Ainy

✽ Veassë Taurina Celva ✽

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 15.11.2017  14:03

Leonardo ještě takové ucho! Ovšem herecký potenciál je už evidentní. Sharon to jako drsné mstitelce, schopné ustřelit mouše tykadélko, v kovbojském oblečku a širáku velmi slušelo a u Genea jsme měla pocit, že je ztělesněné zlo, a to i k vlastní krvi. Námět sice ohraný, ale zahraný dokonale.

• 3.11.2017  21:31
    Ztracený poklad Aztéků (TV film) (2008)

Normálně jsem tady hledala smějící se smajlíky se slzičkama :-)) Ne jako já obyčejně odpadem neplýtvám a jen tak něčemu ho neudělím. Pokaždé se snažím najít něco NĚCO! co by stálo alespoň za tu jednu jedinou, jenomže kde nic není ani hvězda nepadá. Majkle puomiň, ale ani Tys to nezachránil, byť jsi byl jediný, na koho se dalo koukat a ke všemu jsi má oblíbená SG1.

• 27.10.2017  06:41
    Lucie v opeře (koncert) (2002)

Co na tohle říct ... nevím, jen bych to chtěla zažít fyzicky. Být přítomna na koncertě a pohroužit se do fenomenální hudby naší nejlepší rockové kapely ve spojení s Národním symfonickým orchestrem. Spolu s koncertními hosty jako jsou Luboš Malina, Luboš Novotný nebo Jaroslav Svěcený aj. si užít hudební orgasmus, ke kterému takový pan Svěcený evidentně neměl daleko. Troufám si odhadnout, že ho měl a ne jeden! Při každém puštění mám zimomriavky a nasávám tu neskutečně nádhernou muziku všemi póry svého těla.

• 23.10.2017  20:28
    Hombre (1967)

Když jsem film viděla poprvé jako dítě, pamatuju si, jak těžce jsem rozdýchávala závěrečnou scénu. Jak jsem díky tomu nenáviděla tu krávu v bílem a tu sluníčkovou a spravedlivou Mirku Dušínovou. Po mnoha letech jsem film viděla znovu a na mých pocitech se nic nezměnilo. Nejen, že jsem ze snímku cítila nesmírnou bezvýchodnost, horko, pustinu a nekonečnou žízeň, ale možná bych z těch schodů na konci nechala skoulet taky toho bezpáteřního zloděje ve službách státu.

• 16.10.2017  07:40

Oproti Baneovi je takový svalouš Dwejn pouhé chrastítko. S Baneem nehne ani Batman a to už je co říct! Batmana má jako párátko, kterým si nejdřív vyšprcne špínu z pod nehtu a pak ho přelomí a odhodí. Na akční a temné vlně to jelo furt a já si čím dál častěji nadávala, že ráno nevstanu, ale ono fakt nešlo odejít. Zle se mi udělalo akorát při jedné scéně, kdy se napravovala záda pověšením za provaz a kupodivu, světe div se, i při tak strašidelné diagnóze žádné následky!

• 14.10.2017  14:13
    Whiplash (2014)

Kam se hrabe Herodes před učitelskými metodami Terence Fletchera. Zplozenec pekla, jak bych ho jistě nazývala já sama, kdybych se k němu do orchestru dostala. I když se mi zdálo, že jeho praktiky sahaly za hranici jeho mentorského vedení, byl tento způsob zatraceně promyšlený. Geniálně promyšlený. Nebýt pár zbytečně zkomplikovaných zvratů kvůli zvýšení atraktivity filmu, byla by to čistá pětihvězda.

• 25.9.2017  19:48

Tady se to začalo už slušně rozjíždět. Do seriálu přibylo pár postav z toho dvě velmi důležité. Resp. je to takový vykutálený, upírský páreček, bez kterého by jinak šel celý děj do kytek. Buffy je šíleně zamilovaná a nastává zde spousta nečekaných zvratů. Lidé, kteří se zdají být v pohodě, v pohodě rozhodně nejsou a člověk se tak alespoň vůbec nestihne nudit. Závěrečné díly druhé série jsou ovšem mistrovské dílo. Epické, smutné, plné nejen těžkých rozhodnutí a osobních obětí, ale naštěstí i vtipných odlehčení. A to především díky Alexovi a Cordélii - "utíkala jsem přes tři okresy, než jsem zjistila, že mě nikdo nehoní"

• 24.9.2017  13:21

„No to jsem ale nečekala, že to bude taková pěkná půdička... velká, suchá... ta se vám ale povedla, ta půdička, pane Knotek... tady se mi to bude věšet...”

• 21.9.2017  13:37

Fenomenální Nicole mě dokázala svým převtělením do Grace a jednoho jejího zásadního, životního období, naprosto ohromit. Možná by se některé pasáže ještě daly dopilovat k dokonalému ztvárnění dramatu, které tehdy v Monaku probíhalo. Kněžna Grace byla evidentně nejen krásná a hodná bytost, ale měla i dar diplomacie a schopnosti přirozeného důvtipu, díky němuž pomohla zažehnat velmi nebezpečnou politickou krizi a souběžně s ní si ujasnit vlastní život.

• 11.9.2017  22:18
    Disturbia (2007)

Já jsem připosraná z každého podobně napínavého filmu. A když do toho vržou fidle v rychlém tempu, tak k tomu nemám daleko. Naštěstí pro mě ten napnelismus s následnou cukatůrou netrval příliš dlouho.

• 11.9.2017  21:25

Díky tomu, že jsem se nemusela prokousávat slabšími kousky a smlsla jsem si jen na vybraných lahůdkách, tak jsem překvapená ze svého pocitu příjemného, seriálového zážitku. Nejvíce jsem si oblíbila Willow. Tichá šprtka, kupodivu nezakřiknutá, ale vždy připravená ze sebe dostat usazující reakci. Ty si ve většině případů zasloužila Cordelie. Povrchní spolužačka s arogantním chováním a s průměrnými známkami, zato oblečená v posledních modelech předních návrhářů. Buffy mi bylo svým způsobem docela líto, že tak rychle musela dospět. Není žádný med být vyvolenou. Vaše dětství je naprd, vaše dospívání je naprd. Ve volných chvílích se tak snaží trochu trucovitě žít svůj dívčí život a plnit své obyčejné pubertální sny šestnáctileté žáby.

• 5.9.2017  10:35
    Tažní ptáci (TV film) (1983)

Ikarův pád mě kdysi nadobro rozložil. Byla jsem jako skládačka rozebraná na kousky. Uvnitř jsem se cítila prázdná, emotivně vysátá a hodnou chvíli pohroužená do vlastních myšlenek. Nedokážu zcela přesně vystihnout a vyzdvihnout tu naprostou preciznost s jakou nás pan Hubač dokázal opět vtáhnout do obyčejných lidských dramat, do našeho nitra, vytáhnout bubáky ze skříně a bojovat s nimi. O Menšíkovi se říká, že svou roli nehrál, že to prostě byl on. Z Brodského jsem rovněž cítila bezvýchodnost a zoufalé volání o pomoc. Chmurnou atmosféru trochu odlehčil hujer Somr, nicméně jsem opět padla na kolena před mistrovským dílem a před výkony herců, kteří se už nenarodí ...

• 4.9.2017  09:58

Umřela jsem smíchy. Nechť odpočívám na věky věků v pokoji a nejlépe s kávičkou a zákuskem.

• 3.9.2017  21:43

K čemu ses to, šmarjápano, upsal Dolphe ... ?? Ta darovaná hvězdička mě dost pálí a zvažuji odpad na všech frontách, ale mám dnes docela dobrou náladu, tak ať jim tu svítí.

• 3.9.2017  21:38
    King Kong (2005)

Tak dneska jsem konečně měla tu čest s Jacksonovým King Kongem. Běžel v telce a já jsem ji zapla po návratu z hor zcela náhodou a aniž bych dřív věděla, o jaký film přesně jde, Peterovu práci jsem okamžitě poznala. Ten styl, záběry, velkolepou výpravu nebo přírodu Nového Zélandu. I když ten příběh samotný nemám moc ráda, jelikož konec jsem ve starším zpracování pokaždé obrečela, zvědavě jsem tohle dodívala až do konce. Celkově moc pěkné. Opravdu. Nemám, co bych vytkla.

• 1.9.2017  19:47

Kupodivu velice slušná animace, nápaditá a zdařilá. S ní jsem neměla nejmenší problém. Povedlo se i pár vtípků. Je dobře, že film okořenili o vedlejší postavy, které sem tam humorně zapadly do celého děje. Jako další plus vnímám i hudební stránku. Naštěstí pro mě zde nebylo přehršel písniček, ale pokud by byly ve stylu, v jakém zazněly ty zbývající, neměla bych s nimi výraznější problém. Každopádně je tady jedno velké, veliké, strašně strašně obrovské, giganticky gigantické mínus a tím je příběh sám. Bez přitažlivého námětu, suchý, žalostně nudný, nepropracovaný s otřesným dabingem všech postav, unylý. Je škoda tak slabého scénáře, fakt škoda. Ze sálu se mezi malými dětmi smích ozval, sice jen zřídkakdy, ale ozval. Navštívila jsem ovšem i animované filmy, kdy se sál bavil mnohem častěji. Konkrétně mně se ještě nestalo, že bych se přistihla, jak uprostřed projekce spím ... 2,5* se zavřenýma očima!

• 1.9.2017  09:12
    Kořist (1971)

Na člověku mě zaujmou nejdříve jeho oči a v těch Omarových jsem se nadobro ztratila. Charismatický chlap až hanba mi na co zrovna teď myslím! Ale dál ... jako policajt teda nic moc. Sledovačka, že by si ho musel všimnout i slepý. Nicméně následná honička v prastarých kárách ulicemi města stála zato. Každou chvíli to vypadalo, že se ty kastle úplně rozsypou, ale vydržely. Za celou dobu jsem nenašla výrazněji hluché místo, děj uháněl jak čas na švýcarských hodinkách. Musím ale přivřít oči nad některými zajímavými momenty. Třeba ten kaskadérský kousek se sklápěčkou a následným kotouloběhem. Ten stál zato. Hlavně mě baví myšlenka, kolikrát ten záběr museli opakovat. Jo ale co mě okamžitě a ihned dostalo pod konferenční stolek se zástavou dechu, byla krapet drsná scéna v dámském pokoji. Ještě teď se musím smát při té vzpomínce! Průplesk ve stylu Obelixe, když fackoval hlavního dodavatele kamenů pro Césarův palác a k tomu ještě blikala světla, reagující na tlesknutí. Málem bylo po mně! :-)

• 28.8.2017  20:06
    Zmizení (2013)

Už tak dost hustou atmosféru podporovala po celou dobu dokonale depresivní hudba a celé to všechno mě nenechalo vydechnout ani na minutu. Tím, že já sama jsem matkou, vžila jsem se do situace rodičů zmizelých dívek velmi snadno. Pilíře celého dramatu jsou jednoznačně oscarové herecké výkony všech zúčastněných. Pro mě nejdrsnější a zároveň bezpochyby nejlepší scéna z celého filmu byla, když měl jít Hugh na Policii identifikovat nějaké osobní věci své dcery. Ten jeho obličej, to jak to celé zahrál ... jako by to ani nehrál, jako by se mu to skutečně dělo. Naprosto dokonalé ... štkala jsem jak želva. Z jistých nápadů, jak najít své dítě, se mi dělalo zle stejně, jako Terrenci Howardovi, ale jako rodič to naprosto, ale naprosto chápu. No a jako většinu tady, tak i mě nadobro rozložila závěrečná jízda postřeleného a kolabujícího policisty v deštivé noci do nemocnice. Přistihla jsem se, jak bezděčně držím palce a snažím se očima popohnat stěrače a zaostřit na cestu před sebou ...

• 27.8.2017  20:16

Na můj vkus až příliš ztřeštěná komedie naplněná ohromnou spoustou neustálých (ne)komických zvratů, nutící zúčastněné hrát improvizační divadlo. Zrovna o Pierrovi jsem se tento víkend bavila s přáteli, takže jsem na tuto konverzační komedii s chutí mrkla. Tohle ale nebyl zrovna můj oblíbený šálek houbičkového čaje.

• 24.8.2017  18:37

Celkem nenáročná podívaná, kdy (pozor spoiler) dobro opět vítězí nad zlem. I přes mé obavy mě dokázal tento animák rozesmát a je vhodný i pro malé děti. Film hýří dobrodružstvím a akcí, ale v některých místech jim asi zatrne. Nicméně by neměla ukápnout ani jedna slzička ze žádné ztráty nějakého oblíbeného hlodavce. Takže v poho ;-)

• 4.8.2017  08:08

Film nabitý od začátku do konce nejen bestiálním humorem, ale i vulgarismy a dvojsmysly. Slovíčka jako třeba "šukat, vymést kotec apod." se pravidelně nesla z letního kina vysoko a daleko noční Ostravou. Bridget opět perlí svými ostrovtipnými myšlenkami a třešničku na dortu tomu všemu dává její cynicky hláškující gynekoložka Emma Thompson. Tu chci taky! Colin tady ale tentokrát měl velmi silnou konkurenci. Patrick, jakožto expert na algoritmus lásky, je k ňakoušnutííí! Perfektní troječka ;-)

• 1.8.2017  22:10

Uff ... někdy se zvědavost nevyplácí. Už z traileru jsem měla před časem smíšené pocity a říkala jsem si "co tohle bude za kulišárna", ale spletla jsem se. Je to ještě horší, než jsem doufala. Ty kráso, co tam dělají Elefanti, co tam dělá Gwaihir, kde jako vzali Gandalfovu kouzelnou hůl a já nevím co ještě?? Na té věži ještě Sauronovo oko a málem bylo mně. No jááá teda nevím, co v tom studiu hulí za matroš, ale musí být fakt extra silný ... A to vůbec nekomentuji jejich nesnesitelnou úchylku, narvat do každého filmu tlupu afroameričanů a ťamanů, aby je náhodou někdo nezažaloval za diskriminaci a rasismus. Může mi někdo říct, kde se ve středověké Anglii vzali?? Pokud by si vymysleli nějakou fiktivní legendu, má ode mě tenhle biják plný počet, ale tuhle zmršenou zhovadilost zachraňuje pouze můj milášek Jude Law a velice, velice slušný soundtrack! Jo a Backham :-)) Ten mě u toho šutru s mečem tak rozkuckal, že jsem se musela podívat do obsazení, jestli mě nešálí zrak :-)) Omlouvám se fandům, ale tohle prostě muselo ven ...

• 30.7.2017  18:49
    Dunkerk (2017)

Nevím, možná jsem divná, ale jako jediná jsem se po skončení filmu nezvedla a do konce závěrečných titulků jsem v zajetí soundtrackového kouzla, zbyla v sále jen já a dva uvaděči, kteří trpělivě čekali, až se teda konečně odporoučí i má maličkost. Odejít dřív by mi přišlo jako hřích, jako neúcta k tomu všemu, co jsem právě zažila. Rozechvělá, se slzami na krajíčku, jsem se právě vrátila z válečného obklíčení, kde jsem byla spolu s ostatními vojáky jako predátorem zahnaná myš do kouta. Topila jsem se, hořela jsem, rozčísla jsem vlny moře pádem a nebo se snažila vyhnout kulkám ... Unavená a zničená jsem se dočkala vysvobození. Nic podobného jsem ještě neviděla. Žádný film si mě svou syrovostí, svou věrností příběhu ještě do sebe tak nevtáhl. Po všech stránkách mistrovské dílo hodné nejvyšších poct.

• 30.7.2017  11:20
    Wanted (2008)

My máme u nás někde takovou bezednou propast ve skalnatých horách, přes kterou jezdí Pendolíno Českých drah? Ovšem kam se hrabe ono Pendolíno před starou, ruskou Ladou! Jenom si vzpomenu na scénu, kdy s ní Andželína dojela náš rychlovlak a ve složitém terénu byla dokonce rychlejší, tak musím přestat psát tento komentář a nejdřív se dosmát! (fotka Václava Klause uvnitř vagónu mě rovnou poskládala pod konferenční stolek). Akční, sci-fi fantaskní bublina, naplněná bezmyšlenkovitými nápady, jenž mě nijak zvlášť neohromila. Ale rozesmála, to ano!

• 20.7.2017  11:42

Rozesmál mě komentář VenDulin85. Ten její lingvistický termit romantyčkoidní je prostě kouzelný a já se s ním plně ztotožňuji! Jako tedy od přírody romantyčkoidní holka musím přiznat, že ač se tahle komedie může většině kritiků nelíbit, mě si získala. Mám výhodu, že nemám s čím srovnávat. Nečetla jsem ani jednu knihu spisovatelky Jane Austen, ale pochopila jsem, o co v jejích románech asi jde. Pro mě je to celkem švihlá, velmi vtipná, velmi milá, svižná komedie, kde si mě naprosto získal John Joseph jako Henry Noble. Některé momenty se mi ale zdály až příliš ztřeštěné. Hlavně ten závěr :-)

• 15.7.2017  23:01

Ne, nezbláznila jsem se. Já se u téhle fantasmagorie královsky bavila! Jakmile začal Dwejn poučovat svého syna o tom, co zabírá na ženské ze všeho nejvíc a pak TA-BLE-TAMA střílel bobule na všechny strany, náhle mi začal chybět vzduch v plicích. Tak jsem se rozchechtala, až mi tekly slzy a lapala jsem po dechu. A to nebylo všechno. Film nabitý naprosto neuvěřitelnou nadsázkou a houmrem. Člověk nesmí čekat umění. Děj nemá hloubku a ani nemá smysl. Nejde se zamýšlet nad logičností a už vůbec ho srovnávat s tvorbou Julea Verna, je třeba jen vypnout a bavit se.

• 13.7.2017  22:26
    Temný obraz (2006)

Geniálně zahrané. Nějakou dobu jsem si pochvalovala, jaký v tomto krimi dramatu použili vtipný a odlehčený humor s porcí nadsázky, jelikož jsem zatím žádnou z knih PKD nečetla. Svým způsobem to tak je. Woodyho a jeho role ztroskotanců miluju čím dál víc. Spolu s Robertem a Rorym vytvořili neuvěřitelně kouzelnou trojku, protože pokaždé když spolu něco podnikli nebo vedli nějaký rozhovor, rozesmáli mě, jako bychom byli v nějaké grotesce. Jejich hlášky, různé detaily mě dostávaly do kolen! Nicméně jsem díky komplikovanějšímu Keanovi záhy pochopila, jak moc temný obraz skutečnosti to vlastně doopravdy je, pokud v něčem člověk jede. To, že okořenili vizuální stránku filmu komiksovou animací, je docela dobrý nápad. Mělo to svůj půvab. Závěr trochu složitější, ale dalo se ...

• 7.7.2017  07:08

Nemůžu si pomoct, ale anglický název filmu mě dokáže spolehlivě pobavit. Můj mozek si ho čte jinak, než ve skutečnosti zní. Takže ... Mocinky gej II. nebyl zase až tak úplně špatný, ale ten závěr mě mrzí. Knihu jsem sice nečetla, ale čekala jsem větší drama. Zuzaně patrně docházel dech i při psaní. Určitě bych dala větší herecký prostor Woodymu. Na něj jsem se de facto těšila nejvíc. Taky jsem čekala, že se v boji o svržení vlády Panemu bude víc hladově hrát. Ty dvě pasti se mi z celého filmu zdály málo. Příběh tak trochu obsahově chudý, nicméně snaha o akci a napětí se to snažila vyvážit. Ty rozdivočelé příšerky, hladové po krvi, byly v podzemních tunelech náhodou rozkošné!

• 30.6.2017  19:28

Mnohem lepší bylo, když byl padouch padouchem. Ovšem jinak to neurazí, jenomže ani nijak zvlášť neohromí. Našlo se zde docela dost míst, kde jsme se smáli, ale tak nějak cítím, že už to není ono. Občas se mi zdálo, že tam nějaké ty humory natlačili silou. A nebo to třeba vidím úplně blbě ... při pátku a unavená jsem místy usínala, ale to je asi jenom můj problém :-).

• 29.6.2017  21:34

Tou třináctkou mě docela zmátli a nebo jsem nedávala dostatečný pozor ve Vražedné pomstě. Sotva to začalo, přistihla jsem se, jak nervózně mrkám, tápu a mezi obočím se mi znatelně prohlubuje moje "noTVL" vráska! Odkdy mají rebe♥ novou prezidentku?? Kdekdo tady píše o vykradačství, kamenujte mě, znalci, mně to neva! Už žádné vraždění neviňátek a důchodkyň, jenom vysoká hra o to, čí kašpárek zahraje lepší divadlo. Jsem zvědavá, který vzdor bude nakonec prolomen. Začíná to být napínavé! Doufám, že vyhraje Snow. Neznám nikoho, kdo je schopen vybombardovat vás růžemi ...

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39