Luswani

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 26.12.2019  21:25

Když včera zemřela Táňa Fischerová, uvědomil jsem si, že ji vůbec neznám jako herečku. Proto jsem si z její filmografie náhodně pustil tento film a byl jsem velmi překvapen, jak dobrá a pohledná herečka to byla. V tomto filmu ztvárnila partnerku Miloše Kopeckého a překvapivě za ním vůbec nezaostávala. Líbí se mi krásný příbeh a takový ten zvláštní pocit z filmů této doby. 85%

• 27.11.2019  19:55
    Sedmilhářky - Série 2 (série) (2019)

Jen chci napsat, že role, kterou ztvárňuje Meryl Streep je naprosto děsivá. Už dlouho jsem neviděl tak plastickou postavu, kdy se za příjemným vystupováním skrývá tak neskutečná manipulátorka, která proniká krůček po krůčku do života hlavních aktérek. Ještě nejsem u konce druhé řady, jen jsem měl potřebu to napsat.

• 25.11.2019  14:16

Tvůrci si se záplavou nelogičností hlavu nelámali. Je to prostě taková blbina na odreagování, u které nemusíte vůbec přemýšlet. 55%

• 23.11.2019  20:30
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Velké očekávání, velké zklamání. Už mě přestává bavit téma komunismus, protože i když se dá zpracovat různými způsoby, vždy vyzní stejně. Už jsem někde psal, že kdyby u nás nebyl komunismus, tak bychom snad ani neměli o čem točit. Třicet let od revoluce a my se budeme neustále vracet. Je třeba se dívat do budoucnosti. Chybí tady více opravdu kvalitní tvorby ze současnosti. Seriál Bez vědomí je zpracován nudně a ani překvapivé rozuzlení v posledním díle celkový dojem nezachrání. 55%

• 13.10.2019  20:10
    Parazit (2019)

Podle některých recenzí a komentářů jsem čekal více komediální pojetí. Skutečně vtipné momenty by se daly spočítat na jedné ruce. To však neznamená, že je to špatně. Zajímavý thriller plný nečekaných zvratů. 85%

• 17.9.2019  17:23
    Maléna (2000)

Kdyby v hlavní roli nebyla Monica Bellucci, asi bych dal jen čtyři hvězdy. Asi jsem povrchní, ale její krása tomuto filmu dodala neskutečné kouzlo a vytvořila tak pro mě bezkonkurenčně nejkrásnější filmovou postavu. Filmu by se dala vytknout spousta věcí, ale Maléna mě natolik okouzlila, že nic vytýkat nechci. A když se to spojí s hudbou Ennia Morriconeho, vznikne takováto italská filmová krása, byť ve výsledku velmi smutná 80%

• 1.9.2019  20:27
    Zámek v Čechách (TV film) (1993)

S klidným srdcem dávám pět hvězd, protože tento film nemá výraznější nedostatky. Ačkoliv jsem nikdy nemusel Jiřinu Jiráskovou, role hraběnky ji sedla jako ulitá. Zejména chválím úžasný scénář a promyšlené dialogy. U naprosté většiny současných českých filmů jsou dialogy nezajímavé, nudné a ani moc nevnímáte jednotlivá slova. V případě tohoto filmu však postavám visíte na rtech a jste zvědaví na každou další větu. Příjemná podíváná a na televizní film i kvalitní práce s kamerou. Jsou filmy, u kterých si říkáte, že v kině nemají co dělat. A pak jsou takové, kterým by velké plátno slušelo. Tohle je ten druhý případ. 85%

• 30.7.2019  18:29
    Lví král (2019)

Nešel jsem na nového Lvího krále, kvůli příběhu, ten je praktický stejný jako původní verze, ale kvůli animaci. Ta je nádherná, hyperrealistická. Dostal jsem, co jsem očekával. 85%

• 16.4.2019  00:44
    Vodník (TV seriál) (2019)

Nevím, co vytknout, vlastně ani nic vytýkat nechci. Pro mě naprostá pecka! Má oblíbená Klára Melíšková pod vedením Viktora Tauše, který se nebojí riskovat. Vynikající scénář, herecké výkony, kamera, hudba, pomalejší tempo, kostýmy, ale i práce scénografů. A ta atmosféra... Ta atmosféra!!! 90%

• 4.4.2019  21:01
    Teroristka (2019)

Přesně to, co funguje v mnoha českých filmech posledních let (a fungovalo to i v Teorii tygra) se zde naprosto rozpadá a je na sebe násilně naroubováno. Mám na mysli střídání prvků dramatu a komedie. Kdo čeká komedii bude patrně zklamán. Skutečně vtipných momentů se ve filmu objeví jen několik a ty vůbec nejvtipnější právě ve chvílích, kdy by je člověk čekal nejméně. A to ve scéně, kdy se hlavní hrdinka (s pomocí dalších osob) snaží zavraždit hlavního padoucha. A to je další problém, film divákovi téměř nutí myšlenku, že se mezisousedské vztahy (byť velmi špatné) dají řešit vraždou. K hercům: Iva Janžurová v hlavní roli na sebe nestrhává pozornost, tradičně přehrávající Tatiana Vilhelmová by měla ubrat a nádherná "nahoře bez" Kristína Svarinská je asi má nová oblíbenkyně. A Martina Hofmanna bych už rád viděl v nějaké výrazně jiné roli. Hudba mě docela překvapila, pohybuje se někde mezi country a dramatickými smyčci. Ale i přes mé výtky se jedná o nadprůměrný film. Na rozdíl od Bajgarovy Teorie tygra ho ale určitě tolikrát nezkouknu. SPOILER: Hlavní padouch byl zastřelen, umlácen, upálen a utopen :D 75%

• 24.3.2019  00:12

Ženy v běhu nemají žádné hluché místo, kdy by se člověk nudil. Děj je velmi předvídatelný, stejně tak i naprostá většina vtípků. Příjemné herečky, Vetchý ve své dokonalé komediální poloze. Není to film, kdy by se člověk popadal za břicho, ale je vtipný a velmi příjemný. 75%

• 25.2.2019  22:07
    Rapl (TV seriál) (2016)

Nikdy jsem neviděl tak propastný rozdíl mezi první a druhou sérií seriálu. První kvalitní, druhá nelogická, trapná a plná wtf scén.....

• 29.1.2019  17:58
    Roma (2018)

Už dlouho jsem neviděl tak extrémně nudný film. Trvá více než dvě hodiny a my sledujeme dlouhé záběry z jedné rodiny, ale pořád nic, co by člověka nějak vtáhlo. Kamera je tam jen jakýsi pozorovatel běžného života. V poslední třetině se sice pár zajímavých scén odehraje, ale jako celek to prostě nefunguje. K čemu je mi film, kdy se hodinu a půl příšerně nudím a pak vidím dvě tři scény, které jsou zajímavé? A tím zajímavé, myslím zajímavé v kontextu s předchozí nudou, protože v normálním filmu by až tak neobstály. Vlastně mi ten velmi jemný náznak jakéhosi příběhu přišel značně banální. Jediná scéna v porodnici ve mně vyvolala nějaké emoce, ale ta trvala asi dvě minuty, což je z dvouačtvrthodinového filmu sakra málo! Co bych ale pochválil je práce s kamerou, černobílé pojetí filmu a přirození herci. Ale jinak je film Roma extrémně přeceněná artová nuda! 40%

• 18.1.2019  21:52

No nevím nevím.... Za mě tedy trochu přeceněno. Hudba skvělá, což není zásluhou filmu, ale samotných Queenů. Kamera a atmosféra závěrečného koncertu byla taky úžasná. Ale film sám o sobě mi nijak výjimečný nepřipadal. 80%

• 1.8.2018  19:02

I přes spoustu vtipných momentů se mi tento film zdá především velmi smutný. Krásná Emily Ratajkowski, dojemná Amy Schumer. 75%

• 26.7.2018  22:24

Trošku zklamání. Na komedii to není příliš vtipné. Pokud jsou tam nějaké vtipnější situace, tak jsou vlastně spíš úsměvné, než že by se člověk popadal za břicho. No a na drama, tam chybí nějaká větší hloubka. Zjednodušeně řečeno rodina jede na chatu, postava A mluví s postavou B, postava C mluví s D, D s A, B s E a vidíme všechny možné kombinace rozhovorů a zvláštních situací a najednou uběhne 77 minut filmu a nevím, co nám chtěl vlastně režisér sdělit. Asi jsem ke konci čekal nějakou překvapivou pointu, nějaký přesah z minulosti, nějaký moment, který celý předchozí děj postaví do jiného světla a všechno do sebe zapadne a bude mít smysl. Ale tak je to jen zachycení různých situací na chatě. 60%

• 28.5.2018  18:45
    Na krátko (2018)

Nadějný scénář, dobré recenze, ale můj dojem je poněkud rozpačitý. Hlavně to, když Jakub zjistí, že jeho otec nežije ve Švédsku, ale nedaleko. Jejich setkání mi přišlo takové příliš obyčejné, jakoby o nic nešlo, přitom Jakub o tátovi mluvil celou dobu. Celkově jsem čekal hlubší psychoanalýzu. Jde spíš o klasický depresivní film. Chválím herecké výkony. 60%

• 25.4.2018  22:23
    Hastrman (2018)

Velmi příjemné překvapení. Vynikající Karel Dobrý, krásná a zvláštní Simona Zmrzlá.... Pomalejší tempo, místy netradiční filmařina, krásná příroda, překvapivé momenty. Režisérovi se to povedlo! 85%

• 19.3.2018  22:19

Vzhledem k traileru a hlavním představitelkám z Teorie tygra jsem šel do kina naladěn na podobný typ filmu, čili velmi příjemnou komedii. Velmi příjemný tento film rozhodně je. Ale rozhodně ne komedie. V Tátově volze je jen pár vtipných momentů, z nichž většina je v traileru, takže se u tohoto filmu moc nenasmějete. Neznamená to, že je tento film špatný. To rozhodně ne. Jen jsem byl asi jinak naladěn. 70%

• 22.11.2016  13:19
    Příchozí (2016)

Jasných pět hvězdiček. Na Příchozích se mi nejvíce líbí, že i když se jedná o velkofilm, je pojat velmi komorně, civilně, minimalisticky a to i přesto, že se stále jedná o sci-fi. A ono to kupodivu funguje. To říkám jako někdo, kdo žánr sci-fi fakt nemá rád. Přestaňte číst ty stovky pochvalných komentářů a utíkejte do kina. 90%

• 11.11.2016  00:13
    Egon Schiele (2016)

Pro mě tedy velké zklamání. Tento film mě vůbec nevtáhl do děje, byl nezajímavý, místy až nudný a už jsem se těšil na konec. Nepochopil jsem, co se tvůrci snaží divákovi sdělit. Bylo to jen pouhé zachycení poměrně krátké části Schieleho života, bez nějakých hlubších emocí. Vůbec jsem se s postavami neztotožnil, nikomu jsem nefandil, prostě nic. Dělá to na mě dojem, že se dnes dělají filmy o kdekom, přičemž Schieleho příběh mi nepřipadal až tak zajímavý. Maloval pěkně, ale jeho život se mi nezdá jako příliš nosná látka pro dramatickou tvorbu. Chválím akorát kameru, nasnímané to bylo pěkně. 40%

• 21.6.2016  09:36

Mě tento film docela zklamal. V porovnání s jinými současnými animáky bylo vtipných scén docela málo. Navíc Dory byla docela ufňukaná, hlavně v druhé půlce. (Pobavil Marek Eben). 65%

• 8.3.2016  16:45
    Polednice (2016)

Těšil jsem se na horor (nebo alespoň něco, co by se mu přiblížilo), ale ono jde spíš o celkem nudné a natahované drama s pár pseudohororovýma scénama. Geislerová předvedla svůj standartně povedený výkon, ale už mě nemá čím překvapit. Holčička dost nesympatická a otravná s tím, jak se neustále ptá na tátu. Naopak mě velice zaujalo vynikající herectví starosty v podání Zdeňka Muchy. Každopádně, snad se někdy dočkáme povedeného českého hororu. 60%

• 28.1.2016  21:28

Čekal jsem absolutní propadák, možná proto hodnotím (i pro mě překvapivě) čtyřma hvězdičkama. 75%

• 6.1.2016  13:36

Překvapivě povedený film. Škoda akorát těch čtyř andělů, kteří celý film táhli do průměru. Opět mě nezklamala úžasná Klára Melíšková. 75%

• 12.9.2015  20:21
    Sinister (2012)

Asi jsem se zase díval na jiný film, protože zdejší komentáře vůbec neodpovídají tomu, co jsem viděl. Sinister není vůbec děsivý, není originální a pomáhá si lacinýma lekačkama. Herec v hlavní roli mi byl dost nesympatický. Celkově jednání postav bylo velmi nelogické. Zde tolik vychvalovaná hudba mě nijak nezaujala, respektive si vůbec žádnou nevybavuju, takže asi nic moc. Povedené byly akorát ty promítané záběry. Každopádně pointa mi byla jasná už v první třetině filmu. Vždyť ono se to přímo nabízí. Všichni členové rodiny jsou mrtví a vždy zmizí jedno dítě. A přímo před nosem zde máme další takovou rodinku, tak jak to asi může dopadnout? Hodně předvídatelné. Každopádně jsem čekal mnohem víc. A taky mi nějak uniklo, proč se ten film jmenuje Sinister. 40%

• 27.8.2015  23:47
    Amy (2015)

Moc pěkně zpracovaný film. I když na dokument sakra dlouhý. Znovu jsem si uvědomil jak měla Amy vynikající hlasový projev. Neskutečný. 80%

• 18.7.2015  22:28

Po dvou letech (film Jako nikdy) přišli čeští filmaři s tématem umírání. Poměrně citlivou a nenásilnou formou zobrazují obětavý život hlavní hrdinky (skvělá Alena Mihulová). Slávek Horák si bez větších filmových zkušeností vzal docela velké sousto, ale obstál. Samozřejmě i v tomto filmu se objeví pár situací, které vyznívají trapně nebo křečovitě, ale narozdíl od většiny současné české produkce je jich opravdu málo. Naopak, i když se jedná spíše o dojemné drama, nalezneme zde mnoho velmi vtipných a povedených situací. A originálních. (Žabí podchod a řidič autobusu, koupel s obezní paní, náraz hlavou do dveří atd. A především pád do hrobu, to byla scéna, kdy jsem se skutečně od srdce smál a úplně jsem to prožíval s hlavní hrdinkou, zvlášť když už se blížil pohřební průvod.) Ještě jednou zmíním Alenu Mihulovou, která bohužel zas tak moc hereckých příležitostí nemá, naposledy mě zaujala ve filmu Nevinnost a už tehdy jsem si říkal, proč není do filmu obsazována častěji. V Domácí péči předvádí mnoho hereckých poloh, od obětavé zdravotnice, oddané manželky, smířené umírající, bojující, věřící ženy až po zoufalou a trpící. (Scéna, kdy ve vinohradu trpí bolestí, zvrací a třepe se, je v jejím podání velmi věrohodná.) Bolek Polívka standartně dobrý, ani Vilhelmová mi tentokrát nevadila. Režisér ve filmu několikrát použije symboliku světla na konci tunelu (východ z domu, žabí tunel...). Závěrečný pohled na prázdnou židli nutí k zamyšlení. Domácí péče je film, který určitě stojí za to a společně s Kobrami a užovkami tvoří silnou letošní dvojku. Doktor: Předepíšu ti prášky proti bolesti. - Vlasta: Ale já nemám žádné bolesti. - Doktor: To je zvláštní. Správně bys měla trpět. :D :D :D, 80%

• 8.6.2015  21:43

Plná Lucerna, vynikající herecké výkony všech herců, dobrý soundtrack, po dlouhé době kvalitní scénář a dramaturgie. Nedá se úplně přesně říct, jestli to je komedie, nebo drama. Film vypráví o závažných tématech, ale po celou dobu si zachovává nadhled a vtipný ráz. Hlavně má režisér cit pro načasování a použití vtipných momentů, to je v českém filmu bohužel málo častý jev. Tento snímek se prostě povedl! 85%

• 25.5.2015  22:19

Ale jo, skutečně je to dobrý film. Nemám sice moc rád akční scény, ale v tomto filmu byly udělány opravdu parádně. K tomu skvělé herecké výkony počínaje Colinem Firthem a konče Taronem Egertonem, kterému jeho role dokonale sedla jako Kingsmanův oblek. Mnohokrát jsem se taky zasmál. Doporučuji. 85%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9