lubospoti

lubospoti

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 50 98 147 195
    • 20.2.2018  19:12
    Cvrček a mravenci (studentský film) (2009)

Svým způsobem mi to připomnělo klasickou českou animovanou školu. Animací, veršovaným příběhem.. V záplavě digitálních děl jde určitě o příjemné oživení. Jen se bojím toho, že si příliš diváků nezíská. Přece jen dnešní děti mají jiné priority. A ti starší už viděli podobné příběhy mnohokrát - a kvalitnější.

• 20.2.2018  13:03

Judi Dench hraje skvěle, snímek je dojemný, ale... Nemohu se zbavit dojmu, že je to především příspěvek k dnešnímu multikulti vidění světa. Možná je to jen můj pohled, ale já tu agitaci v tom příběhu prostě cítil.

• 19.2.2018  19:49
    Godot nepřijel… (amatérský film) (2014)

To označení amatérský film není v záhlaví náhodou. Amatérismus z toho jen čiší.

• 19.2.2018  15:27

Herecké výkony slušné, ale trpí tím, že chybí silnější a především zajímavější zápletka.

• 19.2.2018  15:18

Jedna z mála epizod s Mickey Mousem, která mě svou nápaditostí opravdu hodně bavila.

• 18.2.2018  18:48

Předválečné komedie většinou nevynikají žádnými originálními scénáři. A tento snímek byl v tomhle ohledu obzvláště slabý. Když si k tomu připočteme nevýrazné herecké výkony a absenci nějakých výraznějších vtipných scén, dostaneme poměrně nudnou veselohru, která nemá moc čím zaujmout.

• 17.2.2018  20:28
    Zilionáři (2016)

Taková americká troškovina. Já tenhle druh komedií nemám rád. Humor je v nich až moc polopatický.

• 17.2.2018  18:52

Na začátku jsem si říkal, že jestli bude Josef Kemr hrát motocyklistu, tak to bude první role, kterou mu neuvěřím. Naštěstí ve filmu nešlo primárně o motorky, takže s uvěřitelností jeho role nebyl nejmenší problém. Snímek má hodně zajímavý námět, ovšem režijně trochu pokulhává.

• 16.2.2018  21:28
    U tebe nebo u mě (TV pořad) (2018)

Standardní pořad TV Barrandov... čili bída na entou.

• 16.2.2018  19:29
    Le gouffre (2014)

Animace je slušná, ústřední motiv snímku je také chvályhodný. Jen je škoda, že autoři až moc tlačili na pilu co se týká emocí. A to platí i o hudebním doprovodu. Ten je už od úvodních tónů zbytečně moc melancholický a dopředu vlastně avizuje jak příběh dopadne.

• 16.2.2018  18:38

Začátek vypadal hodně slibně. Téměř hororová atmosféra, výborně dávkované napětí. Ovšem po tomto úvodu sklouzl celý snímek do šedého průměru. A ani pár dobrých gagů tuhle grotesku nezachránilo.

• 15.2.2018  19:22
    Happiness (2017)

Možná až příliš prvoplánový, přesto ale docela trefný popis dnešní doby. A musím říct, že se mi snímek líbil i po animační stránce.

• 15.2.2018  19:14

Epizody s myšákem Mickeym jsou klasika. Udržovali si vždycky svojí standardní kvalitu. Ale mě nikdy k srdci nepřirostly. Narozdíl od jiných disneyovek mi v nich chybí větší porce humoru. Nebo možná spíš jiný styl humoru.

• 14.2.2018  12:24

Gary Oldman výborný, o tom není sporu. Místy ovšem dramatizace trochu vázne a nastupuje nuda. Naštěstí je však ta nuda vykoupena velmi zdařilými pasážemi, z kterých až běhá mráz po zádech (zejména scéna v metru byla opravdu velmi silná).

• 12.2.2018  20:53

Vcelku komplexní dokument, ale přece jen v něm nezaznělo nic víc než jen všeobecně známá fakta. Nic objevného ani převratného se v něm neobjevilo.

• 11.2.2018  08:42

Tato epizoda je zajímavá snad jen "účastí" hereckých hvězd tehdejší doby. Stále víc začínám mít pocit, že Mickey Mouse je jen uměle nafouknutá bublina. Chápu, že byl v mnohém originální a průkopnický, ale postupem let jeho atraktivita klesá. V jeho animovaných filmech mi chybí silnější příběh a více humoru. Narozdíl třeba od kreslených grotesek Toma a Jerryho. Na těch zub času nezanechal prakticky žádnou stopu.

• 11.2.2018  08:35
    Katka (2009)

Tradičně kvalitní dokument z dílny Heleny Třešťíkové. Snímek je zajímavější o to víc, že se poukazuje na závažný problém současné společnosti. A přestože je v něm vidět jasné poselství, funguje odstrašujícím a "pedagogickým" způsobem, je podán naprosto civilním a lidským způsobem. Což ne každý dokumentarista zvládne. Je hodně těžké ukočírovat ten balanc, aby už toho "poučování se z chyb" nebylo moc. Ale režisérka Třešťíková to zvládla výborně.

• 11.2.2018  08:27

Na děti tahle jednoduchá (bezduchá) vesmírná dobrodružství asi budou fungovat. Ale z pohledu dospělého je to opravdu utrpení. Žádná originalita, průměrná animace, žádná "přidaná hodnota".

• 10.2.2018  20:34
    Dog of Man (2008)

K tomuto animovanému snímku se dá říct snad jen jediné - ujeté ve všech směrech. I když je pravdou, že animace byla vcelku normální a ucházející.

• 10.2.2018  14:07

Hodně podprůměrná záležitost, která je bídná ve všech ohledech - od scénáře až po herecké výkony. Film, který bych nazval programovou vatou laciných komerčních televizních stanic.

• 10.2.2018  14:04

Daleko víc než hlavní zápletka mě bavil úvod filmu. Ten hýřil hravostí a vtipem. Potom už snímek sklouzl k průměrnosti. Ale jako oddychová záležitost to rozhodně není špatná volba.

• 9.2.2018  19:42

Přiznám se, že jsem se ke třetí povídce už neprokousal. Málokdy hodnotím film, aniž bych ho viděl celý. Ale tentokrát mě nuda dusila tolik, že se to prostě nedalo vydržet a usnul jsem.

• 8.2.2018  19:12

Hodně originální film, který na jednu stranu přesně zapadá do škatulky umělecký (a to nejen díky námětu). Ale na druhou stranu je to umělecké podání velmi stravitelné a svým způsobem "přístupné" pro každého diváka (byť ne každému se musí líbit). Naprosto mě fascinovalo výtvarné pojetí, které dokonale konvenovalo s výtvarným rukopisem Van Gogha. Pravda, obsah nedosahuje takových kvalit jako forma, ale to u výtvarného umění občas bývá.

• 8.2.2018  19:00

Kdyby nebyla do děje naprosto zbytečně zakomponována Betty Boop, bylo by mé hodnocení možná ještě vyšší.

• 8.2.2018  12:43

• 8.2.2018  12:36

V této epizodě humor ustoupil sentimentu. A to je ingredience, která se k tomuto seriálu moc nehodí.

• 7.2.2018  19:36

Snímku vévodí velmi příjemná animace. Příběh mě sice nijak nenadchnul, ale celková atmosféra byla hodně pozitivní.

• 6.2.2018  13:00

Nápaditý a místy i emotivní snímek s krásnou animací. Navíc se zajímavým příběhem, což u Silly Symphony většinou nebývá zvykem.

• 5.2.2018  19:05

Zkouším to zas a znova, ale výsledek je vždycky stejný - grotesky s Betty Boop mě prostě nebaví.

• 5.2.2018  14:52
    Zlodějská komedie (TV film) (1978)

Je to naivní, je to zidealizované.. Ale přesto se na to poměrně dobře kouká. Taková jednohubka, ovšem s dobrým hereckým obsazením.

<< předchozí 1 2 3 4 50 98 147 195