prf.grass

prf.grass

okres Ostrava
George Hanson

• 23.4.2017  01:09
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Ash nám stárne a už není tak zábavný jako kdysi :(.

• 23.4.2017  00:58
    Cabin Fever (2016)

Zde naprosto nechápu smyls. Proč točit remake Cabin Fever??? Rothův originál osobně z nějakého důvodu zbožňuju a baví mě i po patnácti letech. Toto bylo ovšem smutné. Přetočené slovo od slova, záběr po záběru, prostě úplně to samé jen v trošku rychlejším tempu a s méně sympatickými herci. No, pár změn tu máme... Například pártychtivý zástupce šerifa z původní verze je zde zcela bezúčelně nahrazen bezcharakterní blondýnou. Nejvíc mě ale zamrzelo vypuštění mých oblíbených scén (např. srnka vs. čelní sklo, nebo placák na tlející mrtvolu v nádrži) a jejich nahrazení totálními hloupostmi a nelogickými situacemi, díky nimž děj vyúsťuje do absurdna až směšnosti. Silná původní scéna milosrdého zabití přítelkyně v kůlně je pak upravena do sadistické sekvence pomalého vraždění...jasně, aby se už netrápila tak jí nejprve lopatou oddělím dolní čelist, pak ji budu chvíli rozpolceně pozorovat, načež ji dramaticky začnu polévat benzínem, zapálím a masochisticky se se slzami v očích zaposlouchám do jejího agónií zbarveného řevu... Lépe se tu povedly snad jen scény s tím nasraným psiskem. Dvě hvězdy fakt jen z milosti a kvůli velikým sympatiím k verzi z roku 2002. Hodnocení : 35%

• 23.4.2017  00:20

Spolu s Pearl Harbor, Tomb Raider a Batman a Robin můj nejhorší kinozážitek v životě. Jako beru, že to má své věrné fanoušky, ale zdá se mi, že ani oni tentokrát příliš nehýřili nadšením. Hvězdu dávám za výborného, ultracharismatického záporáka, jak vystřiženého z nějaké drsné béčkové pecky. Vše ostatní zběsile videoklipové, naprosto chaotické a nepřehledné, unyle digitální, rádoby stylové a v neposlední řadě nudné k uzoufání (ta stopáž fakt smrtící...uff). Jedním uchem tam, druhým ven, jak se říká. Kolega během projekce usnul, protože stejně jako já prostě neudržel pozornost. Ještě že mi teď náladu zvedá hraní Resident Evil 7.

• 22.4.2017  23:53
    Zlořečení (1981)

Solidní retro :). U mě celkem spokojenost. Dobrý příběh, fajn prostředí, nenudící děj... Zkrátka slušný "B" horůrek se satanskou tématikou. Hlavní hrdina je sice strašný blb a velmi levné triky občas neplní svou funkci, ale šlo to, dobrou atmosféru to nekazí. Tři hvězdy jasné, avšak za ta roztomilá prasátka a hlavně za finálních asi 10 - 15 minut, které film zvedají o několik úrovní, musím ještě jednu přihodit. Hodnocení : 75%

• 25.3.2017  03:41

V tomto pozdním giallu legendární Mistr hororu Dario Argento nabízí svým divákům (a v případě Opery i posluchačům) naprosto famózní a sugestivní umělecký zážitek. Pokud jste vyznavači dlouhých "plovoucích" záběrů a neotřelých, až vynalézavých kamerových postupů, potrpíte si na překrásné interiéry a avandgardní osvětlení, k tomu zbožňujete muziku syntezátorového mága Claudia Simonettiho (ex-Goblin), rádi se zaposloucháte do klasika italské opery Giuseppe Verdiho a občas uvítáte i trochu tvrdšího heavy metalu, měl by vás tento klenot evropského hororu zaujmout minimálně svým úchvatným audiovizuálem. Kamera ladně proplouvá celým snímkem jako vrahův nůž dlaněmi jednoho z hrdinů (zde možná jedna moje bezvýznamná výtka - chybičky se střihem trošku ruší, ale o nic fatálního naštěstí nejde. Občas jen zahlédnem kameramana v zrcadle a podobně) a pestrý soundtrack se neutiší snad ani na vteřinu. Vraždy i zabijákovy postupy jsou zde přímo nezapomenutelné (viz jehly v očích jako poznávací znamení). Postavy i herci možná lehce rozporuplní, ale hlavní hrdinka je ok a docela hezká. Fandil jsem jí a v silně funkčích emotivních scénách s ní i soucítil. Fajn byla i matka režisérovy dcery Asie - Daria Nicolodi, ještě víc fajn však byla legendární scéna její smrti. Někdo možná nezkousne pro italské "béčka" typicky uhozené dialogy nebo vás taky může zklamat pro někoho možná slabý scénář. Já ale u podobných artových děl tyto elementy v bůhvíjak vysoké kvalitě nepotřebuji a stoprocentní logiku vůbec nehlídám. O to zde fakt nejde... Prostě se pohodlně usadit, koukat, poslouchat a na nic nemyslet. Stačí jen vnímat všechny ty krásné pocity...

• 4.6.2014  23:09

Srandovní katastrofický horor s přerostlou havětí. Děsivě veliká drůbež, hmyz a hlavně potkani terorizují nebohé civilisty. Film je to docela špatný, hodně sází na triky, ale i na sedmdesátá léta mi to přijde jako strašný brak. Myšlenku jsem úplně nepochopil, všechno se točí kolem jakési záhadné mrdky, vyvěrajicí ze země a postavy melou neuvěřitelné nesmysly. Zabití jsou sice dost krvavá, ale většinu času jsem se filmu vysmíval, nebo se nudil.

• 16.2.2014  15:22

Fulci uměl v osmdesátkách potěšit i zklamat. O La Conquista můžu naštěstí říct to první. Je to takové podivné fantasy dobrodružství, přesněji jde o žánr sword & sorcery. Film mě velmi bavil, celý se odehrává v mlze, má to zvláštní kameru a filtry, perfektní Simonettiho hudbu a parádní atmosféru. Některé nepřátelské rasy mají zajímavé masky, jiné (Žvejci) naopak naprosto směšné. Gore je tu moc pěkné, trhání holek na kusy, praskající lebky, mokvavé vředy a další chuťovky. Příběh tu sice není bůhví jak zajímavý, děj je občas hodně debilní a akční souboje trošku tupé, ale já to celé sledoval se spokojeným úsměvem na tváři a rozhodně se nenudil. Prostě italské béčko jak má být.

• 14.2.2014  21:04

Temný, mysteriózní thriller, oslavující kdysi velice populární žánr giallo. Děj je velmi jednoduchý, žádné zbytečné kecání ani zamotaný příběh zde není. Jde tu hlavně o atmosféru a pocit strachu. Perfektní hudba, sem tam nějaká eroticko - snová scéna, maskovaný vrah s černými koženými rukavicemi, napínavé schovávačky ve stínech či naháněčky po vile a samozřejmě krvavé vraždy. Ty mi přišly na giallo docela brutální, dočkáme se třeba vydloubnutého oka, odřezaných genitálií, nebo otevřených zlomenin. Určitě jsem si při sledování vzpoměl na jména jako Argento, Bava a Fulci a musím říct, že pravé giallo pro mě zůstává v 70.letech, ten moderní styl mi k tomu žánru prostě nesedí. Ale jako pocta je to samozřejmě super, škoda jen, že scénář se zas tak moc nepovedl, závěrečný souboj mě dokonce naštval a všechny postavy jsou děsně nesympatické, hlavně ten indián, ten tam neměl co dělat. Hlavně kvůli němu nebudu hodnotit výš. Jinak ale, jako giallo fanoušek rozhodně doporučuji. 70%

• 3.2.2014  18:37
    La casa delle anime erranti (TV film) (1989)

Podle mě spíš průměrná, lehce uhozená duchařina s velmi špatnými herci. Typicky béčkový Lenzi z druhé půlky osmdesátých let. Ve srovnání se starším snímkem La Casa 3 však rozhodně zaostává co se týče brutality i atmosféry. Příběh mě moc nebavil, naopak Simonettiho hudba je moc fajn a díky ní film až tak moc nenudí. A těch pár scén dekapitací se myslím povedlo. U mě určitě vede ¨kluk v pračce¨.

• 26.1.2014  20:48

Paráda. Luxusní giallo kousek, asi jeden z nejhezčích co jsem viděl. Krom vybroušeného mysteriózního příběhu tu totiž máme i skvělý audiovizuál, prostředí ze světa módy, kupu pěkných modelek a nádhernou hlavní hrdinku. Tradičně pekelně zamotaný děj doplňuje výtečná post-gotická atmosféra a esteticky dokonalé scény vražd, které si určitě budu ještě dlouho pamatovat. Rozhodně vřele doporučuji nejen fanouškům žánru.

• 7.1.2014  01:01
    Fascination (1979)

Mě se taky moc líbilo prostředí i zápletka a atmosféra tu je prostě parádní. Škoda, že kromě Brigitte Lahaie, jsou všechny herečky naprosto šeredné, takže časté erotické scény spíše nudí. Asi jsem čekal více gore a je pravda, že na osmdesátiminutový film je to dost utahané, ale i tak jde o dobrý eurohoror, který určitě stojí za pozornost. 70%

• 7.1.2014  00:58

Klasická goticko-erotická Rollinovka. Totální vampiristický fetiš a vizuální hody. Mladí manželé jedou po svatbě navštívit nevěstiny bratrance - známé lovce upírů, kteří žijí na starém hradě kdesi na venkově. Po příjezdu však zjišťují, že oba lovci na svém posledním tahu zahynuli a na hradě jsou uvítáni pouze jejich dvěmi bisexuálními služkami. Záhy však vychází najevo, že bratranci nejsou tak úplně mrtví... Film mě docela bavil a fanouškům starých, brakových eurohororů můžu doporučit, i když dokonalý zdaleka není. Na můj vkus je tu příliš filozofování, nepřesvědčivě improvizujících (ne)herců a až zarážející množství nepovedených scén a zkažených záběrů, s čímž si ale pan režisér zřejmě hlavu moc nelámal a soustředil se hlavně na vytváření atmosféry, v čemž je opravdu dobrý.

• 9.12.2013  00:36
    Řezník: Ta holka v mym sklepě (hudební videoklip) (2011)

Řezník je perfektní hororová postava. Text je odpudivý a humorný zároveň, pro někoho možná šokující, ale o tom přece horor je, ne?

• 27.9.2013  22:03

Nikdy jsem nebyl fanoušek série Dětská hra. Viděl jsem kdysi první díl, který nebyl sice špatný, ale neoslovil mě. Tento díl mě opět nechal chladným a i když není špatně natočený, pár dobrých scének a náznaky atmosféry tu jsou, mě přišel strašně slabý. Nesympatické postavy, nudné ujasňování rodinných vztahů, absence napětí i strachu, zbytečně natahovaný konec, to vše na hodnocení moc nepřidá. Netvrdím však, že mnozí fanoušci nebudou spokojeni. Zajímavostí je, že hlavní hrdinku hraje dcera Brada Dourifa.

• 22.8.2013  22:38

Mexický mix (vykrádačka) Evil Dead, slasheru a italského zombie hororu s Hugo Stiglitzem v hlavní roli. Inteligence pramálo, hnusné mexičanky, ale super prostředí, dobrá atmosféra a drsné gore, prostě parádní zábava. Teda až do té chvíle, než se do příběhu zamotá parta místních děcek, to pak jde všechna sranda a gore doprdele, ještě že to trochu zachraňují skvělé masky zombíků (mám dojem, že se tam mihl i jeden starý známý), ale celkový dojem kvůli tomu zůstává lehce pošramocený, chtěl jsem hodnotit výš.

• 19.8.2013  13:49
    Night School (1981)

Ne moc originální krimi/thriller/slasher. Pointa je velice předvídatelná, vrah v motorkářské kombinéze je už okoukaný a u mnoha dialogů jsem zvedal oči v sloup. Navíc mi trochu vadilo, že všechny vraždy byly mimo záběr. Ale jinak pohoda, mám tenhle žánr rád.

• 16.8.2013  15:41

Po menší pauze jsem dostal chuť na nějaký pořádný eurohoror ze staré školy a francouze zas tak moc nakoukané nemám, takže jsem zvolil "Night of Death" a musím říct, že je to opravdu povedený kousek. Je tu super atmosféra, pomalé tempo, zneklidňující hudba, drsné gore ale i trocha černého humoru. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, strašně krásná, obzvláště na francouzku. Úplně jsem se zamiloval, takže ten "neveselý" konec na mě dost zapůsobil...

• 1.7.2013  23:46

Tak tohle se vůbec nepovedlo. Scénář mi připadal strašně hloupý a místy mi děj nedával žádný smysl. Zpracování je i na nízkorozpočtové béčko prostě ubohé, herci hrají hrozně a ta maska netvora musela i v době vzniku působit jako špatný vtip. Pro mě bez debat blbý horor, při jehož závěrečné scéně jsem dostal epileptický záchvat...

• 21.6.2013  20:31

Film pro celou rodinu. Jeníček a Mařenka je sama o sobě hodně strašidelná pohádka, toto "pokračování" se ale spíše soustředí na humor, nepřetržitou akci a nekompromisní gore :). Ani mi nevadilo, že docela hodně triků je dělaných na kompu. Scény a vizuál působí pěkně a tak trochu komiksově. Hodně se mi líbily ty čarodějnice (výborné masky!) a hlavně Famke Janssen, ta je tu fakt luxusní. Hodnocení : 70%

• 29.5.2013  20:18
    Apríl (1986)

Zábavný, jednoduchý, ale tak trochu falešný slasher. Děj, v lehce komediálním duchu sice postrádá větší napětí, ale mě nenudil ani chvíli a všechny postavy mi byly sympatické, což se mi třeba u dnešních slasherů vůbec nestává. Není tu žádná hutná atmosféra ani moc drsné gore, jako u těch nejlepších žánrových kousků z té doby, pro mě však ideální odpočinková záležitost. Škoda, že závěr (i když překvapivý) to docela dost pokazil.

• 18.3.2013  20:46
    Sinister (2012)

Scénář sice vůbec ničím nepřekvapí, ale atmosféra tu je a to velmi výrazná a pravá hororová. Přesně tohle chci od duchařských hororů, depresivní hudba, spousta tmavých pomalých scén a alespoň pár lekaček u kterých ztuhne krev. Jen málokdy narazím na opravdu vynikající duchařinu a tady se to skoro povedlo. Nebál jsem se, ale cítil jsem se dost napjatě a ani minutu jsem se nenudil. Potěšilo mě, že záporák je spíše jakýsi démon než nějaká prokletá duše zabité holčičky či co, ale hodně mi vadily ty pomalované děcka, celé to srážely o třídu níž. Jinak celkem spokojenost a příjemné překvapení. 75%.

• 17.3.2013  20:31

Nedovedu si dost dobře představit, že se tenhle film bude líbit někomu jinému, něž milovníkům gotických, italských hororů z šedesátých let a skalním fanouškům Daria Argenta. Vlastně, možná se nebude líbit ani těm. Mě upíři moc neberou a myslím, že natáčet dalšího Drákulu je hrozná píčovina. A k tomu se nám starý Dario musel úplně pomátnout, protože přišel s 3D verzí plnou laciných digitálních efektů, a svým tvrzením, že tato technologie je budoucností filmu, plivl do tváře všem vyznavačům estetiky hororů 60-70tých let. Výsledek nakonec není až zas taková tragédie. To nejhorší z filmu už bylo viděno v tom legendárním traileru :) a gore je děláno stále postaru. Atmosféra je sice dost chabá, ale jako fanoušek jsem si to své našel. Podle mě se pár scén dokonce povedlo a postraší. Místy je to vizuálně dost zajímavé, některé obrazy opravdu připomenou Bavu, nebo Fredu, ale ten digitál to prostě kazí. Simonettiho soundtrack lehce nadprůměrný. A co se mi na filmu vlastně líbilo nejvíc? Luxusní ženské obsazení a Asia při koupeli :). P.S.: Ta kudlanka to zabila :D

• 22.1.2013  20:14

Pěkný béčkový horor od Lamberta Bavy. Na logiku se nehraje, ale atmosféra je přímo kouzelná. Místy je to neskutečná zábava, hlavně se mi líbily masky a loutky. Triky jsou sice hodně laciné, ale to mi nevadilo, hlavně že je z filmu cítit poctivá filmařina. Skvěle působilo i to zasněžené kamenné městečko, a líbilo se mi i herecké obsazení, přesto, že žádné dobré výkony nepředvedli. Spousta scén je hodně špatných a ke konci se to začíná děsně táhnout, ale povedené momenty, i díky tomu skvělému konci, převládají.

• 22.1.2013  20:10

Další film z řady netradičních, italských thrillerů/hororů, který mohu fanouškům doporučit. Můžete tomu klidně říkat giallo, i když tomu tak úplně není. Děj je pohodový a místy i dost úsměvný (hlavně v první půlce jsem měl skoro pocit, že sleduju nějakou černou komedii), atmosféra pěkná a je tu pár povedených snových a halucinogenních pasáží. Příběh se začne ke konci dobře zamotávat. Konec pak sice moc nepřekvapí, ale divákovu pozornost si film udrží po celou stopáž. Své dělá i příjemná jazzová hudba, která zní skoro pořád, což je moc fajn. Ani mi moc nevadilo, že to celé působí hodně béčkově a místy i dost amatérsky. Co naopak filmu chybí, je napětí a pořádné násilné scény :( .

• 29.12.2012  05:01

Bohužel, těžce průměrné zpracování historického dramatu. Špinavé to bylo dost, ale chtělo by to rozhodně víc temnější atmosféry. Hororové prvky jsem snad ani žádné nezaznamenal. Prostředím a kamerou to ještě jakž takž dokáže zaujmout, ale děj úplně postrádá napětí a ani scénář, podle známého knižního díla, se dle mého moc nepovedl. Prostě slabota bez jakéhokoliv emočního dopadu a bez jakýchkoliv drsnějších sekvencí. Navíc ten inkvizitor byl fakt hrozný sráč. Škoda, jméno režiséra mě docela navnadilo. Jo, a mimochodem ten slavný Sean Connery přece není žádný herec! Nebo se prostě hrát ani nesnaží. Ve všech situacích má furt ten samý šibalsky-přiteplený výraz. Jeho roli jsem mu teda absolutně nevěřil.

• 12.12.2012  00:25

Moc krásně natočená italská giallo/detektivka. Příběh plný intrik a otazníků, mě chytl hned na začátku a já si užíval až do konce. Tenhle typ filmů prostě žeru. Nemůžu si pomoct, ale i když se většinu času zdánlivě vůbec nic neděje a hrdinové jen vykonávají běžné činnosti, tak já si vychutnávám pěkné záběry, exteriéry i interiéry, skvělou hudbu, dobové účesy a vůbec módu 60. a 70.let. Navíc obsazení se dá v rámci gialla nazvat přímo hvězdným. Tempo filmu je samozřejmě vražedně pomalé, napětí ale graduje, závěr je velmi povedený, atmosféra místy příjemně pochmurná, násilí jen minimálně a nahota vkusná a decentní. Pro mě pecka, které se dá vytknout jen občasný technický zádrhel, jako jsou trable se zvukem a střihem. 95%

• 9.12.2012  17:34

Tak až po shlédnutí jsem se někde dočetl, že jde o sérii a tohle už je já nevím kolikátý díl. Jedno je ale jasné, ostatní díly si shánět nebudu, protože mě tenhle španělsko-mexický horor nezaujal. Strašně ukecané, nezajímavé dialogy a otravné řešení milostného vztahu. Některé pasáže sice mají tu správnou atmosféru, ale spousta scén působí hodně nepovedeně, nejhorší je asi úvodní scéna souboje rytířů a odbytá scéna proměny ve vlkodlaka. Já vlastně vlkodlaky vůbec nemusím a to bude asi ten problém. Většinu času jsem se strašně nudil, ale dovedu si představit, že se to mnohým vyznavačům starých eurohororů bude líbit.

• 11.10.2012  21:42

Od tohoto filmu jsem hodně očekával. Jasný adept na pětibodové hodnocení. Edwige tu hraje jednu nadmíru vystíhovanou dívku, kterou navíc pronásledují halucinace a jakési trauma z minulosti, které na sebe bere podobu Ivana Rassimova s nožem. Co je sen a co je skutečnost jsem někdy nevěděl ani já. Kvůli tomu mi to nepřišlo tak napínavé, jak by asi mělo, ale i tak mě zajímalo, jak to celé dopadne, rozhodně jsem se nenudil a film se líbil. Obzvláště pak oceňuji precizní technické zpracování, skvělou hudbu, krásný vizuál a parádní mysteriózní atmosféru.

• 11.10.2012  21:39

Velmi atmosférický giallo/thriller, plný erotických scén. Ta tři děvčata jsou opravdu sexy, takže místy je dost dusno :). Ale tu chabou zápletku jsem i přes jejich vnady nepřehlédl. Jinak, krom skvělé atmosféry a vynikající Simonettiho hudby, potěší docela povedené gore, naopak vraždí se jen málo a mimo záběr, což zamrzí.

• 11.10.2012  21:37

Další klenot z pokladnice eurohororu. Děj se odehrává ve Francii v devatenáctém století. Navíc v prostředí dívčího internátu, což v hororech přímo miluju. Atmosféra je vážně úžasná, milovníci gotických hororů si budou lebedit, stejně jako vyznavači gialla, kteří budou chrochtat blahem u naprosto luxusních vražd i u krásně šokujícího závěru. Herečky si také za své výkony zaslouží velkou pochvalu. Po všech stránkách vynikající film.