flakik

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 29.3.2012  20:26
    Avé (2011)

Velmi příjemná road movie, která pobaví, ale nevyhne se ani vážným tématům. Velice přirození mladí herci, kteří provází celý děj. Divák až do konce čeká, co je pravda a co lež. Příběh je doprovázen i dobrou hudbou. Zajímavé kontrasty bulharských měst a vesnic a roztodivné typy řidičů, kteří oběma hrdinům zastavují.

• 29.3.2012  20:33

Skvělý film založený na zvuku. A to jak příběh, ve kterém hlavní hrdinka sbírá nahrávky, tak i ve filmu samotném. Silný příběh na palčivé téma. Jediná škoda, že nebyly přeloženy všechny elegie, které byly ve filmu slyšet. Myslím si, že by film posunuly ještě o něco dále. Záběry, které byly možná trochu delší než bylo třeba, svou délku vynahrazovaly nádhernými záběry turecké krajiny.

• 21.10.2011  17:45
    Bídníci (TV seriál) (2000)

Opět se potvrzuje, že seriál se může přiblížit knižní předloze mnohem lépe než film. Herecký výkon Johna Malkoviche je prostě skvělý. Hraje Javerta tak, jak si ho jen čtenář může představit. Zatím nejzdařilejší adaptace románu, jakou jsem viděl. Na rozdíl od zpackané verze s Neesonem v hlavní roli.

• 21.10.2011  17:43
    Bílá vdova (2000)

Film, který popírá mezi všemi tak rozšířený názor, že Britové nemají smysl pro humor. Lehká komedie o vdově, která začne pěstovat drogy, aby zachránila svůj dům, je už sama o sobě slibným tématem. To je navíc velmi dobře okořeněno britským, inteligentním a jemným vtipem a skvělou hudbou.

• 28.2.2015  19:20
    Cesta ven (2014)

Jestli je tohle nejlepší český film za loňský rok, pak je na tom česká kinematografie velice, ale velice špatně. Příběh, který vede odnikud nikam, velice slabá kamera i střih. Celou dobu se snažím najít odpověď na otázku, proč? Co tím chtěl proboha autor říct? Člověk se snaží celou věc si nějak přiblížit, identifikovat se s hrdiny, ale nemá se absolutně čeho chytit. Jediný důvod, proč jedna hvězda a ne odpad! je odvaha přijít s takovýmto tématem v této době a nedosahuje to "kvality" Bastardů všeobecného patlala Magnuska.

• 7.8.2011  08:24
    Edith Piaf (2007)

Skvělý výkon Marion Cotillard, pro kterou jako by byla role stvořena. Film nabitý nezapomenutelnými písněmi Edith Piaf a doplněný o velmi povedené kostýmy. Jediným mínusem filmu bych viděl to, že scény nešly chronologicky podle zpěvaččina života. Podle mě to mohlo vyvolat docela zmatek u těch, kteří její život blíže neznají. Na druhou stranu byl tak děj mnohem dynamičtější. Navíc byla úplně přeskočena jedna etapa jejího života a to její život a kariéra během 2. sv. v. To se tedy díky skákání z času do času docela elegantně skrylo. Nejvíc se mi ovšem líbilo, když se hned při první scéně kinem rozlétlo: "Pupp, to je Pupp!" :-)

• 7.9.2017  13:59

Řemeslně opravdu perfektně zvládnutý dokument. Ale 3 hodiny?! Vážně?! Po konci filmu jsem si chtěl koupit letenku do New Yorku a vypálit všechny knihovny, které v tom filmu byly...a to mám knihy rád.

• 15.2.2015  13:10

Přes dvě hodiny nudy, kterou nezachrání ani světoznámé hity tohoto skvělého zpěváka, natož pak taneční kreace Chadwicka Bosemana, který je, připusťme si to, spíše seriálovým hercem. Skokový střih vyvolává více zmatku než užitku a nechává v divákovi více otázek, než by bylo záhodno. Žádné napětí, překvapení nebo jasnější linie, co tím chtěl autor říct...

• 1.9.2011  22:45

K filmům, ve kterých se Češi vyrovnávají se svou minulostí, jsem vždy skeptický, ale tenhle mě rozhodně velmi mile překvapil, snad proto, že byl natočen v německo-rakouské koprodukci. Konečně film, který není černobílý a neukazuje, že na jedné straně jsou hodní a na druhé jsou zlí, ale že barvy se můžou vždy velmi snadno měnit a to i s tou největší krutostí, jaké jen jsou schopni. Sice to občas vypadalo, že děj bude lehce drhnout, ale vždy se zase rozjel a to především díky výborným hereckým výkonům. Škoda jen, že o filmu nebylo víc slyšet a byl více zastíněn očekáváním Lidic.

• 22.2.2015  21:03

Zajímavý příběh ještě zajímavější chůvy/fotografky, která nafotila extrémně úžasnou práci. Škoda, že dokument nešel víc do detailu a vždy utekl od tématu, když mezi některými pamětníky docházelo k neshodě a zvláště pak, když se začalo mluvit i o její "temnější" stránce. To přeci nevadí, že bere děti na jatka, hlavně že dělá skvělé fotografie.

• 29.3.2012  20:29
    Hodný syn (2011)

Film se zajímavým tématem, ale dost špatně uchopeným. Syn, který je matce spíše partnerem, než ochráncem, jak tvrdil režisér. Rozhodně jsem nepochopil, jak matka může nechat svého syna zajít tak daleko, aniž by cokoliv udělala a pak ho naprosto podtrhne a o druhého syna se ani vůbec nestará. Jediným přínosem byl herecký výkon hlavní hrdinky.

• 29.3.2012  20:49

Tohle, že byl slabý odvar předlohy, která v reálu žije? To si teda fakt nedovedu představit. Zajímavý příběh na téma, o kterém se moc nemluví - mladá žena, která je "vězněm" svého dítěte a chce si užívat života plnými doušky. Zajímalo by mě jen, zda hlavní hrdinka je opravdu Polka, nebo má i příbuzenství z Ukrajiny, svým zevnějškem mezi ostatními velmi vynikala.

• 22.2.2015  11:53
    Joanna (2013)

Zprvu se dokument zdá být jen o jedné obyčejné ženě a její rodině. S uplývajícími minutami ale nakonec její srdceryvný příběh dostane každého, především pak každého rodiče. A ačkoliv je Joanna jen jedna z mnoha a její příběh není ojedinělý, je přeci jen svým způsobem jiná a výjimečná, jako každý.

• 29.3.2012  20:58

Film, ve kterém jako by všichni pořád něco řešili, ale v podstatě nic neřeší a ani nevyřeší. Při filmu si vzpomenete akorát na Fritzla a čekáte, co z toho nakonec vyleze a ono ani nic nevyleze. Všichni jen zmateně pobíhají kolem, snaží se zjistit co ostatní a ostatní dělají to samé.

• 29.3.2012  20:45
    Konec ticha (2011)

Hooodně dlouho jsem se rozhodoval mezi tímto hodnocením a odpad! Takhle to dopadne, když si scénář píše sám režisér - film nepochopí nikdo jiný kromě něj. Vztahy mezi hlavními hrdiny mi zůstaly utajeny i po vysvětlení režisérem během diskuze. Sama překladatelka se ztratila, tak to raději ani nepřekládala. Co dodat... Jen pěkná krajina je asi výhodou tohoto filmu, jinak nic.

• 1.4.2020  10:19
    Kovy řeší dějiny (TV film) (2020)

Kovy se prošel po ČR a zjistil, že studenty nebaví dějepis a bojí se mluvit s učiteli. Proto se obrací na ministra. Mohl by se třeba nejdřív zamyslet, co jsou to moderní dějiny a jak jsou obsáhlé, ale nad tím se nezamyslí nikdo. Jak takové nedostudované jelito dělající videa jako Pošťák Prd může řešit dějiny?

• 22.2.2015  13:05

Uff, americké klišé - hoši a děvčata bojují za nás a když se vrací s PTSS/PTSD, je potřeba jim pomoct. Druhou část nepopírám, ale nešli do toho už vlastně s tímto rizikem, nikdo jim nesdělil všechny možné následky? Navíc se zde setkáváme s případy, kdy se veteráni chystají spáchat sebevraždu nebo ji dokonce zrovna páchají a jen čekají, než zaberou prášky nebo pomalu vykrvácí. Co mezitím dělat? Zavolám přeci na krizovou linku, spíš se mi to zdá jako určitý druh exhibicionismu, který je zde zakryt "heroickými" výkony. Takže celých 47 minut sledujeme pracovníky call centra, jak se postupně vypořádávají s dalším a dalším člověkem, který neví co vlastně chce, leda na sebe upozornit. Velký obdiv, že mají tak pevné nervy.

• 3.9.2014  15:29
    Kvartet (2012)

Odpočinkový film se skvělým hereckým obsazením, který pobaví a potěší. Je krásné vidět hrát tuto generaci herců se stálou lehkostí a grácií, jakou umí vytvořit jen oni. Jejich britský humor je vtipný, ale vůbec ne urážlivý nebo nevkusný, jako je se to bohužel stává v obdobných českých komediích zvykem. Také oceňuji skvělé zapojení slavných muzikantských hvězd a hudbu, která potěší.

• 11.2.2015  20:23
    Kód Enigmy (2014)

Pro mě naprosto plochý film bez jakéhokoliv překvapení. Připadá mi to jen jako řemeslně solidní práce, ale jen jako jedna z mnoha, která sice neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Prostřihy s válečnými loděmi, tanky a letadly, které mají divákovi připomínat, že je válka mi přišly zbytečné a jen protahující už tak zbytečně dlouhý děj. Alan Turing je hrdina a zaslouží si film, ale zpracování by mělo být jiné, hlubší, ne jen tuctový americký trhák, nepochybuji ovšem, že Akademii se to bude líbit.

• 6.11.2014  19:44
    La Sapienza (2014)

Když řeknu o filmu, že byl zajímavý, znamená to, že nic moc. To ale není případ filmu La Sapienza. Zprvu sice působí dost stroze a nekomunikativně a připomíná spíš zvláštní divadelní hru, ale první spontánní reakce se po půl hodině divadla dostaví a celý film se atmosféra pomalu uvolňuje. Dialogy sice působí poněkud stroze a hudba se objeví jen ve 4 částech filmu při pohledu na jezero nebo na architekturu, ale barevnost a pestrost filmu rozhodně nechybí. Green báječně využívá hry světla a stínu a kulis barokní architektury. Záběry chodidel propojuje s pohledy do výšin barokních kupolí a v tom všem nachází "ztracenou" la sapienzu.

• 7.11.2014  19:19
    Love song (2013)

Po dlouhé, dlouhé, opravdu dlouhé době nějaký americký film, který mě poměrně chytil. Pravda, nejsilnější stránkou je hudba, která je provázána celým filmem a nemá ani moc výkyvy, že by její kvalita šla rapidně nahoru a zase dolů, ale neustále se drží nad průměrem, pokud nevylítne extrémně vysoko. U filmu ale nezáleží na hudbě. Proto je škoda, že John Carney lépe nevyužil to, s čím začal. Časové mezery a smyčky na začátku byly skvělé a čekal jsem, kdy se zase něco podobného stane, ale tahle hra s časem úplně skončila, což si myslím, že je hoooodně velká škoda, protože by to film posunulo ještě o kus výš. I tak ale plný počet za skvělou hudbu i filmové osvěžení.

• 29.3.2012  20:19
    Loverboy (2011)

Velice silný film s velmi zajímavým dějem. Kdo by to tušil, že nějaký loverboy vůbec existuje. Režisér i představitelka hlavní role studovali tyto lidi zhruba rok a to velmi zevrubně, což se také odrazilo ve filmu. Ten má díky tomu napůl dokumentární nádech, ale příběhu to nic neodebírá. Záběry rumunské krajiny s velmi dobrou kamerou vše doplňují. Jediné, co je poněkud znepokojující je závěrečný ostrý střih.

• 30.11.2011  01:53
    Milovaní (2011)

Film, který vystřílel své trumfy hned v prvních minutách dál již nenabídl nic moc zajímavého. Děj velmi slabý, písně ne příliš záživné ani chytlavé a chyb ve filmu jak máku. Člověk nemusel být ani žádný odborník, aby si jich všiml. Jeden z mála filmů. u kterých jsem měl nutkání se dívat na hodinky, i když jsem v kině. Celý film táhla jen Catherine Deneuve, která je opravdu i ve svých letech stále velmi svůdnou dámou. Tu mohl velice dobře doplnit Miloš Forman, který do filmu vnášel v kombinaci s Catherine Deneuve opravdovou zábavu a člověk by i uvěřil, že film je komedie. Ovšem k tomu mu nebyl dán příliš prostor. Jsem zvědav, jak se na film budou dívat mí přátelé Francouzi.

• 29.3.2012  20:14

"Nechtěl jsem natočit film o něčem, co už všichni znají." To se režisérovi opravdu povedlo. Film plný zajímavých a nečekaných zvratů a humoru. Kde jinde uvidíte kardinály hrát volejbal? :-) Navíc výborné herecké výkony.

• 29.3.2012  21:01

Klasické téma - dva gayové opustí Írán, jinak budou zabiti a snaží se dojít do Francie, což se jim taky povede. Film doprovází pěkná francouzská hudba, která dělá celý film takovým poklidným a malebným. Jediné co nepochopím, jak může někdo někoho milovat, i když mu ten druhý hned dvakrát předvede, že když by šlo do tuhého, "hodí ho přes palubu".

• 29.3.2012  20:51

Téma náměsíčných - další, o kterém se u nás moc nemluví, natož pak točí filmy. Trochu ponurý film se spoustou prostoru pro diváka si domýšlet, co se opravdu stalo a co se děje v hlavě hlavní hrdinky. To by mě zajímalo o teď...

• 16.2.2015  11:30

Film prázdný jako vymlácená sláma. Strávil jsem v kině více jak dvě hodiny, což si myslím, že je na takový film až moc. Začátek vypadá jako nezdařená kopie Ďábel nosí Pradu, Anne Hathaway má pro svou změnu aspoň nějaké opodstatnění a proměna přichází postupně. S Anou to však vypadá,že se prostě ráno probudila a řekla si, že už dále nebude ušlápnutá šmudla, čemuž nikdo nevěří ani ve snu. Zbytek filmu mi spíš připomínal Twilight Ságu, kdy hlavní hrdina po ní touží a strašně ji chce, ale zároveň lpí na svých pravidlech, která stejně hned při první příležitosti poruší. Ona se pak zase nemůže rozhodnout, jestli ano nebo ne a tak to jde celé dvě hodiny, kdy je divák utahán a jediné, co si přeje, je nějaké finále, kterým to skončí. V tomto případě bylo finále tedy mnohem slabší, než ostatní pseudo BDSM hrátky v průběhu filmu. A aby ještě toho nebylo málo, chvíli jsem si myslel, že se nejedná o 50 odstínů šedi, ale o seriál Chirurgové, když jsou v Seattlu a najednou se objeví doktorka Greyová. Už chyběl jenom zbytek týmu a BDSM hrátky se mohly přesunout do úplně jiné roviny. Přesto dávám dvě hvězdy a to za poměrně vydařený soundtrack k filmu a dynamickou kameru. Ta se sice snažila nás přesvědčit, že to mezi Anou a Christianem aspoň zdánlivě jiskří, ale bohužel jejich herecké výkony vykazovaly úplný opak.

• 21.3.2015  21:01

Když jsem viděl trailer, myslel jsem si, že půjdu na francouzskou kopii The Words. Příjemným překvapením je, že kopie The Words, to není. Možná trochu bohužel. Film se zdá, jako by někdo vzal kuchařku Jak natočit thriller, vzal jednotlivé prvky a náhodně je pospojoval dohromady a doufal, že to všechno dohromady bude fungovat. Ale ouha, ono to nefunguje. Některé scény vyvolávají spíš smích než děs a práce hudby s filmem je taky prapodivná. Patří ta hudba opravdu k tomu filmu?

• 9.2.2015  18:45
    PanMáma (TV seriál) (2013)

Velice slabý pokus o okopírování britského sitkomu Mrs Brown's Boys a převedení do českého prostředí. Pár světlých momentů by se se zavřením obou očí a zatnutím zubů našlo, proto aspoň jedna hvězda. Ale od TV NOVA se víc v tomto žánru asi čekat nedá.

• 30.3.2012  01:38
    Pina (2011)

Úžasný film se skvělou choreografií a dynamickou hudbou a to vše ještě umocňuje 3D efekt. Opravdu dobře vzdaný hold.

<< předchozí 1 2