O zvířatech a lidech (1994) (seriál)

Rozporuplný seriál, takový nahorů, dolů. Námět zajímavý, provedení slabší, herecké obsazení výborné, většina scén nezajímavá, až nudná, scény se zvířaty celkem ujdou, scény z osobního života - asi nejslabší článek seriálu. Takže resumé za 3* s jedním okem přihmouřeným a druhým zavřeným.

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Pro mě ani Arabela, byť divácky velmi populární pohádkový seirál, nebyla nic moc. Pokračování seriálů je pak pouze slabým odvarem. To už ani není pohádka, ani komedie, ale pouze taková slátanina podbízející se divákům ve stylu nastupujících holywoodských paskvilů, které jsou přeplněny triky a často nesmyslnými réžijními nápady, ale umění a inteligentní zábava chybí.

Svatba upírů (1993)

Slabé, ubohé,nic neříkající představení. Na tu záplavu skvělých herců velké zklamání. Hodně rozporulné hodnocení jenom dokazuje hodně roztříštěný vkus diváka. Nepřipadalo mi to ani jako parodie, ani komedie, ani horor. Takové nic. Pouze za jednu hvězdičku kvůli hercům.

Oko za oko (1991) (TV film)

Skvěle zpracovaný námět z pera klasika. Sice krátké, ale zajímavé, humorné a skvěle podané herci i režisérem. Závěrem jenom připomínka k ignorantskému textu distributora. Dekameron nepřináší deset prásných příběhů, teda přináší, jenomže ne deset, ale sto. Vypráví si je deset dní deset mladých lidí, a každý z nich vypráví každý den jednu příhodu. Takže jich je deset krát deset, což jak mě učili snad už ve druhé třídě na základce je sto a ne deset. Název Dekameron vznikl spojením dvou řeckých slov a znamená deset dní a ne deset příběhů. Kdepak udělali soudruzi z distribuce chybu?

Radostný život posmrtný (1990) (TV film)

Mark Twain, mistr humoru a satiry a Zdeněk Zelenka, který motivovaný jednou z jeho skvělých povídek vytvořil překvapivě mistrné dílo. Chceš být slavný? Musíš nejdřív umřít. Nejdřív úsměvné, pak hořké a nakonec tak pravdivé, až to člověka děsí.

Evropa tančila valčík (1989)

Plochá ilustrace, proboha kdo napsal ten blábol, pokud ovšem pro něho nejsou plošinou Krkonoše a za z plošiny vyčnívající považuje minimálně Alpy, nebo snad dokonce Himaláje. Ten film je téměř mistrovské dílo. Způsob, jak neuvěřitelně věrohodně vykreslil tehdejší dobu a navodil skvělou dobovou atmosféru, dovede jen málokterý režisér. V podstatě se jedná téměř o dobový dokument, který nám zajímavým způsobem, i když ne vždy zcela přesně, přibližuje tehdejší dění se skvělými hereckými výkony pod vedením Pana Režiséra.

Bronzová spirála (1988) (seriál)

Výborně zpracovaný námět o životě jednoho z velkých Čechů. Skvělé herecké obsazení a herecké výkony. Z určitého hlediska je ten snímek hodně nadčasový. Vynálezci to v historických zemích českých nikdy neměli lehké. Ať to bylo za Rakousko-Uherska, za první republiky, za bolševika, nebo dnes. A o tom ten snímek taky je. Ti vynálezci, včera, dnes i zítra, takový obtížný hmyz. Závidíme jim úspěch a rádi bychom prašule, které přinese vynálezce měly jenom pro sebe.

Zatmění všech sluncí (1987) (TV film)

Zajímavý námět profesionálně velmi dobře proveden s výbornými hereckými výkony. Ale vadí mě to omlouvání beze všech pochyb kriminálního činu. Ani opičí láska nemůže tento čin omluvit. Tím spíš, že sama opičí láska je odporným zločinem proti lidskosti, protože z němého, bezmocného tvorečka postupně formuje dospělého jedince, většinou s hodně špatnými vlastnostmi. To se ale v těchto filmech většinou nedozvíme. Vidíme jenom chudinku, která se dala na cestu zločinu kvůli dětem. Pochopitelné, ale neomluvitelné. To je ale síla.

Arabela (1980) (seriál)

Pohádkový seriál, který spousta lidí žrala a žere dodnes, ale na druhé straně je nutno přiznat, že u nás byla natočena spousta a spousta daleko lepších pohádek. Ten seriál vlastně ani není tak pohádkový, jako spíš rodinný, protože je tam spousta scén, které pochopí jenom dospělí. Právě širokým záběrem diváka, pro kterého je tento seriál určený spolu se skvělým hereckým obsazením a hereckými výkony, je zřejmě daná jeho popularita. Jinak samotný námět, který je postaven téměř na parodování všech možných pohádek a světa pohádek vůbec, nic moc. Občas až trochu násilně slepované a poskládané. Pro mě nakonec celkem slušný průměr.

Kawasakiho růže (2009)

Hříchy minulosti. Kde je v této zemi, která prošla únorem 1948, srpnem 1968 a sametovou revolucí 1989 nemá? Mluvím jenom o žijících, protože nad námi visí ještě rok 1938 a 1918 a vůbec pohnutá hostorie zemí českých a tak trochu i Slovenska. Kdo jsi bez viny, hoď do mně kamenem. Vinící jsme všichni, a tak by kamenem němel kdo házet. Film však navozuje atmosféru, že těch bez viny je hodně, a právě proto dávám "jenom" 3*. Musím si ten film pustit ještě jednou, a pak možná změním názor.