Ainy

✽ Veassë Taurina Celva ✽

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 21.2.2018  20:35

Seriál znám zpaměti od začátku do konce a je v něm kromě spousty ha ha situací taky hodně dojemných a milých chvilek. Ovšem to, jak se tvůrci dokázali rozloučit posledním dílem překonává vše. Pokaždé ... pokaždé ho obrečím a to ne, že by byl nějak extra plný sentimentality, ale je fakt geniálně promyšlený. Vše je tak, jak má být, osudy postav jdou dál svými cestami a my víme jakými a to je fajn. Poslední záběr s kytarovým doprovodem je třešinkou na celém tomhle bezva dortu.

• 19.2.2018  16:47

Zlovolný Ultron sice povstal, ale čí zásluhou, že ... takhle zbytečně si to komplikovat. Sem tam jsem cítila v tom akčním boji proti nepříteli až příliš velký zmatek a při občasném vtipkování mezi účastníky jsem zaznamenala i hluché místo, které ale naštěstí nemělo rozměr mezigalaktické vzdálenosti a zavčasu ji vystřídala další mega bitva dobra se zlem.

• 7.2.2018  11:09
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Pěkné, pěkné ... Příšery sice nepříšerné, děj takový syrový, což není na škodu naopak, místy neucelený, občas divně sestříhaný, ale měl zvláštní kouzlo, které mě udrželo dostatečně pevně, abych ho celý dala až do konce. Zhruba tři stejné hudební motivy, provázející celý seriál, byly povedené a opravdu se tam hodily. Taky cítím, že nebýt Michala - zaklínače, nemělo by to takový šmrnc. Herci ve vedlejších rolích příjemní, nikdo mi tam vyloženě nevadil a klobouk dolů před herečkami, které se odvážily na ostro a že jich bylo! Chlapům se to mluví, ale pokud nekoukají na porno, tak jsem snad ještě neviděla v žádném jiném filmu, že by šli a ukazovali své hadí doupě a zadek máme všichni stejný. UPOZORNĚNÍ: vy, kteří jste seriál ještě neviděli a nebo si už nepamatujete vo co go, nečtěte obsahy! Hodně prozrazují, dá se říct, že téměř celý děj každého jednotlivého dílu.

• 7.2.2018  10:59
    Zaklínač - Ciri (E13) (epizoda) (2002)

Tož pěkné to celé bylo. :-) Závěr uzavřel seriál očekávaným uzávěrem.

• 7.2.2018  10:55
    Zaklínač - Falwick (E12) (epizoda) (2002)

Kdo seriál ještě neviděl, nebo ho viděl dávno dávno a detaily už zapomněl jako já, doporučuji NEČÍST obsahy k filmu. Je to jeden velký spoiler, a to u všech epizod. Pak si to ani neužijete, když víte, jak co dopadne. Takže ... poslední dva díly se teda rozjely, že jsem místo dřívějšího ohodnocení této části, naběhla se zvědavostí hned na díl poslední, třináctý. Závěr byl zřejmý, ale mohlo se ještě leccos zkomplikovat.

• 4.2.2018  21:18
    Zaklínač - Marigold (E11) (epizoda) (2002)

Netuším, proč se jmenuje tato epizoda Marigold, jelikož o něm to nijak zvlášť není. Sice se tam vyskytuje, ale asi tak jako v téměř každé části celého seriálu. Teď je to fajn, díly na sebe začínají navazovat, takže začínám být zvědavá, koho zapíchne tentokrát v cestě za ochranou svaté krve.

• 4.2.2018  19:30

Ty ženský ho jednou zabijou.

• 3.2.2018  23:21

Už jsem si říkala, kde jsou ty nahotinky a přece mě nezklamali. V Polsku snad nezůstala jediná herečka, která by neshodila v tomto seriálu své svršky. Na druhou stranu tady šlo o záchranu života a takto tělo na tělo se zachraňuje a zahřívá nejlíp. Jinak super, nabírá to na dramatičnosti.

• 3.2.2018  22:31

Ano, konečně díl, kde šlo opravdu hlavně o boj s příšerou. Temný příběh o krvežíznivé strize.

• 2.2.2018  20:07

Na Zaklínači se mi líbí hlavně ta specifická syrovost jednotlivých příběhů. Každý z dílů doplňují zhruba tři stejné hudební motivy, velmi přitažlivé motivy, hlavně ten flétnový. Tenhle díl si z minulosti pamatuji. Tenkrát se mi musel asi hodně líbit. Líbí se mi i dnes, jenomže moje představy o sličné a moudré elfské rase jsou silně ovlivněny Quendi z Ardy, které stvořil Eru. Elfové, kteří jsou v tomto seriálu, vypadají spíše jako zdivočelí indiáni.

• 2.2.2018  18:46

Kam se hrabou Don s Juanem. Na takového Geralta nemají ani omylem. V každém díle jiná baba, jenž se bez bázně a studu vrhá do zaklínačovy náruče. Co to jen má za kouzlo, že ze sebe každá strhává šaty, sotva se s ním setká?! Stále se tu ale řeší hlavně jeho charisma a postelové eskapády, než jeho poslání. Mají štěstí, ta omáčka, jako hlavní chod, není zas tak špatná.

• 1.2.2018  21:28
    Zaklínač - Kus ledu (E05) (epizoda) (2002)

Hned bych byla ráda na místě té čarodějky! Nechápu, jak může Majkla za někoho vyměnit ... Nicméně tohle má být hlavně o boji s příšerami s přidanou omáčkou, jenomže tady se celou dobu řeší jen ta omáčka - kdo s kým a jak dlouho. Mám ale pro zaklínače slabost a přidávám jednu hvězdu navíc. Snad se to dál zlepší.

• 1.2.2018  18:38
    Zaklínač - Drak (E04) (epizoda) (2002)

Za humny je drak, a to doslova. Chyběla mu tam akorát mašle za uchem, jinak celý Mrak. Tenhle díl měl už svůj spád. Měl svou dějovou linii od začátku do konce, takže se na to dalo koukat, aniž by si člověk stihl nudou okousat nenalakovaný nehet. No ale musím říct, že těch nahotin s každým dílem teda přibývá! Dnes tam byly tři komplet vyslečené a nažhavené. Jinak milý admine, píšící obsahy, kavky vždycky s tvrdým!

• 31.1.2018  22:01

Trochu slabší kousek. Nijak na sebe nenavazující setkání, krátké epizodky se ženami v nouzi. Z jedné se vyklubala domina a ze druhé křehká lesní bytost. Seriál má u mě jednu výhodu. Docela jednoduchý, ale podmanivý hudební doprovod a Majkla s uhrančivýma očima ... Při zachraňování té druhé jsem se neubránila úšklebku, jelikož vše nasvědčovalo tomu, že se tam objeví ZASE prso, ale naštěstí se Majkl přisál o něco výš! 2,5*

• 30.1.2018  21:34

Tak to by nemohla být atraktivní fantasy, aby do její temnoty nestrčili pro divákovo oko aspoň nějaké to prso a žhavý polibek. Líbí se mi, jak je to natočeno. Nic epického, přesto docela přitažlivého. A tím nemyslím onu nastrčenou Adélu se stromem, jabkem a zrádným hadem.

• 29.1.2018  21:48

Tenhle díl je jako ušitý pro přecitlivělé matky jako jsem já. Nicméně musím přehodit výhybku a zapomenout na to, v jakých podmínkách žiju já a uvědomit si, že je tohle fantasy odehrávající se v temném světě příšer, kde se s vámi žádný nemazlí. Tady vás v deseti předhodí vlkům a buď přežiješ nebo chcípneš a Tvá lebka ozdobí malou hromadu nepřeživších před Tebou. Přiznám se, že si nedokážu představit zfilmované knihy takového Ďuro Červenáka. Oproti němu je Sapkowského Zaklínač Večerníčkem na dobrou noc.

• 25.1.2018  06:57
    Manželské etudy (TV seriál) (1987)

Tohle není o hereckých výkonech, tohle je o životě. Proto nebudu hodnotit každou epizodu zvlášť a shrnu svůj názor do jediného hodnocení. Potkáváme se s lidmi, bavíme se s nimi, ale většinou houby víme, čím si kdo z nich prošel a oni ví stejně velké houby o nás. Každý máme své radosti, problémy a pokaždé to s každým z nás nějak zamává a buď nás to posílí nebo zabije. Helena Třeštíková oplývá obdivuhodnou trpělivostí a výdrží, aby pro nás dokázala shrnou jeden lidský život do několika desítek minut trvajícího filmu. Pro samotné aktéry to musí být mnohem zajímavější, pro ně to bylo pětatřicet let, pro nás jen hodina a půl. Klobouček a hluboká úklona až k zemi před paní Třeštíkovou a její časosběrné dokumenty. Tak nevím jestli ta úklona nebyla už moc. Ten divný zvuk v zádech byl podezřelý!

• 24.1.2018  17:59
    Prasomilové (TV film) (2018)

Nic proti nikomu chovejte si na gauči třeba žirafu, ale aby byl každý, kdo na to má jiný názor, označován předsedkyní klubu prasomilů za sobce a hlupáky, je krapet příliš. Nemůžu dát odpad, když se mi prostě jen nelíbí o čem to je, jelikož to neznamená, že je to špatně natočené. Zvolím si střed. Jak jsem ale viděla, co všechno smí doma prasata členů prasečího klubu, tak mě natáhlo. V tomhle dokumentu figurovaly hlavně ženy, které roupama neví co by a všechny svorně chrochtaly, jak by jednoznačně daly přednost svým prasatům než vztahu s mužem, kterému by ony sviňky nevoněly. Nicméně, pokud by tento klub představoval budoucí armádní buňku cvičené prasečí armády proti nezvaným migrantům, mají mou plnou podporu!

• 23.1.2018  21:01

Je spousta neuvěřitelně ujetých komedií, ale tohle naštěstí není ten případ. K mému velkému překvapení jsem dostala docela příjemnou a milou pohádku, jak tři velcí kamarádi našli cestu domů. Ono není najít jako najít! Jako gaučáci se musíte naučit orientovat v divočině, brodit se divokými horskými bystřinami, utíkat před nemluvícími a hlavně nekrotkými kočkami! Občas se ztratíte a zase nalézáte a co teprve, když vás drapne domestikovaný člověk! Hned skončíte v base. Pak se z té basy musíte lstí, úskoky a přískoky dostat ven, než konečně zachytíte ten správný pach a pohled do velmi, velmi, velmi vzdáleného údolí vám zcela jasně napoví, že tam někde na vás čeká miska studených granulí a pelíšek v člověčí boudě. Napínavé!

• 18.1.2018  17:39
    Saturnin (1994)

Tak tohle jsem už neviděla pěkně dlouho a po dnešku si připadám, jako by to bylo poprvé. Nefalšovaný, typický, suchý, anglický humor. Naprosto geniální.

• 14.1.2018  10:01
    Deadpool (2016)

Viděno s dabingem a málem jsem se počůrala smíchy! Jsem ráda, že mám ve zvyku zůstávat v kině do konce závěrečných titulků, jelikož člověk nikdy neví, co tam na něj čeká za překvápko stejně jako tady. Začátek ve mně vzbudil nejen pocit pobavení ale i značnou nejistotu, jelikož podle úvodní písně jsem čekala, kdy se na obrazovce objeví Věrka Martinová. Naštěstí ne. No a pak to jelo. Že oplzlý humor? No asi ano, ale do takového filmu to prostě patří a jestli se pohybujete v podobném světě podsvětí tak váš styl vtipkování zřejmě nebude na úrovni řekněme zámeckého posezení na odpoledním čaji. Byla jsem překvapená, nečekala jsem takový nářez. Uděluji jednoznačnou pětihvězdu a jméno Tim Miller si budu pamatovat!

• 8.1.2018  18:09

Nevím, kolik tahle sranda stála, ale tvůrci zřejmě museli v ruce obracet každý dolar. A když nejsou prachy, nelze stavět zámky. Scénář pro kočku, obsazení pro psí štěk a celkový dojem na draka. Cením si snahu vyždímat z ničeho něco. Jakž takž se o řeckou mytologii opřeli, ale jak vidíte, že je matka stejně stará jako její děti, že se dá z propíchnutého srdce udělat nepatrná škrábanice a v pohodě si přežít (i když já jsem málem nepřežila ten příšerný dabing), pak jen nevěřícně kroutíte hlavou. Na druhou stranu nepodceňuji jisté konexe, které měl Herkules u svého božského otce. A když už mu propůjčil hromy a blesky, proč nezařídit i pokračování svého rodu, že ...

• 5.1.2018  18:06

Už tak neskutečně kouzelné záběry života ve Středomoří pořízené dronem s vynikajícím výběrem hudebního doprovodu předčil pro mě naprosto uchvacujícím zážitkem čtený komentář Alfreda Strejčka. Chvíli jsem měla zavřené oči a zvuk jeho sametového hlasu jsem nechala pronikat do svého nitra. Hned jsem je pak otevřela, protože jsem nechtěla přijít o celkový vizuálně poslechový zážitek. Tak tohle je jeden z mnoha dokumentárních filmů, které mám moc ráda.

• 4.1.2018  22:23

Doufám, že v důsledku svých budoucích klimakterických změn, nebudu i já tak moc sentimentální. Zuzka se Simonou výborné. Laďce jde spíše moderování televizních pořadů než herectví, i když za tu čarodějnici, kterou ze sebe dělala, když chtěla rozkopat přirození boxovacímu pytli, malé uznání zaslouží. Marek Vašut je pro mě tak asexuálním typem chlapa, že při pohledu na jeho tokání po mladé krasavici, se mi ježily i chlupy v nose. Jinak to celé mělo šmrnc, vtip a lehkost ... takový fajn relax.

• 3.1.2018  20:01
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Absolutně nevtipný, trapně zoufalý pokus o humor. Zkoušela jsem to několikrát, nehodnotím po jednom díle, ale přinutit se sledovat tenhle seriál bylo pro mě něco jako kdyby mě pokaždé strčili do místnosti s dechovkou a nemohla jsem se dostat ven! Chápete už moji zoufalost?

• 1.1.2018  16:30

Co ... co tohle bylo? Plejáda známých tváří nemusí být zárukou kvalitního bijáku, pokud se nepovede to podstatné - napsat poutavý příběh, aby i plačka jako já, mohla smočit oko. I když na druhou stranu Russell Crowe byl padouch k pohledání. Plný ohně a ďábelskosti dokázal z nudy, šedi a zase jen z nudy vyčarovat alespoň jiskřičku přitažlivosti. Takže jen kvůli němu jsem to vydržela až do konce.

• 30.12.2017  14:11

Tak tady není o čem ...

• 30.12.2017  00:59
    Soudce (2014)

Mohla bych nadávat na ohraný námět, ale kolik lidí je na světě? A s kým se každý den potkáváme? Zase s lidmi, že ... a s nimi vznikají vztahy všeho druhu a jejich scénář se u mnohých docela dost opakuje. Takže tady máme opět komplikovaný vztah otce a syna, jenomže geniálně zahraný. Ani bych si v roli nekompromisního advokáta nedokázala představit někoho jiného. Tu museli šít Robertovi přímo na míru. Velmi silné a ve své podstatě i hodně smutné drama ...

• 29.12.2017  19:19

Z Dwejna jsem dnes doslova učůrávala! Partička scénáristů vytvořila až neuvěřitelně dokonalou práci ... Pozvolný, až nezáživný začátek vystřídala bomba vizuální jízda se smrští hlášek a skečů. Scénka s objevováním sama sebe spojená s učením se jít na malou naprosto rozchechtala a rozvískala celé dětské publikum. Já sama jsem občas pociťovala zástavu dechu a rozmazání obrazu a skládala jsem se pod sedačku a dokonce jsem se přistihla, že začínám svaloušovi přicházet na chuť, kdy mě pohled na něj doteď většinou rozesmíval. V jedné slabé chvilce jsem se dokonce slyšela, jak polohlasem říkám, že ho miluju!?!?

• 29.12.2017  10:20

Zábava na kulturní úrovni. Kam se hrabou dnešní prima novácké blavajzy, to se nedá srovnat. Dnes jsem viděla poprvé božského Káju tančit a ještě se sám hlásil, že pude! Neuvěřitelné ... Celá tahle šou na mě působí velmi hojivě a příjemně. Obecenstvo tvoří náš národní, zlatý, herecký a pěvecký poklad a baví sami sebe. Nádhera.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40