Agentura Jasno (2006) (seriál)

Prečo tak nízke hodnotenie ?? Veď je to fantastická odreagovačka. 4 séria strašne graduje, niektoré prípady fakt zamrazia, hláškovanie z filmov a nekonečne sršiaci Shawnou sarkazmus je proste parádička. Dneska sa pokúsim načať piatu sériu som zvedavý ! Zatiaľ 5/5* UPDATE* 23.1.2013 21.35 práve som dopozeral 16 epizódu 5 série. A kričím KRISTE PANE TO JE NA NOMINÁCIU ! Proste epizódy o Jing a Jang sociopatovy sú fakt, fakt, fakt a ešte raz, fakt perfektné. Žasol som nad detailnosťou, hudobnou vložkou a vtipnými hláškami v tých najhorších scénkach. Stále nemôžem uveriť v to nízke hodnotenie ! 6/5* UPDATE* 18.7.2013 14.06 Dneska som mal možnosť si vzhliadnúť poslednú epizódu 7 série. A poviem Vám toto čo sa deje v tom seriály je nehorázne. Toľko originality aj po 7 sériach to je proste úžas! Najviacej milujem tie ich tanečky, keď zistia, že niekde straší alebo niečo záhadne sa stalo. A paródie na filmy v seriály tak vymakané, že som umieral smiechom akože :DDDDDDDD Tony hlášok s filmov úplne v tých dokonalých chvíľach...Viete čo ? Idem si dať 6 a 7 sériu ešte raz. Last UPDATE* 8.7.2014 Dneska na včerajšie výročie seriálu som si dal 8. sériu. Chýba mi Gus aj Shawn kto bude teraz so mnou hlaškovať s filmou ? Potrebujem kamaráta ako sú oni. Ďakujem Psych - Os bola to parádna jazda...R.I.P.

Aquaman (2018)

Myslím, že jednoznačne musím začať tými najlepšími vecami na filme, pretože ich je tak málo. A to je samozrejme kamera, ktorá je v niektorých prípadoch totálne úžasná ako napríklad úvodná bojová scéna s Nicole Kidman v dome, holy shit to bol všetko one take? AWESOME! A potom samozrejme druhá dobrá vec na filme a to je Amber Heard, ta červená je tak pristane, Johny Depp what have u done? Ako si môžeš nechať takú ženskú ujsť. Amber je hands down najkrajšou herečkou v komiksovkách DC/MARVEL universe. A to myslím vážne, Scarlett Johansson sa ani zďaleka nechytá a to ešte teraz, keď je blond, bleh. A to by bolo asi všetko čo bolo na filme dobré. :D Čo sa týka zlých vecí, ou man. Začnem asi OSTčkom, áno mal aj dobre pasáže, ale proste pokus o ten retro štýl a taktiež film často krát pracuje s modrou a ružou tiež úplne na ten cyberpunk retro štýl, a taktiež niektoré vtipné momenty, úplne som sa niekedy vo filme strácal a zľakol som sa, že pozerám nejakú nevydarenú, menej vtipnú verziu Thor : Ragnarok. Kostýmy sa mi vôbec nepáčia, ako kráľ oceánov si predstavujem, že by to brnenie malo vyzerať lepšie, než nejaké obtiahnuté zelené legíny a zlate tričko. A taktiež, scenár, holy shit? Len 4x ich niekto ambushne, prvý krát to človek nečaká a druhý krát už tuší, tretí krát už kričí AMBUUUUUUUUUUSH tri minuty do predu, AKO, wtf? Rýchlo, rýchlo, potrebujeme dejový zvrat v časovej linke ! Mám nápad, čo tak AMBUSH? Skvelé ! Ctrl + c, ctr + v, Ctrl + c, ctr + v, Ctrl + c, ctr + v, Ctrl + c, ctr + v. Toto nie je James Wanov hodinový hororový film, kde to na ambushoch a jumpscare - och celé stojí...A zase tu máme half bread, súboj dvoch bratov...ach. Myslím, že opäť si to pozriem už len vo verzií Amber Heard cut, kde odstránia všetky scénky v ktorých Amber nie je :D :D 1* za kameru 2* za Amber :D Light 3*

Atlanta - Teddy Perkins (2018) (epizoda)

Presne pre toto ! Presne pre tieto úžasné seriálové momenty žijem. Niečo posledne tak skvelé som prežíval pri Mr. Robot - eps3.4_runtime-err0r, r00. Úplne skvelá atmosféra celej epizódy a hlavne skvelý herecký výkon v podaní Lakeith Stanfield-a ktorého nejako od doby Get out začínam mať rád a pokojne by som si ho vedel predstaviť v celovečernom filme presne takto ako v tejto epizódke. Nedokážem si vynachváliť prácu ktorú Hiro Murai aj s Donald Glover - om odvádzajú.

Avengers: Infinity War (2018)

Filmová adaptácia Infinity Gauntlet z roku 1991 zvládnutá vskutku celkom dobre. Aj keď Thanos v komixe sa snaží zapôsobiť na Helu tým, že vyhladí polovicu existencie, zatiaľ čo vo filme sa snaží nastaviť akýsi existenčný vesmírny balanc. Film sa mnohými faktami neuveriteľne drží komixu a ponúka fakt zábavné 2 hodinky ktorým by sa ale dali vytknúť niektoré pasáže ako napríklad súboj na Wakande ktorý môžeme vidieť v trailery, bol pre mňa dosť nezáživný a vynútený. Jedna vec ktorá ostala po Ragnaroku Avengerom je humornosť, tej určite nechýbalo, Drax v jednom momente zahlaškoval až ma v kine skoro rozstrelilo. Chémia medzi postavami funguje, čo je skvelé. Koniec koncov bol Infinity War super, ale buďme úprimný je to zase len copy pasta v novej koži s ďalším záporákom. To je dôvod prečo u mňa Ragnarok tak zažiaril, totižto to bola po dlhej dobe zmena, zmena v prístupe k filmu. Zatiaľ čo Infinity War si smelo našľapuje tú istú stopu. 4*

Batesův motel (2013) (seriál)

Po druhej sérií so seriálom skoncujem. Toto nemá čo so Psychom dočinenia. Bates Motel : Marihuana Clan Wars

Bite (2015)

Pripomienka : Pustiť vždy keď neskoro večer dostanem hlad.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Ja začínam mať pocit, že neexistuje žiaden animovaný seriál ktorý by mal k môjmu srdcu tak blízko ako Bojack Horseman, primárne z toho dôvodu, že BoJack mi dáva nádej, že nie som jediný kto sa každodenné pýta dookola otázky ohľadom existencie, socialného života a cíti sa ako kus hovna a časom si uvedomím, že proste depresivita je len neoddeliteľná súčasť môjho života. 5 sériu som doslova "zjedol" a mám pocit, že 5* nie je dostatok. Venované všetkým ktorý to vidia podobne. https://www.youtube.com/watch?v=vkLOg252KRE

Červená světla (2012)

R. Cortés a jeho druhý film, ktorý sa mi dosť páčil. Síce je to nezrovnateľne z jeho veľdielom "Buried". Ale tiež zaujímavé, mestami nudné, ale z epickým vyvrcholením. Čakal som od toho, ale o dosť viac preto ostanem len pri 3*.

Dům snů (2011)

Dik za ten skvelý trailer :D Vôbec v ňom nebolo pomaly všetko dôležité.

Dunkerk (2017)

Dneska som si našiel čas už na domáce pozretie po tých 2 kinových a neostáva mi nič iné, než Dunkirk zaradiť medzi trojicu najlepších kinematografických zážitkov roku 2017 spolu aj s IT a Blade Runner 2049. Totálna strihová geniálnosť 3 rozličných časových ôs prináša ten naj realistickejší pohľad na to čo sa v roku 1940 udialo, žiaden green screen, žiadna neuveriteľná digitalizácia, úžasný mirrorless feeling filmu, neskutočný zážitok a samozrejme soundtrack počas celého filmu je immersive as fuck :D Nie vážne, môže kombinácia wide screen 70mm film, Christopher Nolan a Hans Zimmer pokaziť? A pre ľudí ako Tom Hardy, IMAX formát = obrovské kamery, ktoré nie je možné zmestiť do lode napríklad. Preto tie scény.