Luswani

Luswani

Česko

3 body

• 9.1.2015  15:30

Skvělý film. Chválím vynikající scénář a dramaturgii, dále herecké výkony (Hrušinský toho ambiciozního a přísného doktora Radostu zahrál výborně a naprosto přesvědčivě) a dialogy. Jo a abych nezapomněl, velmi mě zaujala netradiční hudba, která se na první pohled ke komedii vůbec nehodí, ale tomuto filmu dodává zvláštní atmosféru. Vlastně celý tento film se pohybuje na hranici mezi komedií a něčím zvláštně posmutnělým. Viděl jsem Kulový blesk podruhé a musím ještě jednou vyzdvihnout opravdu excelentní scénář, troufnu si říct, že je to jeden z nejpropracovanějších a nejdokonalejších scénářů k českému filmu, jaký jsem kdy viděl. 94%

• 9.1.2015  10:56

Taková ta běžná americká komedie. Mám rád Meryl Streep, nemám rád Anne Hathaway. Příběh je předvídatelný, ale jako celek to není špatný film. 70%

• 8.1.2015  12:51

Jedno velké NIC. Koncetrovaná nuda a deprese. 10%

• 7.1.2015  18:10
    Míň je víc (TV pořad) (2015)

Pokud platí, že míň je víc, tak dávám jen jednu hvězdičku :D Ne vážně, už mnoho let se neobjevil pořad, který by vytrval delší dobu. Této pseudosoutěži dávám maximálně půl roku. 10%

• 6.1.2015  19:49
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Ivan Trojan je zatím asi jediné pozitivum tohoto seriálu. Objevuje se zde řada nelogičností, vrah je jasný už dávno před odhalením, nepřirozené dialogy, spousta zbytečných postav atd. Nevím proč je tak často obsazována Vagnerová, nepřipadá mi herecky nějak výrazně dobrá. Dějová linka s astrologií působila poněkud navíc, ale předpokládám, že se naplno projeví až v dalších dílech. Prozatím jsou Vraždy v kruhu docela zklamáním. PS: Ten Krajčův knír, to bylo proboha co??? EDIT: Tendence je stoupající... 60%

• 5.1.2015  11:53
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Škoda nudného vyprávění. Chválím Hynka Čermáka, který byl nejen herecky, ale i vzhledově povedený. Petra Špalková byla opět taky dobrá. Ale nevidím důvod, proč bych se na tento film měl ještě někdy podívat. 65%

• 5.1.2015  10:37

Trochu mi nesedí ústřední dvojice. Ani dabing Maciuchové a Brabce, jejichž hlasy mi v tomto filmu přišly hodně otravné, Kopecký byl mnohem lepší. Ale chválím vynikající scénář, který je opravdu mistrovsky vystavěn. To byly časy, kdy ještě scenáristi uměli psát. Příjemná komedie. 75%

• 1.1.2015  16:04

Námět zajímavý. Dobrá režie. Stryková, Sokol a Orozovič v pohodě, Vágnerová herecky pořád stejná, Stavná hrála strašnou krávu. Chvílemi velmi povedené momenty, ale je to jen takový film z davu, jeden z mnoha. Film, který zapadne. Nevím jestli má zrovna Jan Hřebejk tohle zapotřebí. Přece nemusí točit každý rok, raději by měl nějaké téma vypiplat a potom ho prezentovat, tohle je jen taková rychlovka, film střelený od boku. Bohužel další z filmů, který Hřebejkovi lehce narušuje vybudovanou pověst. Tak snad film Učitelka se povede mohem víc. 65%

• 29.12.2014  10:44
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Viděl jsem po několikáté a musím zvýšit na čtyři hvězdy. Mně se to prostě líbí. Škoda, že Kamila Janovičová více nehraje, protože vypadá velmi příjemně. 75%

• 27.12.2014  15:09
    Tři bratři (2014)

Velmi zvláštně zpracovaná pohádka, ale líbila se mi. Možná bych dal i pět hvězd, ale nemám rád zpívání ve filmech. A tady to bylo tak z 80% zpívané, takže dávám 4 hvězdy. Herci byli vybráni dobře, nikdo zbytečně nepřehrával a spojení tří pohádek jedním příběhem bylo zpracováno s citem. 80%

• 27.12.2014  10:24

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale po tom, co se ti dva vyměnili, se to o dost zlepšilo. Trochu to kazila Celeste Buckingham, která, navzdory tomu, že měla minimum textu, předvedla, že není herečka. Nakonec to byl milý, příjemný příběh. Zejména oceňuji, že se v této pohádce nikdo zbytečně nepitvořil a nedělal ze sebe debila. Po delší době se dá hovořit o celkem povedené pohádce. 70%

• 27.12.2014  10:24
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Už jsem alergický na pitvoření se! Tato pohádka mi nepřipadala vtipná ani pohádková. Znovu ji vidět nechci. Od těchto autorů jsem čekal víc. 35%

• 25.12.2014  11:01
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Slabší průměr. Hlavní představitelka byla nevhodně vybrána. Princezna by měla být něžná, jemná a dívčí. Tahle je vzhledově příliš hrubý typ a její chování se mi taky nezdálo. A to, co zde předváděl Petr Nárožný, to bylo herecké zvěrstvo. To byla snad nejvíce se pitvořící postava v dějinách českých pohádek. Naopak mě překvapil herecký výkon Maroše Kramára, roli záporáka si pěkně vychutnal. Líbíla se mi kamera. Pobavilo mě: "Vašku, vždyť nemám ani meč, není ti to trapný?" No a k samotné pohádce: opět ztroskotala na tom základním, na čem ztroskotávájí ostatní novodobé české pohádky - na příběhu. Proč investovat peníze do výroby filmu, když základní stavební kámen - scénář - je odfláknutý..? 50%

• 23.12.2014  12:06

Příjemná romantická komedie, která je chvílemi dojemná a chvílemi velmi vtipná. A především hooodně přeceněná. 70%

• 22.12.2014  10:10

Mě se tento film nelíbil. A nemám potřebu to více rozvádět. 40%

• 17.12.2014  20:27
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

První série: No a pak že to u nás nejde... Cirkus Bukowsky nemůžu srovnat s žádným jiným českým seriálem. Chválím umírněné herectví Řezníčka, Hanzlíka a dalších. Dlouhý skvělý, to samé Čermák. Výtvárná stránka výborná, minimalistická hudba, dobrá kamera. Cirkus Bukowsky prostě působí zatraceně dobře!.................................................................Druhá série je bohužel o poznání horší. Zejména po scenáristické stránce. 80%

• 15.12.2014  09:40
    Osmy (TV film) (2014)

Mám rád tvorbu Jiřího Stracha i Marka Epsteina, ale film Osmy je pro mě docela zklamáním. Měl jsem velká očekávání a ta se bohužel nenaplnila. Jako komedie mi to moc nepřišlo, protože jsem se v podstatě ani jednou nějak moc nezasmál. A pokud tam byl nějaký hlubší nebo morální rozměr, tak jsem ho neodhalil. Prostě se Trojan ožral, podepsal Chartu, k tomu nějaké scény se sekretářkou, Dvořákem 1, Dvořákem 2, sračky v bytě, těhotenství, STB, návštěva zubaře, ale nic, co by bylo nějak výrazněji zapamatovatelné, nic, co by mě lákalo se na Osmy podívat znovu. 55%

• 6.12.2014  20:47
    Fany (1995)

Nemám příliš rád tu nesnesitelnou suverénku, sebestřednou a stále nad věcí Jiřinu Jiráskovou. Výkon Jiřiny Bohdalové mě taky nějak zvlášť nedostal. Tento film není nějak úžasný, ale když Fany zemřela, tak mi společně s Jiřinou Jiráskovou málem ukápla slza. A k tomu ten záběr na fotku, kdy byly obě malé. "Pojďte dál, pane Divoký..." 65%

• 30.11.2014  11:01
    Český Slavík Mattoni 2014 (TV pořad) (2014)

Jako každý rok jsem se vrtěl trapností a neustále přepínal, protože tohle se opravdu nedalo v kuse vydržet.... Jediným světlým momentem byla nádherná píseň Modi v podání Lucie Bílé a Petra Maláska. 5%

• 21.11.2014  09:57
    Kdo je kdo? (TV pořad) (2014)

Párkrát jsem to zapnul a není to tak špatné. Náhodou se tam objevuje spousta vtipných momentů. Poměrně příjemný a odlehčený pořad. 75%

• 18.11.2014  07:57

Kdybych měl hodnotit čiště jen zpracování dokumentu, tak je lehce nadprůměrný. Prostě jeden z řady "medajlonků". Ale osobnost Marty Kubišové to trochu povýšila. Divil jsem se, že se tam tolik objevovala Aneta Langerová. Potom jsem si uvědomil, že za kamerou stála Olga Špátová. Poměrně povedený dokument, ale nevadí mi, že jsem na něj do kina nakonec nešel. 75%

• 15.11.2014  12:55

Film, u kterého je do očí bijící špatná dramaturgie. Není to vyloženě otřesný film, bohužel u nás vznikají i daleko horší. Dvě hvězdičky za příjemnou atmosféru vánoční Prahy. 40%

• 13.11.2014  14:14

Ani mě to nerozplakalo, ani nedojalo, ani nerozesmálo. Prostě jeden z řady amerických filmů. 60%

• 11.11.2014  08:41

Na tomto filmu, respektive filmovém zpracování divadelního představení mě nejvíce zaujala ta zvláštní atmosféra a prostředí Lucerny a Václaváku. Fingera jsem v roli Žida zpočátku vůbec nepoznal. Herecky nejvíce vyčnívala Gabriela Míčová, která si Českého lva opravdu zasloužila. Odpad město smrt je film, který asi nepřijme lehce každý, ale já se na něj zase někdy určitě podívám. Chci se totiž ještě více zaměřit na skvělé dialogy, které tvoří podstatu tohoto filmu. 80%

• 10.11.2014  08:50
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Kvalitní filmová série, kde úroveň bohužel kolísá díl od dílu. Celkově je to ale velmi podařený projekt. 1. díl - Pod hladinou: Geislerová skvělá, to samé Kolářová a Remundová. Možná to celkově chtělo rychlejší spád, ale scéna kdy manžel Geislerové volal sanitku a zjistil, že se jedná o antikoncepci byla hodně silná. 85%, 2. díl - Lež má rozbité auto: Pro mě velké překvapení, myslel jsem, že všechny příběhy z této série budou spíše pesimistického rázu a ejhle, Kotek dokázal, že i film o nevinné lži může být příjemný a natočený s lehkostí. Herecké výkony na jedničku! 85%. 3. díl - Druhý dech: Do dvou třetin výborné, potom to začalo být dost nereálně pozitivní. Trochu mi tam vadil Langmajer, který se už tradičně svým dýchavičným herectvím snaží vytvořit charakterní postavu, ale moc se mu to vzhledem k legračnímu hlasu a obličeji nedaří. Naopak je zde opět výborná Petra Hřebíčková. Nereálné mi přišlo neustále potkávání bývalého podřízeného a celkem neuvěřitelný happyend. 80% 4. díl - Hvězdička: Co říct. Od tohoto dílu jsem nic nečekal a skutečně nic zajímavého nepřišlo. Pár světlých chvilek jako Svalovec a Krásný ztráty, ale jinak nuda. Zatím rozhodně nejslabší. 30% 5. díl - Klukovina: Téma samo o sobě originální úplně není. To ale v tomto případě nevadilo a bylo zpracováno opravdu kvalitně. Čekal jsem trochu vyostřenější závěr, ale i tak jsem byl spokojen. Jeden z těch lepších dílů. 80% 6. díl - Chromozom: Pro mě velmi příjemné překvapení. Skvělé herecké výkony (Čermák, Brodská, Novotný), originálně zvládnutý scénář a hlavně po dlouhé době výborné dialogy. 90% 7. díl - Čistá práce: Ukázka marné snahy a těžkostí života. Scéna v leasingové společnosti krásně ukázala jistou dnešní nesmyslnost. 75% 8. díl - Byl lásky čas: Jeden z těch povedených dílů. Skvělá Freimanová i Havlová. Kdysi výborná paní Janžurová mi ve stáří přijde herecky velmi nepříjemná. U tohoto dílu mohl být rychlejší rozjezd a hlavně méně kostrbatý závěr. Ten mi přišel už tak nějak nadstavovaný. Ale celkové dobrý díl. 80% 9. díl - Zrádce: Fotbalové prostředí není úplně můj šálek čaje, ale příběh se povedl. 70% 10. díl - Vedlejší příznaky: Jeden z nejlepších dílů. Především výkon Báry Kodetové byl úžasný. Celá tato epizoda byla zpracována na velmi vysoké úrovni. 85% 11. díl - Na dně skleničky: Stanislav Majer byl standartně dobrý, ale styl vyprávění tohoto dílu se mi moc nezamlouval. 70% 12. díl - Moje pravda: Nějak jsem nepochopil, co nám tímto dílem chtěli tvůrci sdělit. Těžce uchopitelný příběh s průměrnými hereckými výkony a nezajímavým dějem. Jeden z těch slabších dílů. 40% 13. díl - Hra: Musím se přiznat, že ze začátku jsem vůbec nevěděl o co tam jde a kdo je ta holka v kapuci, ale díky tomuto stylu vyprávění to člověka nutí se velmi pozorně soustředit. Vetchý standartně dobrý, i když je jeho projev ve vyhrocených situacích nesrozumitelný. Je dobře, že tento film skončil tak, jak skončil. Čili, že informaci o tom člověku smazal a "začal žít nový život". 75% Viděny všechny díly. Nejlepší: Vedlejší příznaky, Chromozom, Druhý dech. Nejhorší: Hvězdička. Nevinné lži celkově: 80%

• 2.11.2014  09:40
    Bedekr (TV pořad) (2014)

Tento pořad se mi líbí především proto, že se jedná o cestování po mém oblíbeném Německu. Rajchert je v pohodě, Pogodovou sice moc nemusím, ale naštěstí se v tomto pořadu nevyblbuje tak moc, jak je u ní zvykem, takže je pro mě tento pořad koukatelný. 75%

• 2.11.2014  09:33
    Kameňák 4 (2013)

Kameňáku 4 se to povedlo. Být ještě mnohem horší než předchozí díly. 0%

• 20.10.2014  21:48
    Obří mosty (TV film) (2006)

Dokument, na který člověk kouká s otevřenou pusou a žasne. Hodně překvapivých informací, krásné záběry... Hluboko smekám před všemi, kteří takovéto stavby dokáží vyprojektovat a postavit. Pro laika naprosto neskutečné. 90%

• 23.9.2014  21:41
    Svatby v Benátkách (TV seriál) (2014)

Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale ony ty Benátky nejsou zas až tak extrémně špatné. Především ve srovnání se souběžně běžícími Cestami domů, což je nehorázná sračka. Víceméně ani Benátky k tomu nemají daleko, ale kupodivu se zde objevují povedené situace a dokonce i nějaké ty hlášky. Především Petra Hřebíčková zde exceluje a tento seriál usměrňuje a dává mu trochu serióznější tón. 60%

• 7.9.2014  10:44

Poledňáková má pocit, že komedie se pozná podle naprosté ztřeštnosti, neustáleho pobíhání, křičení atd. Nemá to daleko k Troškovi. Magálová se opět pseudozamilovaně nonstop usmívá. Celkový dojem trochu zachraňuje tradičně dobrá Holubová, vlastně jen scény s ní byly o něco lepší než zbytek. Hlavně, když únosce řekne do telefonu "bambulo". Znovu vidět nemusím. A nechci. 35%