lubospoti

lubospoti

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 53 105 156 208
    • 17.10.2018  13:25

Autoři se snažili probrat fenomén piva ze všech stran. A výsledným tvarem je jakási alegorie na posezení u piva - pár zajímavých myšlenek a informací utopených ve spoustě opileckých blábolů. Ale řekl bych, že tenhle výsledek vznikl spíš mimoděk.

• 16.10.2018  21:21

Nebudu nalhávat sobě ani nikomu jinému, že jsem film pochopil. Stejně tak nebudu tvrdit, že se mi film líbil. Prostě jsme si s Lynchem nekápli do noty a odteď už se asi začnu jeho filmům vyhýbat. Je to pro mě ztráta času.

• 15.10.2018  21:11
    Tři zlaté vlasy děda Vševěda (divadelní záznam) (1999)

Určité kouzlo tohle představení má, ale loutkové divadlo (ať už pro děti nebo pro dospělé) mi nikdy příliš nebavilo.

• 14.10.2018  22:02
    Dákové (1967)

Možná to bylo i obsazením Pierra Brice, ale film mi přišel svým vizuálem dost podobný "mayovkám". Jinak je to na svou dobu a místo vzniku poměrně slušně odvedená práce. Těžko chtít, aby se evropský snímek (v kategorii historického velkofilmu) mohl rovnat hollywoodské produkci.

• 14.10.2018  19:25
    Goethe v Praze (TV film) (2012)

Dokumentárního je v tomto snímku velmi málo. Spíše to působí jako self promotion Goetheho Institutu.

• 13.10.2018  22:16
    Napoleon (1960)

Čekal jsem akční podívanou a dostal jsem spíš politické drama. Takže z mého pohledu trochu zklamání. Neříkám, že je to úplně špatný film, ale bitvě u Slavkova jako námětu by spíš slušelo válečné drama než upovídaný děj.

• 12.10.2018  19:13

Líbila se mi celková atmosféra, styl humoru i většina hereckých výkonů. Co je to ale platné, když byl scénář naprosto bídný. Kdyby byl film vystavěn na trochu méně předvídatelném příběhu, mohla to být vcelku zajímavá podívaná.

• 11.10.2018  23:15
    Podobizna (1947)

Jeden z mála českých filmů, který se může pravém pyšnit přídavkem hororový. Vladimír Šmeral podobné role uměl zahrát dokonale. Ale největší zásluhu na temném ladění tohoto snímku má kamera a práce se světlem.

• 11.10.2018  21:03
    Krvavá bitva u Jutska (TV film) (2016)

Nemám rád tenhle typ dokumentů, kdy si autor vymyslí nějakou hypotézu a pak se snaží hledat "důkazy". Skáče od jednoho k druhému a ve finále se divák stejně nedozví nic relevantního.

• 11.10.2018  09:01
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Ach jo.. Stará krtečkovská atmosféra i animace jsou fuč. Možná v tomhle seriálu najde zalíbení ten, který nikdy neviděl "starého" Krtečka. Což si myslím, že u nás není nikdo.

• 11.10.2018  08:57

Tenhle film má s pokerem společného víc než se zdá. V pokeru je občas dobré hrát na jistotu. A přesně to autoři udělali. Klišé střídá klišé, žádný neočekávaný zvrat v ději divák nedostane. A celý snímek si udržuje poker face - emoce nedokáže zprostředkovat, jen tak nudně plyne.

• 10.10.2018  15:18
    Barbar Ronal (2011)

Zpočátku jsem se hodně bavil. Takhle nekorektní až vulgární slovník není v animovaných filmech úplně obvyklý. Bohužel mi po chvilce došlo, že je asi tak to jediné co může tenhle snímek nabídnout.

• 10.10.2018  11:58

Zajímavé téma, ale zpracování je trochu nudné. Ani by mi tak nevadilo opakování informací, přece jen u tohoto tématu není opakování a jejich utřídění vůbec na škodu. Jen jsem měl pocit, že těch skutečně důležitých informací je málo a dokument je zbytečně natažený.

• 9.10.2018  22:42
    Smolař (1957)

Průměrný snímek, který v sobě kombinuje klasickou grotesku a tradiční francouzskou ztřeštěnou komedii. Herectví L. de Funese tu je zatím ještě v počátcích, ještě nedokáže strhnout svým výkonem všechnu pozornost jen na sebe.

• 9.10.2018  10:33

Text distributora se snažil svézt na vlně kritizování čehokoliv co má jakoukoliv souvislost s "dělnickým" tématem. Ale z mého pohledu ale trochu přestřelil. Rozhodně se nejedná o třicátá léta. Děj je totiž zasazen do období Rakouska-Uherska. Dále je nutno si uvědomit, že tenkrát opravdu byla bída a dělník zastání neměl. To co z tohoto tématu pak udělala komunistická ideologie, je věc jiná. To však není případ tohoto filmu. Tady žádná velká propaganda dělnického hnutí není. Je to spíš jen obraz své doby, navíc očima dítěte.

• 9.10.2018  09:08
    Urbania (2000)

Přiznám se, že jsem film nedokoukal. Příběh, atmosféra i forma pro mě velmi nestravitelné. Možná to není až tak špatný film, ale mně vůbec "nechutnal".

• 8.10.2018  12:17

Není to dokument, který by překypoval technickými nebo statistickými detaily ze závodů Formule 1. Není to ani komplexní dokument o vzniku a historii závodní stáje Ferrari. Je to totiž důstojný pomník těm, kteří ve službách Ferrari přišli o svůj život. A vzpomínka na tyto jezdce je natočena decentně a přesto zajímavě.

• 7.10.2018  21:23
    Pučálkovic Amina (TV film) (1967)

Námět sám o sobě už je dost bláznivý. Myslím, že bylo vcelku zbytečné ještě přitápět pod kotlem pomocí rozverných písniček. Navíc byl celý děj trochu moc natahovaný.

• 7.10.2018  10:10
    Nightwork - Tepláky (hudební videoklip) (2010)

Někdy pro mé vysoké hodnocení nemusí autoři vytvořit žádné velké umění. Stačí nadsázka a humor.

• 7.10.2018  10:07
    ONEMANSHOW Foundation - Cizí zeď (hudební videoklip) (2018)

Rozporuplné pocity. Na jednu stranu benefiční klip, na stranu druhou na mě z toho trochu dýchá kalkul. Hudebně je to trochu mimo můj vkus, ale nepopírám, že určitou kvalitu klip má.

• 6.10.2018  18:08
    O chrabré Kordule (TV film) (1972)

Hlinomaz, Růžičková.. Tohle herecké obsazení dávalo tušit, že půjde o ztřeštěnou pohádku. A tohle tušení se bezezbytku vyplnilo. Bavil jsem se od začátku do konce. Snad jen škoda, že po technické stránce je pohádka "trochu" slabší.

• 6.10.2018  06:45

Rusové vojenské filmy točit umí. Ale Hořící sníh mezi jejich špičková díla nepatří. Oceňuji, když ve válečném filmu dominují bojové scény, ale tady to bohužel došlo tak daleko, že autoři jim dali prostor i na úkor příběhu.

• 6.10.2018  06:42

Pokud něčemu nebudu rozumět, tak místo výrazu španělská vesnice asi začnu odteď používat výraz španělský film. Absolutně jsem tomuto snímku neporozuměl. A to jak po obsahové stránce, tak i po stránce formální.

• 4.10.2018  19:37

Epizody, ve kterých je hlavní hrdinkou Líza, mě příliš nebaví. Její postava nemá totiž žádný velký humorný potenciál, což se naplno ukázalo v tomto díle.

• 4.10.2018  18:18
    Hopsasa (TV pořad) (2016)

Taková malá úlitba veřejnoprávní televize, která se snaží vytvářet pořady i pro okrajové skupiny diváků. A tu skupinu si tenhle pořad najde, přestože nebude zrovna velká. Ale hodnotím alespoň tu snahu.

• 3.10.2018  23:05

Velmi realisticky natočené historické drama. Asi je dobře, že tento film vznikl už v roce 1947. Za prvé byly události z roku '38 ještě v živé paměti a za druhé byl ušetřen překrucování historie po Únoru 1948. Velmi dobře byla zachycena atmosféra té doby, snad jen herecké výkony jsou místy trochu slabší. Ale je to dáno hlavně tím, že příběh moc příležitostí pro nějaké herecké exhibice nedává, protože se snaží být co nejvíce "civilní".

• 2.10.2018  20:23

Hodně nepovedený pokus o "tajemný" dokumentární seriál. Pokud v něm vůbec lze nalézt nějakou zajímavou informaci, je beznadějně utopena ve snůšce blábolů.

• 2.10.2018  20:06

Typický koncept předválečné veselohry. Scénář nemůže ničím překvapit. Místy je to docela vtipná záležitost, ale přece jen mi v hlavních rolích chyběly charismatičtější herecké osobnosti.

• 2.10.2018  12:40
    Pepa (2018)

Spousta lidí se rozčiluje, že je to film o loserovi, který jen trpělivě snáší rozmary osudu... A nenapadlo je, že právě tohle se film snaží sdělit.. Aby člověk nebyl jako Pepa, aby vzal zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Já si myslím, že Pepa je možná hlubší snímek než jak na první pohled vypadá.

• 1.10.2018  18:55
    Nejmenší slon na světě (TV seriál) (2013)

Nejmenší slon mě zase tak moc nenadchnul. Není to úplně špatný večerníčkovský seriál, dokonce se po výtvarné stránce může asi měřit i se zahraniční produkcí.. Ale to je právě to co mi trochu mrzí. Že mi tam chybí ta stopa české originální školy animace. Něco co by odlišilo seriál od dnešního mainstreamu.

<< předchozí 1 2 3 4 53 105 156 208