borboleta

borboleta

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 23.11.2018  17:47

Asi musíte být také trochu mimoň, aby vás bavilo dívat se hoďku a půl na tyto dva mimoně. Alespoň tak si vysvětluji to, jak je zde film podhodnocen. Jejich divnost je podtžena ještě tím, že nikdo jiný ve filmu nemluví a ani na ně moc nereaguje, a vy pak můžete líp procítit, jaké je to být exot a jak funguje svět kolem vás bez vás a vy jste maximálně pozorovatel. Rozhodně to není žádná klasická romantická komedie, dokonce pochybuju o tom že to vůbec komedie je, protože místo záchvatů smíchu jsem se spíš jen trpce usmívala, nicméně já jsem byla spokojená a čtyři hvězdičky tomu bez obav dám. A to nejen za nejlepší sexuální scénu, kterou jsem za poslední roky viděla.

• 1.9.2018  21:03
    Pozemšťan (2007)

Pozemšťanovo publikum je sice trochu dřevěné a závěr je skoro až laciný, ale za teorii o Kristovi a o náboženství vůbec čtyři hvězdičky s radostí dám.

• 30.7.2018  22:52

Naprosto mě rozsekala ta hromada srandovních dialogů, it made my day :-D Teď mi ale někdo řekl, že to prý vtipný být nemělo. Aha. Hups.

• 8.6.2018  23:27
    Černé zlato (TV film) (2018)

Dukla 61 a Černé zlato (doporučuji vidět v tomto pořadí) shlédnuté v jednom týdnu ve člověku zanechají skutečně silné pocity. Mám teď o čem přemýšlet.

• 6.4.2018  22:08

Není to jen o hokeji, je v tom toho mnohem víc... a já u toho normálně brečela.

• 1.1.2018  20:58
    Kolonie (2015)

Konečně film, který mě přiměl nedýchat. V závěrečné třetině jsem nadskakovala na židli, okusovala si nehty a dostala tři malé infarkty. Drsný.

• 18.12.2017  20:08
    Kvarteto (2017)

Krobot jede v pomalém tempu sobě vlastním, trefuje se stručnými dialogy do přesně načasovaných okamžiků a pozvedá obočí. Točí film hlavně pro svoji vlastní radost a nesnaží se zavděčit divákovi. Někdo je z toho nadšený, jiný neví, co si má myslet a třetí je unuděný a zničený. Já patřím do té první skupiny, je to film pro mě, ale chápu i ty ostatní, proč se jim nelíbí.

• 11.10.2016  20:54
    Anthropoid (2016)

O příšerném přízvuku postav už toho bylo řečeno dost, tak v tom nebudu dál pokračovat. Stejně tak nehodlám rozebírat, že kdyby se do filmu nalilo víc peněz, tak by všechny ty pičičandy okolo (třeba sníh v úvodní scéně) mohly vypadat malinko věrněji. Hlavní ale je, že to je opravdu dobrý film a to nejenom proto, že je o tom, o čem je. Příběh Anthropoidu známe všichni (a kdo náhodou ne, ten by se měl jít na něj hned podívat), takže dopředu víme, že a jak všichni na konci umřou. Přesto ale když na to dojde, tak se člověku chce brečet a chce se mu brečet ještě dlouho potom. I ta stísněná atmosféra strachu a nevyhnutelného konce, která je přítomna skoro celou dobu, je přímo nakažlivá. Pomáhá tomu i nápadně úsporné používání hudby a úplně na konci vlastně i normálních zvuků. Parašutisté tu jsou vykreslení, jako lidé z masa a kostí, kteří se taky někdy bojí, pochybují a mají záchvaty paniky, ale to jim nebrání být hrdinové. Někde jsem četla, že ve filmu Heydricha zabili moc brzo, jinde zase, že moc pozdě... já bych řekla, že ho zabili akorát v tu pravou chvíli, aby přípravy na akci i boj v kostele trvaly tak akorát správně dlouho. Herci hrají skvěle, obzvlášť Cillian Murphy a jeho čeští kolegové v čele s Alenou Mihulovou a Ondřejem Malým. Ten se zde objeví sice jen na pár vteřin, ale takovým způsobem, že vám to vezme dech. Jen by se mi u takového filmu líbila větší návštěvnost.

• 29.9.2016  23:10

Pro Sirotčinec platí to samé, co pro Temné stíny - je zde hromada skvělých a vyloženě kouzelných nápadů, detailů a jednotlivých scén, jako celek to ale bohužel nedrží dohromady. Užila jsem si to jako šňůru barevných nápaditých klipů, příběh mě ale zklamal, ten tu moc nefunguje.

• 24.8.2016  22:11
    Komorná (2016)

Od východoasijského filmu se očekává určitá dávka divnosti. To pak člověk nemůže být překvapený, když na tu divnost (a lehkou úchylnost) skutečně dojde. Příběh je ale promyšlený a lokace a výprava jsou obzvlášť krásné. Občas jsem měla tendence dívat se na to jen jako na jednotlivé obrazy a ne jako na film. Navíc je příjemně osvěžen nepříliš četnými, ale o to vtipnějšími momenty. Obávám se ale, že nejvíc a na opravdu hodně dlouho si budu pamatovat erotické scény, které jsou natočeny tak otevřeně, popisně a dlouze, že jsem si u toho připadla, jako na školení o lesbickém sexu. Tohle jsem skutečně tak podrobně vidět nepotřebovala a nepříjemný pocit divnosti tím byl ještě umocněn. Kdyby se sexuální pasáže trochu prostříhaly, hned by se film zkrátil o půl hodinu a to by mu jen pomohlo, na konci už je fakt docela dlouhý. Těžko hodnotit hvězdičkami, nakonec ale dávám 3,5.

• 16.8.2016  19:21
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Čtvrtá hvězda je jedním z důvodů, proč se ze mě stala zarytá fanynka Dejvického divadla.

• 31.7.2016  23:10

Můžete mi někdo vysvětlit, kdy a jak že se to stalo, že se Kráska zamilovala do Zvířete? Mně to naprosto uniklo. To skutečně stačí koupit jí troje hezké šaty a pár šperků, párkrát jí dát najíst, jednou si zatancovat a jednou na ní skočit (myšleno doslova skočit, tak jako to bylo ve filmu, bez žádného dvojsmyslu)? Nebo byla kráska ujetá na divokost a dravost? (Opět to myslím nevinně doslovně.) Vlastně, když to vidím takhle napsané, tak si říkám, že v reálu už to stačilo hodně slečnám, nicméně ve filmu to nefunguje a působí to fakt hodně divně. Díky pompézní výpravě nakonec nesklouznu s hodnocením pod tři hvězdičky, ale nezaručuji, že si to kvůli přílišné kýčovitosti nerozmyslím a jednu hvězdičku ještě později neuberu.

• 30.7.2016  12:06

Líbí se mi, že všechny postavy (narozdíl od jiných hororů) jednají logicky, nebo alespoň pochopitelně, a v podstatě jsou všechny dostatečně sympatické na to, aby jim člověk držel palce. Někdy se dokonce chovají tak inteligentně (rozuměj, že se chovají tak, jak by se někdo, kdo žije v civilizaci a prošel povinnou školní docházkou, chovat měl), až to člověka příjemně překvapí, protože to v rámci žánru opravdu není standard. Na druhou stranu mě ale zklamalo, že nebylo vlastně úplně domyšlené, jak přesně to vlastně bylo s tím strašákem (pardon, strašačkou) a příběh tak měl svoje mezery. Jsem ale ráda za příjemnou stopáž filmu, protože vydržet takovou hustotu lekaček ještě o půl hodiny déle, by bylo už příliš náročné. V kině jsem se bála, cestou domů, už ne. Takže ve výsledku jsem dostala od Lights Out všechno, co jsem od pátečního hororu chtěla, i když ne nic navíc.

• 11.6.2016  11:28

V Zootropolis je hromada dobrých a dokonce i vtipných nápadů a spousta zajímavých detailů. Film ale naprosto ničí fakt, že neúnosně výchovný. Docela mě překvapuje, že si toho nikdo z těch, co se tu nad Zootropilos rozplývají, nevšiml, anebo jim to nevadilo. Určitá míra výchovné složky k pohádkám samozřejmě patří, ale to, co se děje tady, je už nad limit. Jasně, já taky jsem proti rasismu, proti genderové (a jiné) diskriminace, taky si myslím, že je důležité snažit se, nedát se a nebát se jít za svým cílem. Pokud ale tyto a ještě spoustu dalších ctnostných myšlenek přespříliš názorně zkoncentrujete, stane se z nich amorfní hmota s podivným odérem.

• 16.4.2016  23:36
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Škoda, že první díl se musí tak trochu přetrpět, ale pak začíná jízda, která graduje až do opravdu strhujícímu čtvrtého dílu. Přemýšlím jen, jestli bych se na celou sérii neměla podívat znova, protože děj a vztahy mezi jednotlivými postavami a jejich motivace jsou docela komplikované. Mimořádně mě zaujala propracovaná psychologie jednotlivých postav, hudba, někdy odvážné lokace (zejména policejní budova v kontrastu se zasedací místností akademického senátu) a třešničkou na dortu je velice povedená grafika titulků.

• 28.3.2016  00:38
    Laputa (2015)

Aby se vám Laputa líbila, tak musíte rozumět tomu životnímu pocitu, o kterým je. Musíte prostě ten pocit znát z vlastní zkušenosti. Tím rozhodně nechci říct, že je potřeba mít vlastní hospodu a spát na střídačku se svýma štamgastama. Ani tím netvrdím, že musíte všechna Johančina rozhodnutí schvalovat a chovat se stejně jako ona. Jde ale o ten pocit, kdy zjistíte, že už jste ve věku, že byste měli vědět co a jak a vy přitom vůbec netušíte, co dělat. Kdy vás okolí někam tlačí a něco od vás očekává, ale vy nestojíte o to, co byste "správně" měli chtít. Kdy jste pořád mezi lidmi, ale přitom jste osamělí. Kdy jste na ten svůj neuchopitelný život (skoro) sami. Kdy třeba i máte nějakou představu, o co vám jde, ale nevíte, jak se k tomu postavit. Kdy se konečně objeví někdo, kdo vás má skutečně rád a na rozdíl od všech ostatních ctitelů mu nejde jen o to jedno, a i přesto vás záhy opustí. Velké plus je, že nejde jen o koncentrovanou depresi, ale že konec nabízí naději a optimismus. Nesouhlasím s jinými komentáři, že postavám a ději chybí vývoj. Já tam ten vývoj vidím jasně. Laputa ukazuje, že občas se toho nemusí změnit moc, aby se vlastně změnilo všechno. Občas stačí jen ty samé věci dělat trochu jinak.

• 25.2.2016  10:43

Nikdy bych nevěřila, že je možné natočit něco s takovou hustotou logických chyb, nesmyslů a nedomyšleností, jako tohle. Skoro si až myslím, že to museli dělat schválně, jinak si nedokážu vysvětlit, proč do minuty po jasném vysvětlení pravidel a zdůraznění, že opravdu neexistují výjimky, se tam těch výjimek hned několik objeví. Je mi to líto, protože po vizuální stránce je to opravdu nádherný film. Chtěla jsem dát tři hvězdičky alespoň za výpravu, ale konec ten film tak drsně zabil, že nemůžu dát víc, než dvě.

• 13.1.2016  22:08

"Učitelka vzala více méně omylem svojí třídu jako rukojmí, ale je ochotná je pustit, pokud bude oficiálně ustanoven Den sukně." Když se to řekne takhle, tak to zní celkem divně, ale to je jen zdání. Ve skutečnosti jde ale o velice logicky vystavený příběh a profesorka Bergerac je jedna z nejvíce uvěřitelných postav, které jsem v poslední době ve filmu viděla. Zcela plně ji chápu a rozumím jí. Navíc je zahrána naprosto bezvadnou Isabellou Adjani. Je to mimořádně kvalitní snímek, který je (pro české publikum) nyní ještě víc aktuální, než byl v době svého vzniku.

• 31.12.2015  11:53
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Vždycky, když v pohádce jedenáckrát zazní slovo "derivace", tak se večer stane rázem mnohem příjemnějším.

• 15.9.2015  22:14

Tohle jsem opravdu nepochopila. Líbila se mi scéna, kdy se poprvé potkají Farrell a Findlay, ale jinak jde navzdory vysokým ambicím o něco, co tak úplně nevyšlo.

• 15.9.2015  22:04

Během první půlky filmu jsem se rozhodla hodnotit čtyřmi hvězdičkami, protože obzvlášť práce s detaily a s množstvím překvapujících prvků (v nejširším slova smyslu) je zde famózní. Bohužel, nakonec jsem svoje hodnocení musela snížit, protože překombinovanost děje a tím pádem i pocitová délka filmu přestávala být stravitelná.

• 24.8.2015  23:48

Osvěžující akční retro v letních barvičkách se sympatickým a atraktivním ústředním triem, které je doplněno stylovým soundtrackem a hlavně přesně tou správnou dávkou nadhledu a (sebe)ironie. Pro mě je tento film velice vítaným příjemným překvapením.

• 3.6.2015  09:30
    Město bohů (2002)

Po všech stránkách hodně drsný a hodně dobrý film. Není to jen řazení násilných scén jedné za druhou, skrz hlavní postavu nám sděluje, že bez ohledu na prostředí záleží hlavně na nás, jakou cestu si chceme zvolit, a že vymanit se z tohoto prostředí není nemožné. Zážitek je o to silnější, že závěrečné titulky jsou doplněny skutečným televizním záznamem jedné z postav, který je totožný s tím, co jsme viděli ve filmu. Pro mě osobně měl film ještě další dimenzi, jelikož týden před jeho shlédnutím jsem osobně byla na návštěvě jedné favely v Riu, mluvila jsem s místními, a taky jsem tam viděla ve zdi skutečné díry po kulkách.

• 21.4.2015  23:18

Ačkoliv to nerada přiznávám, v souboji Švédsko versus USA vyhráli o kousek Američani. Alespoň co se týká zpracování prvního dílu této severské trilogie. Jako její čtenář jsem ocenila prakticky nejvěrnější zpracování předlohy, které lze v tomto případě udělat. Dalšími body pro Finchera je casting (s výjimkou postavy Lisbeth, ta švédská se mi líbila víc) a dynamičtější tempo. Samozřejmě je taky jasně vidět, že se zde pracuje s jiným budgetem, než u civilnějších Evropanů, ale to neberu jako plus.

• 1.4.2015  23:48

Jendu hvězdu dávám jenom díky linii s Annou Kendrick, bez ní by to bylo úplně marný. Je to pestrobarevná vata na zabití času, která vás odradí nejen od jakýchkoliv akcí potenciálně vedoucích k plození potomků, ale i od smíchu, což je u komedie mírně kontraproduktivní.

• 4.3.2015  20:41
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Většinou se mi do sledování válečných filmů, kde jsou prakticky jen vojáci, moc nechce a už vůbec se mi nechce to opakovat. Bratrstvo je ale úplně jiné kafe, je to totiž naprosto úžasné dílo. Schválně jsem použila slovo "dílo", protože žádný jiný seriál ani film, který jsem viděla v poslední době, ve mě nezanechal tolik tak silný ocas. Jedná se o další důkaz, že seriály už dávno nejsou vůči filmu pokleslým médiem, a to ani příběhem, ani technicky a už vůbec ne hereckými výkony.

• 18.2.2015  20:07
    Zmizelá (2014)

Po shlédnutí traileru jsem očekávala lehce nadprůměrný film, který se mi postará o hezký večer, ale který nezanechá výraznější dlouhodobé vzpomínky. Nakonec se ale Zmizelá ukázala jako mnohem lepším filmem. Už delší dobu se mi nestalo, že by se mi u závěrečných titulků objevil v hlavě nápis: "Tohle bylo fakt dobrý!". Děj nabízí mnohem víc, než jen hledání něčí manželky, a skoro u všech postav má člověk ten senzační pocit, že nejsou tak úplně košer. Ben Affleck zde má konečně roli, kde už nemusí předstírat, že je přesvědčivým hercem, a kde je jeho zmatená a bezradná koňská tvář žádoucí a dokonce i plus. Rosamund Pike si s rolí potvory se zdánlivou svatozáří evidentně sedla, vlastně si myslím, že hrát takovou postavu musí člověka prostě bavit. Nejzákeřnější postavou filmu je ale všudypřítomné veřejné mínění postavené na železné černobílé logice: ona byla tak krásná - a ty jsi ji podváděl - ty jsi špatný člověk - to je jasný, že jsi vrah - zasloužíš si křeslo!!! Už jen kvůli tomuto prvku dravých médií a stáda jejich konzumentů stojí za to, ten film vidět.

• 3.12.2014  20:54
    Interstellar (2014)

Skoro všichni jsou z Interstellaru nadšení, a ti, co nejsou vyloženě nadšení, tak těm se alespoň dost líbil. To ale není můj případ, já to nepovažuji za skvělý film, i když za zajímavý celkem ano. Předně bych chtěla říct, že tak nějak chápu, že jsou z něho všichni u vytržení, přece jen tohle není klasický holywoodský blockbuster. Interstellar je mnohem zajímavější a je v něm spousta úžasných nápadů, jako je například vlna na vodní planetě, nebo pojetí inteligentního, ale nehumanoidního robota. Zároveň jsou zde zajímavé scény i po výtvarné stránce a možná dokonce i po té fyzikální. Co už ale úchvatné není vůbec, je scénář a děj. Protože příběh je hodně kostrbatý, nedrží u sebe, evidentně se Nolan hodně nadřel, aby se mu celý film kompletně nerozpadl. Jako kdyby měl nápady, ale to lepidlo mezi nimi pořád nechce fungovat. Když k tomu přidáme ještě hromadu celkem zbytečných nelogičností, tak se tomu musíme skoro až smát. To skutečně máme Nolanovi sežrat i to, že týpek najde během jednoho večera přísně tajnou základnu, ke které mimochodem vede normální silnice; pak na něj robot udělá bububu a hned na to mu řeknou, že tam připravují super drahý a super důležitý projekt, který má startovat zítra, ale nějak na něj nemají pilota a on by se jim zrovna moc hodil, když je tak hezky našel?! Nikdo mi nemůže přece tvrdit, že tohle samé by nešlo logicky vymyslet jinak a funkčně. Toto je jen jeden příklad, bohužel ale ve filmu je podobných kiksů mnohem víc. Přemrštěná délka už tak chabému ději nepřidá. Pár dobrých nápadů, několik zajímavých záběrů a marketing zaměřený na inteligentnější jedince, jsou sice moc hezké věci, ale sami o sobě na dobrý film nestačí. Dávám tři hvězdičky, ale ještě se může stát, že to snížím na dvě, protože přece ani u průměrných filmů se v kině přece nenudím.

• 28.10.2014  16:06

První půlka filmu se mi líbila, ale ta druhá mě už dost nudila. Ne proto, že by byla snad horší, ale proto, že dívat se dvě hodiny na týpka, co jezdí na kole, je pro člověka cyklistikou nepolíbeného trochu moc. Když by se to zkrátilo na půlku (ovšem při zachování všech hlavních vtipů), tak by to bylo mnohem lepší.

• 5.10.2014  21:29

Jeden z absolutně nejlepších českých filmů. Atmosféra, postavy i úsporné dialogy jsou perfektní a dobře drží pohromadě. Někteří uživatelé zde filmu vytýkají chabý příběh a nudu, s tím ale opravdu nemůžu souhlasit. Návrat idiota příběh má dle mého zcela jasný, a navíc i abnormálně silný. Navíc je to příběh vztahového x-úhelníku, který podle mě musí být nějakým způsobem pochopitelný a blízký prakticky každému, komu je přes dvacet. Vyprávění neklouže po povrchu, tady se jde do hloubky, jenom je potřeba sledovat víc, než jen dialogy. Film jsem viděla už alespoň šestkrát, a jsem si jistá, že až se na něj budu dívat po sedmé, že se pořád nudit nebudu.

<< předchozí 1 2 3 4 5