pipapa

Dánsko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 30.5.2020  23:42
    The Golden Girls (TV seriál) (1985)

Německý dabing mnohem dynamičtější a barvitější než originál - opravdu bomba!!!...Bravurně napsané, zahrané, zrežírované. Ztřeštěný komediální seriál protkaný i závažnými a dojemnými momenty z oblasti mezilidských vztahů. Důkaz, že i humor může být inteligentní a na vysoké úrovni, a to dokonce i v USA, kde 99% filmové a TV produkce je bezcenný brak.

• 28.5.2020  02:04
    Krev Borgiů (2006)

Panenko skákavá! Použít/předvést zajímavé téma, celkem slušnou výpravu a pár pohledných mladých mužů tak povrchně, staticky a nudně, to je tedy umění. Další odpudivý Čézare Bordža - tentokrát vypadající jako Inka nebo torero, nahota opět ořezaná na dámská prsa, sex-scény opět imaginární. Otřesnému hereckému ansámblu nasadil korunu otřesný cz-dabing. Oproti tomuhle veledílu je i přitrouble smyšlený evropský seriál Borgia úplný unikát na dané téma!...Pouze pro obecenstvo s bujnou fantazií, které vidí i to, co vidět jinak vůbec není.

• 26.5.2020  02:19

Více jak dvě hodiny nám před očima leze a řve podivně zkroucený a napomádovaný Poaró a celý ten statický a nudný cirkus končí opět složitou a krkolomnou přednáškou pro posluchače kriminalistiky, kde tentokrát nejenže jsou zase všichni podezřelí, ale dokonce jsou všichni pachatelé. A aby toho nebylo málo, pachatelé vraždili jaksi právem, proto nám autorka předlohy nabízí i druhou variantu=jak z toho ven... Jorga Kotrbová dabující Lauren Bacall je, jako vždy a všude, excelentní.

• 8.5.2020  12:56

Typický anglo-americký galimatyáš pro nedovyvinuté dětské mozečky a pro dospělé s velmi nízkým IQ, kterým je vlastně úplně jedno na co se dívají, hlavně že se tam něco hýbá. Vydržela jsem to sledovat asi 5 minut a hned mi bylo jasné, oč tu běží - o nic a o totální hovadinu podle přebujelého a zároveń primitivního myšlení J.K.Rowlingové. Další braková literatura následovaná opět brakovým filmovým byznysem, ze které(ho) mentálně retardovaní čtenáři a diváci udělali KULT. Byznys je holt byznys a byznysmeni vědí, jak připravit stádo blbců o rozum i o peníze...Koment platí samozřejmě pro celou ságu/sérii.

• 23.12.2019  23:50
    O Terezce a paní Madam (TV film) (1976)

Ráčkující a ze řetězu utržená Janžurová jde notně na nervy, ale děti se určitě pobaví a to je hlavní.

• 23.12.2019  23:43

Tři hvězdy jen a pouze za Vladimíra Brabce!!!

• 22.12.2019  16:51

Geraldine McEwan např. v seiálu Barchester chronicles a tady - to je propastný rozdíl. V roli miss Marple je nemastná neslaná, všechno je takové upovídané, utahané, bez náboje a napětí - režie tzv.pod psa je tu opravdu znát. Divím se, že si vůbec někdo troufne znovu točit tenhle námět po legendární Margaret Rutherford jako miss Marple a dokonalé lehké, ale přitom super-dynamické režii George Pollocka...Ani výměna McEwan za jiné protagonistky seriálu nepomohla = to samé otravné v bledě modrém. Na Julii McKenzie je lépe se podívat např. v seriálu Cranford, kde je naprosto skvělá.

• 21.12.2019  22:38

..."že lížeš čokoládové koule" (?!)...proboha, snad se dají dvojsmyslná spojení překládat jinak - tady by si citlivější povahy mohly myslet, že pohádková Brigitte Nielsen má něco s černochem...Hrzánová, jako vždy a všude, odporná. Jedna hvězda za solidní kulisy a mojí oblíbenou Táńu Medveckou, i když tady příliš prostoru pro svoje herecké umění neměla. A Andersenovy "pohádky" jsou dle mého spíše pro dospělé (tedy pokud to někoho baví) než pro děti.

• 17.12.2019  00:38
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

Povedená TV-inscenace s kvalitním hereckým ansámblem té doby. Mladá Medvecká a mladý Hrušínský jsou opravdu krásná dvojice - herecky i pro oko. Námět sám o sobě ale dosti smutný až depresivní - život holt není peříčko!

• 5.12.2019  17:36
    Velký šéf (1969)

Bláznivá komedie z dob, kdy se lidé ještě chodili do kin opravdu pobavit, a která stojí hlavně na skvělém dynamickém původním českém dabingu.

• 4.12.2019  19:13
    Dobrodruh (1983)

Docela zábavná krimi-pohádka, která nemá ve způsobu "vyšetřování" s realitou téměř nic společného.

• 24.9.2019  17:44
    Pátek třináctého (1980)

Klasický US odpad a podvod, kde se staví na divákově bujné fantazii a nikoli na tom, co skutečně uvidí. Na dané téma velmi málo hororu,o fingovaném zbytečném sexu ani nemluvě. Pouze pro hodně nenáročné obecenstvo, kterému stačí udělat si z komára velblouda!

• 18.9.2019  01:13
    Maso a krev (1985)

Tohle že mělo být dlouho na indexu, než to pustili do oběhu? Kvůli čemu? Zhlédla jsem tzv. necenzurovanou verzi!? Proboha! Jak potom vypadá ta cenzurovaná, když v té necenzurované nic zvláštního ani nestravitelného není...Totálně nezábavná fraška ze středověku, kde středověk vůbec nepůsobí drsně a syrově, ale spíše k smíchu. Verhoeven chtěl opět šokovat, ale zároveń se držel hodně zpátky - a to nefunguje! Pravděpodobně už tady tlačily zájmy komerce a byznysu. Hauer působí jako mořský vlk/pirát a ne jako středověký voják a vůbec mi do středověku nepasuje. Troškovy na-jedno-kopyto pohádky jsou zábavnější než tahle trapárna...Pokud chce někdo vidět opravdu drsný a syrový středověk nemusí chodit/vybírat daleko - Ludvík Ráža to v "V erbu lvice" zvládl naprosto profesionálně a nepotřeboval k tomu ani stovky komparzistů a megavýpravu, ani zbytečné fingované sex-scény!

• 30.8.2019  00:10
    Cola De Mono (2018)

Víceméně dílko jen pro geje. Zajímavý námět je podaný velmi povrchně, nezáživně a místy až psychadelicky. Záměnu identity mladšího bratra za již mrtvého staršího bratra v dospělosti, ale se jménem mladšího bratra, jsem moc nepochopila - tedy co tím chtěl autor sdělit - snad že mladší bratr byl v dospělosti stejný jako starší bratr v době, kdy ještě žil, a skončil také tragicky...Jedna hvězda za hezkého Cristóbala Rodrígueze Costabala a jeho narcisticko-erotické zrcadlové exhibice. Krásný Mauro Vaca - ale kromě obličeje z něj neuvidíte ani koleno...Masturbaci jako v non-pornografickém sociálně-kritickém snímku "KenPark" tady ani při té veškeré žhavé sexuálnosti neuvidíte, i když Alberto Fuguet se snažil a šel při točení masturbace až na samou hranici svých neodvážných možností...Tla-produkce jsou opravdu vážně míněny jen pro gej a lesbo komunitu, i když se často tváří jako běžná umělecká díla...Film jako by chtěl geje spíše zastrašit, než ukázat jejich někdy velmi komplikovaný a nebezpečný život.

• 26.8.2019  02:06
    Die Erben (1983)

Kvalitní sonda do života mládeže ze slabého/rozháraného sociálního prostředí v kapitalistické společnosti. Mládeže, která je snadnou kořistí pro kdekoho, např. pro staronové (neo)nacisty. Velmi explicitní sex-scény zmizely ze všech novějších vydání na DVD a Blu-ray, ruku do ohně bych nedala ani za VHS verzi nabízenou v současnosti na německé Amazon. Plnou necenzurovanou verzi lze vidět např. na původním dánském VHS vydání z 80.let. Ale tyhle videokazety se asi už vůbec nedají sehnat...Tragický(civilní) osud hezkého Nikolase Vogela je odstrašujícím i poučným příkladem - nelez tam, kam nemáš!...ale radit mladým, aby něco nedělali, je jako chtít, aby voda tekla do kopce.

• 24.8.2019  20:17
    Ponurý dům (TV seriál) (2005)

Malá Dorritka je přece jen o něco barvitější a stravitelnější než tohle ponuré dílo. Opět roztahané s přebujelým dějem. Hororová elektrohudba s místy zrychlenou kamerou tomu všemu nasadily tu pravou korunu!...Charles Dance je tady i v jiných podobných rolích opět superbní a nenapodobitelný.

• 24.8.2019  16:32
    Fulboy (2015)

Prý voyeuristický pohled do zákulisí profesionálního fotbalového klubu? Zajímavého voyeurismu tady ale moc neuvidíte. Pro zasvěcené fotbalové fanoušky? Snad! Pro geje? No, nevím. Otřesná kamera většinou formou close-ups je nesnesitelná a zabírá všechno, jen to, co by měla, ne, a hlavně obličeje hráčů. Mezi neustálým povídáním a zbytečnými obrazy/záběry se objeví tři krátké zajímavé voyeuristické scény = dvakrát sprcha, kde ta první je dokonale rušená pevnými titulky, a odvážnější záběr do fotbalové šatny. Snaha o uměleckou dokuerotiku tady skončila úplným dyzástrem a snad ani jako dokument o jednom fotbalovém klubu nemá tohle dílko valnou cenu - to at´ posoudí ti, kteří těmhle věcem odborně rozumí.

• 22.8.2019  23:56
    Rodina policajtů (TV film) (1995)

Legenda akčního žánru zakončila svoji kariéru totálním fiaskem v jedné z mnoha ukázkových amerických brakových produkcí. První film trilogie jsem horkotěžko dokoukala jako "ještě stravitelnou kriminálku", kde to Charlesovi a Lesley-Anne Down ve společných scénách hodně slušelo. Na poslední dva filmy trilogie zapomeńte!!! Na to se prostě nedá koukat!!!

• 22.8.2019  23:26
    Malá Dorritka (TV seriál) (2008)

Skvělé provedení po všech stránkách, ale seriál trpí přebujelým a zdlouhavým dějem, který bylo třeba pro TV-adaptaci více zjednodušit, čímž by jednoznačně získal na dynamičnosti. Milovníky romantiky nutno upozornit, že tohle Dickensovo dílo nemá s romantikou nic moc společného, i když závěr je opět ve stylu a la červená knihovna.

• 12.8.2019  02:10

Hans von Borsody byl opravdu fešák, in- a exteriéry velmi solidní, ale na téma "historická romantika" se najdou i mnohem povedenější/zajímavější díla.

• 8.8.2019  14:11

Několik povedených a vtipných scén (v dámských šatech, u fotografa, vojenská kuchyně), jinak film značně technicky i obsahově pošramocený. Burianova komika je opět místy natolik účelově vyburcovaná, až je nesnesitelná/trapná.

• 8.8.2019  00:36
    Manželky a dcery (TV seriál) (1999)

Další BBC TOP-produkce. Dokonale a s lehkostí podané romantické drama podle knihy E.Gaskell. Zuzana Skalická je v "roli" paní Kirkpatrickové/Gibsonové (Francesca Annis) skvělá, ale i ostatní dabing je velmi povedený...Seriál, který má velkou a trvalou uměleckou hodnotu!

• 5.6.2019  16:51

Pro mě napoprvé téměř nekoukatelné hlavně díky dosti nesnesitelné (projevem i hlasem) Boženě Obrové (slečna-desátník)...Film, který mě oslovil až po několika reprízách. A nakonec jsem si zvykla i na Obrovou, které se musí přiznat, že zahrála roli slečny-desátníka perfektně. Malý Emánek-naháček je rozkošný.

• 6.4.2019  20:40
    Rozum a cit (TV seriál) (2008)

Příběh sám o sobě doslova "záchodová" červená knihovna - plytký, záměrný, předvídatelný. Většina herců a jejich projev mi vůbec nesedly. Jedna hvězda za exteriéry a interiéry. Willoughby (Dominic Cooper) svojí vizáží ale perfektně pasuje do staré anglické romantiky - za něho druhá hvězda.

• 27.3.2019  21:56

Typická hollywoodská slátanina na otřepané téma, totálně nezábavná. Pro děti a velmi nenáročné dospělé OK.

• 16.3.2019  11:53
    Der Geisterseher (TV film) (1987)

Výpravná TV-inscenace, místy kombinovaná s divadlem, zajímavá kamera - např. zrcadlové obrazy. Avšak při veškeré opulentnosti celkem jednotvárný a otravný příběh, který by potřeboval více okořenit. Pár ženských ńader tzv. "z rychlíku" tuhle opulentní nudu nezachrání.

• 8.3.2019  16:34
    Tetička (1941)

Vždy noblesní a nenapodobitelná Nasková nemohla zachránit tenhle duchařský dryják, zvláště když se víceméně objeví jen na začátku a na konci. Hysterická Šlemrová je nesnesitelná. K téhle rádobykomédii se určitě vracet nebudu!

• 8.3.2019  16:24

Když nezpívají nebo neřvou žáci, tak řve Štěpánek a jiní ochmelkové. Film, který mi šel vždycky krutě na nervy! Dějová linie se ne a ne pohnout z místa...Temperamentní Míla Pačová je v roli Markyty ale skvělá.

• 1.3.2019  19:14

Bravurní adaptace jednoho z Diderotových románů. Jedna z oněch unikátních a nenapodobitelných produkcí někdejší NDR(DDR)televize...Rozverná, vtipná a silně erotická fraška o Madam, která zkusí oživit "unavený" vztah s Markýzem tím, že prohlásí svoji lásku k němu za vyhaslou. K jejímu velkénu překvapení jí Markýz oplatí stejnou mincí, a tak Madam ve svém rozhořčení zosnuje velmi podivnou pomstu...Režisér Bodo Fürneisen zde odvedl skvělou práci i tím, že dal jedinečně vyniknout nezměrnému komediálnímu talentu/projevu herce Michaela Gwisdeka. V hlavních rolích jsou k vidění i dva mladí slovenští herci - Štefan Bučko a Zuzana Tlučková.

• 24.2.2019  20:31
    Dom (TV seriál) (1980)

Další TOP seriál z polské produkce zabírá ca.40let Polska od r.1945. Každodenní příběhy/osudy obyvatel domu na ulici Zlatá č.25, ale i jiných lidí, jsou vyváženě propojené se všemi důležitými politickými událostmi té doby. Bohatý civilní i politický děj nabízí nepřeberné množství nejrůznějších postav a postaviček v dramatických i komických situacích nekompromisně strhujícím a dynamickým způsobem. Herecké výkony jsou superbní, dějové linie+ scénář velmi dobře napsané, seriál má vysokou kvalitu od první minuty až do poslední!...Seriál permanentně překypuje tvrdou kritikou a zesměšńováním socialismu. Je extrémně anti-socialistický a před r.1989 nebyl pravděpodobně často/vůbec(?) vysílaný, v naší čs.televizi jsem ho nikdy neviděla. Pokud se přece jen v té době někde objevil, tak určitě pouze v silně sestřihané formě. I přes tvrdou kritiku socialismu nesklouzli autoři do laciné a lživé anti-socialistické hysterie, ale snažili se ukázat reálný socialismus takový, jaký opravdu byl = lidé měli k sobě blíž a i přes veškeré nedostatky a obtíže si žili vlastně jako prasata v žitě!...Dnes zase pravděpodobně nejsou peníze na zakoupení drahých vysílacích práv, i když do politiky současných vládnoucích elit by seriál opravdu pasoval jako pr... na hrnec!...Dílo tak vysoké kvality, že uspokojí nejen anti-rudé d´ábly, ale i marxisty, i když samozřejmě každého jinak!

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10