IsaacNewton

okres Praha
studentka

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 12.2.2019  14:08
    National Theatre Live: King Lear (divadelní záznam) (2018)

Těžko hodnotit... Tato adaptace WS má své obrovské klady, ale ty jsou natolik zastíněny spoustou chyb, že ani nemají tak úplně šanci vyniknout. Světlou stránku utváří dobře řešená scéna, hudba a několik herců ze staré školy - konkrétně excelentní Ian McKellen, pak představitel Glostera (D.Webb) a hrabě z Kentu (kterého zde však hraje S. Cusack). Tito tři dělali představení naprosto výjimečným. Naopak co mi opravdu nesedlo byla režie, zjednodušená interpretace, nehodící se modernizace a celkové pojetí. Scény nevyzněly, tak jak měly (např. oslepení Glostera, což je jinak logicky naprosto emočně silná scéna) zde vyšla zvláštně doprázdna a zachraňoval ji právě výkon zmíněného Webba. Z ostatních herců byli ucházející představitelé Edgara a Edmunda (byť ten chvílemi značně přehrával) a také Goneril; zbylé dvě sestry mi opravdu nesedly, ať už se jednalo o afektovanou Regan nebo o vojensky pojatou, avšak emočně zcela plochou, Cordelii. Ani ten šašek nebyl správně chytrý, cynický, trefný a kousavý, jak by být mohl. Cumberbatchovu Hamletovi se to bohužel ani zdaleka nepřiblížilo...(nicméně McKellenův výkon by neměl zůstat opomenut, byl hvězdou představení!)

• 24.2.2017  19:52
    La La Land (2016)

Film s neuvěřitelným kouzlem. Právě díky němu ve mně převážily kladné pocity, i když jsem v průběhu filmu cítila, že by mu značné zkrácení rozhodně neškodilo. Jsou zde však dva tábory lidí - jedni film chválí a vynáší do nebes, druzí se naopak drží u nízkých hodnocení. Procházka uměleckým La la landem rozhodně není pro každého. Mně však vnesl do srdce radost, obdivu k filmařskému umění (kterému film také vzdával hold, viz scéna procházejícího Goslinga a Stone kolem filmových ateliérů, staré filmové nápisy, úchvatná kamera...) a pocit spokojenosti. S muzikálem příliš společného nemá - snad jen ono umělecké ztvárnění plynutí času a vyjádření emocí skrze hudbu a tanec. Další film talentovaného Damiena Chazelle budu sledovat s očekáváním.

• 17.8.2016  21:10
    Ptáčátko (2016)

Jedním slovem- roztomilé :))

• 14.9.2015  23:54

Nedoceněný a naprosto geniální příběh s hlubší myšlenkou, než se na první pohled může zdát. Výkladů bude mít muzikál nejspíš více, je třeba nad ním hlouběji přemýšlet a nespokojit se jen s tím, že se jedná o "srandovní slátaninu pohádek, která chce šokovat tím, že odkrouhne pár hlavních postav." Život dětí, dospělých, jejich smýšlení a prolínání se snů, reality, zbytečného zoufání, odmítané naděje... Zapomínaní na to nejdůležitější v životě, snahy plnit přání, která se nejspíš ani splnit nemají....a děti jsou jako ta přání :-))

• 23.8.2015  00:03
    Whiplash (2014)

Jazz mi sice moc nikdy neříkal, ale v tomto filmu se chladný nezájem v tento dávný pohasínající hudební žánr mění v zájem. Ve filmu je jinak vše naprosto na svém místě, střih je zcela dokonalý, herci září a příběh nenudí a člověk je při sledování filmu napjatý až do konce. J.K. Simmonse si od tohoto filmu opravdu zapamatuji, poněvadž to, co předvádí zde, je dokonalost. A Miles Teller je velice zajímavý mladý muž, který se do role hodil též náramně a je zřejmé, že k bicím a k jazzu má opravdu blízko.

• 15.8.2015  11:42

Tolik trpělivosti, pochopení a lásky ke zvířatům... Myslím, že ať je výsledný snímek jakýkoli, i tak si zaslouží celý štáb poklonu!

• 25.6.2015  10:57

Kdo nestrávil dětství hraní si s dinosaury, stavění vlastního Jurského parku, sledování donekonečna této filmové trilogie + na občasné zpestření i Cestou do pravěku, nemůže asi pochopit slzy v mých očích po prvních několika minutách. Park existuje, park žije a všichni jsou spokojení (i v dinosauřích očích se dá záblesk štěstí postřehnout :-)). Bála jsem se, co se po 20 letech s milovanou sérií stane, ale hned jsem věděla, že tento film je natočený s láskou a porozuměním. Úsměv šťastného blba mě neopouštěl po celou dobu filmu, smích střídalo napjaté očekávání, urputné fandění hlavním postavám, strach a nezastavitelný třes (takhle mě dlouho žádný film do děje nevtáhnul) no a nakonec i na dojetí bylo místo dost. Scénář je neuvěřitelně originální a nápaditý, zajímavé záběry doplní tu nádheru celého filmu, klenotem jsou pak herci i výborná hudba. Colin Trevorrow dokázal dokonalý návrat do Jurského světa, který mi připomněl dětství a lásku k těmto nádherným tvorům!

• 21.6.2015  09:16
    50 k 1 (2014)

Samozřejmě, že to není Secretariat nebo Seabuscuit či starší film Phar Lap, ale myslím, že se o to ani tvůrci nesnažili. Každý z těchto výše jmenovaných filmů s dostihovou tématikou měl kladen důraz na trošku jiné věci (např. Secretariat- postava majitelky Penn, Seabiscuit- doba Velké krize atd.). V 50:1 šlo hlavně o zábavu a napětí a film poukazuje na klasické dostihové překvapení, kterých je v tomto sportu opravdu požehnaně. I ti nejobyčejnější, kteří trávili mnoho hodin poctivou prací s nadějným, leč komplikovaným koně, mohou vyhrát tak velký dostih, jako je Kentucky derby. Pochválila bych také herce, kteří se snažili hrát své "živé předlohy" co nejlépe to šlo a koňský herec hrál též o stošest :-)

• 4.6.2015  19:36
    Duch (1990)

Chvílemi se člověk směje, chvílemi má slzy v očích... Duch je zkrátka film, který se hodí pro každou příležitost a člověk jej může vidět třeba po páté a stále musí oceňovat jeho originalitu, skromnost a dojemnost.

• 28.3.2015  17:26

Roztomilé a veselé zakončení Febiofestivalu s tímto filmem... Bill Nighy je ten nejlepší popleta a Maggie Smith nejmoudřejší žena :-)) k tomu dokonalá atmosféra Indie, Sonnyho energie a dobré srdce a dokonalá hudba. První díl jsem sice neviděla, ale nebylo ani zapotřebí. Druhý báječný hotel Marigold je rozhodně příjemným filmem, který je opravdu jen od toho, aby si člověk oddáchnul a nemusel přemýšlet :-))

• 24.3.2015  16:44
    Uprchlíci (2014)

Největší hrůza promítaná na Febiofestu...(resp. horší jsem neviděla). Zpočátku to působí jako špatně natočený "roadmovie", kdy se prostě neděje NIC zajímavého (v jiných podobných filmech na první pohled také ne, ale každý, kdo takové filmy má rád jako já ví, že se pod povrchem vždy skrývá něco více a že cíl je vlastně cesta, která pro postavy mnoho znamená atd...). Postavy- právě to byl též kámen úrazu. Dobrá myšlenka, ale špatně napsané scény pro posun/vykreslení jejich charakterů. (holka byla ke všemu děsně protivná a její křik byl horší jak jek sirén). K tomu ještě šíleně nahraně umělecké scény značící bůhví co...Nicméně jsem se jen těšila na konec a myslela jsem si, že film v takové jakési melancholii skončí... To jsem ale podcenila naprosto režiséra. V posledních 10-15 minutách dojde k náhlému zvratu a do rozplizlého příběhu se vmísí velká dávka násilí, děsu a tísně. Pravdou je, že toto jsem u takového filmu nečekala, ale můj celkový dojem to ještě zhoršilo- ale alespoň to dokázalo vyvolat konečně nějaké emoce. Za to 1 hvězda. K tomu podivínský konec (mrzí mě, že jsem se nemohla zeptat režiséra osobně, co to mělo znamenat).

• 24.3.2015  16:25
    Schmitke (2014)

Tedy, žánr "komedie" tady na čsfd mi úplně nesedí. Ve filmu je sice mnoho komických momentů, od rozdílů mezi Čechy a Němci začínaje, přes různé hlášky konče. Ale zařadit film jen do tohoto žánru se mi nezdá, dle mého se jedná o povedený, mysteriózní, chvilkami snový, film, s až horrorovými prvky (atmosféra Krušných hor se dá doslova krájet, jak ta mlha táhnoucí se přes nekonečné, tajemné lesy) a s absurdními (komickými) momenty. Krásu filmu doplňují dokonale tajemné krajiny, strašidelný zvuk rozbitého větrného mlýnu a "podivínská (Čechů plná :-))" vesnička. Film ani chvíli nenudí a co chvíli si říkáte "jak jen tohle může dopadnout..." Režisér se svým bratrem si splnili tak trochu sen a natočili film, který obletěl mnoho festivalů po celém světě, byť to rozhodně není jeden z těch "přeumělecký" snímek. Jeho síla spočívá v atmosféře a výborných hereckých výkonech.

• 23.3.2015  15:25

Od dob Čisté duše žádný pořádný film s hlavním hrdinou schizofrenicem... a zde je. Patrikův den je dojemný, jednoduchý příběh o pár postavách, které mají v příběhu ale své jasné místo a dokonale se ovlivňují. Zajímavé filmařské momenty, kdy Patrik podstupuje elektroléčbu a následně má v hlavě naprostý zmatek a změť vzpomínek- které však zastírá jen ta jedna- na ni...

• 22.3.2015  20:58

Něco mezi 3 a 4 hvězdami. Příběh okouzlí snad úplně každého, postavám celou dobu fandíte a přejete jim jen samé štěstí. Zajímavý pohled na lidi s mentálním postižením (nikoli však parodie nebo drsný humor, točeno s láskou a pochopením!). Naopak nepochopitelná je příšerná kamera (třesoucí se, špatné záběry...) a až možná trochu šílený happyend... (avšak dle slov režiséra: "Mělo to skončit špatně, ale neměl jsem nakonec to srdce to udělat).

• 22.3.2015  20:45

Zvláštní snímek o nadaném dítěti, které vymýšlí básně, takové, jako by je psal životem zkušený člověk... do toho učitelka ve školce, též milující poezii a o to více malého chlapce. Chvílemi podivné, nepříjemné a děsivé, zprvu jsem z filmu byla nejistá, až poté se mi rozležel v hlavě- myšlenka (a konec!) je ohromující. 85%

• 22.3.2015  20:42

Chvílemi silné momenty, ale konec příšerně rozvleklý a navíc... pocit, že tohle se dalo natočit mnohem lépe...

• 22.3.2015  20:41
    Pauza (2014)

Snímek, který pohladí po duši snad úplně každého :-) A k tomu krásný hudba a milý příběh se skvělými herci. Doslova "skromný film", který si na nic nehraje, ale dokáže vykouzlit úsměv...

• 22.3.2015  20:39
    Totem vlka (2015)

Krása přírody, vlků, koní a mongolských stepí smíšená s nenávistí, nepochopením lidí. Dokonalý snímek o křehoulinké rovnováze přírody, kterou když něco byť jen malého naruší, tak z toho vzejde velké neštěstí... Honička koní vlky jeden z nejúžasnějších záběrů! K tomu dokonalá originální Hornerova hudba a dojemný příběh mongolských pastevců a "jejich" zvířat.

• 22.3.2015  20:34
    Helium (2014)

EMOCE=000 nic! dlouhé, nudné, chabý scénář, dialogů málo- a nestály za nic (oproti takovým westernům a podobným filmům- též se toho tam moc nenamluví, ale když ano, tak to stojí za to). Příběh žádný, charakter postav téměř také ne. A navrch kočka která loví myši s rolničkou na krku :-)

• 22.3.2015  20:28

obávám se, že mám jiný smysl pro humor než zbytek národa(ů). Takovou blbost jsem nikdy neviděla. Ano, nebylo to myšleno (doufám) vážně, ale komu se toto může líbit? Hloupé, debilní, kýčovité, nahrané, falešné, 3 hudební motivy dokola opakující se a vtipy, do úmoru opakující se!

• 22.3.2015  20:24
    X+Y (2014)

Pokud máte ve svém okolí nějakého "malého matematického génia", vemte jej za ruku (pokud nepatří mezi ty, kteří nesnáší dotek) dotáhněte jej do kina (i on si od matiky potřebuje někdy provětrat hlavu...) a užijte si spolu velkou dávku legrace, dojetí a vychutnejte si spolu tento milý a napínavý film. Doporučuji s sebou vzít tabulku prvočísel ;-) Film pro každého matematického i nematematického diváka.

• 10.8.2014  18:50

V něčem mi to strašně připomínalo styl Cesty kolem světa za 80 dní s Jackie Chanem. Mnoho scén bylo přestřelených, ale coby dobrodružný bláznivý příběh to docela šlo a mnoho scén- až naschvál uměleckých- bylo dost dobrých a vykreslovalo atmosféru celého tohoto dílka.

• 14.4.2014  23:21
    V kruhu koruny: Richard II. (TV film) (2012)

Již mnoho let jsem hledala nějaké divadelní/filmové dobré zpracování Shakespeara. Konečně. Tady jsem dostala výjimečný klenot na který jen tak někdy nezapomenu.

• 14.4.2013  10:27

Obdiv patří Robinu Williamsovi, ale rozhodě i Viktoru Preissovi, který nadaboval svojí postavu naprosto perfektně. Skvělá komedie od Chrise Columbuse mě překvapila- protože já nesnáší komedie- zvláště pak ty rodinné. Potěší i vedlejší role Pierce Brosnana a již zmiňovaná scéna v restauraci je opravdu skvělá- tak dlouho jsem se u filmu nezasmála.

• 14.4.2013  00:24

Scéna, kdy opice- již napravený zloděj, vrací peněženku, odmítá bankovku a jakoukoli krádež- to stálo za to :-)

• 7.4.2013  15:22
    Monte Cristo (divadelní záznam) (2002)

"Já pouť skončil, můj poklad měj, k dobrým skutkům jej užívej. Cíl mých jistot, cíl příštích dnů, Monte Cristo, náš ostrov snů." Text od mistra Zdeňka Borovce, hudba od Karla Svobody a skvělí herci, nepočítaje krásnou výpravu. Drákula je pro mě sice asi ještě větším zážitkem- zajímavější děj, ještě o fous hezčí hudba- možná, ale i Monte Cristo je jistě jedním z nejkrásnějších muzikálů, co u nás vznikly. Z herců musím vypíchnout Daniela Hůlku- samozřejmě, ale i Tomáše Bartůňka, jako skvělého záporáka a Jiřího Korna- který byl skvělý a vtipný- i díky již zmíněným textům :-)

• 7.4.2013  15:15

Jsou lidé, kteří nemají rádi fantasy-jejich srdce a mysl se brání myšlence chodících stromů či nesmrtelných elfů, nechápou dramata, která řeší postavy v nich nebo jim nepřijdou závažná či prostě raději vyhledávají filmy "normální", klidné a reálné ("Ano, to se mohlo stát.") Někteří z těchto lidí ale přesto před více než 10 lety (ti, co četli knihu i dříve) propadli kouzlu světa Pána prstenů- protože Sředozemě sice není taková, jako je náš svět- to rozhodně ne, ale lidé, hobiti, elfové, trpaslíci a ostatní rasy tam zažívají příběhy sice tajemné, plné zla, strachu a smrti, ale zároveň i lásky, přátelství a naděje- vlastností, které často v našem světě lidem chybí. Vždyť ve Středozemi se dějí zázraky asi tak, jako v našem světě a smůla se v ní nevyhne lidem tak, jako ani nám. Peter Jackson dokázal natočit to, co Tolkien chtěl sdělit knihou lidem. Každý, kdo četl knihu jistě ví, čím ho obohatila. Nyní k Hobitovi. Profesor Tolkien napsal Hobita dříve, než Pána prstenů- a téměř každý tu asi bude vědět, za jakým účel. Chtěl potěšit děti milým putováním za dobrodružstvím, za pokladem. Jeho cesta za pokladem nebyla však tak krátká a jednoduchá, jako tomu u pohádek bývá. Postavy v ní si leckdy nerozumí, nevychází spolu a vše se jim rozhodně nedaří pod rukama. Tak vznikla Středozemě, na základě pohádky, která se časem, jak Tolkien psal, měnila ve svět, jaký známe i my. Film Hobit 2012 je tady. Jak dlouho jsme na něj čekali. A teď se lidé zlobí, že je to moc dětské, mez myšlenky a lásky k dílu? Existují lidé, co dali PP trilogii 4, 5 hvězd a Hobitovi také. Jsou lidé, co četli knihu, následně se rozhněvali na Společenstvo z roku 2001, napálili mu odpad a s Hobitem udělali totéž. Pak jsme tu my, kteří milujeme díla od Tolkiena, přes Jacksona až po amatérské filmy- točené s láskou! Ale jestli něco opravdu nechápu, pak ty, kteří milují knihy, mají rádi trilogii Prstenu ve filmu- a Hobitovi po těch celých 10 letech nasolí odpad nebo něco podobného. Jo, peněz má teď Peter Jackson, že je může rozdávat :-), ale myslím, že právě on má ke světu Tolkiena takový vztah a má na něj takový pohled- jako mnozí z nás. To, že si někdo představoval Mlžné hory jinak- jasně, každý máme svoji fantazii, ale jde o ten přístup, o tu lásku a pochopení. Pochopila jsem, že Hobit je pohádka. Pro malé i velké, Hobit je ta naděje a štěstí, kterou potřebují do života malé děti- ale leckdy chybí i dospělým.

• 7.4.2013  00:14

Naprosto úchvatná pohádka... Pohádka? Ale ano, s "hororovými prvky" jistě se tak Čarodějův učeň charakterizovat dá. Vůbec poprvé jsem se s Krabatem setkala v německém filmu 2008, ani ten nebyl špatný, ale na dílo Karla Zemana nemá. Protože tento animovaný snímek má takovou atmosféru, že mě několikrát zamrazilo- je doslova strašidelný, tak, jak by strašidelné příběhy měly být. Zajímavé ztvárnění čarodějových učňů- novicové, kteří do mlýna přijdou mají "normální barvu", však ti, co už u čaroděje pracují déle- doslova zšednou- vyprchá z nich život lidí. Postava mistra čaroděje má naprosto skvělý hlas a podobu. Příběh, který by neměl ujít milovníkům pohádek a legend- u kterých nezáleží, v jakém roce byly natočeny.

• 30.3.2013  23:29

Nevím. Kolik záři hvězd obětovat na toto dílo- v řadě již 3. od režiséra Yatese. Jsem z těch, kteří "vyrůstali" s Harry Potterem- milovala jsem první 3 díly a tak jsem se pustila i do knih... Diskutovat o J.K.Rowlingovém díle a stylu by se dalo dlouho, ale zde musím hodnotit film, který mi nepřišel o nic lepší ani o nic horší, než kniha. A to kniha má své skvělé momenty- stejně tak film. Avšak úplně jsem zapomněla, zda byla v knize i scéna, kdy se Harry, Ron a Hermiona "rozhodují" zda zabijí dva smrtijedy nebo ne. Děti, které o vraždě do těchto dob nevěděli zhola nic? Jak to asi chtěli udělat? Kudlou? Nebo pronést "Avada kedavra" Kletbu, která se NEPROMÍJÍ? To mi opravdu nedá spát. Ovšem rozdělení do dvou dílu- no, asi nejsem jediná, kdo to moc nechápe :-) Je to něco mezi 3 a 4 hvězdami, 4 je přeci jen moc, otázka je, zda 3 není málo... Po druhém shlédnutí jsem spokojená, dojem z filmu vůbec není špatný, avšak... Nechám pro jistotu raději pracovat u čtení knihy svojí fantazii.

• 7.3.2013  22:34
    85. Annual Academy Awards (TV pořad) (2013)

Tak, první Oscary za mnou. Nemám porovnání s jinými roky, ale já jsem spokojená. Možná proto, že Bídníci zaváleli. Možná proto, že jsem půlce nerozuměla (ach jo, angličtina). Rozhodně zajímavý zážitek. I ty klížící se oči ve škole za to stály :-)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6