lubospoti

lubospoti

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 63 125 186 248
    • 9.5.2021  17:55
    Přeběhlík (TV film) (2020)

Myšlenky humanismu obsažené ve filmu jsou jistě sympatické. Ale fungují tu skoro až jako relativizace viny. Místy působí snímek až naivně, psychologie lidí ve válce je opravdu trochu jiná. A to i v případě, že jsou ti lidé v běžném životě sebelepší.

• 8.5.2021  18:47
    Strážmistr Topinka (TV seriál) (2019)

V seriálu se ukázalo, že sázet jen na sympatie ke strážmistru Topinkovi nejde. Jednotlivé epizody měly opravdu velmi slabý a nevěrohodný děj, jejich kvalita šla navíc postupem času hodně rychle dolů.

• 7.5.2021  21:37
    Boj o Moskvu (1985)

Člověk musí odfiltrovat to dobové zkreslení historie a nebrat film jako "dokumentární". Svým způsobem je to ale místy docela zajímavý válečný film.

• 6.5.2021  20:49

Řekl bych, že jde o nejlepší český thriller. Samozřejmě má to "štěstí", že může těžit ze skutečného námětu. Ale to není jediný klad toho filmu. Za všechny bych asi zmínil herecké obsazení, především M. Dlouhý a J. Dolanský byli skvělou volbou a předvedli velice dobré herecké výkony.

• 6.5.2021  15:55
    Poručík Petr (TV seriál) (1981)

Scénáře jednotlivých epizod jsou hodně slabé. Naivní, stereotypní, předvídatelné a kolikrát vlastně o ničem. Není divu, zvlášť když se přidaly i nevýrazné herecké výkony, že seriál upadl v zapomnění.

• 3.5.2021  19:26

Zajímavé vyústění celé série. Ale přece jen už mi trochu začínají vadit historické nepřesnosti a fabulace. Chápu, že seriál není dokumentární, ale přece jen by neškodilo držet se trochu víc historie.

• 2.5.2021  12:27

Obsah ještě ujde, i když působí místy trochu neurovnaně, ale vůbec mi neseděla forma. Ta tu obsahovou neurovnanost ještě umocnila.

• 1.5.2021  09:16
    Like House (TV pořad) (2021)

Tragédie gigantických rozměrů. Špatně je tu snad úplně všechno.

• 30.4.2021  19:23

Přes hodně laciné vizuální ztvárnění jde o hodně silný příběh založený na moudrosti a především lidskosti. Velkou zásluhu na tom mají samozřejmě i herci R. Hrušínský a V. Postránecký.

• 29.4.2021  16:32

Oceňuji Boratovu nekorektnost, ale to je bohužel asi všechno, co se dá na filmu pochválit. Většinou je totiž ta snaha o nekorektnost samoúčelná. A jen málokdy je opravdu vtipná. A to nemluvím o tom, že děj prakticky neexistuje.

• 28.4.2021  17:31

U této epizody už mě celý cyklus pomalu přestával bavit. Krásná příroda v něm samozřejmě je, ale nějak tomu chybí větší jiskra, možná zajímavější záběry... Vždycky proběhne pár zásadních informací, pak záběry na skály, rozhovor s člověkem, který z mého pohledu není až tak zajímavý.. A takhle, bez nějakého překvapení, plyne jeden díl za druhým.

• 27.4.2021  11:05
    Poutník Václav Vydra (TV film) (1971)

Místy je snímek možná až moc patetický, ale na druhou stranu dokument obsahuje i spoustu zajímavých informací, takže jako takový stručný životopis je poměrně dostačující.

• 26.4.2021  18:57

Asi nejslabší epizoda celé třetí řady. Děj se víceméně vůbec nepohne dopředu, je to jen jakýsi překlenovací díl.

• 25.4.2021  13:02

Názorná ukázka toho, že průvodce pořadem musí mít víc než jen znalosti a nadšení. A celkově je to po technické stránce nepříliš povedený dokument.

• 24.4.2021  10:14

Pro mě osobně hodně zajímavý dokument. Pojednává totiž o pohřbu tak trochu jinak, spíše z mediálního (televizního) hlediska.

• 23.4.2021  17:56

Děj mě neuvěřitelně pohltil. Obrovskou zásluhu na tom má zejména herecký výkon R. Pike, ten byl vskutku excelentní. Snad jedinou vadou na kráse snímku jsou (podle mého názoru naprosto zbytečné) feministické kecy. Není potřeba dávat do dialogů to, co je naprosto zřejmé z chování postav.

• 22.4.2021  20:35

Říkal jsem si, že když jsou autoři bezradní, musí přijít na řadu prdění. A dočkal jsem se.... Poslední epizoda, kterou jsem sledoval, víc šancí seriálu dávat nebudu...

• 21.4.2021  16:17

Scénář je samozřejmě vtipný, ale tu pravou zábavu z něj udělali teprve samotní herci. A slouží ke cti tvůrců, že dokázali vybrat asi ty nejlepší možné protagonisty.

• 20.4.2021  20:03
    Kufr (TV film) (1973)

Milé a úsměvné to je, jako bonus k tomu skvělí herci, ale že by to byla švanda k popukání, to opravdu nemůžu říct.

• 19.4.2021  21:03

Stále trapnější a trapnější. Přitom se nedá říct, že by autoři nebyli schopni najít satirická témata. "Jen" prostě neumí ta témata zpracovat vtipně. Trefná je snad jen poslední věta, která střílí do vlastních řad - opravdu asi nudnější než Soukup.

• 18.4.2021  16:04

Adaptace to je poměrně zdařilá, což o to. Ale když člověku příliš nesedne předloha, těžko se to může pak povést filmu.

• 18.4.2021  08:38

Film není jen parodie, ale svým způsobem i pocta a hold němým groteskám. A také se, stejně jako staré groresky, nevyhne slabším místům, které působí trochu křečovitě. Ale pobavit prostě dokáže.

• 17.4.2021  18:05
    Studentská balada (TV film) (1986)

Hodně zajímavý televizní počin. Pravda, trochu poznamenán ideologicky, což je asi důvodem, proč není v současné době vůbec reprízován. Z mého pohledu je to ale škoda, protože ta ideologická stránka rozhodně není v tomto díle to nejdůležitější.

• 16.4.2021  21:25
    Dokonalá planeta (TV seriál) (2021)

Úžasná záležitost. Nádherné záběry, které doplňuje perfektní komentář. Tady jsou prostě jakákoliv slova zbytečná.

• 15.4.2021  21:34

Tato epizoda mi představila další osobnost, která pro mě byla až doteď neznámá. Kéž by takových dokumentů vznikalo víc. V. Svatý a další podobné osobnosti si satisfakci alespoň v takovéto podobě zaslouží. Navíc si člověk vždycky rád rozšíří obzory.

• 15.4.2021  15:47
    Alchymie času (TV film) (2009)

Trochu amatérský počin. Ale Krumlov je moje srdeční záležitost, takže hodnocení je spíš za jeho krásy, než za filmařskou kvalitu.

• 14.4.2021  19:52
    Pot, lesk a potlesk (TV film) (1989)

Tenhle film měl smůlu, že vznikl v roce 1989. Docela zajímavý pohled do zákulisí divadelní mašinérie. Trefně vykreslené pracovní a okrajově i mezilidské vztahy. A nutno podotknout, že některé věci se nemění ani se změnou režimu...

• 13.4.2021  13:37

Základní fakta o Gagarinovi a jeho letu. Dokument působí až moc stručně a encyklopedicky.

• 13.4.2021  07:34

Velké zklamání. Od BBC jsem čekal tradičně kvalitní dokument, ale k mému překvapení jsem sledoval zbytečně moc polopatický polohraný paskvil.

• 12.4.2021  17:37
    Filatelistická historie (TV film) (1978)

Celý příběh se táhne jako týden před výplatou. Vtipných scén je jako šafránu (sváděcí scéna v podání J. Bohdalové). Dovedu si námět představit jako cca dvacetiminutovou povídku, ale na delší stopáž to prostě bylo zoufale málo.

<< předchozí 1 2 3 4 63 125 186 248