Deník Bridget Jonesové (2001)

Tenhle film asi potěší mnoho žen, mně se taky líbil. Sice nemám ráda Renée Zellwegerovou, ale hraje tu dobře a obdivuji ji, že se pro roli obětovala a přibrala (sice za ty prachy...). No nic, děj je romantický, vtipný, líbí se mi hudba, má to šmrnc. Ve filmu se určitě najde spousta žen, proto je taky tak úspěšný, stejně jako kniha.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Tak Renée nám opět přibrala a natočila dvojku. No, musím říct, že film je to ještě dobrý, docela se mi i líbil, ale na jedničku opět nemá. Není to hrozné, vůbec ne, dá se na to dívat, je to pořád vtipné, ale prostě to není jednička. Chybí tomu něco a už to tu jednou bylo...

Láska nebeská (2003)

Kdysi nám to pustili ve škole, myslím, že se blížily Vánoce. Ani jsem od filmu nic nečekala, ale musím říct, že se mi líbil, byl příjemně natočený, objevila se plejáda skvělých herců, příběh je romantický a film na Vánoce prostě ideální... A nepotěší snad jenom ženy. ***Edit*** Po takových šesti nebo sedmi letech vidím film znovu a musím říct, že jsem z něj nadšená. Z Lásky nebeské se stal kult, v průběhu doby jsem si oblíbila spoustu herců, kteří zde hrají, musím ocenit parádní soundtrack, vtip, suchý humor, britský přístup a především dramaturgii a scénář. Příjemná alternativa v porovnání s hollywoodskými slaďáky.

Postřižiny (1980)

Film je doslova prošpikovaný dobrými hláškami. Je dobře natočený, herci hrají skvěle, zasmějete se, ale pořád mi tu něco chybí. Nedokážu říct co, ale tenhle film je sice dobrý, ale nikoliv výborný, prostě mě tak nezaujal. A celkově me Menzelovy adaptace Hrabala příliš neberou.

Zelené peklo (2003)

Na Travoltu jsem zvyklá spíše z Pomády, jako na toho ulízaného kluka. Tahle proměna mě docela příjemně překvapila. Film je to docela dobrý, dokáže udržet pozornost a pokud vydržíte do konce, vyrazí vám dech, protože něco takového čeká asi jen málokdo.

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Tenhle film mám docela ráda, ale je pravda, že jsem ho sledovala, když jsem byla mladší. Robin Williams je jako ženská skoro k nepoznání, námět na rodinnou komedii je to dobrý. Někdy je film i dojemný, prostě celkově vkusný, docela vtipný.

Tmavomodrý svět (2001)

Nemám ráda válečné filmy, ale tenhle je dobrý a myslím, že největší zásluhu na tom má duo Svěrákových. Prostě co chytnou do ruky, je dobré. Samozřejmě i Vetchý a Hádek hrají skvěle, bez nich by to nebylo ono. Film je dojemný, zároveň i někdy vtipný, člověk se i bez mučení doví něco z historie.

Z pekla štěstí (1999)

Takže, nemám ráda Trošku a moderní pohádky taky nejsou to pravé ořechové, mám radši ty staré, co v sobě mají nějaké kouzlo. Tahle pohádka není hrozná, je dokonce koukatelná, ale není to šálek mého čaje.

Z pekla štěstí 2 (2001)

Nastavovaná kaše. Jednička docela dobrá, dvojka už je podprůměrná. Sice jsou tu nějaké nové prvky, které někdy i splní svůj účel a film osvěží, ale nevím, nevím, celkově se mi to opět moc nelíbí.

Zámek hrůzy (1999)

Film vyvolává docela děsivou atmosféru. Líbil se mi, ten námět je dobrý, herci v pohodě. Někdy byly scény dost nereálné a takové až umělé, ale celkově dobrý.