic na tom nezmění ani herci, z nichž někteří si to hodně dávají (Frances, Ralph, Brolin). Celkově ale slabé, bohužel.

• 11.2.2016  08:59
    Deadpool (2016)

Tak tohle Reynoldsovi vyšlo. Našlapaná comicsovka s ujetým hlavním hrdinou, který pro násilí a vtip nejde daleko, je trefou do černého. Po postupném přejedení comicsovými universy je tohle víc než vítaná nová krev. Už teď se těším na dvojku, která snad ještě víc přitvrdí. V Deadpoolově slova smyslu :-)

• 3.2.2016  12:04

13 hodin dokazuje, jaký úkaz byl kdysi Black hawk down. Tato válečná klasika svého důstojného následovníka opět nezískala. Samotná akce je slušná a dobře natočená, v tom problém není. Horší je to prakticky se vším ostatním. Postavy od sebe absolutně nerozeznáte a ještě teď pořádně netuším, kdo vlastně padl :-) Neznámí herci ani tma v tomto případě příliš nepomáhají. Slabé dialogy a přehnaný patos se u Baye daly čekat, ale v přehnané stopáži bohužel o to více vyniknou. Co u Baye zamrzí je minimum cool scén, pominu-li vykrádačku padající bomby. Suma sumárum, obdobná úroveň jako Bergův pokus. V něčem lepší, v něčem horší, ale stále průměr. Pořád ale podstatně lepší než roboti :-)

• 8.1.2016  09:08
    Joy (2015)

Pohodový film o americkém snu. Ze začátku spíše komedie, pak trocha dramatu, aby to vše dospělo ke sluníčkovému konci. Herci fajnoví a režie dynamická, takže není moc času se nudit.

• 5.1.2016  08:44

Vynikající film a velké překvapení začátku roku. Pohádka o podnikatelském snu kapitalizace zisků a socializaci ztrát v řádech bilionů, kdy by se i Klausovi protočily panenky. Tohle není čistokrevná řachanda jako byl Vlk, tady vám často bude doslova zle z toho, co všechno bylo možné a bez jakékoli kontroly. Film vás doslova protáhne bahnem finančnictví. Nejsmutnější je, že takhle nějak to skutečně bylo. Každopádně největší kinozážitek od Rivalů, což je co říct. Poučení: Mějte rádi poezii! :-)

• 23.12.2015  12:03

Hodně velký bizár. Člověk na to jde jako na prvoplánovou řachandu, ale zdání klame. Většina vtipných věcí byla v traileru a film samotný až tak vtipný není. Je to docela škoda, protože zápletka skýtá slušný komediální potenciál. Místo toho člověk dostane scény, u kterých snad autoři museli být na houbičkách. Minimálně jako netradiční absurdistán to ale obstojí. Poučení: Catherine Deneuve svede v 70 letech klidně i gorilu :-)

• 22.12.2015  09:29

Nejsem megavelký fanoušek SW, ale epizodě 4 a 5 jsem dal plný počet, protože jde zkrátka o výborné filmy. Zbytek epizod je u mě na stejné, tedy lehce nadprůměrné úrovni. Bohužel, nová epizoda se řadí do druhé skupiny, klasika z ní nebude. Od nové epizody jsem si sliboval především to, že se bude snažit v rámci možností oprostit od naivity a logických lapsů minulých dílů a přizpůsobit se tak moderní době. Bohužel, byl jsem zklamán. Nejdřív ke kladům. Řemeslná stránka je super, ale to se od JJ dalo čekat. Herci jsou taky prakticky ve všech případech výborně vybraní a sympaticky hrají. Jako plus beru záporáka, který se alespoň trochu odlišuje od hustokrutejch zlounů v jiných filmech. Výborná je scéna na mostě. Bohužel pouze most a záporáka si budu pamatovat delší dobu. Zbytek byl fajn na jedno zhlédnutí, ale nemám chuť se k filmu vracet. Co mě zklamalo nejvíc, je absolutně vykradený příběh a spousta nahodilostí, které se v něm vyskytují. Půlku scén jsem viděl už ve 4. epizodě a prostě jsem čekal větší invenci. S výjimkou mostu jsem nikdy nebyl nijak překvapen a nikdy se o postavy nebál. Pokus o humor taky nevycházel vždycky tak, jak si tvůrci přáli. Doufám, že se v příští epizodě konečně pořádně odváží a rozšíří universum trochu novým směrem. Poučení: Ne každé pokračování slavné série s Fordem po 20 letech musí skončit průserem jako byl IJ :-)

• 17.10.2015  23:51

Velmi kvalitní záležitost zasvěcujicí diváka do protidrogové války na mexické hranici, kde se zašpiní všechny zúčastněné strany. Film má pomalé temto a celkově je dosti divácky nevstřícný. Kromě trochy brutality je fascinující, jak moc jdou jenotlivé postavy na krev a co schopny udělat. Už dlouho jsem neviděl film, kde by hlavní hrdinka byla tak semleta událostmi a stal se z ní pouze hadr na podlahu, který nemohl nic ovlivnit. Všechny nové informace se dozvídáme stejně jako hrdinka, která je stejným divákem v příběhu jako my. Kromě zajímavého pojetí postav hraných dobrými herci patří mezi hlavní přednosti vtahující kamera a velmi depresivní atmosféra. Něco málo chybí, aby z filmu vznikla klasika typu Traffic. Poučení: Už chápu, proč si Mexiko po tomto filmu zaplatilo promo kampaň v novém Bondovi :-)

<< předchozí 1 2