Lockdown (2021)

Na tento film som sa celkom tešila, že konečne nejaký nový film v dobe, keď sa nedá chodiť do kina a zo situácie, ktorá je momentálne každému vlastná. Film má dobré herecké obsadenie, ale zozačiatku sa rozbiehal pomaly, trochu nudne. Avšak, aj to je realita bežných dní, stereotypu, aký každý poznáme v dobe, keď sme dlho doma, v karanténe. Objavujú sa problémy, riešia sa vzťahy a na povrch sa dostávajú emócie. A nakoniec príde nečakaná situácia, ktorá vyzerá, že všetko zničí, ale práve tá možno všetko vyrieši. A tak môžem zhodnotiť, že na záver som bola s filmom spokojná a môžem skonštatovať, že to bolo fajn.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Na tento film som počula dobré ohlasy a čítala kladné hodnotenia, tak neviem, prečo som si ten film nepozrela už dávno! Každopádne ma to veľmi bavilo, a určite si ho niekedy rada pozriem opäť. Krásny príbeh odvahy a odhodlania, vzťah medzi hlúpym zajacom a prefíkanou líškou (alebo naopak?). Animák, ktorý má v sebe veľa narážok na reálne postavy, či filmy, obsahuje riadnu dávku humoru, dobrú zápletku a napínavý dej.

Máří Magdaléna (2018)

Nádherné spracovanie biblického príbehu. Mne je tento film veľmi blízky, vďaka ľudskému stvárneniu postáv. Scény sú ukázané realisticky, ale zároveň citlivo. Nie je to celkom doslovne podľa Biblie, ale to vôbec nie je na škodu, lebo možno práve aj neveriacim divákom to ukáže viaceré scény Ježišovho života. Vo filme je krásne zachytený jeho vzťah k Márii Magdaléne a taktiež je tu veľa krásnych myšlienok a podnetov na uvažovanie.

Favoritka (2018)

Tento film ma naozaj sklamal. Počula som naň dobré ohlasy, bol nominovaný na Oscarov a tiež má skvelé obsadenie. V skutočnosti je film príliš zdĺhavý, plný depresívnej hudby a celý ten príbeh ma nebavil.

Miss Americana (2020)

Toto je dokument, ktorého myšlienky vo vás zostanú ešte niekoľko hodín, alebo dní po zhliadnutí. Aspoň u mňa to tak bolo, preto dúfam, že aj na iných divákov to bude mať dosah. Dokument ukazuje Taylor ako umelca, aj ako človeka. Zobrazuje ju ako dievča, ktoré si splnilo svoj sen, ale zároveň musela prijať daň za svoju slávu. Zároveň som si uvedomila, že toto nie sú len problémy slávnych ľudí. Lebo každý z nás nejakým spôsobom rieši to ako vyzerá, čo si o ňom druhí myslia... Ja osobne som fanúšičkou Taylor Swift už dlhé roky. Jej hudba ma doslova sprevádza životom a vždy mi bola sympatická jej štýlom a vystupovaním. Možno sa čaká, že preto budem tento dokument hodnotiť kladne, ale musím povedať, že sa mi vážne veľmi páčil. Je to naozaj dobre spracovaný film, kde sa prelínajú zábery z jej detstva, rôzne kauzy, ktoré sa okolo nej riešili a potom proces tvorby, koncerty a jej rozprávanie. Týmto dokumentom mi je Taylor ešte bližšia, tým, že dovolila nahliadnuť do svojho života a že celé jej prežívanie dáva do svojich textov a hudby.

Slaměný vdovec (1955)

Marilyn som obdivovala už dlhšie, ako osobnosť, ktoré je slávna naprieč dejinami. .Toto bola si prvý film, ktorý som s ňou videla. A odvtedy sa stal filmom, ktorý si pozriem každé leto. Hlavnú úlohu má domýšľavý muž s veľkou predstavivosťou a mladé naivné dievča, ktoré sa prisťahuje do susedného bytu. Dôkaz, že aj film, ktorý sa odohráva podstate v jednej izbe môže byť skvelá, rokmi overená komédia.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Tento film ma veľmi prekvapil. Čakala som že bude dobrý, ale bol úžasný !! Napínavé scény, trochu vtipné a neskutočne dobrodružné. Celý film sa opiera o viacero kníh Julesa Verna a to je podľa mňa "lákadlom" aby si tieto knihy prečítala aj (naša) maldá generácia. Tiež veľké plus za herecké obsadenie, takže určite dávam 5 * poznámka: nechápem všetky tie negatívne komentáre od väčšiny uživateľov..asi si film musia pozrieť ešte raz a potom ich to možno vtiahne do sveta fantázie a dobrodružstiev..

Na parket! (2010) (seriál)

Myslím, že všetky negatívne komentáre sú trochu prehnané. Nie je to nejaký filmový skvost, ale je to fajn seriál, rada si ho pozriem.

Rádio Rebel (2012) (TV film)

Zapáčil sa mi názov filmu Radio REBEL. Vždy mi boli sympatické veci od tvorcov Disney a aj keď tie nové nie sú vždy dobré, tak tento je. Debby Ryan sa dobre zhostila svojej úlohy a sú tu aj pekné myšlienky ako byť sám sebou a nevzdávať sa.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

skvelý seriál pre malých aj veľkých s milými postavičkami, ktorý vždy pobaví a rozosmeje.