ER

Fanda hudby a filmu

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 16.10.2017  22:02
    Mumie (2017)

Nastříhané sekvence akčních scén se dost rozbíjí o dějové linie,kdy každá tahá za jiný provaz. Proto se zásadní věci dějí spíše zkratkovitě a souvislosti mezi nimi jsou plytké. Abych jen nehaněl,pár dobrých nápadů tu je a tak jsem se na film nakonec dodíval, ale úspěch to tedy není.

• 15.10.2017  23:18
    Kfulim (TV seriál) (2014)

Velmi solidní špionážní podívaná s překvapivě výbornými hereckými výkony,obzvlášť ženskými. I když je tady znát horší zpracování,vše vynahradí zápletka, která je v podstatě po celou dobu napínavá. Velmi se snaží i hudební podkres,ale občas až moc (některé pasáže se hodily spíše pro další díl Transformers). Závěr je pak trochu přehnaný, ale dá se to "přežít". Tady jednoznačně platí,že za málo peněz dostanete hodně muziky.

• 11.10.2017  22:22

Platí pro první 3 epizody...mám problém se dodívat do konce jednotlivých epizod,tak je to slabé,bezduché, scény spíše z ranku primitivních.

• 8.10.2017  18:52
    The Crown (TV seriál) (2016)

Platí pro I.sérii.....Obsah je u tohoto seriálu byť přítažlivý (pohled do zákulisí moderní "koruny") tak přesto normální. Co jej však činí vyjímečným je forma. Sledování vybraných momentů z dějin britské koruny je totiž podáno s neobvyklou precizností malých celků,kde i kývnutí hlavou poví více,než pětiminutový dialog, zářným příkladem je druhá epizoda. Tady se nedočkáte zdlouhavých keců nad nesmrtelností brouka či minutového švenkování kamerou po místnosti,než se začne něco dít. Tady vše šlape, jak u hodinového strojku,kdy se menší nebo větší scény zapojí do děje v ten správný moment. Výsledný celek pak výrazně podtrhuje hudba, obzvlášť Hanse Zimmera, jenž se ozve vždy ve vypjatých okamžicích a je tady významným prvkem, posilujícím děj. Šup sem s druhou sérií.

• 6.10.2017  13:15
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Platí pro I.sérii....Psychologicky laděný seriál s Timem Rothem v hlavní roli,který se do těchto poloh hodí,ale ten zbytek kulhá. Celek je poskládaný do mírně nadprůměrné podívané s mnohdy delšími scénami, které občas nemají takový náboj,abych si nad nimi,jako divák, "smlsnul". Spor mezi korporací a městečkem,potažmo šerifem je good, ale "spor" mezi vrahem dítěte a šerifem není dostatečně soudržný a některé momenty se hůře chápou. Ale určitou atraktivitu dokáže seriál přinést,záleží na naladění, s jakým se na něj budete dívat.

• 5.10.2017  18:02

Na mně až moc komedie s nijak vypointovanou akcí, které bylo více,než bylo třeba a posléze už nudila. A hlavně....chlap,který má firmu na vyklízení "bordelu" vyrábí zbraně s mimořádnou a hlavně mimozemskou silou,jakoby se nechumelilo v nějaké zapadlé továrně? Ještě štěstí,že je postava záporáka skvěle zahrána a škoda,že k střetu obou hlavních postav došlo až na konci. Paradoxně tam to jiskřilo nejvíce a bylo "toho" nejméně.

• 30.9.2017  23:06

Film,inspirovaný skutečnou osobou/událostí,má většinou nějaký ten bodík navíc. Rande naslepo není vyjímkou,další bodíky přidávají sympatické herecké výkony, kompaktní děj a kamera. A byť nevěřím,že to bylo až tak vše v pohodě,sympatičnost tohoto typu příběhu se hodí.

• 30.9.2017  23:01

Platí pro tři série....seriál z kategorie TOP,jenž má všechny atributy skvělé podívané. Jen tam mohlo být trochu více tempa, některé scény jsou zdlouhavější,především v třetí sérii a přiznám se,že mně nebavil hudební doprovod,byť za tu "odvahu" si autorů cením.

• 29.9.2017  21:16

Návrat ke stylu jedničky filmu prospěl a "okopírovaná" scéna s trezorem byla i tady supr. Přesto tomu pořád něco chybělo, bylo to jak s tou gilotinou,chvíli nahoru,chvíli dolů (i tato scéna je supr). Takové slabší čtyři hvězdičky.

• 29.9.2017  21:07
    Wonder Woman (2017)

Je hodně zajímavé,jak se romantická linka nenásilně naroubovala na akční děj a tím film vybočil z průměru. Další díl to však bez "ní" bude mít těžké. I když je tam pár momentů,kdy jsem kroutil hlavou,ale nakonec jsem to ,na rozdíl od Arese,přežil.

• 21.9.2017  23:05

Škoda té "konfetové" stylizace počínaje planetou Ego a konče pohřbem Yonda. Humor opět good,ale hra o "dvou otcích" už tak ne.Na druhou stranu aspoň dvojka nepůsobí jako kopie jedničky.

• 15.9.2017  21:57
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Není to taková pecka jako Daredevil (který i tady je nejzajímavější postavou včetně Elektry),ale snaha o podobnou atmosféru tady je. Jen v dialozích to je slabší,roztržky mezi "klaďasi" působí podstatně naivněji,než mezi Rukou.Ale od momentu, kdy se uskuteční zmrtvýchvstání Elektry,to má lepší průběh.

• 12.9.2017  22:00

Mysteriózní? Kdepak,jde o drama s kriminálním podtextem,kde hlavním motivem je láska,jen nečekejte žádnou romantiku.

• 12.9.2017  21:45
    Velký dar (2017)

Komplikované vztahy na pozadí soudního drama,kde hlavní úlohu "hraje" matematika, jsou hlavním atributem děje, který uchvacuje skrz 11 ti letou holčičku. Tím trochu zapadne pointa příběhu,který odhaluje krutou pravdu o vztahu mezi matkou a dcerou,ale i tak je to solidní "citovka".

• 9.9.2017  20:39

Je to klasika...roky cvičený tým kosmonautů selhává hned při prvním střetu s problémem a pak v tom pokračuje. K tomu kopa banalit o tom,jak si lidstvo nezaslouží existovat. Poměrně mně překvapuje, že i režijně dochází k excesům jako brutální střih při bitce androidů,kdy je poté i průměrnému divákovi jasné, jak to dopadne. Ještě že vetřelci si dál dělají to,čemu nejlépe rozumí.

• 8.9.2017  21:58

Parodie v akčních scénách byla asi nejlepší,romantická linka pak chabá. Občasné ironické "dloubance" do izraelsko pakistanských vztahů ušly,ale smířlivé finále to téměř zhatilo. Celkově tak jde o průměrnou podívanou.

• 7.9.2017  22:01

Film,který mně přikoval k obrazovce od první do poslední minuty. Na pranýři se tu sešla zbrojařská lobby a praktiky lobistů a v dynamickém sestřihu nám předvádí své "kejkle". Chvályhodné je i to, že se děj věnuje také etickým otázkám jednání, které jsou za hranou. Tomu odpovídá herecký výkon hlavní představitelky, který se neodvážil zastínit ani Mark Strong.

• 7.9.2017  11:34

Tahle filmová pochoutka má k delikatese trochu daleko. Legenda je podána slušně,moc Excalibru taky,ale pak se odvíjí příběh ala Robin Hood se spoustou střípků, které vzájemně neladí. Více se tu plánuje, než vytváří ta správná atmosféra. Momenty,kdy je ve hře Excalibur jsou naopak nadprůměrné a tady legenda funguje. Je jen škoda,že magická linie čarodějů je odbytá (Merlin funguje jen jako zmínka a čarodějnice používá už okoukané "triky" s orlem či vránami). Obecně a kulinářsky pojato je to guláš bez pár ingrediencí,které by mu dodaly tu správnou chuť.

• 6.9.2017  13:51
    Mladý papež - Série 1 (série) (2016)

Být tak "belle" ironický,sarkastický a kritický, to snad umí dnes jen P.Sorrentino . Filmařina je to skvělá a byť mně samotné téma až tak nezajímá,dokázal mně seriál vtáhnout do děje.

• 5.9.2017  20:53

Dost jednoduše natočený film,který nedokázal přenést "vyjuchanou" atmosféru animovaného seriálu.

• 4.9.2017  11:28

Poslední díly této série by měly mít označení akční fantasy,ale kupodivu mně 8 bavila více, než předchozí 6 a 7. Scéna s batoletem mi asi utkví v paměti a zápletka s Domem, který se obrátí proti vlastním, je povedená. I nadále si však myslím, že kdyby se trochu ubralo na "fantasy" záběrech, tak tu máme o level lepší podívanou.

• 3.9.2017  20:57

S humorným nadhledem pojaté drama ,které překvapí pointou,jenž dokáže vydolovat i slzu.

• 28.8.2017  15:39
    Infiltrátor (2016)

Po seriálu Narcos,byť zpracování je výborné,mi to přijde trochu mdlé. Více se tu tlačí na psychologii postav v atmosféře "zabijáckého prostředí" ,ale napětí je průměrné. Jako sonda do monstrózního případu to funguje skvěle,ten zbytek už o dost méně.

• 26.8.2017  22:46
    Uteč (2017)

Tak to jsem čuměl...ono to jde i za "pár babek" (dolarů). Zápletka,okořeněná psychologií,je dostatečně silná a zajímavá,finále solidní masakr. Jen mi k tomu celkovému vyznění úplně neseděl.

• 22.8.2017  08:36

Opět mix žánrů /motivů,převzatých z různých scifi a zasazených do prostředí vlaku. A právě depresivní prostředí vlakové soupravy je ten nejpádnější důvod se na film podívat. Je pak zajímavé sledovat, jak vlakový prostor dává vyznít různým scénám a připravuje momenty překvapení (vjezd vlaku do tunelu aj.). Bohužel některé prvky mohou působit rušivě (ulétlé postavy ala ministryně, dětská třída),ale jako příklad dystopické společnosti to funguje velmi dobře. Celkově shrnuto jde o film,který si svou pozornost zaslouží.

• 18.8.2017  18:49

Až do "trojky ve sprše" good,pak se z toho stala slátanina (logika ve dvou stěžejních místech šla stranou).

• 17.8.2017  23:29
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Další skvost v duchu tradice,kterou Fargo přináší. Tentokrát je zločin "fikanější" ,ale mrtvol je pořád dost. Opět se dočkáme hereckého koncertu,vypointovaných scén do nejmenších podrobností a navrch přiblblého šerifa (vlastně ten u Farga musí být vždy). A byť rozjezd byl tentokrát trochu těžkopádnější,s každým dalším dílem, to bylo lepší a lepší. Když pak skončil díl poslední, pochopil jsem tvůrčí záměr prvních dílů (proč se autoři tak věnovali vztahu bratrů a vším okolo). Až se nechce věřit, že tohle se fakt stalo (ale to si říkám u každé série).

• 15.8.2017  08:00
    Slídil (2014)

Psychologicky laděný snímek o přerodu chlápka z ulice v reportéra,který se zbavuje skrupulí a šplhá nahoru. Ale nic není zadarmo ..... to stojí za zhlédnutí.

• 13.8.2017  19:58
    Kopačky (2008)

Zajímavé a pokud budete pozorní, pak si můžete všimnout řady "skrytých" sarkasmů a ironie v dialogových scénách,občas protkané komičtějšími scénami. I pointa (spíše ponaučení) je skvělá,ale přesto to na mně film jako celek působil trochu odtažitě. No uvidíme, jak si ho pustím podruhé.

• 12.8.2017  21:25

Jakoby vše je tady na půl cesty...herecky,vizuálem,dějem. Myšlenka o elitním "duchu",který chrání lidstvo je dobrá,ale nějak chladně a nepřesvědčivě pojatá, akce na dnešní poměry normální (úvodní scéna s krycím efektem je good, pak přijdou jen ničím zajímavé střílečky). Tady punk is dead.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29