Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

V téhle kriminálce je tolik chyb, ať už scénáristických, režijních, hereckých, ale i hudebních... Isteník musel od Renče dostat povel, aby změnil hlas a lišil se od Edy z Mostu, jinak si nedokážu vysvětlit, proč mluví jako eunuch. Byla tam spousta nelogických momentů. Už jen ten konec. Proč najednou ve spěchu nasednou do tří aut, která musí houkat a blikat a oni jedou, jakoby tušili, že se přesně v tu chvíli něco odehrává v té vile? Jo, on se vlastně blížil závěr a bylo třeba nějak vygradovat děj. A samozřejmě přijeli tak akorát, jak to tak bývá... 45%

Hledá se Dory (2016)

Mě tento film docela zklamal. V porovnání s jinými současnými animáky bylo vtipných scén docela málo. Navíc Dory byla docela ufňukaná, hlavně v druhé půlce. (Pobavil Marek Eben). 65%

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Poměrně nedoceněný film. Krásná Brejchová, přízemní Brodský, pragmatická Rázlová, spousta skvělých scén a hlášek. Zkrátka, já mám pro tento film slabost. Viděl jsem víckrát. 80%

Hodiny (2002)

Kristova noho, to byl ale nudný film! Asi jsem to nějak nepochopil, ale o co tam jako šlo? Všechny postavy velice nudné, ale zároveň otravné a nesympatické, včetně mých oblíbenkyň. Spousta hloupých dialogů a keců, které nikam nevedly. Včera jsem byl tak nadšený z Předčítače, tak jsem chtěl vidět i jiný film Stephena Daldryho, ale Hodiny mě úplně znechutily. Jedna hvězda za kameru. 20%

Hon (2012)

Mám rád severská dramata a na Hon jsem se opravdu těšil a díky zdejšímu hodnocení jsem měl velká očekávání. Napoprvé mě to úplně nezasáhlo, ale teď s odtupem času musím těch pět hvězdiček dát. Skvělý Mads Mikkelsen a taky jeho filmový syn, který hrál velmi věrohodně. Co mě štvalo, nebyla ta bezmocnost, ale ta malá holka. V životě jsem neviděl tak odporné děcko, ta byla tak nesympatická už od začátku, plus ten její tik s pusou u výslechu. I když to peklo nerozpoutala záměrně, bestie ji koukala z očí. A ještě něco. Ani se moc nedivím, že mu potom skoro nikdo nevěřil. Padesátiletý chlap pracující ve školce, který především jako úchyl opravdu vypadal! I přes pár výtek si myslím, že to je velmi dobrý film. A závěr je silný, signalizující, že i když se už všechno zdá být srovnáno, cejchu pedofila se nikdy nezbaví. Nikdy. 85%

Horákovi (2006) (seriál)

Není to nic převratného, ale seriál Horákovi působí velmi příjemně. Trochu to jen shazují některé scény, zkratkovitost a spousta nelogičností. Ale hlavně se mi líbí, že celý seriál má velice poztivní atmosféru. 85%

Horem pádem (2004)

Podle mě asi nejhorší Hřebejkův film. Macháček tady byl hrozný, Burger taky, Tříska taky, vlastně nikdo se mi v tom filmu nelíbil. Obvykle nejsem moc kritický, ale tento film se prostě nepovedl. 20%

Hořící keř (2013) (TV film)

Za tu hromadu klišé, okatou inspiraci jinými filmy a zbytečném ždímání emocí musím dát jen čtyři hězdy. Jinak se ale jedná o nadprůměrný počin, který si úznání rozhodně zaslouží. 85%

Hoří, má panenko (1967)

I když to divákovi nemusí být na první pohled zřejmé, mnoho scén balancuje na hraně komedie a tragiky. Oceňuji úžasné dialogy, které se mohou na první pohled zdát banální až naivní, ale ve skutečnosti jsou hodně promyšlené, zejména ve scéně, kdy hasiči řeší rozkradenou tombolu... - Jak to budem řešit? - No, vyřešíme to, porád, ale hádáním ne takhle. - Tu vostudu už nevyřešíš, Josko. - Ale prosimtě, jakoupak vostudu, prosimtě. - To je vostuda na celej sbor. Beznadějně. - Mlč, mlč. Já ti něco řeknu. Kdybys byl v tý situaci ty jako je von, tak to vrátíš taky, protože seš poctivej. - Nikdy, nikdy v týhletý situaci, nikdy ne. To si pamatuj. Poněvadž pověst sboru je mi milejší, než ňáká má poctivost, ty makovče jeden. - Pověst sboru! Já ti řeknu, na čem záleží pověst sboru. Pověst sboru záleží teď na tom, jak to teďka zařídíme s tou tombolou. - Prosimtě, co bysme s tombolou zařizovali, to je jasný. - Co je na tom jasnýho? Tobě je všecko jasný. - Bodejť by ne, co budeš zařizovat. Tombola je rozkradená. - Pánové! Fakt je jeden. Když si to ty lidi rozkradli, tak to nemůžou vyhrát! - Takhle nemluv, Josko. Jak k tomu přijdou lidi, co si losy poctivě koupili a nic si nenakradli? - Měli si nakrást. Kdo si nenakrad, musí to chápat tak, jako že nic nevyhrál. - Tak počkej, prosimtě, tak nevtipkuj tady. Tady jde o jinou věc. Co udělat s těma lidma, který si nakradli a losy si nekoupili. - To je sviňárna, tedy. To není snad ani možný. - Nechat je zjistit, nechat je zjistit. - A jak to zjistíš, prosimtě, kde? Když jsou lidi pryč? - To nejde. - Počkejte mládenci, počkejte. Vycházejte z toho, že u nás na plese není nikdo, kdo by si nekoupil aspoň jeden los. Zloděj bez losu u nás neexistuje. - Z toho vycházejme, z toho vycházejme. - No jo, tak z toho vycházejme, ale ty lidi tam čekaj. Tak jim to musíme říct, ne? - Prosimtě, co bys jim porád říkal? Já nevím, co jim budeš říkat? Ty mně připadáš jako Jéžiš Kristus, porád někomu něco vysvětlovat. Podívejte se: Tombola je rozkradená, ty lidi tam byli všecky, všecky jsou podezřelí, tak ať držej hubu! - No, a to je právě důležitý, že jsou všichni podezřelí. - To není pravda, to není pravda! - Ale něco na tom je, má pravdu. - To není pravda. - No jo, ale tak jim to někdo musí říct, porád. - Co by jim kdo říkal? - Že jsou všichni podezřelí. - Mládenci, já nevím, jak myslíte. Cožpak já bych jim to řekl sám, to je maličkost, ale myslím, že je to zbytečný. - Já nevim, jak zbytečný? - Podívejte, oni lidi dobře vědí, když si to rozkradli, že to nemůžou vyhrát. A taky moc dobře vědí, že jsou všichni podezřelí. Lidi nejsou hloupí, nejsou hloupí. - Nepodceňovat, pánové, nepodceňovat ty lidi. - Ano, nepodceňovat, lidem musíme věřit. - Ano, nepodceňovat a věřit lidem. 80%

Hranaři (2011)

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Autor hudby a zvukaři by měli emigrovat! Co to mělo znamenat? Vždyť 95% filmu hrála nepovedená hudba a místo, aby atmosféru podrthla nebo tvořila, tak ji úplně zadupávala do země a hercům často nebylo rozumět, jak byla hlasitá. Celou dobu jsem z toho filmu měl jediný pocit. A to ten, že si tam všichni hrajou na něco, co nejsou a nikomu jsem to nevěřil. Rašilov jako bývalý afghánský voják? Langmajer, Dejdar a Postránecký jako záporné postavy? Zas tak dobří herci to nejsou, takže jsem jim to prostě nevěřil. Scénář taky za moc nestál, ani nevím co nám tím chtěl režisér sdělit. České filmy mám rád, ale tohle bylo bohužel velmi nepovedené. Hranaři by měli být v kategorii parodie, potom bych dal hvězdiček víc. 20%