Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (7 519)

plakát

Kurz sebeovládání (2012) (TV seriál)

Přesně ten typ "komediálního" seriálu, který vůbec nemusím. Prvoplánové a nevtipné. Charlie Sheen tu funguje jen jako návnada na diváka.

plakát

Milionová láska (1988) (TV film)

Londýnské reálie působily místy směšně (buď vytvořeny zadní projekcí nebo natočeny v Apolinářské ulici). Ale příběh se mi líbil, takže kdyby si autoři odpustili tu muzikálovou formu, ve které byla většina písniček příšerná, šlo by o hodně zábavný snímek.

plakát

Záhada na sobotní dopoledne (1983) (TV film)

Roztomilá záležitost, která i přes hodně skromnou výpravu (a banální příběh) dokáže pobavit. Velkou zásluhu na tom samozřejmě má zajímavé herecké obsazení. I. Janžurová je v tomto snímku doslova ve svém živlu.

plakát

Soukromé pasti - Tatínkova holčička (2008) (epizoda)

Myslím si, že to není jen můj názor, ale podobně to vidí většina diváků. Tenhle díl je asi skutečným vrcholem celého cyklu. Miroslav Etzler je ve své roli tak přesvědčivý, že z toho až mrazí.

The Wrong Rock (2018)

Popravdě nevím o čem to vlastně celé bylo. Animace průměrná, i když několik povedených momentů by se našlo.

plakát

Mohl Stalin zastavit Hitlera? (2009) (TV film)

Několik informací je ve snímku určitě velmi zajímavých a poučných. Jen je potřeba většinu z nich brát trochu s nadhledem, protože se rozhodně nejedná o úplně objektivní dokument.

plakát

Drž se rovně, Kačenko (1981) (TV film)

Oceňuji slušně napsaný příběh, který je vlastně naprosto banální, ale i tak zajímavý. Přirozené herecké výkony (snad až na A. Hegerlíkovou, která svůj part pojala jako patetickou roli v Národním) jen podtrhují uvěřitelnost snímku.

plakát

Wartburg movie show (1999) (TV pořad)

Pravda, některé scénky jsou hodně křečovité až nevtipné (za všechny můžu jmenovat třeba Nejmenuj!), ale už jen kvůli skvělému vypravěči Mamko Tatičovi nemohu jít s hodnocením níž.

plakát

Habermannův mlýn (2003) (TV film)

Ať už máme na poválečný odsun jakýkoliv názor, tak nejen z tohoto dokumentu je patrné, že Habermann byl beze všech pochybností skutečná oběť. Ale byl oběť spíše touhy po majetku, než že by se stal obětí nějakých nějakých národnostních vášní nebo touhy po pomstě.

plakát

Černá hodinka s Leopoldou Dostalovou (1967) (TV film)

Závěrečný herecký úryvek zachránil celý dokument. Do té doby to bylo jen takové plytké rozjímání o všem a o ničem.