Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Pohádka
  • Akční

Zajímavosti k filmům (20)

451° Fahrenheita (1966)

Scény se zavěšeným „metrem“, kterým jezdí Montag (Oskar Werner) a Clarisse (Julie Christie), byly natáčeny na zkušebním okruhu poblíž francouzského Orlèans, kde byla v roce 1959 vybudována 1 370 metrů dlouhá dráha, určená pro původně plánovanou podobu Pařížské dopravní sítě. Přípravy metra „SAFEGE“ byly v době natáčení filmu na vrcholu a zdálo se, že bude okamžitě připraveno pro komerční provoz. Oba dva připravované návrhy však z technických i finančních důvodů ztroskotaly.

Bloudění orientačního běžce (1986)

Alena Knotková, představitelka dívenky Vlasty, byla roku 1986 oceňena cenou „Zlatý dudek“ za nejlepší dívčí herecký výkon na 18. ročníku Národní přehlídky filmů pro děti v Ostrově nad Ohří.

Konečně si rozumíme (1976)

V úvodních titulcích je mezi jmény „dětských“ herců chybně uvedeno jméno Vlastimil Dlouhý, přestože se jmenoval Vladimír.

Egon Schiele (2016)

Němý film Der Hirt von Maria Schnee (Pastýř u Panny Marie Sněžné), natočila v roce 1919 česká rodačka z Prahy Iwa Raffay, vlastním jménem Johanna Franzisca Lothka.

Egon Schiele (2016)

Při návštěvě kina sleduje Egon Schiele (Noah Saavedra) zinscenované záběry z němého filmu Pastýř u Panny Marie Sněžné, ve kterých se objevuje jeho bývalá modelka Moa Mandu (Larissa Breidbach). Film Der Hirt von Maria Schnee, šel však do kin teprve v roce 1920 a tedy až po Shieleho úmrtí dne 31.10.1918

Divoká (2016)

Pro natáčení scén s vlkem byli vycvičeni vlci dva, jménem Nelson a Cosa.

Rodinné štěstí (2016)

Režisér Hajdu, který si zde zahrál postavu Farkaše, obsadil do role své manželky Eszter svou zkutečnou manželku, herečku Orsolyu Török-Illés známou z jeho filmu Bibliotheque Pascal (2010), vlastní dceru Lujzu, která hrála jeho sestřenici Lauru a svého syna Zsigmonda, jenž si zahrál sam sebe, ale jako Brůno.

Taxi (1978) (TV seriál)

Hudební skladbu s názvem "Angela", použitou k úvodním titulkům, složil americký zpěvák a klávesista Bob James, který ji v plné délce vydal i na svém albu "Touchdown" z roku 1978.

Chlapi jak se patří (1977) (TV film)

Ve 3. minutě a 45. vteřině a ve 42. minutě a 32. vteřině je možné pod horním okrajem obrazovky vidět mikrofon.

Záhada zamčeného pokoje (1986) (TV film)

Ve 23. minutě a 3. sekundě se pod horním okrajem obrazovky na tři sekundy objeví mikrofon.

František je děvkař (2008)

Film byl, mimo jiné lokace, natáčen i na střeše a uvnitř obchodního centra "Šestka", v pražské Ruzyni.

Hospoda (1996) (TV seriál)

Herečka Eva Čížkovská, představitelka servírky Janinky, během natáčení seriálu čekala narození svého druhého dítěte, dcery Adély, čehož si nikdo nevšiml, protože do pátého měsíce těhotenství přibrala pouze pět kilo.

Hluboký spánek (1946)

Švýcarský hudební producent Robert Jan Mayer, známý pod přezdívkou Minus 8, použil část dialogu Philipa  Marlowa (Humphrey Bogart) a Vivian Rutledge (Lauren Bacall) do své skladby "Elysian Fields", ze stejnojmenného alba.

Reklama

Reklama

Reklama