Ainy

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 12.6.2018  21:52
    Mrtvý muž (1995)

Hodně silnou stránkou filmu je jeho geniální kytarový doprovod. Hudební motiv tak snadno rozpoznatelný a zanechávající mi spolu se syrovějším dějem z prostředí Divokého Západu emotivní stopu v srdci. Z ušlápnutého, neprůbojného, účetnického ucha se rychlostí warpového pohonu stal štvanec. Johnny byl sám v té době ještě ucho (sexy ucho, pozn. aut.), takže docela slušný výkon. Jako dítě jsem hltala westernovky knižní i filmové a jako maturantka se na Mrtvého muže vydala do kina a byla přikována k sedadlu, protože nic z toho, co jsem do té doby vstřebala, se Mrtvému muži ani vzdáleně nepodobalo. A ani po letech se na tom nic nezměnilo.

• 3.6.2018  18:00
    Hostitel (2013)

Zpočátku jsem si myslela, že to bude nějaký únik mezi schizofrenické pacienty psychiatrické léčebny na nějakém ostrově a trochu jsem váhala, zda pokračovat ve sledování. Nakonec ani tak moc nelituji. Docela příjemné, romantické scifíčko s velepříjemnou hudbou, navozující stav vyslání mysli někam do éteru mezi hvězdy. Netypický příběh díky už zmíněnému hudebnímu doprovodu způsobil mé odevzdání se, relaxaci a soucítění s mimozemskou duší.

• 20.5.2018  22:30

Na tom, že se tam mydlí hlava nehlava, osekávají se, neustále se tam mordují, mlátí, drtí, hází po sobě planetami, půlí se, vymršťují se do vesmíru, lámou si vazy, nechají do sebe pouštět žhavá, sluneční plazmata, padají, střílejí a tak podobně, tak někteří rodiče neváhají kvůli svému filmovému uspokojení, které končí po desáté večer, brát s sebou i docela malé, předškolní nezletilce. Těm se bude určitě teď dobře spát. No, vidím, že se proti zlému vesmířanovi postavili snad všichni komiksoví klaďasové, jimiž naše Země disponuje a se kterými se tvůrci nikterak nemazlili! Nechali jim naložit, co se do nic vešlo a ještě víc! Tak co ... jaký bude další díl? Dalo by se tou rukavicí, posetou nebeskými kameny, zase tak hezky zatočit, jako v případě toho se zlatým šutrem na čele?

• 17.5.2018  17:15

Hudba nebude tak úplně od Gustava. Nevím jak jiné, ale skladbu Ecstasy of Gold pana Božsky Geniálního jsem slyšela v býčí aréně docela zřetelně. Animace ve formě dřevěných panáčků mi příliš nevyhovovala, i když musím uznat, že působila originálně a provedena byla precizně. Příběhově se mi ale film moc líbil. Je naplněn láskou, smíchem, množstvím vtipných hlášek, hudbou a dobrodružstvím. Hlavně ta Země vzpomínek se moc povedla.

• 16.5.2018  08:55

Bylo pro mě velmi příjemné vidět dva známé hrdiny akčních velkofilmů zahrát si komediální role v této tak trochu hororové pohádce. A ikdyž si myslím, že Grimmové nebyli žádní taškáři či zábavní komici, přesto ztvárnili postavy skutečných bratrů, sběratelů pohádek a mytologických pověstí opravdu mile. Líbí se mi i nápad situovat oba do svých vlastních příběhů, které po celý svůj život sbírali, dokumentovali a v tištěné formě pak předali dalším generacím. S citem a s humorem podané si tohle dobrodružství pozornost zaslouží.

• 14.5.2018  22:05

Zřejmě to jakási satira bude. Není možné, aby se mi ten děj zdál tak stupidní, jelikož jistou dávku nadsázky jsem v něm cítila i já. Podobnost s fanatickou fašistickou stranou asi taky náhodná nebyla. Ono vždycky, když se lidstvo někam sere, tak to mají místní spočtené. Předlohu neznám, ale film mě nezaujal natolik, abych nad ním vyždímala své slinné žlázy a blahem tišila rozechvělé srdce. Kromě toho, že film hýřil bohatou brutalitou různých forem, jsem třeba i zírala, jak dokážou krásně hořet vesmírné lodě ve vzduchoprázdnu nebo jak se dá bez následků rozdýchat laserem prostřelená hlava. Podruhé už to vidět nemusím. :-)

• 11.5.2018  20:06
    Super 8 (2011)

I když jsou tu potoky krve, únosy a masakrování obyvatel městečka neznámým a nebezpečným hmyzomimozemšťanem, tak to přesto vidím jako naprosto perfektní zpracování hororového tématu pro puberťáky. Nic přehnaného, vše je ve výborné rovnováze. Jinde jsem háklivá na přechytračené dětské hrdiny, před kterými by zřejmě do prachu poklekl i sám král Šalamoun, ale tady mi to vůbec nevadilo. Hlavní protagonisté se s tím poprali úspěšně a se ctí. Milé, zábavné i strašidelné zároveň.

• 10.5.2018  20:42
    Štiky (TV pořad) (2018)

Já bych ani netušila, že nějaká reality šou o životě Štikových a Koktových existuje. Díky svému oblíbenému uživateli, se kterým musím názorově souhlasit, ale už ne tak hodnocením, se mi normálně otevřely obzory! Jsem si jistá, že si tento druh "zábavy" svého diváka najde, bohužel. Tady bychom vůbec neměli hodnotit práci televizního štábu, ale odpady házet na hlavu toho, kdo s tímto nápadem přišel. Jsem si jistá, že se celý štáb musel po každém natáčení nejméně dvakrát vyzvracet a každý z nich má již svého psychiatra! Musím souhlasit, že je většina natočeného materiálu opravdu k smíchu. V žádném případě ne k pobavenému smíchu, ale ke smíchu z trapnosti a z pocitu, že opravdu existují lidé, nýmandi, kteří pro své zviditelnění, jsou schopni skutečně obětovat všechno. Když to shrnu, tak si Pepa Kokta v minulosti Gábinu Partyšovou stoprocentně nezasloužil. Je to neuvěřitelný buran, neváhající před kamerami fyzicky napadat a titulovat vulgaritami ženu, ať už je to sebevětší piča a to Monika není. Je totiž od narození tuplovaná piča, ale je to žena a to jako fakt ne! Hloupá nána Šarlot nabrnknuvší si ještě hloupějšího íkváče se sice moc nevyjadřuje a asi ví proč, stačí, když se národ dozvěděl, že Ludvík XIV. byl nejvýznamnějším českým panovníkem. No a Ornela se sice snaží tvářit, že je cool a nad věcí a všichni jsou magoři, jen já mluvím pravdu, přitom kvůli natáčení opustila výšku, je schopná se s manželem dohadovat a skákat mu do řeči přesně jako její matka jí. Nikomu například nevadí, že se před malým chlapcem vzájemně urážejí, pro sprosté slovo nejde nikdo z nich daleko, v jednom kuse po sobě ječí (hlavně teda psychopatka Monika), mlátí se a malý pláče ... Ornela si ale naivně myslí, že to malý nevnímá ... co na tohle říct. Trapná žumpa televizního vysílání, dno odporného lidského sajrajtu, ubohost, nevkus všeho, co jsem kdy viděla, psychopati bez studu a bez obalu předvádí, kam až sahá touha zvrácené zábavy za peníze.

• 7.5.2018  08:53
    Císařovy nové šaty (TV film) (2010)

Je pár výjimečných filmů z německé produkce, které stojí zato, ale většina z nich stojí za nic. Mám pocit, že jim hlavně hraní moc nejde. Vidím to jako tvrdé, strojené a pro mé oko nelibé. Baví mě ovšem některé zdejší komentáře. Jedna nadává, jakou to pan Andersen napsal nevkusnou, hloupostí sršící, nudnou pohádku a aniž by aspoň náznakem tušila, kdo ji napsal, viní za to německou menšinu! A další žasne nad tím, jak je hned od začátku jasná pointa ... no, přátelé, díky, že jste mi prodloužili život. Tak jsem se nenasmála už dlouho!

• 29.4.2018  10:44
    Letadla (2013)

Pěkné, milé, ale jako přes kopírák původního filmu o Autech. Každopádně vhodné nejen pro animákové nadšence ale hlavně i pro malé děti. Což se nedá říct o Autech 2 alá akční bondovce.

• 24.4.2018  21:53
    Ultraviolet (2006)

Ve srovnání s tímto hororově akčním sci-fi jsou kratochvíle typu mytí nádobí a žehlení prádla ze tří praček mnohonásobně lepší zábavou a hodnotněji stráveným časem. Vcelku přesně to vystihl uživatel Lima a já s ním naprosto souhlasím. Jedna zářivá hvězda se zde ale přece jen našla ... Milla.

• 22.4.2018  14:00
    Po stopách duchů (TV pořad) (2008)

Věřím tomu, že existují světy a časoprostory, které zatím náš mozek není schopen poznat, prozkoumat či jinak chápat. Věřím tomu, že jsou místa se silnou energií, na kterých se v minulosti staly silné události. Věřím, že se občas někomu přihodí něco, co si nedokáže vysvětlit, že se cítí divně, že je svědkem nevysvětlitelných úkazů či zvuků. Občas logika bojuje s pocity a u mě je to zatím fifty fifty. Poznala jsem na vlastní kůži mrazení a tíseň, pokud jsem se ocitla na místech, kudy procházela nějaká historie ... Věřím, že se někteří snaží za každou cenu přijít záhadě na kloub a s pomocí počítačové technologie dokázat, že tam "něco" je a mluví s nimi, dokonce se jim na obrazovce zobrazuje ve formě čar a úhlopříček. Nevím, nejsem tam s nimi a ani po tom netoužím. Nicméně skepse mě při občasném zhlédnutí dosti svazuje. Na pobavení ale dobré. Každopádně netuším, jak to celé ohodnotit. :-)

• 16.4.2018  21:51

Nevím, co to na tom Asgardu vypěstovali za matroš, ale patrně ho šňupe půlka vesmíru. A nebo! A to je pravděpodobnější, něco musí hulit v Hollywoodu. S Lokim to viditelně zamávalo nejvíc! Vůbec jsem toho zákeřného zmetka nepoznávala! Nemůžu říct, že mě ta smršť hlášek nebrala, ale spíše jsem čekala něco jiného. Ragnarok je taková groteska, docela zábavná groteska. Nenudilo mě tam nic, ani nedráždilo, neotravovalo, takže jsem zkusila nad tím moc nepřemýšlet, uvolnit se a bavit. Co to kecám ... smála jsem se všemu.

• 14.4.2018  14:49
    O zlém snu (TV film) (2000)

Jen jsem poslouchala. Připadala jsem si jako kdysi za dob svého dětství, kdy jsem sedávala každou neděli v jednu odpoledne u rádia a poslouchala rozhlasovou pohádku, jejíž děj mě celou prostupoval. Byly to mé posvátné chvíle klidu. Tohle válečné drama v podobě poslechu čteného slova jedné malé dívky mi to připomnělo, akorát jsem u toho vařila já a ne moje máma. Uf, velmi působivé a smutné. Mráz mi běhá po zádech ze zjištění, že lidstvo není schopno poučit se ze své historie a s rozmarem rozmazlených fakanů, co neví co s penězma a volným časem, chce rozpoutat třetí světovou, že Donalde a slezte z toho lustru, vidím Vás!

• 9.4.2018  18:30

Musím uznat, že tohle bylo opravdu milé, dětské sci-fi. Nenáročná podívaná se skvělým Hughem. Trochu méně ... no, možná o něco víc méně sentimentality a byla by to čistá pětihvězda.

• 9.4.2018  07:10

Ale jako dobré to bylo. Upřímně jsem se pobavila nad epickou bitvou, kdy na jedné straně stála armáda fanatického vůdce, vybavená kulomety a děly a na druhé stála armáda pošťáků. Při vzpomínce se ještě teď směju! Česká pošta by měla radost, kdyby její doručovatelky zajistily světový mír! Samozřejmě je zde spousta národní hrdosti tak, jak to v amerických filmech většinou bývá, ale co. Nechme jim ji, je to jejich film, je o nich, tak co. Každopádně se divím, že to v post apokalyptické budoucnosti bude vypadat jak ve středověku. Chvílemi jsem váhala, ve které době se vlastně ocitám.

• 7.4.2018  22:48
    Total Recall (2012)

Kate je zde tak úžasná mrcha, tak skvělá záporačka, že naštvat ji by si nepřál žádný chlap! Jako černá mamba syčí a je připravena okamžitě uštknou a nedat sebemenší šanci. Občas jsem se divila, kde bere tolik síly a energie. Dokonce jsem ji chvílemi podezírala, jestli to v ní taky netiká, jako v těch chodících plechovkách. Kurnik a jak vždycky věděli, kde je hledat, když už ani jeden z hlavních klaďasů neměli po ruce svůj mobilní telefon! Byla jsem ztracena nejen v překladu, ale v tak obrovském městě plném oceli, šedi, lidí, technických hračiček a udělátek, létajících aut, výtahových kostek ... tam se musí ztratit přece každý! Samozřejmě, že jsem si tuto akční záležitost docela užila. Ta lítací atrakce kolem zemského jádra byla bomba!

• 5.4.2018  23:01
    Marian (1996)

Co jsme si vychovali, to teď máme. Nemůžu uvěřit, že se dívám na realitu všedních dní dětí bez domova, které nemohou za to, kde a komu se narodily. Oproti praktikám zdejších vychovatelů je takové gestapácké řádění v koncentračních táborech pouhým čajíčkem pro batolata. Chvílemi jsem se cítila tak, že poběžím na wecko vyzvrátit dnešní večeři, jak se mi zvedl žaludek ... a smutno mi bylo. Klobouk dolů před tvůrci a všemi, kteří se natáčení účastnili. Reálnější než realita.

• 4.4.2018  22:42
    Defendor (2009)

Komu zcela neplánovaně neukápla na samotném konci slza jako hrach, tak to celé vůbec nepochopil. Já vím, proč Woodyho miluji. Je to zlatíčko. Kromě toho, že v té škrabošce byl k zulíbání, tak znovu a opět dokázal, jak neskutečně úžasný herec to je. Není to první drama s komediálním nádechem, které jsem s ním viděla. Tady sice nebylo nic moc extra k smíchu naopak, ale jako Defendor, co měl svého Defendoga, jako takový Forrest Gump byl ve svém vážném a skutečném boji se zločinem tak moc milý, až to bralo dech. Každopádně jsem se zrovna stala součástí čistokrevného dramatu o jednom docela neobyčejném, lidském osudu.

• 3.4.2018  13:40

Narážka na Arního hned po odmrazení Johna Spartana mě upřímně pobavila. Jinak vesměs dosti naivní představa blízké budoucnosti bez zla a násilí s policií, která je tam vlastně na nic. Nechápala jsem, na co si ji ti ctihodní občané sjednoceného velkoměsta platí. Necvičení, pomalí, bez reakce a bez schopnosti zasahovat. Pak jsem to přestala pitvat a užila jsem si skvělou akční komedii. Viděla jsem ji sice už před sto lety, ale teprve včera jsem si ji znovu připomněla.

• 3.3.2018  08:48
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Naše národní zaprodané dědictví ... hodnotně nesrovnatelné. Kde je něha, kde je láska a radost s jakou ještě točil svého Krtka pan Miler. Je to jako prodat vlastní dítě a s klidem se pak dívat, jak je zneužíváno a przněno. Mísí se ve mně hněv se smutkem. Jak může vlastní krev takhle zradit ...

• 28.2.2018  21:44
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Nemůžu jinak! Většinou se snažím hodnotit podle svých prvotních pocitů buď teď a nebo tehdy a z prdele u této telenovely neudělám výjimku! Tohle byla má první zkušenost s nekonečným seriálem a bylo to opravdu, hodně, hodně, hodně dávno. Vzpomínám si, že jsem tehdy nemohla vynechat jediný díl a nebyla jsem sama! Dokonce díky tomu, že jsem sama sobě uměla uplést francouzský cop, tak jsem pak svým kámoškám musela plést přesně ty samé dva, které měla tamta ... no taaa ... Esmeraldina kámoška jméno už nevím. Dnes se mi z plačkoidních a uvzdychaných seriálů dělají osypky po celém těle a kvůli zachování svého duševnímu zdraví, se jim snažím úspěšně vyhýbat. Jinak by to totiž mohlo dojít i daleko, že bych si chtěla strčit prst skrz oko do mozku a veškeré vzpomínky na něco podobného si z něj vyškrábat svým krátkým nehtem. Znáte tuhle hádanku? Je to zelené a neustále to vráží do dveří, co to je.

• 27.2.2018  22:01
    Lidové milice (TV film) (2018)

Za své jednání se nestydí, nedělali nic špatného, nikomu neubližovali, jen dohlíželi na pořádek. Z 50 oslovených bývalých milicionářů souhlasili s natáčením jen čtyři. To hovoří samo o sobě. Tenhle dokument je horror podle skutečných událostí. Člověku se ježí i chlupy v nose a ne jen kvůli historii, ale i dnes je spousta mladých vymytých mozků, hlásící se k tyranii komunistického režimu. Letošek je ve znamení mystických osmiček. Sedmdesát let od nástupu komunistů k moci a sto let od vzniku samostatného Československého státu.

• 21.2.2018  20:35

Seriál znám zpaměti od začátku do konce a je v něm kromě spousty ha ha situací taky hodně dojemných a milých chvilek. Ovšem to, jak se tvůrci dokázali rozloučit posledním dílem překonává vše. Pokaždé ... pokaždé ho obrečím a to ne, že by byl nějak extra plný sentimentality, ale je fakt geniálně promyšlený. Vše je tak, jak má být, osudy postav jdou dál svými cestami a my víme jakými a to je fajn. Poslední záběr s kytarovým doprovodem je třešinkou na celém tomhle bezva dortu.

• 19.2.2018  16:47

Zlovolný Ultron sice povstal, ale čí zásluhou, že ... takhle zbytečně si to komplikovat. Sem tam jsem cítila v tom akčním boji proti nepříteli až příliš velký zmatek a při občasném vtipkování mezi účastníky jsem zaznamenala i hluché místo, které ale naštěstí nemělo rozměr mezigalaktické vzdálenosti a zavčasu ji vystřídala další mega bitva dobra se zlem.

• 7.2.2018  11:09
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Pěkné, pěkné ... Příšery sice nepříšerné, děj takový syrový, což není na škodu naopak, místy neucelený, občas divně sestříhaný, ale měl zvláštní kouzlo, které mě udrželo dostatečně pevně, abych ho celý dala až do konce. Zhruba tři stejné hudební motivy, provázející celý seriál, byly povedené a opravdu se tam hodily. Taky cítím, že nebýt Michala - zaklínače, nemělo by to takový šmrnc. Herci ve vedlejších rolích příjemní, nikdo mi tam vyloženě nevadil a klobouk dolů před herečkami, které se odvážily na ostro a že jich bylo! Chlapům se to mluví, ale pokud nekoukají na porno, tak jsem snad ještě neviděla v žádném jiném filmu, že by šli a ukazovali své hadí doupě a zadek máme všichni stejný. UPOZORNĚNÍ: vy, kteří jste seriál ještě neviděli a nebo si už nepamatujete vo co go, nečtěte obsahy! Hodně prozrazují, dá se říct, že téměř celý děj každého jednotlivého dílu.

• 7.2.2018  10:59
    Zaklínač - Ciri (E13) (epizoda) (2002)

Tož pěkné to celé bylo. :-) Závěr uzavřel seriál očekávaným uzávěrem.

• 7.2.2018  10:55
    Zaklínač - Falwick (E12) (epizoda) (2002)

Kdo seriál ještě neviděl, nebo ho viděl dávno dávno a detaily už zapomněl jako já, doporučuji NEČÍST obsahy k filmu. Je to jeden velký spoiler, a to u všech epizod. Pak si to ani neužijete, když víte, jak co dopadne. Takže ... poslední dva díly se teda rozjely, že jsem místo dřívějšího ohodnocení této části, naběhla se zvědavostí hned na díl poslední, třináctý. Závěr byl zřejmý, ale mohlo se ještě leccos zkomplikovat.

• 4.2.2018  21:18
    Zaklínač - Marigold (E11) (epizoda) (2002)

Netuším, proč se jmenuje tato epizoda Marigold, jelikož o něm to nijak zvlášť není. Sice se tam vyskytuje, ale asi tak jako v téměř každé části celého seriálu. Teď je to fajn, díly na sebe začínají navazovat, takže začínám být zvědavá, koho zapíchne tentokrát v cestě za ochranou svaté krve.

• 4.2.2018  19:30

Ty ženský ho jednou zabijou.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41