Luswani

Česko

3 body

1 3 5 6 7 8 9 následující >>
    • 25.2.2013  09:34

Skvělý film. Trochu mi vadila délka a posledních dvacet minut. Scéna na popravišti mi přišla hodně přitažená za vlasy. Na druhou stranu, je to velmi originální film. 75%

• 23.2.2013  21:45

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Inteligentní Svěrákovský humor. Excelentní herecký koncert Svěráka a Kolářové. To zobrazení podzimu života s takovou lehkostí a nadhledem, to je neuvěřitelné. V některých momentech je znát inspirace Obecnou školou a Koljou. Každopádně mohl bych ten film vidět stokrát. Přesně můj šálek čaje. 91%

• 22.2.2013  21:52

Když to hodně zjednoduším, celý film hledali čtyři kardinály. Šifra mistra Leonarda byla zkrátka lepší. Dobrý film, ale znovu už ho vidět nemusím. Nového dabéra Toma Hankse raději nekomentuji. 70%

• 20.2.2013  12:13

Koncentrát deprese a zoufalství. Člověku se při tom filmu chceš až umřít. Hodně povedené. 80%

• 19.9.2012  22:07

Skutečně silný příběh s lehce mrazivou atmosférou. DiCaprio opět ukázal, že je skvělý herec. Totéž platí o Kate Winslet. Ještě více jsem si ji oblíbil. Lehká gradace po celý film a depresivní závěr. 85%

• 15.9.2012  11:04
    Základka (TV seriál) (2012)

Hmm, koukám, že hodnocení na ČSFD člověku moc neřekne. Je mi jasné, že Základka není žádné velké umění, ale 24% si fakt nezaslouží. Je to blbost, ale v dobrém slova smyslu. Není to nic inteligentního, ale jsou tam docela vtipné situace a absurdní humor. Na rozdíl od Gymplu to není seriál, který si hraje na něco víc a který vyznívá trapně. Základka si na nic nehraje. Prostě taková blbůstka na pobavení. Kdo nečeká velké umění a chce se odreagovat bude spokojen. Takže: umělecky odpad, na pobavení skvělé. 85%

• 4.9.2012  11:07
    Simone (2002)

Dlouhé, zbytečné, s těžko uvěřitelným příběhem. K tomu krajně nesympatický Al Pacino. 20%

• 24.6.2012  14:17
    Na dotek (2004)

Nesympatický Clive Owen, nevýrazná Julia Roberts, překvapující Natalia Portman a excelentní Jude Law. K tomu skvělé dialogy, povedená režie a scénář a na světě je opravdu vydařený film. 85%

• 14.6.2012  10:09
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Jeden z mála výtečných krimiseriálů poslední doby. Patrick Jane je skvělá postava, která velmi často zachází za hranici slušného chování, ale s takovou lehkostí, že je to velmi vtipné a sympatické. Nejvíc mě zaujal zatím v ČR poslední vysílaný díl (Jahody se smetanou, 2. část), kdy Patrick konečně dostane Rudého Johna. Myslel jsem, že je to poslední díl, ale ještě je čtvrtá řada, tak jsem zvědavý o co tam půjde. Jen doufám, že to nebude jen takové vaření z vody a pouhé stavění na předchozím úspěchu. 85%

• 2.6.2012  00:07

Opravdu skvělý film s hlubokým příběhem. Krásný příběh, celkově ten film na mě působil klidným dojmem. Oba hlavní představitelé byli vybráni výborně. Každopádně jeden z nejlepších filmů roku 2011. Výborná hudba, která ještě více podtrhává závěr filmu, kdy Driss veze Philippa k moři. Není moc filmů, kde by bylo tolik vtipných momentů, kdy jsem se fakt dost smál a zároveň tak vážný příběh, který vyznívá opravdově a lidsky. 93%

• 8.5.2012  22:29
    Želary (2003)

Z počátku dost nudné a utahané, ale postupně to získávalo čím dál větší hloubku. Poměrně prostý příběh, ale skvělé herecké výkony, výborná kamera a výprava. Inspirace Kachyňovým filmem Kráva je zřejmá. 70%

• 9.4.2012  23:38

Po delší době opravdu velmi zdařilá komedie, která snad ani chvíli nenudila a po celou dobu si držela příjemné tempo. Pominu-li fakt, že tento film divákům nutí myšlenku "nevěra je něco zcela normálního", má skvěle postavený scénář, okořeněný výbornými hereckými výkony a atmosférou Prahy. O dost lepší než Ženy v pokušení. Jen nevím, proč Vica Kerekes byla stavěna do role jakési bohyně, mě teda nějak zvlášť nezaujala. Taková Petra Hřebíčková, to je jiné kafe. Chválím také vynikající hudbu. Zkrátka Muži v naději se povedli. 85%

• 1.4.2012  22:21

Skvělý scénář, excelentní vizuální a zvukové efekty. Bylo vidět, že tvůrci nastudovali chování primátů opravdu důkladně. Jen se mi zdálo, že těch opic bylo nakonec nějak podezřele hodně. Ale celkově je to povedený film, určitě stojí za zhlédnutí. 80%

• 27.3.2012  08:53
    Národní klenoty (TV seriál) (2012)

Opravdu povedený seriál, který se zabývá nejkrásnějšími českými místy. Nejlepší je ale podle mě dokonalá kamera, která dokáže vykouzlit skutečně nádherné záběry. Poměrně netradiční zpracování na české poměry dokumentárních filmů. A volba Táborského jako průvodce byla taky dobrá. Zhlédl jsem všechny díly a jsem opravdu nadšený. 95%

• 12.3.2012  21:15
    Nevinnost (2011)

Tak přesně tímto směrem by se měly české filmy ubírat. Naprosto výborně zvládnutá filmařina. Jeden z mála filmů, který ve mně zanechal opravdu hluboký dojem a vyvolal spousty emocí i hodně dlouho po shlédnutí. Nevinnost se mi skutečně zaryla hluboko pod kůži a i to považuji za známku kvality. Musím přiznat, že po prvním shlédnutí jsem si říkal, že se jedná o dobrý film, ale Kawasakiho růži nepřekonal. To jsem se ale spletl. Podíval jsem se podruhé, potřetí... a najednou jsem viděl, co jsem předtím neviděl a cítil, co jsem předtím necítil. Jarchovský skvěle vytvořil scénář a je vidět, že se na něm pracovalo velmi dlouho, protože je promyšlený do nejmenších detailů. A to se dá vlastně říct o celém filmu. Nic není odfláknuté a je zpracované skutečně pečlivě. Chválím i výběr herců. Hlavně Geislerová zvládla svou roli na jedničku a Českého lva získala zaslouženě. Zapomenout nemůžu ani na Vetchého, znova ukázal svou schopnost pefektně se vcítit do role. Životem zkoušeného Láďu v podání skvělého Hynka Čermáka ani komentovat nemusím. Pochválit ale zaslouží i Zita Morávková a Anna Linhartová. Co mě překvapuje, je rozhořčení některých diskutujících nad údajně zbytečnou vysvětlovací scénou Geislerové. Ta mi právě z celého filmu přišla jako nejsilnější moment a nebýt jí, film by určitě neměl takovou katarzi jakou má. Všem doporučuji podívat se na film ještě jednou, je hodně zvláštní sledovat Geislerovou i ostatní v některých scénách, když už víte o co vlastně jde. Člověk zkrátka pochopí, že tento film si určitě pozornost zaslouží. Zapomenout samozřejmě nesmím ani na vynikající soundtrack Vladivojny, který filmu taky hodně pomohl, to byl od Hřebejka skvělý tah. A dokonalou kameru Martina Šáchy zbožňuju. Když tak nad tím vším uvažuju, není asi nic, co by mi na Nevinnosti nějak vadilo. ...................................... Tady jsi mi řek ty krásný slova... o neubližování. Pamatuješ? A o zodpovědnosti a o břemenu, který na sebe musíš vzít. Vzpomínáš? Že jsi to sice chtěl změnit, ale že to nejde, protože Milada s tebou čeká Terezku a rozvádí se s Láďou. A že tobě nezbývá nic jinýho než se zachovat jako rytíř, jako pravej chlap a zůstat s ní, i když tě to bude stát život se mnou. Mně bylo čtrnáct… A pak jsi šel k ohni a hrál jsi na kytaru a já jsem tě slyšela a nemohla jsem ani brečet, nic... A pak jsem si ale řekla, že se to nestalo, že to prostě nepřijímám, že to neexistuje, že to není pravda. A že budu dělat všechno, tak jako předtím, když jsme byli spolu. A ty jsi to připustil. Spali jsme spolu dál. Na hlídce, v chatě, a znova… Říká se tomu loučení..? Nechtěl jsi mi patrně ublížit a rozmnožovat utrpení. Třeba jsi čekal, že sama nějak uhasnu, dohořím… Ale ty jsi vůbec nevěděl, že se miluješ s člověkem, kterej je odhodlanej úplně ke všemu. Jsi propustnej jako síto a rejžuješ takový zlatinky zážitků a bojíš se smrti, já ne. Možná sis dokonce myslel, že mi pomůžeš na vlastní nohy. Koneckonců to vlastně děláš dodnes, pomáháš lidem chodit. Akorát někdy jim musíš ty kosti napřed zlámat, aby se nakonec rozběhly. A všechny ty roky, každej den a každou noc jsem si přála, aby jsi opustil Miladu a Terezu a aby jsi byl se mnou, aby se jim něco hnusnýho stalo, aby nebyly a ty jsi moh bejt se mnou. A ty jsi mě nechal, aby mě navštěvovaly tyhlety hnusný myšlenky, ty jsi mi vůbec nepomohl. Ty se miláčku neumíš rozcházet, viď? Je to tak těžký a ty přece nechceš nikoho trápit. Nechceš o nic, o nikoho přijít. Ale umíš naslouchat, to je tvoje velká výhoda. A taky jsi hravej, ale prohrávat neumíš. Jsi dítě štěstěny, zatím… Po pěti letech to přestalo. Úplně přesně si pamatuju, kdy se to stalo. Byl teplej říjnovej den, podobnej jako je dnes. Sestra mě poprosila, jestli bych neodvedla Terezku do školky. Kdyby věděla, na co jsem myslela. Kdyby tušila, co mě napadá, když vodím vaše dítě do školky. Bylo zvláštní ticho a prázdno, jako by se všichni běželi přede mnou někam schovat. Jako bych byla nakažena nějakou nakažlivou chorobou. A pak mi došlo, že nežiju svůj život a že ty nejsi můj muž. A že jediný, co můžu udělat je pokání. Vykašlala jsem se na medicínu, dávala jsem krev, chodila jsem roznášet jídlo nemohoucím, šila jsem panenky pro UNICEF a spala s klukama, co je neměl nikdo rád. Odešla jsem i z divadla a začala jsem hrát po špitálech, nemocnejm dětem, nemohoucím, postiženejm a umírajícím dětem. Hrála jsem na místech, kam by se všichni báli vstoupit a dělala jsem tam kašpárky a srandičky. Já odjakživa zbabělec jsem viděla tolik trápení. Troufnu si nepokorně říct, že ve zmírňování utrpení žačka překonala učitele. Ale říkala jsem si, že každým takovým dnem odčiňuju mikroskopickej kousek mojí viny. Pak onemocněl táta a já jsem div neměla radost z tohodle novýho úkolu. Že můžu utírat nos a vodit na procházky člověka, pro kterýho jsem byla jenom jedno velký zklamání. Kterej mnou pohrdal… Jenom já jsem totiž věděla, že mnou pohrdá právem… Já jsem si pak uvědomila hroznou věc. Že to všechno je jenom taková maska, taková kulisa. A že ten pravej, jedinej důvod pro celou tu trýzeň je úplně jinej. Já jsem to dělala všechno jenom proto, abych mohla bejt s tebou, abysem mohla bejt u tebe. To mě vyživovalo, to mě drželo při životě. Tomáši, nikdo tě nezná tak jako já. Já znám každý tvoje gesto, každej tvůj výraz, rozeznávám tón každý intonace. Poznám kdy lžeš, kdy něco skrýváš, kdy hraješ a kdy seš to opravdu ty. Patnáct let nedělám nic jinýho, než že se do tebe dívám. Milada vůbec neví s kým žije, ale to je štěstí, to je dar. Přede mnou se neschováš. Ale ty bys mě nezradil, že ne? .................................... Pro mě osobně jeden z nejlepších českých filmů vůbec! 95%

• 12.3.2012  19:28
    Titanic (1997)

Když vidím jak někteří Titanic hodnotí jako odpad, tak jsem v šoku. Chápu, že sto lidí, sto názorů, ale dát tomuto filmu takové hodnocení? Podle mě je to opravdový megafilm a jeden z nejlepších, jaké kdy byly natočeny. Samozřejmě, že nic není dokonalé, i Titanic má chyby, ale ten film je zpracovaný s takovou lehkostí a přitom dát takový monstrózní projekt dohromady muselo dát filmařům neuvěřitelnou práci. Stačí se podívat na film o filmu a člověk žasne, jak se něco takového mohlo vůbec podařit. I samotný scénář je povedený a vyvážení lásky a tragédie je myslím tak akorát. Taky jsem si všiml, že i když je tento film už 15 let starý, pořád vypadá jako by byl natočený loni. Zkrátka Titanic už je legendární film, který si vysoké hodnocení určitě zaslouží. 92%

• 12.3.2012  19:13

Je už to hodně dávno, co jsem viděl tenhle film. Navíc jsem ho viděl v Německu a tudíž v němčině, takže jsem nerozumněl úplně všemu, ale celkově ve mě ten film zanechal nějaký zvláštní dojem. Když skončil říkal jsem si: To je všechno? Prostě jsem čekal, že se děj bude dále nějak vyvíjet a ono nic. Až za dlouho jsem si uvědomil, že je to jen jakési zachycení života otce s dcerou na prázdninách ve Švédsku. Ale jak už jsem říkal, film ve mě zanechal zvláštní dojem, možná to bylo zachycením té nádherné severské atmosféry... 65%

• 12.3.2012  12:57
    Pupendo (2003)

I když je Hřebejk můj nejoblíbenější režisér, nelíbí se mi Pupendo zas tak moc, protože je z toho cítít vykrádání jeho Pelíšek. Podobné styly, scény, kamera atd. Děj plyne pomalu, jako celek to úplně nefunguje a místy Pupendo působí nudně, nemluvě o tom, že hercům je často vinou zvuku špatně rozumět. Jinak, velmi se mi líbila scéna s Polívkou, Holubovou a paní z pojišťovny 65%

• 12.3.2012  12:52
    Horem pádem (2004)

Podle mě asi nejhorší Hřebejkův film. Macháček tady byl hrozný, Burger taky, Tříska taky, vlastně nikdo se mi v tom filmu nelíbil. Obvykle nejsem moc kritický, ale tento film se prostě nepovedl. 20%

• 12.3.2012  12:45
    Medvídek (2007)

Na Medvídkovi mi asi nejvíce vadil výběr herců. Koncentrace v současnosti asi těch nejobsazovanějších: Macháček, Geislerová, Trojan, Vilhelmová atd. Sami o sobě vynikající herci, ale v tété kombinaci mi to nějak nesedělo. Jakoby Hřebejk sázel právě na známé tvářičky, ty ale bohužel nedobrý film neutáhnou. Je to škoda, protože potenciál tam určitě byl. 55%

• 12.3.2012  12:32
    U mě dobrý (2008)

První polovina docela nuda a pak přijde zajímavá zápletka, ale na tu už je pozdě a prvotní nudu už nepřebije. Bohužel. Celkově ten film potřeboval větší naboj a šmrnc. 60%

• 12.3.2012  12:27
    Nestyda (2008)

Tak nějak mi tam chybí pořádný děj. Nevím no, místy to bylo fajn, ale jako celek to působí průměrně. Hřebejk přece umí točit i lepší filmy... 55%

• 12.3.2012  12:14

Zajímavý, zvláštní film. Hlavní děj byl dobrý, ale mohlo mu být klidně věnováno více prostoru na úkor vírou zblblé tchýně. Slizký otčím Schmitzer by mi tam taky nechyběl, ale to je věc názoru. Celkovou atmosféru perfektně podtrhla ústřední melodie Aleše Březiny Duše a tělo. Ale Hansard, Irglová a Radůza mi tam nějak neseděli. Herecké výkony byly dobré, i když se mi zdálo, že Abrhám místy nějak huhňal a nebylo mu moc rozumět. I přes tyto drobné výtky si myslím, že je to podařený film, který stojí za zhlédnutí. 75%

• 12.3.2012  10:57

Hřebejk tímto filmem dost překvapil a musím říct, že pozitivně. Čistokrevné drama, dobré herecké výkony (až na nesympatického Mikulčíka), vynikající kamera, úžasná Březinova hudba. Celkově to na mě zapůsobilo. Jen ze začátku mi některé scény a načaté dějové linky přišly celkem zbytečné, ale beru to tak, že si Hřebejk připravoval půdu, aby další část filmu byla o to silnější.... Čím vám doktor posloužil? Vedl vlastně výslechy za nás..... Zkrátka drama se Hřebejkovi a Jarchovskému povedlo víc, než jeho některé komedie. Jo a ještě jedna pochvala: Vynikající hádka Vlasákové s Kolářovou! 85%

• 11.3.2012  22:07
    Mr. Johnson (2008)

Z nějakého podivného důvodu jsem tento film viděl dvakrát, i když je sám o sobě dost hloupý. Neskutečně naivní a hloupoučká Issová se zaplete s černochem a nerozumí si ani slovo a tom je v podstatě celý film. Na druhou stranu, poprvé jsem si v tom filmu všimnul skvělého herce Hynka Čermáka, který tu ale hraje hrozného primitiva. Takže: jedna hvězdička za Čermáka, druhá za dokonalé zachycení atmosféry Prahy. 45%

• 11.3.2012  21:54
    Obřad (2011)

Hm, tak tenhle film mě teda moc nezaujal. Ne že by byl zpracován špatně nebo se mi nelíbily herecké výkony (dobře hrála ta těhotná holka), ale hlavně pokulhával scénař, což je u filmu celkem problém. Informace "na základě skutečných událostí" ve mně zpravidla vzbudí zájem a na film se dívám tak trochu jinak, ale u Obřadu ne, prostě mě to nějak nepohltilo a nevěřil jsem jim ani slovo. K žábám a červenooké mule se raději ani nevyjadřuju. 35%

• 2.3.2012  19:59
    Vesnice roku (studentský film) (2011)

Povedený film, místy mi to silně připomínalo Okresní přebor. A Vetchý? Ten snad nikdy nezahraje špatně. Jen ten konec mohl být trochu propracovanější... Po delší době opravdu příjemná podívaná. 75%

1 3 5 6 7 8 9 následující >>