lubospoti

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 54 106 159 211
    • 9.12.2018  22:36
    Zocelení (1950)

Po technické stránce ucházející, herecky sotva průměrné (ten patos je místy až neúnosný). A o ději raději pomlčím - hodně silná komunistická propaganda.

• 9.12.2018  17:25

Hodně zavádějí název dokumentu. Osobní příběh v něm nenajdete. Pokud tedy za osobní příběh nepovažujete poznávací cestu studentů do bývalého koncentračního tábora. Ta je navíc natočena stylem trochu nepovedeného domácího videa.

• 9.12.2018  11:49

Pú mi nikdy k srdci nepřirostl. Není to ale tak úplně jeho vina. Jeho příběhy jsou určeny spíš menším dětem a já je objevil až v poměrně pozdním věku. A to už člověk přece jen tolik neocení tu bezelstnou dětskou poetiku.

• 8.12.2018  19:24
    Občan Kopas (studentský film) (2010)

Úplně si nemyslím, že by Mikuláš měl myšlení dospělého člověka. Spíš jen mistrně dokáže papouškovat odposlechnuté věty. I když - i tohle je rys určité části dospělé populace. Ale takhle to tvůrci dokumentu asi nemysleli.

• 8.12.2018  13:43

Pohodová studiová pohádka, která je ideální na odpočinkové víkendové odpoledne. Sice mi moc neseděla B. Munzarová v jedné z hlavních rolí, ale zbytek hereckého obsazení byl vcelku povedený.

• 6.12.2018  17:30
    Kam to bude? (TV pořad) (2017)

Zpovídáni jsou možná úspěšní lidé, ale hodně nezáživným způsobem. Sebevětší moudro, které je podáno takhle nezajímavě, nemá šanci padnout na úrodnou půdu.

• 6.12.2018  14:00
    Ze zahradníka malířem (TV film) (2009)

Expresivní dokument, který naprosto koresponduje s excentrickou povahou Libora Vojkůvky. Ale to je bohužel to jediné, v čem je snímek zajímavý.

• 6.12.2018  13:58
    Linka 112 (TV pořad) (2018)

Pokud šlo o předstírání policejní práce.. Budiž.. Ale tady už to hraničí s obecným ohrožením, protože spousta lidí uvěří těm postupům, které se zde prezentují jako ty správné.. A chraň nás bůh, aby se někdy zachovali podle nich...

• 6.12.2018  11:08

Nemůžu si pomoct, ale dokument není tak špatný, jak zdejší hodnocení napovídá. Mám totiž pocit, že dost diváků hodnotilo spíš životní osudy Věry Bílé, než umění tvůrců ho popsat.

• 6.12.2018  11:04

Každá generace potřebuje svůj romantický příběh. S moderním námětem a přesto s klasickou strukturou. A přesně takový je tento snímek. Lehce nasládlý, s lehkým dramatickým přesahem. Žádný průlomový film to sice není, ale rozhodně zaujme i nepříliš romantického diváka.

• 5.12.2018  22:35
    Status Quo - In the Army Now (hudební videoklip) (2010)

Hezká skladba, ale klip nepříliš invenčně pojatý.

• 5.12.2018  21:01
    Ztracená revue (TV film) (1961)

Sice hodně nostalgická, přesto příjemně strávená půlhodinka.

• 4.12.2018  18:35

K tomuto dokumentu je potřeba přistupovat bez předsudků a s otevřenou myslí. Téma Mašínů je hodně složité a podle mého názoru nemá (a nikdy mít nebude) jednoznačný výsledek. Kdo si stěžuje na neobjektivnost dokumentu, tak asi koukal na jiný snímek. Myslím, že autoři dali dostatečný prostor oběma stranám. Pravda, trochu převažují názory proti Mašínům, ale to je zčásti způsobeno tím, že potomci jejich obětí jsou v kauze osobně zainteresováni. Žádný ze sympatizantů Mašínů tuto kauzu nezažil na "vlastní kůži". Nehájím ani jednu stranu, ale co se týká vyznamenání, asi bych byl proti. Přece jen vyznamenaní by měli být lidé, u nichž nepanují žádné pochybnosti. Ale to už spíš hodnotím samotné Mašíny, než snímek jako takový. Za mě je prostě dokument povedený. Ukazuje totiž, že nic na světě není jen černé nebo jen bílé a nabízí prostor k tomu, aby si divák udělal úsudek sám.

• 4.12.2018  17:27
    Poldové v akci (TV seriál) (2016)

Nebudu zde vyjmenovávat jednotlivě, co se mi na tomhle pořadu nelíbí - všechno je totiž špatně. Opravdu nechápu diváky, kteří se na tohle dobrovolně dívají. Pokud má tento pořad vylepšit obraz policie v očích veřejnosti, tak jim spíš dělá medvědí službu. Myslel jsem si, že česká verze je příšerná, ale tahle slovenská je ještě o chlup horší.

• 4.12.2018  13:20

Dnes už klasické vyprávění M. Donutila převedené na televizní obrazovku. Sice hodně zábavné, ale přece jen člověk čekal trochu víc. Za zmínku vlastně stojí jen parodování profesorů.

• 4.12.2018  10:08
    Ty Brďo! (TV pořad) (2015)

Edukační stránka pořadu je naprosto utopená v bláznivém tempu. Už se ani nedivím, že spousta dětí trpí hyperaktivitou, pokud vyrůstají na podobných pořadech. Vidět několik dílů za sebou, začnu být hyperaktivní taky.

• 3.12.2018  18:32
    Strýček Tonton (TV seriál) (2016)

Nejde o plnohodnotnou výuku francouzštiny, ale jde spíš o pořad, který se snaží hravou formou děti s francouzštinou seznámit a přitáhnout je k ní.

• 3.12.2018  09:13
    Slečna ze spořitelny (TV film) (1973)

O třídu horší než pozdější Podskalského hudební taškařice. Chybělo mi více humoru a hudební složka byla trochu mimo můj vkus.

• 2.12.2018  19:38
    Lázně (TV film) (1980)

Asi zajímavý příběh ve skutečnosti, ovšem zfilmovaný značně naivně. Zejména ten závěr byl opravdu odbytý a stěží uvěřitelný.

• 2.12.2018  19:34
    Paruka (TV film) (1980)

Tenhle snímek stojí a padá (což se stává poměrně často) s hereckým uměním Petra Nárožného. Jeho komediální talent zachránil jinak nepříliš nápaditou bakalářskou povídku.

• 1.12.2018  19:11
    Poznej sebe sama (TV film) (1992)

Možná nejlepší Hurníkova zfilmovaná mikropovídka. Ale aby zase člověk neznalý jeho díla nenaletěl - pořád je to prostě taková miniaturní blbůstka.

• 1.12.2018  18:44
    V hlavě (2015)

Originální námět, skvěle a vtipně zpracovaný. Opravdu jsem se hodně bavil. Takhle si představuji film pro celou rodinu.

• 1.12.2018  08:39

Ta "skrytá" reklama už v tomto filmu trochu překročila únosné meze. Ale jinak jde o docela zábavnou podívanou. Je to skutečně hodně nenáročná komedie, ale za sebe musím říct, že jsem se docela bavil. Bude to asi hlavně tím, že patřím přesně do té věkové kategorie, o které snímek vypráví.

• 1.12.2018  08:35
    V Masarykových rukou (studentský film) (2013)

První polovina perfektní, druhá půlka už se neúměrně vleče. Jako podtitul by se dalo použít - Neobyčejný život obyčejné ženy a nebo naopak - Obyčejný život neobyčejné ženy.

• 1.12.2018  08:33
    Dům na inzerát (TV film) (1981)

Rozhodně jedna z těch lepších inscenací z brněnského televizního studia. Pravda, pár scén (včetně závěru) je trochu přitažených za vlasy, ale jako celek je tento snímek (zejména díky nadčasovému námětu) zdařilý.

• 30.11.2018  10:49
    Ledvina (TV film) (1987)

Ukázka toho jak lze vynikající námět zabít průměrným až podprůměrným zpracováním. Některé scény nelogické, dialogy místy hodně šustily papírem. Herecké výkony také nebyly úplně přesvědčivé. Nakonec ale u mého hodnocení přece jen převážilo to silné téma k zamyšlení a přemýšlení.

• 26.11.2018  22:33

Nikdy bych nevěřil, že se dá natočit takhle poeticky válečný film. Snímek, jehož hlavní devizou je kontrast - ať už obrazový nebo emoční. Ten kdo v Ivanově dětství hledá klasický válečný film, bude zklamán. Je to spíš "umělecký" kus, který si pohrává s obrazem a atmosférou. Neříkám, že mi úplně sednul, ale rozhodně si ho pro svou odlišnost budu pamatovat.

• 26.11.2018  22:18
    Largo desolato (divadelní záznam) (1991)

Asi jsem divadelní ignorant, ale já v této Havlově hře žádnou genialitu neviděl. Sice nabízí poměrně dost námětů k zamyšlení, ale to víceméně každá divadelní hra. A ani herecké výkony mi (i přes vynikající obsazení) nepřišly zázračné.

• 25.11.2018  17:48

Příjemná a vtipná komedie. I když je pravdou, že doba vzniku se trochu na té satirické ostrosti podepsala. Cítím tam spíše švejkovský humor než klasickou satiru.

• 25.11.2018  16:40
    Filmuj! (TV seriál) (2015)

Pro děti hodně zajímavá sonda do zákulisí natáčení filmů. A nejen pro ně, i dospělí v tomto pořadu najdou spoustu zajímavých informací (byť pro ně už v trochu méně atraktivní formě).

<< předchozí 1 2 3 4 54 106 159 211