ER

Fanda hudby a filmu

Facebook: rkprodukce

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 21.1.2018  11:09
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Výpravně zdařilé,ale herecky spíše naopak. Bylo evidentní, jak se řada herců nevžila do role šlechticů 18.století (V.Kotek je přímo tragický), dialogově to má taky dost slabin. Látka sama o sobě je však přítažlivá, možná to chtělo jen vylepšit dramatický tón, jenž by více seděl k panovnici, která musela řešit jeden válečný konflikt za druhým.Nicméně i jako další pohled na období jejího života vše funguje velmi dobře.

• 20.1.2018  13:29
    Cardinal (TV seriál) (2017)

Zima je mrazivá nejen v "severských kriminálkách",ale i v Kanadě. Takže tvůrcům stačilo schéma "překopírovat" a voalá...je tu další solidní krimi. Vadila mi jen jedna věc,dojem,že jsem část děje již v nedávné době viděl.Dokonce jsem si musel zkontrolovat datum vzniku seriálu, zda se nedívám na něco staršího,již viděného.Herecky mně zaujali ti záporní, kteří dostávají slušný prostor pro své "touhy" a místy mi z toho naskakovala husí kůže.Přitom nejde o nějaké drastické záběry,ale o promyšlenou sondu do hlavy maniaků. Nic nezkazila ani ta kladná část osazenstva, dokonce představitelka Lisy byla pěkně štiplavá a místy zastínila i hlavní postavu.Takže za mně good a jdu na druhou sérii.

• 13.1.2018  20:59
    Bright (2017)

Spousta pih na kráse srazila výsledný dojem k solidnímu průměru.

• 10.1.2018  22:07
    Runaways (TV seriál) (2017)

Platí pro první sérii.....Moc nechybělo k čtvrté hvězdičce, jelikož téma je dobře zpracované,herecky velmi slušné. Na "x meny" však trochu méně akční,spíše thrillerově podané (to funguje), ale vždy jakoby se to zastaví na půl cesty. Oživení přinese až postava Jonaha. Zato dinosauří "psík" mně nebere. Nu což,dívat se na to dívá dobře, ale je tu dost prostoru na zlepšení.

• 2.1.2018  12:17

Prozatím spíše slabší seriál, který nemá tu jiskřivou x manovskou atmosféru a kvalitu, které dnes mnohé seriály dokáží nabídnout. Ale potence tu je.

• 1.1.2018  13:56

Dost temná fantasy, u které bych se divil zájmu cílové skupiny (mládež). Jinak jde o kvalitní filmařinu s tím správným citem pro popisované téma (umírající matka).

• 31.12.2017  21:48

Pátá hvězdička za odvahu,protože nějaké ty mouchy to má (šlo ubrat na válečných scénách),ale patřím mezi ty,které "ustrnulá" sedmá epizoda moc nebavila a tady je zaděláno na nové vesmírné příběhy.

• 31.12.2017  14:32
    Dunkerk (2017)

Dobře se na to dívá (výběr kamerové techniky je znát) to jo, ale na vojenské drama to bylo podáno trochu...."sladce" (nikde žádná krev, urvané končetiny a přitom to kolem vybuchuje slušně). I tak je tu ta správná porce skvělých záběrů (střelba do lodi), které dohormady s hudbou tvoří výbornou a hlavně intenzivní podívanou.

• 28.12.2017  09:43
    Dark (TV seriál) (2017)

Do temných barev "ponořený" seriál, doprovázený temnou hudbou, který má odpovídající,plíživě tajemnou,až depresivní atmosféru.Dějově jde o mozaikovitě podanou zápletku, která mísí různé nápady, čímž je někdy orientace v tom, co se děje, trochu stížená. I přes nespornou filmařskou kvalitu je na mně toho "temna" příliš.

• 24.12.2017  22:14

Tak další pokus o brutální Nikitu, který skončil v šedivém průměru.

• 21.12.2017  21:15

Kolážová podívaná, kde nosná linka příběhu je brzy zapomenuta,aby na závěr bylo vše vysvětleno v 3 minutách. Scény typu "pojďme si promluvit jako chlap s chlapem ( DeHaan vedle Owena)" působí komicky trapně a love story je spíše snahou o ....love story. Tím ,co zůstává na filmu zábavné jsou všechny scény okolo, tam se fantazie vyřádila.

• 18.12.2017  23:22

Pilot vypadá velmi dobře. Je thrillerově napínavý, promyšlený, pracuje s detaily a v hlavní roli exceluje J.K.Simmons.

• 18.12.2017  12:12

Úlitba americkému divákovi trochu přibrzdila "jiskřivost Kingsmanů" hlavně z důvodu opakování několika scén z jedničky. Naštěstí laso to trochu zachraňuje. Vše ostatní zůstává a scéna hned na úvod dokáže pořádně navnadit, jen pak se to maličko rozsype do dílčích sekvencí,které občas fungují, občas ne.Zato pointa příběhu je to.co si zaslouží plnou chválu a škodolibost některých morálních pouček ve scénách o drogách je k popukání. Nebavilo mně to tak, jako jednička, ale při ohlédnutí se kolem sebe (filmová tvorba), jde pořád o film nadstandardní úrovně.

• 13.12.2017  12:12
    Lethal Weapon (TV seriál) (2016)

V rámci první série spíše průměrný seriál s průměrnými herci, ale jednou vyjímkou ...D.Wayans jako Murtaugh je tragédie. Klasické "špeky" tvůrčího týmu jsou příliš evidentní a nedaří se je ani obkecat (např. ve filmech vtipně jiskřivé dialogy psycholožky s Riggsem působí v seriálu jako želatinová nuda). Jen ze sympatie k filmové předloze dávám o jednu hvězdičku více.

• 11.12.2017  19:51
    Ghosted - Pilot (E01) (epizoda) (2017)

Udělat slušnou komedii natož seriál je čím dál těžší,takže chválím za snahu. V tomto seriálu je zásadním prvkem trapnost (OK i ta se chválí),ale tak nějak si tu pachuť promítám i do vlastního vnímání seriálu.....je to trapné,ale když vypnu jednu mozkovou hemisféru,tak se na to dá i chvíli dívat.

• 11.12.2017  11:08
    The Orville (TV seriál) (2017)

První série je za námi a resumé zní....dá se na to dívat. Je to takové "smooth", nekonfliktní,vesměs zábavné,vyjadřující se k aktuálním problémům lidstva spíše mentorskou formou než tou akční.

• 3.12.2017  17:09
    Future Man (TV seriál) (2017)

Tak jsem ani netušil,že mně seriál dokáže tak pobavit. V každé epizodě zazní pár solidních fórků a celé to je dobře maskované v odkazech na filmy (a hry ) podobného ražení. Pokud tyto scény poznáte, bavíte se 2x. A pak přijde epizoda s Cameronem....doufám, že ještě nějaká tohoto charakteru bude.

• 29.11.2017  21:39

Kdyby tam bylo méně "tuctové" střelby,výbuchů a přibylo více scének až parodického charakteru (jízda na bmx), tak to mohlo být zábavnější.

• 27.11.2017  20:07

Pokrytectví moderní doby ve vší nahotě.

• 27.11.2017  20:05

Jj,strach z Alzheimra je větší než arachnofobie.

• 21.11.2017  14:26
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Konečně Punisher,který se se svou motivací pohybuje na hraně dobra a zla a celou dobu se nemůžete přiklonit ani k jedné či druhé verzi. Narativní myšlenky o pomstě naráží na střet s realitou a ta klade překážky, jenž ústí v různorodé situace, které nejsou vždy řešeny úderem kladiva do hlavy (jako v pilotním dílu). Velkým plusem je herec J.Bernthal, který již zaujal v Daredevilovi a teď se naplno projevila sázka na něj,až zbytek hereckého pole vypadá jako jeho křoví. A i když seriál mohl být o 3 epizody kratší, rozhodně patří mezi to lepší v seriálové tvorbě.

• 19.11.2017  19:39

Dobře vypointovaná skládačka tajností před tím (těmi) druhými, kdy celou "hru" ovládá mobil. Plusem filmu je rafinované odkrývání oněch tajností.

• 18.11.2017  01:45
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

To je .....lahůdka. Hlavní téma, vznik profilování sériových vrahů, je tady podkladem pro vytříbené dialogy, herecké výkony a precizní režii a vlastně všechno. Slovo tu plní stejnou funkci jako střelba v akčním seriálu,myšlenka pak zasazuje k.o. ránu zločincům jako přímý direct v pěstním souboji. Samotného vyšetřování vražd tu moc není,ale to, co tu je,stačí na to, aby se divák zděsil. Jen scéna,kdy probíhá dialog s prvním sériovým vrahem ve vězení,ten popisuje jak odřezává hlavu své oběti, v tom se otevřou dveře,vejde bachař, v ruce krabici, vrahoun se otočí a bezelstně řekne: " Aaa pizza", dostatečně dokáže přesvědčit, o co tady vlastně jde.

• 17.11.2017  19:34

Role se obrátily, opice jsou jako lidé a lidé jako....Tentokrát je znát tlak na city a klišé obrázky jsou v ději poměrně časté, což nakonec nic zásadního nepřináší. Zařazení až komické figurky nic moc, hovno na tváři jednoho z vojáků pobavilo více. Pár momentů se přeneslo z prvního dílu (lpění na lidské bytosti),přidávají se chmury z budoucnosti (důsledky činů Koby), útěk z vězení je klasika-ani tady však nechybí klišoidní scény (zlá opice učiní dobrý skutek aj). Nakonec se to "nejlepší skrývá" v postavě plukovníka,jehož cynické chování vytvořilo správnou protiváhu vůči Caesarovi. Ten je pořád charismatický a jeho skon se téměř vyrovnal Vinnetuově smrti v Posledním výstřelu.

• 16.11.2017  20:43
    Zlato (2016)

Je znát,že jde o filmařskou podobu skutečných událostí, tudíž se autoři nesnaží o žádné velkolepé "efekty" a tak vedle honosných sídel vidíme i klasickou hospodu či rodinný domek. A k tomu lidskou vůli, která dokáže hory přenášet (tady valouny zlata). O tu jde především a že se taková vůle dá i zneužít. V tom má film silné momenty ,které trochu na závěr ztrácí,ale to zase vynahradí boj o vládu nad těžařskou licencí a osud společnosti s tím spojenou. Zákulisní machinace patří k tomu lepšímu, jen je škoda, že občas děj drhne u scének s pozérským výrazem M.McConaugheyho, který však v celkovém kontextu si s rolí poradil solidně. A tak to je v podstatě s celým filmem.....je solidní včetně finální pointy.

• 16.11.2017  08:36
    Torchwood (TV seriál) (2006)

Platí pro první sérii....Jde o mainstreamový produkt se zaběhlými postupy,slušným zpracováním i hereckými výkony,nicméně naivita z toho kouká na každém rohu.

• 15.11.2017  21:33
    Spása (2014)

Klasický příběh pomsty s řadou vytříbených scén a výbornými hereckými postavami. Jen je trochu na škodu,že nejen zabijácké scény jsou natočeny chladnoktevně,ale chladnokrevný je v podstatě celý film, dokonce ani "Evička" nepronese slovo,aby vyzněl její zamračený pohled. A aby tu nebylo moc emocí,jen ty zabijícké,tak i lidé v osadě se chovají jak tupé stádo,nejednoznačná role šerifa to nezachraňuje,pozůstalý vnuk po zastřelené babičce jakbysmet (byť scéna, kdy je zastřelen patří k těm skvostným). Takže zůstává jen syrovost drsných chlapáků, kteří mají rádi zabíjení (zdůraznění, že jsou vojáci) a scény, které se na tento fakt soustředí.

• 12.11.2017  20:13
    Spojenci (2016)

Při závěru filmu asi měla kápnout slzička...nekápla. Romantická linka byla odosobněna scénami, které zbytečně odváděly pozornost (např. let do Francie). Režisérská zručnost je evidentní,ale ani herecké výkony,ani hudba nedokáží kompenzovat rozpor scénáře, jenž neumí lépe prolnout špionážní linku s love story v průběhu 2.světové války.

• 11.11.2017  18:22
    Baby Driver (2017)

Kvalitně naservírovaná jízda ,kdy chlapecký pohled na věc přeroste v chlapský. Jen toho střílení mohlo být méně,jelikož ty zajímavější scény se obešly bez kulek. A Jamie Fox si poslední dobou role hajzlíků vcelku užívá.

• 10.11.2017  00:01

Možná je to až moc umírněné, i tak ironické a parodické scénky dokáží pobavit, občasné moudro je stravitelné,

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31