symbiotic

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2
    • 3.12.2017  18:33

Nic jsem nečekal a je to pro mě obrovské překvapení .Drobné chyby přehlížím... Řemeslně velmi zdařilé dílo.

• 29.4.2017  06:58

Scénarista se nenuceným humorem prokonverzuje k několika zvratům. Tady bych možná ubral, abych se vyhnul klišé, nebo bych zápletky jenom víc sofistikoval...ale díky závěru to vlastně vůbec nevadí a dokonce si nejsem jist, jestli ten patos není k užitku. Fenomenální scénář, vynikající obsazení.

• 7.1.2017  09:54
    La La Land (2016)

Katarzní podívaná na umění filmové tvorby. Takhle to dopadne, když vše do sebe zapadne. Režie, výprava, příběh, hudba, casting... A především Ema Stone, která toto dílo povýšila mezi nesmrtelné. Na její ztvárnění emocí se můžu dívat neustále a měl by to být materiál pro výuku na filmových školách.

• 10.1.2016  10:40

Vedle snímku Senna nejlepší sportovní dokument.

• 10.1.2016  10:35

Takhle se dělá dokument. Bravo!

• 26.3.2013  19:17

Až na scénu s mostem a pár amerických heroických scén bezchybný počin.

• 26.8.2012  19:42

Humphrey Bogart ve velice neobvyklé roli, ve které dokonale přemazal svůj smyslný pohled prostoduchým, ale velice sympatickým výrazem, i když barva by mu ubrala asi trochu šarmu i kdyby byl oholenej a v obleku. Katherine předvedla velice přesvědčivý výkon i když to jak je známé, neměla s dvojicí Bogart/Huston vůbec lehké. Věřím, že scéna s vylitou whiskey byla dopsána až na "place".

• 26.8.2012  19:28
    Mustangové (1961)

Tento film díky svým paralelám na životy protagonistů je víc než jenom posledním filmem Clarka Gablea, protože z každého dialogu je cítit, že Arthur Miller měl potřebu sdělit víc než jenom fikci. Také díky průběhu natáčení a jeho dozvucích je toto dílo nezapomenutelným počinem party "alkohoholiků a narkomanů" a pokud se na něj koukáte po přečtení "předslovu"....je to velmi silný zážitek.

• 26.8.2012  18:45

Montgomery Clift hrál sice celý život role zádumčivých a citově rozervaných mužů, ale hrál je výborně a to přesto, že s jeho obličejem ani hrát umět nemusel. Bravurní Malden jako vždy (ten chlap je tak přirozený, až je to nadpřirozené). Pane režisére, posílám do záhrobí jeden zvednutý palec, opět.

• 26.8.2012  18:36

Tak tenhle film mě hodně překvapil. Je důkazem toho, že provedení, obsazení a skvělá režie dokáže i z klišé tématu udělat víc než příjemnou podívanou. Mimochodem, už rozumím knížeti Rainierovi, Grace byla nádherná...ale ke Carymu bych ji nepustil ani na 100 metrů. Byl to neuveřitelně charismatický chlap, všichni představitelé Bonda při něm vypadají jak Homo habilis.

• 22.4.2012  10:26

Bratři Coenové použili už i v minulosti ve svých filmech prvky judaismu, ale tentokrát se rozhodli pro explictní formu jeho "prezentace". A tak formou kartikatury představují židovský svět "gojům". Perfektní herecké obsazení, ztvárnění postav a dobové provedení dává tématu razítko autenticity. Jsem rád, že tvůrci nepodlehli sociálnímu tlaku příběh "učesat holywoodským hřebenem" a to i za cenu ztráty hlasů=peněz od mainstreamového publika.

• 14.4.2012  19:59
    Sucker Punch (2011)

No já musím smeknout! I když jsem si po přečtení recenzí sedal k filmu s mírnou nechutí, Zack Snyder mi předvedl, že není jedním s nejslednovanejších režisérů pro nic za nic. Invence, žánrová rozmanitost (nikoli roztřištěnost)...No a o jeho práci s kamerou, herci, tempem, hudbou, efekty... ani snad nemá cenu psát. Já jsem byl mile překvapen, až nadšen...a ještě jedno díky pane režisére, za hezkou ránu na solar mojí předpojatosti.

• 11.1.2012  21:43
    Nevinnost (2011)

Negativní postoj k dílu dua Hřebejk/Jarchovský je u filmových (pseudo)intelektuálů už od Pelíšků stavebním kamenem jejich vyhraněného vkusu. Já jsem si ale u každého jejich počinu nemohl pomoct a musel jsem pokaždé pronést slova chvály (i když jenom slabým hláskem, aby mě moc lidí neslyšelo). Jejich díla ve mě vyvolávala pochybnosti o mé znalosti/neznalosti filmového umění.... to platilo až do dneška. I když už Kawasakiho růže mě nalomila, tento jejich "majsterštyk" mé přesvědčení definitivně upevnil. Děkuji Vám pánové, že jste mi pomohli vyřešit další z mých životních dilemat a ušetřili pár stovek měsíčně za cvokaře. Vstávám a tleskám: Bravo!

• 13.11.2011  20:52
    Win Win (2011)

Usedal jsem k televizi s notebookem, že si pustím nějaký film jako pozadí k práci...ale už po prvních minutách jsem zvedl hlavu díky výborným dialogům. Po krátké chvíli jsem nechal notebook notebookem a začal jsem film sledovat na plný úvazek. Moje fascinace fenomenálním citem režiséra pro kompozici gradovala. Po prvním zhlédnutém filmu od Thomase McCarthyho The Visitor jsem bohužel navzdory podobné katarzi režisérovo jméno neudržel. Po tomto jeho počinu si ho však značím do "chci od něj vidět všechno" skupiny režisérů...a už se rozhlížím po jeho debutu.

• 25.10.2011  23:20

U Scorsesa se dá předpokládat film určité kvality, ale tento film se dá směle zařadit k jeho lepším kouskům. Autor si s divákem hraje až do poslední chvíle, dokonce i po vyvrcholení zápletky. Herecká squadra podává výborný kolektivní výkon...no a hlavní role? Už od počátku Leovi kariéry si hledám na něj hůl, protože každého mainstreamového herce je potřeba po každém průměrném výkonu "pořádně zbít" . Kromě toho, jeho babyface kontrastující s potřebným charismatem rolí, do kterých je obsazován, je předurčen k pranýřování. Bohužel ten prevít to dělá tak dobře, že z čekání na jeho chybu je nakonec fascinace jeho dovednostmi. Hmm, taks to opět svedl, ale dávej pozor, sleduju Tě!

• 15.10.2011  11:02

Každý, kdo se někdy snažil něco napsat, si určitě střihl své esejistické desatero. Povídková konverze je pak pro zručného dělníka filmu jakým Kieslowski je, jenom technickou záležitostí. Pro vkusnou adaptaci svých interních hlasů je ale zapotřebí víc než jenom obsah. Díkybohu, v tomto případě byla forma konstruktorem a ne destruktorem obsahu. Pro mě, jako realistu, ale film nenese poselství "nespôsobovať bolesť či dokonca tragédiu nešetrnosťou k druhým", jak text distributora anoncuje, ale spíš upozorňuje na rozdílnost potřeb lidí různých generací a s tím spojené riziko vztahové nekompatibility. Resultace podobného příběhu v patologickou situaci není podmínkou (tou je labilita jedince).

• 15.10.2011  10:24

Mike Nichols velice vhodně zvolil vzhledem k svým dosavadním dovednostem žánr pro úspěšný debut. Filmová inscenace je řemeslně nenáročná a Nichols se může soustředit na jedinou věc - udělat z divadla film... a kdo mu s tím může pomoct líp než skutečný manželský pár, který svými vztahovými symptomy jako kdyby byl předlohou díla? Pak už jenom zvolit vhodné sekundanty a... Snad jenom jediná výtka akademii: pokud měl někdo dostat Oscara, tak určitě Richard Burton.

• 15.10.2011  10:05
    Kouzlo (1978)

Film zákeřně podsouvá běžnému divákovi schizofrenii jako hlavní téma, ale pro hrstku obdařených jsou zajímavá hlavně nepatologická zákoutí Corkyho psyché. Je to jeden z počinů, kde k vyvrcholení dochází uprostřed aktu. Attenborough velice citlivě odhadl délku štěpné reakce prvku "hranice defektu", kde samotná schizofrenie a její důsledky jsou jenom štěpným odpadem.

• 15.10.2011  09:29

Na první pohled byla u výroby filmu použita generická šablona pro americký thriller ... ale kvalitní scénář, pomalejší tempo a skandinávská příchuť z filmu dělá dílo bez dědičných nemocí. V herectví je přesně tolik emocí, kolik si fungující chemie mezi tvůrci a divákem žádá. Další dvě části trilogie ale budou potřebovat pro stejné hodnocení v ruce "royal flash" (v rukávu nestačí) .

• 15.10.2011  01:31
    Senna (2010)

Navzdory trochu nepřesnému obrazu Sennovi složité osobnosti ve prospěch adorizace jednoho z největších jezdců historie F1, jsem tento dokument zhlédl s minimální potřebou kyslíkové výměny.

• 5.10.2011  22:50

Na první pohled explicitně emocemi předávkovaný obyčejný příběh obyčejného páru. Ale třetí rozměr filmu je variabilní a jeho obraz si vytiskne divák podle matrice vlastních zkušeností. To vysvětluje i rozptyl hodnocení i jinak dost jednotných hodnotících. Ze skvělé herecké dvojice ve velice benevolentní režii ve stylu "hrajte jak umíte" zářila hlavně Michelle Williams. Marně jsem čekal kdy vypadne alespoň na chvilku ze svého soustředěného výkonu.

• 19.5.2019  12:19
    Saljut-7 (2017)

Dobře natočené ruské sci-fi. Mám jenom pár vítek ke scénáři. Měli sebou akušroubovák a nemeli flexu, alespoň kotouč? To bych tipoval, že je dost podstatný tool do vesmíru. Další věc mi nejde do hlavy , že lod byla po požáru podle slov kapitana neovladatelná ale po zprovoznění čidla se rozjelo všechno. To požár znickl jenom řízení ?

• 2.12.2012  18:06
    Signál (2012)

Na české poměry velmi povedená komedie. Kdo nic nečeká a nepodlehne předpojatosti vůči trendovému obsazení hlavních/vedlejších postav, může být mile překvapen nenuceným humorem, až na pár scén uvěřitelným provedením a příjemnými hereckými výkony. Mladý režisér Řehořek má před sebou velkou budoucnost. Troufám si tvrdit, že za pár let se tento film, jako dílo úspěšného režiséra, ještě dočká svojí rehabilitace.

• 26.8.2012  19:14
    Key Largo (1948)

Výborný film s drobnými chybičkami ve scénáři a hereckých výkonech. Mafiáni působili dost nepřesvedčivě, Bogart předvedl svůj standard a Lauren Bacall předvedla výkon hoden "hezké herečky". Je to ale film, který měl jistě ve své době velký ohlas.

• 26.8.2012  18:56

Pokud se někdo pustí do celovečerního filmu a zvolí tak minimalistickou scénu, tak musí přesně vědět co dělá. Hitchcock si téměř nikdy nehraje s mysteriózní pointou, naopak jí často nabídne divákům na zlatém podnosu už v první polovině filmu a do konce svého díla jí jenom rozvádí do prostoru, za použití všech os.

• 26.8.2012  18:24

Opět řemeselně perfektní Hitchcock tentokrát vsadil na psychologii postav a to na úkor napínavých scén a oddalované pointy. Navzdory absenci techto dvou základních ingrediencí všechno funguje jak má a já opět smekám.

• 21.4.2012  18:10
    Policajt (1972)

Jedna z průměrných krimi s Delonem. Nevýrazné herecké výkony převyšuje jenom Richard Crenna. Velice mě potešila real-time, takřka dokumentární scéna ve vlaku. V dnešní době se produkce takhle neodváží mrhat stopáží a někdy je to škoda. Mnohdy bych rád viděl jak "hrdina" provedl ten, či onen loupežnícký majsterštyk, ale střih mi tehto požitek nedopřeje. V dnešním pragmatickém stylu režie postrádám dokumentární prvky.

• 5.11.2011  14:10

Mám rád překvapení a tohle bylo jedno z nich. Množství přirozeně zasazených neotřelých gagů dělají z této komedie nadprůměrný počin. Není to vyslovená taškařice, i když k ní má blíž než k romantické komedii, ale je to komedie, po které Vám nezůstane na tváři křeč po zdvořilém uchechtnutí, ale budou se Vám alespoň hodinu vyrovnávat mimické vrásky.

• 25.10.2011  21:09

Film, který ve svém žánru dosáhl téměř maxima. Herci hrají civilně, ale zároveň přirozeně. Vynikající scénář a excelentní režie...a co je při tom všem podstatné, film funguje i jako celek. Robert Sedláček má neuvěřitelný cit pro situaci a dávkuje všeho tak akorát. Pane režisére, doufám že odoláte sociálnímu nátlaku a nebudete točit filmy, po kterých volá "lid".

• 17.10.2011  09:18
    Všemocný (2011)

V každém z nás dříme elitářský pud, který reaguje na podnět v podobě smyšleného příběhu jakýmsi "schizofrenickým uspokojením". Hollywoodští tvůrci, alespoň ti úspěšní, to vědí. Tady k tomu ještě vsadili na skvělého koně, který sylem start-cíl nedal šanci ani favoritovi. Bradley Cooper má v sobě obrovský potenciál. Cítím, že ho za chvíli uvidíme v něčem opravdu velkém.

<< předchozí 1 2