MikyAff

Instagram: jana.srailova

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 15.1.2019  09:47
    Robin Hood (2018)

Důkaz, že dobrá akce nestačí. Robin Hood nabízí dobrý akční scény, měla jsem jednu chvíli i husinu. A dokonce jsem se dvakrát za film i zasmála (jednou spíš ze zoufalství). Jinak je to celkem patos. Původní příběh tu prakticky není, jsou zde jen známá jména a ořezaná kostra myšlenky. S radostí bych snesla kratší stopáž, třeba by se mi nechtělo tolik spát a závěr mi tolik nenaštval. Jenže v tu chvíli to bylo fuk, hlavně že se jde domů.

• 6.1.2019  19:41
    Pán času - Série 11 (série) (2018)

Fakt, že je novým Doctorem žena, by mi až tak nevadil. Jodie to jde dobře. Je roztomilá, zábavná a tak trochu směsice jejích předchůdců. Na společníky se po chvíli dá taky zvyknout, i když tři jsou možná už trochu moc. Co ale nedokážu nějak překousnout je, že celá tahle série strašně postrádá ten Doctorovský náboj. Místo zajímavých zápletek s důležitým dějem v pozadí, sledujeme jednorázové díly a výlety. Není to ono, nebaví mě to.

• 6.1.2019  14:48
    Bird Box (2018)

Lepší než Tiché místo (když už se to teda musí srovnat). Nepřítel si ze vytvořil mnohem lepší atmosféru kolem sebe, protože se vlastně nedá porazit a ani nevíme odkud a proč se tu vzal. Což tu možná trochu na jednu stranu chybí. Přestože člověku začnou postupně docházet spojitosti už během chvilky, jelikož začínáme v budoucnosti, tak si i tak atmosféru vychutná. A jen tak mimochodem, Sandru Bullock teda nijak nežeru, ale na to kolik jí je, je vážně kočka!

• 6.1.2019  14:34

Naprosto perfektní kinovstup do roku 2019. Zbývá jen litovat, že jsem film neviděla dřív. Nic nového mezi tou tisícovkou komentářů asi nevyplodím, už jen ty statistiky mluví za vše. Dokonalý. I pro lidi, co nejsou skalními fanoušky skupiny, to je zážitek. Na konci filmu zbývá jen utřít slzu, zbavit se husiny a smeknout.

• 6.1.2019  14:18
    Alfa (2018)

Průměrný survival, který by bez vlka diváky nepřitáhl. Bohužel kdo se chytil na lepek, mohl být celkem i zklamaný. Doufala jsem ve více prostoru pro chlupáče (když už se to podle něj jmenuje, že jo..), než pro toho kluka. Ten mi naopak víc lezl na nervy, než aby vzbudil nějaký soucit nebo potřebu mu fandit. Naštěstí tomuhle filmu dodává šťávu aspoň kamera, ta je místy vážně fantastická. A kvůli tomu klidně odpustím tvůrcům to "překvapení" na konci, jaké mi spíš jen nas.. štvalo.

• 29.12.2018  14:54
    Bumblebee (2018)

Transformers nepatří mezi ty nejpovedenější filmové ságy. Z nějakého důvodu si ale svou popularitu drží a točí se o nich nové filmy. Bumblebee mě do kina nalákal s tím, že by to mohlo být trochu něco jiného. Což bylo, jenže že by to bylo i lepší, to se taky říci nedá. Jediné překvapení pro mě byl John Cena, který se mi nečekaně na plátně líbil. Jinak děj byl celkem jedno klišé a objasnila se jen Beeho minulost. Pro fanouška určitě pecka, pro mě jako obyčejného diváka normální film s kámoši.

• 23.12.2018  11:33
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Skvělý hororový seriál, který vás pohltí už prvním dílem a pak je těžké jen tak přestat, protože chcete znám příběh téhle trochu jiné rodinky. Na to, jak mě první díly ohromily svou děsivou atmosférou (díky které jsem se po dlouhé době v noci bála jít i vyčůrat), tak postupným odhalováním mé nadšení postupně opadávalo. I přes to je to jeden z nejlepších seriálů tohoto roku. Současnost s flashbacky je skvěle zkombinovaná tvůrci v nich nedělají bordel. A ty náhodný záblesky duchů, kteří sice nijak do děje nezapadali, ale prostě tam byli? Geniální! Jen se modlím, aby česká distribuce tomu nevymyslela nějaký směšný název.

• 23.12.2018  11:07
    Aquaman (2018)

Dámy a pánové, pro mě rozhodně nejlepší DC posledních let. Může to být mou slabostí pro sexy svalovce, zrzky nebo bájnou Atlantidu a nebo i tím, že Wan prostě umí. Přes skvělé akční scény snímek nabízí i dostatek prostoru pro humor. Chtěla jsem hrdinskou akci a příběh o Aqamanovi, což jsem přesně dostala.

• 23.12.2018  10:52

Pojízdná honička na začátku působí víc směšně, než napínavě a upřímně jsem ještě nezažila, že by mi takhle rozčiloval nějaký soundtrack v akčnějších scénách. Je zde znát, že to je podle knížky (kterou jsem nečetla btw) a autoři se snažili napráskat velké množství informací do dvou hodin. Což je výhoda v tom, že se neustále něco děje a nevýhoda v občasném zmatku. V hlavě mi dost uvázla linka se Shrikem, která mi možná přišla lehce naví a přitom tam byla jednou z nejzajímavějších prvků. Jsem v rozpacích, protože nesnáším, když potencionálně skvělé fantasy světy nemohou naplno ukázat svůj potenciál.

• 8.12.2018  20:06

Založený na špatných lekačkách a nepříliš poutavém ději. Linka vraždění, na které vás nic moc nepřekvapí, mrtvolka nezáživná a hlavní postava odolná proti ohni. Na to, že jsem byla na snímku v kině, ve mně žádný dojem nenechal a přitom potenciál márnic je tak obrovský. Navíc gratuluji překladatelům názvu filmu. Se spáry ďábla to má pramálo společného.

• 30.11.2018  19:54

Úsměvný kraťas, který během chvíle zapomenete a má celkem směšné finále bez pointy. Sice jsou to "mimoni", jenže to nic nezachrání.

• 30.11.2018  19:33
    Grinch (2018)

Na to, že v kině byla 3/4 diváků děti, jsme se my - tři dvacetiletý holky - smály asi nejvíc. Nový animovaný Grinch je o dost mírnější, než jeho hraná verze. Což nevadí, přeci jen je směrovaný na mladší publikum, ale dospělí si v něm najdou také svoje. Není to až tak velký zahořklík a hraje to spíš na smutnou vlnu. Plátno si pro sebe víceméně krade Max a další zvířecí kamarádi a kozel je naprosto famózní rozbíječ, bez kterého by to nemělo pravé grády. Hranou verzi to nepřekoná, přesto jsem spokojená.

• 15.11.2018  19:52

Komentář může obsahovat spoilery nebo náznaky děje. Prvních pár dílů Apocalypse vypadalo celkem nadějně a díky bohu máme zpátky klasickou úvodní znělku. Tvůrci vám hodí do podzemního bunkru pár postav, ke kterým si budujete postupně různé pocity a čekáte, co se s nimi bude dít. Najednou se karta naprosto obrání a máme tu Coven: Pokračování. Objevují se samé charaktery, které už známe. Což není špatně. Určitě ne. Ta nostalgie a vzpomínání na předchozí řady + dokončení několika věcí v Murder House, za které jsme tak vděční, je fakt super. Jenže těch odboček je tu tolik, že vás to naprosto oprostí od Apokalypsy, která měla svou atmosféru a sama o sobě byla dost zajímavá. Nebála bych se říct, že celá tahle série je vlastně recyklace herců a obzvláště pak Sarah Paulson. Navíc, když vždy vypadá stejně, jen má jiné vlasy, tak vás to pak trošku štve. Ještě štěstí, že je tak dobrá herečka. Kdo z těch našich AHS klasických herců vlastně není. Škoda i příliš okatého a vcelku jednoduše vyřešeného satanského problému s neskutečně blbým koncem dílu. Bylo to fajn příjemné a nostalgické, ale tvůrci to umí i líp.

• 15.11.2018  12:25

Nechtěla jsem si to přiznat, jako další zdejší hodnotitelé, ale Fantastická zvířátka dvojka jsou přeci jen maličko zklamání. Doufám, že je to způsobeno hlavně tím, protože se jedná o propojující díl, který nás přivede do grandiózního finále, z jakého si všichni sedneme na zadek. Objevuje se tu mnohem víc postav a naši oblíbenci už nemají tolik prostoru. Brumbál je velmi příjemné překvapení a na Johnnyho Deppa si neustále musím ještě zvykat. Bohužel se tvůrci snaží sice zapojovat stále kouzelné bytosti, ale i když se film stále jmenuje Fantastická zvířata, zaměřuje se už úplně jiným směrem. Rozhodně nejzajímavější scény, jaké mě nejvíce vzaly za srdíčko, byly ty z prostředí Bradavic, které nás nějakým způsobem více napojovaly na původní sérii HP. Finální rozuzlení rodinných problémů působí spíš směšně, jako z nějaké béčkové detektivky. To ale velice zachraňuje "Finite" scéna, která mi nahodila naprostou husinu a cítila jsem, že to je opět ono. To je ten svět kouzel a magie, který miluju a jehož chci víc.

• 7.11.2018  19:50

Něco tak miloučkého jsem dlouho neviděla. Malé děti se pobaví, dospělí k tomu i zamyslí a přidají trochu nostalgie. Kamera je špičková a jsem nadšená víc, než jsem čekala, proto dávám plných pět hvězd. Kupujme si balónky, jezme medík a Ijáčka chci domů! ♥

• 12.10.2018  08:11

Ocean's 8 není vůbec špatná komedie. Vlastně je to celkem super oddechový film, dokud si neuvědomíš, že něco takového už jsi viděl. Hereckým obsazením se to může pyšnit až na půdu a ony herečky to také celé nejvíc táhnou a nejvíc jsem si je užívala. Bohužel závěr není ani nějak překvapivý a přes noc se mi to dokázalo v hlavě uložit do kolonky "příjemný, třeba někdy kouknu znovu, ale nelpím na tom".

• 4.10.2018  20:26
    Venom (2018)

Když člověk nečeká nějaké veledílo s obrovskou pointou, nakonec skončí dost příjemně spokojenej. Já například nečekala takovou skvělou dávku vtipů a že si toho Venoma vážně ve finále dost oblíbím. Humorných scén bylo uspokojivě dost a s těmi akčními jsem taky spokojená. Finále a zápletka je sice vyřešena celkem rychle a snadno, ale ničemu to nevadilo. Jediné, co možná tak zamrzí je dost pomalý rozjezd. Nejsem nějaký velký fanda Toma Hardyho, ale po tomhle asi vážně začnu, protože mu to neskutečně sedlo. Nevadilo by mi vidět Venoma v něčem dalším. Je s těmi kluky vážně sranda.

• 22.8.2018  17:42
    Disenchantment - Série 1 (série) (2018)

Disenchantment má sice název, který si nikdy nezapamatuju a vždycky si ho budu muset překopírovat, když ho budu někam psát a nikdy ho nevyslovím správně, ale jinak je to seriál na který nějakou chvíli budu vzpomínat a přehrávat si v hlavě vtipné scény a hlášky. Z postav se nenajde ani jedna, která by mě vysloveně štvala a naopak musím vyzdvihnout dvojku Luci + Elfo. S prostředím a dějem jsem taky spokojená, jen z toho nemám tak silný pocit, abych dala plnou palbu v hodnocení. Jeden z mála seriálů, u kterých jsem zvědavá na český dabing a těším se, až to s ním zhlédnu znovu. I’m drowning! -- I’m Elfo.

• 17.8.2018  06:53

Vybrala jsem si tenhle film jako své dvoutisícové hodnocení a udělala jsem správně. Earth je skvěle natočený dokument, který si nehraje na extra vzdělávací a můžete se v klidu kochat těmi krásnými záběry přírody a roztomilých živočichů. Nikdy bych neřekla, že jepice dokáže být krásná a přitom zde vidím, že ano. A ani si nevzpomenu, kdy naposledy jsem se natolik nasmála při dokumentu. Viděli jste někdy, jak se perou žirafy? Jestli ne, tak to okamžitě napravte! I příběh chudáka lenochoda.. Stojí to za to.

• 16.8.2018  16:27

Masokr je pojatý až ironicky, ale přesto splňuje svou myšlenku a poslání. Přestože se dnes může styl natočení zdát směšný, třeba jednou v budoucnu to tak všechno opravdu bude. Jenže je to bohužel až moc růžová budoucnost plná duh a jednorožců, než aby se mi zdála realizovatelná.

• 16.8.2018  16:22
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Trvalo to sice dlouho, ale přeci jen si našel Červený trpaslík cestu k mému srdci a chápu, co na tom všichni mají. Legendární hlášky a čtyři postavy u kterých se nemůžu rozhodnout, která je nejlepší protože každá z nich je fantastická. První série mě sice tolik neberou, jenže to se může při opětovném zhlédnutí a změně postoje změnit. :)

• 9.8.2018  15:59

U Ace Ventury pro mě platí, že dvojka předčila jedničku. Jsou zde mnohem sympatičtější postavy, Jim Carrey to táhne naprosto stejně dokonale a i zápletka je záživnější. Při zmínce zvířecího detektiva mi vždycky jako první vyskočí právě tohle pokračování.

• 4.8.2018  13:28

Naprosto výstižný film, ve kterém se nemusejí najít jen ženy, protože si myslím že i muže někdy trápí nespokojenost se sebou a tohle by je mohlo trochu nakopnout, Amy Schumer se do své role perfektně hodí a umí si ji užít. Je zde spousta super fórů, i chvil ve kterých pochybujete, že by to mohlo vyjít, jenže nějakým způsobem to pořád zázračně funguje. Jen škoda, že závěrečný proslov by měl mnohem hlubší poselství, kdyby to ale vlastně nebyla svým způsobem reklama.

• 2.8.2018  16:56

Druhý příběh rodiny Úžasňáků byl naprosto fantastický. Už od začátku jsem žasla nad tou dokonalou animací a detaily, se kterými si tvůrci dali práci. A že jsem se smála víc, než všechny děti v sále? Inu, co dodat :) Vrátila jsem se do dětství a vychutnávala si každý okamžik filmu. Jack Jack si víceméně ukradl plátno pro sebe a bylo to jedině dobře. Pohrávám si s myšlenkou, jestli tohle dobrodružství nebylo o malinko lepší, než jednička. Možná bude lepší nesrovnávat a prostě si užít podívanou. Protože to za to stojí a na chvíli jsem díky Mražounovi (i jeho obrysů svalů pod oblekem) zapomněla, že je venku tak úmorné horko.

• 24.7.2018  07:34
    Městečko Záhad (TV seriál) (2012)

Vtipná a krásně animovaná oddechovka, která mi skvěle sloužila jako zabavení k jídlu a po chvíli i jen tak k zabití času. Délka epizody je optimální a i když se z počátku zdají Mabel s Dipperem lehce otravní, brzo si získají vaše srdíčko a to vlastně všechny postavy, ať už ty kladné nebo záporné.

• 21.7.2018  10:32

Já se omlouvám, ale s hodnocením si fakt nějak nevím rady. Rozhodně to je zážitek, jen furt se ve mně pere jestli pozitivní nebo naopak. Určitě to splňuje žánrový požadavky a odborníci si budou čvachtat spokojeností. Nevadilo by mi ani, že tam byla spousta scén, kdy jsem se nudila. Odpustím i to, že většinu věcí nechápu, to taky může být jen a pouze moje vina. Jenže tenhle snímek byl tak strašně megamoc divnej. A to tím způsobem, že v naprosto vypjatých situacích, kdy celý kinosál ohromením ztichl (scéna se sloupem), tak já vzadu tiše potlačovala výbuch smíchu. To platí i o konci, kdy už se jednalo o smích zoufalství. Když začaly závěrečné titulky, tak vzájemná společná slova s kamarádkou byla: "Co to sakra bylo?". O Toni Collette taky pořádně netuším, co si myslet, postavu Charlie jsem nesnášela od první scény a nejvíc to za mě celé táhli Peter a otec. Za ty taky dávám aspoň jednu hvězdu. Plus za ty scény, kdy jsem opravdu seděla v napětí a nechtělo se mi zrovna začít smát. Nechci být považovaná za hlupačku, co jde na horor a čeká triliardu lekaček a podobně. Prostě mi tenhle film nepadl do noty.

• 20.7.2018  08:39

Vtipný je to pořád, jen už se z toho stává spíš laciná klasická průměrná lovestory zápletka typická pro tyhle pohádky a vytratilo se kouzlo první Mulan, které je unikátní svým lehce až feministickým poselstvím.

• 16.7.2018  19:25
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Uspokojující americké drama, které vám nabídne nahlédnutí nejen do smetánky 19. století, tak i na jeho underground. Lehce si hraju s myšlenkou přirovnání k Sherlockovi namíchanému se Sběratelům kostí a Hannibalovi. Herci zde nemají chybu, do Luka Evanse jsem se okamžitě zamilovala a přestože ženské postavy nemám ráda, pro Dakotu vytvářím výjimku. Bohužel finále maličko zklamalo, čekala jsem daleko charismatičtějšího záporáka, který za mě zanechá větší dojem.

• 16.7.2018  15:59

Snaha udělat epizodu trochu jinak je sice hezká, ale osobně uvítám víc díl s komplexním a propracovaným příběhem, než když skýtá tři menší jednohubky, které vesměs nestojí moc za řeč, přičemž poslední je téměř až směšná.

• 16.7.2018  08:41

Animaci neřeším, je to pohádka pro děti a ne nějaké velkolepé dílo. Na české poměry se mi to zdá stále dobré a že je to místy ujeté - proč ne? Děcka se pobaví, dospělí nad některými kravinami taky. Tenhle film nejde brát vážně. Však stačí už jenom Koza, co pije pivo. Kdyby se to tvářilo seriózně, hodím tomu špatné hodnocení, jenže ona to fakt byla celkem zábava. Jako nejlepší scénu vyhlašuji tu, kdy se z toho díky Bystrozrakému stala přestřelka skoro jako ze Star Wars. Tehdy už se diváci dělí na ty, kteří to pomluví a na ty, co jsou spokojenější, než čekali.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10