prf.grass

prf.grass

okres Ostrava
George Hanson

• 10.9.2011  17:11

Povedený druhý díl oblíbeného hororu. Pro mě sice byla jednička o něco lepší, ale i tady jsem se dobře bavil. Jen ty lekačky mi přišly trochu předvídatelné a pár nelogičností se tu taky najde. Nicméně, filmu nechybí napětí a je zde spousta krve a nechutností...

• 10.9.2011  16:58
    Botched (2007)

Ty vole, tak Botched jde úplně mimo mě. Ze začátku to ještě šlo, ale pak se to zvrtlo v neskutečný hnůj. Co to jako mělo být, ta potrhlá muzika a ty cáklé tanečky toho ultra-dementního záporáka? Ani jednou jsem se nezasmál. Jako horor to nestojí za nic a jako komedie je to fakt trapas.

• 10.9.2011  16:41

Hmm, tak nevím. Mě se to teda moc nelíbilo. První pohádka možná ještě ušla, díky svému závěru, ale jinak děs. Blbě natočené, nudné a místy až trapné. Čekal jsem rozhodně víc, tohle se nezmůže ani na průměr.

• 10.9.2011  16:39

Jeden z prvních hororů, které jsem viděl v dětství, takže když jsem se díval nedávno podruhé, dostavila se menší nostalgie. Podle mě první díl této jinak hodně slabé série není úplně nejhorší. Je sice pravda, že ani ve své době nemohl Freddy nikoho vyděsit, ale má svůj styl a osobitá atmosféra filmu se myslím Cravenovi docela povedla. Místy je to dobrá zábava. Nic extra, ale oproti dalším dílům koukatelný kousek.

• 10.9.2011  16:37
    Z pekla (2001)

Tenhle hororový film se mi vždycky líbil. Jako mladší jsem ho dost žral. A nejlepší vzpomínky? Šukézní Heather Graham, Johnny Depp pod vlivem Absintu, rozpárané prostitutky a John Merrick - Sloní muž.

• 10.9.2011  16:36

Hororová animovaná pohádka od milovníka temných nálad a bizarností Tima Burtona. Nelekejte se slova "pohádka". I starší divák si přijde na své, pokud si rád odpočine od uřezaných hlav a dokáže si vychutnat milý film s pěkným, trochu smutným příběhem. Výtvarné zpracování, na kterém je film vlastně založen, dosahuje technické dokonalosti a je prostě stylové. Na začátku jsem se lekl, když se začalo zpívat, ale písně mi přišly O.K. a nebylo jich zbytečně moc. Nechybí dávka humoru, záměrně klišovité scény i pár odkazů na klasické hororové filmy. Atmosféra mě dokázala do světa CORPSE BRIDE absolutně vtáhnout. A musím říct, že se mi tam líbilo.

• 10.9.2011  16:33

"La Morte vivante", toť kultovní horor francouzského režiséra Jeana Rollina, známý též jako "The Living Dead Girl". Za sebe můžu říct, že koukám na nějaký film každý večer a tenhle kousek musím označit přinejmenším za titul týdne. Je to snímek o přátelství, lásce a konečném uvědomění si vlastní ubohosti. Vskutku hodně působivá, takřka komorní záležitost plná nahoty a gore scén násilí, z nichž se mi zvedal žaludek a srdce plesalo radostí. Avšak i krásné filmy mívají menší nedostatky. Zde bych jako mínus označil občasné herecké úlety, které celkem dost ubírají na věrohodnosti dotyčných scén.

• 10.9.2011  16:31

Vždy, když si pustím původní Černé Vánoce, dokonale se bavím a skvěle si je užívám. Film má krásně pomalé tempo, vynikající atmosféru a napětí tu nepolevuje. Pro mě geniální, kultovní horor, který jen tak neomrzí.

• 10.9.2011  16:27

Ryzí horor. Surrealistický, cynický flák plný odpornosti, hrůzy a Lovecraftovského šílenství. Z dnešního pohledu zaujme nejen famózní kamerou a hudbou, ale hlavně stále fungující, neuvěřitelně hutnou a skličující atmosférou. Neobvyklé chování postav a nejasný děj dodává filmu až Lynchovskou podivnost, takže výrazné nedoporučení pro všechny, kteří se sesypou, když filmy nedávají hned jasný smysl, anebo v nich tak úplně neplatí fyzika a logika tohoto světa. Fulci tady vlastně nic nerežíruje, jen maluje noční můru. A jde mu to znamenitě.

• 10.9.2011  16:11

Ve své době muselo toto pozdní 'slazy' giallo spoustu diváků šokovat. Vlastně to dokáže i dnes, jelikož kromě špinavé a nebývale perverzní atmosféry má i hypnotické scény naprosto bestiálních vražd. Natočeny jsou tak extrémně a věrohodně, až se člověku udělá skoro nevolno, když na to kouká. Tato odpornost je samozřejmě u takových filmů žádoucí a co se brutality týče, v rámci gialla neznám rozparovačova konkurenta. Jeho styl je prostě božský, kuchá rád mladá děvčata, vyvrhuje jim vnitřnosti, párá je žiletkou, devastuje jim rodidla a skřehotá u toho jako hysterická kachna. Dohromady to působí docela znepokojivě. Bohužel, tím hororové prvky končí a zbytek je jen selhávající detektivka. Nic mysteriózního nebo dokonce strašidelného zde není, pokusy o napětí moc nevychází (viz. scéna v metru) a samotné vyšetřování je často nezajímavé a příliš naivní, škoda. Děj zkrátka rychle upadne v zapomnění, ale na ústřední melodii a "nohu pod stolem" si vzpomenu vždycky, stejně jako na Zorku a její legendární 'bottle fisting' scénu.

• 10.9.2011  16:09
    Zvuky temna (1977)

Divácky rozhodně nejstravitelnější počin tria Fulci - Sacchetti - Salvati. Pozdní sedmdesátkové 'parapsychologické' giallo, nebo jen mysteriózní detektivka chcete-li, postrádá většinu "neduhů" jejich dalších filmů - ryze hororových legend 'Zombi 2' (1979), 'The City of the Living Dead' (1980), 'The House by the Cemetery' (1981) a 'The Beyond' (1981). Scénář není odbytý, herci hrají dobře a logika je tentokrát výjimečně z našeho světa. Film lze tedy doporučit i širšímu publiku. Technicky je vše na vysoké úrovni a děj je dostatečně zábavný, i když trochu předvídatelný. Opravdu napínavá a drsně Fulciovská je pak až poslední cca půlhodinka, kde vše krásně vygraduje a úplný závěr à la Černá kočka je více než uspokojivý. Osobně mám ale raději Luciovu ranější giallo tvorbu, konkrétně snímky 'One on Top of the Other' (1969), 'A Lizard in a Woman's Skin' (1971) a 'Don't Torture a Duckling' (1972).

• 10.9.2011  16:08

Obchoďák smrti je béčko jak prase. Film tak blbý, až je dobrý. Naivní zápletka, dementní postavy, laciné akční scény. Docela se mi to líbilo, mám takové pičoviny rád. Navíc mě potěšila účast Barbary Crampton a za její odhalení dávám taky nějaký ten bodík navrch :).

• 10.9.2011  16:02

Po shlédnutí tohoto žalostného pokusu o senzaci, pro mě slovo slátanina získalo jasnou definici.

• 10.9.2011  16:01

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal v domění, že jde "jen" o normální sci-fi. Mýlil jsem se. Event Horizon je skvělý sci-fi horor, kde obsazení Sama Niela rozhodně nebyla chyba. Skutečně jsem měl místy nahnáno. Ostatně, z čeho můžeme mít větší strach, než ze svých vlastních myšlenek. Některé počítačové efekty možná vypadají trochu "levně", ale na hutné atmosféře to neubírá.

• 10.9.2011  15:59
    Pach krve 3 (2009)

Po dnes již klasické jedničce a jejím neméně zdařilém pokračování příchází značný pokles v podobě průměrné trojky. Úplná nuda to sice není, ale pro mě zklamání. Strašně mě tu srala spousta věcí, jako debilní dialogy, nesympatické postavy, jejich nelogické chování a hlavně velice nezáživný děj. Opravdu laciný scénář nezachránily ani četné gore scény. Škoda.

• 10.9.2011  15:54

Slibně se rozjíždějící sérii Wrong Turn moc fandím. Jedničku mám rád a dvojka je taková, jaké mají dvojky být. Víc brutální, víc sexy, víc zábavná. Myslím, že se to povedlo. Já se bavil skvěle. Je tu hodně gore, nadsázky a hrdina Henry Rollins, kterého mám rád jako zpěváka i jako herce. Pravda, o nějaké originalitě, nebo strašidelné atmosféře nemůže být řeč, pro mě je ale Wrong Turn 2 hodně dobrá, nenáročná podívaná. Zdeformovaná rodinka je maximálně nechutná a to se mi líbí.

• 10.9.2011  15:53
    Primal (2010)

Vždy se rád podívám na podobný snímek. Jednoduchý horor s hezkou hrdinkou, mnoha povedenými scénami a pěkným gore. Ale samozřejmě taky se spoustou nedostatků, což však dokážu v takových případech tolerovat. Až na ten trochu digitální závěr mě Primal dobře pobavil . Dávám slušných 60%.

• 10.9.2011  15:49
    The Cottage (2008)

A máme tu další film na mé oblíbené téma "lidské zrůdy", tentokrát z Velké Británie. Taky bych to trochu přirovnal k Hatchet, horor s prvky komedie, ne moc originální, ale s dobrou atmosférou a notnou dávkou pořádných gore efektů. Maska "zrůdy" sice nebyla nic moc, ale celkově jsem se dobře bavil.

• 10.9.2011  15:48
    Zasvěcení (1984)

Obchodní dům patří mezi má oblíbená hororová prostředí, takže mě tento kousek zaujal. Je tu vše, co k takovému filmu patří, hodně vražd, nahé dívky, pohodová atmosféra osmdesátých let. Nepopírám, že existují lepší, i mnohem lepší slashery, ale i u The Initiation jsem se jako milovník tohoto žánru dobře pobavil.

• 10.9.2011  15:46

Celkem fajn slasher z Kanady. Na odpočinkové odpoledne ideální. Vraždy nejsou natočeny příliš brutálně, ale určitě si je budete pamatovat. Třeba ta se špízem je prostě klasika :)

• 10.9.2011  15:45
    The Shrine (2010)

Dobře natočený, nízkorozpočtový horor. Atmosféra se tvůrcům docela povedla. Líbil se mi i příběh, prostředí východní evropy a samozřejmě masky. Zvláště poslední dvacetiminutovka je opravdu výborná. Vyčíst filmu mohu jen trochu slabší rozjezd a ne příliš kvalitní herecký výkon představitelky hlavní role.

• 10.9.2011  15:39

U ROTLD 3 jsem se zasmál rozhodě více, než u ne zcela nepovedené, ale lehce dětinské dvojky. Šílená béčkovost, extrémní brutalita a zvrácený humor, zde hraje hlavní a jedinou roli. Nevkusná zábava, která opravdu není pro každého. Miluju Yuznu! Nádherně se u něj odpočívá... :)

• 10.9.2011  15:37
    Dentista 2 (1998)

Šílený Dr.Feinstone je velmi zábavná hororová postava, která mě vždy rozesměje. Pokračování kultovního Dentisty je podle mě o fous slabší než vynikající jednička, ale pořád dobré. Béčková tvorba Briana Yuzny mi maximálně vyhovuje.

• 10.9.2011  15:36
    Dentista (1996)

Zubaře se nebojím ani po shlédnutí ulítlého snímku pana Yuzny, ale to nic nemění na tom, že na mě tenhle horor skvěle fungoval. Doktor je fakt sympaťák, který ví, čeho chce v životě dosáhnout. Kdyby ale nebral tu svou práci tak zatraceně vážně. Tak vážně, že mu jednoho rána prostě jebne v hlavě... Dobří herci a jistá dávka nadsázky dělá z DENTISTY zábavnou podívanou. Mě se nejvíc líbilo, že tu holku s rovnátky,které jsem celý film fandil, nezabil pod podmínkou, že si bude zuby čistit třikrát denně. Dost Dobré :)

• 10.9.2011  15:34

Syrový, perfektně obsazený snímek, který zaujme každého, kdo se o sériové vrahy alespoň trochu zajímá. Do paměti se divákovi vryje hlavně skvělá ústřední melodie, výkony herců a brutální, bezcitné vraždy.

• 10.9.2011  15:31
    Maniak (1980)

Výborný horor, který ani chvíli nenudí. Spinell je tu dokonale hnusný a Saviniho efekty musí některé slabší povahy šokovat i dnes. Hlavně závěrečná děsivá gore scéna patří mezi to nejlepší, co jsem od něj viděl. Dobrá hudba a atmosféra, že by se dala krájet. Pro mě kultovní klasika

• 10.9.2011  15:14
    Ze záhrobí (1986)

Skvělé béčko! Klasické tvůrčí duo Gordon-Yuzna v nejlepší formě. Moc pěkné masky i nechutné triky a moji oblíbení herci v čele s vždy vynikajícím Jeffrey Combsem. Paráda. Výborný Lovecraftovský horor. Není co vytknout.

• 10.9.2011  15:09
    Střet (2007)

Gordon mě opět potěšil, a přišel s hodně humorným kouskem. Upřímě jsem se u něj zasmál lidské blbosti. Hodně mě bavil ten černoch, který na první dojem působí pózou gangstera a nakonec je to takový prdelatý moula :). Prostě, příběh "ze života".

• 10.9.2011  15:07

Je sice pravda, že mnoho scén je neskutečně dětinských a některé herecké výkony (hlavně postava Antonia) jsou nesnesitelné. Kulisy jsou taky velice laciné. Nějak jsem to ale dokázal hodit za hlavu a velice mě to bavilo. Mám prostě rád brutální pohádky Stuarta Gordona. Dokonalý Lance Henriksen tu září, super výkon. Objeví se i Oliver Reed v roli kardinála a moc mě potěšil Jeffrey Combs v jedné z vedlejších rolí. I Maria mi přišla moc hezká, takže já s tímhle filmem problém nemám. Bylo by docela zajímavé být členem španělské inkvizice v patnáctém století. Škoda, že nemohu kvůli výše zmíněným nedostatkům hodnotit lépe.

• 10.9.2011  15:03

Další drsná pohádka Stuarta Gordona. Tentokrát o velice sympatické zrůdě, žijící v hradní mučírně. Námět od Lovecrafta je moc pěkný a zpracování taky není špatné. Maska zrůdy je super a její chování ještě lepší. Možná trochu chybí strašidelnější atmosféra, ale jinak jsem se bavil skvěle. Navíc Jeffrey Combs a Barbara Crampton v hlavních rolích!