ER

Fanda hudby a filmu

Facebook: rkprodukce

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 22.4.2018  21:32

Pohodová podívaná pro nedělní odpoledne. Na Joe Blacka moc slušňácké,ale Dwayne Johnson opět ukázal,že se umí nejen dobře zamračit.

• 22.4.2018  09:22
    Black Lightning (TV seriál) (2018)

JIž hodně šablonovitý seriál, který nemá nic,čím by výrazněji upoutal pozornost.

• 17.4.2018  22:26
    The Good Doctor (TV seriál) (2017)

Zařazení autistického Highmora je evidentní plus seriálu a jeho myšlenkové anabáze osvěžením děje. Zbytek kolem je něco, co nijak nepřekvapí a servírované drama je dost na pohodu. Což ale umožňuje seriálu držet si určitou laťku a odlišit se od "konkurentů".

• 10.4.2018  21:23
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Opět kvalita. I třetí řada vyniká obrovskou přesvědčivostí.

• 9.4.2018  20:37

Klasika zůstává klasikou. Ale pokud se má předělat,nechť takovýmto způsobem.

• 5.4.2018  16:28
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Pořádně napomádovaný seriál,kde vidíme obleky za tisíce dolarů a finty, které jsou stejně "napomádované" jako celý seriál.Vše je podřízené tempu, které je "rychlé a zběsilé",takže pořádná porce výmyslů se přežene a až tak neruší. Má to být zábavné? Je. Nechcete moc přemýšlet nad právními kličkami? Nemusíte. Je to jako méně tučná šlehačka, která se musí pořádně ocukrovat,aby chutnala.Jen to řešení každé pusy je hodně otravné a po 3.sérii je těch otravností o něco více (vždy již víte,že se něco podělá). Ale pořád se na to dá dívat se zaujetím,protože Litt jako taková karikatura právníka perlí a vztahový "mišmaš" je prokreslený na slušné úrovni.

• 2.4.2018  19:00
    Dva světy (TV seriál) (2017)

Palec nahoru za takový počin. Tak decentní spojení scifi se špionážní linkou s dopadem na osobní životy hlavních postav tu snad ještě nebylo. Seriál je především sondou do lidských duší, odkrývá rozkoly, které jsou pro náš život typické a vkládá je do "dvojitých" agentů, zde především Silka (bravurní J.K.Simmons) a jeho manželky. Přečtená báseň na konci poslední epizody stvrzuje záměr tvůrců nenatočit jen mrtvolami a krví protkaný seriál (i když i těch je vcelku dost). Scény přípravy dětských "agentů" , které musí "žít" život jako jejich protějšek na druhé straně jsou pak hodně mrazivé ,stejně tak i dilemata, které řeší hlavní postavy. A pokud si začnete klást v průběhu sledování ty správné otázky, pak Vás seriál zcela pohltí.

• 2.4.2018  14:43

Kdo viděl film, tak seriál nic navíc nepřidává. Kdo film neviděl,pak si to užije (pokud se mu tento styl zalíbí).

• 2.4.2018  14:40

Na takové filmy musí být člověk buď naladěn nebo připraven. Subjektivní hodnocení je u takové podívané více ve hře,než cokoliv jiného a proto je nutné,ať si každý udělá svůj úsudek sám.Říct,že toto je výborné nebo naopak slabé dílo je velmi ošemetné,svou pravdu bude mít každá strana.

• 1.4.2018  01:26

Tak druhá řada byla ještě o něco zábavnější a dokonce se dostalo i na pár povedených fórů.Intriky pokračují a přibyli zajímavé postavy. Vše směřuje více na dobrodružnost,takže nějaké úlitby jsou znát,ale to se v tom tempu ztratí.

• 31.3.2018  18:11
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Tady byl cíl jasný....svést se na popularitě Vikingů. Vcelku se to podařilo a děj byl obohacen o zajímavou postavu Uhtreda,který byl srdcem Angličan,ale duší Dán (s vizáží Legolase). Bohužel vše ostatní je v podstatě stejné jak ve Vikings a některé zvraty, které to měly odlišit jsou diskutabilní (např. ponížení Uhtreda bez následků, jeho vzdání se syna ,pak ale bulí jak kráva,když najde hrobeček a další). Chtělo to "vypilovat"nejen zuby seveřanů,ale i scénář a bitva by byla vyhrána. Nicméně zábavný je a vo to tu jde.

• 29.3.2018  20:55
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Má to několik výrazných zjednodušení v logice,ale intriky Ruky jsou opět vydařené a casting se povedl,takže ve výsledku dobrá podívaná. Půl hvězdičky navíc dávám za odkaz na ikonického Drunken Master (Piják Sam) v 8.epizodě,ale půl hvězdičky odebírám za bojové scény, které nejsou až tak kvalitní, jak ty v Daredevilovi (zjevná topornost kun fu Dannyho je nepřehlédnutelná). Snaha o ovládnutí Randu má taky pár solidních momentů,byť linka s oživlým otcem má své mouchy a chování Dannyho jsem trochu nechápal.OK,příště se dá ledacos vylepšit.

• 28.3.2018  00:07
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Zajímavá kombinace psychiatra s vlohy detektiva , vyšetřujícího vraždy dětí. Výborně je vystižena dobová atmosféra a s tím související postavy. Vynikající herecké obsazení podporují napínavou zápletku, která je kompaktně propletena s dalšími dějovými liniemi.Navíc je znát, že tady se nešetřilo, tudíž každá epizoda je oku lahodící.

• 25.3.2018  13:32

Řemeslně slušně,bohužel tuctově natočené, Clive Standen aka Rolo zaujal už ve Vikinzích,ale tady mu to až tak nejde, Dějově to neurazí. Ale měli jsme se dozvědět, jak se z Bryana stal superagent a ve filmovém 96 hodin paranoidním tátou. Až na pár slov (budeš sedět za stolem a cvičit) a flashbacků (psycho řečičky) se nic nedozvíme,každá epizoda je samostatná a Bryan v nich vystupuje v podstatě jako hotový agent. Jediným pojítkem mezi seriálem a filmem je linka o pomstě, navázaná na šéfa mexického kartelu a díky ní se na seriál dá dívat.Ale když pak vidíte scénu, jak ho zločinci v pohodě "napíchnou" a to v době, kdy je již agentem mocné vládní organizace, tak jen zakoulíte očima a myslíte si něco o slaboduchosti scénáře.

• 21.3.2018  22:41
    Jessica Jones - Série 2 (série) (2018)

Slabší tři hvězdičky za zcela "rozplizlý" děj a hrátky s matkou tomu nepomohly. Vytratilo se napětí první série a ukázalo se, že postavy, které byly v první sérii dobře "vymyšlené, se v této jen pletou pod nohama". A to platí i pro Kilgrava jako noční můry. Vyjímkou je postava advokátky v podání Carrie-Anne Moss. Scény s ní ční nad ostatními,její osudovost je více poutavější, než patologický vztah Jessiky s "rodinou", které je v druhé polovině seriálu až moc.

• 20.3.2018  21:19

Film na pohodu s hercem,který měl (možná) evokovat vzpomínky na Belmonda,ale kterému jsem to až tak nebaštil. A vlastně mně ta pohoda místy až ukolébala,přeci jen mi tam chyběla trocha více jiskry, které sršely kolem bardů francouzského herectví.

• 19.3.2018  20:35

Crazy komedie, která v rámci žánru plní svou úlohu velmi dobře. A mohlo by to být ještě zábavnější, kdyby tu hráli lepší herci (čest vyjímce).

• 19.3.2018  13:46
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Je chvályhodné,že se Defenders seriály snaží o odpovídající atmosféru poplatnou prostředí, ve kterém se odehrávají.U tohoto seriálu lze chválit i skvěle padnoucí hudbu "Harlemu". Seriálu tak prospívá autentičnost, do které zapadne i Luke jako superhrdina. Horší je to s dějem, který předkládá schéma typu je člověk s nadpřirozenými vlastnostmi ochránce nebo stvůra,které se musíme bát? Gangsterská "harlemská" linka tady s tím nedokáže pracovat na 100% a přenesení do osobní roviny s dalším padouchem Diamondbackem spíše děj přesouvá do jiné sféry. Občas se blýskne na lepší časy,ale povětšinou ne.

• 14.3.2018  21:14

Tak tak za tři. Působí to jako comicsoví Expendables (dávám dohromady tým),pořád se tu někdo s někým řeže,nic víc (bajka o krychlích nějak nefunguje) a Supermanova část (ta lepší) je shozena takovým klišé (setkání na poli s matkou,pak hurá do boje,posléze záchrana civilistů), že mi nestačila ani otevřená "huba". Vlastně při pohledu na "kytky v Černobylu" se mi málem vyvrátila sanice.Prozatím marná snaha a Avengers udávají tón, Liga spravedlnosti s takovou bude vždy až na druhém místě.

• 13.3.2018  14:01
    Jessica Jones - Série 1 (série) (2015)

Zdařilá atmosféra,psychologicky vypointovaný děj,rozumně se trousící moudra. Jen občasná překombinovanost brzdí seriál v rozletu (takové scenáristické Déjá Vu je znát).

• 7.3.2018  19:33

Na mne až příliš humoru a "hippie" atmošky..

• 6.3.2018  13:57
    Wind River (2017)

Více drama o neutěšeném životu v mrazivé krajině Wyomingu než krimi. Syrovost žití je však do vyšetřování zdařile zasazena a o to více vynikne nejen ve finále.

• 4.3.2018  21:27

• 3.3.2018  15:29
    Blok 99 (2017)

Tak to je masakr. Kosti pěkně lupou,praskající lebka ještě více. Jeden z mála filmů, kde osudová nevyhnutelnost vyvolá mrazivou atmosféru, které pomáhá i výborná pointa. U hlavní postavy nejde o to, že chce,ale že musí a chová se pudově, jako zvíře, zahnané do kouta. Pak se i malá kočka dokáže bránit zuby drápy natož 195 cm a 110 kg boxer. Vince Vaugh je pro mne obrovské překvapení a jestli jsem ještě před zhlédnutím jeho volbě moc nevěřil, tak pak jsem jen "zíral". Wow nebo Vaughn?

• 2.3.2018  21:32
    Smrt ve tmě (2016)

Nic světoborného,ale své lepší místo na poli thrillerů si tento film uhájil. Místy jsem až trnul, jak to skvěle Stephen Lang ( naprosto skvělý magor) hrál. K tomu zvládnutá klasika v podobě polorozpadlého starého domu, hudby,zvuku. Jo a pes, v kategorii zvířecí výkon mu taky dávám plný počet.

• 26.2.2018  14:26

V dikci mysteriozního příběhu se odehrává skutečná tragédie. A vcelku i věřím, že pár lidí může mít zlou předtuchu.

• 26.2.2018  14:21
    Strike (TV seriál) (2017)

Pro mně je to hodně na pohodu detektivka, ale jako no stress podívaná funguje. Ústřední dvojice je good,forma i obsah taky.

• 25.2.2018  20:51

Jednoduchá linie příběhu, navazující na první film je vyvážena silným vizuálem a hlavně pocitovým pojetím toho,co se děje s lidskostí. Tady je Villeneuve velmi silný a sensitivnější část diváků dokáže vtáhnout do děje. Možná to chtělo trochu více střihu,přidat intenzivnější dojem záchrany lidství v rámci dalších postav, pak by bylo dílo dokonáno na 100%.

• 23.2.2018  11:05
    Most - Série 4 (série) (2018)

Snaha udělat sérii jinak je znát, bohužel mírně k horšímu. Propletenec osobních vztahů, vyšetřování zmizelých dcer se prolíná s vyšetřováním případu a hodně postav tentokrát snižuje zaměření na hlavní vyšetřování a zhorší orientaci v ději. I tak jde o podívanou, která nezklame a hlavní pointa (vrahem je zahradník) funguje.

• 12.2.2018  12:37
    Gomora (TV seriál) (2014)

Po delší době dorazila italská seriálová produkce v té nejvyšší kvalitě. Příběh italské mafiánské rodiny má elektrizující atmosféru, kterou umocňují záběry kamery a skvělá režie. Vše stojí na postupném vývoji děje, kde není důležitý jen počet mrtvol,ale také jak k tomu dochází. Vše je doprovázeno syrovějším podáním, které dokáže vytvořit natolik reálnou atmosféru, že mně někdy "zamrazilo". Dolce Vita v tomto seriálu nehledejte.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32