chlievik

chlievik

okres Trebišov

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 12.5.2020  13:34

Vynikajúci herci ako Pacino, Diaz, Woods. Spočiatku je to jednoduchý film. Prvá polovica filmu vyznieva ako hiphopová video-séria snímkov plná polonahých báb, svalnatých chlapov, avšak tým sa nevykryje obraz vo filme, vizuál je o niečom inom, nie o nahote, tá je prirodzená, ale o všetkých tých obrazoch, ktoré majú dobrý strih, svetlo atď, čo tento film má, ale vyťažiť maximum na kráse ľudského tela je pre mňa umelecké mínus, najmä v športovom filme :) proste je strašne ľahké spraviť dobré video vo filme cez krásu polonahého tela. Prvá polovica filmu samé futbalové nadhodenia, zostrih futbalových scén, a popíjajúcich prostitútok. Pointa nikde. Potom v polovici sa film trošku obráti, zdramatizuje sa. Príde vysvetlenie psychológie slávneho hráča, zraneného hráča, starnúceho kouča, drzej mladej majiteľky, pyšnej manželky, lacného frajera so slávou v hlave a pod. Celý film je na princípe "vyhrajme a dokážme to!", pomerne jednoduchá zápletka, čoho ja nie som veľmi veľkým fanúšikom. Ale treba povedať, že Stone z týchto doslova plánovane komerčných obrazov s lacnou pointou vyťažil fakt možné maximum. Ak chce niekto vidieť ľahký film pri ktorom zabudne na to kde žije, kde pracuje, pozrie si pekné baby, športové detaily a zostrihy, kde 80% filmu sa udeje na futbalovom štadióne, nech si pozrie toto, ale pre mňa je to sofťáckych 66%.

• 11.5.2020  17:31
    W. (2008)

Oliver Stone sa vyjadril, že týmto filmom nechcel Busha velebiť ani kritizovať, ale skôr ho pochopiť. A čo na ňom treba chápať? Bol to klamár a v podstate vojnový zločinec. Nemyslím si, že nevedel o tom, že spravodaje CIA o zbraniach hromadného ničenia v Iraku boli lžou. Film sa ale snaží ukázať dve roviny, že si Bush myslel, že tam Husajn zbrane mal alebo Bush veril, že to bol skutočne omyl CIA. Ale v skutočnosti tretia cesta je pravdivá, vedel o tom, že tam žiadne neboli. A v tomto duchu sa nesie tento film. Utvára dojem, že sú dve možnosti, pričom tretia je pravdivá, čiže míňa sa úplne pointa toho, o čom bol Bush. Vyznieva teda otázka, či Stone je dostatočne prezieravý, aby chápal, že to, čo sa pokúsi do filmu vsunúť, bude len ďalšia naivná hlúposť, pokiaľ sa bude snažiť vysvetliť fakty, zostane to u lží a nejasností. A tak z toho nebude ani skutočná kritika, ani biopics, ani analýza, ani satira, prakticky ani nie je jasné, kde film zaradiť. A ďalšie omyly vo filme. Napríklad v skutočnosti Bush nepovedal vetu na tlačovke že "Mali ste mi túto otázku napísať predtým, aby som sa na ňu mohol pripraviť." v tom zmysle, že je to "ťažká otázka a neviem na ňu takto narýchlo odpovedať", ale v zmysle "myslíš, že na takúto smiešnu otázku nie som pripravený?", čiže ironicky ergo naopak. Celé zle. Film nestojí za dve hodiny sledovania, a hoci sa snažia vykresliť Busha ako burana z juhu a texaského kovboja, ktorý nevie napočítať do troch, čo nepochybne aj bol, ale zas bol dostatočne inteligentný na to, aby klamal a zaviedol svet do vojny, z ktorej sme sa nespamätali dodnes. Jeho osoba nestojí za natáčanie filmu, neviem prečo Stone pokračoval vo svojich filmoch o prezidentoch práve s Bushom, či to bol nejaký propagandistický pokus zapáčiť sa niekomu, ale pokiaľ toto mala byť akákoľvek kritika, tak nebola, ak satira, tak slabá, a pokiaľ to malo byť pochopenie, tak je Stone úplne mimo pointy, lebo takto sa udalosti nediali, a možno to aj Stone vie. Taký režisér a takýto shit, fakt prepáčte.

• 5.4.2020  14:55
    Avatar (2009)

Je to film, aké ešte vlastne neboli natočené. Téma mimozemšťanov má rôzne obdoby, ale toto je prvýkrát v tejto podobe. My sme "nebešťania", a naopak technicky nevyspelá rasa na inej planéte je navštevovaná nami. Je to akási podobnosť na našu legendárnu minulosť spomínanú v starých Písomnostiach o tom, že nás navštívili iné civilizácie, technicky vyspelejšie. Zároveň to kúsok pripomína stret civilizácie indiánov v Amerike a belochov, a tiež je to kúsok kritikou americkej militaristickej egoistickej spoločnosti, ale to len okrajovo. Je to starý príbeh o základných etických otázkach, či skutočne sme vyspelejší, respektíve čo je vlastne vyspelejšie? ČI technická alebo vlastne radšej duchovná vyspelosť. Ja sa staviam skôr na tú duchovnejšiu, ale film sa aj tak nakoniec dostane do roviny vojenského stretu týchto dvoch civilizácií (to je na škodu), takže toho duchovného je tam menej (najmä u koncu by sa čakalo viacej). Je tam zobrazená aj láska medzi tým avatarom a tou mimozemšťankou, ale pomerne málo. Zároveň je podľa mňa technicky náročné zobraziť emócie na tvári počítačom kreslených ľudí, takže chýba určitá emocionálna inteligencia, ktorú normálne na tvári hercov vo filme vídať. Predsa len počítač nedokáže napodobiť ľudské mikro-výrazy, a to mi neskutočne chýba, lebo ja som na toto veľmi zaťažený. Podľa mňa je to výnimočný film, pretože ponúka niektoré myšlienky, na ktoré sme ešte nepoukázali, ale kvalitatívne ten film je veľmi nadsadzovaný. 5 hviezdičiek a 16-ty v rebríčku to určite nie. Je to na to aby sme vzhliadli k vesmíru a ku možnostiam stretov s inými vesmírnymi rasami, je to niečo nové, ale umelecky mi tam fakt veľa chýba.

• 5.4.2020  12:25
    Contratiempo (2016)

Nie zlé. Pomerne dobre sa to pozeralo, kamera je moderná, možno mne osobne vadia filmy, čo sú príliš sivé, čierne, fádne farebne. Ale to, že nepovedia na začiatku nič, ale obrátia príbeh v polovici a navyše takto naratívne, to je určitý amatérizmus, pretože je to film typu výpovedné rozuzlenie. Je to líniový film, nie štruktúrny, takže to je malá drobná chyba, ale bolo nutné sa sústrediť, takže film je inteligentný, je potrebné sledovať aj tú líniu. Herečka pekná, dobré je pozerať film kde je krásna herečka, to je podľa mňa dôležité. Videl som aj lepšie filmy tohto rangu, ale aj podstatne horšie, takže jemný nadpriemer.

• 26.3.2020  22:21
    Dracula 2000 (2000)

slabé jak čaj, nezmyselné a nelogické....

• 24.3.2020  03:20

Od tohto filmu som očakával niečo úplne iné. Myslel som, že sa bude jednať o nejaké postupné dekadentné upadanie maliara, od komerčných obrazov až po šialené a bizarné scenérie, s tým, že bude to životopisné - ako sa bude trápiť v nejakej chorobe alebo utápať v alkohole. A vlastne filmy vôbec nie je o maliarovi, ale skôr o spoločenskej situácii tej doby, tým pádom dielu chýba štruktúra taká, aká by tu podľa mňa mala byť. nechýbajú drobné absurdity typické pre Formana. Ale Forman dosiahol svoj vrchol v Prelete a toto je uz slabší historický pokus vyrovnať sa Amadeovi, čo sa kvality týka. Tiež niektorých fanúšikov sklamem keď poviem, že Forman nie je tak dobrý režisér ako sa o ňom hovorí. Jediný skutočný umelecky hit bol Prelet nad kukučím hniezdom. A myslím že tým sa jeho schopnosti skončili. Aj v tomto filme podobne ako aj v Prelete cítiť akúsi odpoveď na jeho skúsenosť s komunizmom. obracanie kabátov v cirkvi je obracanie kabátov v komunizme a postkomunizme. Uzatváranie ľudí do izolácie či už cirkvou alebo psychiatrickymi klinikami - skúsenosť s komunistom a fašizmom. Možno aj preto je Forman tak cenený, lebo vtláča vrásky v tomto zmysle aj na Západe, aj u nás. Určite tento námet o tomto maliarovi bol vynikajúci nápad, no podľa mňa sa mu nepodarilo splniť účel. Veľmi silná scéna je vtedy, keď vyjde Natalie Portman z izolácie sťaby zničená osobnosť ,15 rokov väzenia, v úplne šialenom stave, koncentrovaná iba na jedinú vec, na svoj základný inštinkt materstva. Pri následných činoch potom vidieť absurditu a nepochopenie všetkých situácií, ktoré sa dejú navôkol nej - ako by mi to pripomenulo, že aj my sme na tom všetci rovnako. Človek si Týmto filmom tak môže uvedomiť akým peklom prechádzali ľudia v minulých storočiach.. to však na kvalitu filmu vo veľkom maliarovi Goyovi nestačí...55%

• 21.3.2020  22:10

Podľa mňa hrozný gýč. Trest smrti je téma tak typická, že je až smiešna a je jasné, že sa film zapáči. To s tou myšou na konci je fakt na posmech.

• 21.3.2020  22:08

Celkom fajn, ale najlepší film v celkových rebríčkoch? Zobuďte sa. :) ani náhodou :)

• 18.3.2020  22:10

Nečakal som, že o takýchto reálnych veciach sa dajú robiť aj zaujímavé filmy. Jesse ma prekvapil, sadla mu úloha. A Timberlakov monológ, že: ".. a ak by sa ti aj podarilo žiť ako svätý, tak si na teba niečo vymyslia..." - pekne to povedal do kamery :)

• 2.4.2019  00:00

Začínalo to dobre, ale posralo sa to v poslednej štvrtine filmu. Veľmi mdlý príbeh, pretože som očakával oveľa viacej drámy, a najmä dobrú koncovku a nie túto sračku. Muselo sa to proste páčiť blbým angličanom, preto sa ku sklonku filmu muselo posrať to medzi tými dvoma, musel sa Lubert (ešte k tomu herca "museli" dať Švéda lebo Nemca to by bolo asi blbé alebo čo), teda musel sa LUbert chovať akoby nechápavo a "sebecky", a naopak "musel" sa chovať ten anglánsky blbeček chovať ako hrdina a zachrániť mu dcéru a povedať, že "si moja najlepšia časť Rachel", a ukázať city ku zomrelému synčekovi, aby proste sa ku nemu vrátila. Lubert musel mať nevinné sladké očká, a Lewis proste vyzerať ako syseľ, aby sa k nemu mohla vrátiť a dať najavo, že si viac váži dušu než krásu. Proste aby sa to mohlo vysielať v kinách USA a Anglicka, tak to muselo byť takto osraté týmto gýčovm koncom. Už na začiatku henten anglán sa k nej na stanici vlaku akosi nemal, a nebola medzik nimi žiadna iskra, umrel im syn a týpek bol dva roky na fronte, a dokonca sa priznal vo filme, že zabíjal deti, ktoré bránili Berlín. Na druhej strane nemččúr vyznieva ako citlivý a zmyslový muž, a ženská sa do neho buchne. vyzerá že je šťastná a chce s ním odísť ale navrhne to on a nie ona, chyba, mala to navrhnuť ona, lebo potom je neuveriteľné, že s ním chcela skutočne odísť, už jak jej to navrhoval sa "stiahla" že možno nepôjde. A na druhej strane chladný vzťah ku manželovi. Povie mu nezmyselný dôvod že ho už nemiluje "že odišiel na front"? Čo je to za blbosť? Druhý dôvod? Zomrel im syn? Toto položí takmer každú dvojicu, avšak keď sa niekde žena nanovo zamiluje, tak nie len z vášne ale z lásky, a potom od manžela odíde, alebo akje to z vášne, tak je tak silná, že je to le prechodné, ale nie zas tak krátke ako tu vo filme, ale ku manželovi sa aj tak nevráti, hoci aj od milenca odíde. Jedine vtedy by sa vrátila ku manželovi, ak by mal mega dobré vlastnosti, a ten film by bol správne stupňovane komponovaný tak, aby tie dobré vlastnosti ukazoval od začiatku do konca v správnom uhle hrdého muža, počas cekéo filmu by to bolo analyzované na postave dvoch mužov a ich vlastnostiach, ale nie, magor na konci sa prejaví nevieryhodnú skromnosť, si moja najlepšia časť, a hotovo, ženská sa zľutuje, a pohoda, sú spolu naďalej. A este zámerne nemčura spravia tak aby sbeckými nevinnými očkami nechápal ženino srdce keď sa chce vrátiť ku manželovi. Proste neuveriteľný desivý happyend mdlého sprostého typu.. Skúsim načrtnúť ako to mohlo byť. Začalo sa to dobre, ale typek mal byť napríklad v NSDAP aby to zas nebol totálne nevinný kvietok, ale nemal byť vrah ale len ako vojak obyčajný, možno poručík, ale proste nie SS ale waffen, normalny klasický vojak, takze by to bolo kontroverzné, ona bola zmyslová a mohla chcieť vášeň, a týpek angličan (okrem too že tam mali dať krajšieho herca, alebo aspon sympatickejšieho) mohol byť nevinný úplne bezúhonný muž, čo urobil nejakú chybu, ale to, že ju miluje, malo byť ukázané hneď, a nie takto. Potom by storyline bola okay tak ako bola, a na konci by sa nezvrtol románik medzi nimi na iba vášnivý, ale nopak prehlbovala by sa láska, a týpek angličan mal proste žiarliť, a ta dcéra mala umrieť tam v lese náhodnou guľkou tej ženy ktorá by naslepo niekam strieľala, a angliččan sa mal utopiť a tí dvaja by sa aj tak rozisli, bola by to vačšia dráma, a aspon unhappyend. Alebo to mohlo byť tak, láska by sa medzi nimi prehlbovala, a bol by jasne vykreslený príbeh do hĺbky jak to ide medzi nimi, a nie len sex, jedno odpoludnie a potom už žiadne flipy k tomu, a v plnej vášni mali dvaja muži rovnakých kvalít bojovať o ženino srdce tak, že sa budú rešpektovať, a nebudú si hádzať polená pod nohy, proste nemčúr ju bude mať, a angličan strácať ale ponesie to chlapsky, ale nemčur by bol v NSDAP ešte stále a nedostal by pardon, a henten angličan by ho sám zachránil, a keď sa manžel angličan vyznal, že miluje toho syna, a že je mu smutno, ona by aj tak odišla, ale sucitne, v slzách ale bez lúčenia, a neviem čo, a potom by pobudla s tym nemcom este nejaky čas, a nakoniec by sa vrátila za manželom, ale on by to už (chápavo ale) odmietol, že nechce len súcit, lebo cíti, že nie je skutočne milovaný, alebo tak nejak, reálne scenárov je 100 ako to mohlo byť, ale toto čo z toho urobili, je komerčný shit, ktory ma po dlhom dramatikcom očakávaní rozuzlenia nechal posledných 10 minut totálne chladného a odchádzal som z kina znechutnený, vráťte mi 5 eur :) Vidieť, že túto sračku písal chlap /autor prelohy knihy/ ktorý je emočne nevyzretý, a ak by to písala nejaká strelená priemerná tuctová anglánka, bola by to sračka ako to Love me like you do. Muselo to byť takto debilne spracované, aby sa to páčilo v anglicku, akože snažia sa tí angláni robiť filmy ale nejde im to. Jedine Keira to zahrala dobre, uveril som jej emóciám, inak som neveril ničomu.

• 18.1.2019  14:28

Klasický mladý Tom a krásna mladá Nicole. začiatok pekný, spôsoby ako sa Nicol chová sú milé, krásne sa hodí do úlohy paničky a princezničky v rozmaznanej domácnosti, úplne jej austrálsky kukuč sa na to hodí. A Tom si stále niekde udrzie hlavu, vo vlaku, v krčme, všade. Na to, že ten frňatý pajác je taký nasraný herec, je jeho herecký výkon pomerne príjemným spestrením, Tom vždy vedel zahrať nadštandard. prostredie je už menej vábivé, hoci realistické, bitky v krčme 10 minút filmu nonstop, neviem, to nie je moja šalka kávy, ale zase presladená romantika by mi vadila viacej, takže v tomto...oka. Aj scéna v byte kde sa vkradnú je pekný, nie je sladká, a pritom je to láska. A nakoniec ten pretek, trochu o ničom, zas dlhá naháňačka s hudbou v pozadí, neviem čo tým chceli vo mne evokovať, ale inak príjemný film. No tie "zmŕtvychvstania" na začiatku a na konci si tiež mohli odpustiť :))

• 17.12.2018  22:34
    Dítě číslo 44 (2015)

Nič debilnejšie ho som v živote nevidel, po 50 minútach absolútnej nudy som to vypol. Podla mna imbecilná propaganda, akože na propagandu Ukrajiny ako takej , v súčasnej dobe, kvôli politickej situácii. To nebolo umenie, ale čistá srajda. Keď hovno zmiešate so sračkami dostanete tento film. Čikatilo zabíjal v 70tych a 80tych rokoch a nie za obdobia stalinizmu v r.1953. Zámerne miešané politicko-historické fakty, aby mlada gererácia poznala históriu inak. Davam odpad, a to este som tolerantný. Sovietsky zväz bolo zverstvo za Stalina a nie v 80tych rokoch. Neviem ktorý idiot vymyslel miešat dve vulgárne myslienky - stalinizmus a masového vraha detí. Odporny film. Nevkus, znesvätenie umenia.

• 17.12.2018  22:29
    Tootsie (1982)

Jeden super film, krásna atmosféra 80-tych rokov. No a Dustin Hoffman asi 45 ročný hoci niekde v začiatku svojej kariéry, v podstate nie úplne v začiatkoch, mozno uz smeroval na vrchol. Tento film mu definitivne zaistil slavu, a miesto medzi pánmi hercami. Vynikajúci herecký výkon, a celkove ten film mal takú atmosféru takého rýchleho rozprávania, rýchlych akcií z bežného života, je to také príťažlivé lebo divák sa myslím okamžite dostane do filmu ako takého, do celej tej komunikácie. No a samozrejme úžasná pesnička it might be you, chaos medzi jednotlivými vzťahmi, ja som sa bavil. Vynikajúci film, ktorý som ako malý chlapec miloval, potom som na neho zabudol, a teraz znovu oživil. 5 stars. Malokedy hetero chlap takto kvalitne zahrá transvestitu. Skvely film.

• 3.11.2018  22:25
    Prozacový národ (2001)

Nič stupídnejšieho som v živote nikdy nevidel, najsračkovejší film, s ktorým aj film Šišaté hlavy môže súperiť o prvenstvo o najhorší film v histórii kinematografie. Som zhrozený ako stupídne môže Miramax (alebo kto to vydal takého hovno) pustiť také niečo do éteru, asi je to pekne financované farmaceutickými firmami, ktoré chcú, aby ľudia papali tie legálne drogy, ktoré sú nielenže nebezpečné preto, že majú vedľajšie účinky, ale najmä preto, že po vysadení sa človek de facto zblázni...tie lieky treba vysádzať postupne celé týždne mesiace, ale veľa ľudí to berie a berie a potom zrazu sfleku prestanú, a úplne ich to odpáli, horšie ako nejaký herák alebo koks. Ako fakt, šiel som si pozrieť film s tým, že to bude kritika farmaceutických spoločností a toho svinstva, čo ľuďom dávajú v podobe antidepresívnych liekov typu SSRI a SNRI, kam Prozac patrí. A ono je to na to, aby sa ten špinavý prozacovský shit lepšie predával?!?! Pekne papajte tie svinstvá, aby vás to zabilo?!?! Na toto je tento film určený?!! Na to aby sa povedalo, že spapáš legálne DROGY, a budeš vedieť znovu písať a študovať? ( prosím nevolajte to lieky ! ...neliečia, nafetujú !! ). Zožerieš tie svinstvá a budeš znovu na nohách? Toto sa tým snažia povedať??! Veď tie svinstvá zabili už milióny ľudí, a oni na to natočia takýto dementný film na ich podporu? Som znechutený a trochu šoknutý ! Samozrejme, ten film sa zapáči každému, každý má problémy so školou alebo prácou, každý chce byť umelec alebo spisovateľ, každý pozná čo je posrané manželstvo rodičov, každá holka vie, čo je vyspať sa s hajzlíkom a potom začať chodiť so správnym chalanom, každý vie čo je to dať si na mejdane trávu, atď, takže... každý každý každý.... a každý si potom máme akože pekne šňupnúť do seba ten shit? A pekne dať zarobiť farmaceutickým spoločnostiam na úkor svojho sfetovania sa Prozacom?? Stať sa navyknutým večne závislým feťákom, čo si chodí po fet do lekárne? je lacný, jasne, ale keď ho berie 30% národa, jasne že je to mega biznis. Do prdele, ani jedinú hviezdičku by som tomu nedal, doslova film platený farmaceutickými korporáciami, aby ľudia brali tie sračky. Hnus. Ak film mám brať vážne, tak asi len preto, že tá ženská čo to písala, tá Wurtzelová, nezažila odvykačky od tohoto lieku, a ďalších antidepresív (nič strašnejšieho neexistuje ! ), a napísala knihu (podľa ktorej je to natočené) práve v momente, keď jej "lieky" ešte len začínali účinkovať a chvíľku sa s nimi cítila pomerne dobre. By som rád vedel na čom tá feťáčka fičí dnes. Smiešny propagandistický film na podporu (farmaceuticky schválených) legálnych drog, nič iné.

• 8.10.2017  11:55

Neodvažujem sa dať tomuto filmu zas príliš zlé hodnotenie, prirodzene hodím 4 hviezdičky, musela by tom byť fakt sračka aby som tomu dal 2* alebo 3*, ale spokojný zas priveľmi nie som. Popravde, sa veľmi snažili tvorcovia nesklamať skalných fanúšikov, a istým spôsobom to aj dosiahli. Vedeli totiž, že nemôžu urobiť film, ktorý fakt sklame, tak do toho dali maximum možnej hollywoodskej nekomerčnosti. Ale zas na druhej strane nemohli urobiť nekomerčné dielo na plnej úrovni, lebo by to bol finančný prepadák. Tak sa snažili urobiť kompromis, kvalita vs. predajnosť. A presne to aj dosiahli. Ak vezmeme do úvahy, že aj v prvom Bladerunnerovi boli nejaké tie vysvetľovania pre menej chápavých, aspoň v komerčnej verzii, tak aj tu, v dvojke, boli nejaké tie vecičky, trošku viac než v jednotke, ktoré mi vadili, ale dalo sa to snáď zniesť. Vizuálne a zvukovo je to podľa mňa úplne v pohode, asi po týchto stránkach najlepšie, vizuálne bez problémov - na dnešok klasický, moderný, technologický, a nie príliš prehnaný a pretechnizovaný ako napríklad Transformeri, alebo iné sračky; dokonca príjemne vizuálne jednoduchý niekedy, ako vo filme Vymedzený čas, napríklad tu tie kolónie kde žijú ľudia pripomínajúce včelie hexagony, jednoduché a moderné, proste nie príliš prehnaná vizuálna technika, možno aj preto šli natáčať kdesi do Maďarska, lebo nepotrebovali ultra kvalitu štúdií. Asi to ani nebolo drahé. (Tie maďarské mená v titulkách na konci filmu ma rozosmiali.) Aj tie vizuálne efekty boli tak jednoduché ako sa len dalo, aby sa príliš "neodpojili" od prvého dielu, aby sa zostalo "on track", podľa očakávaní. Zvukovo je to v poriadku tiež, možno sa dokonca do dvojky lepšie hodil Zimmer a Wallfisch, a nie Vangelis, na prvý diel bol Vangelis absolútny determinant, ale teraz by podľa mňa vadil, aj keby urobil skvelú prácu, tento techologický posun v soundtracku bol vyhovujúci, hudobne na moje prekvapenie ešte najlepšia stránka. Ku hereckým výkonom? Neušlo mi ako sa na seba v mikro výraze usmiali Ryan a Ana keď spolu doma komunikovali keď došiel prvýkrát z práce domov, čo môže byť brané ako chyba. Im to trochu ušlo, ale fajn, asi mali herci zábavu pri natáčaní scén, avšak jednoznačne Ryanovi niečo chýbalo, on je citlivý chlapec z kanadského predmestia, a nie chladný robot. Vo výraze tváre má chlapca, ale zas toto ho spája so snom o niečom chlapčenskom, nevinnom, takže z jednej strany sa tam nehodil, ale z druhej áno. Ryan zahral však dobre a klasicky, možno nie je ešte úplne vyzretý ako herec, ale nikto iný jeho veku by to nezahral lepšie, a Ryan je fakt zaujímavý herec mladej generácie, dobrá voľba, podobne Ana, virtuálna manželka, veľmi pekná, v pohybe na screene krajšia než na fotkách, hodila sa, vie sa predať ako nevinná a zasnená, zahrali svoje roly výborne. Ford fakt nie. Na konci keď ho Ryan doviedol na to miesto, mi ich komunikácia pripadala smiešna, až amatérska. Harrison asi berie nejaké lieky už alebo čo, ale nemá už na to aby hral toho frajera ako kedysi, nie je to už na tej úrovni, predsa má 75 rokov hm...je starý na tú úlohu, ale zas musel tam byť niekto kto pripomenie prvý diel aj herecky, a kto iný ako hlavný hrdina a navyše muž (ženy starnú horšie). Museli ho vziať, nedalo sa inak. Už menej chápem prečo tam bol E.J. Olmos.. Načo akurát jeho tam vzali? Aby povedal tie dve smiešne vetičky, to bolo fakt na nervy, a takéto podobné veci tam sú, čo vadia. Ale podstata je v príbehu, a ten bol.. podľa môjho skromného názoru... smiešny !! Do chlapca robota implantujú spomienky, aby šiel hľadať dieťa, o ktorom vedia kde je, a aby k nemu doviedol Deckarta, o ktorom vedia kde je? A zmysel toho akože? A to všetko pre revolúciu aby sa ku nim Ryan pridal? Čo je to za simplifikovanú blbosť? Nedotiahnutá, nepremyslená, banálna zápletka. Film sa končí síce lepšie akoby tam mali byť nejaké srdcervúce vzlyky stretnutia otca a dcéry, ale zas taký zásek? Ale pozrel som si to rád. Druhýkrát si to nepozriem, a to prvý diel som videl aspoň 20x :)

• 2.5.2017  23:38
    Spisovatelé (2012)

Sympaťácky film, ktorý presne nemusím, aj keď som ho pozeral bez predsudkov, a v úplnej pohode, a spokojný. Tešil som sa z neho. Ale je to blbosť. V tom filme je všetko presne ako má byť, a presne tak životná realita nevyzerá. V momente keď týpek na párty promotion tej knihy dal do uvodzoviek "holky" :) mi doplo, že toto je presne film ocenený preto, lebo je to film ktorý majú sledovať teenageri, aby sa to predalo, aby sa aj oni poučili, a zabavili. Proste to má byť tak cool, až je to shit. Ona sa vráti, ale nie príliš romanticky, tak, aby to práve romantické bolo. Hentá sa zfetuje ale tak, že mu napíše, že si ho ešte nezaslúži, ale bude na tom pracovať.. Bleeaaaah. Grc. Mladí ľudia, máte šance sa stať úspešnými spisovateľmi, lebo v Ameriti môžete byť kúúúl. Hoci každý kto si knihy prečíta, nevie ani o čom vlastne bola, a to preto, lebo bola o ničom, a čítal si ju? ..ano,ale len prvú kapitolu a z druhej tri strany. jj, jasne v Ameriti sa parádne šuká, veď kuul, a každý má rád buchty, čo kefujú s každým, až si uvedomia, že majú kefovať s tými, ktorí majú IQ na ich úrovni. Veď v Ameriti má aj Arnold IQ 170 aj každý, kto sa tam presadí, IQ ti dajú vo vydavateľstve spolu so šekom. A nakoniec ti zavolá Stephen King, lebo mu tvoju poviedku pošle krava, čo vydala knihu v oblastnom vydavateľstve, ktoré má vlastne dosah do celej EU, ale aj tak jej vysranú knihu tu nikto nečíta, proste coooooool :) si coool? jasne! holky! :) celé blbosť. :) 29%

• 1.5.2017  22:51
    The Thinning (2016)

Už sem ani nechodím komentovať, ale toto bol vynikajúci film, v prvom rade nie je vhodné ak sa filmy končia happy-endom, príliš dobre, viete ako to myslím, a zároveň úplne apokalyptický koniec je príliš surový, takže ani jedno ani druhé nie je vhodné čakal som do konca ako sa to skončí, a môžem povedať že som spokojný, lepšie sa v podstate ani nedalo. Hrdinovia nezomrú, ale idú "pod zem" pracovať, čo je síce známa a typická myšlienka, ale nečakal som to proste, nečakal som, že sa film takto skončí, síce to predpokladá natočenie Thinning 2, ale zas aj to má svoje pozitíva, ak niekto nedosere film happy-endom ani surovosťou, tak nech skúsi točiť druhú časť, to je v pohode. Zaujímavé, že je polovica filmu v blikajúcej červeno-tmavej koloratúre :) a myšlienka, je síce stará, typická, základná myšlienka myslím, ale je použitá v inovatívnom akordovom obrate, takže aj to je fajn, nikto nedal filmu five stars, takže sa toho chytím, keďže si to zaslúži, na to, že je tak slabo hodnotený, akoby B-éčko, ale aj tak, nech si užije moje hodnotenie ;-) Herci neznámi, čo je ďalšie super v tom a ešte jedna vec, hymna, síce nie americká ale vlajky áno, je to určitá kritika na americký fašizmus, zdá sa, že to už cítia aj Američania.... film: fakt dobré :) 80%

• 9.2.2017  12:16

Prostredie je skvelé, luxusný ale vkusný, nie gýč, a Gwyneth je krásna, tie krátke vlasy jej sekli, a vedela to odohrať nevinne, hoci Gwyn je temer stále nevinná, má taký nevinný, uveriteľný fejs. Michael ešte v dobe svojho vrcholu, film som videl ešte dávno pred 15 rokmi a včera som si ho pripomenul, takže som sa akoby vrátil na hodinku a pol v čase do minulosti. Aragorn ma nikdy nebavil, a nikdy som si neuvedomil,že už v tom čase hral v takých áčkových filmoch. Nudný ksicht, mohli si vybrať lepšieho, ten vychrtlý Nór ma dosť nebaví. Ale inak zápletka premyslená,dobrá, ale pána Poirota, ktorý sa v tejto epizóde ani veľmi nemal k činu, podobne ako Monk keď bol na liekoch, je zápletka slabá :D Ale inak fajn movie na polnoc :))

• 26.6.2015  09:32
    Total Recall (2012)

That was luck to see first off the first movie, the one from 1990 with Schwarzenegger, plus knowing that it is a story fiction written by P.K.Dick, to understand it better and instantly. I like these kind of movies (Dicks movies are usually like that) which seem to be "dual" (as it were two stories in it? is that a dream or a reality...? this or that..?) and people and me too usually dont get on to the movie main idea very fastly. Seeing the previous movie help in that way, and the differences between the movies and also between the book and the movies didnt interfere with my feeings while watching it. Might be that the 2012 movie was more action movie and less copying the book, and this one being also too trying to be commercial for me, yet it was a nice experience for me to watch it. Could be divided on the parts, the first one giving more intellectual insight and the second one being an action shit. The action shit is what I dont like much, often, but here I wouldnt mind. Loads of technical effects and computer tricks, many new ideas about going thru gravity zone in the midle of Earth, apocalyptical scenario, artificial intelligence telephone from the past with eventual programs while he was sitting by the piano, make it more colourful even if the movie has no sun, I mean the real sunshine, what was a nice surprise to me in the beginning, and now going back within my mind I dont fancy that very much, was resembling to Bladerunner, now I think it is really a crap, but many fans (like me) of Bladerunner would clean up their memories and like it, the luminous umbrellas, chinese-latino population in the Colony, a guy going thru chinese fast food market - all seems like a Bladerunner copy, which is also Dicks work. I would love the movie more if it was more complicated as these movies usually are and less bullets to be shot. The trick is not to satisfy the intelligent mind and more the average mind to get the money out of peoples pockets, which in the case would help anyways cos .. the movie was not a cash goldmine. They almost lost. Completely non-emotional between the two actors - Farell and Biel, it seems they dont like too much in real life ;) might be seen from the eyes language programming when they are together in the scenes and also they never kiss in any scene at all, Farell as usual has no much of emotional presentation, except for his own "i-am-a-victim" shit, "pls-dont-hurt-me" thing, which he usually tries to present and this way make himself interesting, what is not my favorite way of exhibtion, preformance. And Biel being sporty, who was very emotional in NEXT with N.Cage was in TR2012 completely cold and had no even shining of love in her eyes, as I say, make it more for the intellectuals would maybe make it more beautiful also for the emotionals-film-goers... The heart and the mind go together sometimes... ;) Besides the old typical tricks the few new tricks like a telephone in a hand wouldnt make it more fantastic and the movie looks more like a quick work for getting money out of it and not an artistical experience but I like that anyways, maybe because I like the actors, the scenario and the Dicks novel.... just a bit of typical words... Also, a few words been given to what all of us begin to understand: the conspiracy of it all, "they are not terrorists, they just want their freedom and...", "dont you see that he organizes those attack himself to justify the production of androcops as he needs them for the invasion" - many people understand this to be also the world today problem, cos history repeats and teaches us always the same. Pretext, dominance, ego.

• 23.2.2015  03:12
    Nepohodlný (2005)

V pohode. Som s filmom spokojný, dobré zábery, dráma, s myšlienkou, klasickou, farmaceutické spoločnosti a škandály okolo toho, nech ľudia vedia, o čom je výskum liekov a vecí, ktoré nám pomáhajú. Nie je to prekvapivá téma, a predsa sa tabuizuje. Zaujímavé boli aj filtre, ktoré mi bežne vo filmoch dosť vadia, ale tu boli fajn. Klasický Fiennes, dalo sa čakať, že to zahrá dobre, a Weiszová, vynikajúca, ako stále, nielen talent ale aj krása a to je dvojité plus. Moja krásna :) A také malé detaily pomedzi to, ako keď čašník černoch donesie týpkom v londýnskej reštaurácii pitie, atď... povšimnuteľné oku tých, čo si veci všímajú. Neľutujem, že som pozeral.

• 16.2.2015  23:40

Nevidel som originál, ale myslím že ani nemusím, bola by to zbytočná strata času, viem si živo predstaviť ten nemčúrsky odpad, len bez HD kamery ešte, s nemeckými ksichtmi, aj keď.. aj tieto boli dosť "nacistické". Neznášam filmy tohto druhu, pretože je strašne ľahké ich natočiť, netreba myšlienku, nič prekvapivé, ani inováciu, prosto nič, len snahu šokovať, a byť hrubo brutálny a úplne cynický. Nudia ma tieto snímky, nebavia ma, a plus aj škodia spoločnosti (myslíte že to nikoho nenaprogramuje, aby v tých dvoch kreténoch videl seba?), a hoci umenie by malo mať úplnú slobodu, a preto ju rešpektujem, a aj takéto "diela" musia mať slobodu byť stvorené, ale totálne ich treba dať dole minimálne aspoň slovne,ukázať ich ako úplne primitívne, neumelecké, stupídne a nemajúce v sebe akúkoľvek inováciu ani myšlienku. Toľko filmov je presne na toto kopyto: prídu, začnú jemne, má to najprv nádych drzosti, citlivý divák jasne vidí, že z toho bude masaker, divím sa, že to tí manželia nepostrehli, tak jasné, tak očividné, a potom sa to zvrtne, zabíjajú, ak má režisér úchylku to ukazovať, tak to ukáže, ak má úchylky byť "tajomným", tak to nezobrazuje, toto je výlučne len podľa jeho psychiatrickej diagnózy, a nakoniec sa z toho protagonisti tým najcynickejším a úplne chladným spôsobom dostanú, a ani sa nevyjadrí, že zlo nie je potrestané, a že to stojí za úvahu atď, pretože celý film sa nesie v schéme, že "čo je vlastne zlo?", a že to vlastne všetko nič nie je, a idioti, ktorí to sledujú a nechápu, a nepriznajú si že sa im páči úchylný film to hodia do roviny, že sa jedná o satiru. Satira? Prečo ma to nenapadlo, a niekde som nevidel jej prvky a nikde som sa ani nezasmial? Chýba mi snáď zmysel pre humor? Alebo ma nepresvedčili herci? Tí dvaja mladí šaškovia, zjavne jeden dostal angažmá preto, lebo je gay, a možno aj ten druhý, herecký výkon Rotha a Wattsovej je nepodstatný, pretože ho ledva zobrazujú, hoci Wattska sa vedela rozplakať a ukázať šialený strach, to áno, ale inak je to tak skryté a neukázané, a vlastne ich tam dvoch ani netrebalo, lebo hrali len invalidov z jednej pecky golfákom, a jednej pecky do brucha, nechápem, to vlastne ani nemuseli hrať oni dvaja, mohol to hrať hocikto, boli tak nenápadní ako pes ktorý skapal, divím sa že vôbec vzali tieto roly, ktoré ich radia v tomto narcistickom filme až na druhé možno až tretie miesto, proste narcistické recitály sebavedomého teplého modela ich radia až niekam do spomienkovej geriatrie alternatívnych hercov 90-tych rokov, čím ich dosť zosmiešnili, čo sa mi nepáči, a tiež herecký výkon mladého Pitta je smiešny, je úbohy, nepresvedčivý, príliš uhladený, nikde nevidieť stopy vnútornej agresie, pripadá mi to ako teenagerský hitlerjugend bez dôvodu, bez zranenia v sebe, ktoré by bolo motorom na takéto správanie, celé je to nelogické, lebo.. takto riskovať..hocikedy mohol (kým kreténe nemali pušku) Roth schmatnúť nejaký svietnik, a prásknuť jednému z nich po hlave a bol by the end, čo ak spomeniem, povedia, že som idiot, že to predsa režisér vedel, a práve preto to malo byť tak ako to bolo, a možno tým nájdu aj "dôkaz" vyhlásenej neexistujúcej satiry. Nuž myslím, že zdá sa, že pán režisér si na tom asi doma onanuje vtáka, videl som aj jeho iné filmy, je to úchylný starý úbožiak. Natáčať filmy o sériových vrahoch sú takmer vždy sračky. Buď sú ponuré, alebo cynické, alebo je tam príliš veľa násilia, a iné to ani nemôže byť. V tomto prípade, to druhé, režisér vsadil na cynizmus, a dohnal ho do extrému, v snahe ukázať "genialitu" v jednoduchosti s vajíčkami, neviem čo je na tom geniálne, toľko sa obdivuje génius vrahov, ale keď sledujem niektoré reálne príbehy, zisťujem, ako to boli idioti s IQ 60, alebo od detstva týrané a nevyrovnané osobnosti, bez inteligencie, a keby aj jeden zo sto bol geniálny a nadaný, tak nikdy nieje kľudný a vyrovnaný, a preto nepôsobí tak lacno, ako tí dvaja. Možno ma fakt len nepresvedčilo herecké podanie Pitta, a možno tomu nedám "odpad" preto, lebo to násilie tam nie je zobrazované tak kreténsky ako vo filmoch ako Hostel alebo Kill Bill. Ale inak stratený čas pre mňa. No jasné, a "alternatívni umelci" mi teraz povedia, že v tom neviem nájsť umenie a že tomu nerozumiem, a že nerozumiem genialite a blabla, ok, urobte niečo čo je 1.nové, 2.čomu nebudem rozumieť a nebudem to chápať a odídem šokovaný, lebo teraz som bol skôr znudený, a mohol som popri tom počúvať filharmóniu v slovenskom rozhlase, 3. urobte niečo čo bude poznať každý a nebude to komerčný brak,a nebude to lacné B-čko, a potom sa budeme baviť. No a ešte... kamera.. tá bola celkom fajn, ale to ma bavilo len na začiatku. Hovoriť tu o prevratnom umeleckom diele je.. smiešne, množstvo nedocenených samozvaných artistov sa snažia kompenzovať si svoje životné komplexy práve tým, že sa upnú na obranu takýchto blbostí ako je tento film. Strašne by som chcel vedieť na základe ČOHO ste označili tento film za "kritiku násilia na obrazovkách". Režisér urobil Pianistku, podobnú uchylárčinu, a nemyslím že je to náhoda, urobiť dva filmy ktoré majú sadistický podtón znamená holdovať niečomu podvedome, môžete mi rozprávať čo chcete, réžo je úúúchyl, nejde o kritiku ani satiru.

• 27.1.2015  19:00
    Pianista (2002)

Očakával som presne toto. Klasické vyobrazenie problémov Židov počas druhej svetovej vojny v Poľsku, celkove v Európe. Zhoršujúca sa situácia, najprv jemne, pomaly, postupne, presťahovanie do ghetta, potom odvozy do pracovných táborov, neskôr do koncentrákov, potom útek, skrývanie sa, šialenstvo, a nakoniec vyslobodenie jedného ľudského osudu. Každý Žid, režisér, podobne ako Polanski, chce zobraziť osudy tohto prenasledovaného národa, svojim spôsobom. A podarilo sa mu to. Je to v podstate skvelá európska protiváha Schindlerovho zoznamu, len proste natočená Polanskim, trošku inak, trošku v inej konkrétnej podobe, ľudí, osudov, jemne iná, ale predsa. Osobne si myslím, že každý národ podliehal strašným veciam, každý jeden národ bol prenasledovaný, aj takí Germáni boli ničení a zohavovaní Rimanmi v čase germánskych vojen Marcom Aureliom, ktorého dnes ospevujeme ako filozofa, celé je to nejasné v tých dejinách, a zároveň jasné, každý národ si odžil svoje, celé etnické čistky od čias doby kamennej, každý národ bol na tom v niektorej epoche histórie civilizácie takto. Židia boli prenasledovaní len nedávno, tak preto sa o tom hovorí tak často, a najmä veľa spomedzi Židov je skvelých hercov a režisérov, tak sa to aj vidí v televízii a na kinoplátne. Ale nijak to nenegativizujem, je to dobrý film, a cítim veľký súcit voči Židom, ktorí si toľko toho vytrpeli, vcelku sa aj sám dosť bojím, a desí ma, čo by sa všetko mohlo stať, a nie je to tak nemožné ani nerealistické ak sa pozrieme na súčasnú situáciu. Najviac sa mi páčila tá scéna na konci, keď ten nácek nájde Adriena v tej budove, a chce, aby mu niečo zahral, podceňujúc ho, a on zahraje v úplnej slabosti a bezvládnosti skvelým spôsobom, čo nacistu očarí a presvedčí, aby mu pomohol na konci prežiť. Škoda, že aj ten Nemec tiež neprežil, je to podľa skutočnej udalosti, mohol aspoň prežiť. Niekedy sa proste nepodarí každému dostať to, čo si zaslúži v dobrom. Ba dokonca ani v zlom (Hitler). Dobrá film, nie je to skvost podľa mňa, sú aj lepšie filmy, a dokonca aj o tejto tématike, ale 4 hviezdičky dostane. Američania mimochodom v tomto mali svoje investície, aj preto vyhral Oscara. 4****

• 24.12.2014  19:41
    Deník nymfomanky (2008)

Myslím, že dať tomuto "odpad!" je objektívne a skutočné, nie je to nič nafúkaného ani zakomplexovaného, a už vôbec to nie je o mužskej pýche alebo čo - ako tu niektorí hovoria. Muži a ženy sú si rovní, áno, aj žena má sexualitu, áno, a som presvedčený, že ženy majú úplne rovnakú pudovú stránku ako muži, áno, a ich sexualita je plodná presne tak ako aj mužská, dokonca si myslím, že ženská sexualita je často silnejšia než mužská, no a? V pohode. Ale urobiť o tom gýčový a úplne nezmyselný film je ploché, plytké, je to neskutočne zaostalé, hraničí to až s primitívnosťou. Už v prvých vetách filmu mi bolo jasné, aké to bude neskutočne trápne a nudné. Pokus o umenie, kvety, ohník, jemne osvetlený byt, a až trápne zmyslový sex... :D film pre dámy, respektíve, pokus o romantické porno pre dámy. Film je narežírovaný mužom, ktorý si chcel získať nejakú ženu tým, čo urobil, film je jeho pozvánku pre herečky do postele, a tie ho, verte mi, budú nesmierne obdivovať za toto idiotské dielo. Opakujem pre menej chápavých, všetko vieme, všetko je logické, chápeme sex, aj voľnosť, aj porno, aj zmyslové rozkoše, aj tie láskavé nemorálnôstky, aj ja som taký, ok, chápem aj to, že niekto o tom urobí nejaký film, ale takýto? Toto? Tento debilný "milovnícky" španielsko-francúzsky úbohý gýč s uši píliacou knísavou hudbou? Tento podpriemerný shit, ktorý netreba ani vidieť ba ani natáčať? Vráťte mi čas života stratený jeho sledovaním (aj to len do štvrtinky a potom s pretáčaním). Myslím si, že tí ľudia, čo TOTO hovno obdivujú, sú buď bývalé veľmi zakomplexované ženy, ktoré práve dali životu iný a novší rozmer teraz, keď spoznali druhý orgazmus po sebe, alebo také, čo "konečne" vzali druhého do seba, a skúšajú niečo nové, alebo niektoré ktoré zisťujú čo im to povie ak budú neverné ("konečne"), alebo sa film páči proste chlapcom, ktorí chcú na nejakú ženu zapôsobiť. Film je jednoducho gýč, a feministky zavrite zobáky, hej, jasné, sex je fajn, to všetci vieme, a aj ženský sex je fajn, aj to vieme, veď ho s vami robíme, a dovoľujeme vám ho s nami robiť ;), klídek, ruky z pindy dole a upravte si sukničku. Opakujem, film je gýč, nie sex je gýč, FILM je gýč. Nezmysel. Áno, užívateľka Viktoooorka, film sa môže nepáčiť aj umeleckému kritikovi napríklad, človeku, ktorý ho kritizuje za jeho nevkus, s akým je urobený - herecké výkony biedne, hudba katastrofálna, španielske sračky, dialógy - frázy frázy frázy pre idiotov ktoré všetci dobre poznáme, prostredie kvetinkový gýč, myšlienka absurdná, vyšli sme asi zo stredoveku a tak sa ideme utvrdiť, že sex je normálny. Fajn, objavili sme Ameriku. Aj ženy majú rady sex, ach, aký to objav. :))))

• 18.11.2014  12:22

Slabý film. Pokus vydolovať peniaze z mena a starých časov, z nostalgických spomienok jednej generácie. Tu sa neoplatí napísať viac než 5 riadkov. Najprv John Rambo pomáhať odmieta, nakoniec ho žena po seba-degradujúcich prosbách presvedčí previezť kresťanských misionárov... už je zlomená, a nakoniec sa zlomí Rambo, nepochopiteľné :). Idú do pekla, nakoniec vystrieľajú stovky brutálnych vojakov, a úplne nakoniec samozrejme Rambo, jeho gulomet, a vybehne dalších 300 vojakov, ktorých skosí. Nuž, čo dodať? Sračka.

• 18.11.2014  12:14

To je jediný Rambo, ktorý je skvelý. Uveriteľný, realistický, skutočný, prirodzený. Kto by neveril tomuto filmu, aj keď je trošku citovým vydieraním na strunu Vietnamu a vojnových veteránov, čo je v USA citlivý problém, ale aj tak, uznám ten film, patrí medzi kulty a klenoty svetovej kinematografie, hoci v ďalších dieloch je to už vojnová sračka. Zaujímavý je fakt, že do USA došiel s kapitálom pár tisíc dolárov jeden Maďar a jeden Libanončan, a spravili kariéru, ktorá im priniesla stámilióny dolárov. Samozrejme, dostali nesmiernu pôžičku, ale to sa v Ameriťke dá, pokiaľ máte konexie, alebo vám proste niekto verí. Založiť spoločnosť, filmovú, ktorá urobí behom dvoch troch rokov desať kasových trhákov v Top 30 desaťročia je neskutočný úspech.

• 17.11.2014  19:18

Náhodou?!?!!! Nie je to zlý film. Neviem prečo tomu všetci dali tak málo bodov, ale nebudem čítať kritiky ostatných užívateľov. Na slovensko-česko-poľské pomery to bolo dosť dobré, režisérka tučná tetuška, v podstate som čakal slabšie, a myslel som si, že to budem totálne pranierovať, ale som milo prekvapený. V podstate sa mi to páčilo. Možno malé detaily, Jánošík bol podľa mňa chlapec s tvrdším ksichtíkom v skutočnosti :) a nie takýto chalanko... ale zase, v istom pohľade by som si ho predstavil aj takto ako tohto českého herca, možno mal trošku moderný súčasný spôsob mimiky, čo mi trošku vadilo, a bol príliš "nad vecou" v niektorých situáciách, čo mi tiež jemne vadilo. Ale inak fajn. Mohlo to byť trošku dramatickejšie, trošku tvrdšie, trošku viac strachu a temna, dekadencie, hnusnej totality vtedajšej doby, vykorisťovania, vydierania atď, lebo v skutočnosti to bolo v tom období ešte horšie a tvrdšie. Pekné bolo, že sa film nedržal povestných klasických povestí ako "keď ste si ma upiekli tak si ma aj zjedzte" :) Proste sa to nedržalo klasického scenára, pozitívny bod. Výborné bolo aj, a milo ma prekvapilo, pôsobenie erotiky vo filme, osobne by som z Jánošíka urobil ešte väčšieho sukničkára, podobne ako bola tá krčmárka, bola sexy, ako fajn ;-) drzá, sprostá, milo nechutná a voľnomyšlienkárska. Ale zradkyňa. :) Ako každá náruživá mrcha :D Vcelku ma film potešil. Tešil som sa z tohto nového spracovania, ale ako všetko - vylepšil by som to vlastnou nadanosťou, ak by som mal samozrejme možnosť a príležitosť, ale tak.. veľmi dobré zdokonaľovať... to vie každý mudrlant. :))

• 17.11.2014  15:07

Nedávam tam "Odpad!" už len z úcty, že tomu venovali toľko času, hoci práve preto, by som tomu nezmyselnému zmätku mal dať práve toto označenie. Najprv: kúp si burger ráno v behu do práce, kúp si Starbucks, daj si mejkap, tomu venuj najviac raňajšieho času, pozri si notes čo máš dnes vybaviť, nie je to žiadna intelektuálna činnosť, neboj, a snívaj, predajme vám sny, toto je americký sen! Žer karbohydráty, drahšie bagety, behaj jak najatá, a budeš mať plat, rob zo seba kravu pre všetko, o tom máš snívať, a ešte sa s tým máš pýšiť. To je celé o čom je ten smiešny film, 155 minút, z ktorých je 80 minúť dopĺňaných hudbou od U2 a inými rôznymi hymnami sveta módy, basgitarista z U2 mal to štígro že pichol tú černošku Naomi, a tak sa nejak všetci z tej kapelky potom priplietli do sveta módy, inak nič. Hathawayovej prelom, nech nehrá slušňáčku, dostala tú úlohu zaiste cez posteľ, alebo je neterkou niektorého z producentov. Svet 666, buzíkov (nič proti homosexuálom, ale tieto vytočené kefky.. nu...čo ja viem?), proste 80 minút nie je dej, len zostrihaný rýchly spevný dokument o ničom, o tom, ako vyzerajú svetielka v Paríži, alebo ako kráčať po móle a tváriť sa že nie si na antidepresívach, alebo ako kybicovať kvôli úplnej pi**vine, ako kde kto bude na oslave sedieť, a ako bontónne oslovovať blbečkov plných komplexov, ktorí skrývajú svoje mindroše za lesk sveta módy, kde nie je ani myšlienka, ani emócia, ani intelekt, nič, proste tak ako v celom tomto úbohom filme, oplatí sa pozerať aby ste vedeli ako máte tieto sračky skritizovať :)) A samozrejme, Simon Baker sa priženil do dobrej producentskej rodiny a z neznámeho austrálčana sa stal významný herec začiatku nového tisícročia - ach, ako dojemne to zneje. Modré očká a šarmantný lacný úsmev, dojemné, už len mu "postaviť monument" :) Najprv musel jej priateľ nechať ju, aby sa mohla s Bakerom aspoň raz vyspať, nemohla byť taká sviňa, že by ho podviedla, to nie, veď ženy musia mať svoje "alibi" ;-) však? :D A potom sa museli zas dať dokopy, ale tak nenápadne, veď láska vždy napokon vyhrá ;-) Kebyže to nemá permanentne pustený scénický ten najkomerčnejší podmaz akoby v reklame, nemalo by to absolútne žiadnu emóciu, ktorá takto s hudbou z toho robí romantický doják, nie najnižšej kvality samozrejme (tam by musel ešte hrať Hugh Grant aby to bola totálna kravina). A lejdy Miranda musela samozrejme všetko vopred vedieť, veď to dokonca celé zorganizovala ona, nie? :D - zaváňa to tým, že niekto z brandže si tu filmom liečil nejaký profesionálny komplex, aby dal najavo, že ho "nevykopli", ale ona (on) to tak zariadil. Alebo je to celé nenápadne myslené ako "sranda zo seba", alebo respektíve ako výsmech niektorých konkrétnych členov smotánky, ktorí vlastne nepochopia, že je to posmech, čo vlastne samo osebe potom film radí do inej roviny, hoci si to nemyslím, lebo to mohlo myť dvojaký význam, a jedným vysmiať aj ich nechať na pochybách, že či je to o nich, alebo nie, či sa to z nich smeje, alebo ich obdivuje, no najlepšie je nechať niekoho v rozpakoch, a dopne mu až neskôr, najlepším spôsobom ako niekoho odpinknúť je ten, že ho necháte si myslieť, že nad vami vyhral, odrbete ho tak, že si myslí, že on odrbal vás, ale o tom už len tým inteligentnejším, a to sa sem už nepíše. :)) Však.. žime predsa normálne životy, nie? :D "Miranda nič nedala, a Andy sa zas z toho dostala nad vec so skúsenosťou." - v podstate dobrý postreh na konci, ona jej neopätovala pohľad, a ona sa zas len pousmiala.

• 10.11.2014  21:50
    Interstellar (2014)

Na jednej strane neľutujem, že som na to šiel (asi je to nutné vidieť tento film ak ste fanúšikom science fiction), na druhej strane si uvedomujem, že to muselo byť zrozumiteľné tak, ako to bolo, preto ma ťahá dať tomu maximálne a vlastne optimálne tak tri hviezdičky. Prvá vec je tá, čo vyznieva smiešne, ako hlavný hrdina nájde tú základňu. "Oni si ma vybrali", na konci filmu sa to síce vysvetlí, že to sám seba vybral, ale aj tak, na začiatku to vyjde ako smiešne. Niektoré scény sú amatérske, stále makajú robotníci tak tej istej chodbe, a furt robia to isté - zvárajú :) To s tým kódom v tej izbe bolo fajn, s odkazom, ak by to príliš na konci nevysvetľovali, osobne by som celý film ťahal do riadneho psycho, ale to by sa zas nedostalo do kín. Páčilo sa mi aj, že tam boli reálne sci-fi scény, nie príliš fantasy, nie laserové meče, nie antigravitačné prístroje, proste reál ale zároveň jemne fikcia, v tom to bolo veľmi dobré. Aj nápad s troma planétami bol výborný, aj dôvod vysielania Dr. Manna ako klamal, a vysvetlil podstatu evolučného sebectva, toľko by som dovolil vysvetlenia pre diváka, ale ďalej by som nechal všetko v rovine záhady, enigmy, vizuálneho sna, proste niečo psychologickejšie, ale zas nie kopirák Kubrickovej Odysey, ako tu odznel jeden nápad jedného užívateľa, že to rozdeliť do dvoch filmov, jeden realistickejší, druhý viac surrealistický, alebo tak nejak, nie, toto nie, to by sme sa kopírovali, proste jeden film, ale menej vysvetlení pre idiotov, a niektoré scény vynechať, horiace pozemné polia, rodinka ktorá prišla privítať Coopa, prežívajúca dcéra-starenka v kryogéne, rozmrazená lebo chcela stretnúť otca ktorý sa raz vráti ani emočne ani myšlienkovo ma to nedojalo :D, toľko mohlo proste na konci zostať "smutné" (lebo mne by to nebolo smutné, ale budiž), dcéra mala len umrieť, nemali mu nič vysvetľovať, mali len ukázať Saturn, a gigantické zakrivené mesto, jeho posteľ a doktorov, a matkinu urnu niekde v krematóriu, za Hansovej hudby, to by sa dalo každým pochopiť, a nebolo by to vlezlé. Efekty boli niektoré super, aj tie okolo tých červích dier, aj okolo tých planét, aj tie prirodzené reálne spojenia sa s tým modulom, to všetko mi nevadilo ak to zámerne predlžovalo film, ale primitívne ukazovanie ako sa približujú ku inej galaxii? Tým papierikom a vysvetlením čo je 2D a 3D? Načo? Oco dcére čo nechápe počas filmu alebo po filme vysvetlí, a nebude to vlezlo vadiť umeleckosti filmu - presne takéto veci zabíjajú umenie, čistý hnus. Ak sa mal film "skončiť dobre", tak ok, nebol to hnusný happyend, ale skôr normálny, ľudstvo sa logicky zachránilo nevyhnutným príbehom cesty na iné galaktické miesta, tak, aby holka dešifrovala tie rovnice, a zároveň sa presunulo aj na iné svety, kde založili ten život, kolónie, okay, ale tie detaily niektoré, nuž neviem, kebyže to chytím do ruky ja, dodrbem to, ale múdreho tu robiť môžem. Páčil sa mi učeš Hathawayovej, v poslednej dobe mi fičia krátke čierne vlasy heh

• 1.11.2014  23:16

Pozerám to oneskorene. Po rokoch :)) A som znudený. Toľko ospevované, koľko nudné. Hrozných 200 minút sledovania pomaly zdochýňajúceho Elijaha Wooda, nezmyselných stredovekých rozsekávaní sa na bojisku, tasení mečov, Mortensenových odporných chlapských pohľadov, oslovovania "pán Frodo", a chlpatonohých večne ponížených hobitov strkajúcich sa do riti takmer každému, absolútna nuda na efektovom "sivom" plátne. Možno ak by som to videl v kine na širokouhláku alebo niekde na 3D, tak by ma to aj bavilo, ale toto... :) odpad! Nedám tomu menej než dve hviezdičky len preto,lebo je to predsa len nejaký ten film, ale tá miliarda zarobených hovorí za všetko. Čisto naťahovaná komercia.

• 4.5.2014  21:20
    Probuzení (2007)

Spracovanie nebolo až tak úžasné, čiže kamera, obrazy, scenár, réžia, hudba, to všetko bolo také ...obyčajné, ale film stojí za pozretie si, dá sa povedať, že sa mi vcelku páčil. Odohráva sa "v" jednej scéne, vlastne v jednej nemocnici, je to nízkorozpočtový projekt, malá operačná sála, tipujem že ak by nebolo známych hercov na zaplatenie, náklady by sa vmestili do pol milióna dolárov, možno aj menej. Čo je na americkú produkciu netypické. Ďalej nesnaží sa preháňať efektami ani prostredím, je prirodzený. Jess Alba - prvý film od nej čo som videl :D alebo prvý kde som si uvedomil kto je Alba, asi som už starý, hoci ešte nemám ani 40, ale mladú generáciu hercov nijako nesledujem, pripadajú mi umelí, podobne aj Christensen, žiadna veľká kvalita..nič. Ale fil, je na zamyslenie, takých nápadov tu už bolo, ale presne toto ešte myslím nie, takže ak máte v nedeľu večer voľný program, a chcete si niečo pozrieť, môžete toto.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7