lubospoti

lubospoti

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 51 101 150 200
    • 26.5.2018  09:11

Romantika po skandinávsku. Trochu jiná poetika než na jakou jsme v našich končinách zvyklí. Lehce odlišná je nejen poetika, ale i styl humoru. Přiznám se, že jsem se příliš nebavil, ani mě film nijak emočně nezasáhl. Ale zase na druhou stranu to bylo svou jinakostí určité osvěžení.

• 26.5.2018  09:06
    Zlatí úhoři (TV film) (1979)

Karel Kachyňa prostě dojemné snímky umí. Dokáže perfektně zachytit a popsat atmosféru. Na první pohled to může vypadat jako snadná práce, protože předloha byla parádní. Ale opak je pravdou. Právě tohle bývá ta nejtěžší práce. Ale dokázal to na výbornou. A to i díky výbornému výběru herců.

• 26.5.2018  09:01

Ve většině dílů Toma a Jerryho dávají psí postavy daleko větší prostor k vtipným situacím. Bohužel tato epizoda je spíš výjimkou. Zde se tento potenciál naplnit nepodařilo.

• 26.5.2018  08:57

Ničím výjimečný a svým způsobem průměrný dětský film. Ale když si člověk uvědomí, že podobné snímky dnes vlastně vůbec nevznikají, tak je mu trochu smutno. Ale zároveň mohu být rád, že za mého dětství se podobné filmy točily. Přes nepříliš zajímavý příběh mu totiž nelze upřít příjemnou atmosféru.

• 26.5.2018  08:51

Ať je to jak chce - úroveň jednotlivých dílů v tomto cyklu je dost závislá na sympatiích k prezentované osobě. Záměrně nepíšu, že je závislá na tom jak je daná osoba zajímavá. Protože L. Skořepová zajímavá je, ovšem pro mě je to osoba, která je trochu mimo moje chápání. Neříkám, že je mi vysloveně nesympatická, ale svými názory, postoji a přístupem k životu je prostě někde úplně jinde než já.. A když se navíc režie ujal Otakaro Schmidt, který je také, kulantně řečeno, známý svým alternativním přístupem k umění - vznikl dokument, který je pro běžného dokumentárního diváka nepříliš atraktivní.

• 24.5.2018  22:02

Sice zajímavá dokumentární sonda, ale na můj vkus bohužel až příliš dlouhá. Tato přemrštěná stopáž podstatným způsobem negativně ovlivnila dojem z celého snímku.

• 24.5.2018  21:07
    Bratři Kipové (TV film) (1979)

Pro podobné inscenace mám slabost. A to navzdory "laciné" vizuální stránce. Síla předlohy a vynikající herecké obsazení tento nedostatek hravě přehluší.

• 23.5.2018  19:37
    Kolem Mileny Jesenské (TV film) (2018)

Mně tohle moderní pojetí dokumentů příliš atraktivní nepřipadá. Mám na mysli hrané dokumenty. Bohužel už se tímto postupem nechali inspirovat i naši tvůrci. Místo, aby byla historie přiblížena populární formou, jde spíš o "uměleckou exhibici" než o vzdělávací snímek.

• 22.5.2018  11:28

Až tak moc jsem se nebavil. Nejspíš je to zapříčiněno tím, že neznám sérii knih, kterou má tento animák parodovat.

• 22.5.2018  07:59

Jako nahlédnutí pod pokličku přípravy profesionální sportovce funguje dokument dobře. Ovšem nechápu k čemu se v dokumentu vyskytují ty rádoby filozofické úvahy a nicneříkající záběry na autorku knižní předlohy (třeba takřka "umělecké záběry" míchání kávy). A jak jsem tak pročetl ostatní komentáře - paní Červinková z ohlasů na svojí sebeprezentaci asi velkou radost mít nemůže.

• 22.5.2018  07:55

Zajímavý dokument, u kterého oceňuji zejména to, že poměrně otevřeně a ze všech stran probral otázku účinkování tohoto herce v seriálu Třicet případů majora Zemana.

• 21.5.2018  18:37
    Rozkoš (2013)

Když se nad obsahem člověk trochu zamyslí, tak zjistí, že to není až tak hloupé jak to na první pohled vypadá. Téma samoty a odcizenosti je v dnešní době poměrně aktuální. Ale asi je trochu špatně, že jediná scéna v tomto psychologické snímku, která divákovi utkví v paměti, je ta s Karlem Zimou, která rozhodně není laděna do psychologična.

• 21.5.2018  18:31
    Advent (1956)

Herecky to je sice trochu toporné (s výjimkou Marie Vášové), čemuž napomáhá asi i ten svérázný dialekt.. Ale režijně velmi solidně zvládnuté drama, které vyniká zejména svojí atmosférou.

• 21.5.2018  18:28
    Kouzelný hrášek (TV film) (1973)

Brněnská taškařice, která snad nemohla být vtipná a veselá ani v době svého vzniku. Někdo může namítnout, že je to snímek především pro děti.. To sice ano - ale nepodceňoval bych dětskou inteligenci.

• 19.5.2018  20:52

Milý a příjemný film, ovšem žádnou silnější emoci ve mně nevyvolal. Příliš nedokáže vtáhnout do děje. A určitě se mi nijak dramaticky nevryje do paměti.

• 19.5.2018  13:23
    Tenký led Dany Morávkové (TV pořad) (2018)

TV Barrandov je prostě svět sám pro sebe. A v tomto světě pro mě není místo.

• 18.5.2018  18:35
    Lou (2017)

Už už jsem si říkal, že Pixar má nejlepší léta za sebou. Ale závěr tuhle mojí domněnku rozmetal na prach. Aby nedošlo k omylu - celý snímek je po technické stránce na nejvyšší úrovni, ale chyběla tomu nějaká jiskra. A ta přišla se skvělou pointou.

• 17.5.2018  22:32
    Prach (2015)

Názorná ukázka toho jaký je rozdíl mezi uměleckým minimalismem a bezbřehou nudou. Tento snímek je samozřejmě tím druhým případem.

• 17.5.2018  18:54
    Ring volný (TV pořad) (1979)

Už si přesně nepamatuji jakou úroveň měl tento pořad, ale z dochovaných vystoupení, které jsou tu a tam k vidění, mi přijde, že to nebyla zase až tak špatná zábava.

• 17.5.2018  09:03

Hitchcock rozhodně natočil lepší filmy. Námět je zajímavý, atmosféra taktéž (zejména ve druhé polovině). Ale přesto mě snímek až tak nezaujal. Uprostřed byla totiž pasáž, která byla trochu nudná a potom už jsem se nedokázal tolik ponořit do děje. Možná je také škoda, že autoři nemohli natočit závěr filmu přesně podle předlohy.

• 16.5.2018  19:39

Takových milostných romancí už bylo natočeno.. Pravda, tahle je trochu jiná. Ale jiná je jen orientací hlavních hrdinů. A film je víceméně natočen právě pro podobně orientované, aby i oni měli tu svou filmovou love story. Takže komunita se nažrala a kozy zůstaly celý...

• 16.5.2018  09:21
    Paddington 2 (2017)

Z mého pohledu je dvojka o chlup lepší než úvodní film. Přijde mi, že humor a emoce jsou zde v daleko větší rovnováze. H. Grant mě pozitivně překvapil svým ztvárněním záporáka. Ono na tom asi něco bude, že záporné postavy se hrají daleko lépe. Paddington 2 je pro mě prototypem opravdu rodinného filmu, na své si přijdou dospělí i děti.

• 16.5.2018  09:17
    Budoucnost transplantací (TV film) (2013)

Minulost, současnost a nastíněná budoucnost transplantací pěkně v kostce. Potěšila účast českého plastického chirurga B. Pomahače a také se mi líbily historické dobové záběry.

• 15.5.2018  22:32
    Banik!!! (TV film) (2016)

Velmi dobře zpracovaný dokument. Fanoušci a příznivci každého většího fotbalového klubu by jistě takovouto podobnou kroniku uvítali.

• 15.5.2018  20:59
    Záchranáři (TV pořad) (2018)

Možná to není až tak špatný nápad.. Ale provedení je příšerné.. Typická pokleslá zábava na TV Barrandov.

• 14.5.2018  21:59

Pokud by byl film o dvacet let mladší, bylo by hodnocení jen průměrné. Ale hvězdičkou navíc prostě musím ocenit novátorský přístup při realizaci triků.

• 14.5.2018  19:52
    Maska (1994)

Bláznivá komedie se všemi klady a zápory, které k tomuto žánru patří. Jim Carrey je v titulní roli výborný. A to musím uznat i přesto, že mě tenhle druh herectví nic moc neříká.

• 14.5.2018  07:44
    Zahrada (1995)

Na můj vkus je v tomto snímku té poetiky až příliš. Je to spíš film jen pro oči, než pro ostatní smysly. Taková ta artová záležitost, která má šanci uspět spíš u odborné poroty nějakého festivalu než u běžného diváka.

• 13.5.2018  21:19

Že jsem se na tenhle snímek těšil.. Akorát jsem zklamaný. Navnadilo mě herecké obsazení a zajímavé téma. Téma je uchopeno naprosto prazvláštním způsobem. Film působí jako polohraný dokument, ale místo odborného výkladu je použito rádoby hlubokomyslných vnitřních monologů. Navíc je celá atmosféra taková divně éterická. A výše zmíněné herecké obsazení bylo vlastně zbytečné - herci neměli absolutně co hrát. Ať už to bylo scénářem nebo režijním vedením - ve výsledku je to úplně jedno.

• 13.5.2018  16:15
    O líném Honzovi (TV film) (1977)

Neříkám, že je to vrchol české (československé) televizní pohádkové tvorby, ale já mám prostě pro ladovské náměty a jeho výtvarné pojetí slabost.

<< předchozí 1 2 3 4 51 101 150 200