Raya a drak (2021)

Nádherný příběh, animace a i kouzelná mytologie, o které chci vědět víc. Dojala jsem se, zasmála a na chvíli i vrátila do dětských let a fantazie.

Princezna zakletá v čase (2020)

Pohádka, která mi vrátila víru v českou kinematografii. Skvělé obsazení, příběh a krásně se na to celé kouká. Možná to není nic pro menší publikum, nebo starší, které nedá dopustit na staré dobré klasické pohádky. Jenže já si to užila a napjatě čekám na pokračování.

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál)

Tohle mě tááák bavilo! Teda hlavně asi první dvě epizody, kdy se s naším profesorem seznamujeme, ale ani ke konci to nebylo zas tak zlé. Obzvlášť na novodobou českou kinematografii to je super zpestření, že jsem schopná odpustit i semtam vykrádání Sherlocka, zmatečnost nebo možná i trochu nelogičnost určitých situací. Obzvlášť, když hlavní postava je Vojta Kotek, který dělá s Annou Polívkovou až nečekaně dobrou dvojici. A ty hlášky.. // Když mě budete hledat, zkuste to uprostřed Boubínského pralesa. Tam teď budete něco zkoumat? Ne. Tak proč tam budete? Já tam nebudu. Tak proč vás tam máme hledat? Právě proto. //

Armáda mrtvých (2021)

V mnoha ohledech předvídatelné, až to pěkné není. Jenže jakmile od toho očekáváte přesně to, co tenhle film je - průměrný zombie biják, s průměrnými postavami - jsem schopná mu odpustit nějaké fuck logic momenty za těch pár vtipů, co mi rozesmály a nebo za to, že stopáž pěkně utekla a po dlouhé době jsem měla nějakou postavu, které fandit (blázen do trezorů 4ever v mém srdci). Taky trochu jiné pojetí zombie bylo celkem fajn. Na nedělní večer do deště celkem fajn volba.

V zajetí (2020)

Kdo viděl The Act, nebo aspoň trošku zná skutečný příběh, kterým se tohle inspiruje, tak ho zvrat příliš nepřekvapí. Oceňuji tvůrce, že si tu pár věcí upravili podle svého a přidalo to trochu šťávy. Sarah Paulson je jako vždy skvělá a snímek na vás udělá docela i dojem. Jen nijak víc nezasáhne a neuvízne v paměti.

Host (2020)

Je to děsivý už jen z principu, protože věřím, že s duchy by se nemělo zahrávat a tady to platí obzvlášť, jelikož pak je vidět, jak špatně to dopadá. Rychlá hororová jednohubka, která navodí atmosféru a možná se jednu noc budete bát jít v noci vyčůrat. A kdo nemá tenhle druh adrenalinu občas rád?

Dámský gambit (2020) (seriál)

Byly pro vás někdy šachy sexy? Ne? Tak si koukejte pustit tenhle seriál! Anya Taylor-Joy doposud kolem mě jen proplouvala a tady jsem jí a jejím velkým očím naprosto propadla. Dlouho mě nějaké drama natolik nebavilo, že bych od něj nebyla schopná odtrhnout oči a chtěla to celé vidět v jeden den. Navíc doba 50. je tu krásně vyobrazena a fakt dobře se na to celé kouká. Zážitek ve mně zůstane ještě dlouho.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Uaaa, kdy naposled bylo něco, co si udrželo kvalitu po celou dobu vysílání? Slyšela jsem sice, že některé díly zde působí spíš výplňově, ale koho to zajímá. Dejte mi dávku Baby Yody (Grogu, pardon) a jsem spoko a od obrazovky mě nedostanete. Navíc ta akce a smršť v posledních dílech? Wow. Ani poslední triologie Star Wars mi nebaví tolik, jako tenhle seriál! Potřebuji víc.

Jeho temné esence - Série 2 (2020) (série)

Druhá série nám, nečtenářům, odkývá spoustu nových věci, které jsme díky filmu netušili. Kvalitou se vyrovná první sérii. Místy se nemůžu odtrhnout, místy je mi jedno, co se na obrazovce odehrává. Jsem ráda, že se zde cesty propojují a vytváří nové dobrodružství. Na třetí sérii se těším a nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne.

Duše (2020)

Moje Soul očekávání byla, že ke konci budu mít typické dětské oči, otevřená ústa a udělám "wau". Bohužel až tak dokonalé to ale nebylo. Naopak Duše má svoje vnitřní poselství, které spíš cílí na dospělejšího diváka a činí ji krásnou. Jenže aby to pro mě byl top strop, musela by obsahovat nějaký jiný, než naprosto očekávatelný, konec. Co se, jako vždy, nedá Pixaru vytknout, je animace. Opravdu se na to krásně kouká a určitě budu muset snímek v blízké době znovu vidět, protože mám pocit, že mi něco podprahového uniklo,