Ainy

✽ Veassë Taurina Celva ✽

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 16.12.2018  18:31

I když jsem se docela těšila, nemůžu se zbavit stísněného pocitu, který zcela přesně vystihuje citát našeho génia: "nuda, nuda, šeď, šeď". Rowlingová zřejmě ve snaze opět dobýt svět fantazie stejně, jako když před lety stvořila fenomén HP, značně polevila a místo napínavého souboje dobra se zlem z toho vznikla patlanice rodinných pout. Filmové efekty sice efektní, jenomže to ten sakra slabý scénář fakt nemůže zachránit! Většinou usínám u nezáživných projekcí a tady jsem se vrtěla opravdu často s tendencí to zalomit na rameni spolusedícího. A to jsem byla s jedničkou opravdu spokojená. Škoda ... Avšak já jsem rozený optimista a občas nepoučitelný, takže se i přes tohle zklamání těším na další díl, jež zvedne ze dna tento příběh jako bájný pták Fénix a vynese ho do výšin.

• 20.11.2018  22:35
    Orel Eddie (2016)

Hezký ... Neuvěřitelně mě sralo, že když už se chce někdo někam prokopat vlastními silami, s vůlí jako slon a je taková ta pověstná žvýkačka na botě, které se nejde zbavit, tak mu všichni hází polena pod můstek ... nebo do bobové dráhy. Evidentně byl rok 1988 a s ním spojená Olympiáda v Calgary bohatý na závodnické unikáty. Eddie soupeřil v popularitě s Jamajčany o největšího outsidera Her. Což ovšem není hodné posměchu spíše naopak. Obrovské sportovní srdce s chtěním porvat se s celým světem a dokázat, jak moc se mýlí, že když se chce, tak to jde. Jak je možné, že místo vyjádření podpory i z vlastních řad sportovců, docházelo k tak hnusnému chování? Asi mě vychovali jinak, protože to pochopit nedokážu. Takže jsem docela slušně prožila Orlův příběh a má mých pět bílých sněhových vloček.

• 4.11.2018  19:29
    Venom (2018)

No ... nevím. Film určitě nedoporučuji citlivějším jedincům. V nich může tento snímek vyvolat nezvratný pocit, že se do nich ten vesmírný sajrajt dostal a symbiozoval s jejich gumovým mozkem. Pak se s touto představou ztotožní a myslí si, že můžou pak bez okolků ubalit svým spolusedícím v kině, viz slečna (zjevně na propustku z klecového lůžka psychiatrické léčebny) se hnala ihned po prvním titulku, potmě, přes naše nohy, seřvala mě a pak mi s hysterickým řevem jednu vrazila. Konkrétně mě ten film nijak zvlášť neohromil. Příznivci nechutností si v tom to své najdou, nicméně já dám příště na svůj instinkt a nenechám se přemluvit. Jediné, co se mi tam opravdu zamlouvalo, byla honička na motorce v ulicích velkoměsta. Tom Hardy ovšem skvělý!

• 31.10.2018  21:03
    Čarodějky (TV seriál) (1998)

Kašlu na hodnocení každé epizody. Tenhle seriál jsem měla kdysi moc ráda a také dnes si ho s oblibou najdu. Mé oko už sice navyklo trochu jiným trikovým efektům, pravda, ale i přesto se ráda vracím do moci tří. Tehdy sympatický seroš pro mladé neztrácí své kouzlo.

• 27.10.2018  23:34

Čarování je jako jízda na kole, to se prostě nezapomíná viď, Cate. Když bych do toho nezapočítala svou podzimní unavenou náladu umocněnou brzkým, raním vstáváním a byla bych čerstvá jako rybička po dvou redbulech, stejně by mi to bylo plat prdný, neubránila bych se upadnutí do kómatu celoplošně buzená mlaskáním spolusedících. Štěstí, že bylo kolem mě dosti chroupalistů a kecálků, kteří mě drželi při vědomí. Snaha o jakési drama, napětí a akci tam opravdu byla, ale nemůžu si pomoct ... strašnááá nuda! Všechno tlačené na sílu a spousta hluchých míst vyplněných zbytečným žvaněním o ničem. Každopádně nedoporučuji malým divákům kvůli zombíkům, strašidelným, útočícím loutkám a celkově hororovému nádechu. Mrňousy to rozruší a dospěláky utluče neskutečnou nudou. Jen kvůli Cate dávám pár zářivých hvězd.

• 3.10.2018  21:17
    Jacques Brel: Ne me quitte pas (hudební videoklip) (1960)

Jacques Brel je ikona francouzského šansonu a já mám ráda šansony ... a taky Hanku Hegerovou. Z francouzštiny si pamatuju snad jen "jak se máš, jak se jmenuješ a miluji Tě". Je to tak dávno, co jsem se ji učila, že to snad už ani není pravda. Moje škoda, protože nádhernější a libozvučnější jazyk neznám (kromě maďarštiny) Tady i merde zní jako lichotka, což je, jak jsem nyní zjistila, další slovíčko co mi znenadání vyskočilo z paměti. Holt je to jako jízda na kole. Základ zůstává.

• 3.10.2018  17:40
    Gulag (TV film) (1985)

Pro mě nejdrsnějším momentem z celého filmu se stala scéna s liškou. Střílení do lidí už nikoho nevzruší, když je k vidění téměř všude, takže předpokládám, že zase každý střelený vstal a došel si na kávičku a něco na zahřátí, ale ta liška ... no, nevím, nevím. Z příběhu se dala dokonce vycítit i určitá zoufalost z bezvýchodné situace, zrada a nespravedlnost. Na svou dobu působivé zpracování, i když co já vím, jestli se tak mazaný útěk mohl někomu povést, třeba jo. Ještě upozornění ... kdo jste to neviděl, nečtěte zdejší obsah. Je tam vyzrazeno snad všechno.

• 29.9.2018  12:41
    Práče (1960)

Krásný válečný film.

• 23.9.2018  21:45

Děcká ... noták ... jděte se vyčůrat vždycky před projekcí a ne že se celý sál postupně vystřídá před plátnem při průchodu na wecko a zpátky! A možná vám to ještě nikdo neřek, ale focení s bleskem si nechte po skončení filmu, ne že tím budete otravovat během! Tak jsem si ulevila a budu se věnovat hodnocení. Přes všechnu snahu jsem v tom cítila určitou křeč. Mám pocit, jako by tvůrcům docházel dech a inspirace. Ale dalo se to. Sranda byla a bylo i povinné poselství. Na takovou dovču bych se těšila taky. Super loď a super zábava. Konečně rozluštěna záhada Bermudského trojúhelníku a Atlantídy. Jsem ráda, že mám i dobrý vkus na výběr hudby. Tady jde vidět, co může ta uši trhající, prý taneční nehudba, napáchat za škody!

• 17.9.2018  06:57
    Pan (2015)

Já jsem předlohu nečetla a tak nemohu hodnotit, jak moc se od sebe tato dvě díla liší. Dobré to bylo! Líbil se mi jak svět fantazie, tak i dobře odvedená práce všech zúčastněných. Normálně jsem celou dobu přemýšlela, odkud já toho Černovouse vlastně znám! Ten obličej mi je tak povědomý! Ty oči tak známé! Wolverin zde byl prostě úžasně k nepoznání, ale fajný. Typický Brit Adeel si zde zahrál roztomilou roli dobráckého, avšak lehce ovládnutelného troubu. Nicméně mám pocit, že už jsem ho v podobné roli někde viděla, jen si vzpomenout kde.

• 13.9.2018  22:03

"Pane Bože dej, abych se tady nikdy nevrátil" ... takhle se napravuje a takhle se izolují nejhorší zločinci od společnosti. Palce nahoru.

• 4.9.2018  22:00

Nemůžu si pomoct, ale Robin je mi vážně nesympatický. Nemyslím tím, že by byl aspirant na nejšerednějšího herce planety a přilehlého vesmíru to nee, detailní záběr na jeho krásné oči mě vždycky rozněžní, ale vadí mi ty jeho role ve filmech. Kompletně všechny ty až příliš dramaticky nudné slaďárny. Stále stejný, unylý výraz v obličeji, neustále utrápený nad životem, doplněné uvzdychaným hudebním doprovodem ... tydlencty typické, americké filmy, u kterých si plačky přijdou na své fakt, fakt nemusím.

• 3.9.2018  07:27
    Zločin jménem Katyň (TV film) (2006)

Nic mě nezasáhne tak moc, jako příběhy, které píše sám život. Nepotřebuji sledovat horrové fikce z per věhlasných režisérů. Filmy, jako je tento, stačí k tomu, aby se mi stáhl žaludek, abych cítila tíseň či vztek, abych cítila úzkost i strach ... strach z děsivých skutečností připomínající nezpochybnitelné důkazy zvěrstva páchané lidmi na lidech. Jímá mě hrůza nad pomyšlením, jak křehkou záležitostí je mír a jak příliš záleží na tom, v jak moc bláznivých rukou náš osud leží ... Výborný dokument, jehož autoři dali prostor pro vyjádření všem, kterých se to týká.

• 27.8.2018  17:59

Krásná, česká práce. Nemůžeme za to, že stárneme. To neznamená, že ubývá na kvalitě našich schopností naopak. Možná už nejsme tak ohební, ale zdobí nás léta zkušeností a praxe.

• 14.8.2018  21:35

Mnozí se mnou souhlasit nemusí, ale já tohle vnímám jako velice! působivé drama. Samozřejmě pointa jasná od začátku, ale ten svět plný fantazie byl opravdu krásný. Přesněji - krásně temný. Nebo možná - tíživě krásný. Ano, dolehla na mě tíseň při pomyšlení, jak to asi vypadá v tom "mezipatře" mezi světy. Buď se člověk vrátit dokáže a nebo odejde navždy. Nicméně mi asi uniklo, jak přesně se tady do toho mezipatra Ryan dostal vzhledem k tomu, jak dlouhou dobu tam zůstal. Celou dobu jsem si myslela, že leží někde v kómatu v nemocnici a ono ne.

• 10.8.2018  23:31

Docela se divím, že jsem ještě neslyšela žádné vtipy na Toma Cruise, jelikož se ve své neohroženosti vyrovná jak MacGyverovi tak dokonce!!! a to je co říct, i Chucku Norrisovi! (snad si to Chuck nepřečte a nenajde si mě) O Tomovi se říká, že si kaskadérské kousky ve filmech točí sám, no a já teda zírám! Před jeho horolezeckým uměním by zřejmě do prachu poklekl i samotný Adam Ondra! Hooodně mě pobavila honička na motorkách, kam se tady hrabe zase Rossi. Doufám, že to kluci pozorně sledovali a dělali si poznámky. Edukační materiál jak víno! Tom jinak také oplývá výjimečnou schopností vyhýbat se kulkám. Neříkám jedné, ale rovnou plným kadencím z AK 47. Naopak on vyskočí, ve vzduchu se otočí, v tom saltu dokáže přesně zamířit a z pistole jednou ranou přesně zasáhnout tepnu zlosyna. K žehlení dobrý.

• 7.8.2018  22:14
    Mise na Mars (2000)

Obří nudná záležitost. Herci se mohli snažit jak chtěli, ale z nezajímavého scénáře a chabé režie by šlo těžko vymáčknout něco přitažlivého. Taková mega hlava a tak strašně prázdná ... škoda.

• 4.8.2018  10:11
    Autosalon (TV pořad) (2005)

Na Autosalon, pokud zrovna mám čas a možnost, se dívám opravdu moc ráda. Ne, že bych byla blázen do aut a ani zbla nerozumím odborným termitům (už si je musím konečně vygůglit, protože zaklínadlo "točivý moment xy newtonmetrů" je tam tak časté, že chci vědět, co konečně znamená!), ale miluji živelnost a ostrovtip Josefa Vrtala, který by svými komentáři dokázal přesvědčit i pralesního indiána, že nošovický drak, jež by vyhrál Oscara za zvukové efekty, je přesně to, co potřebuje!

• 1.8.2018  17:42
    Hra (1997)

No já mít bráchu, který mě obšťastní tak vypečenou hrou, jsem si jistá, že mě potom najdou někde s mašlí kolem krku. Tahle taškařice by zřejmě nebyla mým vysněným dárkem k narozeninám. Chápu, že boháčům se dárky shání fakt těžko, když už všechno mají. Bohatým a vlivným se už pak nadělují snad jen prezidentská křesla, aby se uspokojil jejich rozmazlený apetit. Ovšem co dát napřesrok! Toť otázka ... Tak na koho se oválná pracovna nedostala, dostane Hru! Divokou, temnou a nebezpečnou. Když jsem ji zažila z tepla pokoje poprvé, musela jsem si málem vyměnit plenu. Po xtém zhlédnutí mám mírné výhrady k nedomyšleným zápletkám zapletených až příliš zvláštně, ale to bych musela spoilerovat.

• 21.7.2018  20:36

Opět velmi vtipné. Často jsem si říkala, že ten Scott přece nemůže být takový mamlas, včetně těch jeho vězeňských kámošů, machrů přes počítače. Každopádně mě ty jejich kecy na úrovni absolventů prvních ročníků zvláštní školy bavily. Jako v každém podobném akčním filmu tak i tady, nás drží v napětí do poslední chvíle. I tady se najdou všechny možné komplikace, které do závěrečných chvil zabraňují dojít ke kýženému výsledku svého snažení. Co jde, tak se do sebe neustále zamotává, pořád se improvizuje, a to všechno doslova v letu. S mým doprovodem jsme po cestě domů vedli řeč s hlubokou myšlenkou ... byl na mě vznesen dotaz, zda Ant man a Wasp pomůžou v dalším díle Avangerům. Těžká otázka. Budeme doufat, že ano. I když nevím nevím, taky to se Scottem momentálně nevypadá nijak růžově. Ti co se nezvedli ze sedaček v kině hned při prvních titulcích ví ...

• 20.7.2018  10:27

Ty automaty na snídani jsou super! Asi bych si nepochutnala, ale hrozně moc bych si tu atrakci užila! Nestárnoucí a vtipná sci fi jednohubka, ozdobená hláškami, které oceňuji až jako dospělá. "Jak byste reagoval na návštěvu mimozemských civilizací?" "Nechte mě, já nemám čas reagovat na nic, já jdu na schůzi" .... "hele, řekni, miluješ mě? Hele slyšíš? Budeš mi psááát?" ........ "Promiňte pánové, neviděli jste tady profesora Cimrmana?" :-))

• 18.7.2018  18:48
    Ant-Man (2015)

Kdyby Evangelina s tím svým účesem nevypadala, jako kdyby měla na hlavě přilbu Charlese Xaviera, tak by na ni byl i hezký pohled. Škoda, že z takové sličné elfky tady udělali frigidní rašpli. Ale jinak dobré to bylo ... Fakt. Akční, vtipné a taky drsné! S těmi pokusy na kozičkách mě namíchli! Chuděry kozy ...

• 2.7.2018  16:46

Nějak mi chybí slova ... prostě žádný zázrak. Je to klasická pohádka průměrného režiséra. Neurazí, ale taky v žádném případě nenadchne. To nejlepší ze sebe už pan Troška dávno vydal a jde to tak nějak pořád dolů. Jsem si ale jistá, že své diváky určitě má a je to dobře. Každému co jeho jest.

• 1.7.2018  20:42

V každém díle se vyskytne nějaký hamižný a bohatý nadčlověk, který chce z chudáků dinosaurů vytřískat nekřesťanské peníze. Není díl, kde bych se nesetkala se zákeřnými lidmi, mariňáky a jinými bezpáteřními živly, kterým svědí prsty na kohoutcích kalachů tak, že se nedokáží ovládnout. Fakt jsem zvědavá, co vymyslí teď. Dinosauři mají náhle prostřený stůl, ze kterého jen tak neubude. Musím ale přiznat, že mi celou dobu cvakalo u zadinky. Neustálá rychlá akce od začátku do konce. Ten citový nátlak, když se při opouštění ostrova na nákladní lodi, podívali za sebe si ale mohli odpustit ... To jsem byla doslova nasraná. Jinak cítím, že se to jako celek skutečně povedlo. Nevím ale, jestli bych na to vzala malé dítě, i když jich bylo v kině dost, spíše ne. Je to divoká jízda plná napětí, lekavých scén, útěků, smutku a žraní.

• 21.6.2018  22:11
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Tak kura tu se kdejaka cypovina rozděluje na časti a dvoudilny film ne? No nic, chapu, že je fuška rozdělit to na polovicu oproti takemu kratkemu Tak ide čas. Nicmeně ja včil ohodnotim prvni čast, bo na druhu mi nězbyva čas, rano musim do rachoty. Hned začatek mě dost znechutil, bo slyšet Pražaky mluvit po našymu je děs. Kupřikladu Martička ... herecky dokonala, ale s Langošem si možu podat ruce. Uši mi to trhalo! Nechapu, jaky měl režiser problem angažovat ostravske herce, keři by mohli mluvit tak, jak jim zobak narost. Co ma Ondřiček proti Ostravakum? Tu sa, dopyče, rodi same talenty! Vadilo mi tu teš použiti někerych ostravskych hlašek, opsanych ze slovnika. Chlupy se mi zježily, bo jsem si hned vybavila Kameňak a modlila se, aby tam na mňa něhuknul Troška zpoza uhla. Jinak zatim tleskam Oskarovi. Z něho roste Pan herec, dufam, že je synek z Ostravy. Jemu to věřim, jako by se tu narodil! Zatim hodnotim *** a pul a uvidim co mi zitra nabidně dvojka. ...................................................................................................................................................................................................... Tak jo, dneska je už zítra a musím uznat, že kdyby nebylo zbytečně obsáhlé rodinné omáčky kolem, ale jen čistě okrajově a kdyby se film věnoval hlavně životu a práci horníků na Jámě Dukla, byla by to možná aj pětihvězda. A s tou ostravštinou chuj s tym. Jakmile se děj ve druhém filmu konečně přehoupl do napínavé části, která popisuje samotnou tragédii, přestala jsem dýchat a ke konci jsem cítila nejen vztek z bezmoci, ale i slzu jsem stlačila. Langoš byl tak skvělý záporák, že bych mu taku jednu liščila po pyščisku, až by brýle sbíral po place! Komančům tehdy prošlo očividně všechno! Očitá svědectví pamětníků je velké plus celého filmu. Z jejich vyprávění tuhne krev.

• 12.6.2018  21:52
    Mrtvý muž (1995)

Hodně silnou stránkou filmu je jeho geniální kytarový doprovod. Hudební motiv tak snadno rozpoznatelný a zanechávající mi spolu se syrovějším dějem z prostředí Divokého Západu emotivní stopu v srdci. Z ušlápnutého, neprůbojného, účetnického ucha se rychlostí warpového pohonu stal štvanec. Johnny byl sám v té době ještě ucho (sexy ucho, pozn. aut.), takže docela slušný výkon. Jako dítě jsem hltala westernovky knižní i filmové a jako maturantka se na Mrtvého muže vydala do kina a byla přikována k sedadlu, protože nic z toho, co jsem do té doby vstřebala, se Mrtvému muži ani vzdáleně nepodobalo. A ani po letech se na tom nic nezměnilo.

• 3.6.2018  18:00
    Hostitel (2013)

Zpočátku jsem si myslela, že to bude nějaký únik mezi schizofrenické pacienty psychiatrické léčebny na nějakém ostrově a trochu jsem váhala, zda pokračovat ve sledování. Nakonec ani tak moc nelituji. Docela příjemné, romantické scifíčko s velepříjemnou hudbou, navozující stav vyslání mysli někam do éteru mezi hvězdy. Netypický příběh díky už zmíněnému hudebnímu doprovodu způsobil mé odevzdání se, relaxaci a soucítění s mimozemskou duší.

• 20.5.2018  22:30

Na tom, že se tam mydlí hlava nehlava, osekávají se, neustále se tam mordují, mlátí, drtí, hází po sobě planetami, půlí se, vymršťují se do vesmíru, lámou si vazy, nechají do sebe pouštět žhavá, sluneční plazmata, padají, střílejí a tak podobně, tak někteří rodiče neváhají kvůli svému filmovému uspokojení, které končí po desáté večer, brát s sebou i docela malé, předškolní nezletilce. Těm se bude určitě teď dobře spát. No, vidím, že se proti zlému vesmířanovi postavili snad všichni komiksoví klaďasové, jimiž naše Země disponuje a se kterými se tvůrci nikterak nemazlili! Nechali jim naložit, co se do nic vešlo a ještě víc! Tak co ... jaký bude další díl? Dalo by se tou rukavicí, posetou nebeskými kameny, zase tak hezky zatočit, jako v případě toho se zlatým šutrem na čele?

• 17.5.2018  17:15

Hudba nebude tak úplně od Gustava. Nevím jak jiné, ale skladbu Ecstasy of Gold pana Božsky Geniálního jsem slyšela v býčí aréně docela zřetelně. Animace ve formě dřevěných panáčků mi příliš nevyhovovala, i když musím uznat, že působila originálně a provedena byla precizně. Příběhově se mi ale film moc líbil. Je naplněn láskou, smíchem, množstvím vtipných hlášek, hudbou a dobrodružstvím. Hlavně ta Země vzpomínek se moc povedla.

• 16.5.2018  08:55

Bylo pro mě velmi příjemné vidět dva známé hrdiny akčních velkofilmů zahrát si komediální role v této tak trochu hororové pohádce. A ikdyž si myslím, že Grimmové nebyli žádní taškáři či zábavní komici, přesto ztvárnili postavy skutečných bratrů, sběratelů pohádek a mytologických pověstí opravdu mile. Líbí se mi i nápad situovat oba do svých vlastních příběhů, které po celý svůj život sbírali, dokumentovali a v tištěné formě pak předali dalším generacím. S citem a s humorem podané si tohle dobrodružství pozornost zaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42