• Fantasy

Na vlásku (2010)

Hele ... blomcko ?? LOCIKA !!! ... ehm díky nedám si. Co dodat. Miluju 5/5 jak bič.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Akce.... futruristika .... děj ... scénář .... lidé... utopie... vše se mlze stráci a někde zase začíná.... konec řádky /

Hunger Games (2012)

Tak jsem se skoro po 7. měsícich odhodlal podívat se na titul Hunger Games.... a dobře jsem udělal že jsem si dal načas. Perferkní nápad na večerní popkornový biják který Mr.Ross zmršil takovým způsobem že to ani vyjádřit nemůžu. Snaha o emotivní začátek filmu aneb jak jsem měl hodinu zvukovou kulisu u práce. Po této hodině kdy začínájí vlastní Hunger Games, skrz na skrz ničené nelogickým až se stupiditou hraničícím chováním hlavních postav. Do toho snaha o romantickou zápletku při které mi vztávaly i chlupy na zadku a to vše završuje nejstupidnější scénář který se dá předvídat pomalu slovo od slova. Nějak sem u toho vypnout mozek nedokázal i když jsem měl, soutředit jsem se na film plně taky nedokázal tíky tupostem při kterých jsem ani sedět v klidu nemohl. Nemastné, neslané, nezajímavé. FIlm samotný je na 1* , nakonec však dávám dvě díky soundtracku který se mi narozdíl od filmu velmi líbil. Hodnocení : 40% - 2* a pro mně zabité 2 hodiny života.

Temný rytíř povstal (2012)

Masterpiece celé řady, od začátku do konce film který nepustí, nedovolí a nedá. Christopher Nolan je prostě talent, a to na všechno. Vyvedený casting, dobrý scnénář, triky za težké prachy, Anne Hatteway v LATEXU OMG!! Prostě paráda, jen jsem sakra na konci čekal že Bruce Wayne opravdu zemře, předá žezlo a svět se bude točit dál, mrzí mne že přežil a nebude další díl. A já těch 5 hvězd dám, byla to nejlepší trilogie posledních let.

Prometheus (2012)

Zrození "Aliens" a to ve velkém stylu. Jak se z červa který se palzí X tisíc let na kusu šutru někde ve vesmírné řiti docela náhodou stal predátor sotjící na špičce vlastního potravního řetězce. Proč mám takový dojem že to možná nebyla až tak náhoda ale že se je u nás chystali vypustit ? Každopádně, Charlize prostě sluší role svině, Fasbender si dle mně střihnul sovjí životní roli a Naomi prostě žeru. Přidejte pár emzáků včetně těch neznámých, pár natuněných tehchologí a ejhle ! Světlo světa spatří prvotřídní béčko se slušným obsazením a perfektními PC triky. Ale varování platí, film není samostatný, vysvětluje PROČ bůbec došlo k filmům jako Vetřelec. Pro mně silnějších 75 % a 3 * + jedna bonusová za obě oblíbené herečky v jednom filmu.

Sněhurka a lovec (2012)

Nebylo to ani tak hrozné jak jsem čekal, avšak ani tak kule rvoucí jak to mohlo být. Byl to luxusní nápad na přepracování dnes již tak ohraného pohádkového klišé který se nepovedl jak měl, snad lepšího režizéra a nebo hlavní roli ? Film tahá jednoznačně skvělá Charlize Theron coby Ravenna, i Steward (SnowWhite) zahrála slušně ale jak již někdo podotkl v komentech předemnou, odehrát téměř celý film s jedním ksichtem je trochu .... neprofesionální ?! navíc po roli Belly z twilight ságy mám prostě furt před sebou ...argh. Až na pár WTF scén (koník na pláži, slow motion průskok steward ohněm atp.) to celkem šlo a já se u filmu bavil a jako obrovské + pro tenhle film je pro mne soundtrack od Howarda. Zase tak moc ztracené dvě hodiny života to nebyly. Celkově 3/5 * aneb ďábelských 66%.

Zrození Planety opic (2011)

Tohle byla prostě lahůdka na kterou jsem se dlouho těšil. Film jsem zhlédl při premiéře á nás v multi-kině a prostě paráda. Podle mně povedený restart celé velkolepé série, jež byla spolu se star-trekem (i když jsou každá z jiného soudku) vrcholem sci-fi když jsem ještě chodil po čytřech a co si budem povídat, tehda se točily filmy ;). 4* - 85%

Ratatouille (2007)

Pohodová animovačka pro celou rodinu, neurazí ale ani nenadchne, pobaví ale ne zas tak jak by jste čekali. Přesto to nepovažuji za ztracený čas i když tomuto jsem již asi odrostl. Hvězda navíc za snahu oživit mou pohádkovou fantazii. 4* - 80%

Street Kings (2008)

Od sci-fi trilogie Matrix jsem se na nic s Keanu Reevesem nedíval, takže bylo velice osvěžující jej vidět i v jiném světle než v tom binárním které ho proslavilo. Klasický thriler který chytně a nepustí. Jak už ale vímě, filmů s podobným, né-li stejným námětem je hrouda takže je z čeho vybírat, přesto jsem se u Street Kings náramně bavil a film jsem zařadil k těm které bych si klidně zopakoval. 4* - 80%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po dvou seriích prostě 5/5. Vrchol filmové fantasy dnešní doby a nejlepší přepracování knižní předlohy jaké znám (snad vyjma Lotra). Po dnešním "nerdgasmickém" zakončení druhé série nelze ani jinak. Pro ty co stále váhají, jdetě do toho !!! --100% 5*