symbiotic

okres Praha

homepage

1 2 následující >>
    • 16.10.2011  07:56

Abstraktní logika scénáře může uspokojit diváka, který nezná sémantiku jazyka IT komunity, tak jak jí zřejmě nezná autor scénáře, přičemž techničtí poradci pravděpodobně neměli na finální podobu díla podstatný vliv. Autory, kteří dělají ze žánru sci-fi free-style, považuji za jeho prznitele. Arthur C. Clarke určitě rotuje v hrobě.

• 15.10.2011  11:02

Každý, kdo se někdy snažil něco napsat, si určitě střihl své esejistické desatero. Povídková konverze je pak pro zručného dělníka filmu jakým Kieslowski je, jenom technickou záležitostí. Pro vkusnou adaptaci svých interních hlasů je ale zapotřebí víc než jenom obsah. Díkybohu, v tomto případě byla forma konstruktorem a ne destruktorem obsahu. Pro mě, jako realistu, ale film nenese poselství "nespôsobovať bolesť či dokonca tragédiu nešetrnosťou k druhým", jak text distributora anoncuje, ale spíš upozorňuje na rozdílnost potřeb lidí různých generací a s tím spojené riziko vztahové nekompatibility. Resultace podobného příběhu v patologickou situaci není podmínkou (tou je labilita jedince).

• 15.10.2011  10:24

Mike Nichols velice vhodně zvolil vzhledem k svým dosavadním dovednostem žánr pro úspěšný debut. Filmová inscenace je řemeslně nenáročná a Nichols se může soustředit na jedinou věc - udělat z divadla film... a kdo mu s tím může pomoct líp než skutečný manželský pár, který svými vztahovými symptomy jako kdyby byl předlohou díla? Pak už jenom zvolit vhodné sekundanty a... Snad jenom jediná výtka akademii: pokud měl někdo dostat Oscara, tak určitě Richard Burton.

• 15.10.2011  10:05
    Kouzlo (1978)

Film zákeřně podsouvá běžnému divákovi schizofrenii jako hlavní téma, ale pro hrstku obdařených jsou zajímavá hlavně nepatologická zákoutí Corkyho psyché. Je to jeden z počinů, kde k vyvrcholení dochází uprostřed aktu. Attenborough velice citlivě odhadl délku štěpné reakce prvku "hranice defektu", kde samotná schizofrenie a její důsledky jsou jenom štěpným odpadem.

• 15.10.2011  09:29

Na první pohled byla u výroby filmu použita generická šablona pro americký thriller ... ale kvalitní scénář, pomalejší tempo a skandinávská příchuť z filmu dělá dílo bez dědičných nemocí. V herectví je přesně tolik emocí, kolik si fungující chemie mezi tvůrci a divákem žádá. Další dvě části trilogie ale budou potřebovat pro stejné hodnocení v ruce "royal flash" (v rukávu nestačí) .

• 15.10.2011  01:42
    A-Team (2010)

Pokus o zábavnou taškařici za doprovodu pyrotechniky krutě nevyšel. Ač heterosexuál a velký fanoušek fyzických predispozicí Jessicy Biel jsem dvě hvězdy dal jenom za perfektní kamerovou studii fyziognomické dokonalosti Bradleye Coopera.

• 15.10.2011  01:31
    Senna (2010)

Navzdory trochu nepřesnému obrazu Sennovi složité osobnosti ve prospěch adorizace jednoho z největších jezdců historie F1, jsem tento dokument zhlédl s minimální potřebou kyslíkové výměny.

• 5.10.2011  23:34
    Drive (2011)

Pomalý rozjezd navzdory rychlosti aut. Ryanovi prodlevy v odpovědích jsou delší než obvykle a kontrast jeho zasmušilosti a psychopatie docela funguje. Pár děr ve scénáři se dalo zaplácnout. O vlivu hudby a kamery na celkový dojem se už řeklo dost, ale hlavně skrytý půvab Carey Mulligan na mě působí jako celerový salát.

• 5.10.2011  23:06

Všechny složky filmu jsou velice průměrné, jako u všech reitmanových počinů, ale jako celek pro mě fungovaly. Ke Kevinovi se ani vyjadřovat nebudu, ten prostě špatně hrát neumí. Ashton Kutcher nemá valnou pověst, co se hereckých dovedností týče, ale myslím, že se sebou může být spokojen. Natalie předvedla svůj standard a div se světe, někdy ladí i bicí s harfou!

• 5.10.2011  22:50

Na první pohled explicitně emocemi předávkovaný obyčejný příběh obyčejného páru. Ale třetí rozměr filmu je variabilní a jeho obraz si vytiskne divák podle matrice vlastních zkušeností. To vysvětluje i rozptyl hodnocení i jinak dost jednotných hodnotících. Ze skvělé herecké dvojice ve velice benevolentní režii ve stylu "hrajte jak umíte" zářila hlavně Michelle Williams. Marně jsem čekal kdy vypadne alespoň na chvilku ze svého soustředěného výkonu.

1 2 následující >>