Ainy

Ainy

✽ Veassë Taurina Celva ✽

Česko

155 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Režisér Peter Jackson natočil podle mne jeden z nejlepších příběhů současné doby. (Počítám do toho všechny tři díly) Úžasná příroda Nové Zélandu, nádherně geniální hudba pana Howarda Shore, výprava, herecké obsazení, to tajemno které dýchalo z každého záběru mě naplňovalo pocitem chtít Středozem navštívit ;-) A taky se mi to podařilo! Jupí! (doplněno 28.3.2018)

 • poster

  Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

  Mít na rtech úsměv nepřetržitě 114 minut se mi nestává denně, ba ani obden či ob dva a více dní. Já netuším jestli se film shoduje s předlohou, ale doporučuju ho ... on vás dojme, on vás chytne svým perfektním zpracováním. Benův Walter z vašeho srdce vymete všechny pavučiny a najde v něm skryté pocity a vy jen zíráte a necháváte se unášet příběhem osamoceného, tichého a neprůbojného snílka. A najednou ... najednou okolnostmi donucen je sám pak součástí překrásných dobrodružství za zvuků neskutečně podmanivých melodií. Celá jsem zjihla tou nádherou severské přírody Grónska a především Islandu, všemi Waltrovými zážitky a konec mě jednoduše ... odrovnal. Zítra si to pustím znovu.

 • poster

  Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

  Nejnádhernější československá komedie, u které jsem se bavila od začátku do konce s nejúžasnějším a nejkrásnějším hereckým manželstvím v hlavní roli :-) "Vystupme" ... "Nemůžeme" ..... "Proč ne?" .... "Najeli bychom na kmen" .... "Ale vždyť jsme teď zastavili a klidně stojíme" .... "Co myslíš miláčku, že způsobilo, že klidně stojíme?" .... "Proboha Ty máš naběhlé žíly, Tobě se něco stane, proč tam visíš!? Okamžitě se pusť!" ;-)

 • poster

  Taxi do Tobruku (1960)

  Celý film si užíváte. Opravdu celý ... jenomže pak na člověka čeká tak silný zážitek, že potom ještě nějakou chvíli sedíte na židli, snažíte se pochopit, co se to doháje stalo a jen nestačíte utírat slzy. Dostala jsem ránu ze zálohy, kterou jsem nečekala. Prožijete s nimi celou tu jejich pouť přes poušť, vnímáte to klíčící lidské přátelství a poté, když už si jeden myslí, že ... ach jo. Francouzi mě nepřestanou překvapovat. Jejich filmy jsou natolik pocitové a natolik nevyzpytatelné, že si užíváte doslova každou minutu.

 • poster

  Medvěd (1988)

  Pro mne bezkonkurenčně nejlepší film natočený o zvířatech s hlavním hereckým obsazením - se zvířaty. Nádherný, dojemný a poučný příběh o přátelství medvíděte a dospělého samce, které v přírodě neuvidíme, protože dospělí samci většinou mláďata zabíjejí. Ve filmu není nouze o akci a dobrodružství a popravdě fandila jsem medvědům a ne těm lovcům ;-)

 • poster

  S čerty nejsou žerty (1984)

  "A to bylo jenom jedno jediné pírko ze slepice! Nebýt mééého včasného zááásahu, mohla být zničena celá pekelná kniha hříchů"................. " Dorota Máchalová strana 1228, osmý řádek vlevo dole .... Já vidííím ... osmý řádek vlevo dole .... říkám, že vidííím, mrknu a vidííím ..... ano, to je tady ..... jsi drzý čert"........................ Lucifer: „Ticho! A hlavně nemyslet! Nebo z tebe udělám scvrklou žížalu. A z tebe taky. Ostatně bys to potřeboval jako sůl!”

 • poster

  Gravitace (2013)

  Vrátila jsem se z kina plná myšlenek a emotivních dojmů, uchvácena dokonalými, vesmírnými záběry pohledu na naši planetu Zemi. Zavřela jsem se v pokoji, pustila si do sluchátek geniálně temný soundtrack, u kterého jsem se cítila jakoby mě celou naplňoval ... jakoby měl v sobě celou hloubku vesmíru a v tomto kosmicky vnitřním rozpoložení píšu své myšlenky do komentáře. V průběhu filmu jsem si uvědomila, že podvědomě šetřím s dechem, že nelokám jak by řekl Matt a když jsem se měla zvednout ze sedadla, cítila jsem se hrozně těžce, nechtělo se mi nikam jít, říkala jsem si, že na to musím jít ještě jednou a pohrávala jsem si s myšlenkou, že si koupím ještě jeden lístek na devět. Až neuvěřitelně rychle jsem se vcítila do kůže dr. Stone, prožívala jsem s ní napjatě její tíseň, strach, vzpomínky, odhodlání a bezmoc být sama v pustém vzduchoprázdnu. Dokonalé ... "I had you"

 • poster

  Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

 • poster

  Ti druzí (2001)

  Fantastický, úžasný, napínavý film. Mnohdy jsem ani nedýchala napětím. Herecký výkon Nicole byl prostě geniálně dokonalý a nejen její i dětští herci se předvedli na jedničku. Vyústění příběhu jaký autoři vytvořili jsem fakt nečekala :-)

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Úplně ze všeho nejvíc nejlepší film s Tomem Hanksem ;-) Nádherný příběh, prostě dokonalý film!

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace