prf.grass

okres Ostrava
George Hanson

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 20.1.2021  22:21

Uvítal bych, kdyby to bylo více o samotném Ramirezovi. Ten formát ve stylu moderního, dramatického detektivního seriálu, kde se až moc do hloubky seznamujeme s životy detektivů, jejich rodinnými vztahy a problémy mi úplně nevyhovoval. Ale i tak je to od Netflixu další zajímavý a kvalitní dokument na mé oblíbené téma sériových vrahů.

• 11.9.2020  17:50

Myslel jsem, že to bude o tom, jak se chtěl John spojit s mimozemšťany :(.

• 17.8.2020  18:27

Krásná, relaxační až uspávací záležitost pro příznivce pomalých, bezdějových artových hororů. Zneklidňující gotická atmosféra, temná elektronická hudba a nádherné ponuré obrazy. Forma vítězící nad obsahem, s tím jsem do toho šel a byl jsem uspokojen. A navíc zde hraje Sophia Lillis, kterou mám čím dál víc v oblibě. Jediné mínus pro mě bylo nízké pegi, více té krve a obludností by film určitě snesl. Samozřejmě, jak tu už bylo mnohokrát napsáno, snímek není určen pro masové publikum a vyznavači moderních "lekacích" nebo akčních hororů by se měli raději poohlédnout jinde.

• 1.11.2020  15:19
    Pod vodou (2020)

Miluju podmořské horory, takže obrovské zklamání. Až na dva náležitě drtivé momenty jsem se neměl čeho chytit. To už i taková blbost jako 47 Meters Down: Uncaged mě bavila o dost víc. Nejvíce to určitě zabila Kristen Stewart. Je mi líto, ale sledovat tuto bytost se pro mě rovná naprostému utrpení...

• 20.12.2020  21:29
    Rozparovač (TV seriál) (2020)

Dechberoucí minisérie, u které doslova tuhne krev v žilách. Příběhy a případy sériových vrahů mě odjakživa fascinují a nejinak tomu bylo i u tohoto zdařilého dokumentu, který jsem slupl jako malinu. Samozřejmě, nebyl by to pořad od Netflixu, kdyby u toho tvůrci nezvedali prst a neplynulo z toho nějaké to genderové poučení. Ale tentokrát jde naštěstí o naprosto logické zařazení názorů feministek, které mají k případu opravdu co říct. Vyšetřování bylo totiž od začátku vedeno špatným směrem, jen na základě předsudků a sexismu. Takže jak říkám, názory feministek v tomto pořadu jsou naprosto v pořádku a jejich zařazení dává smysl.

• 15.2.2020  18:07

Pro Brínu mám děsnou slabost, je prostě strašně "cute". Třetí pokračování tohoto moderního "teen-gotického" seriálu podle kultovního komiksu je zatím nejslabší, i když pořád dostatečně zábavné a stylové. Bohužel se to dost odchýlilo od toho, v čem měl podle mě seriál největší sílu, což byl osobitý černý humor a odkazy na klasická hororová témata a klišé. Nejvíc bych asi vypíchnul šestý díl, který mimo jiné krásně odkazuje na Cronenbergovu "Mouchu", ale jinak je tentokrát hlavní téma Sabrinin boj o pekelný trůn. Takže politika, vztahy, rebelství a samozřejmě typicky Netflixovská genderová, kulturní a rasová hyperkorektnost. Prostě chvílemi je to trochu otrava a kdybych si obecně v předchozích dvou řadách seriál, jeho mytologii, postavy a herce neoblíbil, asi bych hodnotil níž. Hodnocení: 70%.

• 4.1.2021  20:03

Se závěrečnou řadou Sabriny jsem spokojený. Poslední díl byl možná trochu rozporuplný, ale jinak se seriál po slabší 3.sérii vrátil tam, kde jsem ho měl rád, tedy někde na pomezí groteskního gotického hororu pro teenky a černohumorného fantasy komiksu. Jako zkušenější a všímavý divák jsem hodně ocenil práci s detaily, styl, žánrové odkazy, a slušnou nálož zábavných easter eggů. Jako další plus beru více prostoru ve scénáři pro mého oblíbence otce Blackwooda, na úkor více méně otravných postav Robina a Thea, kteří byli tentokrát upozaděni. No a to nejlepší na téhle sérii je samozřejmě můj milovaný H.P. Lovecraft, který byl v seriálu přítomný vždy, ale tentokrát je hlavním tématem. Ústřední dějová linie se točí kolem nicoty, příčetnosti, chapadel, nepopsatelných hrůz a prastarých vesmírných božstev. A to já mám moc rád. Klidně bych bral další sérii. "Brína" mi bude chybět....

• 24.10.2020  10:20

Šíleně nevyrovnaná série. Opět je to natočeno moc pěkně a scénář je dobře promyšlený. Bohužel, tentokrát jsem se nebál, ale co je horší, krom osmé epizody mě děj i často hodně nepříjemně nudil. "Vyvrcholením" je určitě šestý díl, který jsem dokoukal s obrovským sebezapřením. Tolik ubíjejících keců a otravných postav v jednom seriálu se jen tak nevidí, naštěstí příběh je dostatečně zajímavý, takže si mou zvědavost udržel až do konce. Nakonec hodnotím 70% za sympatickou holčičku, legendu o starých róbách a krásně smutnou atmosféru... A už se těším na příště.

• 15.12.2019  14:10

Našlapaná, dechberoucí akční jízda. Béčkové jak prase, vymazlený vizuál a hromada mrtvých. To jsou jistě velké plusy. Naproti tomu, scénař tu neexistuje, příběh není vůbec zajímavý a krom postavy Ryana Reynoldse tu žádná postava není sympatická ani vtipná. Kdo říká, že u takových filmů scénář netřeba, tak pěkně kecá. 6 Underground je typický příklad. Po dvouhodinovém čumění "do blba" jsem si připadal jako po šestihodinové onanii. Je to sice fajn, ale nic z toho...

• 20.3.2020  18:08
    Párty Hárd (2019)

Oproti předchozím Řezňovým filmovým flákům hodně umělé, bez autentičnosti a emocí. Za film 3*, za zážitek v polanském kině Retrostar 5*.

• 29.9.2019  18:47
    Slunovrat (2019)

Předchozí Ariho snímek "Děsivé dědictví" na mě vůbec nefungoval, hysterická rodinná dramata totiž nejsou zrovna mým šálkem čaje. Ovšem tímto halucinogenním vztahovým dramatem "Slunovrat" si mě tento v poslední době hodně skloňovaný a uznávaný hororový režisér naprosto získal. Krásný, hutný, prosluněný, zneklidňující, pomalý a naturalistický art horor pro dospělé publikum. Pocitově ve stylu klasických filmů jako jsou například The Wicker Man (1973) nebo Cannibal Holocaust (1980). Velké plus za obsazení, které mi absolutně sedlo, obzvláště pak Florence Pugh. Hodnocení: 90%

• 14.8.2019  04:29

Zklamání. Těšil jsem se na stylové a objektivní shrnutí historie zombie žánru, místo toho dostal nepovedenou čtyřicetiminutovou reklamu na seriál The Walking Dead. Trapné. A do toho se tu pořád dokola mluví o tom, jací jsou Američané přes tyhle filmy machři, že George A. Romero uměl fakt dobře točit politické satiry a sociální alegorie a Rob Zombie do toho jen kývá hlavou a říká: "yeah, yeah". Filmy, které se tu vynášejí do nebes, jsou sice legendární, ale povětšinou mají s hororem podle mě společné snad jen gore efekty. O skutečně strašidelné filmy se zombie tématikou se tu jen párkrát lehce otřou, nebo je nezmiňují vůbec. Přímo z historie hororu se tu tak něco nového dozví snad jen naprosto neznalý divák a to opravdu jen ty vybrané, nejzákladnější informace. Celé to má za úkol hlavně nalákat na Walking Dead, kterému je věnována drtivá většina stopáže tohoto "dokumentu". Nic proti tomu seriálu nemám, ale tohle prostě neberu. Moudra některých zúčastněných odborníků tu na mě působila jako laciné propagační kecy. Eli se sice snažil a potěšili i Stuart Gordon a Quentin Tarantino, ale zatím na mě tenhle pořad od amc působí jako pěkný průser. Ještě dám šanci druhému dílu a uvidím.

• 18.8.2018  11:49
    Ghostland (2018)

Dobře natočený exploitation v klasickém francouzském hávu. Snímek mě potěšil, konečně zase nějaký kvalitní 18+ horor. Plus fajn mladá herečka s velkým potenciálem - Emilia Jones. Záporáci absolutně skvělí, bohužel mi ale pár věcí k docílení autentičnosti vadilo, hlavně asi nepovedené masky, make-up a podle mě zbytečná druhá rovina filmu, oddalující beztak nevyhnutelné šílenství hlavní postavy. Za závěrečné setkání s H.P. ale opět palec nahoru :) Hodnocení: 70%

• 26.11.2018  19:10

Výborný dokument režiséra Romana Vojkůvky, který má na svědomí mimo jiné párek pro mě celkem kultovních hororů 'Total Detox' a 'Někdo tam dole mě má rád'. Pro mě, jako fanouška brakových italských hororů ze sedmdesátých a osmdesátých let je tento dokument naprostá pecka. Nesmírně poutavé povídání o legendárních tvůrcích, jako jsou Lucio Fulci, Umberto Lenzi, George Eastman, Joe D´Amato nebo třeba Bruno Mattei a o natáčení kultovních snímků, například 'Cannibal Ferox' , 'La ragazza del vagone letto' nebo 'La Vera storia della monaca di Monza'. Spousta unikátních informací a zábavných historek z úst jedné z tehdejších hereckých ikon béčkové italské tvorby, kde hlavní roli hrál sex a násilí, prokládané komentářem filmového kritika a žánrového odborníka Martina Jirouška. Zora se mi hodně líbila v atmosférické pecce 'Antropofág', ale jinak jsem ji vždycky vnímal spíše vlažně. To asi hlavně proto, že jsem o ní vlastně nic moc nevěděl. Nedávno jsem však četl její neméně skvělý rozhovor pro Howard a herečku si velmi oblíbil jako osobnost. A tento vyčerpávající dokument to jenom podtrhává. Docela drsná a zdravě sebevědomá žena, se pro mě stala jednou z nejzajímavějších českých hereček. Nejvíce mě asi pobavily vzpomínky na Fulciho, důvod proč někteří herci šli do natáčení 'Žen od hluboké řeky' a pak ten žárlivý Hapka, ten mě fakt rozesmál :). Díky tvůrcům, za skvěle odvedenou práci.

• 23.4.2017  00:58
    Cabin Fever (2016)

Zde naprosto nechápu smyls. Proč točit remake Cabin Fever??? Rothův originál osobně z nějakého důvodu zbožňuju a baví mě i po patnácti letech. Toto bylo ovšem smutné. Přetočené slovo od slova, záběr po záběru, prostě úplně to samé jen v trošku rychlejším tempu a s méně sympatickými herci. No, pár změn tu máme... Například pártychtivý zástupce šerifa z původní verze je zde zcela bezúčelně nahrazen bezcharakterní blondýnou. Nejvíc mě ale zamrzelo vypuštění mých oblíbených scén (např. srnka vs. čelní sklo, nebo placák na tlející mrtvolu v nádrži) a jejich nahrazení totálními hloupostmi a nelogickými situacemi, díky nimž děj vyúsťuje do absurdna až směšnosti. Silná původní scéna milosrdého zabití přítelkyně v kůlně je pak upravena do sadistické sekvence pomalého vraždění...jasně, aby se už netrápila tak jí nejprve lopatou oddělím dolní čelist, pak ji budu chvíli rozpolceně pozorovat, načež ji dramaticky začnu polévat benzínem, zapálím a masochisticky se se slzami v očích zaposlouchám do jejího agónií zbarveného řevu... Lépe se tu povedly snad jen scény s tím nasraným psiskem. Dvě hvězdy fakt jen z milosti a kvůli velikým sympatiím k verzi z roku 2002. Hodnocení : 35%

• 23.4.2017  00:20

Spolu s Pearl Harbor, Tomb Raider a Batman a Robin můj nejhorší kinozážitek v životě. Jako beru, že to má své věrné fanoušky, ale zdá se mi, že ani oni tentokrát příliš nehýřili nadšením. Hvězdu dávám za výborného, ultracharismatického záporáka, jak vystřiženého z nějaké drsné béčkové pecky. Vše ostatní zběsile videoklipové, naprosto chaotické a nepřehledné, unyle digitální, rádoby stylové a v neposlední řadě nudné k uzoufání (ta stopáž fakt smrtící...uff). Jedním uchem tam, druhým ven, jak se říká. Kolega během projekce usnul, protože stejně jako já prostě neudržel pozornost. Ještě že mi teď náladu zvedá hraní Resident Evil 7.

• 2.2.2018  15:16
    Unfriend (2016)

Příjemné překvápko od našich západních sousedů. Horor ve stylu moderních duchařin jako jsou třeba filmy Jamese Wana. Naštěstí pro mě se tu nemluví německy, ale anglicky a příběh využívá spíše čarodějnických mytologií, než že by tu strašila zase nějaká zbloudilá duše týraného dítěte nebo démonem posedlá jeptiška či co. Takže mi to docela sedlo. Kapitolou samou o sobě jsou pak naprosto hnusně fungující lekačky. Nepamatuju si, že by mě v posledních letech něco tak vyděsilo. Fakt klobouk dolů, skoro jsem zavíral oči :). Jen posledních asi 20 minut začal ději znatelně docházet dech a konec už jen tak vyšuměl, škoda. Ale i tak to na ty 4 hvězdy nakonec bude. Hodnocení: 75%

• 23.4.2017  01:09
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Ash nám stárne a už není tak zábavný jako kdysi :(.

• 23.4.2017  01:12
    Scream (TV seriál) (2015)

Díl od dílu slabší a slabší, škoda... Nedokoukána ani první série.

• 7.9.2017  20:24

Unaven neustálými duchařinami, sáhl jsem po tomto tři roky starém slasheru. Kane se mi líbil i v jedničce, ale tentokrát jsem trochu zklamán absencí tvrdších vražd a gore. Ale nenudil jsem se, dějově ok, fajn prostředí a většina postav mi přišla sympatická. Nejvíce asi pobavila ujetá Katharine Isabelle. Hodnocení: 65%

• 27.9.2013  22:03

Nikdy jsem nebyl fanoušek série Dětská hra. Viděl jsem kdysi první díl, který nebyl sice špatný, ale neoslovil mě. Tento díl mě opět nechal chladným a i když není špatně natočený, pár dobrých scének a náznaky atmosféry tu jsou, mě přišel strašně slabý. Nesympatické postavy, nudné ujasňování rodinných vztahů, absence napětí i strachu, zbytečně natahovaný konec, to vše na hodnocení moc nepřidá. Netvrdím však, že mnozí fanoušci nebudou spokojeni. Zajímavostí je, že hlavní hrdinku hraje dcera Brada Dourifa.

• 21.6.2013  20:31

Film pro celou rodinu. Jeníček a Mařenka je sama o sobě hodně strašidelná pohádka, toto "pokračování" se ale spíše soustředí na humor, nepřetržitou akci a nekompromisní gore :). Ani mi nevadilo, že docela hodně triků je dělaných na kompu. Scény a vizuál působí pěkně a tak trochu komiksově. Hodně se mi líbily ty čarodějnice (výborné masky!) a hlavně Famke Janssen, ta je tu fakt luxusní. Hodnocení : 70%

• 17.3.2013  20:31

Nedovedu si dost dobře představit, že se tenhle film bude líbit někomu jinému, něž milovníkům gotických, italských hororů z šedesátých let a skalním fanouškům Daria Argenta. Vlastně, možná se nebude líbit ani těm. Mě upíři moc neberou a myslím, že natáčet dalšího Drákulu je hrozná píčovina. A k tomu se nám starý Dario musel úplně pomátnout, protože přišel s 3D verzí plnou laciných digitálních efektů, a svým tvrzením, že tato technologie je budoucností filmu, plivl do tváře všem vyznavačům estetiky hororů 60-70tých let. Výsledek nakonec není až zas taková tragédie. To nejhorší z filmu už bylo viděno v tom legendárním traileru :) a gore je děláno stále postaru. Atmosféra je sice dost chabá, ale jako fanoušek jsem si to své našel. Podle mě se pár scén dokonce povedlo a postraší. Místy je to vizuálně dost zajímavé, některé obrazy opravdu připomenou Bavu, nebo Fredu, ale ten digitál to prostě kazí. Simonettiho soundtrack lehce nadprůměrný. A co se mi na filmu vlastně líbilo nejvíc? Luxusní ženské obsazení a Asia při koupeli :). P.S.: Ta kudlanka to zabila :D

• 18.3.2013  20:46
    Sinister (2012)

Scénář sice vůbec ničím nepřekvapí, ale atmosféra tu je a to velmi výrazná a pravá hororová. Přesně tohle chci od duchařských hororů, depresivní hudba, spousta tmavých pomalých scén a alespoň pár lekaček u kterých ztuhne krev. Jen málokdy narazím na opravdu vynikající duchařinu a tady se to skoro povedlo. Nebál jsem se, ale cítil jsem se dost napjatě a ani minutu jsem se nenudil. Potěšilo mě, že záporák je spíše jakýsi démon než nějaká prokletá duše zabité holčičky či co, ale hodně mi vadily ty pomalované děcka, celé to srážely o třídu níž. Jinak celkem spokojenost a příjemné překvapení. 75%.

• 14.2.2014  21:04

Temný, mysteriózní thriller, oslavující kdysi velice populární žánr giallo. Děj je velmi jednoduchý, žádné zbytečné kecání ani zamotaný příběh zde není. Jde tu hlavně o atmosféru a pocit strachu. Perfektní hudba, sem tam nějaká eroticko - snová scéna, maskovaný vrah s černými koženými rukavicemi, napínavé schovávačky ve stínech či naháněčky po vile a samozřejmě krvavé vraždy. Ty mi přišly na giallo docela brutální, dočkáme se třeba vydloubnutého oka, odřezaných genitálií, nebo otevřených zlomenin. Určitě jsem si při sledování vzpoměl na jména jako Argento, Bava a Fulci a musím říct, že pravé giallo pro mě zůstává v 70.letech, ten moderní styl mi k tomu žánru prostě nesedí. Ale jako pocta je to samozřejmě super, škoda jen, že scénář se zas tak moc nepovedl, závěrečný souboj mě dokonce naštval a všechny postavy jsou děsně nesympatické, hlavně ten indián, ten tam neměl co dělat. Hlavně kvůli němu nebudu hodnotit výš. Jinak ale, jako giallo fanoušek rozhodně doporučuji. 70%

• 20.10.2011  18:47

Po zpackaném třetím díle se O'Brienovi snesla na hlavu obrovská vlna kritiky, až k nevíře že dostal znovu šanci. Buď měl už předem smlouvu na víc dílů, nebo se, vědom si svých chyb z minula, rozhodl sám zjednat nápravu. Každopádně za sebe musím říct, že lepší "návrat ke kořenům" jsem si ani nemohl přát. Hororové prostředí nemocnice je vždy má srdcová záležitost, stejně jako horory o zdeformovaných lidských zrůdách. Taková kombinace mě prostě nemohla zklamat. Ze všech pokračování je tohle asi atmosférou nejvíce podobné prvnímu dílu - občas se daří navodit strašidelnou atmosféru, brutalitou se může směle rovnat s dílem druhým a jak jsem už říkal, samo vyniká skvělým prostředím. Navíc konec prostě nemá chybu, takže já říkám : "Vše odpuštěno Declane, ale příště tam už pusť někoho jiného."

• 30.10.2011  15:11
    Perverzáci (2011)

Nic úchylnějšího jsem v tomto roce asi neviděl (když nebudu počítat některá pornovidea na netu :) ). Tři příběhy u kterých se kvalita dle mého názoru zvyšuje. První dva jsou takové příliš nejasné... První je vyloženě divný, perverzní fantasy/horor, který krom skvělé gorefeast scény nic moc nenabízí... Druhý je opět výplodem něčí překroucené fantazie, ale bavil mě o něco více... A ten třetí je fakt síla. Příběh ze života o tom, že by holky rozhodně neměly zkoušet své kluky mrdat do prdele. Na jeho závěrečnou scénu určitě nikdy nezapomenu :) .

• 7.8.2011  19:31
    Total Detox (2011)

Na Total Detox jsem se těšil a byl jsem moc spokojen. Levně natočený slasher s povedeným scénářem a typickou "vojkůvkovskou" atmosférou. Režisérovi příznivci nebudou zklamáni. Možná jen to gore bylo v "Někdo tam dole mě má rád" trochu brutálnější. Tady jen stříká krev, ale za to po litrech. Je tu hodně vražd a násilí, jako v každém pořádném béčku a nechybí samozřejmě ani záběry na prsa nahých dívek. Pobavil i skvělý Martin Frajt v roli fotografa a mile mě překvapil ostravský herec Miroslav Rataj. P.S.: Z bonusových filmečků mě odrovnal "The Izolator" :)

• 9.12.2013  00:36
    Řezník: Ta holka v mym sklepě (hudební videoklip) (2011)

Řezník je perfektní hororová postava. Text je odpudivý a humorný zároveň, pro někoho možná šokující, ale o tom přece horor je, ne?

• 10.9.2011  14:55

Komu se líbil první díl, tomu mohu tohle pokračování s klidem doporučit. Je to přinejmenším stejně zábavné, možná ještě víc komediální. Všem "kladným" postavám přejete od prvního okamžiku strašnou, bolestivou smrt a dříve či později se samozřejmě dočkáte. Gore scény působí (ostatně jako celý film) neuvěřitelně levně, ale mě se líbily, nepostrádaly nápaditost. Vychutnáme si třeba brutální rozřezání jedné z dívek na cirkulárce či utržení obličeje během orálního sexu. Celkově pohodový, vtipný, úchylný film s dobrými herci a hezkýma holkama...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8