prf.grass

okres Ostrava
George Hanson

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 10.9.2011  14:55

Komu se líbil první díl, tomu mohu tohle pokračování s klidem doporučit. Je to přinejmenším stejně zábavné, možná ještě víc komediální. Všem "kladným" postavám přejete od prvního okamžiku strašnou, bolestivou smrt a dříve či později se samozřejmě dočkáte. Gore scény působí (ostatně jako celý film) neuvěřitelně levně, ale mě se líbily, nepostrádaly nápaditost. Vychutnáme si třeba brutální rozřezání jedné z dívek na cirkulárce či utržení obličeje během orálního sexu. Celkově pohodový, vtipný, úchylný film s dobrými herci a hezkýma holkama...

• 7.2.2019  01:37

Jo, tohle je ten druh dementních filmů, co mám rád. Od režiséra Enza G. Castellariho (jehož westernová minulost šla ve filmu hodně znát) jsem předtím viděl jen dobrodružný žraločí horor 'L'ultimo squalo' (1980), což byl stejně dementní kousek, ovšem už ne tolik zábavný jako tento postapo nářez. Trash jak blázen. Pravá italská hovadina - vykrádačka všeho možného, ale samozřejmě osobitě, nezapomenutelně a mnohdy i lépe podaná. A hlavně se to nesmí brát vážně. Banda teplých cosplayerů v čele s Georgem Eastmanem byla senzační, potěšil i Fred Williamson se svým nepraktickým lukem, plus hudba mého oblíbence Claudia Simonettiho. Děj svižně ubíhá, pěkně se na to kouká, rozesmějí srandovní akční scény a béčkové hlášky. Celkově snad nemám co vytknout, kromě jednoho, už opravu příliš dementního scénáristického manévru a těch jejich "futuristických" prdítek, ve kterých se ve filmu jezdí, z toho zvuku mi ve finále explodovala hlava skoro stejně tak efektně, jako nebohým figurínám během výbušných přestřelek.

• 15.12.2019  14:10

Našlapaná, dechberoucí akční jízda. Béčkové jak prase, vymazlený vizuál a hromada mrtvých. To jsou jistě velké plusy. Naproti tomu, scénař tu neexistuje, příběh není vůbec zajímavý a krom postavy Ryana Reynoldse tu žádná postava není sympatická ani vtipná. Kdo říká, že u takových filmů scénář netřeba, tak pěkně kecá. 6 Underground je typický příklad. Po dvouhodinovém čumění "do blba" jsem si připadal jako po šestihodinové onanii. Je to sice fajn, ale nic z toho...

• 21.1.2019  00:13
    Aenigma (1987)

Tento "teenagerovský", paranormální horor z lákavého prostředí nezastihl našeho seňora Fulciho zrovna v nejlepší formě. Doporučení je na místě jen pro opravdové fandy. Pro ně by film neměl být velkým zklamáním, psal se přece rok 1987 a kousky, díky kterým ho hororoví nadšenci milují natočil v letech 79' - 81'. 'Aenigma' má vše, co měl ve své době obsahovat komerční horor, včetně krve a nahoty. Avšak atmosférou i zábavností jde bohužel o hodně nevyrovnaný snímek. Chvíli jste zažraní do děje, usmíváte se nad zajímavými a vtipnými nápady, vychutnáváte si různá zákoutí dívčí školy, posloucháte našlápnutou muziku a najednou trpíte u "romantických" vsuvek, cucaček školaček se staršími muži a vůbec nechápete na jaké hovno se to díváte a pořád takhle dokola. Produkce působí opravdu velmi levně a děj totálně zmateně, jak se na podobné filmy sluší a patří. Nicméně technicky je vše na slušné úrovni a režie je naštěstí pořád dostatečně osobitá. Když se na to tak celkově dívám, katastrofa to není, jen že Lucio už zkrátka natočil o dost kvalitnější i děsivější krváky.

• 30.10.2018  17:34

Protože se mi líbí Barbara Bouchet v sukýnce a miluju estetiku sedmdesátkových filmů, tak mám nutkání dát za tuto pastvu pro oči i čtyři hvězdičky. Ale nakonec nedám. Protože kromě parádního vizuálu (k sehnání v blu-ray kvalitě), dobrého příběhu, několika ikonických momentů a hezkých hereček film dále disponuje otřesnou hudbou, příšerným obsazením mužských rolí, špatně natočenými scénami sexuálního násilí, ubíjejícím slow-motion lesbickým sexem a pouze nutným minimem vražd. Chvílemi jsem se i dobře bavil a jako detektivní povídka mě to zaujalo, ale u závěrečného vrcholení děje jsem bohužel prskal smíchy, což je dost špatné. Lze doporučit asi jen fandům žánru, těm těch pár skvělých sekvencí, které se ve filmu nachází, bude za shlédnutí jistě stát.

• 3.6.2020  23:07
    Antropofág (1980)

Jeden z filmů, které mě jen tak neomrzí. Klasické "low-budget" italské béčko se sympatickými poloherečkami (Farrow, Grandi, Keslerová) a parádním obludným záporákem. Žánrově naprosto čistý a ryzí horor. Scénárista Luigi Montefiori aka George Eastman v nedávném rozhovoru prohlásil, že vyprávět někomu o tomto filmu je dost obtížné, protože je vlastně úplně o ničem :). S tím souhlasím, nemá to prakticky žádný děj, je tu jen pár totálně zvrácených a morbidních momentů, několik sice fungujících, ale vykradených lekacích scén a jinak vata. Jenže ta "vata", to je to co na tomto hororu fanoušci milují. Krutě pomalé tempo, dlouhé záběry, temná elektronická hudba a podivné "creepy" zvuky, skvělé prostředí navozující pocity úzkosti a beznaděje, klasické gotické rekvizity a perfektní stylová kamera. Aristide Massaccesi aka Joe D'Amato rozhodně nebyl skvělý režisér, vlastně ho ani za režiséra moc nepovažuji, například nějaké vedení herců u něj vůbec neexistovalo a všechny scény se natočily hned napoprvé, maximálně napodruhé. Celý film měl tak hotový za týden nebo několik dní. Ale s kamerou, světlem a stíny to opravdu uměl. Byl vynikající ve vytváření strachu a hutné atmosféry a dobře věděl, jak diváka napínat, vyděsit nebo šokovat. Antropophagus je toho názornou ukázkou. V tomhle směru jde o jednu z nejlepších italských osmdesátkových žánrovek. Na druhou stranu chápu, že to není horor pro všechny, každý takové vnímání filmů nemá, takže se toto dílo i celkem pochopitelně netěší příliš vysokému hodnocení. Pro většinu lidí je to zkrátka nuda.

• 29.5.2013  20:18
    Apríl (1986)

Zábavný, jednoduchý, ale tak trochu falešný slasher. Děj, v lehce komediálním duchu sice postrádá větší napětí, ale mě nenudil ani chvíli a všechny postavy mi byly sympatické, což se mi třeba u dnešních slasherů vůbec nestává. Není tu žádná hutná atmosféra ani moc drsné gore, jako u těch nejlepších žánrových kousků z té doby, pro mě však ideální odpočinková záležitost. Škoda, že závěr (i když překvapivý) to docela dost pokazil.

• 23.4.2017  01:09
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Ash nám stárne a už není tak zábavný jako kdysi :(.

• 9.1.2021  15:34
    Baba Yaga (1973)

Žánrově těžko zařaditelný snímek. Má to lehký nádech atmosféry gotického hororu, ale jinak je to takový zasněný trash-pop-art s hodně surrealistickým dějem plným fetiše a symboliky. Film má být oslavou zlaté éry italských komiksů 60.let (jmenovitě hlavně série Valentina od Guido Crepaxe) a undergroundových, politicky levicových ideologií. No prostě podivnost. Vizuál to má ale báječný a hudba byla taky moc příjemná. Potěšen jsem byl i výkony ústřední trojice herců Baker/Eastman/Funès a samozřejmě i Ely Galleani, která je tu jako obvykle krásně roztomilá a jak říkají Italové "molto sexy" :). Takže jako odreagovačka dobrý, ale že by mě film vyloženě chytnul, nebo že bych ho mohl doporučit i někomu jinému, než skalním fanouškům euro-brakového hororu 60.- 70. let, to rozhodně ne.

• 4.6.2017  14:43

"Netradiční" mi u gialla nejde moc přes pusu. Už jsem viděl tolik tzv. netradičních giallo filmů, že se z toho začíná stávat jakási tradice... Řekněme tedy třeba "nepřímočaré s osobitými sklony k expresionismu". Ve své kategorii hvězdně obsazený snímek s bohužel mizerným dějem a v mých očích příliš ošklivými herci. Atmosféra ani napětí moc nefunguje, celkově tedy poněkud nezáživné, plné zimprovizovaných scén dekadentních maškarád, což zrovna pro mě není něco, co bych sledoval rád. Úvodní sekvence super, scény vražd taky všechny vydařené, jinak ale trochu nuda.

• 7.8.2011  08:04
    Blood Rage (1987)

Lehce nadprůměrný slasher s příjemným hudebním doprovodem, pěknými vraždami a slušnou atmosférou. Trochu mě jen štvaly často zbytečné a zdlouhavé scény se "zvínovanou" matkou, jejíž představitelka mi byla svým hysterickým projevem vrcholně nesympatická. Jinak fanoušky tohoto sub-žánru by film neměl zklamat.

• 18.5.2017  19:21

Lucio Fulci uvádí... Nic moc duchařský horor. Typická béčková Itálie z přelomu 80. a 90. let. Prostě slátanina na zakázku. Nápady by možná byly, ale snaha bohužel schází a film většinu stopáže spíše nudí. Nejhorší pro mě byl nesympatický hlavní hrdina a hlavně hudba. Osmdesátkové syntezátorové soundtracky mám rád, tenhle je ale strašně protivný a místy až ubíjející. Škoda.

• 10.9.2011  16:58
    Botched (2007)

Ty vole, tak Botched jde úplně mimo mě. Ze začátku to ještě šlo, ale pak se to zvrtlo v neskutečný hnůj. Co to jako mělo být, ta potrhlá muzika a ty cáklé tanečky toho ultra-dementního záporáka? Ani jednou jsem se nezasmál. Jako horor to nestojí za nic a jako komedie je to fakt trapas.

• 6.10.2017  16:43
    Breeders (1986)

Chachá :). To byla ale pěkně ujetá úchylárna. Osmdesátkový trash plný nahatých holek a mimozemské mrdky. Trošku mi to připomínalo filmy Franka Henenlottera, jen bez špetky inteligence a talentu. Hodně zamrzí, že většina násilí se odehraje mimo záběr, což notně ubírá na zábavnosti. Navíc ty holky nejsou ani nikterak zvlášť hezké, herecké výkony jsem obrečel a celé je to příšerně špatně natočené. Ale za ten nápad, nechtěný humor, pár hnusných gore výjevů, a závěrečnou scénu s naprosto rozkošnou obludkou nemůžu jít s hodnocením níž. Hodnocení: 50%

• 10.9.2011  16:27

Ryzí horor. Surrealistický, cynický flák plný odpornosti, hrůzy a Lovecraftovského šílenství. Z dnešního pohledu zaujme nejen famózní kamerou a hudbou, ale hlavně stále fungující, neuvěřitelně hutnou a skličující atmosférou. Neobvyklé chování postav a nejasný děj dodává filmu až Lynchovskou podivnost, takže výrazné nedoporučení pro všechny, kteří se sesypou, když filmy nedávají hned jasný smysl, anebo v nich tak úplně neplatí fyzika a logika tohoto světa. Fulci tady vlastně nic nerežíruje, jen maluje noční můru. A jde mu to znamenitě.

• 23.4.2017  00:58
    Cabin Fever (2016)

Zde naprosto nechápu smyls. Proč točit remake Cabin Fever??? Rothův originál osobně z nějakého důvodu zbožňuju a baví mě i po patnácti letech. Toto bylo ovšem smutné. Přetočené slovo od slova, záběr po záběru, prostě úplně to samé jen v trošku rychlejším tempu a s méně sympatickými herci. No, pár změn tu máme... Například pártychtivý zástupce šerifa z původní verze je zde zcela bezúčelně nahrazen bezcharakterní blondýnou. Nejvíc mě ale zamrzelo vypuštění mých oblíbených scén (např. srnka vs. čelní sklo, nebo placák na tlející mrtvolu v nádrži) a jejich nahrazení totálními hloupostmi a nelogickými situacemi, díky nimž děj vyúsťuje do absurdna až směšnosti. Silná původní scéna milosrdého zabití přítelkyně v kůlně je pak upravena do sadistické sekvence pomalého vraždění...jasně, aby se už netrápila tak jí nejprve lopatou oddělím dolní čelist, pak ji budu chvíli rozpolceně pozorovat, načež ji dramaticky začnu polévat benzínem, zapálím a masochisticky se se slzami v očích zaposlouchám do jejího agónií zbarveného řevu... Lépe se tu povedly snad jen scény s tím nasraným psiskem. Dvě hvězdy fakt jen z milosti a kvůli velikým sympatiím k verzi z roku 2002. Hodnocení : 35%

• 18.12.2020  14:26

Italská odpověď na úspěch amerických filmů jako Blob (1958), nebo ještě starší The Thing (1951). Italové v té době moc sci-fi hororů netočili, tak jsem byl zvědav. Trošku zamrzel nudnější děj a ploché, nezáživné postavy. Naopak potěšily na svou dobu drsné/gore záběry a fajn odpočinkový příběh okořeněný Mayskou legendou s prvky Lovecrafta a parádní gotickou atmosférou. Dále pak rozhodně zaujala špičková kamera a podomácku dělané speciální efekty, modely a miniatury, za což vděčíme Bavovi, který měl při natáčení tyto věci na starosti. Sám Freda k tomu v jednom rozhovoru říká, že Caltiki je filmem Maria Bavy. Za mě hodnocení: 70%

• 22.8.2013  22:38

Mexický mix (vykrádačka) Evil Dead, slasheru a italského zombie hororu s Hugo Stiglitzem v hlavní roli. Inteligence pramálo, hnusné mexičanky, ale super prostředí, dobrá atmosféra a drsné gore, prostě parádní zábava. Teda až do té chvíle, než se do příběhu zamotá parta místních děcek, to pak jde všechna sranda a gore doprdele, ještě že to trochu zachraňují skvělé masky zombíků (mám dojem, že se tam mihl i jeden starý známý), ale celkový dojem kvůli tomu zůstává lehce pošramocený, chtěl jsem hodnotit výš.

• 2.2.2012  19:13

Osmdesátkový slasher o táboru roztleskávaček! Přesně takové, jak to zní! Pokud vám Sleepaway Camp přišel málo sexy sáhněte po Cheerleader Camp :). První hodinu sice vůbec nelze mluvit o hororu, ale humor mi naštěstí nevadil, několikrát jsem se i zasmál. Navíc, některá děvčata tu jsou (když nebudu hodnotit herecké výkony) víc než dobrá. Závěr pak přitvrdí a na řadu se dostane nějaké to napětí a gore.

• 27.9.2013  22:03

Nikdy jsem nebyl fanoušek série Dětská hra. Viděl jsem kdysi první díl, který nebyl sice špatný, ale neoslovil mě. Tento díl mě opět nechal chladným a i když není špatně natočený, pár dobrých scének a náznaky atmosféry tu jsou, mě přišel strašně slabý. Nesympatické postavy, nudné ujasňování rodinných vztahů, absence napětí i strachu, zbytečně natahovaný konec, to vše na hodnocení moc nepřidá. Netvrdím však, že mnozí fanoušci nebudou spokojeni. Zajímavostí je, že hlavní hrdinku hraje dcera Brada Dourifa.

• 16.2.2014  15:22

Fulci uměl v osmdesátkách potěšit i zklamat. O La Conquista můžu naštěstí říct to první. Je to takové podivné fantasy dobrodružství, přesněji jde o žánr sword & sorcery. Film mě velmi bavil, celý se odehrává v mlze, má to zvláštní kameru a filtry, perfektní Simonettiho hudbu a parádní atmosféru. Některé nepřátelské rasy mají zajímavé masky, jiné (Žvejci) naopak naprosto směšné. Gore je tu moc pěkné, trhání holek na kusy, praskající lebky, mokvavé vředy a další chuťovky. Příběh tu sice není bůhví jak zajímavý, děj je občas hodně debilní a akční souboje trošku tupé, ale já to celé sledoval se spokojeným úsměvem na tváři a rozhodně se nenudil. Prostě italské béčko jak má být.

• 17.8.2011  21:38
    Cry_Wolf (2005)

Rádoby slasher bez vražd i bez vraha. Nějaké náznaky atmosféry tu jsou a Lindy Booth ve školní uniformě nevypadá vůbec zle :). To je ale tak vše co mě na filmu upoutalo. Jo, vlastně mě ještě příjemně překvapil Jon Bon Jovi. Jinak slabší průměr

• 7.8.2011  07:59
    Dagon (2001)

Klasické trojici Paoli-Yuzna-Gordon se opět povedl natočit skvělý a napínavý horor. S Lovecraftem to hoši prostě umí a to mi nikdo nikdy nevymluví. Režisér Gordon mě nezklamal a připravil další, brutálně zábavné dobrodružství, tentokráte s nezaměnitelně "vlhkou" atmosférou a perfektními, rybími mutanty.

• 3.2.2019  01:25
    Demonia (1990)

Průměrný, ale stále ten starý známý Fulci. Jeden z jeho posledních hororů nijak nevybočuje ze stylu, který si Lucio jel na konci osmdesátých let. Opět tu máme nadpřirozený příběh, tentokrát dochucený démonickou 'nunsploitation' legendou. Děj se strašně táhne a zpracováním snímek moc nevyniká, ale pár momentů je tu i docela originálních a dostatečně zneklidňujících, aby si je divák zapamatoval. Máme tu například nemilý úvod s ukřižováním jeptišek, škaredou scénku s nasranýma kočkama, které nebohé ženě vyškrábou oči nebo děsivé roztržení otce na kusy před zraky jeho malého syna. Potěší i několik podivných snových pasáží, ale celkově tu postrádám tu hnusnou a deprimující atmosféru, kterou známe z režisérových starších filmů.

• 3.11.2018  15:34
    Demonic Toys (1992)

Velice zábavná komedie. Hláškující panenka i hysterický šašek byli super, ale nejvíc mě rozsekával ten méďa, jak řval :D. Když už horor z devadesátých let, tak jedině nějaké pořádné béčko. A bratři Bandové bývají dobrou volbou.

• 10.9.2011  15:36
    Dentista (1996)

Zubaře se nebojím ani po shlédnutí ulítlého snímku pana Yuzny, ale to nic nemění na tom, že na mě tenhle horor skvěle fungoval. Doktor je fakt sympaťák, který ví, čeho chce v životě dosáhnout. Kdyby ale nebral tu svou práci tak zatraceně vážně. Tak vážně, že mu jednoho rána prostě jebne v hlavě... Dobří herci a jistá dávka nadsázky dělá z DENTISTY zábavnou podívanou. Mě se nejvíc líbilo, že tu holku s rovnátky,které jsem celý film fandil, nezabil pod podmínkou, že si bude zuby čistit třikrát denně. Dost Dobré :)

• 10.9.2011  15:37
    Dentista 2 (1998)

Šílený Dr.Feinstone je velmi zábavná hororová postava, která mě vždy rozesměje. Pokračování kultovního Dentisty je podle mě o fous slabší než vynikající jednička, ale pořád dobré. Béčková tvorba Briana Yuzny mi maximálně vyhovuje.

• 12.12.2020  01:25
    Diabolik (1968)

Naprostá pecka, polovinou místních naprosto nepochopená. Ona to přece má být tak trochu Spy parodie s komiksovým antihrdinou v hlavní roli. Ten film se podle mě nebere vůbec vážně a v tom je jeho síla. Opravdu jsem se celou stopáž výborně bavil. Je to vtipné, soundtrack je parádní, našlápnutý Morricone se svým šedesátkovým popíkem zní prakticky nonstop a nabízí skvělé songy i témata, dále mi tu hraje osudová Marisa Mell a vše to pro mě režíruje a snímá Mario Bava ve své nejlepší formě. Je tam trošku avangardy, trošku popartu, komiksu, Jamese Bonda i Fantomase, spousta akce a špatných triků, bez kterých by to ale nebylo ono. Uznám akorát, že děj je opravdu řídký a naivní, ale kvůli žádnému intelektuálnímu zážitku jsem si film opravdu nepouštěl, věděl jsem do čeho jdu a chtěl jsem si při projekci hlavně odpočinout a zarelaxovat, což mi Diabolik splnil na výbornou.

• 3.9.2011  16:41

Prvních asi dvacet minut bylo super, osmdesátá léta jak vyšitá, rocková mládež, nahaté holky, hluchoněmá Linnea Quigley, ale pak se postupně můj nadšený úsměv změnil v lehce znuděný škleb. Něco tomu prostě chybělo, víc brutality a násilí rozhodně. A i ten hororový závěr byl podle mě dosti slabý. Linda Blair mě opět nepřesvědčila, kozy má dobré, ale to je tak vše. Přesto dávám 3*, protože sympatický dojem ze začátku byl opravdu silný.

• 17.3.2013  20:31

Nedovedu si dost dobře představit, že se tenhle film bude líbit někomu jinému, něž milovníkům gotických, italských hororů z šedesátých let a skalním fanouškům Daria Argenta. Vlastně, možná se nebude líbit ani těm. Mě upíři moc neberou a myslím, že natáčet dalšího Drákulu je hrozná píčovina. A k tomu se nám starý Dario musel úplně pomátnout, protože přišel s 3D verzí plnou laciných digitálních efektů, a svým tvrzením, že tato technologie je budoucností filmu, plivl do tváře všem vyznavačům estetiky hororů 60-70tých let. Výsledek nakonec není až zas taková tragédie. To nejhorší z filmu už bylo viděno v tom legendárním traileru :) a gore je děláno stále postaru. Atmosféra je sice dost chabá, ale jako fanoušek jsem si to své našel. Podle mě se pár scén dokonce povedlo a postraší. Místy je to vizuálně dost zajímavé, některé obrazy opravdu připomenou Bavu, nebo Fredu, ale ten digitál to prostě kazí. Simonettiho soundtrack lehce nadprůměrný. A co se mi na filmu vlastně líbilo nejvíc? Luxusní ženské obsazení a Asia při koupeli :). P.S.: Ta kudlanka to zabila :D

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8