Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (7 816)

plakát

13. komnata - 13. komnata Jiřího Tlustého (2022) (epizoda)

13. komnaty o sportovcích mám rád. Ale tahle se zrovna dvakrát nepovedla. Z mého pohledu hodně povrchní, navíc předčasné ukončení kariéry kvůli zranění není zase až taková rarita.

Cesta do lesa (2012)

Tomáš Vorel umí dostat do filmu zvláštní atmosféru. Ale neumí bohužel vystavět příběh. Což by v případě poetického snímku nevadilo. Aby se ale Cesta do lesa dala považovat za poetický snímek, tak by v něm nesmělo být až tolik scén s absurdním humorem.

plakát

Skryté skvosty (2022) (seriál)

Vynikající nápad, skvělé provedení a především výborný J. Plesl jako průvodce celým cyklem. Je na něm vidět, že k památkám a historii má skutečně osobní vztah a není to pro něj jen "práce".

plakát

The Tap Tap - Řiditel autobusu (2011) (hudební videoklip)

Hravost, vtip a nadsázka jsou hlavními devizami tohoto klipu. Když k tomu připočteme chytlavý text a melodii, vyjde nám opravdu zábavná záležitost.

plakát

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Žánr katastrofických filmů je povětšinou založen na stereotypu a klišé. Jen velmi málo snímků dokázalo překvapit a být skutečně originální. Greenland však mezi ně nepatří. Jde ve všech ohledech (přes veškerou snahu) jen o průměrnou podívanou.

plakát

Black Sabbath: The End (2017) (koncert)

Nostalgický, ale přesto nesmírně energický koncert. Při mluvených vsuvkách sice Ozzy působí trochu unaveně, ale jakmile kapela začne hrát a on zpívat, není po nějaké únavě ani památky.

plakát

Co děláme v temnotách (2014)

Začátek slibný, ale posléze se ukáže, že většinu vtipu autoři vypotřebovali právě v tom začátku. Takže se pak film víceméně točí v kruhu. Obzvlášť, když scénář nenabídne vlastně žádnou pořádnou dějovou linku.

plakát

Kuratorium (2022) (TV film)

Originální, objektivní a především poučný dokument. Další ukázka toho, že česká dokumentaristická škola si drží stále velmi vysokou kvalitu. A potěšující je zejména to, že se to daří i nastupující generaci režisérů.

plakát

Jak si vzít milionáře (1953)

Naivní až hloupoučký snímek, ale přesto příjemný a milý. Skutečná oddychová záležitost.

Ovládací panel