Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Akční
  • Animovaný

O mně

"Říká se, že filmy by měly být víc podobné životu - já si však myslím, že život by se měl víc podobat filmu." (Myrna Loy)

 

"V uměleckém díle nehledejte význam, ale nechte se jím opájet." (Vladimír Suchánek)

 

"Význam žádného uměleckého díla není něco daného a zafixovaného, ale neustále se proměňuje v prostoru a čase. Proto jej nemůžeme jednou provždy objevit, pouze jej neustále hledat a podle možností se mu přibližovat." (Martin Hilský

 

Jsem absolventkou bakalářského studia na FF UP v Olomouci - žurnalistika a filmová věda, a magisterského studia tamtéž - komunikační studia a filmová věda.

 

U médií jsem zůstala. Pracuji jako editorka / korektorka / redaktorka příloh a asistentka v Mladé frontě DNES.

 

Byla jsem externí redaktorkou týdeníku 5plus2 (Moravskoslezský kraj, hlavně Opava a Ostrava) a dlouhodobě jsem externě přispívala do ostravské Mladé fronty DNES.

 

Dělala jsem korektorku pro web 25fps.cz a rovněž korektorku pro festival PAF.

 

Praxi jsem během svého bakalářského studia strávila ve Frýdecko-místeckém a třineckém Deníku a v redakci zpravodajství ostravského studia České televize.

 

V roce 2010 jsem byla dramaturgyní 45. ročníku festivalu populárně-vědeckých a dokumentárních filmů AFO (konkrétně tematický blok o fraktálech). Také jsem napsala několik textů do festivalového katalogu a brožury, uváděla hosty.

 

Od roku 2006 do roku 2013 jsem byla redaktorkou na filmovém webu kfilmu.net, kde jsem s Martinem mimo jiné spolupracovala na sekci Goldies.

 

P. S. Před hodně a hodně lety jsem se třemi spolužáky třikrát vyhrála (vícekrát to nešlo :-D) nezničitelnou soutěž České televize Bludiště :-). 

 _____________________________________________________________________________________________________________

 

Komentáře

 

Před dávnými časy jsem dokončila kopírování svých starých názorů z kfilmu.net sem. Uznávám, že jsou mnohdy trapné, ale psala jsem je coby patnáctiletá holka, což o něčem vypovídá. Navíc je nechci měnit (a ano, jsem na to i líná), dokud třeba film neuvidím znovu. To se ale spíše nestane. Takže buďte shovívaví. A také mějte na paměti to, že mým cílem rozhodně není psát zde duchaplné analýzy, ale spíše postřehy pro sebe.

 

Reklama

Reklama