lubospoti

lubospoti

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 60 118 177 235
    • 27.5.2020  19:44

Ani čtvrtá epizoda mě nepřesvědčila o tom, že autoři nevaří z vody. Sice se objeví sem tam nějaká vtipná narážka na současnou situaci, ale jinak je to hodně velká bída. Je to spíš jen slepenec glos, než plnohodnotný seriál.

• 27.5.2020  19:39
    Divočina bez hranic (TV seriál) (2012)

Určitě zajímavý je na tomto projektu nápad přiiblížit národní parky širšímu okruhu lidí. Zpracování ale trochu pokulhává. Myslím, že přírodních krás nabízí tohle putování víc než dost a proto si myslím, že nebylo potřeba vycpávat jednotlivé epizody těmi 'odlehčujícími" pasážemi. Ve výsledku pak celý seriál nepůsobí úplně profesionálně.

• 25.5.2020  22:59

Buď je to podáno opravdu nesrozumitelně, nebo jsem naprostý ignorant, ale já tam žádné podobenství prostě nenašel...

• 25.5.2020  16:58

Příjemný dokument to sice je, ale bylo to méně šumné než jsem čekal. Ať už si pod tím slovem představíme cokoliv...

• 25.5.2020  09:55
    Ezop (1969)

Myšlenka zajímavější než provedení. Při takovém hereckém obsazení bych čekal herecké koncerty, ale režijním vedením bylo hercům prakticky znemožněno hrát. Jejich výkony se omezily víceméně jen na patetické deklamace textů. On vůbec celý film je natočen v takovém teatrálním duchu. K tomu dost přispěla i hudba (mohutné a časté sbory) a vysvětlující proslovy ze současnosti.

• 25.5.2020  09:33

Asi nejslabší příběh o Tarzanovi, který byl zfilmován. Přitom začátek vypadal tak nadějně. Jenže to, co zpočátku vypadalo jako výhra - uchopit příběh netradičně, se nakonec ukázalo jako ta největší slabina. Zůstalo totiž jen u záměru. Provedení je jen vrstvení jednoho klišé na druhé. Navíc mi u snímku chyběla ta pravá dobrodružná atmosféra.

• 24.5.2020  01:53

Neuvěřitelně energický koncert. Když si navíc člověk uvědomí, že je natočen asi měsíc před Lemmyho smrtí, tak ho až mrazí...

• 22.5.2020  16:28

Tahle animovaná hříčka v sobě skrývá daleko víc moudrosti, než je na první pohled patrné. Možná bych si dovedl představit o fous lepší výtvarné zpracování, ale chápu, že použitý materiál je k vyjádření myšlenek velice vhodný a tvárný.

• 21.5.2020  16:34
    Hagen Baden - Co vás zajímá (hudební videoklip) (1993)

Klip, na kterém hodně zapracoval zub času. Z dnešního pohledu působí hodně amatérsky, i když určitá dávka originality a nadsázky se mu upřít nedá.

• 21.5.2020  16:28
    Honička sobotní noci (TV pořad) (1992)

Ač mám občas ke střihovým pořadům výhrady, tak tenhle je opravdu hodně zábavný.

• 20.5.2020  16:32

Kdyby to bylo tak vtipné jako ukřičené, tak by to byla komedie století.

• 20.5.2020  06:00
    Na hranici tradic (TV pořad) (2010)

Zpracování je sice takové lehce poloamatérské, ale ta myšlenka připomenutí starých tradic tenhle nedostatek trochu stírá.

• 19.5.2020  08:36

Hodně zajímavý námět. Mezi klady řadím i Marka Ebena jako vypravěče. Neuvěřitelně mě ale štvala hudební stránka dokumentu. Chápu, že měla být asi jakýmsi symbolem světovosti J. Nepomuckého, ale působila hodně rušivě.

• 18.5.2020  08:34

Odkaz staré české animované školy je ve snímku zřetelně poznat. Ale přece jen na osmdesátá léta už působí film trochu naivně.

• 17.5.2020  23:28
    Sněhulák Albi (TV seriál) (2014)

Taková trochu slabší kopie tučňáka Pingu. Ale myslím si, že pro menší děti je to docela zábavný seriál.

• 17.5.2020  19:58

Inspirace Deadpoolem je více než zřejmá. Ale co funguje u něj, u Harley Quinn ani náhodou. Všechny ty přednosti (humor, nadhled, nekorektnost), kterými Deadpool disponuje, jsou tady o třídu horší a jsou samoúčelné.

• 17.5.2020  09:56
    Špindl 2 (2019)

Co si myslet o filmu, kde se herecky podílí A. Verešová a Karlos Vémola... Už jen tohle signalizuje, že tady jde o prachy v první řadě... Komedie, při které se člověk dvakrát nebo třikrát usměje, nemá právo na úspěch.

• 16.5.2020  20:22
    Defenestrace 1618 (TV film) (2018)

Jeden z mála dokumentů, kde mi hrané scény vůbec nevadily. Dokonce bych tentokrát i řekl (a to jsem zarytý odpůrce těchto vsuvek), že tento snímek díky nim získal na kvalitě.

• 16.5.2020  04:08

Málokterá americká pohádka mě baví. Ale tahle se svou poetikou a humorem podobá trochu těm našim (byť námět je veskrze "západní") a proto pro ní mám jen slova chvály.

• 14.5.2020  20:45

Mám rád, když dokument kromě faktů obsahuje i určitou dávku filozofie. Bohužel ale v tomto snímku bylo toho filozofování až moc. A to i přesto, že R. Brzobohatý ho prezentoval hodně přitažlivě.

• 13.5.2020  15:22
    Letní hokej (2019)

Čekal jsem trochu více sportu. Neříkám, že střet kultur nebyl zajímavý, ale zpracování mi přišlo bohužel až moc prvoplánovité.

• 12.5.2020  20:38
    Ahoj sídliště (TV film) (1986)

Mám pocit, že námět měl daleko větší potenciál. Herecké výkony jsou takové jalové, P. Zedníček se snaží, ale jeho snaha je křečovitá a ve výsledku moc nezapadá do vyznění příběhu. I když o vyznění příběhu se dá hodně těžko mluvit, protože snímek je takový žánrově nevyhraněný.

• 11.5.2020  05:57

Průvodní slovo příliš nových informací nepřinese, jde spíš jen takové o shrnutí konce II. světové války. V tomto ohledu jde o veskrze průměrný dokument. Snímek je ale výjimečný svými originálními archivními záběry. Za ty si zaslouží jednu hvězdičku navíc. Zvlášť, když si člověk uvědomí, že jich spousta vznikala s nasazením kameramanova života.

• 10.5.2020  21:40

Tak tohle je emočně skutečně hodně náročný film. Už dlouho se mi nestalo, abych sledoval film s takhle zatajeným dechem a čekal co přijde v následujících minutách. Herecký výkon H. Zengel byl parádní. Jen chci varovat slabší povahy, že to emoční vypětí při sledování snímku asi není úplně pro každého.

• 10.5.2020  20:49
    Tajemství Petra Čepka (TV film) (2014)

Z mého pohledu nejde úplně o plnohodnotný dokument, je to spíš taková obsáhlejší reportáž do bulvárního magazínu.

• 9.5.2020  20:46
    Darwin (TV film) (2009)

D. Attenborough jako průvodce je prostě výborný. A je vlastně skoro úplně jedno jaké téma dokument rozebírá. Tady dokáže velmi srozumitelnou formou přiblížit Darwinovu teorii evoluce. Líbilo se mi, že byl snímek zčásti přírodopisný a zčásti "životopisný". Jediné co se dá dokumentu vytknout je snad jen to, že nejde trochu víc do hloubky.

• 8.5.2020  16:04

Pokud Jitce Čvančarové patřilo označení femme fatale českého filmu, tak v současnosti by si měli režiséři uvědomit, že ta doba je dávno pryč (pokud teda přistoupíme na to, že někdy byla). Marek Vašut hraje svůj standard, M. Etzler mě bavil asi nejvíc. Příběh samotný je průhledný a tuctový, film baví spíš v maličkostech než jako celek. Obrovskou kaňkou je ovšem příšerně otravná reklama Bandi. Mám pocit, že její reklamní aktivity ve filmech jsou poslední dobou neuvěřitelně vlezlé.

• 8.5.2020  10:41
    Kamarád z vojny (TV film) (1985)

Kupodivu mi daleko víc bavil příběh před pointou. B. Poloczek tu komediálně dokonce i zastínil L. Sobotu. I když je nutno podotknout, že k tomu měl daleko větší prostor.

• 8.5.2020  05:45

Síla snímku spočívá především v jeho autenticitě. Divák věří každému slovu, každé scéně. Ale paradoxně totéž mi na snímku i trochu vadilo.. Ta italská ukřičenost a expresivní chování.

• 6.5.2020  20:31

Popravdě moc nechápu proč se "trabantové" dokumenty staly takovým fenoménem. Nápad je to určitě zajímavý, to nepopírám. Ale opravdu nemůžu říct, že by mě nějak nadchlo sledovat jejich putování...

<< předchozí 1 2 3 4 60 118 177 235