Modlitba (2018)

Zajímavý snímek, který mě donutil nepřepnout. Přesto s hodnocením váhám mezi 3-4, protože mi všichni přišli až moc smíření a klidní, což se při odvykání těžko věří. Je možné, že odvykací kůru se všemi abstinenčním příznaky si odbyli někde jinde. Nicméně všem, kteří se se závislostí chtějí poprat, bych takové místo přála. Jeptiška ovšem byla hustá! :o

Dej mi své jméno (2017)

Říkala jsem si to bude dobrý, Italové tohle téma umí. No, nebylo. Kromě italských lokací nudné a nijaké, jiskření či chemie mezi protagonisty naprosto nulová a kdybych z obsahu předem nevěděla o co jde, resp. o co má jít, nepoznala bych to! Nechápu všechna ocenění a ovace, které film sklidil?! Vzdala jsem to asi těsně předtím než vůbec k něčemu (snad?) došlo, takže zde popisovaný silný závěr, který by moje hodnocení možná změnil, se ke mně, bohužel, nedostal. Jestli ještě někdy, nevím. Il compleanno zůstává nepřekonáno ...

Dívka v mlze (2017)

Nějak nevím, jak hodnotit ... 4 hvězdy za napětí, které mě donutilo dokoukat do konce, ale ten závěr byl un po 'troppo WTF, takže ve výsledku mám pocit ztraceného času ...

Vášeň muže (1989)

Nějak vůbec nevím, jak hodnotit. Na jednu stranu stranu mě něco nutilo zůstat u toho sedět, ale zároveň mě to nějak nepřesvědčilo a to včetně Anthonyho Quinna. Prostě jsem mu to nějak nevěřila a neubránila jsem se srovnání s Dobrým ročníkem a výkonem Alberta Finneyho, jehož Uncle Henry byl mnohem přirozenější.

Paprika (1991)

Viděno v 90tkách na tajňačku na OK3 myslím. Po letech se u toho chvílemi nejde nesmát, ale kupodivu je to pořád koukatelné :o

Frances (1982)

Jessica Lange výborná, snad poprvé jsem měla pocit, že umí hrát a není ve filmu jen za naivku na ozdobu. Dojmy z filmu však rozporuplné. Nevím, proč bylo třeba tak přitvrzovat nepravdivými tvrzeními a doporučuji přečíst si reálná fakta o jejím životě. Kromě svobodomyslné povahy nebyla úplně normální a její sklony k agresivitě a hysterii zjevně nebyly jen pod vlivem alkoholu nebo prášků (viz její otázka otci, zda neměl někdy chuť matku zmlátit, čemuž se na druhou stranu není co divit, neb bláznivé byly nejspíš obě). Měla na kontě několik napadení včetně fyzických a že ji Hollywood semlel? Vždyť do něj všechny (a všichni) chtěly, měla smlouvu a tudíž věděla, k čemu se zavazuje a záhy musela vidět, jak to tam chodí. Lze se jim tedy divit, že jí vyčítali, když ji svými excesy porušovala? Že si prošla peklem blázinců 40. let je pravda, avšak vzhledem k tomu, že po tomto období svého života, které trvalo 11 let se vrátila k herecké práci v televizi i filmu, lobotomii evidentně neprodělala.

Aleje jako součást naší krajiny (2007)

Nižší hodnocení kvůli hudbě, která působila spíš rušivě a lezla mi na nervy. Méně by v tomto případě bylo více ...

Vetřelec ³ (1992)

První shlédnutí za 3, s každým dalším přidáváno až na 5 a při čtení komentářů nejsem evidentně sama :)

Petr Kolář – architekt, který si plní své sny (2022) (TV film)

Jako dokumentu tomu nelze nic vytknout. Jen je při hodnocení těžké odstřihnout se od sympatií či nesympatií k projektům jeho klientů, protože slova "neznásilňujeme přírodu" sice v případě jeho architektury třeba i platí, ale resort Velaa, bohužel, ničím jiným není :(

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Filmy s travestity mi nevadí, často to chlapům sluší tak, že i ženské spadne brada, jako třeba Vysoké podpatky P. Almodóvara, ale tenhle film je rozpačitý. Občas se nedalo nezasmát, jinak ale byla především dvojka Weaving - Pearce často nekoukatelná a neposlouchatelná (je totálně mimo, prezentovat travestity jako zženštilé homosexuály, většinou jsou "v civilu" mužní a nikdo by jejich druhý život nehádal). Herci působili ve svých rolích naštvaně, arogantně a při představeních navíc odpudivě, nepřesvědčili mě prostě, že to co si zvolili a dělají, je baví, žijí tím a cítí to tak, takže rozpakům publika se nedalo ani divit. Neoslnily mě ani oscarové kostýmy. Jedna hvězda za opravdu humorné a některé emociální momenty a druhá za sympatickou Bernadette. Na J. Třísku v Jedna ruka netleská prostě nikdo nemá! :))