lubospoti

lubospoti

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 48 96 143 190
    • 12.12.2017  21:43

Velice potřebný dokument, který však nejde úplně "na dřeň". Podle mě byly zbytečné veškeré scény ze soukromí S. Uhlové. Jednu věc ale nejde snímku upřít - zásluhu má minimálně na tom, že se toto téma dostane do širšího povědomí.

• 12.12.2017  14:59

Vytýkat filmu angažovanost mi přijde trochu zbytečné. Je to prostě jen obraz své doby. Možná by neškodilo děj trochu zatraktivnit. Ale to by zase zčásti upozadilo psychologickou stránku příběhu, která mi přišla poměrně zajímavá.

• 12.12.2017  08:06

Film, který dokáže kromě počítačových kejklí nabídnout jen velmi slabý příběh. Hodně průměrná záležitost. Velká herecká jména fungují u snímku jen jako tahák pro diváka. Z hereckého umění nemají šanci předvést zhola nic.

• 11.12.2017  16:56
    Půl pejska (TV film) (1987)

Dost naivně vypravovaný příběh. Ale i přesto má své kouzlo. Není to žádné velké umění, ale spíš nostalgická vzpomínka.

• 9.12.2017  15:01
    Zpívánky (TV pořad) (1984)

U pořadu oceňuji spíš záměr a poslání než samotné provedení. Navíc kvalita jednotlivých písniček (respektive jejich prezentace) značně kolísala.

• 8.12.2017  17:26
    Schodiště (TV film) (1993)

Asi nejlépe zfilmovaná Hurníkova mikropovídka. Je to hlavně tím, že měla největší potenciál oslovil širší publikum. A to i přesto (nebo právě proto), že je doslova o hovně.

• 8.12.2017  13:27

Víc než polovinu snímku jsem si říkal, že námět je hodně slabý - ukázat tehdejší hvězdy filmového plátna. Ale pointa byla vcelku vtipná a podstatně upravila mé hodnocení.

• 8.12.2017  09:08

Za ocenění stojí zejména námět. Ovšem provedení je na můj vkus až příliš patetické a sentimentální. Nechci tento přístup ale nějak kritizovat, protože chápu, že film byl natočen za války a v té době potřebovali lidé naději, že dobro zvítězí nad zlem.

• 7.12.2017  21:08
    Jak se rodí řeka (TV film) (2007)

Pohodový a poklidný dokument v pomalém tempu. Není to snímek, který by ukazoval bůhvíjaké přírodopisné zvláštnosti. Ale ukazuje, že i v obyčejnosti dokáže být krása. A podobnou krásu lze vidět všude kolem nás. Jen musí mít člověk oči otevřené.

• 6.12.2017  21:33
    Útěky na Kostariku (TV seriál) (2017)

Záběry pěkné a zajímavé, dokumentární hodnota také slušná. Ale opravdu příjemný zážitek ze sledování mi místy kazil hudební doprovod. Ten mi k přírodopisnému dokumentu vůbec neseděl.

• 6.12.2017  18:58

Vynikají a vtipný námět. A k mé radosti se v této epizodě Betty Boop příliš nevyskytuje.

• 5.12.2017  21:56

Režisér jako "demokrat". Správný je jen můj názor. A důležitější než skutečná povaha člověka je jeho politický názor. Ale vše je obalené líbivými frázemi. Režisér se na první pohled stylizuje do role hloubavého humanisty. Ale při hlubším zamyšlení jsou to právě názory podobné režisérovým, které místo, aby lidi sbližovaly, je rozdělují.

• 4.12.2017  21:18
    A na konci je začátek (TV film) (1981)

Námět je zajímavý, ale provedením je to jen průměrná televizní inscenace, která je i přes veškerou snahu všech zúčastněných dějově poměrně plochá. Po emoční stránce je na tom sice o něco líp, ale přesto jí chybí určitá jiskra, aby byla pro diváka přitažlivější.

• 4.12.2017  16:33

Dvě hvězdičky jen za Sandru Bullock. Příběh od A do Z předvídatelný a přeslazený. Prostě typický americký prototyp romantického příběhu. A já tyhle prefabrikáty opravdu rád nemám.

• 4.12.2017  16:31
    Probuzená skála (TV film) (2003)

"Novodobé" televizní pohádky mě příliš nebaví. Kvalitou jsou na tom možná stejně jako ty, které vznikaly třeba v 80. letech, ale ty na mě alespoň dodnes působí příjemně nostalgicky. U Probuzené skály mi navíc neseděla ani ta "španělská stylizace". Z hereckých výkonů se dá pochválit snad jen Viktor Preiss.

• 4.12.2017  16:27

Jedna z nejzajímavějších a nejlepších epizod z celého cyklu. Zejména díky dvěma souběžně řešeným případům. Navíc mi přišel tento díl hodně zdařile humorně odlehčený.

• 4.12.2017  00:08
    Archimédův bod (TV film) (1982)

Snímek s vynikajícím námětem, který je daleko silnější než na první pohled vypadá. Příběh o morálce, pevných postojích a zásadách. Je škoda, že vznikl v brněnském studiu (což je ale vzhledem k osobě Jiřího Mahena svým způsobem pochopitelné). Škoda to je zejména z toho důvodu, že na něj nebylo více peněz. Ne snad, že by se to projevilo na hereckém obsazení, to se povedlo náramně. Ale hlavně po technické stránce by si námět zasloužil daleko velkorysejší pojetí.

• 3.12.2017  18:21
    Adventní koncerty 2017 (TV pořad) (2017)

Jako každý rok - bohulibá myšlenka. Ale provedení je pro mě hrozně nudné. Chápu, že podobné koncerty by měly mít určitou dávku důstojnosti. Ale přece jen i důstojnost a duchovní hloubka se dají prezentovat poněkud záživněji.

• 3.12.2017  18:08

Tyhle "naučné" epizody s Goofym se mi opravdu hodně líbí. Konkrétně tato o americkém fotbale nepatří sice mezi úplně nejlepší, ale zaručeně pobaví.

• 3.12.2017  13:03

Jedna z těch nejlepších epizod. Napínavý příběh a zajímavé prostředí. Pro mě osobně ale bylo nejlepší usvědčení vraha. Jednoduché a přesto efektní a efektivní.

• 1.12.2017  22:21
    Eso (TV film) (1983)

Tohle mohla být povídka jako hrom. Dítě tlačené rodiči do vrcholových sportovních výsledků. A vznikla z toho takováhle beztvará slátanina. Tohle nemohlo bavit snad nikoho.

• 1.12.2017  20:56

Zdařilé ukončení druhé série. Konečně epizoda, která má dostatečně "akční" dějovou linku. Poslední díl svým spádem trochu rozčeřil klidné a nudné vody celého příběhu.

• 30.11.2017  18:36
    Kouř (1991)

Originalita z tohoto filmu cáká každou vteřinou. Ale ne pokaždé se originální rovná kvalitní. Film je svým přístupem dost těžko uchopitelný, je těžké ho s něčím srovnávat nebo ho zařadit do nějaké škatulky. Kdo má rád humor Divadla Sklep a jim podobné, určitě si v tomto snímku najde to své. Já se bavil zejména u diskotékové scény. Ta mi přišla nejvtipnější. Ale jako celek mě film až tak moc nenadchl.

• 30.11.2017  18:23

Klasická předválečná veselohra plná záměn, humoru i laciné romantiky. Tento film jednoznačně stojí a padá s Jindřichem Plachtou. Pokud není na plátně on, padá snímek o třídu dolů. Naivita v ději prostě k tehdejším filmům patřila, ta se dá těžko kritizovat. Pokud by se autoři vystříhali těch zbytečných hudebních pasáží a místo "muzikálu" natočili plnohodnotnou komedii, mohlo být mé hodnocení i vyšší.

• 29.11.2017  20:59

Zaslechl jsem názory, že tento díl Thora sklouzává k infantilnosti a převládá v něm humor pro puberťáky. To mě docela rozesmálo. To si jako ti lidé doteď mysleli, že Marvel dělá "těžké" psychologické filmy s filozofickým přesahem? Je to prostě pohádka. A tak se nelze divit, že autoři prostě myslí i na ty, pro které jsou pohádky primárně určeny. Je opravdu vtipné číst si názory lidí, kteří se sami považují za intelektuály a mají potřebu kritizovat tento film, protože jim přijde až moc "dětský". Možná by se měli zamyslet sami nad sebou..jestli není víc dětinské požadovat od původně komiksového námětu nějakou "dospělou" zábavu. Mě osobně film taky nijak extra nenadchnul. Ale já od něj žádné poselství nebo nějakou větší hloubku nečekal. Beru ho prostě jen jako oddychovku.

• 29.11.2017  17:48
    Tři sestry - Do kotle na fotbal (hudební videoklip) (2000)

Z mého pohledu nevyužitý potenciál skladby. Ta nabízela docela slušnou možnost natočit "kultovní" klip. Bohužel však zůstalo jen u klasického scénáře..když nevíš jak klip koncipovat - natoč jen kapelu.

• 29.11.2017  13:14
    The Birch (2016)

Příběh mi přišel trochu "odfláknutý". A to i na takhle krátký snímek. Jako by autorům spíš šlo o to jak bude vše vypadat na první pohled. A je pravda, že na první pohled (hlavně z hlediska vizuálního) to špatně opravdu nevypadá. Ale vizuál není u snímku všechno.

• 28.11.2017  19:35

Animované filmy s postavičkou Betty Boop mě prostě a jednoduše nebaví.

• 26.11.2017  22:47
    Pavouk (2007)

Námět slušný, ale provedení už mi přišlo přece jen trochu přitažené za vlasy. Navíc je docela dlouhá "úvodní" pasáž. Chápu, že měla navodit kontrast s následnou pointou, ale přece jen by jí neuškodilo lehké zkrácení.

• 26.11.2017  19:19
    Pagan Moon (1932)

Tahle tanečně-hudební taškařice mi teda vůbec nebavila. Děj víceméně žádný, animace také žádná sláva (i s ohledem na rok vzniku).

<< předchozí 1 2 3 4 48 96 143 190