Luswani

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.8.2018  19:02

I přes spoustu vtipných momentů se mi tento film zdá především velmi smutný. Krásná Emily Ratajkowski, dojemná Amy Schumer. 75%

• 26.7.2018  22:24

Trošku zklamání. Na komedii to není příliš vtipné. Pokud jsou tam nějaké vtipnější situace, tak jsou vlastně spíš úsměvné, než že by se člověk popadal za břicho. No a na drama, tam chybí nějaká větší hloubka. Zjednodušeně řečeno rodina jede na chatu, postava A mluví s postavou B, postava C mluví s D, D s A, B s E a vidíme všechny možné kombinace rozhovorů a zvláštních situací a najednou uběhne 77 minut filmu a nevím, co nám chtěl vlastně režisér sdělit. Asi jsem ke konci čekal nějakou překvapivou pointu, nějaký přesah z minulosti, nějaký moment, který celý předchozí děj postaví do jiného světla a všechno do sebe zapadne a bude mít smysl. Ale tak je to jen zachycení různých situací na chatě. 60%

• 28.5.2018  18:45
    Na krátko (2018)

Nadějný scénář, dobré recenze, ale můj dojem je poněkud rozpačitý. Hlavně to, když Jakub zjistí, že jeho otec nežije ve Švédsku, ale nedaleko. Jejich setkání mi přišlo takové příliš obyčejné, jakoby o nic nešlo, přitom Jakub o tátovi mluvil celou dobu. Celkově jsem čekal hlubší psychoanalýzu. Jde spíš o klasický depresivní film. Chválím herecké výkony. 60%

• 25.4.2018  22:23
    Hastrman (2018)

Velmi příjemné překvapení. Vynikající Karel Dobrý, krásná a zvláštní Simona Zmrzlá.... Pomalejší tempo, místy netradiční filmařina, krásná příroda, překvapivé momenty. Režisérovi se to povedlo! 85%

• 19.3.2018  22:19

Vzhledem k traileru a hlavním představitelkám z Teorie tygra jsem šel do kina naladěn na podobný typ filmu, čili velmi příjemnou komedii. Velmi příjemný tento film rozhodně je. Ale rozhodně ne komedie. V Tátově volze je jen pár vtipných momentů, z nichž většina je v traileru, takže se u tohoto filmu moc nenasmějete. Neznamená to, že je tento film špatný. To rozhodně ne. Jen jsem byl asi jinak naladěn. 70%

• 22.11.2016  13:19
    Příchozí (2016)

Jasných pět hvězdiček. Na Příchozích se mi nejvíce líbí, že i když se jedná o velkofilm, je pojat velmi komorně, civilně, minimalisticky a to i přesto, že se stále jedná o sci-fi. A ono to kupodivu funguje. To říkám jako někdo, kdo žánr sci-fi fakt nemá rád. Přestaňte číst ty stovky pochvalných komentářů a utíkejte do kina. 90%

• 11.11.2016  00:13
    Egon Schiele (2016)

Pro mě tedy velké zklamání. Tento film mě vůbec nevtáhl do děje, byl nezajímavý, místy až nudný a už jsem se těšil na konec. Nepochopil jsem, co se tvůrci snaží divákovi sdělit. Bylo to jen pouhé zachycení poměrně krátké části Schieleho života, bez nějakých hlubších emocí. Vůbec jsem se s postavami neztotožnil, nikomu jsem nefandil, prostě nic. Dělá to na mě dojem, že se dnes dělají filmy o kdekom, přičemž Schieleho příběh mi nepřipadal až tak zajímavý. Maloval pěkně, ale jeho život se mi nezdá jako příliš nosná látka pro dramatickou tvorbu. Chválím akorát kameru, nasnímané to bylo pěkně. 40%

• 21.6.2016  09:36

Mě tento film docela zklamal. V porovnání s jinými současnými animáky bylo vtipných scén docela málo. Navíc Dory byla docela ufňukaná, hlavně v druhé půlce. (Pobavil Marek Eben). 65%

• 8.3.2016  16:45
    Polednice (2016)

Těšil jsem se na horor (nebo alespoň něco, co by se mu přiblížilo), ale ono jde spíš o celkem nudné a natahované drama s pár pseudohororovýma scénama. Geislerová předvedla svůj standartně povedený výkon, ale už mě nemá čím překvapit. Holčička dost nesympatická a otravná s tím, jak se neustále ptá na tátu. Naopak mě velice zaujalo vynikající herectví starosty v podání Zdeňka Muchy. Každopádně, snad se někdy dočkáme povedeného českého hororu. 60%

• 28.1.2016  21:28

Čekal jsem absolutní propadák, možná proto hodnotím (i pro mě překvapivě) čtyřma hvězdičkama. 75%

• 6.1.2016  13:36

Překvapivě povedený film. Škoda akorát těch čtyř andělů, kteří celý film táhli do průměru. Opět mě nezklamala úžasná Klára Melíšková. 75%

• 12.9.2015  20:21
    Sinister (2012)

Asi jsem se zase díval na jiný film, protože zdejší komentáře vůbec neodpovídají tomu, co jsem viděl. Sinister není vůbec děsivý, není originální a pomáhá si lacinýma lekačkama. Herec v hlavní roli mi byl dost nesympatický. Celkově jednání postav bylo velmi nelogické. Zde tolik vychvalovaná hudba mě nijak nezaujala, respektive si vůbec žádnou nevybavuju, takže asi nic moc. Povedené byly akorát ty promítané záběry. Každopádně pointa mi byla jasná už v první třetině filmu. Vždyť ono se to přímo nabízí. Všichni členové rodiny jsou mrtví a vždy zmizí jedno dítě. A přímo před nosem zde máme další takovou rodinku, tak jak to asi může dopadnout? Hodně předvídatelné. Každopádně jsem čekal mnohem víc. A taky mi nějak uniklo, proč se ten film jmenuje Sinister. 40%

• 27.8.2015  23:47
    Amy (2015)

Moc pěkně zpracovaný film. I když na dokument sakra dlouhý. Znovu jsem si uvědomil jak měla Amy vynikající hlasový projev. Neskutečný. 80%

• 18.7.2015  22:28

Po dvou letech (film Jako nikdy) přišli čeští filmaři s tématem umírání. Poměrně citlivou a nenásilnou formou zobrazují obětavý život hlavní hrdinky (skvělá Alena Mihulová). Slávek Horák si bez větších filmových zkušeností vzal docela velké sousto, ale obstál. Samozřejmě i v tomto filmu se objeví pár situací, které vyznívají trapně nebo křečovitě, ale narozdíl od většiny současné české produkce je jich opravdu málo. Naopak, i když se jedná spíše o dojemné drama, nalezneme zde mnoho velmi vtipných a povedených situací. A originálních. (Žabí podchod a řidič autobusu, koupel s obezní paní, náraz hlavou do dveří atd. A především pád do hrobu, to byla scéna, kdy jsem se skutečně od srdce smál a úplně jsem to prožíval s hlavní hrdinkou, zvlášť když už se blížil pohřební průvod.) Ještě jednou zmíním Alenu Mihulovou, která bohužel zas tak moc hereckých příležitostí nemá, naposledy mě zaujala ve filmu Nevinnost a už tehdy jsem si říkal, proč není do filmu obsazována častěji. V Domácí péči předvádí mnoho hereckých poloh, od obětavé zdravotnice, oddané manželky, smířené umírající, bojující, věřící ženy až po zoufalou a trpící. (Scéna, kdy ve vinohradu trpí bolestí, zvrací a třepe se, je v jejím podání velmi věrohodná.) Bolek Polívka standartně dobrý, ani Vilhelmová mi tentokrát nevadila. Režisér ve filmu několikrát použije symboliku světla na konci tunelu (východ z domu, žabí tunel...). Závěrečný pohled na prázdnou židli nutí k zamyšlení. Domácí péče je film, který určitě stojí za to a společně s Kobrami a užovkami tvoří silnou letošní dvojku. Doktor: Předepíšu ti prášky proti bolesti. - Vlasta: Ale já nemám žádné bolesti. - Doktor: To je zvláštní. Správně bys měla trpět. :D :D :D, 80%

• 8.6.2015  21:43

Plná Lucerna, vynikající herecké výkony všech herců, dobrý soundtrack, po dlouhé době kvalitní scénář a dramaturgie. Nedá se úplně přesně říct, jestli to je komedie, nebo drama. Film vypráví o závažných tématech, ale po celou dobu si zachovává nadhled a vtipný ráz. Hlavně má režisér cit pro načasování a použití vtipných momentů, to je v českém filmu bohužel málo častý jev. Tento snímek se prostě povedl! 85%

• 25.5.2015  22:19

Ale jo, skutečně je to dobrý film. Nemám sice moc rád akční scény, ale v tomto filmu byly udělány opravdu parádně. K tomu skvělé herecké výkony počínaje Colinem Firthem a konče Taronem Egertonem, kterému jeho role dokonale sedla jako Kingsmanův oblek. Mnohokrát jsem se taky zasmál. Doporučuji. 85%

• 23.5.2015  21:38

Do kina jsem šel s tím, že se chci odreagovat, nepřemýšlet a pouze se bavit. A docela jsem se bavil. Život je život je film, který musí brát člověk s rezervou, je to dost bláznivé a ujeté. (Vetchého fantazie mi přišly úžasné a poměrně dobře natočené - Vetchý jako Bond, Táborský jako padouch a Zindulka dokonce jako papež :D). Také je tam ale dost trapných a křečovitých situací. Je to prostě taková ujetá blbina, ale pozitivní. Účel, za kterým jsem do kina šel, tento film splnil. 75%

• 4.5.2015  20:12

Po hodně dlouhé době jsem viděl film, který byl opravdu zajímavý a od ostatních se dost odlišující. Celá to ztvárnění na mě působilo velmi zvláštním dojmem. 85%

• 21.4.2015  21:16
    Tažní ptáci (TV film) (1983)

Ještě o kus horší než Ikarův pád. Postavy se chovají ještě zoufaleji, k tomu Brodský v nesympatické roli. Mám rád podobný typ filmů, ale tahle alkoholická dvojka mě k mému překvapení příliš nezaujala. 55%

• 21.4.2015  21:11
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Dobrý film, ale dokázal bych si představit podobné téma zpracované o něco lépe. Chování postav se mi zdálo přehnaně zoufalé. Menšíka jsem nikdy neměl rád, ale vážné role mu sedí, možná více než ty komediální. 75%

• 14.4.2015  13:34

Podobný typ filmů mám rád, ale tento mi nějak nesedl. Nezachránil to ani jindy skvělý Hrušinský, který to zde na můj vkus trochu přeháněl s takovou tou posmutnělou náladou. A pak Galatíková se Švehlíkem nemohou mít dítě a najednou ve vesnici shodou okolností otěhotní holka, která to dítě nechce. Až moc nápadně to do sebe zapadá. Je to takové moc průhledné a předvídatelné. 65%

• 6.4.2015  20:29
    Ida (2013)

Přehnaný art plný kameramanské manýry. Záběry, kdy 90% obrazu tvoří zeď a dole se krčí nějaká hlava, jsou strašně na efekt. Chtělo by to trochu ubrat. Ale celkově mě tento film něčím přitahuje... 75%

• 23.3.2015  16:24

"Alpy tě ohromí, Karle, ale tohle - to tě dojme. Jen se na to podívej. Vidíš to? To není země, to je zahrádka! A jestli máš srdce, tak to musíš cejtit...Jdi s tou chemií do hajzlu!" 80%

• 22.3.2015  20:46
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

Krásné prostředí, krásná hudba a krásná Soňa Norisová. Jinak je to jen taková úplně normální oddychová detektivka 55%

• 8.3.2015  21:32
    Život ve strachu (TV film) (2012)

Béčkový thriller, špatní herci, otravná hlavní hrdinka, neustálé pseudohororové smyčce, nelogičnosti atd. 35%

• 8.3.2015  14:57

Komedie určitě ne. Spíše poměr drama/komedie 80/20. Skvělé herecké výkony a povedené dialogy. 75%

• 7.3.2015  21:34

Čekal jsem tedy mnohem větší průser... 30%

• 3.3.2015  09:45
    Dům (2011)

Ve Fair Play mě Judit Bárdos moc nezaujala, ale po shlédnutí filmu Dům musím uznat, že je opravdu krásná, netuctová. Líbilo se mi typové obsazení (respektive namaskování) učitele angličtiny, žádný prvoplánový krasavec, ale zcela normální, obyčejný chlap od rodiny s brýlema. Povedené herecké výkony Taťjany Medvecké a Miroslava Krobota. Tempo tohoto filmu je pomalé, objevuje se zde mnoho chvil, kdy nikdo nic nemluví, ale přesto mě Dům zaujal, působil na mě výrazně evropsky, dost se odlišoval od ostatních tuzemských filmů. Mimochodem, když jsem viděl jak Krobot patlá pomalu ten dům, měl jsem chuť začít taky stavět. (Dabing mi v tomto filmu vůbec nevadil.) 75%

• 18.2.2015  15:48
    Klenoty naší krajiny (TV seriál) (2015)

Bohužel tento pořad není tak propracovaný jako Národní klenoty. Asi bych vybral jiného moderátora a jednotlivá témata bych zpracoval jiným způsobem. Taky je poněkud obtěžující třepání kamery na dronu. Ale to je k výtkám asi tak všechno, jinak je to pěkný pořad s krásnými záběry české krajiny. 75%

• 16.2.2015  11:09
    Tatínek (2004)

Výborný dokument. Takhle se má točit o slavné osobnosti a ne jen ty plytké medailonky plné mluvících hlav. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě i to, že je Zdeněk Svěrák můj oblíbenec, ale i forma onoho dokumentu mi celkově přišla zajímavá. Jen si teď připadám daleko víc méněcenný, protože Svěrák snad za život stihl všechno a nehledě na vysoký věk dále píše scénáře, písničky, hraje divadlo, filmy, seká dřevo, řídí auto, dělá fasádu na chalupě, věnuje se vnoučatům, lyžuje, jezdí na motorce atd. atd. Moc pěkný dokument. PS: Je moc dobře, že nakonec Vratné lahve vznikly. 90%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9