Ainy

✽ Veassë Taurina Celva ✽

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 23.5.2020  15:25

Nemůžu uvěřit, na co mohou kývnout herci těch nejvyšších kvalit. Tento film musel stát majlant jen na to, aby je zaplatili. Měli zřejmě za úkol přilákat diváky na svá jména, protože kdyby tam nebyli, film by skončil v koši na dně toho nejstupidnějšího odpadu. Nechápu ... jedním slovem: děs.

• 11.5.2020  14:42
    Divergence (2014)

Kdybych pochopila, proč jsou divergenti na motorce s koženou brašnou i bez před společností tak nebezpeční a proč nesmějí projít za žádnou cenu závěrečnými zkouškami, tak by to byla možná i pětihvězda. Sci-fi určeno asi pro mladší, než jsem já, ale musím uznat, že fakt výborné. A i kdyby mi už zvonil budík do práce, musela jsem to dokoukat do konce. Akční, napínavé, líbivé. Natočeno tak dobře, že mě nepustilo ani na záchod.

• 3.5.2020  01:28
    Pocahontas (1995)

Pohádka natočená podle konkrétní žijící původní Američanky ze 17. století. Netuším, jak moc se tento příběh liší od jejího skutečného života, vím jen, že osadníka Johna Smithe opravdu potkala. Tohle je ale kreslený film pro děti a musí být k tomu jaksepatří upraven a podán tak, aby v něm bylo napětí, spousta písniček, zvířátek, lásky a hlavně - POZOR, TEĎ PŘIJDE SPOILER!!! - a hlavně dobrého konce. I když ten konec jsem moc nepochopila, resp. nato, že by měl kvůli dětem hýřit hepyendem, smíchem, štěstím, svatbou, spoustou barevných, hýřících serepetiček všude kolem, na mě působil rozpačitě. - KONEC SPOILERU!!! -

• 2.5.2020  13:51

"Ačkoliv se to nezdá, má mozek velikosti vlašského ořechu. Sice má dobře vyvinutý sluch, ale zrak, chuť a čich je přizpůsoben jeho miniaturnímu mozku. Zapomeňte na hlupáky Poláky, tyranosaurus je na tom ještě hůř" :-)) "Ne, ne, nééé, nechci umřít v Hammeru!" :-))

• 18.4.2020  22:53
    The Circle (2017)

Nemastné neslané utahané. Čekala jsem víc. Emma si v reálu své role pečlivě vybírá a vzhledem k tomu, že se z ní stává aktivistka, která svou popularitu využívá k řešení problémů světa, ani mě nepřekvapila, když si zahrála mladou naivní bojovnici, jež se i po řadě trapných a tragických situací, které připravila svým nejbližším, chce změnit osud lidstva i zde. Námět výborný, děsivý, jelikož se v době rozrůstajících se a stále fikanějších technologií opravdu může v brzké budoucnosti stát, že se ani nevyserem bez toho, aby nám z celého světa nepřicházely online gratulace ke kvalitnímu zažívání. Škoda jen, že pro mé oko a duši zůstal tento námět zcela nevyužit a nerozvinut tak, abych se na začátku nadechla a vydechla až na samém konci.

• 14.4.2020  12:00

Začátek nastartoval naprosto fantasticky dramatický děj celého filmu. Všechno, co mělo na diváka fungovat, fungovalo. Kdo si chcete opravdu užít celé filmy, zásadně nečtěte zdejší obsahy!!! Ty vyspoilerují takřka všechno ... Tyhle Dokonalé repliky na mě zapůsobily tak silně, že jsem je po zlomovém okamžiku události a nápadu, jak to všechno ututlat a vrátit do normálu, chtěla vypnout. Tak strašná byla pro mě představa, co bude následovat. Vcítila jsem se do někoho, kdo v jednom okamžiku ztratil komplet všechno. A ten žaludek, který musel mít, když se rozhodoval, co dál ...

• 14.4.2020  11:42

Epické finále? No ... asi jo. Film je patrně určen pro jinou věkovou kategorii, jelikož ta určitě ocení víc charismatické postavy než kvalitu scénáře. Neříkám, že jsem se v napjatých scénách nelekala, to já se lekám i svého psa, který mě ráno, potmě, přijde přivítat. Rovněž nemůžu tvrdit, že to celkově vnímám jako úplný patlálismus, má to svůj osobitý šmrnc, jen není určen přímo pro mě. 2,5*

• 14.4.2020  11:30

Moc jsem nepochopila zásadní věc ... k čemu byl vlastně ten labyrint, když jsou ta děcka pro lidstvo tak důležitá? Proč je tam nechali chcípat? U dvojky došel dech a inspirace, takže bylo nutné vymyslet honem rychle nějakou zápletku? Snažila jsem se, a to vážně moc, chápat souvislosti nebo spíš jsem je hledala. Ale pokud si zřejmě nepřečtu knihu, tak mám smůlu. Tam ty smysluplné nitky zřejmě budou, nitky, které filmaři prostě opomněli zdůraznit, aby každý všechno pochopil, i takový jako já. Pokud bych pominula labyrint jako důležitou část děje, tak jsem se docela bavila. Děj je rychlý, adrenalinový a zombíci řádně hladoví.

• 9.4.2020  20:54

V placce nic zajímavého, takže jsem si k tomu šití vybrala hrobku. Jako zvuková výplň k pravidelnému vrnění mé Singerky super. Občas jsem vzhlédla, zrovna když se zmutovaní pavouci domluvili na strategii k obklíčení nějakého člena záchranné mise, aby ho atakovali a sežrali. To mi pokaždé polechtalo bránici, takže má hvězda patří jim.

• 7.3.2020  23:10

Napínavou stránku epizody vyvážil svým vtipným partem šampónek Armbruster.

• 27.2.2020  21:14
    Gauneři (1992)

"Proč zrovna já musím být pan Růžový??" Film stojí a padá na naprosto luxusních hereckých výkonech. Jinak je to příběhově o ničem. Michael Madsen je v něm tak podobný Elvisovi, že bych se nedivila, kdyby z toho rádia, které si k tomu řezání ucha a pálení čarodějnic pustil, zazněla písnička I got stung. On by si ji k zamýšlenému mučeníčku zazpíval a já bych se asi skácela smíchy z gauče.

• 31.1.2020  08:07

Dokážu si představit určitě povahy lidí, kteří opravdu takovým záhrobním zprávám věří. Takže tahle epizoda pro mě zas takové sci-fi není. Já osobně bych do něčeho takového ani peníze házet nezačala. To si za ně raději koupím o zákusek navíc a den bude krásnější. Kdo z normálních jedinců si přeje znát svou budoucnost? Já ne. Chci věřit, že vše naplánované vyjde. Chci pro zítřek žít.

• 30.1.2020  21:16

Chudáci knihovníci. Už teď je lituji, jelikož budoucnost růžovou zjevně nemají! Napůl úsměvná napůl děsivá epizoda s neuvěřitelnou záplavou slov, chrlených jak na běžícím pásu, jež nemají žádný význam, žádný rozměr, jsou jako vzduch, jako vakuum ... slov kterých je knihovník milovníkem! Knihovník, ten hmyz, nechutný malý plaz, hnusná a beztvará kreatura! Nemá žádný význam, žádný účel. Je to dealer knih a mistr dvoucentových pokut a pamfletů! Knižní mol v zatuchlé továrně na písmenka! ... Geniální ...

• 20.1.2020  18:43
    Aladin (2019)

Taková specifická variace na známou pohádku. Kdyby jedna nevěděla, že je to všechno trochu jinak, tak by to ohodnotila taky jinak. Zábava to ale přece jen byla, i když kapku přehnaná. Chápu, že je to pohádka tisíckrát převyprávěná a chce se tomu dát další kabát, jiný, humornější a z dnešní doby ... ale ... ALE. TOLIK PÍSNIČEK!!! ŠMARJÁPANO ... ještě, že existuje rychlé přetáčení, jinak by se to moje hodnocení muselo sbírat ze země. Bez toho množství písniček je to vtipné, exotické, milé. 3,5*

• 18.1.2020  16:44
    Deadpool 2 (2018)

Miláááček!

• 6.1.2020  21:48

Proč když mi bylo deset k nám do třídy nepřišel taky takový pomocný učitel Honza Černý. Ryze hudební rozvrh bych brala všemi deseti. Ze mě mohla být dnes klidně i Alice Cooprová!

• 6.1.2020  17:11
    Joker (2019)

Žádná pohádka ve stylu netopýra a klauna, ale absolutně čisté, puncované drama. Smutné a skutečně děsivé. Nejsem ani v nejmenším překvapená oceněním Joachína zlatým glóbem, jehož psychopat Artur byl naprosto ale naprosto přesvědčivý.

• 28.12.2019  00:30

Pokud to má být pokračování, tak nebudu vyvádět, že to nemá špetku originality, když je to holt dvojka. Nic než praštěnou komedii jsem neočekávala a dostala jsem ji. Jenom mám výtku ke slabšímu scénáři. Děj nebyl tak akční a zábavný jako v jedničce. Místo nových, zajímavých levelů se příběh omezil hlavně na machrování postav mezi sebou. Danny deVito mi tam na začátku taky vadil. Naštěstí hrál jen na začátku a chvíli i na konci. Svojí vráskou znechucenosti, umístěnou mezi obočím, jsem vyjádřila zklamání nad včleněním obou důchodců stejného křestního jména do celého průběhu filmu, byť v něm měli jiná těla. Dwejna jsem si díky těmto komediálním rolím ale zamilovala. Klobouček jak se těmto rolím nevyhýbá a nesnaží se nutně držet imidž prince drsoně v akčních střílečkách. V těch mi byl jeho specifický výraz zmíněného šlechtice spíše k trapnému smíchu. Tady je to o zábavě, vtipu a nadsázce, což je fajn. 3,5*

• 25.12.2019  18:58
    Diana, naše matka (TV film) (2017)

Výjimečnost celého dokumentu je ve vzpomínkách jejích nejbližších. Dojemný a citlivě natočený, díky čemuž jsem se nemohla odtrhnout od příběhu člověka, který svým přístupem a životním optimismem chtěl měnit svět v lepší místo pro život.

• 18.12.2019  20:52

Vtipný díl o upsání se samotnému peklu tak, jak jej známe z dětských knížek. Nedokážu si sice představit, jestli by tolik "nehod" přežil ve skutečnosti, ale pokud je někdo stoprocentní nefalšovaný puncovaný blázen, tak proč ne. Vždyť blázni mohou mít i z pekla štěstí a tenhle hypochondr splňoval ve svém bláznovství veškerá kritéria!

• 16.12.2019  20:53

Nejsem moc velkým příznivcem uzpívaných pohádek. Jedna, dvě ... inu dobrá, ale ne víc! Jinak výběr hudebního doprovodu čupr! Celkově moc příjemná pohádka. Vtipná, milá, napínavá tak akorát, že by si z toho malá děcka i otylí, růžovolící, nahatí chlapci v brýlích za žádnou cenu nemohli strachy kápnout do plenek!

• 15.12.2019  18:03
    Willow (1988)

Nedostala jsem se přes ty trpaslíky ...

• 9.12.2019  17:20

Hmm ... velice zajímavý nápad na sci-fi epizodu. Člověk si musí neustále připomínat, že se dívá na příběhy natočené před šedesáti lety a tehdy to musel být neskutečně nadčasový seriál. Někdy si říkám, že je škoda, že jsem v té době nežila. Tehdy muselo být víc než kdy jindy obtížnější představit si dalekou budoucnost a nevysvětlitelné úkazy. O to větší potěšení z toho museli mít televizní diváci. Dnes mě bavilo koukat na ty lidi "proměněné" v kámen a přitom sledovat, jak dýchají, jak mrkají :-)

• 5.12.2019  16:03

Skutečně magické, pravdivé a povzbuzující.

• 3.12.2019  21:44

No nemůžu popřít, že jsem trošku zklamaná. Každopádně jsem si na konci filmu myslela, že poteče krev. Osobně bych to nerozdýchala byť bych sama měla máslo na hlavě. Patrně bych jistého gentlemana okamžitě vykostila jídelním nožíkem a pak by mě šlakil tref.

• 22.11.2019  15:57

Tak občas se stane, že někomu přeskočí ve věži, ale že až tak rychle během jedné jediné klapky? Eileen Ryan naprosto skvělá! Dokázala zahrát hysterickou harpii a rozlítit se tak, že by ji mohla každá jiná žena závidět! Přiznám se ale, že jsem ten konec moc nepochopila. Kam zmizel??

• 19.11.2019  22:01

Přiznávám se, že netuším, odkdy lidstvo začalo přemýšlet o věcech, o kterých ta žena mluvila a jak dalece tomu kdo věřil, ale vím, že se o nich docela seriózně hovoří ve vědeckých kruzích dnes. Nicméně přiznávám, že když vrazila na dámy podruhé, tak mi cvakalo! Dokážu si představit, že sedím v šedesátém v kině a vidím to na velkém plátně jako celovečerní film. Asi bych se pak po projekci bála překročit i svůj vlastní stín! Škoda toho konce. Místo gradace napětí a neočekávaného vyústění příběhu jsem se musela smát.

• 18.11.2019  21:37

Život holt není fér aneb příběh o tom, jak se knihomol do ráje dostal. :-)

• 16.11.2019  21:18

Hodně brutální trest. Divím se, že se lidstvu v téhle sci-fi epizodě vyplatilo věznit zločince na asteroidech a ke každému z nich na jeho soukromou planetu jednou za čas se zásobami přilétat. Když už jsem u té brutálnosti, tak závěr byl teda pěkně hnusný!

• 16.11.2019  19:12

Člověk by neřekl, v kom všem se dá najít duše.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44