Ainy

✽ Veassë Taurina Celva ✽

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 16.4.2018  21:51

Nevím, co to na tom Asgardu vypěstovali za matroš, ale patrně ho šňupe půlka vesmíru. A nebo! A to je pravděpodobnější, něco musí hulit v Hollywoodu. S Lokim to viditelně zamávalo nejvíc! Vůbec jsem toho zákeřného zmetka nepoznávala! Nemůžu říct, že mě ta smršť hlášek nebrala, ale spíše jsem čekala něco jiného. Ragnarok je taková groteska, docela zábavná groteska. Nenudilo mě tam nic, ani nedráždilo, neotravovalo, takže jsem zkusila nad tím moc nepřemýšlet, uvolnit se a bavit. Co to kecám ... smála jsem se všemu.

• 14.4.2018  14:49
    O zlém snu (TV film) (2000)

Jen jsem poslouchala. Připadala jsem si jako kdysi za dob svého dětství, kdy jsem sedávala každou neděli v jednu odpoledne u rádia a poslouchala rozhlasovou pohádku, jejíž děj mě celou prostupoval. Byly to mé posvátné chvíle klidu. Tohle válečné drama v podobě poslechu čteného slova jedné malé dívky mi to připomnělo, akorát jsem u toho vařila já a ne moje máma. Uf, velmi působivé a smutné. Mráz mi běhá po zádech ze zjištění, že lidstvo není schopno poučit se ze své historie a s rozmarem rozmazlených fakanů, co neví co s penězma a volným časem, chce rozpoutat třetí světovou, že Donalde a slezte z toho lustru, vidím Vás!

• 9.4.2018  18:30

Musím uznat, že tohle bylo opravdu milé, dětské sci-fi. Nenáročná podívaná se skvělým Hughem. Trochu méně ... no, možná o něco víc méně sentimentality a byla by to čistá pětihvězda.

• 9.4.2018  07:10

Ale jako dobré to bylo. Upřímně jsem se pobavila nad epickou bitvou, kdy na jedné straně stála armáda fanatického vůdce, vybavená kulomety a děly a na druhé stála armáda pošťáků. Při vzpomínce se ještě teď směju! Česká pošta by měla radost, kdyby její doručovatelky zajistily světový mír! Samozřejmě je zde spousta národní hrdosti tak, jak to v amerických filmech většinou bývá, ale co. Nechme jim ji, je to jejich film, je o nich, tak co. Každopádně se divím, že to v post apokalyptické budoucnosti bude vypadat jak ve středověku. Chvílemi jsem váhala, ve které době se vlastně ocitám.

• 7.4.2018  22:48
    Total Recall (2012)

Kate je zde tak úžasná mrcha, tak skvělá záporačka, že naštvat ji by si nepřál žádný chlap! Jako černá mamba syčí a je připravena okamžitě uštknou a nedat sebemenší šanci. Občas jsem se divila, kde bere tolik síly a energie. Dokonce jsem ji chvílemi podezírala, jestli to v ní taky netiká, jako v těch chodících plechovkách. Kurnik a jak vždycky věděli, kde je hledat, když už ani jeden z hlavních klaďasů neměli po ruce svůj mobilní telefon! Byla jsem ztracena nejen v překladu, ale v tak obrovském městě plném oceli, šedi, lidí, technických hračiček a udělátek, létajících aut, výtahových kostek ... tam se musí ztratit přece každý! Samozřejmě, že jsem si tuto akční záležitost docela užila. Ta lítací atrakce kolem zemského jádra byla bomba!

• 5.4.2018  23:01
    Marian (1996)

Co jsme si vychovali, to teď máme. Nemůžu uvěřit, že se dívám na realitu všedních dní dětí bez domova, které nemohou za to, kde a komu se narodily. Oproti praktikám zdejších vychovatelů je takové gestapácké řádění v koncentračních táborech pouhým čajíčkem pro batolata. Chvílemi jsem se cítila tak, že poběžím na wecko vyzvrátit dnešní večeři, jak se mi zvedl žaludek ... a smutno mi bylo. Klobouk dolů před tvůrci a všemi, kteří se natáčení účastnili. Reálnější než realita.

• 4.4.2018  22:42
    Defendor (2009)

Komu zcela neplánovaně neukápla na samotném konci slza jako hrach, tak to celé vůbec nepochopil. Já vím, proč Woodyho miluji. Je to zlatíčko. Kromě toho, že v té škrabošce byl k zulíbání, tak znovu a opět dokázal, jak neskutečně úžasný herec to je. Není to první drama s komediálním nádechem, které jsem s ním viděla. Tady sice nebylo nic moc extra k smíchu naopak, ale jako Defendor, co měl svého Defendoga, jako takový Forrest Gump byl ve svém vážném a skutečném boji se zločinem tak moc milý, až to bralo dech. Každopádně jsem se zrovna stala součástí čistokrevného dramatu o jednom docela neobyčejném, lidském osudu.

• 3.4.2018  13:40

Narážka na Arního hned po odmrazení Johna Spartana mě upřímně pobavila. Jinak vesměs dosti naivní představa blízké budoucnosti bez zla a násilí s policií, která je tam vlastně na nic. Nechápala jsem, na co si ji ti ctihodní občané sjednoceného velkoměsta platí. Necvičení, pomalí, bez reakce a bez schopnosti zasahovat. Pak jsem to přestala pitvat a užila jsem si skvělou akční komedii. Viděla jsem ji sice už před sto lety, ale teprve včera jsem si ji znovu připomněla.

• 3.3.2018  08:48
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Naše národní zaprodané dědictví ... hodnotně nesrovnatelné. Kde je něha, kde je láska a radost s jakou ještě točil svého Krtka pan Miler. Je to jako prodat vlastní dítě a s klidem se pak dívat, jak je zneužíváno a przněno. Mísí se ve mně hněv se smutkem. Jak může vlastní krev takhle zradit ...

• 28.2.2018  21:44
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Nemůžu jinak! Většinou se snažím hodnotit podle svých prvotních pocitů buď teď a nebo tehdy a z prdele u této telenovely neudělám výjimku! Tohle byla má první zkušenost s nekonečným seriálem a bylo to opravdu, hodně, hodně, hodně dávno. Vzpomínám si, že jsem tehdy nemohla vynechat jediný díl a nebyla jsem sama! Dokonce díky tomu, že jsem sama sobě uměla uplést francouzský cop, tak jsem pak svým kámoškám musela plést přesně ty samé dva, které měla tamta ... no taaa ... Esmeraldina kámoška jméno už nevím. Dnes se mi z plačkoidních a uvzdychaných seriálů dělají osypky po celém těle a kvůli zachování svého duševnímu zdraví, se jim snažím úspěšně vyhýbat. Jinak by to totiž mohlo dojít i daleko, že bych si chtěla strčit prst skrz oko do mozku a veškeré vzpomínky na něco podobného si z něj vyškrábat svým krátkým nehtem. Znáte tuhle hádanku? Je to zelené a neustále to vráží do dveří, co to je.

• 27.2.2018  22:01
    Lidové milice (TV film) (2018)

Za své jednání se nestydí, nedělali nic špatného, nikomu neubližovali, jen dohlíželi na pořádek. Z 50 oslovených bývalých milicionářů souhlasili s natáčením jen čtyři. To hovoří samo o sobě. Tenhle dokument je horror podle skutečných událostí. Člověku se ježí i chlupy v nose a ne jen kvůli historii, ale i dnes je spousta mladých vymytých mozků, hlásící se k tyranii komunistického režimu. Letošek je ve znamení mystických osmiček. Sedmdesát let od nástupu komunistů k moci a sto let od vzniku samostatného Československého státu.

• 21.2.2018  20:35

Seriál znám zpaměti od začátku do konce a je v něm kromě spousty ha ha situací taky hodně dojemných a milých chvilek. Ovšem to, jak se tvůrci dokázali rozloučit posledním dílem překonává vše. Pokaždé ... pokaždé ho obrečím a to ne, že by byl nějak extra plný sentimentality, ale je fakt geniálně promyšlený. Vše je tak, jak má být, osudy postav jdou dál svými cestami a my víme jakými a to je fajn. Poslední záběr s kytarovým doprovodem je třešinkou na celém tomhle bezva dortu.

• 19.2.2018  16:47

Zlovolný Ultron sice povstal, ale čí zásluhou, že ... takhle zbytečně si to komplikovat. Sem tam jsem cítila v tom akčním boji proti nepříteli až příliš velký zmatek a při občasném vtipkování mezi účastníky jsem zaznamenala i hluché místo, které ale naštěstí nemělo rozměr mezigalaktické vzdálenosti a zavčasu ji vystřídala další mega bitva dobra se zlem.

• 7.2.2018  11:09
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Pěkné, pěkné ... Příšery sice nepříšerné, děj takový syrový, což není na škodu naopak, místy neucelený, občas divně sestříhaný, ale měl zvláštní kouzlo, které mě udrželo dostatečně pevně, abych ho celý dala až do konce. Zhruba tři stejné hudební motivy, provázející celý seriál, byly povedené a opravdu se tam hodily. Taky cítím, že nebýt Michala - zaklínače, nemělo by to takový šmrnc. Herci ve vedlejších rolích příjemní, nikdo mi tam vyloženě nevadil a klobouk dolů před herečkami, které se odvážily na ostro a že jich bylo! Chlapům se to mluví, ale pokud nekoukají na porno, tak jsem snad ještě neviděla v žádném jiném filmu, že by šli a ukazovali své hadí doupě a zadek máme všichni stejný. UPOZORNĚNÍ: vy, kteří jste seriál ještě neviděli a nebo si už nepamatujete vo co go, nečtěte obsahy! Hodně prozrazují, dá se říct, že téměř celý děj každého jednotlivého dílu.

• 7.2.2018  10:59
    Zaklínač - Ciri (E13) (epizoda) (2002)

Tož pěkné to celé bylo. :-) Závěr uzavřel seriál očekávaným uzávěrem.

• 7.2.2018  10:55
    Zaklínač - Falwick (E12) (epizoda) (2002)

Kdo seriál ještě neviděl, nebo ho viděl dávno dávno a detaily už zapomněl jako já, doporučuji NEČÍST obsahy k filmu. Je to jeden velký spoiler, a to u všech epizod. Pak si to ani neužijete, když víte, jak co dopadne. Takže ... poslední dva díly se teda rozjely, že jsem místo dřívějšího ohodnocení této části, naběhla se zvědavostí hned na díl poslední, třináctý. Závěr byl zřejmý, ale mohlo se ještě leccos zkomplikovat.

• 4.2.2018  21:18
    Zaklínač - Marigold (E11) (epizoda) (2002)

Netuším, proč se jmenuje tato epizoda Marigold, jelikož o něm to nijak zvlášť není. Sice se tam vyskytuje, ale asi tak jako v téměř každé části celého seriálu. Teď je to fajn, díly na sebe začínají navazovat, takže začínám být zvědavá, koho zapíchne tentokrát v cestě za ochranou svaté krve.

• 4.2.2018  19:30

Ty ženský ho jednou zabijou.

• 3.2.2018  23:21

Už jsem si říkala, kde jsou ty nahotinky a přece mě nezklamali. V Polsku snad nezůstala jediná herečka, která by neshodila v tomto seriálu své svršky. Na druhou stranu tady šlo o záchranu života a takto tělo na tělo se zachraňuje a zahřívá nejlíp. Jinak super, nabírá to na dramatičnosti.

• 3.2.2018  22:31

Ano, konečně díl, kde šlo opravdu hlavně o boj s příšerou. Temný příběh o krvežíznivé strize.

• 2.2.2018  20:07

Na Zaklínači se mi líbí hlavně ta specifická syrovost jednotlivých příběhů. Každý z dílů doplňují zhruba tři stejné hudební motivy, velmi přitažlivé motivy, hlavně ten flétnový. Tenhle díl si z minulosti pamatuji. Tenkrát se mi musel asi hodně líbit. Líbí se mi i dnes, jenomže moje představy o sličné a moudré elfské rase jsou silně ovlivněny Quendi z Ardy, které stvořil Eru. Elfové, kteří jsou v tomto seriálu, vypadají spíše jako zdivočelí indiáni.

• 2.2.2018  18:46

Kam se hrabou Don s Juanem. Na takového Geralta nemají ani omylem. V každém díle jiná baba, jenž se bez bázně a studu vrhá do zaklínačovy náruče. Co to jen má za kouzlo, že ze sebe každá strhává šaty, sotva se s ním setká?! Stále se tu ale řeší hlavně jeho charisma a postelové eskapády, než jeho poslání. Mají štěstí, ta omáčka, jako hlavní chod, není zas tak špatná.

• 1.2.2018  21:28
    Zaklínač - Kus ledu (E05) (epizoda) (2002)

Hned bych byla ráda na místě té čarodějky! Nechápu, jak může Majkla za někoho vyměnit ... Nicméně tohle má být hlavně o boji s příšerami s přidanou omáčkou, jenomže tady se celou dobu řeší jen ta omáčka - kdo s kým a jak dlouho. Mám ale pro zaklínače slabost a přidávám jednu hvězdu navíc. Snad se to dál zlepší.

• 1.2.2018  18:38
    Zaklínač - Drak (E04) (epizoda) (2002)

Za humny je drak, a to doslova. Chyběla mu tam akorát mašle za uchem, jinak celý Mrak. Tenhle díl měl už svůj spád. Měl svou dějovou linii od začátku do konce, takže se na to dalo koukat, aniž by si člověk stihl nudou okousat nenalakovaný nehet. No ale musím říct, že těch nahotin s každým dílem teda přibývá! Dnes tam byly tři komplet vyslečené a nažhavené. Jinak milý admine, píšící obsahy, kavky vždycky s tvrdým!

• 31.1.2018  22:01

Trochu slabší kousek. Nijak na sebe nenavazující setkání, krátké epizodky se ženami v nouzi. Z jedné se vyklubala domina a ze druhé křehká lesní bytost. Seriál má u mě jednu výhodu. Docela jednoduchý, ale podmanivý hudební doprovod a Majkla s uhrančivýma očima ... Při zachraňování té druhé jsem se neubránila úšklebku, jelikož vše nasvědčovalo tomu, že se tam objeví ZASE prso, ale naštěstí se Majkl přisál o něco výš! 2,5*

• 30.1.2018  21:34

Tak to by nemohla být atraktivní fantasy, aby do její temnoty nestrčili pro divákovo oko aspoň nějaké to prso a žhavý polibek. Líbí se mi, jak je to natočeno. Nic epického, přesto docela přitažlivého. A tím nemyslím onu nastrčenou Adélu se stromem, jabkem a zrádným hadem.

• 29.1.2018  21:48

Tenhle díl je jako ušitý pro přecitlivělé matky jako jsem já. Nicméně musím přehodit výhybku a zapomenout na to, v jakých podmínkách žiju já a uvědomit si, že je tohle fantasy odehrávající se v temném světě příšer, kde se s vámi žádný nemazlí. Tady vás v deseti předhodí vlkům a buď přežiješ nebo chcípneš a Tvá lebka ozdobí malou hromadu nepřeživších před Tebou. Přiznám se, že si nedokážu představit zfilmované knihy takového Ďuro Červenáka. Oproti němu je Sapkowského Zaklínač Večerníčkem na dobrou noc.

• 25.1.2018  06:57
    Manželské etudy (TV seriál) (1987)

Tohle není o hereckých výkonech, tohle je o životě. Proto nebudu hodnotit každou epizodu zvlášť a shrnu svůj názor do jediného hodnocení. Potkáváme se s lidmi, bavíme se s nimi, ale většinou houby víme, čím si kdo z nich prošel a oni ví stejně velké houby o nás. Každý máme své radosti, problémy a pokaždé to s každým z nás nějak zamává a buď nás to posílí nebo zabije. Helena Třeštíková oplývá obdivuhodnou trpělivostí a výdrží, aby pro nás dokázala shrnou jeden lidský život do několika desítek minut trvajícího filmu. Pro samotné aktéry to musí být mnohem zajímavější, pro ně to bylo pětatřicet let, pro nás jen hodina a půl. Klobouček a hluboká úklona až k zemi před paní Třeštíkovou a její časosběrné dokumenty. Tak nevím jestli ta úklona nebyla už moc. Ten divný zvuk v zádech byl podezřelý!

• 24.1.2018  17:59
    Prasomilové (TV film) (2018)

Nic proti nikomu chovejte si na gauči třeba žirafu, ale aby byl každý, kdo na to má jiný názor, označován předsedkyní klubu prasomilů za sobce a hlupáky, je krapet příliš. Nemůžu dát odpad, když se mi prostě jen nelíbí o čem to je, jelikož to neznamená, že je to špatně natočené. Zvolím si střed. Jak jsem ale viděla, co všechno smí doma prasata členů prasečího klubu, tak mě natáhlo. V tomhle dokumentu figurovaly hlavně ženy, které roupama neví co by a všechny svorně chrochtaly, jak by jednoznačně daly přednost svým prasatům než vztahu s mužem, kterému by ony sviňky nevoněly. Nicméně, pokud by tento klub představoval budoucí armádní buňku cvičené prasečí armády proti nezvaným migrantům, mají mou plnou podporu!

• 23.1.2018  21:01

Je spousta neuvěřitelně ujetých komedií, ale tohle naštěstí není ten případ. K mému velkému překvapení jsem dostala docela příjemnou a milou pohádku, jak tři velcí kamarádi našli cestu domů. Ono není najít jako najít! Jako gaučáci se musíte naučit orientovat v divočině, brodit se divokými horskými bystřinami, utíkat před nemluvícími a hlavně nekrotkými kočkami! Občas se ztratíte a zase nalézáte a co teprve, když vás drapne domestikovaný člověk! Hned skončíte v base. Pak se z té basy musíte lstí, úskoky a přískoky dostat ven, než konečně zachytíte ten správný pach a pohled do velmi, velmi, velmi vzdáleného údolí vám zcela jasně napoví, že tam někde na vás čeká miska studených granulí a pelíšek v člověčí boudě. Napínavé!

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41