• Krátkometrážní

Po stopách globálního oteplování (2006) (TV film)

http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10118708016&day=1174518000&time=08:55&ch=2&advanced=1&andf=Po+stop%E1ch++glob%E1ln%EDho+oteplov%E1n%ED&nazvyf=1&aktualnif=1&archivf=1&backaddr=search // režie: Jonathan Renouf http://www.imdb.com/name/nm2223088/ // BBC: http://www.bbcactive.com/BroadCastLearning/asp/catalogue/productdetail.asp?productcode=21924 // Václave Klausi, doufám, že ses díval, aby si zas jménem ČR nevypouštěl do světa bláboly. I když je asi naivní myslet si, že by jakékoliv argumenty mohly změnit tvé pavědecké názory.

Rex-patriates (2004)

http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10099392997&day=1174518000&time=00:40&ch=2&zanrf=all&puvodf=all&advanced=1&andf=Rexpatriates&nazvyf=1&aktualnif=1&archivf=1&backaddr=search // 1) Přiblblá "koláž" a zmatlanina dokumentující americkou nadustost a pitomost. Hlášky typu: "My přinášíme nové světlo" nebo "Myslím, že byste rádi spolupracovali s Američany po letech útlaku od komunistů a fašistů." Doufám, že to mysleli jako vtip, protože jinak fakt nevím.To poslední co můžete od Rex-patriates očekávat je seriózní dokumet s alespoň minimální vypovídající hodnotou. Je to zkrátka o ho*nu! // 2) První komentář berte za citový výlev po skončení "filmu", teď se to pokusím zhodnotit objektivněji: Totální ukázka nerozhodnosti, zda točím dokument či hranej film. A zde právě vězí kámen úrazu. Hranice mezi hranýma scénama a dokumentárníma není vůbec ostrá, takže vůbec není jasno, co má být bráno vážně a co je jen taková humorná vložka. Ke konci už se dokumetární složka vytrácí úplně. V oficiálním textu distributora se píše, že "Film vládne půvabným sebeironickým humorem", nevěřte tomu: ve většině případu to není vtipné a už vůbec ne půvabné. A že lze vytvořit dokument s vysokou informační hodnotou i za použití vtipných scének na odlehčení dokazuje tento film: http://www.csfd.cz/film/228902-obrazy-prenatalniho-zivota-aventure-internelle-l/?text=46373 Takže, když to shrnu a budu film budu považovat za dokument, tak víc jak 1 hvězdu z milosti dostat nemůže. Pokud to budete brát jako komedii, tak tam bude hodnocení různé, podle toho jakému typu humoru dáváte přednost. U mě tenhle druh "vtipnosti" moc nefunguje. NUF: Těžko něco považovat za parodii, když je to víc trapné než vtipné. Evidentně máme diametrálně rozdílný smysl pro humor. Naprostý souhlas s komentářem uživatele Slarque.