Sedmilhářky - Série 2 (2019) (série)

Jen chci napsat, že role, kterou ztvárňuje Meryl Streep je naprosto děsivá. Už dlouho jsem neviděl tak plastickou postavu, kdy se za příjemným vystupováním skrývá tak neskutečná manipulátorka, která proniká krůček po krůčku do života hlavních aktérek. Ještě nejsem u konce druhé řady, jen jsem měl potřebu to napsat.

Skleněný pokoj (2019)

Naprosto sterilní film. Jedno velké nic. Prázdnota. Díval jsem se jen kvůli vile Tugendhat. A ten dabing tomu taky moc nepomohl. 30%

Tenkrát podruhé (2019)

Přesně ten typ filmu, u kterého si říkám, že je to promarněná příležitost. Tak originální a úžasný námět by se dal zpracovat mnoha skvělými způsoby, ale tady toho autoři příliš nevyužili. Takové téma by se dalo pořádně vyždímat a mohl to být mnohem vtipnější a i dojemnější film. Tím nechci říct, že by se nepovedl, jen jsem měl ve spoustě momentů nutkání přemýšlet, že tohle bych udělal takto a tohle zase jinak... Chválím soundtrack. 75%

Teroristka (2019)

Přesně to, co funguje v mnoha českých filmech posledních let (a fungovalo to i v Teorii tygra) se zde naprosto rozpadá a je na sebe násilně naroubováno. Mám na mysli střídání prvků dramatu a komedie. Kdo čeká komedii bude patrně zklamán. Skutečně vtipných momentů se ve filmu objeví jen několik a ty vůbec nejvtipnější právě ve chvílích, kdy by je člověk čekal nejméně. A to ve scéně, kdy se hlavní hrdinka (s pomocí dalších osob) snaží zavraždit hlavního padoucha. A to je další problém, film divákovi téměř nutí myšlenku, že se mezisousedské vztahy (byť velmi špatné) dají řešit vraždou. K hercům: Iva Janžurová v hlavní roli na sebe nestrhává pozornost, tradičně přehrávající Tatiana Vilhelmová by měla ubrat a nádherná "nahoře bez" Kristína Svarinská je asi má nová oblíbenkyně. A Martina Hofmanna bych už rád viděl v nějaké výrazně jiné roli. Hudba mě docela překvapila, pohybuje se někde mezi country a dramatickými smyčci. Ale i přes mé výtky se jedná o nadprůměrný film. Na rozdíl od Bajgarovy Teorie tygra ho ale určitě tolikrát nezkouknu. SPOILER: Hlavní padouch byl zastřelen, umlácen, upálen a utopen :D 75%

Vodník (2019) (seriál)

Nevím, co vytknout, vlastně ani nic vytýkat nechci. Pro mě naprostá pecka! Má oblíbená Klára Melíšková pod vedením Viktora Tauše, který se nebojí riskovat. Vynikající scénář, herecké výkony, kamera, hudba, pomalejší tempo, kostýmy, ale i práce scénografů. A ta atmosféra... Ta atmosféra!!! 90%

Ženy v běhu (2019)

Ženy v běhu nemají žádné hluché místo, kdy by se člověk nudil. Děj je velmi předvídatelný, stejně tak i naprostá většina vtípků. Příjemné herečky, Vetchý ve své dokonalé komediální poloze. Není to film, kdy by se člověk popadal za břicho, ale je vtipný a velmi příjemný. 75%

Bohemian Rhapsody (2018)

No nevím nevím.... Za mě tedy trochu přeceněno. Hudba skvělá, což není zásluhou filmu, ale samotných Queenů. Kamera a atmosféra závěrečného koncertu byla taky úžasná. Ale film sám o sobě mi nijak výjimečný nepřipadal. 80%

Dabing Street (2018) (seriál)

Ze začátku velké nadšení, které se spolu s humorem díl od dílu vytrácelo. Prvních pět, šest dílů mě vážně bavilo, ale pak to čím dál víc začalo sklouzávat do trapnosti, humoru ubývalo a přibývaly vážnější momenty, které mi k tomuto seriálu moc neseděly. Samozřejmě chválím Kláru Melíškovou, pro kterou už mám dlouho slabost, skvělý byl i Krobot v roli extrémního cholerika. Nejvíce mě rozesmála scéna hned v prvním dílu, v podání Jiřího Bartošky... Bohužel takto vtipný moment už se v Dabing Street až do konce neobjevil. Samozřejmě je jasné, co Zelenka zamýšlel, protože on ví, co dělá, ale nevím jestli to byl dobrý tah. Rozehrát komediální partii a skončit v něčem vážném, ale jaksi rozbředlém. 70%

Hastrman (2018)

Velmi příjemné překvapení. Vynikající Karel Dobrý, krásná a zvláštní Simona Zmrzlá.... Pomalejší tempo, místy netradiční filmařina, krásná příroda, překvapivé momenty. Režisérovi se to povedlo! 85%

Chata na prodej (2018)

Trošku zklamání. Na komedii to není příliš vtipné. Pokud jsou tam nějaké vtipnější situace, tak jsou vlastně spíš úsměvné, než že by se člověk popadal za břicho. No a na drama, tam chybí nějaká větší hloubka. Zjednodušeně řečeno rodina jede na chatu, postava A mluví s postavou B, postava C mluví s D, D s A, B s E a vidíme všechny možné kombinace rozhovorů a zvláštních situací a najednou uběhne 77 minut filmu a nevím, co nám chtěl vlastně režisér sdělit. Asi jsem ke konci čekal nějakou překvapivou pointu, nějaký přesah z minulosti, nějaký moment, který celý předchozí děj postaví do jiného světla a všechno do sebe zapadne a bude mít smysl. Ale tak je to jen zachycení různých situací na chatě. 60%