Velký Gatsby (2013)

Najskôr ohromenie nad režisérovým podaním New Yorku a opulentnosťou tých večierkov, následované Gatsbyho jednoduchým vysvetlením (zložité veci vôbec majú niekedy až smiešne jednoduché riešenie) a zakončené prílevom nepopísateľných pocitov. Prepojenie so súčasnou hudbou bolo fajn, DiCapriov plne chápajúci pohľad už nie tak fajn. Ale možno sa tak tváriť mal, neviem, knihu som nečítal. Ale poobzerám sa po nej.

Milujem Slovensko (2013) (pořad) odpad!

Milujem Slovensko, ale nie túto reláciu.

Kouzelný klíč (1995)

Hoci čaro tohto filmu už vyprchalo, nezabudnem, ako veľmi som ho mal rád, keď som bol ešte malý fracek.

Madonna: Sticky & Sweet Tour (2009) (koncert)

Je zážitok sledovať, ako vyše 50-ročná speváčka robí šou, ktorou ešte aj teraz odsúva svoje mladšie kolegyne do tieňa. Tento koncert je esencia pozitívnej energie a kreatívnych nápadov. Into the Groove, Heartbeat - bomba, taktiež pri Rain zmixovanom s piesňou od Eurythmics odfukujete blahom, ale najlepší je asi koniec. Toto by som chcel zažiť naživo.

Habermannův mlýn (2010)

Film o tom, aká jednoduchá môže byť premena človeka na zver. Na oboch stranách.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Po prvom dieli, hovorím si - Ujde to. Do pozerania ďalších pár epizód som sa však občas musel trochu nútiť v očakávaní niečoho lepšieho, aspoň podľa tunajšieho hodnotenia a niektorých komentárov. Nakoniec sa to vyplatilo a zhruba od polovice prvej série seriál šliapol na plyn. A s menšími výkyvmi to drží doteraz.

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Haluz aj po zhruba desiatich zhliadnutiach. Jedno nestačí.. pri prvom som totiž celú druhú polovicu preplakal od smiechu.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Zavčasu ráno na Nove, večer pred spaním na starej CartoonNetwork... a Jerry na Manhattane bola vždy moja najobľúbenejšia časť..

Maverick (1994)

Žeby srdcovka?

Já, legenda (2007)

Snažil som sa. Naozaj veľmi som sa snažil vidieť tam to, čo vidia ostatní. Nešlo to. Začiatočná evakuačná scéna bola bomba. Ako však čas plynie (a že plynie pomaly, to len aby ste vedeli), odrazu aj na noviny pohodené na stole, dlho ignorované, dokonca bulvárne, vám začne padať zrak. Vy však odmietnete čítať silno dôležitú informáciu o tom, ako Dara cvaká 40000€ a ďalej sledujete film. A čakáte nejaké bombastické akcie. Tie prídu, avšak utopené v nude.