grandir

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 11.9.2020  11:25
    Neon Demon (2016)

Bezbřehá nuda a ztráta času. Nenašla jsem nic, za co bych mohla udělit alespoň jednu *, abych film neposlala do odpadu.

• 31.1.2020  08:21

Překvapuje mě zdejší nízké hodnocení. Atmosféra, herci … já si přála, aby film neskončil!

• 7.8.2019  18:39

Francouzské skrz naskrz ...

• 12.2.2019  09:00
    Pes baskervillský (divadelní záznam) (2018)

Nečekala jsem nic a směju se ještě dnes :)

• 23.11.2018  13:38

Hodina a půl utrpení plného přehrávajících herců a nekoukatelného Quaida. Jedna hvězda za zachycení americké pokrytecké morálky ...

• 16.11.2018  09:59
    Ach, ten můj šéf! (TV film) (2009)

Ďábel nosí Pradu na německý způsob, ale nějakou takovou upřímností si mě to získalo tak, že jsem to dokoukala.

• 11.11.2018  18:38
    Lovci hlav (2011)

Černočerná nadupaná jízda, která nenechá vydechnout ani vteřinu!

• 1.10.2018  09:30

... neb nedokážu dát Spielbergovi odpad!

• 8.4.2018  13:47
    Stoker (2013)

Náhodně shlédnuto ... magnetické od první vteřiny, vizuálně, herecky i řemeslně dokonalé, "ujeté", ale tak přitažlivým způsobem, že chci vidět znovu!! A jdu si najít ten klavírní duet ...

• 26.10.2017  09:32

Nový pohled na známá i nová místa z ptačí perspektivy je úžasný, zjevně dobarvený obraz, byť nepřirozeně, až tak nevadí ... začíná mi bohužel ale lézt na nervy zbytečně patetický komentář J. Maxiána, občas si připadám, jak ve školce :o

• 3.1.2015  10:18

Škoda všech těch WTF momentů po slibném začátku. 4 hvězdy za charisma trojice Crowe, Bale a Foster.

• 30.10.2014  08:17

První polovinu filmu jsem váhala jestli ho vůbec dokoukat, nedokázala jsem se vcítit do Rédlovy postavy, občas jsem se ztrácela v množství jmen i událostí a chvílema se i nudila. Ale vydržela jsem a druhá polovina a silný závěr mi to do dokonale vynahradili. Na pět hvězd to u mě není, čisté čtyři ano.

• 19.9.2014  08:24

Přiznám se, dívala jsem se především kvůli Butlerovi v jedné z jeho prvních rolí a dostala jsem ho dokonce v rouše Adamově :o Tradičně vynikající Judi Dench, skvělý Billy Connolly, nádherně drsná skotská vysočina, zajímavý a příjemně plynoucí historický příběh ... na pět hvězd to není, ale čisté čtyři si zaslouží.

• 27.8.2014  10:04

Škoda tak nedoceněného filmu, přitom jednoho z nejlepších ve svém žánru. Napětí a stísněná atmosféra od začátku do konce v kulisách studeného industriálního New Yorku, i bez příšer s chapadly a vyvražďovaček. Krásná Charlize, Deppa nemusím, ale tady se mi líbil ... asi proto, že to nebyl on :) Na to, že je to jeden z pouhých dvou režisérových filmů, který napětím a dějem strčí do kapsy renomované režiséry, klobouk dolů.

• 21.8.2014  10:30
    Rukavička (1941)

Začátek slibný, občas jsem se zasmála především díky babičce Růženy Šlemrové, ale nakonec jsem to stěží dozívala. Nevím, Korbelářovi víc sedí v ruce ta sekera než klavír ...

• 20.8.2014  08:08
    Lev v zimě (1968)

Potlesk ve stoje! Za herecké výkony, brilantní košaté, přitom srozumitelné dialogy, svěží pojetí, úžasnou atmosféru zimního hradu - ranní led v umyvadle nemá chybu, za hudbu, i za skvělý český dabing, který tu nevadil. Jedinou malou výtku mám k poněkud odlehčenému usměvavému závěru, který mi k předchozím intrikám a nožům moc neseděl, ale pokud to měl být závěr jako na divadle, pak proč ne. Tomuto zase jednou nádhernému filmovému zážitku jsem ochotná to odpustit.

• 21.7.2014  13:39
    Velkolepé století (TV seriál) (2011)

Nesleduji, tudíž nehodnotím, ale jen z toho, co jsem při přepínání zahlédla mě zaujaly věty z úst Turků jako "Nechť jí Bůh žehná", "Pane Bože", "Ježíši Kriste" a podobně. Budu doufat, že je to chyba v překladu a dabingu, která ale v historickém seriálu z Osmanské říše 16-tého století opravdu pobaví :)))

• 21.7.2014  08:54

Hrubozrnný humor nemusím, ale tady jsem se fakt nasmála a velice "klátitelně" nasvaleného Sandlera jsem málem nepoznala, takže proč ty čtyři nedat?

• 16.6.2014  08:14
    Dům (2011)

Jeden z nejlepších česko-slovenských filmů. Realita vystižená do posledního detailu. Díky za zážitek!

• 9.6.2014  08:20

Úroveň trošku rozkolísaná, ale sympatické obsazení, nádherné exteriéry, evropský přístup, bavila jsem se. Čtvrtá hvězda jednoznačně za ruský striptýz! Doufám, že ho ještě někde na netu najdu :o

• 23.5.2014  08:14
    Samec (2009)

Označení romantická komedie je dost zavádějící. Jsou tu momenty, kdy se nedá nesmát, ale romantiky je v tom minimum. Spíš hořké, překvapivě realistické drama. Zdejší negativní hodnocení mi opět byly dobrým doporučením :)

• 25.4.2014  08:01

Tak nevím, ale s panem režisérem se nějak míjíme. 2 hvězdy za kostýmy, kulisy a Ludvíka, na kterého byla radost pohledět. Nesympatická postava Lullyho zralá na psychiatrii, zjevná záliba pana režiséra v nahém mužském těle evidentní už z Farinelli, trochu z dějin chirurgie, většinou zbytečně teatrální a nepřesvědčivé, bohužel, dokoukala jsem s utrpením a zívající. Jako nejsympatičtější a nejnormálnější vychází opět vedlejší postava a to Moliére.

• 18.4.2014  10:40
    Koule (1998)

Čtyři hvězdy především za téměř bezchybnou první polovinu. Druhé polovině tak nějak dochází dech, ale stále se mi film líbil víc než třeba Propast.

• 11.4.2014  10:12
    Farinelli (1994)

Budu v menšině, ale pro mě byl tenhle film velkým zklamáním. Až na Händela nesympatický cast, především bratr Riccardo. Farinelli celkem sympatický, ale s nepravděpodobným sexuálním apetitem a jako kastrát by ve svém věku už byl zřejmě mnohem zženštilejší a oplácanější. Bohužel mě nezaujala ani hudba a celé jsem to dokoukala s přemáháním. Dvě hvězdy, ale přesně nevím za co.

• 7.4.2014  08:34

Zase jednou čistých 5 hvězd! Tomuto snímku jsem se, nevím proč, hrozně dlouho vyhýbala a konečné setkání bylo nakonec stejně silné jako setkání Inmana s Adou. Nádhera a Philip Seymour k tomu ...

• 2.4.2014  15:02

Čtyři hvězdy především za zajímavý pohled na horolezectví ve 30-tých letech, nádherné, ale drsné Alpy a život v horské vesnici. Příběh strýc-neteř mi přišel dost zkratkovitý, chybělo mi více emocí v tom, co je vlastně tak táhlo k sobě. Ale herecké obsazení je sympatické a Betsy Brantley to moc sluší.

• 27.3.2014  08:17

Jak se mi Carmen líbila, tak tohle mě regulérně uspalo. První cca čtvrtina slibná, tanečníci umí a hudba skvělá, pak ale pro mě poněkud nudné.

• 11.3.2014  11:33
    Čtyři z tanku a pes (TV seriál) (1966)

Nostalgie jako blázen, znala jsem nazpaměť knížku i seriál, takže nemůžu jinak :o

• 28.2.2014  07:44

**** za první část

• 12.2.2014  08:18

Dívala jsem se z nostalgie kvůli Philipovi a nakonec jsem brečela i smíchy. Americké (romantické) komedie jsou pro mě málokdy koukatelné, ale jakmile jsou na csfd v modrých, jdu do nich a tady to opět vyšlo. Skvělá záležitost!

<< předchozí 1 2 3