Luswani

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 28.5.2018  18:45
    Na krátko (2018)

Nadějný scénář, dobré recenze, ale můj dojem je poněkud rozpačitý. Hlavně to, když Jakub zjistí, že jeho otec nežije ve Švédsku, ale nedaleko. Jejich setkání mi přišlo takové příliš obyčejné, jakoby o nic nešlo, přitom Jakub o tátovi mluvil celou dobu. Celkově jsem čekal hlubší psychoanalýzu. Jde spíš o klasický depresivní film. Chválím herecké výkony. 60%

• 25.4.2018  22:23
    Hastrman (2018)

Velmi příjemné překvapení. Vynikající Karel Dobrý, krásná a zvláštní Simona Zmrzlá.... Pomalejší tempo, místy netradiční filmařina, krásná příroda, překvapivé momenty. Režisérovi se to povedlo! 85%

• 19.3.2018  22:19

Vzhledem k traileru a hlavním představitelkám z Teorie tygra jsem šel do kina naladěn na podobný typ filmu, čili velmi příjemnou komedii. Velmi příjemný tento film rozhodně je. Ale rozhodně ne komedie. V Tátově volze je jen pár vtipných momentů, z nichž většina je v traileru, takže se u tohoto filmu moc nenasmějete. Neznamená to, že je tento film špatný. To rozhodně ne. Jen jsem byl asi jinak naladěn. 70%

• 22.11.2016  13:19
    Příchozí (2016)

Jasných pět hvězdiček. Na Příchozích se mi nejvíce líbí, že i když se jedná o velkofilm, je pojat velmi komorně, civilně, minimalisticky a to i přesto, že se stále jedná o sci-fi. A ono to kupodivu funguje. To říkám jako někdo, kdo žánr sci-fi fakt nemá rád. Přestaňte číst ty stovky pochvalných komentářů a utíkejte do kina. 90%

• 11.11.2016  00:13
    Egon Schiele (2016)

Pro mě tedy velké zklamání. Tento film mě vůbec nevtáhl do děje, byl nezajímavý, místy až nudný a už jsem se těšil na konec. Nepochopil jsem, co se tvůrci snaží divákovi sdělit. Bylo to jen pouhé zachycení poměrně krátké části Schieleho života, bez nějakých hlubších emocí. Vůbec jsem se s postavami neztotožnil, nikomu jsem nefandil, prostě nic. Dělá to na mě dojem, že se dnes dělají filmy o kdekom, přičemž Schieleho příběh mi nepřipadal až tak zajímavý. Maloval pěkně, ale jeho život se mi nezdá jako příliš nosná látka pro dramatickou tvorbu. Chválím akorát kameru, nasnímané to bylo pěkně. 40%

• 21.6.2016  09:36

Mě tento film docela zklamal. V porovnání s jinými současnými animáky bylo vtipných scén docela málo. Navíc Dory byla docela ufňukaná, hlavně v druhé půlce. (Pobavil Marek Eben). 65%

• 8.3.2016  16:45
    Polednice (2016)

Těšil jsem se na horor (nebo alespoň něco, co by se mu přiblížilo), ale ono jde spíš o celkem nudné a natahované drama s pár pseudohororovýma scénama. Geislerová předvedla svůj standartně povedený výkon, ale už mě nemá čím překvapit. Holčička dost nesympatická a otravná s tím, jak se neustále ptá na tátu. Naopak mě velice zaujalo vynikající herectví starosty v podání Zdeňka Muchy. Každopádně, snad se někdy dočkáme povedeného českého hororu. 60%

• 28.1.2016  21:28

Čekal jsem absolutní propadák, možná proto hodnotím (i pro mě překvapivě) čtyřma hvězdičkama. 75%

• 6.1.2016  13:36

Překvapivě povedený film. Škoda akorát těch čtyř andělů, kteří celý film táhli do průměru. Opět mě nezklamala úžasná Klára Melíšková. 75%

• 12.9.2015  20:21
    Sinister (2012)

Asi jsem se zase díval na jiný film, protože zdejší komentáře vůbec neodpovídají tomu, co jsem viděl. Sinister není vůbec děsivý, není originální a pomáhá si lacinýma lekačkama. Herec v hlavní roli mi byl dost nesympatický. Celkově jednání postav bylo velmi nelogické. Zde tolik vychvalovaná hudba mě nijak nezaujala, respektive si vůbec žádnou nevybavuju, takže asi nic moc. Povedené byly akorát ty promítané záběry. Každopádně pointa mi byla jasná už v první třetině filmu. Vždyť ono se to přímo nabízí. Všichni členové rodiny jsou mrtví a vždy zmizí jedno dítě. A přímo před nosem zde máme další takovou rodinku, tak jak to asi může dopadnout? Hodně předvídatelné. Každopádně jsem čekal mnohem víc. A taky mi nějak uniklo, proč se ten film jmenuje Sinister. 40%

• 27.8.2015  23:47
    Amy (2015)

Moc pěkně zpracovaný film. I když na dokument sakra dlouhý. Znovu jsem si uvědomil jak měla Amy vynikající hlasový projev. Neskutečný. 80%

• 18.7.2015  22:28

Po dvou letech (film Jako nikdy) přišli čeští filmaři s tématem umírání. Poměrně citlivou a nenásilnou formou zobrazují obětavý život hlavní hrdinky (skvělá Alena Mihulová). Slávek Horák si bez větších filmových zkušeností vzal docela velké sousto, ale obstál. Samozřejmě i v tomto filmu se objeví pár situací, které vyznívají trapně nebo křečovitě, ale narozdíl od většiny současné české produkce je jich opravdu málo. Naopak, i když se jedná spíše o dojemné drama, nalezneme zde mnoho velmi vtipných a povedených situací. A originálních. (Žabí podchod a řidič autobusu, koupel s obezní paní, náraz hlavou do dveří atd. A především pád do hrobu, to byla scéna, kdy jsem se skutečně od srdce smál a úplně jsem to prožíval s hlavní hrdinkou, zvlášť když už se blížil pohřební průvod.) Ještě jednou zmíním Alenu Mihulovou, která bohužel zas tak moc hereckých příležitostí nemá, naposledy mě zaujala ve filmu Nevinnost a už tehdy jsem si říkal, proč není do filmu obsazována častěji. V Domácí péči předvádí mnoho hereckých poloh, od obětavé zdravotnice, oddané manželky, smířené umírající, bojující, věřící ženy až po zoufalou a trpící. (Scéna, kdy ve vinohradu trpí bolestí, zvrací a třepe se, je v jejím podání velmi věrohodná.) Bolek Polívka standartně dobrý, ani Vilhelmová mi tentokrát nevadila. Režisér ve filmu několikrát použije symboliku světla na konci tunelu (východ z domu, žabí tunel...). Závěrečný pohled na prázdnou židli nutí k zamyšlení. Domácí péče je film, který určitě stojí za to a společně s Kobrami a užovkami tvoří silnou letošní dvojku. Doktor: Předepíšu ti prášky proti bolesti. - Vlasta: Ale já nemám žádné bolesti. - Doktor: To je zvláštní. Správně bys měla trpět. :D :D :D, 80%

• 8.6.2015  21:43

Plná Lucerna, vynikající herecké výkony všech herců, dobrý soundtrack, po dlouhé době kvalitní scénář a dramaturgie. Nedá se úplně přesně říct, jestli to je komedie, nebo drama. Film vypráví o závažných tématech, ale po celou dobu si zachovává nadhled a vtipný ráz. Hlavně má režisér cit pro načasování a použití vtipných momentů, to je v českém filmu bohužel málo častý jev. Tento snímek se prostě povedl! 85%

• 25.5.2015  22:19

Ale jo, skutečně je to dobrý film. Nemám sice moc rád akční scény, ale v tomto filmu byly udělány opravdu parádně. K tomu skvělé herecké výkony počínaje Colinem Firthem a konče Taronem Egertonem, kterému jeho role dokonale sedla jako Kingsmanův oblek. Mnohokrát jsem se taky zasmál. Doporučuji. 85%

• 23.5.2015  21:38

Do kina jsem šel s tím, že se chci odreagovat, nepřemýšlet a pouze se bavit. A docela jsem se bavil. Život je život je film, který musí brát člověk s rezervou, je to dost bláznivé a ujeté. (Vetchého fantazie mi přišly úžasné a poměrně dobře natočené - Vetchý jako Bond, Táborský jako padouch a Zindulka dokonce jako papež :D). Také je tam ale dost trapných a křečovitých situací. Je to prostě taková ujetá blbina, ale pozitivní. Účel, za kterým jsem do kina šel, tento film splnil. 75%

• 4.5.2015  20:12

Po hodně dlouhé době jsem viděl film, který byl opravdu zajímavý a od ostatních se dost odlišující. Celá to ztvárnění na mě působilo velmi zvláštním dojmem. 85%

• 21.4.2015  21:16
    Tažní ptáci (TV film) (1983)

Ještě o kus horší než Ikarův pád. Postavy se chovají ještě zoufaleji, k tomu Brodský v nesympatické roli. Mám rád podobný typ filmů, ale tahle alkoholická dvojka mě k mému překvapení příliš nezaujala. 55%

• 21.4.2015  21:11
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Dobrý film, ale dokázal bych si představit podobné téma zpracované o něco lépe. Chování postav se mi zdálo přehnaně zoufalé. Menšíka jsem nikdy neměl rád, ale vážné role mu sedí, možná více než ty komediální. 75%

• 14.4.2015  13:34

Podobný typ filmů mám rád, ale tento mi nějak nesedl. Nezachránil to ani jindy skvělý Hrušinský, který to zde na můj vkus trochu přeháněl s takovou tou posmutnělou náladou. A pak Galatíková se Švehlíkem nemohou mít dítě a najednou ve vesnici shodou okolností otěhotní holka, která to dítě nechce. Až moc nápadně to do sebe zapadá. Je to takové moc průhledné a předvídatelné. 65%

• 6.4.2015  20:29
    Ida (2013)

Přehnaný art plný kameramanské manýry. Záběry, kdy 90% obrazu tvoří zeď a dole se krčí nějaká hlava, jsou strašně na efekt. Chtělo by to trochu ubrat. Ale celkově mě tento film něčím přitahuje... 75%

• 23.3.2015  16:24

"Alpy tě ohromí, Karle, ale tohle - to tě dojme. Jen se na to podívej. Vidíš to? To není země, to je zahrádka! A jestli máš srdce, tak to musíš cejtit...Jdi s tou chemií do hajzlu!" 80%

• 22.3.2015  20:46
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

Krásné prostředí, krásná hudba a krásná Soňa Norisová. Jinak je to jen taková úplně normální oddychová detektivka 55%

• 8.3.2015  21:32
    Život ve strachu (TV film) (2012)

Béčkový thriller, špatní herci, otravná hlavní hrdinka, neustálé pseudohororové smyčce, nelogičnosti atd. 35%

• 8.3.2015  14:57

Komedie určitě ne. Spíše poměr drama/komedie 80/20. Skvělé herecké výkony a povedené dialogy. 75%

• 7.3.2015  21:34

Čekal jsem tedy mnohem větší průser... 30%

• 3.3.2015  09:45
    Dům (2011)

Ve Fair Play mě Judit Bárdos moc nezaujala, ale po shlédnutí filmu Dům musím uznat, že je opravdu krásná, netuctová. Líbilo se mi typové obsazení (respektive namaskování) učitele angličtiny, žádný prvoplánový krasavec, ale zcela normální, obyčejný chlap od rodiny s brýlema. Povedené herecké výkony Taťjany Medvecké a Miroslava Krobota. Tempo tohoto filmu je pomalé, objevuje se zde mnoho chvil, kdy nikdo nic nemluví, ale přesto mě Dům zaujal, působil na mě výrazně evropsky, dost se odlišoval od ostatních tuzemských filmů. Mimochodem, když jsem viděl jak Krobot patlá pomalu ten dům, měl jsem chuť začít taky stavět. (Dabing mi v tomto filmu vůbec nevadil.) 75%

• 18.2.2015  15:48
    Klenoty naší krajiny (TV seriál) (2015)

Bohužel tento pořad není tak propracovaný jako Národní klenoty. Asi bych vybral jiného moderátora a jednotlivá témata bych zpracoval jiným způsobem. Taky je poněkud obtěžující třepání kamery na dronu. Ale to je k výtkám asi tak všechno, jinak je to pěkný pořad s krásnými záběry české krajiny. 75%

• 16.2.2015  11:09
    Tatínek (2004)

Výborný dokument. Takhle se má točit o slavné osobnosti a ne jen ty plytké medailonky plné mluvících hlav. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě i to, že je Zdeněk Svěrák můj oblíbenec, ale i forma onoho dokumentu mi celkově přišla zajímavá. Jen si teď připadám daleko víc méněcenný, protože Svěrák snad za život stihl všechno a nehledě na vysoký věk dále píše scénáře, písničky, hraje divadlo, filmy, seká dřevo, řídí auto, dělá fasádu na chalupě, věnuje se vnoučatům, lyžuje, jezdí na motorce atd. atd. Moc pěkný dokument. PS: Je moc dobře, že nakonec Vratné lahve vznikly. 90%

• 10.2.2015  10:08

Svěrák nesvěrák, tohle bylo docela mimo. Několik vtipných a zajímavých momentů, ale jinak si myslím, že by se podobně originální námět dal natočit mnohem lépe. 50%

• 6.2.2015  23:48
    Jako jed (1985)

Film Jako jed je bezesporu režisérským vrcholem jinak špatného Olmera. (Mnohem lepší než o rok dříve natočený film Co je vám, doktore?). Je docela škoda, že film Jako jed není více známý, já sám jsem ho poprvé viděl až po téměř třiceti letech od natočení a okamžitě mě neuvěřitelně zaujal. Výborný scénář a dramaturgie je základ, krásná práce kamery, včetně sugestivního pohledu a úžasná hudba. Sice se mi zpočátku zdála zbytečně výrazná, ale rychle jsem si zvykl, dnes si to bez toho Stivínovského ladění nedokážu představit. Ústřední píseň Jako jed zpívaná Petrem Flynnem je výborná, o ní se ale ještě zmíním. Podařený je také výběr herců, zejména Zdeněk Svěrák a jeho typické neherecké herectví, Ivona Krajčovičová s černou parukou jako nová a osudová milenka, Libuše Švormová v roli manželky, Laďka Kozderková coby už okoukaná milenka a mnozí další. Tvůrcům se podařilo nenásilnou formou, bez laciného tlačení na city, brilantně vykreslit osudový pád stárnoucího muže (obraz Lucas Cranach: Zamilovaný stařec), kterému do života vstoupí mladá žena a převrátí mu jej naruby. Vše co léta budoval, se postupně hroutí. Řekl bych, že o komedii se až tak nejedná, i když především díky Svěrákovi je zde mnoho velmi vtipných momentů. SPOILERY: Ing. Pavel Hnyk je v dlouholetém manželství se svou pragmatickou ženou, právničkou Alicí, dětí jsou pomalu dospělé a on ve svém životě spatřuje nudu a stereotyp. „Víš co bych si dneska s chutí dal? Šálek dobrý černý kávy. Kafe, víš?“ „No, nemyslím, že by ti to prospělo, v tvém věku.“ V práci je mu představena mladá, atraktivní slovenka - Julka Tomčányová. Ve svém manželství je Hnyk nespokojen i po sexuální stránce, kdy je často manželkou odmítán. „Já mám zítra stání.“ „No jo, když já mám stání dneska.“ Už vlastně v úvodu víceméně Alice shrne celý Hnykův příští příběh, kdy mu v posteli čte případ, který právě řeší. Svou „nechutnou animálnost“, jak se Alice později zmíní, Hnyk uspokojuje se svou milenkou Vlastou (Laďka Kozderková). Julka v práci snad ani nepracuje, chce popíjet víno. „U nás na Slovensku má každý poriadny chlap nož. Aj s vývrtkou. Ako možete takto žiť?“ „Dyť my ani nežijeme, my tady bez nožů jen tak živoříme.“ Velmi rychle se mezi nimi začíná objevovat vzájemná přitažlivost. Hnykovo manželství za moc nestojí, milenka se chce vázat a Julka je nový svěží vítr, nespoutaná, ohnivá žena z východu, pro kterou je její vlastní manžel příliš nudný. Schází se spolu a Hnyk začíná myslet už jen na Julku. Na chatě už je tak mimo, že omylem podpálí motor svého auta. „Prosimtě, můžeš mi vysvětlit, jak se to stalo?“ „Asi samozámal, nebo co.“ „Tys tady kouřil?“ „To je výborná věc, ten hasičák, čoveče.“ Julka je přestěhována na investiční oddělení k Hnykovi, aby mu pomohla. „Rozprávaj mi o pamiatkaroch.“ Scházejí se spolu dál, už se ani nijak neskrývají. „A dneska jenom na jednu skleničku.“ „Ale no...“ „No dvoudecovou ale. Musím se krotit. Já ve svým věku nemůžu chodit domů jako doga.“ Hnyk čím dál tím více zanedbává práci, myslí jen na Julku a vyhýbá se už i své milence Vlastě. V zaměstnání si už všichni všimli, že je neustále mimo a přestává plnit své povinnosti. „Tak tu zprávu, já ji, abych tak řekl, v podstatě mám, ale vzhledem k neodkladným úkolům, které jsem musel v poslední době řešit... Prostě, potřebuju to hodit na papier, na papír, takže dneska, teda zejtra, maximálně v pondělí, bych to dal překlepnout, čili koncem příštího týdne, byste to mohli mít všichni na stole. Možná.“ Hnyk si začíná uvědomovat, že mu okouzlení Julkou začíná výrazně narušovat pracovní morálku a svému nadřízenému slíbí, že to s ní skončí. „Já to v sobě utluču, já to s ní skoncuju hned dneska.“ Na Střeleckém ostrově Julka „řádí“ ale Hnykovi už docházejí nervy. „Pojď sama, polez ven, cigoško.“ Shodí ho do vody. „Polez ven, huso.“ | „Nějak se mi čoveče scvrkly kalhoty.“ „Ja ťa tiež chcem.“ | „Dej už mně pokoj! Já se kvůli tobě nenechám zničit!!!“ Hnykova milenka Vlasta se sejde s Alicí a řekne jí o jejím poměru s Hnykem. Ta je v klidu. „Nemyslete si, že jsem o vašem vztahu nevěděla. Vím o něm celé ty dva roky a mám ho, stejně jako ty předešlé, víceméně pod kontrolou.“ Hnykovi se všechno rozleží v hlavě a ihned přijde k Julce domů, kde jí řekne, že to tak nemyslel a že jí miluje. Jejich vztah dále pokračuje. Mezitím se v práci už velmi vážně připravují na Hnykovo propuštění, zásluhu na tom má i Hnykův kolega, který ucítil šanci na povýšení, takže neváhá kamaráda potopit. Julčin manžel má podezření na nevěru a téměř ji s Hnykem u nich doma nachytá. Hnyk i tajně prodá auto a manželce s dcerou koupí zájezd. Alice Tomčánymu o onom poměru řekne a ten si Hnyka podá. Jejich vztah to samozřejmě naruší. Alice se více skamarádí s Vlastou a ta se jí svěří, že celé ty roky se snaží manželství udržet přesto, že o všech nevěrách věděla. Celou svou rodinu miluje a snad by rozvod považovala za osobní selhání. Hnyk se náhodou dozví Julčinu adresu v Košicích a vlakem se jí vydá navštívit. Ta je překvapená, ale neuhýbá. „Chrobáčik, unies ma.“ Prožívají spolu opět krásné chvíle. Velmi zvláštní, scénou je, kdy přijde soused z vedlejší chaty. „Dobrý večer, přepáčte, že vyrušujem. Mám tuna vedla chatu, som tu tak sám, a cez týžden tuna nikoho niet, tak si vravím, navštíviš ich, ale oheň privezieš sám. Tak prepačte, nevedel som. Vy ste tuna iba na návšteve, však? Tak nebudem rušit, dobrú noc.“ Hnyk si uvědomí, že je zde skutečně jen na návštěvě. Ještě to zkouší na nádraží. „Julko, kdybych se rozved, vzala by sis mě?“ „Ty sa nikdy nerozvedieš.“ Hnyk odjíždí zpátky do Prahy, v práci dostane výpověď. Manželce řekne, že se chce rozvést a ta mu suše sdělí, že to není možné a vyjmenuje mu všechna obvinění. Hnyk zcela rezignuje. Alice je ale ochotna mu pomoct. Po krátké době na jiném pracovišti mu manželka sdělí, že by ho vzali zpátky do bývalé práce. Hnyk čeká na Julku před novým zaměstnáním, chce se jí za všechno omluvit, dokonce by se s ní ještě chtěl scházet, ale Julka už je „někde jinde“ a nezdá se, že by měla velký zájem. „Si niekedy zavoláme, čau.“ Julka odchází. Hnyk je doma se svou manželkou. „Víš co bych si dneska s chutí dal? Šálek dobrý černý kávy. Kafe, víš?“ „Máš ji připravenou Pavle.“ „Ale vždycky jsi říkala, že je nezdravá.“ „Když na ni máš chuť...“ Líbí se mi časté použití prostřihů, které zobrazují myšlenky hlavního hrdiny a to nejen minulé, ale i budoucí, takže v několika momentech můžeme vidět záběr až z následující části filmu. „Vlak poslední odjíždí a jehlu vpích mně do hýždí. Proto měním chůzi v klus a mám pořád v patách blues...“ Text ústřední písně krásně popisuje Julku. „Tam kde je ráj, tam je had. Je jako jed a umí lhát. Zuby skrývá, nesyčí, zpívá řečí slavičí.“ Taky je možné si všimnout použité symboliky. Na začátku vidíme na střeše vrkající holuby, v další fázi filmu má holub zlomené křídlo a ke konci vidíme už jen mrtvá holubí těla. Taková metafora příběhu hlavního hrdiny. Výborný film. 98%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9