Jurský park (1993)

První Jurský park je "sračka sraček".Když jsem byl malý, byl to můj oblíbený film, i když teda, ten Tim mě iritoval už jako malého a vždycky jsem mu přál, aby na tom plotu shořel. Problém nastal, když sem si relativně nedávno řekl, že by nebyl špatný nápad přečíst knihu a udělat takové opáčko všech mých dětských filmů a filmových sérií.Uff, kde začít.Kniha, představte si první díl, do kterého vložíte ty nejlepší scény z celé trilogie (Voliéru a Pterodaktily, souboj na lodi, úvod z pokousaným dítětem, budování parku, vytváření dinosaurů, fauny a flóry, snaha o obnovu parku, lov zvířat, loď mířící do San Franciska a hlavně dinosaury, kterých se skutečně bojíte, ne proto, že vás chtějí zabít ale něco, skoro až pudového, vně vás samotných nutí nectít ani jejich samotnou existenci. To je největší síla knihy. Spielberg dokázal všechno tohle ignorovat, zahodil a vystříhal ty nejpodstatnější scény a udělal s toho scenáristicky plochý a laciný rodinný film. "Plazi jsou odpudiví, protože mají studené tělo, šedavou barvu,chrupavčitou kostru, špinavou kůži, divoký vzhled, vypočítavý pohled,odporný pach, hrubý hlas, nečisté obydlí a strašlivý jed.Jejich stvořitel tudíž neplýtval silami, aby jich nadělal mnoho." Carl Linné, 1735

Escape from Midwich Valley (2014)

Krásně natočené nic. Innsmouth z toho nedýchal ani omylem. "Nakažení" lidé byli spíše karikaturami, vše působilo moc naklizeně a čistě jak v reklamě od Ikei .. takže zbytečnost...

Tenkrát v Americe (1984)

Film dvou polovin. První, ve které vidíme dospívání hlavních hrdinů je bezchybná, má spád, tempo, nicméně druhá polovina je unylá nepřesvědčivá a naivní nuda s hloupým koncem..

Scary Movie 2 (2001)

Kdysi jsem měl ze série nejraději 2,dnes už na mě ale vtipy moc nefungují, jsou zde nevhodně zvolené filmy na parodování prokládané navíc spoustou fekálního humoru.Nicméně slovní přestřelky mezi dvěma mrzáky, vymítání, závody na kripl kárách a pomoc do schodů působí stále vtipně.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Scary Movie je zkrátka i po letech jedna z nejlepších parodií. Mé oblíbené prostředí střední školy, chytře zvolená paleta parodovaných filmů, obsazení, to vše funguje na jedničku. Trochu paradoxní je, že většinu filmů, tedy Tajemství loňského léta, Obvyklé podezřelé a Vřískot jsem viděl až po téhle parodii. Nicméně to nic neubralo na působivosti. Dave Sheridan + Fountains Of Wayne, Too Cool For School = :-*

Čúšingura: Hana no maki – juki no maki (1962)

Jeden z opravdu mála filmů, který v divákovi vyvolá pocit hrdosti na činy postav.Film, ve kterém vidíme dnes již skomírající lidskou vlastnost, čest.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Problém u seriálu je jednak okleštění vůči předloze, na stranu druhou předloha samotná. Scénáristé zbytečně krátí tam, kde to není třeba. Četl jsem první knihu, kterou pokrývá 1 série. Už tam je znát propastný rozdíl oproti seriálu. Chápu že ne všechno je možné do seriálu nacpat ale jestliže tvůrci budují napětí a atraktivnost scénáře na úplně jiných základech než předloha, značí to nepochopení díla. Předloha respektive její autor potom vykrádá a všemožně mixuje naší historii, což pro člověka znalého historie představuje problém. Koncepce 7 království převzata z Anglie; Hadriánův val/zeď; Tyrrelové/Lancasterové; Lanisterserský lev/ Přemyslovský lev; Tywin Lanister/Rudolf I. Habsburský; Sansa stark/Guta Habsburská; Cersei Lanister/Eliška Přemyslovna; Margaery Tyrell/Alžběta "Rejčka"; Jamie Lanister/Záviš z Falkenštejna; Divocí/Germáni; Braavos/Rodos; Pentos/Kréta; Dorne/Indie a tak dále..

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Podle mě vrchol celého Star Treku. Stále ovšem nic víc než roztomilé sociologické Guilty Plesure.