RussianBodyG

okres Michalovce

2 body

<< předchozí 1 2
    • 26.11.2018  13:47

Išiel som na to trocha ako na La La Land, ale nedostal som ani zďaleka La La Land. Dostal som priemernú americkú romantickú drámu. Jediná utešujúca správa je výkon Bradley-ho a samorejme skladba Black Eyes. Začo teda 3* meh

• 24.11.2018  11:34

Presne ako som čakal, tieto prvé časti sa len zahrievajú na niečo oveľa lepšie. Všetko je to jedna veľká predohra veľkej sérií.

• 13.11.2018  22:52
    Outlaw King (2018)

Skoro na plný počet, neskutočne skvelé vizuály a prvých 10 minút filmu je one take čo ja najviac zbožňujem.

• 10.11.2018  20:44

Poviem k tomu len, BIGGUS DICKUS :D

• 10.11.2018  20:37

Keď sa stretnú na moste s tým tpkom čo musia odpovedať na otázku aby mohli prejsť cez most, bože ja som plakal. A scénka s králikom? Lietajúcou kravou? Immortal knightom? Bože ja som myslel že sa roztrhnem.

• 10.11.2018  19:52

Dneska tretie pozretie doma po predchádzajúcich dvoch v kine. Stále rovnaký názor. Christopher McQuarrie po tom ako zažiaril u mňa s Edge of Tomorrow a potom neskutočne sklamal s Múmiou, prichádza tentokrát napraviť si reputáciu a to v neskutočne skvelom štýle. Jedna akčná scéna k druhej, neuveriteľná naháňačka mestom na autách a motorke, kde v jednom momente prestane hrať soundtrack a Vy si uvedomíte, že to čo prežívate je Dejavú, skutočný raw. Pýtate sa? Kde ste to už zažili? No predsa, Drive. Drive bol presne pre takéto veci kinematograficky zvládnutý na jednotku. Jedna akčná scénka strieda druhú, stunty pri ktorých si hovoríte, kurva kde mali tu kameru namontovanú? Ako to spravili? Príbeh sa zbytočne nenaťahuje, a hlavne čo musím podotknúť, nie je totálne debilný drží si svoje charakteristické črty predchádzajúcich Mission Impossible aj keď v oveľa väčšom štýle. Taktiež si neuveriteľne chválim ženské obsadenie, film ktorý vsadil všetko na neuveriteľné krásne herečky v tom najprirodzenejšom svetle, Vanessa Kirby (ou maj gat, sou prity) Rebecca Ferguson (waifu material 10/10) veľmi sa mi to páči, že to prešlo z tohto Megan Fox štýlu do tohto Rebeca Ferguson štýlu. Ešte vec ktorú musím samozrejme napísať, pretože by sa inač nedalo 35 MM KAMERA OH MY FUCKING GOD. Taktiež scénka na záchodoch, hilarious as fuck :D Celý celučičký film v kine som si hovoril ako geniálny original soundtrack doprevádza film, hneď som si doma zabezpečil celý OST. Lorne Balfe, ktorý prekvapil pri kolaborácií s Hans Zimmerom, kto je mimochodom jeho "učiteľ", na Sherlock Holmesovi, ktorý ma tiež neuveriteľne geniálny soundtrack, dosť sklamal. Teda až do tohto momentu. S veľkou určitosťou môžem povedať, že tohto roku jednoznačne jeden z najlepších soundtrackou a súperiť o prvú priečku bude s Bear McCreary - OST pre Cloverfield Paradox a samozrejme Marco Beltrami a jeho A Quiet Place OST, ktoré sú proste srdcová záležitosť roka, a veľmi často sa k ním cestou po tme z práce neskoro večer vraciam. Vo všeobecnosti som skončil docela prekvapený, že na to Mission Impossible po šiesty krát stále má. Išiel som sa do kina zabaviť, a dostal som úplne complete pack. Takže nemám najmenší dôvod tomu nedať 5* jedinú vec čo by som mohol vyčítať je definitívne finálna scénka s helikopterami, nemusím hovoriť koľko krát by už boli asi mŕtvy, však? :D Ale prečo by som to robil. Veď o tom je Mission Impossible.

• 21.10.2018  15:26
    Searching (2018)

Cely unudený som sa takto rozhodol za riskovať. Podobný risk som už pár krát spravil keď film vyhrával a získaval rôzne filmové festivalové ocenenia a ohlasy naň boli fakt skvelé a film stal totálne za hovno, áno hovorím o tebe Hacksaw Ridge, ale potom sú tu filmy ako Buried, schopnosť od vyprávať skvelý príbeh v jednej drevenej truhle pomocou jediného hereckého výkonu a telefónu alebo film ako Blue Ruin schopnosť autora film od režírovať, natočiť a napísať si k nemu scenár a zvládnuť to fakt na skvelej kinematografickej úrovní, vybudovať skvelú atmosféru. Potom je tu samozrejme The Invitation ktorý do dnes považujem za masterpiece čo sa týka budovania paranoje, nepríjemného pocitu a napätia počas celého filmu. A na koniec Searching. Searching sa odohráva doslova a do písmená na ploche počítača hlavnej postavy a jeho dcéry, občas sa prenesie do live streamu, televizného vysielania či záznamu kamery, celá táto myšlienka sa mi veľmi páči filmu to dodáva pocit autentickosti (nie ako v prípade Unfriended) celý film vlastne sledujeme otca ako zisťuje krutú realitu dnešnej spoločnosti a to, že ľudia sú plný pretvárok, zlých úmyslov, fungujú na princípoch konformizmu a v skutočnosti nie sú to čo na si na prvý pohľad myslíme, o to viac to platí v tomto prípade, keďže sa jedná o jeho dcéru ktorá proste z dňa na deň zmizne. Začiatok ma veľmi nenadchol, chápem, išlo o budovanie charakterov, odhalenie vzťahov a minulosti. No v momente, keď začne ten real "searching" som bol nalepený na obrazovke a užíval si skutočne fakt dobre budovanie príbehu. A musím podotknúť, že o to viacej som bol nadšený a pridal o hviezdičku viac, keď koniec nebol vôbec predvídateľný a ešte k tomu clusterfuck :D

• 12.10.2018  11:44
    Venom (2018)

Nemohol som si pomôcť, ale začiatkom filmu som sa cítil ako keby som pozeral Upgrade, všetky tie vonkajšie a vnútorné monológy, vtipné momenty, to všetko mi pripomínalo strašne Upgrade. A tak prvých cca 30 minút je totálne k ničomu. Žiadne zaujímavé postavy, žiaden zaujímavý príbeh, toto je doslova ako nevydarený Hulk v ktorom hral Edward Norton. Už pomaly, ale isto strácam nadšenie z filmu, keď tu zrazu konečne vykukne Venom a všetko čo z toho pociťujem je "No konečneeee", scény bez jedinej kvapky krvi, načo Rko :D :D :D Úplne nezáživná kamera a vtipné akčné scény ako z každého druhého MCU filmu. Koniec koncov téma šialeného vedca tu už nejako všade naokolo je. Teda žiadne bonúsové body ani za zaporáka. A tak vo všeobecnosti je Venom, len ďalší rovnocenný prírastok do MCU. Je to neuveriteľná škoda, mať konečne hrdinu ktorý je temný a spraviť z toho komédiu. Čistý priemer ktorý nezachráni ani Tom Hardy a tak 3* je najviac na čo sa zmôžem. Najväčšia perla je prehlásenie, že bluray verzia bude mať o skoro 30 minút viac.

• 8.10.2018  17:07
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

Ja začínam mať pocit, že neexistuje žiaden animovaný seriál ktorý by mal k môjmu srdcu tak blízko ako Bojack Horseman, primárne z toho dôvodu, že BoJack mi dáva nádej, že nie som jediný kto sa každodenné pýta dookola otázky ohľadom existencie, socialného života a cíti sa ako kus hovna a časom si uvedomím, že proste depresivita je len neoddeliteľná súčasť môjho života. 5 sériu som doslova "zjedol" a mám pocit, že 5* nie je dostatok. Venované všetkým ktorý to vidia podobne. https://www.youtube.com/watch?v=vkLOg252KRE

• 6.10.2018  16:38

Dneska som mal možnosť vidieť film druhý krát v najvyššej dostupnej kvalite a ostal som v totálnom nadšení, fascinovaný snáď tými najlepšími one take shotmi ever. Kinematograficka geniálnosť v tom naj-realistickejšom a naj-surovejšom vyobrazení a to všetko v roku 2006? A ja som tomu dal len 4* pred tým, no teraz plný počet zaslúžene.

• 30.9.2018  21:33

Veľmi sa mi začína páčiť ten pomalý atmosferický až minimalistický rozjazd filmov. Normálne, že mám z toho immersion level maximum...A čo sa týka filmu tak som do toho šiel nadšený čakal som Blue Ruin, prv som sa aj dočkal a potom som sa aj nedočkal. Na Blue Ruin sa to nechytá a taktiež ani na Wind River, čo je smutné. Neviem čo za tendenciu majú proste scenáristi totálne posrať koniec filmu. S celej duše začínam nenávidieť, keď sa film začne vo finále hrať na niečo iné "O áno, náš filmu má úplne hlbokú myšlienku a výpovednú hodnotu." I CALL BULLSHIT. A to je už 3 či 4 film tohto roku čo to spravil. Skvelý kinematografický počin, zaujímavé postavy, dobrá výprava a potom bum, totálne nezmyselná scéna s policajtmi a potom klinec do rakve na konci. *SPOILER* *SPOILER* Takže žena mu zabije dieťa on preto aby ju našiel zabije 140 000 ľudí a na koniec keď ju nájde tak nastupuje na scénu divoký vopičí sex v jaskyni?! A následne spolu šťastné odídu ? THE FUCK IS GOING ON? *SPOILER* *SPOILER* KONIEC *SPOILER* Hej a ak čakáš nejakú satisfakciu po 2 hodinách :D :D :D :D :D Tak to nie.

• 19.8.2018  16:35
    Dům snů (2011)

Dik za ten skvelý trailer :D Vôbec v ňom nebolo pomaly všetko dôležité.

• 26.6.2018  22:01

Môžem teda definitívne s istotou povedať, že výnimky vážne existujú a presne takouto výnimkou je aj Ready Player One, pretože tento nie síce úplne, ale dosť tesne dobehuje a sfilmuje knižnú predlohu ktorá je vážne dobrá. V knihe je toho síce viacej, ale tu to zase dopĺňa jeden skvelý soundtrack za druhým, ako keď som čítal knihu ani zďaleka som si to nepredstavoval v rytme Depeche Mode, A-Ha, Van Halen, Tears For Fears, New Order, Twisted Sister, Bee Gees, Duran Duran a ešte by som mohol menovať. Toto je dôvod prečo som tak strašne zbožňoval prvých Strážcov galaxie, pre ich geniálny Awesome mix vol. 1. A samozrejme Spielberg vytiahol najväčšie esa z rukáva a po audiovizuálnej stránke to úplne vyhral. Myslím pre takého nerda ako som ja bola toto skvelá jazda. A aj po druhom domácom prezretí som zistil dneska, že som stále ešte nepochytili všetky referencie a charaktery z celého univerza. V každom prípade som sa neuveriteľne bavil od začiatku až do konca, časťami som si aj spieval samozrejme, Tears for Fears inač nejde.

• 23.6.2018  19:52

Andrew Lockington podáva životný výkon a prináša nadupaný soundtrack, ktorý Vám odtrhne pečeň. Od filmu som nič neočakával a tak som nebol sklamaný. Na priemer to ale bolo, takže 3* spoko.

• 2.6.2018  09:53

Ako zavraždiť scenáristický potenciál natočiť úplne brutálne skvelú komickú komédiu v štýle Guy Ritchieho a nehovorte, že ten potenciál tam nebol, veď sa to tak začínalo skvelo zamotávať. Lenže to bolo asi tak všetko, v momentoch kde mohol byť jeden clusterfuck za druhým a veci sa mohli úplne nečakane vyvíjať sa nič dokopy nedialo, situačný humor nefungoval alebo lepšie povedané ani neexistoval a tak si hovoríte, že aspoň bude určite nejaký mindfuck na konci, ten síce príde, ale vôbec nefunguje, je predvídateľný a tak film skončí bez nejakej poriadnej satisfakcie.

• 31.5.2018  14:18
    Mlha (2007)

Keď sa dostanete do momentu kedy Vám dôjde, že film ktorý sledujete je aktuálne vážne dobrý a začnete si ho poriadne užívať dospejete do bodu kedy si hovoríte "No moment, koniec by to mohol ešte celé poriadne posrať." ej kej ej Nehovor hop pokiaľ neskočíš. A tak s napätím sledujete a celý čas sa niekde v hĺbke modlíte k poriadnemu ukončeniu filmu. A v tom momente to príde, ústa do korán otvorené, chytáte sa za hlavu a mate chuť tlieskať jak retardovaný tuleň. Ten koniec, to je na samostatných 5* Prajem si už len aby Frank Darabont upustil od Walking Dead, ktoré mimochodom ide úplne mimo mňa a prišiel s ďalším celovečerným filmom, pretože 2007 je už sakra dávno za nami.

• 26.5.2018  20:31

Presne pre toto ! Presne pre tieto úžasné seriálové momenty žijem. Niečo posledne tak skvelé som prežíval pri Mr. Robot - eps3.4_runtime-err0r, r00. Úplne skvelá atmosféra celej epizódy a hlavne skvelý herecký výkon v podaní Lakeith Stanfield-a ktorého nejako od doby Get out začínam mať rád a pokojne by som si ho vedel predstaviť v celovečernom filme presne takto ako v tejto epizódke. Nedokážem si vynachváliť prácu ktorú Hiro Murai aj s Donald Glover - om odvádzajú.

• 24.5.2018  21:09

Dal som plný počet aj keď je asi tak milión veci čo by som mohol vytknúť, ale potom som si povedal, či som od Get Out videl v tomto žánri niečo podobné čo ma tak bavilo od začiatku až po koniec a odpoveď bola zcela jasná nie. Takže koniec koncov nebolo čo riešiť 6* v každom prípade neuveriteľný kino zážitok.

• 2.5.2018  14:15

Filmová adaptácia Infinity Gauntlet z roku 1991 zvládnutá vskutku celkom dobre. Aj keď Thanos v komixe sa snaží zapôsobiť na Helu tým, že vyhladí polovicu existencie, zatiaľ čo vo filme sa snaží nastaviť akýsi existenčný vesmírny balanc. Film sa mnohými faktami neuveriteľne drží komixu a ponúka fakt zábavné 2 hodinky ktorým by sa ale dali vytknúť niektoré pasáže ako napríklad súboj na Wakande ktorý môžeme vidieť v trailery, bol pre mňa dosť nezáživný a vynútený. Jedna vec ktorá ostala po Ragnaroku Avengerom je humornosť, tej určite nechýbalo, Drax v jednom momente zahlaškoval až ma v kine skoro rozstrelilo. Chémia medzi postavami funguje, čo je skvelé. Koniec koncov bol Infinity War super, ale buďme úprimný je to zase len copy pasta v novej koži s ďalším záporákom. To je dôvod prečo u mňa Ragnarok tak zažiaril, totižto to bola po dlhej dobe zmena, zmena v prístupe k filmu. Zatiaľ čo Infinity War si smelo našľapuje tú istú stopu. 4*

• 13.4.2018  22:01
    The Wall (2017)

Nie tak skvelé ako Buried, či Telefónna búdka, ale jednoznačne som si film užíval, vojnové prostredie mi sedelo, minimalizmus a realizmus na vysokej úrovni, psychologická hra, Aaron sadol do role jak uliaty, je to docela napínavé, dokážem si takúto situáciu reálne predstaviť a fakt skvelý koniec, úplne som to nečakal a strašne ma to potešilo. POZOR POZOR neviem ktorý dement strihal TRAILER, ale je v ňom dosť významný moment z filmu, čo mi docela pokazilo jeden mindfuck, takže NEPOZERAŤ TRAILER. Pokojne by som šiel do plného počtu bodov, ale časť zápletky je postavená na úplne nelogickom jednaní jednej z postáv čo ma donútilo ubrať hodnotenie.

• 29.3.2018  21:23
    Velká hra (2017)

Myslím, že sa začínam opakovať s tým ako tento žáner filmov zbožňujem, a že ma nikdy neprestane fascinovať ako ľudia dokážu svojou geniálnosťou a prístupom dokázať niečo neuveriteľné, nehľadiac na to či o to všetko časom prišli alebo či to bolo legálne či vice versa. Nádych Vlka z Wall Street od začiatku až dokonca aj keď pojatý o dosť vážnejšie, čo mne vôbec neprekáža a ako fanúšik pokru mi to aj docela sedí, vyše dvoj hodinová stopáž ktorá ma udržala pozorne sledovať až dokonca hovorí, len o skvelom story tellingu a úžasnej chémií medzi postavami. Taktiež som sa veľmi tešil na Pembertonou soundtrack, pretože s Kráľom Artušom odviedol nezabudnuteľnú prácu, soundtrack sa na Artuša nechytý, ale na tento žáner filmu úplne postačujúce. Za mňa plný počet.

• 10.3.2018  18:02
    Já, Tonya (2017)

Takže po Wolf of Wallstreet, Dallas Buyers Club, Founder, Barry Seal a.k.a American Made a Borg/McEnroe tu máme ďalšiu neuveriteľnú životopisnú režijne a scenáristicky na jednotku zmáknutú storku s fakt fantastickým hudobným doprovodom a úžasnými hereckými výkonmi, fakt skvelo napísané postavy a životný výkon Margot Robbie, žiaľ bez Oscaru :( Tieto reálne podložené životopisné príbehy má snáď nikdy neomrzia a pomaly ale isto sa stávajú mojou najobľúbenejšou kategóriou. Veľmi by ma potešilo keby niekto sfilmoval knižnú predlohu Shoe Dog, pretože kniha bola docela fajn.

• 8.3.2018  00:23

Išiel som na to ako na totálne nevtipnú, primárne trápnu, americkú komédiu postavenú na totálne primitívnom humore, našťastie, nedočkal som sa. Práve naopak bol som veľmi milo prekvapený, prvá hodina filmu je úplne zábavná, chémia medzi hercami super funguje a základ, je to vtipné. Ku koncu síce humoru ubúda, ale samozrejme chápem, nie vždy sa dá. Jednu vec čo môžem určite vytknúť je Jack Black, na toho som sa po Dwayne - Hart kombinácií tešil najviac, ale mam sakra silný pocit, že mal malo priestoru, Jack dokáže byť hella funnier. Nevadí, bol som prekvapený, film pobavil, strašne sa mi páčilo to reálne vyobrazenie NPCok v hre, v niektorých momentoch totálne flashbacky na Skyrim :D Úprimne si ale myslím, že zo sveta Jumanji mohli vytiahnuť ešte oveľa viac, scénar ma ambície a chyba tomu nejaký poriadny plot twist takže za mňa 4* čo je na tento žáner good.

• 27.2.2018  21:32
    Tvář vody (2017)

To som jediný kto od prvého spozorovania nášho pána úžasného vodníka má Hellboy feeling, veď ešte sa aj vzhľadom celkom podobajú a preto celý film sa mi v hlave opakuje jedná veta "Okej, už by stačilo, kedy príde na scénu Hellboy?" A celý čas dúfam, že nejako vyletí zo skrine, skríkne "SURPRISE I AM HOME !" a svojím koltom rozčapí Shape of water po celej kúpeľni...V živote som light animal porno s tak vysokým rozpočtom nevidel, vlastne keď sa zamýšľam, ja som v živote žiadne animal porno nevidel, Guillermo ma obral o panictvo. 50 Shapes of Water akurát kinematograficky a režijne oveľa lepšie premakané. Keby sme toho žabáka z filmu vystrihli tak by to vlastne mohol byť skvelý film o tom ako prišitie prstov a kúpa nového Cadillacu môže byť nevšedné. Chápem, mám na to ísť ako na Beauty and the Beast, rozprávka, nič pre mňa.

• 10.2.2018  02:48

Dostatočne pútavé na to aby ma to donútilo dopozerať dokonca, žiaľ nie som ani čiastočne uspokojený po príbehovej stránke. Hlavná postava je fajn, jeho mŕtvi výraz tváre mi dokonalo sedí. definitívne to ale o jednej tvári na konci filmu povedať nemôžem, pretože tá mi pripomína Jim Carryho masku a je totálne komická. Ako vážne? Veď to zavraždilo celý "horrorový feeling" filmu. Ako celý story plot je totálne predvídateľný a v momente, keď sa to potvrdí si len v hlave do okola opakujete "Vážne, to som zabil hodinu a pol pre toto?" A v hĺbke dúfať, že sa to zmení aspoň na kvalitný gore guilty pleasure v štýle Brawl in Cell Block 99, ale toho sa v živote nedočkáte. A tak na koniec po vyše 2 hodinách skvelého vizuálu si z filmu neodnášam uspokojené ani jedno so svojich "ja". Som len smutný a mám chuť si pustiť Prekliaty Ostrov aby som sa uspokojil. Kľudne to mohlo mať o hodinu menej.

• 7.2.2018  17:23

Jedná vec sa tomu dá uznať, prepojiť jedno univerzum troma rozličnými časovými osami je v celku príjemné, ale to je asi tak všetko. Pracovať s horizontom udalosti a paradoxmi, veď to je snáď najambicióznejšie možnosť akú človek môže mať, tie veci čo dokáže vytvoriť, toto bolo slabé na to aký obrovský potenciál to mohlo mať. The Cloverfield Paradox sa tak žiaľ stáva najslabšou časťou "Cloverfield Trilógie". Skvelý soundtrack, slabý scenár, škoda. Daniel Bruhl mi ale do tohto vesmírne zasadeného scifička perfektne sadol, čo je asi prvý krát od Rivals čo niekam pasuje, iróniou ostáva, že akurát film nesplnil požiadavky.

• 7.2.2018  03:43

Ja som sa bavil od začiatku do konca. Skvelý soundtrack, ambient sound a strih. Cage mi bol po dlhej dobe tiež vo filme znesiteľný, neviem či to možno nebolo aj na 5*, ale radšej ostanem pri tých 4.

• 1.2.2018  16:47

Tak dobrú blbosť som už dlhšiu dobu nevidel, čo je toto za jednanie ľudí v tom filme. A ten koniec je klincom do rakve. Možno keby to skrátili z 91 minútovej stopáže na 40 tak by bol z toho dobrý kraťas, ale takto je to úplne nezáživne a nezaujímavé. Vôbec nemám žiadne sympatie ani k jednej rodine, a je mi úplne jedno čo sa im stane, hlavne nech už to skončí.

• 21.1.2018  19:53

Takto som si predstavoval, že dopadne Guardians of Galaxy II, žiaľ nestalo sa, ani zďaleka. Bolo to komické, malo to šmrnc, pestrofarebnosť, situačný humor, thor + hulk best buddies romance, skvelá výprava, konečne menej predvídateľný koniec a hlavne úžasný zaporak (god damn, Cate Blanchett vyzerá vo filme skvelo, úplne jej to sedí, mal som z nej pocit, že si tu rolu veľmi užíva) Matt Damon má neuveriteľné pobavil, vôbec som to nečakal. Najlepšia Marvelacka komixovka.

• 18.1.2018  20:13
    Dunkerk (2017)

Dneska som si našiel čas už na domáce pozretie po tých 2 kinových a neostáva mi nič iné, než Dunkirk zaradiť medzi trojicu najlepších kinematografických zážitkov roku 2017 spolu aj s IT a Blade Runner 2049. Totálna strihová geniálnosť 3 rozličných časových ôs prináša ten naj realistickejší pohľad na to čo sa v roku 1940 udialo, žiaden green screen, žiadna neuveriteľná digitalizácia, úžasný mirrorless feeling filmu, neskutočný zážitok a samozrejme soundtrack počas celého filmu je immersive as fuck :D Nie vážne, môže kombinácia wide screen 70mm film, Christopher Nolan a Hans Zimmer pokaziť? A pre ľudí ako Tom Hardy, IMAX formát = obrovské kamery, ktoré nie je možné zmestiť do lode napríklad. Preto tie scény.

<< předchozí 1 2