Instinkt (1999) odpad!

Upřímně nevím, za co má tento film 60%. 85% filmu doprovází naprosto otřesná hudba, obdivuju člověka, který se na toto dokáže soustředit 2 hodiny.

Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy (2001)

Rozhodně jeden z těch (nej)lepších dokumentů. Dokument nastíní život nejenom největších amerických masových vrahů a kanibalů, ale také vyjádření psychiatrů o požitku, který tito lidé mají při zločinu. Nechybí ani krátké shrnutí jejich dětství ..... to je ale u všech stejné.

Bourneovo ultimátum (2007)

Jeden z nejlepších filmů svého žánru, respektive nejlepší trilogie. Tomu filmu nic nechybí, napětí by se dalo doslova krájet, automobilové honičky, parkour v pouliční podobě a v neposlední řadě skvělé bojové scény doplněné skvělou kamerou, režií a záverečným soundtrackem od Mobyho :-)

Příběh z Bronxu (1993)

Robert De Niro 2x lepší než obvykle, tentokrát herec i režisér zároveň. Příběh, který na mě zapůsobil vynikající atmosférou, prostředím i Robertem De Nirem jako táty, který chce za každou cenu udržet rodinu z dosahu praktik místního mafiána. Film, který se v mnoha směrech podobá Goodfellas, příběh malého kluka, který touží poznat temnou tvář mafie je klasika žánru. Nemůžu hodnotit jinak než 5*.

Nelítostný souboj (1995)

Tak tohoto filmu si vážím dvojnásob. Tento je film je přesně filmem, který posadí na zadek i milovníka žánru. Film tohoto žánru je jeden z posledních, ve kterém graduje fenomenální Al Pacino a excelentní Robert De Niro. Musíme se smířit s tím, že dnešní Hollywood nenajde lepší mafiány ani gangstery.

Mafiáni (1990)

Spojení Scorseseho a Roberta De Nira fungovalo v minulém století znamenitě. Joe Pesci spolu s filmem Casino na vrcholu, neuvěřitelné výkony De Nira a Raye Liotty a k tomu perfektní mafiánská atmosféra, která je nasáklá do posledního detailu dělá z tohoto filmu jeden z nejlepších ve svém žánru

Casino (1995)

Můj nejoblíbenější Robert De Niro. Tahle role mu sedla jako prdel na hrnec. Spojení Scorsese + De Niro + Pesci psalo spolu s filmem Goodfellas dějiny gangsterek. Důvěryhodná atmosféra nenudí ani minutu. Je zbytečné cokoliv psát, hodnocení mluví samo za sebe.