MikyAff

Always, Winter is coming, One ring to rule them all! ♥

Instagram: jana.srailova

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 12.10.2018  08:11

Ocean's 8 není vůbec špatná komedie. Vlastně je to celkem super oddechový film, dokud si neuvědomíš, že něco takového už jsi viděl. Hereckým obsazením se to může pyšnit až na půdu a ony herečky to také celé nejvíc táhnou a nejvíc jsem si je užívala. Bohužel závěr není ani nějak překvapivý a přes noc se mi to dokázalo v hlavě uložit do kolonky "příjemný, třeba někdy kouknu znovu, ale nelpím na tom".

• 4.10.2018  20:26
    Venom (2018)

Když člověk nečeká nějaké veledílo s obrovskou pointou, nakonec skončí dost příjemně spokojenej. Já například nečekala takovou skvělou dávku vtipů a že si toho Venoma vážně ve finále dost oblíbím. Humorných scén bylo uspokojivě dost a s těmi akčními jsem taky spokojená. Finále a zápletka je sice vyřešena celkem rychle a snadno, ale ničemu to nevadilo. Jediné, co možná tak zamrzí je dost pomalý rozjezd. Nejsem nějaký velký fanda Toma Hardyho, ale po tomhle asi vážně začnu, protože mu to neskutečně sedlo. Nevadilo by mi vidět Venoma v něčem dalším. Je s těmi kluky vážně sranda.

• 22.8.2018  17:42
    Disenchantment - Série 1 (série) (2018)

Disenchantment má sice název, který si nikdy nezapamatuju a vždycky si ho budu muset překopírovat, když ho budu někam psát a nikdy ho nevyslovím správně, ale jinak je to seriál na který nějakou chvíli budu vzpomínat a přehrávat si v hlavě vtipné scény a hlášky. Z postav se nenajde ani jedna, která by mě vysloveně štvala a naopak musím vyzdvihnout dvojku Luci + Elfo. S prostředím a dějem jsem taky spokojená, jen z toho nemám tak silný pocit, abych dala plnou palbu v hodnocení. Jeden z mála seriálů, u kterých jsem zvědavá na český dabing a těším se, až to s ním zhlédnu znovu. I’m drowning! -- I’m Elfo.

• 17.8.2018  06:53

Vybrala jsem si tenhle film jako své dvoutisícové hodnocení a udělala jsem správně. Earth je skvěle natočený dokument, který si nehraje na extra vzdělávací a můžete se v klidu kochat těmi krásnými záběry přírody a roztomilých živočichů. Nikdy bych neřekla, že jepice dokáže být krásná a přitom zde vidím, že ano. A ani si nevzpomenu, kdy naposledy jsem se natolik nasmála při dokumentu. Viděli jste někdy, jak se perou žirafy? Jestli ne, tak to okamžitě napravte! I příběh chudáka lenochoda.. Stojí to za to.

• 16.8.2018  16:27

Masokr je pojatý až ironicky, ale přesto splňuje svou myšlenku a poslání. Přestože se dnes může styl natočení zdát směšný, třeba jednou v budoucnu to tak všechno opravdu bude. Jenže je to bohužel až moc růžová budoucnost plná duh a jednorožců, než aby se mi zdála realizovatelná.

• 16.8.2018  16:22
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Trvalo to sice dlouho, ale přeci jen si našel Červený trpaslík cestu k mému srdci a chápu, co na tom všichni mají. Legendární hlášky a čtyři postavy u kterých se nemůžu rozhodnout, která je nejlepší protože každá z nich je fantastická. První série mě sice tolik neberou, jenže to se může při opětovném zhlédnutí a změně postoje změnit. :)

• 9.8.2018  15:59

U Ace Ventury pro mě platí, že dvojka předčila jedničku. Jsou zde mnohem sympatičtější postavy, Jim Carrey to táhne naprosto stejně dokonale a i zápletka je záživnější. Při zmínce zvířecího detektiva mi vždycky jako první vyskočí právě tohle pokračování.

• 4.8.2018  13:28

Naprosto výstižný film, ve kterém se nemusejí najít jen ženy, protože si myslím že i muže někdy trápí nespokojenost se sebou a tohle by je mohlo trochu nakopnout, Amy Schumer se do své role perfektně hodí a umí si ji užít. Je zde spousta super fórů, i chvil ve kterých pochybujete, že by to mohlo vyjít, jenže nějakým způsobem to pořád zázračně funguje. Jen škoda, že závěrečný proslov by měl mnohem hlubší poselství, kdyby to ale vlastně nebyla svým způsobem reklama.

• 2.8.2018  16:56

Druhý příběh rodiny Úžasňáků byl naprosto fantastický. Už od začátku jsem žasla nad tou dokonalou animací a detaily, se kterými si tvůrci dali práci. A že jsem se smála víc, než všechny děti v sále? Inu, co dodat :) Vrátila jsem se do dětství a vychutnávala si každý okamžik filmu. Jack Jack si víceméně ukradl plátno pro sebe a bylo to jedině dobře. Pohrávám si s myšlenkou, jestli tohle dobrodružství nebylo o malinko lepší, než jednička. Možná bude lepší nesrovnávat a prostě si užít podívanou. Protože to za to stojí a na chvíli jsem díky Mražounovi (i jeho obrysů svalů pod oblekem) zapomněla, že je venku tak úmorné horko.

• 24.7.2018  07:34
    Městečko Záhad (TV seriál) (2012)

Vtipná a krásně animovaná oddechovka, která mi skvěle sloužila jako zabavení k jídlu a po chvíli i jen tak k zabití času. Délka epizody je optimální a i když se z počátku zdají Mabel s Dipperem lehce otravní, brzo si získají vaše srdíčko a to vlastně všechny postavy, ať už ty kladné nebo záporné.

• 21.7.2018  10:32

Já se omlouvám, ale s hodnocením si fakt nějak nevím rady. Rozhodně to je zážitek, jen furt se ve mně pere jestli pozitivní nebo naopak. Určitě to splňuje žánrový požadavky a odborníci si budou čvachtat spokojeností. Nevadilo by mi ani, že tam byla spousta scén, kdy jsem se nudila. Odpustím i to, že většinu věcí nechápu, to taky může být jen a pouze moje vina. Jenže tenhle snímek byl tak strašně megamoc divnej. A to tím způsobem, že v naprosto vypjatých situacích, kdy celý kinosál ohromením ztichl (scéna se sloupem), tak já vzadu tiše potlačovala výbuch smíchu. To platí i o konci, kdy už se jednalo o smích zoufalství. Když začaly závěrečné titulky, tak vzájemná společná slova s kamarádkou byla: "Co to sakra bylo?". O Toni Collette taky pořádně netuším, co si myslet, postavu Charlie jsem nesnášela od první scény a nejvíc to za mě celé táhli Peter a otec. Za ty taky dávám aspoň jednu hvězdu. Plus za ty scény, kdy jsem opravdu seděla v napětí a nechtělo se mi zrovna začít smát. Nechci být považovaná za hlupačku, co jde na horor a čeká triliardu lekaček a podobně. Prostě mi tenhle film nepadl do noty.

• 20.7.2018  08:39

Vtipný je to pořád, jen už se z toho stává spíš laciná klasická průměrná lovestory zápletka typická pro tyhle pohádky a vytratilo se kouzlo první Mulan, které je unikátní svým lehce až feministickým poselstvím.

• 16.7.2018  19:25
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Uspokojující americké drama, které vám nabídne nahlédnutí nejen do smetánky 19. století, tak i na jeho underground. Lehce si hraju s myšlenkou přirovnání k Sherlockovi namíchanému se Sběratelům kostí a Hannibalovi. Herci zde nemají chybu, do Luka Evanse jsem se okamžitě zamilovala a přestože ženské postavy nemám ráda, pro Dakotu vytvářím výjimku. Bohužel finále maličko zklamalo, čekala jsem daleko charismatičtějšího záporáka, který za mě zanechá větší dojem.

• 16.7.2018  15:59

Snaha udělat epizodu trochu jinak je sice hezká, ale osobně uvítám víc díl s komplexním a propracovaným příběhem, než když skýtá tři menší jednohubky, které vesměs nestojí moc za řeč, přičemž poslední je téměř až směšná.

• 16.7.2018  08:41

Animaci neřeším, je to pohádka pro děti a ne nějaké velkolepé dílo. Na české poměry se mi to zdá stále dobré a že je to místy ujeté - proč ne? Děcka se pobaví, dospělí nad některými kravinami taky. Tenhle film nejde brát vážně. Však stačí už jenom Koza, co pije pivo. Kdyby se to tvářilo seriózně, hodím tomu špatné hodnocení, jenže ona to fakt byla celkem zábava. Jako nejlepší scénu vyhlašuji tu, kdy se z toho díky Bystrozrakému stala přestřelka skoro jako ze Star Wars. Tehdy už se diváci dělí na ty, kteří to pomluví a na ty, co jsou spokojenější, než čekali.

• 12.7.2018  08:47

Co se týče děje, zůstává pro mě druhá série lehce slabší. Šokovat v jistých směrech dokáže neustále, jen už zde není tak silný feeling jako z jedničky. Byla bych ale sobec, kdybych dala méně než pět hvězd. Kvalitu si to drží stále na vysoké úrovni a poslední díl je skvělou tečkou na závěr! Praised be.

• 9.7.2018  17:22
    Psí ostrov (2018)

Wes Anderson je neuvěřitelný. Tvoří jinak, tvoří skvěle. Začínám si ho opravdu oblibovat. Psí ostrov není nijak ohromný příběhem, ale způsobem kterým je vytvořen. Každý pes má jinou osobnost a každý pes si vás získá. Lidi tady neuvěřitelně pokulhávají a tak to má být. Ti mazlíci si urvali celou obrazovku pro sebe. Scény, kdy jsou ty postavy různě poskládané a koukají se směrem na vás, jsou na tom snad jedna z nejlepších věcí. Do toho několik super hlášek a ta animace! Nevím, jestli by mě normálně bavilo sledovat obyčejnou blechu, jak leze psovi v kožichu, ale tady se to podařilo. I bite.

• 9.7.2018  07:28

Sice jsem byla zpočátku trošku skeptik, ale tenhle dokument je fakt něco. Dokáže ve vás vzedmout takovou vlnu hrdosti a emocí i když událost, o které hovoří, se stala před 20ti lety. Výsledek je všem znám a i přesto, jsem napínavě sledovala zápasy a při konci se mi chtělo plakat dojetím. Ten snímek vám prostě ty pocity předá, pokud nejste úplnej suchar.

• 28.6.2018  14:31

Wow, tahle pobuřující témata, kdy divák nesmyslně kroutí hlavou a říká si, jak je to možný, ty já můžu. Čím větší zvrácenost a údiv, tím víc mé srdce plesá. Pověstný obličej Elisabeth Moss sice leze zezačátku na nervy, ale po čase jsem si zvykla a ta baba mi začíná být chvílemi celkem i sympatická. Protože kamera je fakticky úchvatná. Už jen kvůli ní neodtrhnete obličej od obrazovky. To nemluvím o tom všem okolo. Atmosféra na vás buší skrze obrazovku. Ani nevím, kdy jsem se naposledy takhle ani na chvíli neodtrhla od nějakého seriálu a dala půl série za den.

• 22.6.2018  07:38
    Tokyo Ghoul: re (TV seriál) (2018)

Tokyo Ghoul je jedním z mých nejoblíbenějších japonských počinů, předně kvůli ohromující druhé sérii. Proto si nemůžu pomoct a celé je to pro mě celkem zklamání. Postav je tu až moc a u těch, které znám a měla jsem k nim určitý vztah, ty pocity najednou hrozně vychladly, jako bych se dívala na anime, které si pouze hraje na svou předlohu. Snaží se to napodobit brutální a překvapující notu, jakou měli jeho starší bráškové, pro mě však marně. Přestože mi skoro při Unravel ukápla slza, tak to prostě není ono..

• 20.6.2018  10:05

Před zhlédnutím - ,,55% na ČSFD. Tak jo. Sice to nebude asi žádná hitparáda, ale kouknu se na to." A víte vy co? Ono to nebylo tak špatný! Naopak mě to celkem i bavilo. Sice bych tomu asi normálně 4* nedala, ale jelikož chci vést takovou malou osobní vzpouru proti tomu průměru, tak je sem mrsknu! Škoda, že se v tomhle díle neukázalo tolik těch úžasných barevných příšerek, protože když už se objeví na obrazovce, stojí to za to. Boje mezi nimi a Jaegery jsou rozhodně největší highlight filmu. Postavy jsou sice taky super, ale moc je neřešíte. Zasmějete se (sice ne moc, ale pár uchechtnutí tam bylo), naštěstí nás tady nic moc nedojme a hlavně tu není žádná lovestory!!! Jsem spokojená.

• 13.6.2018  07:36
    Já, Simon (2018)

Příjemná oddechovka s gay tématikou, kterou bych ráda vychválila do nebes, ale brání mi v tom spousta věcí. Předlohu jsem četla a stejně jako u ní, mi dělalo problém navázat hlubší vztah k postavám. Přestože Nicka Robinsona naprosto žeru a tady byl k sežrání jako vždycky, tak vzhledem k tomu, že hrál homosexuála, zde moje naděje značně klesly. Čekala jsem kolem hledání Bluea trošku víc napětí, jenže kdo se za ním skrývá, jsem prokoukla už od začátku. A i když jsem po zhlédnutí filmu měla dobré pocity a hlavou mi kolovalo trochu toho sluníčkovství, přes noc se ten feeling nějak vypařil a čekám, že během pár týdnů a měsíců, si na to skoro nevzpomenu. Chodil jsi se mnou, protože vypadám jako kluk? -- Ne, nechal jsem tě, protože nevypadáš jako kluk.

• 12.6.2018  13:21
    Sweetbitter (TV seriál) (2018)

Příjemné překvapení, u kterého si vyzkoušíte jeden díl a zjistíte, že je to celkem zábava a díky své délce to i neskutečně utíká. Nabídne vám spoustu zajímavých postav a jejich mini příběhů, o kterých máte nutkání vědět víc. Chci další epizody!

• 8.6.2018  07:59

Emotivní snímek, který je možná na citovou stránku naladěný až moc. Nebo aspoň pro mě to bylo tak sluníčkově přeslazený, až mi z obrazovky kapal med. Pohled na děj od různých postav a zdůvodnění jejich chování je přínosem, dokud tam toho nezačne být až moc. Například zmínka o babičce. Z postoje diváka je to příjemný "ooch a aach", ale v pozdějším dění to vlastně nepřineslo žádný užitek nebo pointu. Možná už jsem rozmazlená dnešními dramatickými snímky se šílenými zvraty, že si nedokážu užít dílo naladěné na jednoduchou vlnu. Kdoví. Každopádně poslední scéna a "nečekané" finále s hrozně srdcervoucím proslovem tomu dalo korunu. Klišé. Takže pokud si chcete zanaříkat nad nespravedlností světa, která se vzápětí změní na "žili šťastně až do smrti", do toho. Jestliže na druhou stranu jste hořký skeptici, čeká vás spíš utrpení.

• 4.6.2018  14:48
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Co se týče kvality, je srovnatelná s první sérií. Oproti jejímu sladkému mysteriu se zde setkáváme s postavami více do hloubky a spíš než Hannu, zde řešíme je. Což je velice příjemná změna. Jen kdyby to chvílemi nebylo až tak moc dramaticky přemrštěné a vám nějaký hlásek vzadu v hlavě neříkal "Tohle už je trošku blbost..". Každopádně se mi více než hlavní příběh se soudem, líbila spousta vedlejších linek - Tyler a Cyrus, Alexův příběh a další. Přestože poslední díl je tu hodnocen jako jeden z nejslabších, pro mě je naopak velice silný. Scéna na záchodě a její následky by mohly slibovat mnohem lepší a vzrušující podívanou, i když bez dalšího pokračování už bych se obešla.

• 30.5.2018  08:05
    Atypical - Série 1 (série) (2017)

Filmy a seriály kde je hlavní postavou osoba s autismem, osobně považuji vždycky za zajímavé a v něčem i obohacující. I když tenhle případ je na té humornější vlně a přestože se s problémy ze světa autistů setkáváme, na pozadí jsou tu i další příběhy. Popravdě postava Casey pro mě po celou dobu nejvíc vystupovala na povrch a nejvíc jsem si ji i oblíbila. Do toho jsem zvládla nesnášet její matku (což byl nejspíš účel, takže dobrá práce!) a vedle toho všeho si občas povzdechnout nad strastiplnou roztomilostí jejího bratra. Atypical je rozhodně humorný počin, na který se vzpomíná s úsměvem, ale žádné větší místo si v srdci nenajde. Sometimes I wish I was normal. --- Well dude.. Nobody's normal.

• 25.5.2018  07:23
    Herkules (1997)

Něco tak roztomilého, jako je malý Pegas jsem hodně dlouho neviděla! Celkově bych zařadila Hercula mezi ty lepší Disney pohádky. Múzy tu mají skvělé doprovodné písně a celé je to fajn zábava. Záporák je akorát tak děsivý a zároveň vtipný, hrdina se snaží být hrdinou doslova a doprovodné postavy se starají o slušnou zábavu. Baví mě to teď daleko víc, než když jsem byla malá.

• 17.5.2018  21:04
    Deadpool 2 (2018)

Sice mi lehce zamrzelo, když jsem klikala na ty tři hvězdy, jenže nemůžu jinak. Ono je to celkem nastejno s jedničkou, jenže já byla nejspíš moc natěšená a čekalo mi celkem zklamání. Právě kvůli tomu dávám o hvězdu méně. Napoprvé byla celá ta show úplná pecka a něco nového ve světě komiksových filmů. Možná i filmů obecně. Dvojka je napumpovaná neuvěřitelnou kopou hlášek a možná jí to spíš škodí, protože se snaží být vtipná až přespříliš. Navíc jejich valná většina má smysl v narážkách na jiné věci, což mně osobně by se neuvěřitelně líbilo, ale když se v kině smějete jako jediný člověk, říkáte si: "Co je sakra špatně?". Příběh je sice propracovanější, ale chybělo mi tu chytit se něčeho fakt temného a záporného, u čeho bych se musela bát, jak film skončí. Bohužel závěr byl celkem jasný od začátku a snímek fakt spíš vsázel na fóry. Určitě plánuju další projekci, která snad mi donutí k přehodnocení názoru. So dark. You sure you're not from the DC universe?

• 16.5.2018  08:11

Na Fifty Shades se vždycky dívám s jistým nadhledem. Je mi jasný, že v tom filmu nemůžu hledat nějakou spirituální hodnotu, jako spíš očekávat dávku sexu, který ve mně vzbudí nereálné představy o životě a já zase chytím depresi. Protože co si budeme namlouvat, příběhově ten film za moc nestojí, na herecký výkon Dakoty nekoukám zrovna nejradši (narozdíl od těla jejího kolegy, slint) a obecně to zas taková pecka není. Rozhodně se ode mě nejedná o špatné dvě hvězdičky, ale spíš o takové smířené a oslavující, že už je konec a já nemusím ze zvědavosti, jakým způsobem si to zas Anna s Christianem rozdají, koukat na další díl a vyhnu se dalšímu kýblíku zmrzliny na nervy. Děkuju!

• 15.5.2018  13:27
    Lucifer - Série 3 (série) (2017)

Nová postava Pierce je zezačátku celkem příjemné rozptýlení, která ovšem ke konci série začne lézt na nervy. Naopak Charlotte jsem si nyní ohromně oblíbila a co se týče Lindy, tak je mi líto, že neměla tolik prostoru. Vztah mezi Chloe a Luciferem je zde jako na horské dráze a o to vlastně jde. To platí i o kvalitě dílů, kdy se střídaly dobré i ty horší. Zato poslední dva byly naprosto ohromná bomba a odmítám, že by se mělo jednat o konec tohoto seriálu. Poslední epizoda ani zdaleka není uzavřená, jak by se hodilo a zbývá moc otázek. #SaveLucifer!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9