Shazam! (2019)

Když se jedná o rodinný film - za 5*. Když se jedná o akční komiksový film - 2*

The Canyons (2013)

Psychologické filmy. Žánr, který ne každému sedne a přesto pokud se podaří nějaký námět kvalitně zpracovat, může to nést své ovoce. Ať už ve formě pozitivních recenzí, tak i samotných tržeb v multiplexech. Osobně si vzpomínám zejména na filmy jako Zkrocená hora či Million Dollar Baby, které v člověku prostě žádné emoce nemohou nezanechat. The Canyons bohužel/bohudík se mezi tyto filmy ovšem v žádném případě nezařadí. Ať již samotnými filmovými kvalitami, slabým hereckým obsazením, leckdy amatérsky zpracovanými scénami, logickými chybami či ve výsledku i slabým scénářem. Ale k tomu všemu se dostaneme. Základní a celkem i fatální problém ale je ten, že film The Canyons prostě nemá čím zaujmout. Film pojednává o prostředí filmových producentů, kteří shánějí nové tváře pro své filmy. Jedna taková společnost i sídlí, kde jinde, než v Los Angeles a zaměřuje se na postavu Christiana, kterého hraje James Deen. Ano, správně, jeden z nejznámějších pornoherců současnosti a hned na něm stojí hlavní úloha příběhu - hlavní charakter. Christian je dominantní osobou, která si vždy určuje co, kde, kdy a jakým způsobem má být a samozřejmě se to v 90% týká především žen. A zde bych viděl hlavní pozitivum filmu. Ano, opravdu toho pornoherce, u kterého jsem si před shlédnutím říkal, že ten film jedině pohřbí. James Deen totiž velmi dobře ukazuje dosti paradoxně rozpolcenou osobnost takového dominantního jedince. Ve filmu je to krásně vidět na příkladu, kdy mu nevadí, pokud se jeho přítelkyně Tary , kterou zde hraje Lindsay Lohan, intimně dotýká cizích mužů, které si Christian sám zve do vlastní vily na krásném úpatí s nádhernými scenériemi poblíž LA. Pokud je to z jeho ,,vůle" a pod jeho kontrolou, vše je v naprostém pořádku, ale pokud by se s ní dělo něco, o čem on neví, je zle. Celý film je paradoxně založen na tomto konceptu, kdy Christian svou přítelkyni podezírá z podvádění, o kterém neví, a to na něj vrhá zcela nový úhel pohledu. Věřím, že mnoho mužů se s jeho postojem může ztotožnit a to dělá film zajímavějším než ve skutečnosti je. A proč to ? Protože ve všem ostatním film naprosto selhává a pokud by byly sexuální scény, které jsou zde zpracované velmi amatérsky, více odvážnějšími, člověk by opravdu řekl, že kvalitou hereckých výkonů, film připomíná porno film. Herci jsou prkení, hrají bez zájmu a jakékoliv snahy. Ačkoliv paradoxně hlavní herecké jméno film nabízí již zmíněnou Lindsay Lohan, ve výsledku slouží pouze jako figurka, díky které se děj posouvá dopředu a od které se odráží úhlavní zvraty, pokud se tomu tak dá říkat, protože každý, kdo film trošku více pozorně sleduje si vše odvodí už pár desítek minut dopředu. Občas jsem byl zklamán i samotnou amatérskou kvalitou kamerových záběrů, které jsou o to více nápadnější, jak jsou nepřirozené. Na druhou stranu film velmi příjemně utíkal a doba odpovídala. Nic více nic méně, jako jednohubka na zajímavý večer s druhou polovičkou to stačí, ale nic více od toho nečekejte. 4/10

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Asi to nejdokonalejší romanticko - komediální seriálové dílo, co kdy vzniklo. Tohle jen tak něco nepokoří. 10/10.

Aquaman (2018)

Indiana Jones ve vodě. Nic lepšího už letos neuvidíme. 10/10 !

Rallye smrti 4: Anarchie (2018)

A sakra proč ne ?? Jednou těch nezasloužených 5* dám rád. Film si na nic nehraje a servíruje to, co od filmu tohoto žánru divák očekává měrou vrchovatou. Maximálně užito. 8/10

Sicario 2: Soldado (2018)

Výborný počin, který ovšem kvalit jedničky nedosahuje. Luxusní herecké obsazení, skvělá atmosféra, úžasná a zajímavá tématika, ovšem citelně mi zde chyběla nějaká silně emotivní scéna, nebo scéna, která dokáže člověka zvednout ze židle. Třetí díl to doufám velkolepě zakončí. 4/5

Halloween (2018)

Luxusní retro ! 5/5

Rampage Ničitelé (2018)

Velice, velice slabé. Dvě hvězdy víceméně jen za luxusní CGI, jinak se jedná opravdu o brak. Jeden z nejhorších Rockovo filmů.