• Krátkometrážní

Paddington (2014)

Áno, príbeh práve neprekypuje originalitou, ale vadí mi to? Absolútne nie. Roztomilý, vtipný, milý rodinný film. Zábava u mňa na 100 percent.

Pátá vlna (2016)

Chloe Grace Moretz mám ako herečku veľmi rád a preto nerád vidím, že v poslednej dobe hraje vo filmoch, ktoré stoja za nič. 5th Wave mal celkom slušný trailer a preto som sa tešil na nenáročnú teenage sci-fi.. Żiadne veľké očakávania som nemal. Film začal slušne, prvých 15 minút zobrazujúcich priebeh tých 5 vĺn boli fajn.. Potom išlo všetko do sračiek. Aj v rámci adult teenage filmu je film strašne nudný, naivný a smiešne detinský. Ešte nikdy sa mi doteraz počas filmu v kine nestalo, že by som chcel v polovici filmu odísť. Sklamanie a to obrovské, pritom som nečakal nič prevratné. 30% len za ten začiatok filmu. Chloe, vyberaj si lepšie filmy!

Méďa 2 (2015)

Dvojka Teda sa berie príliš vážne a celá tá dejová línia o ľudských právach, či je Ted živá bytosť alebo nie sa mi do takejto komédie akosi nehodí. Zábava je to slušná, viaceré scény boli super a zvlášť časť filmu na ComiCone bola veľmi vtipná, avšak oproti jednotke je film akosi príliš opatrný a málo "sprostý" ako som čakal.. Menej vtipu oproti jednotke, takže hodnotenie dávam slabšie. 6/10 Spočiatku som bol sklamaný, že Mila Kunis sa nemohla zúčastniť tohto filmu, ale krásna Amanda Seyfried ju viac než obstojne nahradila.

Méďa (2012)

Veľmi príjemné prekvapenie a veľmi slušná, mierne sprostá zábava s výborným Markom. Trochu pridať na sprostých a nekorektných vtípkoch a bolo by to za plný počet. Takto "len" za slušné štyri hviezdy.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Videné po druhý krát na obrovskom IMAX-ovskom plátne a práve vďaka tomu bol môj zážitok z filmu neporovnateľne lepší a intenzívnejší, než ako to bolo, keď som film predtým zhliadol doma. Prvá polhodina Revenantu je čo sa týka formálnej stránky - kamery, strihu, atmosféry a intenzity celkových scén to najlepšie za veľmi dlhú dobu, čo som mal možnosť vidieť. Niečo tak úžasne natočené, ako scéna prepadnutia medveďom, úvodný útok kmeňa, neprerušene bez strihu snímaný úžasnou kamerou, sa len tak často nevidí a ja som si to užíval kažďým dúškom. Krásne a divoké prostredie, v ktorom sa natáčalo, dodáva filmu punc pocrivého survival thrilleru, ktorý sa každý rok len tak nevidí. Herecké výkony prvotriedne, pre mňa v rámci hereckých výkonov u mňa o malý kus vyhráva Tom Hardy, a to pretože jeho charakter je lepšie vykreslený a Hardy mal priestor sa herecky ukázať. DiCapriov herecký výkon je najmä fyzický, jeho postava si počas filmu fyzicky vytrpí ozaj dosť .Leonardo sa do tohto filmu úplne oddal a fyzicky si dosť vytrpel. Jeho herecký výkon je výborný, avšak v porovnaní s Hardym má menej priestoru sa "predviesť". Každopádne Oscara mu prajem. Po samej chvále by som prešiel k príbehu, v ktorom vidím menší problém. Ani nie tak problém v jadre príbehu, ktorý je klasický revenge film, ale v tom, že samotnému príbehu by svedčala stopáž tak o 20 až 30 minút kratšia. Filmu by to jednoznačne prospelo a dodalo tempo v druhej tretine, ktorá až príliš spomalila. Každopádne som sa nenudil a užíval som si film, avšak tuším, že keď film raz uvidím doma, už tak pôsobivo na mňa asi pôsobiť nebude. Preto sa ho chystám si pozrieť v IMAXE ešte raz. HODNOTENIE - 85%

Dánská dívka (2015)

And the Oscar goes to.. Eddie Redmayne?.. Again.. Je to dosť možné, nakoľko opäť Eddie podáva obdivuhotný herecký výkon. Celkom mu to aj prajem. Oscarová nominácia je rozhodne zaručená. Prosím nomináciu aj pre Aliciu Vikander, ktorá si týmto rokom slušne naštartovala kariéru (Ex Machina, The Man from the Uncle, Danish Girl).

Stážista (2015)

Skvelý feel-good film.. Velmi milé prekvapenie. Naj feel-good film a komédia roka. Dvojica Anne Hattaway a Robert De Niro bezkonkurenčná. Film na zlepšenie nálady ako stvorený. 9/10

V srdci moře (2015)

Nakoniec príjemné prekvapenie. Strhuhúci zážitok, umocnený vo formáte IMAX .. Užil som si to. 80% PS: Tom Holland má v Hollywoode našliapnuté sa stať jedným z najtalentovanejších mladých vychádzajúcich hercov súčasnosti. Už len si vyberať tie správne filmy..

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Velké sklamanie. Dokonca aj Mockingjay Part 1 mi pripadá ako lepší, ucelenejší film, ktorý ma dokázal po viacerých pozretiach strhnúť a vyvolať nejaké emócie.. Mockingjay Part 2 mal byť vyvrcholením tejto série, so silnými, napínavými momentami, so scénami, ktoré ma dokázali v knihe úplne "dostať".. Dostal som síce presne zadaptovanú 2. časť knihy, avšak práve tie emócie a napätie som s výminkov pár scén nepociťoval.. Najväčšie sklamanie pociťujem z ukončenia filmu, ktoré malo byť emóciami nabité.. A nebolo. Navyše je zbytočne naťahované, samotné zakončenie nebolo nutné roztiahnuť do 20 minút.. Aby som len nekritizoval, tak teraz čo sa mi páčilo.. Akčné scény super, škoda že ich je málo, avšak keď už prídu, stoja za to. Scéna s mutmi v kanáli je čo sa týka prevedenia a atmosféry naj scéna nielen z tohto filmu, ale aj celej série. Herci super, technická stránka bezchybná, hudba k filmu ma tiež potešila.. Film ako taký hodnotím ako mierne sklamanie, škoda viacero hluchých miest, ktoré sú vo filme vedľa iných, výborne natočených scénach. Túto časť hodnotím ako mierne sklamanie, avšak je dosť možné, že môj názor zmením, ako to bolo u HG:Mockingjay part 1. Takže dávam tri, najlepší film a vrchol série bol v druhom diely. Hodnotenie HG filmov - HG 70% , HG CF -95% , HG: MG p1 80% HG MG p2 70-75%