pipapa

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 16.9.2020  12:58
    Špičák (2009)

Převedení na filmové plátno zaplat´bůh-stále-ještě-poměrně-vzácné formy lidské existence (zde izolování rodiny od okolního světa psychopatickým otcem) se příliš nepovedlo, zůstalo nedotažené. Chtít šokovat=ukázat věci bez obalu, ale přitom už dopředu myslet na Oscara - to nefunguje! Oscar je cena za dokonalý podvod, za mazání medu kolem huby, ne za naturalistická filmová díla bez obalu...Místo "Oscarem" povoleného vraždění všeho druhu (zde kočky), měla být "erotická kamera" při reklamou avizovaném reálném sexu daleko odvážnější. Nebyla - to už "Oscar" nedovoluje...Velmi dobré civilní herecké výkony, ohavný nahatý chlupatý otec rodiny - ale i ten tady patří k věci.

• 31.8.2020  19:18
    Emma. (2020)

Potěšbůh! Na Romolu Garai (Emma,2009) jsem si musela dlouho zvykat, ale zvykla, a nejen to - lepší Emmu si od té doby nedovedu představit a to platí i o všech dalších postavách toho seriálu, který je nejen vtipný a barvitý, ale zachovává si i klasickou nenásilnou romantiku...Zato tahle přemodernizovaná anglo-americká produkce je další zpotvořeninou, patřící do škatulky "úpadková americká romantická komedie" (= průmyslový brak/zboží, zaplavující dnes téměř celý svět) a zneuctívající klasickou anglickou předviktoriánskou literaturu. Úděsné herecké obsazení v čele s hlavní představitelkou, připomínající mongoloida kříženého s králíkem , rafinovaná, ale přitom průhledně strojená a vlastně laciná výprava, místy uhozený scénář, neatraktivně zpracovaný děj/námět atd. Zatímco Emmu (2009) jsem si doslova zamilovala a omílám ji minimálně 1x týdně, tohle veledílo z US-kino-septiku mi už nesmí na oči!

• 16.8.2020  22:37
    Popravčí (2005)

Totálně šedivá, nevýrazná a nudná euro-slátanina, doražená další odpudivou a nemastnou neslanou dánskou mužskou US-star Nikolajem Coster-Waldau. Po 20-ti minutách jsem to vzala rychloposuvem. Zajímavé téma zničené hollywoodským milostným románkem a celkovou suchopárností. Spíchnuto horkou jehlou bez větší námahy!

• 16.8.2020  22:03
    Paprika (1991)

Muži popřípadě lesbičky si užijí, my ženy a gejové můžeme zatím vyprat, vyžehlit nebo uvařit apod. Přehlídka ženského masa je tady tak masová a přebytečná, že to snad musí po chvíli otrávit i 100%ního heterosexuála = všeho moc škodí! Tohle nemá s filmem nic společného a vulgární scénář, většinou vycházející z úst žen a v češtině pravděpodobně ještě st´avnatější, tomu všemu nasadil ještě korunu.

• 16.8.2020  02:18

Máte-li rádi filmy, kde se opravdu jen a pouze mluví, a to jak překotně jeden přes druhého, že chvílemi není jasné, kdo s kým a o čem, tak velmi vulgárně, aby to při té otřesné nudě a jednotvárnosti dostalo alespoń nějaký ten "šmrnc", ale "šmrnc" spíše gzblití - tak tohle veledílo bude určitě vaše parketa. 100% zdařilý příklad toho, jak se filmy nemají a nesmějí dělat. Těm, kteří po téhle filmové diaré sáhnou podruhé, potřetí atd., stačí k životu asi hodně málo a dovolí lecjakému neumětelovi, aby jim kakal na hlavu, tím že je donutí domalovávat si to filmové NIC svojí bujnou fantazií. Na rozdíl od nevizuálních médií (kniha, rozhlas) nesmějí vizuální média (film) spoléhat na bujnou fantazii diváka, aby se nejednalo o podvod = proto vznikl filmový/vizuální jazyk, aby to, co chce filmový tvůrce sdělit, mohl sdělit vizuálně, byt´ i na různé umělecké úrovni, ale vizuálně, ne pouze slovem nebo symbolem, a pokud to nedokáže, at´ se věnuje raději louskání buráků, ale ne filmu! Někde uprostřed pak stojí "divadlo", které má technicky/vizuálně daleko menší možnosti než film.

• 3.8.2020  00:28
    Evilenko (2004)

"Caligula" je zde typem i herecky velmi dobrý, zajímavá (smyšlená) scéna nahého psychopata hypnotizujícího nahého vyšetřovatele...Bujná fantazie Davida Grieco projektovaná na pozadí skutečného příběhu ale vůbec nefunguje - vznikla tak nudná slátanina bez napětí a jakékoli atmosféry. Ukázky několika vražd jsou totálně neexplicitní = pan režisér se nemínil namáhat nebo neměl odvahu - přitom by trocha explicitních scén filmu velmi prospěla. U Občana X jsem seděla celý film jako přišitá, tady jsem se dokonale nudila. Nikdy více!

• 2.8.2020  17:04
    Občan X (TV film) (1995)

Nesnáším americké produkce, které většinou zobrazují cizí kultury a politické systémy svýma propagandistickýma očima = překrouceně a lživě. V případě tohoto snímku potvrzuje vyjímka pravidlo. Bez tváří několika známých anglo-amerických aktérů + švédského Maxe von Sydow by mě ani ve snu nenapadlo, že jde o USA-produkci. Hlavní linie = politická je reálná a nezvrhla se do pustého hysterického anti-komunismu, čímž film silně boduje u soudného diváka. Fanatická, reálného světa neznalá hovada a pokrytci byli i v sovětském Rusku. Tato hovada se často "vyhřívala na slunci moci" pod zástěrkou "komunista", ale s čestnými echt-komunisty neměla vůbec nic společného...Herecké výkony excelentní, stísněná atmosféra, tvořená idiotickou politickou blokací vyšetřování ve vztahu k hrůznýcm činům psychopata, dokonalá. Výprava, interiéry, a zvláště pak exteriéry točené v Mad´arsku působí opravdu autenticky (rusky). Umírněná explicita jednotlivých/některých z vražd je na místě, neb film je hlavně "politickým" thrillerem a nikoli pohledem do soukromí psychopata, jak je tomu v případě dokonalého thriller-hororu na podobné téma U zlaté rukavice, který by bez silně explicitních, avšak perfetně zvládnutých scén nedával vlastně žádný smysl a jednalo by se jen a pouze o další prachsprostý podvod na diváka.

• 16.7.2020  22:51

Hrůzný námět ze života dá ještě více vyniknout unikátnímu převedení na filmové plátno. 2019, kdy umění je už dávno zadušené konzumem a falešnou tolerancí a morálkou, natočit film s tak vysokou uměleckou i výpovědní hodnotou, tak pravdivě, až se tají dech a nechce se vůbec věřit, že se tohle může stát (i když aktivně agresivní psychopati nejsou nic nového a neznámého), je hotový zázrak, zasluhující velkou úctu a obdiv. Herecké výkony, výprava, atmosféra, režie - bezprecedentní!!! Než jsem se podívala na rok "výroby", měla jsem za to, že film byl natočen někdy v 70. nebo 80.letech...Tohle je filmový/umělecký poklad = natočený tak, jak by se filmy měly točit = co nejblíže k realitě (at´ je jakákoli) a co nejdále od podvodu na diváka!

• 16.7.2020  02:05
    Medicejové (TV seriál) (2016)

Pokud máte rádi seriály, kde se nic neděje, pouze se leze sem a tam, mele se hubou a do toho se přidá pár rychlovek stupidního kvalitně cenzurovaného sexu, pak je tento seriál šitý na míru právě pro vás. Úmorný, unylý a nehezký herecký ansámbl v čele s odpudivým R.Maddenem pod taktovkou jakéhosi rádobyrežizéra. Výprava nic moc, spoléhající spíše na občasné digitální či reálné záběry italských měst nebo přírody...Díky, nikdy více! Opravdu utrpení sledovat tu komerční nemohoucnost.

• 12.7.2020  23:06
    Láska je láska (2004)

Utěkájtě! Zase jeden podvod jak dělo! Další jeptiška natočila film o sexu/erotice - pravděpodobně pro projekci v klášteře, kde žije, a pro jiné světice, puritány a hovada, kterým stačí ukázat obnažené koleno a oni už si ten zbytek dofantazírují a dokonce si na tom NIC smlsnou...Ve srovnání s Levottomat 1 tohle není žádný Levottomat, ale Nymfománie v cudných a nudných obrazech pro výuku na 2.stupni ZŠ.

• 11.7.2020  13:59
    Antikörper (2005)

To jsem si zas dala! Něco tak otravného a nesourodě slátaného jsem už dlouho neviděla. Ty překotné střihy spolu s neustálými retrospektivami udělaly z filmu takový guláš, že člověk pomálu neví co, kdy, kde, kdo. Fingovaný sex pro uslintané blbečky nepomůže nikdy a nikde. Něco málo mužské nahoty na slibném začátku, pak už nic, jen jedno bleskové afro- a jedno bleskové neafro-poprsí pro milovníky "koziček" všech odstínů. Nápaditost také nečekejte - omletá zápletka, kde se trestný čin valí na někoho, kdo ho nespáchal, končí uspěchaně a formou a la červená knihovna = thriller končí jako pohádka.

• 1.7.2020  20:50
    Shortbus (2006)

Psychologické komediální drama s hlubším podtextem. Pro puritány a zakomplexované nebo netolerantní blbce asi dost nestravitelné. Jakou cenu mají příběhy o sexu, erotice a vůbec ze života natočené neexplicitně? Žádnou! Pokud někomu stačí, dokonce preferuje tzv.fingovaný sex, např. soulož formou obrazu, zabírajícím pouze v křeči se zmítající hlavy, nebo nahotu ve formě odhaleného kolena, měl by se jít léčit=něco tu je v nepořádku a nesledovat filmy natočené tak, jak mají být točené, aby nešlo o podvod = explicitně! Umělec, který nemá odvahu nebo povolení točit erotiku/sexualitu přirozeně=explicitně, má točit jiné náměty. Jenom blbec a podvodník točí to, co nemá žádnou cenu... v USA právě jen americké nezávislé filmové produkce přinesou alespoń občas něco zajímavého a bez jakéhokoli tabu, zatímco US-mainstream je z 99% pouze a jen krvavý (např. explicitní vraždění, týrání apod ANO, explicitní přirozené věci(např. erotiku) NE!, vulgární a často i psychopatický/nereálný hnus a brak...Škoda že tvůrci, asi ve snaze přece jen povznést explicitní film pod vlivem vždy- a všudypřítomné dvojmorálky+byznysu na umělecké dílko vyšší hodnoty, začali ca. od poloviny filmu explicitu pomalu dusit, až ji udusili úplně. Zbytečně, film tím nic nezískal, naopak. Závěrečné a zdlouhavé sebe-znovu-nalezení všech protagonistů, oslavované formou neexplicitních orgií, je už celkem všední... Dokázala jsem skousnout i šikmookou hlavní představitelku, snad kvůli zajímavé a dobře zahrané roli, protože, ač nejsem rasistka, tyhle (šikmooké) opičky mě esteticky dost odpuzují. Možná proto, že nám jich demokraté navezli/pustili do západní EU taková kvanta, že jich je někde lokálně (např.Skandinávie) víc než původních obyvatel - a mít tuhle v EU nepřirozenou "vizáž" stále na očích, at´se pohnete, kam chcete, je někdy až deprimující.

• 1.7.2020  18:39
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Primitivní prachpustá US produkce pro primitivní obecenstvo, kde jediným záměrem je vydrancovat portmonky a konta nesoudných obdivovatelů filmového braku. Pro jen-trochu-inteligentního diváka naprosto nekoukatelné!!! Stupidní = veškerýžádný, pomalu se táhnoucí děj, totálně zkreslený a US-americkou krví prosáklý obraz starého Říma, tuny fingovaného a často situačně nevhodného sexu, nesnesitelná všudypřítomná digitalizace, ženská nahota opět mnohonásobně převyšuje sporou nahotu mužskou, a to většinou v oblíbené a jediné snad 100% tolerované formě - ženská ńadra, občas dokonce silikonová - že by si ženy už v bobě 70 let před Kristem dopřávaly plastickou úpravu poprsí???!!! Ženské aktérky vypadají, jako by právě vyšly z amerického luxusního salónu krásy 21.století. Řada velmi pěkných mužských aktérů je zdevastovaná cenzurou a la suspenzor = jejich rozkroky jsou dokonale hermeticky uzavřené, zatímco gladiátoři a jiní otroci té doby byli/bojovali většinou nazí nebo kryti jen lehkou rouškou. Ale ani tento seriál nezapře jeden z hlavních atributů americké komerční produkce = krev+pseudosex+hnus ANO, přirozenost (+ např.pravdivé zobrazování dané doby) NE!...To souvisí neoddělitelně s tím, že KONZUM je vlastně jedna velká lež a podvod...Po 2-3 prvních epizodách jsem to celé zabalila, víc bych opravdu nesnesla - Kunstwerk zum Kotzen!

• 28.6.2020  18:48

Tady jde úplně o něco jiného a ti kazatelé, kteří se tu ohánějí pedofilií a vehementně dávají "odpad", nemají o celé věci ani šajnu a papouškují jen to, co někde slyšeli nebo četli od jiných hlupáků a netolerantních zakomplexovaných zrůdiček, před kterými je často třeba se mít opravdu na pozoru, protože ve své zabedněnosti jsou sto ublížit komukoli a zničit kohokoli. Pedofil je ten, kdo děti miluje a nikdy by jim neublížil. Ti, kdo jsou schopni/dokonce musejí děti nebo dospělé (= podle působení/orientace choroby) týrat, zneužívat, vraždit se nazývají aktivně agresivní psychopati nebo schizofrenici, jsou to těžce psychicky postižení jedinci, kteří nemají "páky" na to, aby svoje krajně nebezpečné/zrůdné chování ovládli. Nutkání nebo vnitřní "hlasy", volající např. po vraždě, jsou tak silné a žádné "páky" jim "nestojí v cestě", že jedinec musí vraždu vykonat, protože jinak by zešílel, udusil se apod. Takoví lidé jsou nevyléčitelně nemocní, ne vlastní vinou extrémně nebezpeční, a mají proto právo na výběr mezi usmrcením nebo doživotní internací. Dnes se ale takoví jedinci po pár měsících/letech v ústavu prohlásí za zdravé, propustí se na svobodu (hlavně z finančních a falešných etických důvodů) a na další vážný problém je tak zaděláno...Stejně jako se špatně používá slovo "pedofil/pedofilie", tak se (tady ale záměrně z politických důvodů) úplně deformovalo slovo "demokracie" - původně "vláda lidu", dnes zástěrka pro bezuzdný konzum neboli fašizmus jako normalitu... V tomhle filmu nejde vůbec o pedofilii, ani v tom původním smyslu slova.Jde o lásku, cit a potřebu jeden druhého jako takovou v čase války, kdy se emoce a touha po bezpečí ještě několikanásobně zvyšují...V adoptivní rodině bylo chlapci sice dobře, ale nevytvořili se tam hlubší citové vazby, milující matka/otec byli daleko, ale zato se objevil někdo, k němuž chlapec získal přirozeně a bez nátlaku hlubší citové pouto. Voják-osvoboditel pak náhle zmizí bez rozloučení a měl k tomu určitě své důvody, at´ už jakékoli...Režisér pravděpodobně věděl, že už samotný námět bude pro veřejnost (hlavně tu tupou) skandální, a proto držel všechno a všechny pěkně na uzdě = krásný příběh tak vyšuměl jaksi do ztracena. Škoda!

• 17.6.2020  17:17

Rádobykomedie ano, komedie určitě ne! Jednotvárný děj je roztahaný téměř na 2 hodiny a to už je dost přepísklé a já už se ke konci filmu dost nudila - ani ten extrémně hysterický konec nezabodoval, naopak. Díky, už nikdy více!

• 17.6.2020  16:46
    Sedmero krkavců (2015)

Panebože! Stejně jako např. Adamik+Holland totálně sepsuly a pošpinily legendu o Jánošíkovi, Nellis tady totálně zničila a znechutila krásnou pohádku Boženy Němcové - Sedmero krkavců...Další typická ukázka naší úpadkové kinematografie po r.1989 - v úpadkové demokracii=bezuzdném konzumu, kde se skutečné umění nerentuje, ale nelze nic jiného čekat...Exteriéry slátané z celého Česko-Slovenska jsou sice nádherné, ale samy na všechno nestačí. Moderní technická rutina je dnes pro pásovou výrobu filmů nutností = pastva pro oči je možná zajímavá a lákavá, ale s uměním to nemá co dělat. Všechno vypadá jako "Hra o trůny" nebo "Harry Potter"apod... Příšerně plochý, nevygradovaný vypravěčský styl Alice Nellis, otřesná dikce, kde dialogy nemají ale vůbec žádnou melodii/ barvu, což souvisí i s tím, že Nellis nedokázala ale vůbec dostat z herců ani to nejmenší, nic, aktéři se prostě mezi sebou baví, jako by se náhodou potkali někde na ulici nebo v hospodě...Od českého zprivatizovaného= rozpadlého filmového průmyslu raději ruce pryč!

• 11.6.2020  21:14
    Antikrist (2009)

Nesmyslný a zbytečný film. Homoděj Trier je velkým obdivovatelem Pasoliniho (podílel se např. na dánské DVD-edici Pasoliniho "Trilogie života") a pravděpodobně už od kdysi-prvního zhlédnutí "120 dní Sodomy" nosil v sobě neustálou touhu tohle, ve své době totálně šokující dílo, někdy překonat. Zapomněl však, že skutečný umělec se stavá geniálním nikoli perfektně zvládnutým filmovým řemeslem (= technikou), ale jen a pouze od přírody daným (= a tady se nelze nic naučit/doučit!) nezměrným citem pro věc, nejlépe ještě podpořený (jako u Pasoliniho) vysokým IQ. Zatímco Pasoliniho "šok" má vždy pevný/reálný základ (politický+ lidské bytí), vycházející vždy z jeho hlubokého osobního přesvědčení, chápání a interpretace věcí, Trier žádné takové přesvědčení nemá, ani zvláštní cit pro věc, chce pouze šokovat za každou cenu, chce být druhý/nový "Pasolini". A tak si vybere náhodné téma "ztráta/smrt dítěte" a bolest a utrpení, které jsou s tím spojené, přetransformuje do nereálné šokující fantasmagorie. Na to mu ale inteligentní divák ani kritika neskočí. Pasoliniho první počin "Accattone" (1961) patří dnes právem do pokladnice světové kinematografie. Trier začínal svoji kariéru, odpovídající jeho úrovni, zcela jinak = homo-pornografickou produkcí!...Antikrist může být mimo jiné a výše uvedené také výsledkem nějaké Trierovy psychické poruchy = ve Skandinávii totiž trpí nejrůznějšími psychickými poruchami, depresemi apod. vysoké procento obyvatel včetně umělců = Skandinávie je hezká tak jen na pohlednicích, žít zde není zdaleka tak lehké ani zajímavé, jak si lidé z jiných koutů světa myslí!

• 30.5.2020  23:42
    The Golden Girls (TV seriál) (1985)

Německý dabing mnohem dynamičtější a barvitější než originál - opravdu bomba!!!...Bravurně napsané, zahrané, zrežírované. Ztřeštěný komediální seriál protkaný i závažnými a dojemnými momenty z oblasti mezilidských vztahů. Důkaz, že i humor může být inteligentní a na vysoké úrovni, a to dokonce i v USA, kde 99% filmové a TV produkce je bezcenný brak.

• 28.5.2020  02:04
    Krev Borgiů (2006)

Panenko skákavá! Použít/předvést zajímavé téma, celkem slušnou výpravu a pár pohledných mladých mužů tak povrchně, staticky a nudně, to je tedy umění. Další odpudivý Čézare Bordža - tentokrát vypadající jako Inka nebo torero, nahota opět ořezaná na dámská prsa, sex-scény opět imaginární. Otřesnému hereckému ansámblu nasadil korunu otřesný cz-dabing. 140 minut tzv. letem-světem = chaotický děj s řadou neobjasněných/nedotažených důležitých událostí a spojitostí. Oproti tomuhle veledílu je i přitrouble smyšlený evropský seriál Borgia úplný unikát na dané téma!...Pouze pro obecenstvo s bujnou fantazií, které vidí i to, co vidět jinak vůbec není.

• 26.5.2020  02:19

Více jak dvě hodiny nám před očima leze a řve podivně zkroucený a napomádovaný Poaró a celý ten statický a nudný cirkus končí opět složitou a krkolomnou přednáškou pro posluchače kriminalistiky, kde tentokrát nejenže jsou zase všichni podezřelí, ale dokonce jsou všichni pachatelé. A aby toho nebylo málo, pachatelé vraždili jaksi právem, proto nám autorka předlohy nabízí i druhou variantu=jak z toho ven... Jorga Kotrbová dabující Lauren Bacall je, jako vždy a všude, excelentní.

• 8.5.2020  12:56

Typický anglo-americký galimatyáš pro nedovyvinuté dětské mozečky a pro dospělé s velmi nízkým IQ, kterým je vlastně úplně jedno na co se dívají, hlavně že se tam něco hýbá. Vydržela jsem to sledovat asi 5 minut a hned mi bylo jasné, oč tu běží - o nic a o totální hovadinu podle přebujelého a zároveń primitivního myšlení J.K.Rowlingové. Další braková literatura následovaná opět brakovým filmovým byznysem, ze které(ho) mentálně retardovaní čtenáři a diváci udělali KULT. Byznys je holt byznys a byznysmeni vědí, jak připravit stádo blbců o rozum i o peníze...Koment platí samozřejmě pro celou ságu/sérii.

• 23.12.2019  23:50
    O Terezce a paní Madam (TV film) (1976)

Ráčkující a ze řetězu utržená Janžurová jde notně na nervy, ale děti se určitě pobaví a to je hlavní.

• 23.12.2019  23:43

Tři hvězdy jen a pouze za Vladimíra Brabce!!!

• 22.12.2019  16:51

Geraldine McEwan např. v seiálu Barchester chronicles a tady - to je propastný rozdíl. V roli miss Marple je nemastná neslaná, všechno je takové upovídané, utahané, bez náboje a napětí - režie tzv.pod psa je tu opravdu znát. Divím se, že si vůbec někdo troufne znovu točit tenhle námět po legendární Margaret Rutherford jako miss Marple a dokonalé lehké, ale přitom super-dynamické režii George Pollocka...Ani výměna McEwan za jiné protagonistky seriálu nepomohla = to samé otravné v bledě modrém. Na Julii McKenzie je lépe se podívat např. v seriálu Cranford, kde je naprosto skvělá.

• 21.12.2019  22:38

..."že lížeš čokoládové koule" (?!)...proboha, snad se dají dvojsmyslná spojení překládat jinak - tady by si citlivější povahy mohly myslet, že pohádková Brigitte Nielsen má něco s černochem...Hrzánová, jako vždy a všude, odporná. Jedna hvězda za solidní kulisy a mojí oblíbenou Táńu Medveckou, i když tady příliš prostoru pro svoje herecké umění neměla. A Andersenovy "pohádky" jsou dle mého spíše pro dospělé (tedy pokud to někoho baví) než pro děti.

• 17.12.2019  00:38
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

Povedená TV-inscenace s kvalitním hereckým ansámblem té doby. Mladá Medvecká a mladý Hrušínský jsou opravdu krásná dvojice - herecky i pro oko. Námět sám o sobě ale dosti smutný až depresivní - život holt není peříčko!

• 5.12.2019  17:36
    Velký šéf (1969)

Bláznivá komedie z dob, kdy se lidé ještě chodili do kin opravdu pobavit, a která stojí hlavně na skvělém dynamickém původním českém dabingu.

• 4.12.2019  19:13
    Dobrodruh (1983)

Docela zábavná krimi-pohádka, která nemá ve způsobu "vyšetřování" s realitou téměř nic společného.

• 24.9.2019  17:44
    Pátek třináctého (1980)

Klasický US odpad a podvod, kde se staví na divákově bujné fantazii a nikoli na tom, co skutečně uvidí. Na dané téma velmi málo hororu,o fingovaném zbytečném sexu ani nemluvě. Pouze pro hodně nenáročné obecenstvo, kterému stačí udělat si z komára velblouda!

• 18.9.2019  01:13
    Maso a krev (1985)

Tohle že mělo být dlouho na indexu, než to pustili do oběhu? Kvůli čemu? Zhlédla jsem tzv. necenzurovanou verzi!? Proboha! Jak potom vypadá ta cenzurovaná, když v té necenzurované nic zvláštního ani nestravitelného není...Totálně nezábavná fraška ze středověku, kde středověk vůbec nepůsobí drsně a syrově, ale spíše k smíchu. Verhoeven chtěl opět šokovat, ale zároveń se držel hodně zpátky - a to nefunguje! Pravděpodobně už tady tlačily zájmy komerce a byznysu. Hauer působí jako mořský vlk/pirát a ne jako středověký voják a vůbec mi do středověku nepasuje. Troškovy na-jedno-kopyto pohádky jsou zábavnější než tahle trapárna...Pokud chce někdo vidět opravdu drsný a syrový středověk nemusí chodit/vybírat daleko - Ludvík Ráža to v "V erbu lvice" zvládl naprosto profesionálně a nepotřeboval k tomu ani stovky komparzistů a megavýpravu, ani zbytečné fingované sex-scény!

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11