Roxeet

2 body

<< předchozí 1 2
    • 1.5.2019  19:50
    Aquaman (2018)

Slovy klasika - bylo to tak blbý, až to bylo dobrý. Kdo to vlastně vůbec řekl? Každopádně to Aquamana vystihuje naprosto přesně. Narozdíl od jiných filmů od DC se tento vydal jinou cestou a namísto obvyklých temných příběhů se nám představila vizuálně krásná, i když hodně naivní pohádka s tunou klišé, že jsem se občas neubránil smíchu i ve scénách, které ale byly myšleny naprosto seriózně. Ale jo, koukalo se na to dobře, zejména na tu zrzku a musím říct, že stejně jako u Wonder Woman, tak i na Aquamana se rád podívám znovu, což se už o jiných filmech od současného DC říct nedá.

• 10.1.2019  01:10
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Nováckej pořad, snad nejotravnější z celého arsenálu naší všemi milované soukromé televize. Reality show, kam je normálním rodinám vstup zakázán a vstupenku a možnost si nasyslit peníze na dovču připadá jen těm největším degešům. Člověk by v takovém případě očekával nějakou podívanou, ale průběh každého dílů je prakticky vždycky stejný. Důvod přihlášení? Jako rodina nejsme happy, on chlastá, ona nevaří a děcka čumí už jenom do těch internetů. Očekávání z účasti? On se těší (i když to neřekne nahlas), že nafasuje jako náhradní manželku nějakou luxusní prcinu, se kterou prožije úžasnejch 10 dní. Ona zase, že si odpočine, načerpá síly. Výsledek? Místo prciny přichází z náhradní rodiny stokilová Vladana po třech dětech, která je líná jako blecha. Ona zase zažívá zklámání z toho, že její ,,nový" manža je úplně stejnej jako ten její doma. Ale pozor, pak je čas teprve na tu reality show a že se to rozjede naplno! První den? Úklid. Druhý den? Opět úklid. Třetí den? Pozor, počkejte si na to...och ano, zase úklid. A takhle to jde až do pátýho dne, kdy velení přebírá manželka a ta vysloví přání, že by se nemuselo pořád uklízet. Takže se půjdeme projít do přírody. Jo a harantům zabavíme mobily, protože to je dneska strašně cool. Pak se jdou projít do lesa, všichni si na kameru libují, jak je dobré být na čerstvým vzduchu, zatímco kouří už druhou krabku cigaret. Idylku občas naruší jen malý abstinenčí projev jednoho z embryí, že mu mobil chybí a že dlouho nepočekoval kolik lajků dostala fotka jeho nedělního oběda. Co se děje po zbytek dalších dní? Zase se uklizí nebo se lamentuje, že není uklizeno. Na samém konci se všichni sejdou a vyčtou si, že se u nich doma...no, dobře, už toho nechám. Ne vždycky to končí happy endingem, přestože si manželé po desetidenním odloučení ukázkově oslintají před kamerami huby. A tak to je prosím Výměna Manželek. Nudná, skoro pořád stejná, bez nějaký vzrůša, ale dokonale splňujíc titul reality show...protože ruku na srdce, realita typické české rodinny, kdy děcka chodí do školy a rodiče makají, nikdy moc zábavná není. Mimochodem, semtam se kupodivu občas něco stane, jako například v díle, kdy si manžové po výměně ne manželek, ale názorů, chtěli rozdat pár ran, ale než začali vzduchem lítat půlitry a židle, postavil se mezi ně ramenatý člen ochranky. Ale no tak, Novo! Takhle kazit srandu!

• 1.12.2018  19:52
    Česko Slovensko má talent 7 (TV pořad) (2018)

Jako chápu, že tyhle soutěže asi nejsou úplně levný na provoz, ale aby ti nejlépe vybraní talenti účinkovali v SEMIFINÁLE před prázdným publikem, kdy jim po vystoupení tleskala jen dvojice moderátorů a hodnotila je porota přes Skype a speciálně Jandová, které se navíc ani nechtělo utrácet za webku a koupila nějakýho chcípáka z Tesca za stovku, to už je hodně velká přehlídka amatérismu od jedné největší televizní stanice u nás v Česku. Pecka, vážená Primo, takhle si do*ebat celkem zábavný formát, to se na to radši příště vykašli a pokud ne, tak do toho vlož prachy a ne do takových číčovin typu Štiky, Soudkyně Barbara a další...:)

• 3.11.2018  09:59
    Daredevil - Season 3 (série) (2018)

Tvorba Marvelu je samo o sobě dost kvalitní, ale co předvádí Netflix s Daredevilem, je absolutní špička. Těžko věřit, že to vlastně koexistuje se světem, kde Thor mrská po nepřátelích elektrická kladívka, Iron Man si lítá ve svém high tech obleku a Captain America se kryje za nevkusně nabarveným štítem - tím samozřejmě filmovému světu MCU nic nevyčítám, je určen i pro mladší publikum, Daredevil se však vydává mnohem temnější, dospělejší cestou a pořád vytváří temný kriminální thriller, kde tečou potoky krve, korupce prosakuje až do nejvyšších vrstev a hlavní hrdina a lidi okolo něj upadají do dost často zoufalých situací. Třetí řada ve velkém převyšuje předchozí dvě, už hodně dlouho se mi nestalo, že jsem nehodlal čekat na překlad českých titulků a půl série odkoukal v angličtině, to napětí se nedalo vydržet :) Doufám, že v nastávajícím světle rušení seriálů na Netflixu z dílny Marvelu nedojde právě i na Daredevila, protože tohle je klenot!

• 27.4.2018  23:25

Vyvrcholení největšího filmového komiksového projektu je tady a já...nejsem úplně nadšený, ale ani ne nějak zklamaný. Proč? Možná asi právě proto, že oproti předchozím marvelovkám tady nezafungovala moc dobře kombinace dobrého příběhu a akce. Té je na můj vkus až příliš moc, ničím nepřekvapí a děj tu není skoro žádný. Situaci lehce zachraňuje linka se Strážci galaxie, kteří alespoň hláškujou a pořád z nich padají vtípky, který nenuceně pobaví, a pak ještě hlavní záporák, z něhož jde konečně respekt a divák se sám na konci, docela nemile, přesvědčí, že dokáže partičce hrdinů pěkně zatopit. I tak je ale Infinity War pouhou megalomanskou podívanou, která vsadila na efekt víc než na cokoliv jiného a ke druhému shlédnutí mě, na rozdíl od jiných dílů, nepřiláká. Btw, šokujících zvratů je tady opravdu hodně a myslím si, že se máme určitě v druhé části na co těšit.

• 30.4.2017  22:35

Zdá se, že někdo měl vizi o příběhu a dost velkej počet prachů na jeho zrealizování. A taky určitě očekávání, že to moc nevydělá, ale zdá se, že toho dotyčného člověka to moc nenahlodá, sen si splnil, tak co. Protože přesně takovéto snímky jsou takovým experimentem, na který však lidi brzo zapomenou. A já nebudu výjimkou. I tak ale nemůžu tvrdit, že by ten film byl bez nějakých zážitků a mezi ně patří bezesporu ten úvodní fight. Něco tak neuvěřitelně puntičkářského jsem neviděl už hodně dlouho. A protože mě to tak ohromilo, tak si myslím, že si film nezaslouží nižší hodnocení. Přeci jen to bylo koukatelné.

• 15.4.2015  22:03
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Já to říkám pořád, v seriálech je budoucnost. A jedno, jestli se do tohoto odvětví pustí DC Comics nebo Marvel, výsledek je vždycky úžasný. Seriálový Daredevil svého staršího filmového kolegu hravě strčí do kapsy. Po dvou shlédnutých dílech jsem docela nadšený. Finální scéna z druhého dílu, mimochodem geniálně natažená asi do jediného, cca pět minut trvajícího záběru, pobavila a ohromila zároveň :) Takže vzhůru na další díly, ale pochybuju, že bych se dočkal zklamání.

• 9.4.2015  16:49

Neviděl bych to tolik pesimisticky, navzdory zdejšímu hodnocení :) Druhý díl Woman in Black podobně jako jeho předchůdce sází spíše na postupně houstnoucí atmosféru a narůstání děsu a pokud se sem tam objeví nějaká ta lekačka, není to nic lacinýho. Ale to se tady bavíme pouze o té strašidelné vložce filmu, co se týče té příběhové, ta už teda trošku pokulhává, stejně tak i hlavní hrdinové, kteří jsou takoví nic neříkající...ale celkově zklamaný nejsem :)

• 22.2.2015  00:27

Marťánci, multivitamíny v hrsti. Aspoň tak jsme na to zvyklí u nás :) V Americe (kde taky jinde, že?) je to ale přesně naopak. Marťánci tam mají v hrsti partu turistů, kteří si jen tak vyjeli na rodinný výlet a navzdory tomu, že hlavní antagonisti jsou viditelně převlečení herci a žádné do detailu vyšperkované CGI potvory, za pomocí zvukových a kamerových efektů se jim docela daří diváka děsit a občas i polekat. Mě prostě nikdo nerozmluví, že druh hororů found footage je špatná cesta. Naopak, ten pocit autenticity dělá tyto filmy ještě děsivější a ne málo tomu je u Alien Abduction. Jenom je trošku škoda, že měli tvůrci nejspíš svázané ruce a nedostalo se jim větší finanční podpory. Pak by to mohlo být ještě děsivější. Možná. Ať už je vina na penězích nebo na schopnosti tvůrců, daný výsledek je celkem fajn :)

• 22.2.2015  00:05

Ach jo. Po naprosto dvou úžasných dílech přišel v podobě dílu třetího neuvěřitelný propad do míst, který se nedají považovat za úplný dno, ale nemají k němu daleko. Což o to, chyba tvůrců to ani není, třetí Hunger games jsou určitě sledovatelné, ale jejich základ stojí na první polovině knižní předlohy, která sama není zrovna moc zajímavá a tím pádem z toho nemůže vzejít něco tak kvalitního, aby se to mohlo hrdě postavit vedle svých starších bratříčků. A film v tomhle ohledu hlavně trpí nejvíc ve scénách, které jsou často zbytečně protahované a vůbec by tady nemusely být, místo toho mohl vzniknout jeden film a určitě by to dopadlo lépe. Jop, ale to by měli chudáčci producenti méně love, že? O tomhle to dneska totiž je, sosat prachy a kašlat na kvalitu. Doufal jsem ale, že aspoň téhle sérii se to mohlo vyhnout. Ještě jednou ach jo. Snad se poslední díl povede a napraví to, co třetí podělal.

• 10.1.2015  00:50

S tímhle filmem to šlo tak hezky sestupně. Z celkem líbivé temné atmosféry a příběhu, který lákal se nakonec vyklubala neskutečná slátanina, která mě ani tolik nenudila jakože mě spíš neskutečně sr*la. Čekal jsem, že konečně dostanu nějakou story, která bude Vlada III. alias Drákulu zobrazovat spíš v tom historickým měřítku. Tady se spíš dočkáte maximálně historického Supermana. Nicméně, ať si každý udělá obrázek sám, nechtěl bych budoucí diváky od tohoto snímku odrazovat. Pro mě je to ale naprosté filmové dno.

• 23.10.2014  19:10
    Z Nation (TV seriál) (2014)

Ani nevím, jestli to nazvat problémem či ne, ale konkurenční Walking Dead nastavilo mezi zombie survival seriály dost vysokou laťku a obávám se, že Z Nation nemá ten potenciál, aby té laťky alespoň trošku dosáhlo. Atmosféra v příběhu je taková nijaká, skoro v podstatě ani nenabudí ten dojem, že došlo k nějaké apokalypse. Ale nechtěl bych tento seriál pohřbívat už od začátku a dám mu ještě šanci. Prozatím to vidím na průměr, uvidíme jak to bude vypadat po pár dílech.

• 7.8.2014  11:00
    Já, Frankenstein (2014)

Já tyhle gotický slátaniny celkem můžu. Ale tohle...tohle byl teda mazec. Jsem poměrně trpělivý filmový divák, který shlédne všechno, ale když nevydržím dokoukat film ani do poloviny, tak je to jasný odpad. Ale musím říct, že jsem tou první půlkou ani zas tak znechucenej nebyl, naopak. Velmi mě pobavily dvě věci. Ta první byla ta, že příběh byl o tom jak dvě tajné frakce, chrliči a démoni, vedou mezi sebou tajnou válkou....a tyto dvě frakce se jen tak mimochodem mezi sebou rubali o půlnoci na náměstí v centru velkoměsta. Paráda. Druhý fórek přišel v podobě otázky vědce, který byl natolik kvalifikovaný, že měl oživit mrtvolu, přesto se ale musel přesvědčit od své kolegyně, jestli jsou úhoři ,,ti slizcí vodní hadi." Ach jo, ach jo...jdu asi zvracet.

• 4.3.2014  22:34
    Zjevení (2012)

Počkat, jenom 46%? Ale no tak, to je snad blbý vtip, ne? Tohle pro mě asi zůstane navždy záhadou...horory, které mají potenciál ze sebe vykřesat něco dobrýho a pak jsou pro mě zklamáním, se tady na ČSFD velebí až do oblak (jako například průměrný V zajetí demonů) a naopak horory, které se chytnou příležitosti a opravdu využívají takového tajemna, jsou kritikou a uživateli poslány na kolena? Je mi to trošku líto, že zrovna Zjevení se musí řadit do té druhé kategorie. Přitom to není špatný snímek. V jedné věci se snaží být originální, to se tvůrcům musí nechat. Snaží se divákovi podsunout zápletku o jakési netradiční paranormální aktivitě, o takové, která sice využívá takových hororových klišé, jako jsou stíny, posunování předmětů, bouchání, dupání, ale posléze oceníte, jakým způsobem tvůrci vymysleli její skutečnou podstatu. Zapomeňte na duchy a démony, o tom Zjevení není, spíš si troufnu říct, že je zde jakási scifi vsuvka, ale víc samozřejmě prozrazovat nebudu. Snímek můžu vřele doporučit, zdejší hodnocení je třeba brát s rezervou, zdá se mi až příliš pesimistické, což samozřejmě může ale některé budoucí diváky odradit. Škoda. Ale dnešní pohled na to, jak má vypadat správný horor, má asi každý jiný.

• 16.2.2014  20:29

Dead Space je asi nejbrutálnější herní zážitek poslední doby a vznikne k němu film s animací víkendových ranních pohádek na Nově? Ok, proč ne, ale myslím si, že kdyby autoři udělali hraný snímek, víc by vynikla atmosféra tohoto díla, nabízela mi mnohem větší možnosti, přilákala by širší spektrum diváků a určitě by film získal i větší hodnocení. Takhle to aspoň vnímám ze všeobecného hlediska. Já osobně jsem byl docela spokojenej. Není to sice žádný zázrak, ale dívat se na to dá a rozhodně ne jednou. Film má navíc vlastnost na první díl celé herní série navnadit a to byl myslím, že hlavní záměr.

• 16.2.2014  19:12
    Kazatel (2011)

Kazatel na první pohled působí jako další z mnoha laciných rubaček ve stylu Underworld a Van Helsing (s těmi upíry se vážně v poslední době roztrhl pytel). Na druhý pohled si uvědomíte, že nejste zas až tak daleko od pravdy. Nicméně, tenhle film má taky něco do sebe. Za mě to je sympatickej hlavní hrdina, správně vyobrazené posapokalyptické prostředí, které až tolik náramně připomíná můj oblíbený Fallout a celkem i děsivé ztvárnění upírů. Kam se hrabe Edward, že? :)) Jenom děj je takovej nic neříkající. Zamlklý špičkový bojovník, který se vzbouří svým pánům, aby šel zachránit dívku v nesnázích a přitom zabil několik stovek zlých démonů, to už tady párkrát bylo a neříkejte mi, že ne! Takže suma sumárům, dělá to silnější průměr. Howg.

• 10.2.2014  19:40

I přes svůj pomalý a pro mě celkem nic neříkající start se jedná o dobrý filmek. Víc než dobrý. Leonardo DiCaprio je ten typ herce, který umí perfektně zahrát skutečně žijící postavy. Ty postavy, který zažily obrovský vzestup, svých deset minut slávy, ale i strmý nápad. Vlk z Wall Street není výjimkou. Jordana Belforta si zamilujete a někdo se v něm na začátku filmu i uvidí. Nezkušený klučina se svými sny a přáními, posléze mašina na vydělávání velkých peněz, geniální maniak, feťák...těch osobností bude mít spoustu. Třetí a závěrečná etapa filmu pak sice nehraje na city, ale přesto budete smutní z toho, jak se hlavnímu hrdinovi všechen ten Americký sen rozplyne. A Leonardo? Proč ten člověk sakra už nedostane Oscara? :)

• 9.2.2014  11:09
    Temné nebe (2013)

Pro tenhle film jsem si připravil jedno zásadní slovo. HURÁ!!! Už jsem se totiž pomalu začínal bát, že se snad nikdy nedočkám pořádného hororu. A hele, hele, najednou se tu jeden objeví. Bez nějaké velké slávy a za zvuků famfár. Přitom první dojem moc lákavý nebyl. Očekával jsem něco průměrného, i trailer byl takový nic neříkající. Temné nebe ale těží z jedné zásadní věci - postupnému navazování strachu a tajemnu. Zprvu si říkáte, kdo sežral všechno to jídlo v lednici, kdo udělal bordel v nádobí, kdo spustil alarm, když se do domu nikdo nevloupal, a tak dále, a tak dále, nechci prozrazovat úplně vše. Samozřejmě, celý děj pak postupně graduje, ale hlavně nepolevuje, každá další scéna je děsivější a děsivější. Jednoznačně doporučuju si to pustit hodně pozdě v noci se sluchátky na uších, v napjaté atmosféře snímku si hlavně dávejte pozor na některé rušivé elementy z okolí. Když mi během jedné scénky zapípala smska, srdce mi málem zamávalo z dost velké dálky :))

• 8.2.2014  23:22

Dost dlouho jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal. Upřímně, vůbec mě tohle téma nelákalo. Hudba Beatles se mi nikdy pod kůži nedostala, o průběh vraždy Johna Lennona jsem se nijak nezajímal. Nicméně, když už došlo k tý příležitosti si snímkem zpestřit dlouhý večer, očekával jsem jakousi rekonstrukci celé vraždy. Pro někoho to možná bude zklamáním, ale o tom ten film vůbec není. Svým způsobem se jedná o psychologický rozbor vraha Johna Lennona. Jaredovi Letovi role perfektně sedla. Svým výkonem si nejdřív diváka tak trošku získá, opravdu, ze začátku mi Mark Chapman v Letově podání přišel na zlomek chvilky sympatický. Postupně však jeho zvrácený kult osobnosti graduje až do samotného hořkého finále. Osobně podobné filmy moc nemusím, ale tenhle si mě získal. Mimochodem, pohled na vyžraného Jareda Leta je opravdu nenahraditelný :))

• 8.2.2014  23:13
    Píseční žraloci (TV film) (2011)

Tak jsem se rozhodl si pro jednou zase pustit béčkovej fillm. Prej béčkovej. Bojím se, že kvalitou by se mohl s přehledem dostat až na konec abecedy :)) Jedno se ale tvůrcům upřít nemůže - jedná se o dost originální nápad. Bohužel, tím ujetým způsobem. Žraloci, kteří ,,plavou" v písku...wow. Jasnej odpad, jak už je zvykem u podobných filmů.

• 8.2.2014  18:09

Mnohem povedenější než první díl. V tom mě asi nejvíc uchvátilo zpracování Asgardu, jenom mě trošku iritovalo, jak se na tom tvůrci nedokázali správně ,,vyřádit" a z něčeho tak vizuálně úchvatného ukázali jen minimum. Druhý díl tenhle nedostatek dostatečně odstraňuje a pohled do ulic Asgardu je důkladnější, za což jsem opravdu rád. Stejně jako u každé marvelovky platí i u druhého Thora, že si nepotrpí na složitý příběh, děj je do značné míry hodně jednoduchý a příjemně kombinuje fantasy a scifi, dokonce v takovém neobvyklém stylu. Další věc co bych ještě vyzdvihl je to, že se semtam objeví nějaký ten fórek, kterýmu se divák zasměje...a to jsem si myslel, že v tomhle vyniká jenom Iron Man. Každopádně, jestli i další marvelovky z phase 2 budou nadále takhle povedený, budu hodně spokojenej. Držím tvůrcům palce. Plný hodnocení je prostě podle mě naprosto zasloužený :)

• 17.1.2014  11:39
    Wolverine (2013)

Už když jsem viděl trailer a obrázky, jsem si říkal, že tenhle film bude asi nezáživný a zbytečný. Bohužel, nespletl jsem se. Japonskou kulturu mám rád, ale tohle mi tak strašně nezapadalo do universa X-menů, že jsem se celých 126 docela nudil. Je trošku smutné, že nejpoutavější scéna z filmů nabíhá až krátce po závěrečných titulkách. I tak je ale celek dost slabý odvar. Doufejme, že pokračování se vydaří mnohem lépe.

• 6.1.2014  07:02
    Enderova hra (2013)

Zajímalo by mě, jestli byl tento snímek veleúspěšný nebo naopak komerčně propadl. V případě druhé možnosti bych se ani tolik nedivil, nepřináší totiž nic inovativního, něco, po čem by divák po jeho shlédnutí odcházel z kina naprosto ohromen, že právě viděl něco jedinečného. Určitě to není povinnost každého filmu a taky i záleží, jaký má divák pohled věc a co od toho filmu očekává. Enderova hra nicméně obsahuje spoustu filmových klišé, které jsme tu mohli vidět už tisíckrát, jenže ono je tu přeci jenom jedno velké zásadní ALE - všechna tato klišé jsou oblečena do jakéhosi zajímavého kabátu. Kabátu, který je vizuálně naprosto úchvatný, po všech stránkách a ani po hodině sledování vůbec nenudí. A závěrečná bitva? Ta úplně předčila moje očekávání, perfektní hra triků a zvuků (doporučuju navštívit tento film v maloměstském kině, v tom našem se docela legračně při akčních scénách klepaly sedačky) :)) Takže ono to nakonec přeci jen není tak zlé. Když si k tomu připočteme celkem sympatickou postavu Endera a svým způsobem i autoritativního Harrisona Forda, ze kterého jsem měl docela i respekt a mít ho za učitele, měl bych z něj docela i vítr, tak nám vychází čistý průměr. Mimochodem, knižní předlohu jsem nečetl, ale rozhodně to mám v plánu, už jen pro srovnání.

• 3.1.2014  22:54
    Croft (2013)

Aneb jak udělat z viditelně křehké slečny terminátora s kozama :)) Je pravdou, že drsní žoldáci jsou v tomhle filmu likvidováni víc jak drůbež v KFC a milovníci logiky určitě hořce zapláčou, na druhou stranu...kdo má rád akci, jednoduše vypne a bude sledovat pořádně nadupaných dvacet minut, bude určitě spokojenej :)

• 3.1.2014  20:53

Ruku na srdce. Kdo z vás viděl naposled nějakej pořádnej fantasy film? Podle mě je tenhle žánr dost upadající, nekvalitní a tohle dílo, tohle mistrovské dílo, je prostě mezi tím vším kýčovitým odpadem jakýsi klenot. To je názor, za kterým si budu stát. Možná by se našla nějaká vada, ale tak drobná, že lze nad tím přivřít oči a jen si vychutnávat tu neskutečnou podívanou. Někde jsem četl, že se Tolkien nechal slyšet, že si nepřeje, aby jeho dílo bylo zfilmováno. Myslím, že by změnil názor. Nižší než plné hodnocení dát prostě nemůžu. Nechci.

• 3.6.2013  22:26
    Kronika (2012)

Tomuhle filmu dávám zasloužené plné hodnocení. Proč? První důvod je ten, že telekineze je jev pro mě strašně lákavý a pokud to tak řeknu, je to i mírná vášeň (ne, neprovozuju to). Další důvod je takový, že hlavní hrdinové příběhu nepřemýšlí o tom, jak s takovými schopnostmi spasit svět a protože je to banda puberťáků, využívají svojí sílu spíše for fun. Třetí důvod? Závěr filmu je, alespoň pro mě, neskutečně mrazivá záležitost a zážitek, který si v hlavě na delší dobu uchovám. Pokud by se naskytla příležitost natočit druhý díl, jen to uvítám.

• 10.5.2013  02:59
    Skyfall (2012)

Nejlepší bondovka, co kdy byla natočena? Nemyslím si, Casino Royale by tento díl v mnoha věcech předčilo. Nicméně, velké plus filmařům, že se vrátili k tradicím, jež jsou s touhle postavou spojeny a taky za to, že Bonda posunuli o trochu blíže k realitě. Pamatuji si, jak jsem o Craigovi tvrdil, že se do role agenta 007 nehodí. Omyl. Hodí a pasuje mu lépe, než všechna ta jeho předražená kvádra. Jen tak dál

• 9.5.2013  01:35

Zdá se, že tenhle projekt nebyl myšlenej vážně tak jako třeba Snowhite and huntsman. Trošku mě zklamala délka filmu. Vím, že hodina a půl je dneska standart, ale mám takovej pocit, že mohli filmaři zapracovat na širší minulosti Jeníčka a Mařenky, rozvoj jejich charakterů, včetně toho, kde přišli k tak nadupaným zbraním v jinak viditelně středověké době. Ale jak jsem už napsal výše, natočení snímku asi nebylo myšleno moc vážně a divákovi byla naservírována neskutečná akce, plná krve, soubojů (ironií je, že tu nejvíc na držku dostávají hlavní aktéři). Nejvíc vede Gemma Arterton, která je s každým dalším filmem víc a víc krásnější a jeden by neřekl, jak může s rozbitou a zakrvácenou tváří vypadat tak neskutečně sexy :) Palec nahoru pro maskéry a čtyři hvězdičky pro film, kterému, kromě délky, nemám v podstatě nic vytknout.

• 4.9.2012  16:02

Klasika neklasika, já v tomhle filmu viděl scénky, které mě spíše svojí morbiditou pobavily, než aby mi nahnaly strach :) Ale odnáším si z toho celkově dobrý dojem, přesto to nebylo něco, co by mě absolutně nadchlo

• 16.7.2012  10:33

Jedna pořádná lekačka, (navíc uvedená v traileru, takže už ji očekáváte), nezachrání celý film, který se tváří jako horor, ale ve skutečnosti je to spíš něco mezi strašidelnou pohádkou a komedií. Zimnici na zádech z toho mít rozhodne nebudete, naopak pocítíte neodolatelnou chuť nakopat hlavní dětskou aktérku, která je prezentována (jak jinak) zase jako rozmazlený americký spratek. Ani mě to nepřekvapuje.

<< předchozí 1 2