lubospoti

lubospoti

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 52 103 153 204
    • 16.8.2018  09:40

Příběhově sice slabší epizoda, ale humor a nádherná animace tento nedostatek hravě vynahradí.

• 15.8.2018  19:46

Podle mého názoru absolutně zavádějící dokument. Místo ukázky jednoho běžného dne ve Velké Británii jde spíš o propagaci multikulturalismu a jednoznačné odsuzování Brexitu. Nemám rád dokumenty, které se tváří jako cestopisné, ale v jádru jsou spíše politickou agitkou.

• 15.8.2018  13:51
    O lyrickém zloději (TV film) (1965)

Literární předlohu jsem četl už před slušnou řádkou let a tak už nedokážu říct, jestli je závěr příběhu takhle slabý už v ní nebo ho prostě autoři tohoto snímku nedokázali řádně vypointovat.

• 14.8.2018  22:15
    Miroslav Donutil na Žofíně (TV pořad) (1999)

Miroslav Donutil už tady pouze vaří z vody. Studnice jeho příběhů není bezedná a v tomto pořadu se to ukazuje v plné nahotě. Ano, stále jde o příjemné povídání, ale žádnou velkou legraci už divák čekat nemůže.

• 13.8.2018  16:31
    Prodaná babička (TV film) (1978)

Stella Zázvorková - asi jediný, ale zase pořádný důvod k tomu, proč se na tuhle inscenaci podívat. Její ztvárnění protivné tchýně bylo opravdu dokonalé.

• 12.8.2018  21:56

Nijak oslnivý děj, ale s poměrně zajímavou zápletkou. Příběh má ovšem slušné tempo, snad bych jen vynechal dějovou linku ze soukromí policisty, ta do děje absolutně ničím nepřispívá, navíc je to jedno z nejohranějších klišé.

• 12.8.2018  08:48
    Eskimoska (TV seriál) (2012)

V tomhle seriálu není dobře asi nic. Bídná animace, neoriginální námět, příběhy k uzoufání nudné.

• 10.8.2018  22:37

Zajímavá byla zejména první "historická" třetina dokumentu. Zbylé dvě třetiny (spojitost se současností) už byly víceméně o ničem.

• 9.8.2018  07:54

Vždycky jsem se domníval, že film o filmu (seriálu) by měl být jakýmsi dodatečným pozváním ke sledování toho kterého snímku. Ale tento dokument by mě od sledování seriálu spíš odradil, protože je natočen v hodně nudném duchu.

• 9.8.2018  05:55
    Pětistovka (1949)

Svým způsobem hodně jednoduchý a naivně natočený snímek. Ale asi jediný budovatelský film, u kterého mi to pracovní nadšení přišlo spíš roztomilé než cokoliv jiného.

• 4.8.2018  19:19
    Brusel 2058 (TV film) (2008)

Nějak mi tohle experimentální pojetí dokumentu úplně nesedlo. Chápu, že má svým vizuálem odkazovat na Expo 1958, ale podle mého názoru se to příliš nepovedlo. Ani vzpomínky přímých protagonistů nebyly zrovna z nejzajímavějších.

• 4.8.2018  08:12
    Stolečku, prostři se! (TV film) (2008)

Němci prostě neumí natočit pohádku tak, aby v ní byla ta pravá pohádková atmosféra. Je to samozřejmě zčásti ovlivněno i českým pohledem na to, jak by měla pohádka vypadat. Ale tento film mi víc než cokoliv jiného připomínal spíš epizodu z laciné telenovely.

• 3.8.2018  22:14
    Crusoe (1988)

Hodně průměrné zpracování známého románu. Tahle verze opravdu není tou, která by člověku ihned vytanula na mysl, když uslyší jméno Crusoe. Chybí lepší herecký výkon, více napětí a vůbec celá atmosféra mi přišla málo dobrodružná.

• 2.8.2018  22:02
    Vyprávěj - Série 5 (série) (2013)

Pátá série už pro mě nemá tu pravou nostalgickou atmosféru. A dovolím si tvrdit, že i po scénáristické stránce už je pouze průměrná. Jako by s dobou, kterou popisuje, převzala i vypravěčský styl - klipovitý a takový "neplynulý".

• 31.7.2018  22:48

Vynikající je zejména snová scéna, v níž exceluje Dejdar s Bydžovskou.

• 30.7.2018  20:53
    1945: Krvavý mír (TV film) (2015)

Tohle má být dokument z produkce slovutné BBC? Neprofesionální, jednostranný snímek, který ignoruje snad veškeré zákony správného dokumentu. A opravdu ze mě nemluví jen ublíženost z toho, že tu Češi jsou vykresleni jako daleko větší bestie než Němci za války.

• 29.7.2018  22:49

Tady prostě chybí ta pravá prvorepubliková atmosféra. A když chybí něco, na čem by měl být seriál postaven, je to hodně špatně.

• 29.7.2018  20:22
    Prodaná nevěsta (TV film) (1981)

Téhle televizní záležitosti vděčím za to, že jsem vůbec kdy viděl Prodanou nevěstu. Asi je to ostuda, ale nikdy jsem na ní nebyl jako divadelní divák.

• 29.7.2018  19:56
    Strašáci (1971)

Zejména poslední půlhodina filmu je hodně silným zážitkem. Takhle dusnou atmosféru člověk najde jen v pár snímcích. Divák je naprosto vtažen do děje. Mockrát jsem podobný pocit při sledování filmu nezažil.

• 29.7.2018  19:34

Hodně zvláštní film. Brno mělo vždycky svůj svébytný humor a trochu odlišné kulturní prostředí. Alespoň tak na mě tenhle snímek působí. Nenašel jsem v něm nic, s čím bych se mohl ztotožnit nebo co bych si mohl vychutnat.

• 27.7.2018  21:56
    Dračí kletba (TV film) (2006)

U tohoto snímku se nedá pochválit asi nic. Snad jen, že autoři byli rozumní alespoň v tom, že nenašponovali stopáž na víc než hodinu a půl.

• 27.7.2018  19:20
    Mílaři (TV film) (1977)

Zajímavý námět, ale náznaky psychologického filmu byly bohužel trochu ploché. Charakterům a dialogům chybí hloubka, vše je příliš předvídatelné.

• 26.7.2018  21:08
    Mňága a Žďorp: Na stanici polární (hudební videoklip) (2008)

I taková kapela jako Mňága si prostě může vybrat svou slabší chvilku.

• 26.7.2018  19:15
    Madla a Ťap (TV seriál) (2006)

Tyhle zvířecí večerníčky mě příliš neberou. Není to sice žádná tragédie, jde o poměrně milý seriál, ale raději bych tyhle příběhy viděl ve formě dokumentu než jako seriál pro děti. Ale zase na druhou stranu je fakt, že pro děti je tohle atraktivnější forma.

• 25.7.2018  19:34
    Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine (hudební videoklip) (1987)

Z dnešního pohledu jde o vizuální nudu. A vlastně ani v době svého vzniku nešlo o žádný zázračný videoklip. Takový klasický přístup - uděláme koncertní klip, nikoho to neurazí a skalní fanoušci budou nadšení i tak.

• 24.7.2018  19:05
    Red Hot Chili Peppers - Californication (hudební videoklip) (2000)

Asi nejoriginálnější (vizuální stránka jako počítačová hra nemá chybu) a zároveň můj stoprocentně nejoblíbenější klip Red Hot Chilli Peppers.

• 24.7.2018  18:17

Tohle mě minulo opravdu o parník. Snažím se v hodnocení vždy zkombinovat subjektivní a objektivní pohled na daný snímek. Ale tady byl prostě ten subjektivní pocit tak silný (nebo spíš slabý), že se prostě nedalo hodnotit lépe.

• 22.7.2018  11:39

Historické události většinou člověk zná. Ale ne vždycky zná jejich souvislosti. A tento dokument těch souvislostí nabízí opravdu plnou nůši.

• 22.7.2018  08:35
    Volání (2014)

Takový nemastný neslaný film. Začátek sliboval slušnou ponurou atmosféru, ale pak se to překlopí spíš do melancholie. Možná to bylo záměrem snímku, ale já od podobného námětu čekám více mrazení v zádech.

• 21.7.2018  22:51
    Albert, Albert (TV film) (1995)

Jsou jen dvě možnosti - buď byl život Alberta Škarvana až příliš nudný na to, aby se o něm natočil film, nebo to autoři vzali za špatný konec a jen jeho životní příběh nedokázali zajímavě převyprávět divákům. Kdo čeká skutečný životopisný film, bude nejspíše zklamán. Tenhle snímek spíš spadá do kategorie poetických.

<< předchozí 1 2 3 4 52 103 153 204