Duoscop

okres Nový Jičín
FILMOVEJ FANDA

• 17.12.2014  12:37
    Experiment (2001)

Během experimentu je skupina dobrovolníků rozdělena na dvě skupiny. Vězně a dozorce. Experiment má trvat 14 dní a při sebemenším náznaku fyzického násilí má být ukončen. Jenže to se nestalo. Co začalo jako popichování mezi vězni a dozorci se brzy zvrtne a na řadu přijde ponižování, bytí, útlak a šikana... Připravte se, Guantánamo na německý způsob začíná.

• 4.8.2014  11:01
    Nekro (2001)

Odporné a nechutné....

• 12.12.2013  15:09

Čistý průměr http://www.youtube.com/watch?v=1ghX8lbh4z8

• 1.12.2013  16:23
    Hitlerovy děti (TV seriál) (2000)

Hitlerova výchova dětí v Německu, aneb zmaření celé jedné generace. V 10 letech Jungvolk, ve 14 letech Hitlerjungend, v 18 letech vojsko, nebo vstup do strany a v závěrečných bojích o Berlin ti nejfanatičtější bojovníci. Být Hitlerova armáda dvacetiletá, s lepším velením a složená pouze z vojáků kteří si prošli těmito výcviky, byla by neporazitelná.

• 26.8.2015  20:52
    Tajemná Austrálie (TV film) (2000)

Pro mě nejzajímavější byla asi zmínka o Black Mountain - hlavně kolem jejího vzniku. Od Mackerleho je to zatím nejlepší dokument, co jsem viděl.

• 10.7.2014  12:22

Slámův komentář v dokumentu byla hrůza. Jede jako stroj a jeden ani nepozná jestli někoho cituje, nebo mluví za sebe. A to pátrání po vědě neznámých tvorech? Asi 4 minuty před koncem je jeden rozhovor s lovcem, který vlastně nic neviděl, jen slyšel.

• 8.6.2013  12:15
    Pevnost Boyard (TV pořad) (1998)

Slabý odvar původní Fort Boyard jednoho z nejlepších soutěžních pořadů své doby. Zmizel otec Fura, Paklíč a celkové také kouzlo a atmosféra, kterou rozhodně nenahradí soutěžící kteří často vypadají jako by právě slezli z modního mola. Jednu hvězdu dávám za začínající znělku která jako jediná zůstala nezměněná.

• 8.2.2015  12:15
    Truman Show (1998)

Normálně bych dal asi 3*, ale za originální, promyšlený a dokonale propracovaný příběh jednu přihodím.

• 4.7.2012  16:14

Už úvodní titulky a jejich animace slibují, že se bude jednat o mně oblíbený hororový kousek 80.let. O to větší bylo překvapení, když jsem zjistil, že jde o film z roku 1997. Skvělý dabing, skvělé dialogy a perfektní masky,bohužel jednoduchý scénář a provedení některých scén trochu kazí celkový dojem z filmu, ale i tak se jedná o nadprůměrnou podívanou 60%.

• 18.11.2012  15:13
    Ghosts (1997)

http://youtu.be/5nfjPGoYvU4 1 část, http://youtu.be/kdeXaflYyqg 2 část, http://youtu.be/vwLee3kagf0 3 část, http://youtu.be/mg4jxUOAWMY CZ dabing, až na poslední část.

• 10.2.2013  12:30
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Někým nenáviděný a nepochopený, někým jako já zase milovaný. Tenhle seriál pro dospělé se svým vtipem a nej hláškama který se nezastaví před ničím a dělá si prdel snad úplně ze všeho prostě zbožnuju. 216 krát 22 minut dobře investovaného času.

• 8.10.2013  16:29

Chtělo by to trochu aktualizovat, přece jen je to z 97 a to měl Hašek ještě dost před sebou. http://www.youtube.com/watch?v=u0C2KfLU8nY

• 20.2.2012  17:00
    Svatba démonů (TV film) (1997)

John Sinclair. Sešitový časopis nakladatelství MOBA neměl ve své době konkurenci a dodnes na něj rád vzpomínám. Pamatuji si jak moc sem se na tento film těšil když sem chtěl konečně porovnat sešitové vydání s filmovým. Bohužel vám musím říct že sešitové vydání je bezkonkurenčně lepší a nebýt fanda tohoto žánru hodnotil bych ještě méně ale kvůli té nostalgii stovek přečtených sešitů dávám ***

• 28.1.2012  15:28
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Neznám větší uchylárnu, než je tohle. Až mě mrazí při myšlence, že to je pro děti.

• 16.12.2011  17:59

Opravdu jeden z nejkrásnějších filmů který jsem viděl. Velmi silný příběh který sice začíná jako rodinná komedie ale končí hrůzami koncentračního tábora. Až do závěrečných titulku jsem pořád nemohl uvěřit že Guida opravdu zastřelili když se snažil zachránit svého syna. Skvělý krásný film který získal řadu ocenění můžu vřele doporučit,to se prostě musí vidět.

• 6.10.2013  18:02

Tady to všechno začalo. Zlatá éra českého hokeje právě započela... http://www.youtube.com/watch?v=GaQRyZPr6b4

• 8.2.2018  18:41
    Hitlerovi muži (TV seriál) (1996)

1. Díl Rudolf Hess. Zajímavosti - ztráta jeho vlivu, vystrnadění Martinem Bormannem a nejasnosti o jeho sebevraždě. 2. Díl Karl Dönitz. Zajímavostí - záběr potápějící se lodě s posádkou a následný výbuch. 3. Díl Joseph Goebbels. Zajímavosti - kvůli češky Lídy Barové byl ochoten vzdát se svého postavení. 4. Díl Hermann Göring. Zajímavosti - Po 1.sv.válce pracoval jako letecký pošťák ve Švédsku. Jeho dítě údajně nebylo jeho,po těžkém zranění které utrpěl během pivního puče měl být impotentní. 5. Díl Heinrich Himmler. Zajímavosti - Během lékařské prohlídky spojenců skousnul kapsli s jedem. 6. Díl Albert Speer. Zajímavosti - U soudu uvedl že zvýšil zbrojařský průmysl v zemi proto, aby Německo co nejrychleji vyhrálo válku a on s Hitlerem coby jeho jediný opravdový přítel už mohli jen stavět. 7. Díl Adolf Eichmann. Zajímavosti - Po svém útěku pracoval jako chovatel kuřat, majitel čistírny nebo dělník. Po svém dopadení a cesty na popraviště klidným hlasem pronesl. Doufám že mně budete brzy všichni následovat. 9. Díl Joachym von Ribbentrop. Zajímavosti - Jeho Norimberský kat Joseph Malta musel zatížit lano na šibenici vlastní vahou protože si odsouzený v důsledku ubytu na váze nezlomil vaz. Potom ho vzal svou pravou rukou za jeho levé ucho, trhnul a Říšský ministr zahraničí byl mrtev.

• 3.12.2012  17:47

Už od začátku předvídatelný děj ve kterém můj oblíbený a ve filmu psychopatický založený Mark Wahlberg dostane zálusk na v té době mladičkou Reese Witherspoon. Film svižně běží a konec sebou přinese i pár slušných scén a celkově dobrou atmosféru. Toto nenápadné drama z roku 1996 zaručeně pobaví.

• 8.12.2011  19:23
    Skála (1996)

Dokonale filmařsky zpracovaný akční klenot který je bezesporu nejlepší ve svém žánru. Opravdu není mnoho filmu ve kterých se sejde tolik skvělých charismatických herců a zazní tolik legendárních hlášek. Obzvláště general Hammel (Ed Harris) nemá chybu!

• 7.12.2013  08:43

Podle toho co jsem tady četl jsem čekal nějakou slátaninu tak na 1 či 2*, ale místo toho je to docela povedená vyvraždˇovačka. Zombie v převleku strýčka Sama vraždí obyvatelé městečka proto, že nejsou dost velcí patrioti.

• 7.4.2013  20:41

Třetí a podle mého názoru nejlepší díl celé série. Tentokrát se musí Bruce vypořádat s padouchem Saimonem, který chce ochromit New York a navíc je bratrem Grubera, kterého Bruce v jedničce vyhodil oknem z mrakodrapu. Společně se svým nechtěným společníkem Samuelem L. Jacksonem skvěle zapadají do perfektního a na konci nečekaného závěru. A tak Bruce opět krvácí a krvácí.

• 1.4.2013  13:55

Tak tohle nebylo ani strašidelné a ani směšné. Ta 1* jen za těch pár zombíků.

• 4.10.2015  12:39

Tak to bylo něco. Lee Tamahori nám nabízí pohled do jedné rodiny v uzavřené komunitě, kterou byste nechtěly někde potkat, natož se do ní přiženit. Místo, kde žena má jen poslouchat a večer podržet ožralému násilníkovi. Místy hodně silná káva.

• 19.1.2015  11:19

Po slabší dvojce přišla řada na třetí díl, který hlavně díky prostředí zábavního parku nedopadl z této trilogie nejhůře. Jenom mi tady vadily ty Murphyho grimasy, které si v předešlých dílech odpustil.

• 19.1.2012  19:14

Docela příjemná komedie podobající se na Pretty Woman ale lepší. Herecké obsazení bylo vybráno kvalitně, hlavně Ed Harris byl jako vždy dobrý.

• 10.2.2013  12:42
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Viděl sem úplně všechny díly Přátel a po každém opakování seriálu ho sleduji znova. Tento seriál byla součást mého dětství i dospívání a při posledním díle jsem byl opravdu na měkko, přátelům se nedá naprosto nic vytknout, snad jen to že jsme se nedočkali celovečerního filmu.

• 28.7.2015  11:39

Po atentátu IRA na hospodu v Guilfordu v roce 1974, při němž bylo pět mrtvých a několik desítek těžce raněných, byli ze zločinu obviněni a odsouzeni čtyři mladí lidé a sedm dalších obžalovaných (včetně dětí) dostalo vysoké tresty za spoluúčast. Až patnáct let po vyneseni rozsudku byla v odvolacími soudu pod tlakem veřejného mínění kauza zrušena... Pro představu http://xman.idnes.cz/ira-nespravedlive-vezneny-gerry-conlon-f0d-/xman-styl.aspx?c=A140624_115719_xman-styl_fro V závěrečných titulcích zazní - Žádný policista nebyl usvědčen ze zločinu....

• 19.10.2011  18:34
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

Walker všechny přepere, zachrání, zneškodní, vymluví sebevraždu, vytáhne lidi z ohně......... Místy je to už k smíchu.

• 20.4.2013  14:32
    Otčím III (TV film) (1992)

Tohle si víc jak 2* opravdu nezaslouží. Místo Terry O'Quinn (ztracení), který hrál v obou dílech, přichází o poznání mladší herec (Jerry Blake postoupil plastickou operaci ) který už nemá takové kvality. No a tu jeho smrt úplně podělali.

• 18.11.2012  14:11
    Michael Jackson: Black or White (hudební videoklip) (1991)

http://youtu.be/Psqb0W1RDVQ další legen.. počkejte si ..dární, legendární videoklip od Michael Jackson, který zase posouvá hranice. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších videoklipů vůbec.