prf.grass

okres Ostrava
George Hanson

• 18.8.2018  11:49
    Ghostland (2018)

Dobře natočený exploitation v klasickém francouzském hávu. Snímek mě potěšil, konečně zase nějaký kvalitní 18+ horor. Plus fajn mladá herečka s velkým potenciálem - Emilia Jones. Záporáci absolutně skvělí, bohužel mi ale pár věcí k docílení autentičnosti vadilo, hlavně asi nepovedené masky, make-up a podle mě zbytečná druhá rovina filmu, oddalující beztak nevyhnutelné šílenství hlavní postavy. Za závěrečné setkání s H.P. ale opět palec nahoru :) Hodnocení: 70%

• 4.8.2018  18:31

Pěkný, ale lehce nezáživný psychologický thriller s prvky gotického hororu a gialla, ze kterého čerpají filmy jako Americké Psycho, Maniac atd. Bohužel mi tu hodně vadila vedlejší duchařská dějová linka, která byla vůči hlavnímu ději velmi rušivá. Takže pozitivně hodnotím jen kameru, hudbu a téma sériových vrahů, které mám hodně rád. Hlavně ta Mariova kamera fanouška nikdy nezklame. Ale celkově zatím nejslabší film, jaký jsem od tohoto režiséra a geniálního kameramana viděl.

• 13.7.2018  00:44

Pěkné gotické giallo, které se v žádné sbírce eurohorrou rozhodně neztratí. Děj nenudí, máme tu skvělé prostředí starobylého hradu, jeho nejbližšího okolí a hrobky, spoustu vražd, k tomu kvalitní hudba a to nejlepší na filmu, což pro mě byla velmi zajímavá, osobitá kamera. Super. S herci už to bylo o dost horší, hodně nesympatické postavy a dost nevěrohodný mi přišel hlavně ten herec v masce gorily, který představoval "orangutána" :/. Hodnocení 70%

• 7.6.2018  16:46
    Subspecies (1991)

Velice povedený upírský horor od FULL MOONu. Klasické 80´- 90´béčko, ale s parádním prostředím, výbornou atmosférou, kreativními tvůrčími nápady a naprosto nechutným záporným upírem, z jehož zjevu i chování mi bylo fyzicky nevolno. Herci docela fajn a k tomu vše co mám rád, jako spousta umělé krve, poctivé masky, uřezané hlavy či přírodní prsa. Mínus pro mě snad jen ty občasné, typicky upírské (a zde navíc ještě dost neumělé) romantické scénky, které zvlášť ve druhé polovině trochu ubírají na celkovém tempu snímku. A pak ti malí ďáblové, nebo co to bylo. Ta animace nemohla fungovat ani v době vzniku. Jinak super. 75%

• 21.3.2018  03:18

Tak úplně nesouhlasím s místním hodnocením. Pro mě nenudící, odpočinkové a hlavně zapamatovatelné giallo s drsnými scénami vražd, stylovou muzikou a Lenziho typicky "špinavou" produkcí.

• 2.2.2018  15:16
    Unfriend (2016)

Příjemné překvápko od našich západních sousedů. Horor ve stylu moderních duchařin jako jsou třeba filmy Jamese Wana. Naštěstí pro mě se tu nemluví německy, ale anglicky a příběh využívá spíše čarodějnických mytologií, než že by tu strašila zase nějaká zbloudilá duše týraného dítěte nebo démonem posedlá jeptiška či co. Takže mi to docela sedlo. Kapitolou samou o sobě jsou pak naprosto hnusně fungující lekačky. Nepamatuju si, že by mě v posledních letech něco tak vyděsilo. Fakt klobouk dolů, skoro jsem zavíral oči :). Jen posledních asi 20 minut začal ději znatelně docházet dech a konec už jen tak vyšuměl, škoda. Ale i tak to na ty 4 hvězdy nakonec bude. Hodnocení: 75%

• 29.1.2018  21:10
    Phantasm (1979)

Nejlepší na tomhle filmu je luxusní hororová atmosféra, o tom žádná. Příběh i záporák taky ok. Ale jinak postavy úplně na pytel, hrozné herecké výkony a nesympatické děcko v hlavní roli. Hodnocení: 70%

• 12.12.2017  03:15

Ale jděte! Vždyť je to dobrý film! Italský hardcore trash toho nejhrubšího zrna. Enjoy a hoň ;).http://www.freevideo.cz/vase-videa/porno-holocaust-retro-porno-horror-1088263.html

• 30.11.2017  04:27
    The Nest (1988)

Během první půlhodiny sledování tohoto ryzího béčka jsem byl přesvědčen, že sleduji další ubohost typu The Food of the Gods . Pak se mi ale nějak podařilo naladit na tu správnou vlnu a nakonec dobrý. Tvůrci to naštěstí nevzali moc vážně, takže jsem se zasmál nejen na jejich úkor :). Do kolonky žánru bych se vůbec nebál dopsat "komedie". Dále mě hodně zaujala postava masochistické vědátorky, slušné masky a gore efekty. Poctivá práce. Plus bod navrch za naprosto šílený dobový outfit hlavní hrdinky :D.

• 6.10.2017  16:43
    Breeders (1986)

Chachá :). To byla ale pěkně ujetá úchylárna. Osmdesátkový trash plný nahatých holek a mimozemské mrdky. Trošku mi to připomínalo filmy Franka Henenlottera, jen bez špetky inteligence a talentu. Hodně zamrzí, že většina násilí se odehraje mimo záběr, což notně ubírá na zábavnosti. Navíc ty holky nejsou ani nikterak zvlášť hezké, herecké výkony jsem obrečel a celé je to příšerně špatně natočené. Ale za ten nápad, nechtěný humor, pár hnusných gore výjevů, a závěrečnou scénu s naprosto rozkošnou obludkou nemůžu jít s hodnocením níž. Hodnocení: 50%

• 3.10.2017  22:08

Stařičká gotika s čarodějnickým příběhem. Na ty nejlepší žánrové kousky jako třeba Maska Démona (1960) to nemá, ale zajímavý film to rozhodně je. Ono se to vlastně skoro celé odehrává v součastnosti, a čistý gotický horor to taky tak úplně není, jak už bylo psáno výše - hodně střižené klasickým Hitchcockem. První půlka byla super. Skvělá atmosféra, podivní obyvatelé venkovského městečka, a krásná studentka zkoumající mistní čarodějnickou mytologii. Pak to ale dost ztratilo kouzlo i napětí, když se děj na čas přesunul zpět do města a konec už to u mě nezachránil. Takže chvílema trošku nuda. Hodnocení: 65%

• 30.9.2017  00:37

Laciný sci-fi horor, ve kterém nefunguje takřka nic. Hned v první minutě mi bylo jasné, že tady končí veškerá sranda. Nejvíc zabíjecí jsou asi dialogy, které jsem bohužel vůbec nepobíral. Postavy tu ze sebe nonstop vypouští naprosto dechberoucí sračky, postrádající alespoň minimální náznak inteligence. Význam označení "nelogické chováni" tu nabírá zcela monstrózní rozměr, až mi bylo líto Freddyho a paní Palmerové, že se sešli v něčem tak ostudně špatném. Atmosféra žádná, napětí už vůbec, ale zas je fakt, že díky tomu fantasmagorickému scénáři nelze absolutně tušit, co se stane v další scéně. Dvě scénky mě takhle překvapily dokonce i mile. V té první je jedna z austronautek dychtivě znásilněna obrovským chlípným červem, ve druhé je pak jiná krutě rozdrcena zrůdnými chapadly. Jako porno by to možná bylo zajímavější.

• 28.9.2017  20:06

Skvělý osmdesátkový slasher, který řadím hned vedle Pátku třináctého 4, The Prowler a The Burning. Takže hutná atmosféra a opravdu hodně surové scény vražd (nutno vidět Uncut verzi!). Kdysi se mi docela líbil remake, ale tohle je minimálně o třídu výš. Hodnocení: 85%

• 27.9.2017  03:29

Pokračování Démona pomsty lze v zábavnosti klidně srovnat s jedničkou. Atmosféra je sice znatelně slabší, ale za to tu máme ty utržené údy a hlavu, co mi chyběly minule :) a vůbec více krve tu je bych řek. Takže celkem dobrá série zatím... Hodnocení: 65%

• 27.9.2017  03:15

Postarší sci-fi horor o lovci trofejí z vesmíru. Atmosféra výborná, strašidelné i napínavé. Ale jde o typicky dobové béčko, takže např. postavy se často chovají dost úsměvně a některé efekty působí hodně neobratně. Maska mimozemšťana naštěstí na svou dobu ok, jen mě trochu zklamalo jeho chování a chabý arzenál. Atmosféra to ale celé drží po celou dobu v nadprůměru. Hodnocení: 65%

• 21.9.2017  07:30

Spíše průměrné béčko s hodně nudnými momenty, nevýrazným klaďasem a docela otravnou hudbou, které od dvou hvězd zachraňuje slušný příběh o čarodějnici a několik opravdu vypečených vražd. Pro fanoušky osmdesátkových gore hororů dobrý tip. Takhle krvavě kdyby se točily dnešní duchařiny, bylo by na světě hned o něco líp :). Hodnocení: 60%

• 19.9.2017  02:46

Pro mě slušné, odpočinkové béčko. Takový typ osmdesátkových fantasy hororů se mi obvykle líbí. Nejlepší na filmu je povedeně ztvárněná obluda, prostředí amerického venkova a Lance Henriksen v hlavní roli. Naopak atmosféra je tu sice dobrá, ale mohla být asi trochu strašidelnější a hlavně mi tu chybělo trochu víc brutality a gore. Pořád jsem doufal, že se začnou odtrhávat končetiny a hlavy a ono nic. Každopádně jsem se nenudil a jsem zvědav na další díly. Hodnocení: 70%

• 7.9.2017  20:24

Unaven neustálými duchařinami, sáhl jsem po tomto tři roky starém slasheru. Kane se mi líbil i v jedničce, ale tentokrát jsem trochu zklamán absencí tvrdších vražd a gore. Ale nenudil jsem se, dějově ok, fajn prostředí a většina postav mi přišla sympatická. Nejvíce asi pobavila ujetá Katharine Isabelle. Hodnocení: 65%

• 1.8.2017  01:35

Hezky natočený krimi thriller s prvky slasheru a gialla. Panu Bavovi ml. se podařilo natočit celkem zajímavý a místy i příjemně napínavý kousek. Řekl bych, že v daném žánru jeden z těch lepších, co v Itálii v 90.letech vznikaly. Líbila se mi kamera, vyšetřování mě bavilo, většina vražd byla fajn a postavy mi přišly i docela sympatické. Célé mi to svou estetikou trochu připomínalo Argentovo Tenebre.

• 15.7.2017  23:48

Druhý zásek mistra Daria v tomto projektu a opět pecka. Jeho rukopis je zde asi více znatelný než v Jenifer z první série. Atmosféra, John Saxon, zvířátka, k tomu přidej závěrečnou scénku s utrženou rukou a pumpičkou na umělou krev a jsi doma, věrný fanoušku.:). Mimochodem, když jsme u té krve, tolika gore a brutality najednou jsem u Agrenta ještě neviděl. Jeho slovy, doba si to žádá... Doporučuji všem fandům Daria, Meat Loaf, vegetariánům a ochráncům zvířat ;).

• 8.7.2017  20:59

Od Stuarta Gordona jsem se vždy dočkal jen kvalitních zpracování Lovecraftových předloh, ať už to byl Re-animator, Dagon a další. Nejinak je to u této povídky s typickými prvky temné fantasy s kosmickým přesahem a démonského hororu. Dobrý scénář, zručná režie, groteskně bizarní rekvizity, strašidelná atmosféra, dobré lekačky, čarodějnice a samozřejmě i nezbytné a nevyhnutelné šílenství.

• 8.7.2017  20:33

Řekněme, v jádru syrové hixploitation se vším, co k němu patří. Ale celkově nevýrazně zpracované, s neatraktivním záporákem a hlavně v první půlce dost zmatené a nudné (původní předlohu jsem nečetl). Nakonec se sice dostaví místná špinavost a možná i solidní atmosféra, ale jako celek povídka snadno nezapamatovatelná.

• 4.6.2017  15:07
    Malpertuis (1971)

Velmi poutavé a ojedinělé. Příběh i atmosféra vskutku kvalitní. Vizuálně fajn zážitek. Přinejmenším zajímavé postavy a děj divákovu pozornost bezpečně udrží. Pak už jde jen o osobní vkus, jak film ohodnotit. Mě rozuzlení bohužel nechalo chladným, čekal jsem něco trošku makabróznějšího. I tak mám ale z filmu spíše pozitivní pocity, že ani lehce přepálená stopáž nevadila. Hodnocení: 70%

• 4.6.2017  14:43

"Netradiční" mi u gialla nejde moc přes pusu. Už jsem viděl tolik tzv. netradičních giallo filmů, že se z toho začíná stávat jakási tradice... Řekněme tedy třeba "nepřímočaré s osobitými sklony k expresionismu". Ve své kategorii hvězdně obsazený snímek s bohužel mizerným dějem a v mých očích příliš ošklivými herci. Atmosféra ani napětí moc nefunguje, celkově tedy poněkud nezáživné, plné zimprovizovaných scén dekadentních maškarád, což zrovna pro mě není něco, co bych sledoval rád. Úvodní sekvence super, scény vražd taky všechny vydařené, jinak ale trochu nuda.

• 4.6.2017  14:17

Udo to zabil s tou promítačkou :).

• 4.6.2017  14:13

Pro mě rozhodně nejlepší epizoda. Argentův rukopis tu sice není příliš čitelný (alespoň co se vizuálu týče), ale typická retro-synth hudba , sugestivní a pocitové sekvence i explicitní gore brutalita korespondující s v době vziku aktuálním režisérovým vnímáním estetiky (na které pak v roce 2007 navázal neméně drsnou artovkou La Terza Madre) dává tušit jistou nezpochybnitelnou kvalitu. Příběh o uhrančivé lidské zrůdě děsí, znechucuje a vzrušuje zároveň, běžného diváka zpravidla vyvádí z míry. Rád se k této epizodě vracím a dál ji šířím mezi známými a kamarády. Dnes už regulérní klasika...

• 4.6.2017  14:12

Pecka epizoda! Režiséra McKeeho mám rád, stejně tak herečku Angelu Bettis. Povedené, skvěle zahrané, milé, vtipné, lehce bizarní a ujeté, celkové odlehčené a pohodové. Muj druhý nejoblíbenější díl :).

• 18.5.2017  19:21

Lucio Fulci uvádí... Nic moc duchařský horor. Typická béčková Itálie z přelomu 80. a 90. let. Prostě slátanina na zakázku. Nápady by možná byly, ale snaha bohužel schází a film většinu stopáže spíše nudí. Nejhorší pro mě byl nesympatický hlavní hrdina a hlavně hudba. Osmdesátkové syntezátorové soundtracky mám rád, tenhle je ale strašně protivný a místy až ubíjející. Škoda.

• 23.4.2017  01:12
    Scream (TV seriál) (2015)

Díl od dílu slabší a slabší, škoda... Nedokoukána ani první série.

• 23.4.2017  01:09
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Ash nám stárne a už není tak zábavný jako kdysi :(.