Temný rytíř povstal (2012)

Nechal sem si mesic nez se znova zamyslim nad tim jaký tento film, pardon, jake toto dílo a vlastne cela trilogie je. 1) Trilogie Nolan touto trilogií dokázal, že i z comicsu se dá vyždímat něco jako vyšší princip.Odvedl více než vynikající práci, řekl bych že ve filmové branži ojedinělou.Trilogie je parádně provázaná a člověk který vynechá jeden díl si ty ostatní nemuže prostě vychutnat. 2)Epické vyvrcholení ? No pod tímto pojmem si vskutku představuji něco odlišného.Nicméně tento film jako persona gráta a dílo smao o sobě je nad průměrně dobrý, ale má jednu chybu ale za to velmi podstatnou a všeovlivnujici.Předchozí díl.Pokavad je dvojka a prostredni dil od kterych vetsinou ocekavam hlavne prechodovou fazi - tudíž nic tak kvalitního, je de facto dokonalý a to v každém ohlasu ale hlavně díky ztvárnění Jokera, nikdo se nemuze ubranit srovnávání nadcházejícího dílu s předchozím.Ano i já sem cekal minimalne totez a nedostal sem to dostal sem neco co bylo horsi a o dost horsi. Místama mi nesednula dramaturgie, Tom Hardy (mam ho velmi rad jako herce ) mi tam nesednul s postsynchronama a jednotnou barvou hlasu skoro po celou dobu filmu, ženské postavy se rozebíraly snad ve všech rezencích a já sn ima musím souhlasit.Buďto Nolan neumí zpracovat ženské role, nebo a k tomu se priklanim spise, tam proste nemaji skoro vubec co delat.Neumí jim vdechnout takový život jako pánským rolím ( nejsem šovinista prosím ). Ale znovu zopakuji ze jako film sam o sobe je tento pocin nadprumerne vynikajici. 3)Soundtrack Ano tak toto je dámy a pánové naprostá BOMBA !!! miluji Zimmera a prirovnal bych ho k W.A.Mozartovi je to genius své doby a za tento počin musí prostě získat oscara.Na soundtracku ujizdim od doby co jsem film viděl.Nicméně je toto další, ale menší mínus filmu.V několiak případech odsouvá vizuání stránku filmu an vedlejší kolej a předbíhá ho - to ale není jeho účel a celku jako takovému to škodí. Na závěr bych chtěl říct, že je mi velice líto že Nolan s Batmanem končí snad naváže s novým supermanem - uvidíme. Nicméně se obáváme že filmu jako byl Temný rytíř a hereckého výkonu a zpracování postavy jako by lJoker a užasný H. Leadger se jen tka nedočkáme....veliká škoda

Sněhurka a lovec (2012)

Jak já se na to těšil.Na epické záběry, vynikající a netradiční vyprávění tak známého příběhu a hororové okažiky.No to co sme dostali to splnuje tak napul a to neni košer. Vemte si Pana prstenu, Avatara, Johanku z Arku a nejké další filmy ze středověku hooodně to promýchejte a voala máte výsledek. Epických záběru poskrovnu ( vybavují se mi dva), vyprávění bylo asi to nejhorší.Dramaturgie tak trochu pokulhávala.Proč se raději nevěnovali více příběhu královny ( čí krev vlastne na zacatku dostala a proc jen jeden velmi kratky flashback do minulosti - jak to vse zacalo). zacatek filmu tak nejak preskakal pres hrboly aby byl konecne u nejaky akce - skoda. Pro me je to slabší průmer - skoda. PS: a nejvic me dorazilo to ze patrne chystaji pokracovani - ceho boze...ach jo.Kdy prestane bejt filmový průmysl jenom byznysem a zacne byt zase umenim.

Hunger Games (2012)

Na tento film sem se moc netesil spis vubec shlednul sem ho pouze ze zvedavosti zda-li moje prognoza je spravna a bohuzel sme se moc nemylil. Tvurci prominou, ale co je ot za film, kde hlavni motiv je bezcitné vraždění dětí.Tento film nemůže obohatit nikoho, snad ani teroristu.A jeste se vam snazi namluvit ze tato spolecnost je posahana, jelikoz to delaji v zajmu miru - pardon ale posahani jsou tvurci.Takze co je zde nejhrosi je namet a pote je tedy spatne vse.Spatny namet uz nicim nezachranite. Herecke vykony jsou taky nad propasti.Jedine co si zaslouzi alespon lepsi prumer je technicke zpracovani, i kdyz v dnesni dobe spise samozrejmost. Tento film bych pomalu zakazl, proste hruza. Za me 35 %

Komando postradatelných (2012)

Tento film je uplne mimo všeho, hlavně realitu.Ono stačí první minuty a kouknout se na to jak dle filmařů pobíhá kapitán speciální jednotky s MP5 a střílí s ní od pasu.nevím na co si tento film hraje..možná práve na film...nenene nekoukejte na to nic tam nenía vše tomu chybí. škoda penez

Prometheus (2012)

Dva filmy tohoto roku byli mou modlou již po dlouhý čas.Závěr trilogie o Batmanovi a tento návrat R.Scotta ke sci-fi. Bohužel sem byl tak něják zklamán oběma filmy, ono když se očekává více než můžete dostat není ani jiná možnost. 1)Režie Ta je skvělá, jak jinak, de facto bez chyb.Ani mi nevadila stylizace do stylu přechozích filmů, hlavně vetřelce.Monumentální záběry zde mistr Scott sází jeden za druhým a je doopravdy na co se koukat. 2)Herecké výkonny Michael Fassbender zde kraluje svým hereckým výkonem, i když jeho postava má prvoplánově pouze jednu polohu.Ostatní herci jsou tak něják za ním, nemohu si pomoct, ale celý film on byl pro mě v popředí a ostatní pouze v jeho stínu. 3)Hudba Ačkoliv nedělal hudbu M.Zimmer je skvěláa krásně doplňuje film - neruší jen doplňuje, takže j samostatně nevnímáte.Dělá přesně to co dělat má. A tím sem skončil s výčtem toho dobrého - bohužel. 4)Scénář Do pr***e kdo tuto psal ??? dejme tomu, že začátek ačkoliv postrádající jakoukoliv originalitu, ještě i zaujme v očekávání věcích přístích, ale střed a? a o závěru vůbec nemluvím.Dialogy napadjí při nejlepším na jednu nohu a kulhavým tempem sotva posouvají děj kupředu. 5)Dramaturgie No to je stejná písnička ne-li ještě horší než scénář.Ve zkratce se to dá shrnout asi takto. začátek - očekávání kdy z toho vlastně vyleze začátek Vetřelců střed - tak když už vykoukne nějákej vetřelec ??? závěr - tak přeci :) Na víc co ten otevřený konec ?? Tomuto filmu to fakt nesedí, le vůbec a celkový dojem to kazí asi nejvíc. Můj názor je takový že se zde mělo mnohem méně mluvit a chrlit snahou o dějový zvrat a co největší přiblížení k vetřelcům a nechat čarovat mocnou režii záběry, které berou doslova dech.V některých chvílích bych z toho nejradši udělal pantomimu. Přes to přeze všechno se jedná o vynikající počin mistra Scotta a chce to vidět a trochu se odpoutat od toho, že toto bude originální a spíš se smířit s tím, že mistr Scott se prostě asi neumí odprostit od svého vetřelčího miláčka - bohužel :(

Havran (2012)

Pořád sem tak něják váhal kolik tomu dát hvězdiček...No myslím si že tři jsou odpovídající, jelikož na čtyři mi tam vadí hlavně jedna věc a to hlavní obsazení Johna Cusacka.Typově mi do toho sedí to né že né, ale jeho pojetí ve vypjatých scénách...to je dosti tristní a de facto se umí v tomto filmu pohybovat jen ve dvou úrovních a to o té druhé by se dalo dlouho sáhle polemizovat. Jinak tento film je silnější průměr jak ve zpracování tak dramaturgii.Chvílemi mi to sice připomínalo SAW jakoby z 19 století, ale od toho se člověk odpoutá. Určitě shlédnout tento film !

Útěk z MS-1 (2012)

Příjemná odreagovala pro mě dosti podobná se Smrtonosnou pastí, akorát míň zábavná, hůř technicky a stylově natočená, s lehce pokulhávající dramaturgií ( obzvlášť ke konci to začne skřípat ) a hlavně bez Bruce Willise  Ale jinak solidní odreagovala u které se občas i pousmějete a neunudí vás k smrti.

Bitevní loď (2012)

Další americký blockbuster až se člověku zdá, že američani nic jinýho ani neumí, i když oni mnohdy neumí ani to.Viz. Transformers 3, které pro mě jsou spíšem odpadem než filmem na který budu alespoň poprvé koukat se zaujetím; už vůbec nemluvím o Bitvě o Los Angeles, což pro mě osobně byli spláchnuté peníze do záchodu a nezachránila to ani mnou obdivovaná Michel Rodriguez. Bohužel již od začátku z trailerů na film Bitevní loď sem cítil dosti velkou podobnost s již zmiňovaným propadákem Bitva o L.A. Díky bohu se takový propadák nekonal. Během filmu mě překvapilo pár nelogických scén, ale potom sem si uvědomil, že ono v Sci-fi žánru používat slovo logickéúnelogické je dosti sporné.Poslední dobou mi příde, že tvůrci Sci-fi filmového žánru, zvláště toho kdy mimozemská rasa napadá naši planetu, mají pocit že si mohou dovolit vše a vše vysvětlí…tak nějak.Jak si třeba vysvětlit, že vyspělá mimozemská rasa při sestupu pěti svých vesmírných lodí nedokáže zmanipulovat dráhu letu jedné ze svých lodí a střetne se tak s jedním ze satelitů obíhajících naši oběžnou dráhu, nebo proč neměla zaplé štíty na zemském povrchu tak hojně využívané ? A takových „nelogických dojmů“ je tam bohužel více. Nicméně film není vyloženě špatný ( až na dramaturgii a střih ty lidi co to takhle zpackali bych fakt zabil ), nicméně pořád to není ono, aby z toho byl člověk totálně vykulenej co se děje, bavil se, bál atd:. prostě jako u pro mě legendárního Dne nezávislosti( pro mě asi doposavad nejlepšího alien blocbusteru ) . Bohužel tomuto filmu trochu škodí herecká vyzrálost Liama Neesona protože ostatní vedle něj vypadají tak něják dětinsky a nakonec to škodí jemu samotnému, prostě vyčnívá z davu. Jinak bych měl nejen k tomuto filmu, ale ke všem z tohoto žánru jednu vyjímku a zároveň dotaz….Proč musí pořád vyhrát lidská rasa a mýt dobrý konec ????

Květy války (2011)

Tento film si zaslouží Oscara minimálně jednoho a to za kameru, střih a kostými…Jejda oni sou ot tři položky, tak popořadě. Čínský film natočený v čínském stylu, s hlavním představitelem američanem Christianem Balem a prozápadním duchem – tedy aby byl pro našince a dokonce i pro američana skouknutelný. Velmi jemná niance mezi těmito kritérii dává nádherný výsledný obraz a doopravdy silný vizuální a emotivní zážitek. Krásná kamera, kdy některé záběry s klasické asijské školy, nicméně použity né na krvelačné záběry, ale na emotivní scény. Střih, který zvýrazňuje takřka dokonalou a když né dokonalou tak naprosto hladkou a bezproblémovou režii.Krásné kostými, které jen podtrhnou kolorit a stylizaci celého počinu.Samozřejmě je potřeba vyzdvihnout herecký výkon Christiana Bale, který ale bezpochyby těží svým prozápadním stylem herectví, který zde vyčnívá nad ostatní, tak něják přirozeně.

Stud (2011)

Tento film je velmi složitý a abych byl upřímný sám nevím jestli sem ho pochopil správně ( chápejte tak jak to tvůrci zamýšleli a viděli oni ). Dopředu říkám, že tento film není primárně určen něžnému pohlaví. Když nad tím tak přemýšlím on možná není primárně určen asi nikomu – možná jen doopravdy úzkému spektru lidí, kteří se dokáží vcítit do hlavní postavy, díky otmu že si něco takového již samy prožily, či sou natolik emocionálně chápavý.Vše se tady odehrává teprve až v druhém a mnohdy až ve třetím plánu, nic tu není přímočaré a prvoplánové. Film je velmi táhlý – skoro až nudný, tedy do dvou třetin.Konec měl pro mě osobně nečekaný spád a gradaci.Musím říct, že je to velmi zvláštní počin s vynikajícím Michaelem Fassbender, kterého nebýt asi sem to nedokoukal, a vynikajícím soundtrackem, který dodává emocionální zabarvení. Takže rozhodně né film pro masy, ale pro úzkou skupinu, troufám si říct, pánské populace, která žije ne mravním a ne zrovna spořádaným emocionálním životem, či žila jako v mém případě.